PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیفیت آهنگ خروجی

naksoka
Saturday 8 October 2011, 05:49 PM
سلام دوستای عزیز
من با اف ال آهنگ میسازم، سیستمم در حد معمولیه، کارت صدای سیستمم آنبورد هست.
وقتی آهنگی رو از پروژه خروجی میگیرم کیفیت پایینی داره و با اونکه از کمپرسور های نرم افزاری استفاده میکنم صدای خروجی پایین تری از کارهای حرفه ای داره، سوالم اینه کارت صدا چقدر تو کیفیت صدای خروجی پروژه هنگام خروجی گرفتن تاثیر داره؟ و اینکه کلا چیکار باید کرد برای بالا بردن کیفیت پروژه؟
با تشکر

Honey_Shababi
Saturday 8 October 2011, 06:07 PM
سلام...كيفيت آهنگ رو چطوري تنظيم ميكنيد؟...منظورم اينه كه Quality و Bitrate رو روي چطوري تنظيم ميكنيد؟...اگه منظورتون كم بودن صداي خروجي هست،مربوط ميشه به مستر كردن آهنگ...بايد طوري مستر بشه كه تمام سازها با يه بلندي صداي قابل قبولي شنيده بشن و اين ميتونه به كارت صدا هم ربط داشته باشه.

naksoka
Saturday 8 October 2011, 11:31 PM
تا حدی که من میدونم کارت صدای آنبورد به صورت واقعی نمیتونه از 128 یا 194 (بیتریت) بیشتر خروجی بگیره!
320 هم که خروجی بگیرم صدا باز کمه اگه تو نرم افزار هم صدای سازهارو بیستر کنم آهنگ به خش خش میفته و این میتونه از ظعیف بودن پردازش کارت صدا باشه، درسته؟
یه سوال دیگه دوستان
در موسیقی رپ ساز ها ملودی یا تک نوازی ندارن و بیشتر به صورت همراهی تا پایان با صدای رپر پخش میشه، من تو کارام که سبک رپ هست واسه اینکه از سادگی آهنگ رپ در بیاد از سازهای بیشتری استفاده میکنم به همین دلیل صدای کیک و کلپ در کل درام رو بیشتر از بقیه سازها میزارم تا صدای سازها باعث نشه صدای رپر وضوح خودشو از دست بده و صدای رپر با صدای کیک تنظیم بشه
این کار درسته؟

Honey_Shababi
Sunday 9 October 2011, 07:52 AM
دوست عزيز...Bitrate اصلا ربطي به بلندي صدا نداره...مربوط به وضوح و شفافيت صداست...شما هر جور صدا رو تو ميكسر كنترل كني همون خروجي شما ميشه...همونطور كه گفتم بايد بلد باشي چطوري آهنگو مستر كني تا صدا به اندازه كافي بلند باشه و خش خش هم نكنه...با كارت صداي آنبرد هم ميشه نه اينكه نشه...براي مستر كردن ميتوني از Multiband compressor يا برنامه هاي مشابه اون استفاده كني.

naksoka
Sunday 9 October 2011, 01:46 PM
دوستای دیگه هم اگر نظری دارن خوشحال میشم بهم بگن
دوست گلم honey جان
نظرت راجب به اف ال استودیو چیه و به نظرت کدوم سکوئنسر بهتر از بقیست؟
راستی نظرت روهم در مورد بخش دوم سوال بالام بده که در مورد تنظیم درام تو آهنگ هست، اینکه کار درستیه یا همه سازها باید به یک میزان صداشون تنظیم شه؟

Honey_Shababi
Sunday 9 October 2011, 04:57 PM
من خودم شخصا از fl studio استفاده ميكنم...چون خيلي برام راحت تره...تنظيماتش خيلي ساده تر از بقيه نرم افزار هاست البته به نظر من...شايد بعضي ها مخالف گفته من باشن...البته نه اينكه فقط از اين نرم افزار استفاده كنم...اين برنامه فقط يه واسط بين آهنگ و وي اس تي هاي مختلفي كه دارم هست...در مورد درام توي آهنگ...راستش سبك من با شما متفاوته ولي بايد بلندي صداي هر ساز بسته به نوع آهنگ به يه مقدار متعادل برسه كه منظور آهنگساز رو برسونه...اگه صداي كيك رو يه جور تنظيم كني كه آزار دهنده نباشه موردي نداره،در غير اين صورت بايد كم ترش كني.

mortezam
Thursday 10 November 2011, 05:09 PM
سلام دوستان.
منم با اف ال کار می کنم.
به نظرم , این مشکل از کارت صدای آن بورده . ( همون طور که شما گفتید ) , وقتی تو مستر کردن صدای سمپل یا سازی رو از حدی بلندتر می کنم , کارت صدای ( onboard ) , کم میاره و آهنگ یه حالت خفگی به خودش می گیره و مجبور میشم که صدا رو کم کنم. به همین دلیل صدای آهنگ خروجی کمتر از اون چیزی هست که باید باشه و اصلا قابل مقایسه با آهنگ هایی نیست که از استودیو های حرفه ای خارج شدن.
این نظر منه ! ممکن هم هست درست نباشه !!!!

همونطور که یه گرافیست حرفه ای , یه کارت گرافیک حرفه ای داره .
یه آهنگساز حرفه ای هم باید یه کارت صدای حرفه ای داشته باشه.

saram
Thursday 10 November 2011, 05:41 PM
سلام دوستان.
منم با اف ال کار می کنم.
به نظرم , این مشکل از کارت صدای آن بورده . ( همون طور که شما گفتید ) , وقتی تو مستر کردن صدای سمپل یا سازی رو از حدی بلندتر می کنم , کارت صدای ( onboard ) , کم میاره و آهنگ یه حالت خفگی به خودش می گیره و مجبور میشم که صدا رو کم کنم. به همین دلیل صدای آهنگ خروجی کمتر از اون چیزی هست که باید باشه و اصلا قابل مقایسه با آهنگ هایی نیست که از استودیو های حرفه ای خارج شدن.
این نظر منه ! ممکن هم هست درست نباشه !!!!

همونطور که یه گرافیست حرفه ای , یه کارت گرافیک حرفه ای داره .
یه آهنگساز حرفه ای هم باید یه کارت صدای حرفه ای داشته باشه.
کارت صدای حرفه ای بالای 1 تومن پولشه .اینا همه نیمه حرفه ای هستش و خونگیه نه حرفه ای

mortezam
Thursday 10 November 2011, 10:51 PM
کارت صدای حرفه ای بالای 1 تومن پولشه .اینا همه نیمه حرفه ای هستش و خونگیه نه حرفه ای

دوست عزیز . حالا من یه حرفی زدم ! :23: منظورم این نیست که حتما باید یه کارت حرفه ای داشته باشیم.
فقط یه تشبیه بین گرافیست و آهنگساز بود !!! :43:

باید به طور کلی به این موضوع نگاه کنی , نه واقعا همون چیزی که من نوشتم .
منظور کلی اینه که باید یه کارت صدا داشته باشیم... :18: :16:

saram
Thursday 10 November 2011, 11:04 PM
دوست عزیز . حالا من یه حرفی زدم ! :23: منظورم این نیست که حتما باید یه کارت حرفه ای داشته باشیم.
فقط یه تشبیه بین گرافیست و آهنگساز بود !!! :43:

باید به طور کلی به این موضوع نگاه کنی , نه واقعا همون چیزی که من نوشتم .
منظور کلی اینه که باید یه کارت صدا داشته باشیم... :18: :16:
بله درسته عزیز.:am

saeedsz
Friday 16 December 2011, 11:35 PM
آقا برو تو Options>Audio Settings بعد Buffer Length رو زیادتر کن مثلا بیارش رو 160 ببین درست میشه؟

Key1_Music
Saturday 17 December 2011, 10:20 AM
مرسی

Dj_MAN
Saturday 17 December 2011, 11:25 AM
سلام ....

نظرات دوستان قابل تامل بود ... اما به اعتقاد من مشکل این دوستمون از کارت صدا و حتی نوع نرم افزار نیست ...

فکر میکنم در مرحله میکس و مخصوصا مسترینگ ضعف داشته باشند ...
در ضمن Bitrate یا نرخ سمپل در موقع ضبط و پخش روی کیفیت تاثیر داره .. ولی اصولا تعیین کننده کیفیت بالای یک آهنگ نیست ..
کیفیت کلی یک آهنگ بستگی به پارامترهای زیادی داره مثل : سطح خروجی صدا (هرچه مسترینگ بهتر باشه آهنگ صدای بلندتری داره در عین حالی که نویز هم نداره ) - میکس - کیفیت رکورد - نوع پلاگینها - هوشمندی در استفاده از پلاگینها -

و در انتها باید اضافه کنم که درسته که اف ال خروجی کمی ضعیفتری نسبت به کیوبیس و سونار و پروتولز و غیره داره ولی این اصلا به معنای این نیست که نمیشه با اون یه موسیقی جهانی ساخت

saeedsz
Saturday 17 December 2011, 02:21 PM
بچه ها اگه کسی لطف کنه فایلای flp خودشو آپ کنه کارارو ببینیم

Arshia_H
Saturday 17 December 2011, 02:53 PM
درود بر دوستان.
دوست عزیز همانطوری که بعضی دوستان اشاره کردن شما مشکلتون مربوط به میکس و مستر.
نکته دیگه ام اینکه خیلی ها تنظیمت خروجی شون با تنظیمات رندرشون مچ نیست که البته در حالت پیش فرض پایین.
اگر شما میکس و مستر صحیح دارید رندر از آهنگ شما اصلا ربطی به کارت صدا نداره .و فقط این تنظیمات رو درست کنید.
option>audio setting>mixer >resampling>512
این گزینه برای بهتر شنیدن آهنگ نه EXPORT گرفتن.
export>mp3>Quality>512
تمامی تیک های این بخش quality رو هم فعال کنید.
export>mp3>bitrate>450

اگر میکس و مستر شما درست بود با این کار با عالی ترین کیفیت میتونید export کنید.

سلام ....

و در انتها باید اضافه کنم که درسته که اف ال خروجی کمی ضعیفتری نسبت به کیوبیس و سونار و پروتولز و غیره داره ولی این اصلا به معنای این نیست که نمیشه با اون یه موسیقی جهانی ساخت

دوست عزیز DJ_MAN از شما انتظار این حرف رو نداشتم(البته موضع شما نرم تر از دوستانی که تو همین فروم ادعا میکنن FL خروجی خیلی ضعیفه!!!)ش ! خیلی ها در این سایت این حرف هارو میزنن ! اما من نمیدونم از کجا نشات میگیره !!! تمامی DAW مثل هم اند و هیچ تفاوتی جزء سلیقه در انتخاب انها دخیل نیست.
شما یه سر به این تاپیک بزنید شاید حرف بنده حقیر درست بود. و شما توانستید دیگران رو هم راضی کنید.!!!!!! دیگرانی که منو یه ادم... میدونن ! و خودشون رو خدای موسیقی و آهنگ ساز 10 ساله !!!(DJ_MAN عزیز من اصلا منظورم شما نیستید سوتفاهم نشه. منظورم اون عزیزی که خودش میدونه !)
You can see links before reply

جالب اینجاس که من این مشکل رو فقط در این فروم میشنوم ! که هنوز میگن کدوم DAW بهتره کدوم کیفیت بهتری داره !!! واقعا که دیگع از این سوال حوصله ام سر رفت!

saeedsz
Saturday 17 December 2011, 03:03 PM
این flp اول آهنگ به من نگو دوستت دارم که امروز با FL 8 زدم (البته یه جاهایی به صورت من درآوردی ) با حجم 111 کیلوبایت. ببینید

Dj_MAN
Saturday 17 December 2011, 09:36 PM
Arshia_H عزیز

بنده یکی از طرفداران پروپا قرص اف ال هستم ... چیزی که من نوشتم و اعتقادی که دارم به هیچ وجه قابل تغییر نیست ... مگه اینکه ایمیج لاین در نسخه های بعدی این ایراد رو برطرف کنه ... که البته بعید میدونم ...

رای من در این زمینه کاملا مبتنی بر چیزی هست که عینا در مقایسه دقیق نرم افزار ها تجربه کردم ...

اون سه تا فروم رو هم تا اونجایی که فرصت بود و سوادم اجازه میداد بررسی کردم ... حرفشون رو هم قبول دارم ... کلا بحث اگه اشتباه نکنم مربوط به این بود که اف ال از نظر محدوده سیگنالهایی که خارج میکنه کمبودی نداره و این درسته ..

شما به عنوان مثال از لایبرری های کنتاکت یکی از زیرمجموعه های سام سیمفوبیا - یا مثلا خود پلاگین Massive رو اجرا کن ... یه صدای خاص رو انتخاب کن و پلی کن ... بعد همون صدا رو با همون نرم افزار توی اف ال بارگزاری کن و اجرا کن ... اگه خیلی تیزبین باشی متوجه میشی که اف ال همون صدا رو دقیقا بیرون نمیده ... و به اصطلاح اهل فن صدا رو phat میکنه ...

ظاهرا به نظر میرسه که اف ال سیگنالها رو بهم نزدیک میکنه و هنگام خروجی دادن از میزان استریوی صدا کم میکنه ... این حرف دقیق نیست ... یعنی دقیق نمیتونم منظور رو برسونم ... شما باید خودت چک کنی ...

نرم افزار های کیوبیس و سونار هم همینطور هستند ولی با درصد کمتر ...

البته یه تنظیم کننده و موسیقی ساز حرفه ای مبتنی بر نرم افزار اصولا نباید کاری به این موضوع داشته باشه ... چون ما باید بتونیم همون صدایی رو که می خوایم از نرم افزار خارج کنیم و کاری به بانک صدای خود پلاگین نباید داشته باشیم ...

در توانایی اف ال همین بس که قسمتی از موسیقی فیلم Matrix II با اف ال کار شده ...

دقیقا همون جایی که دارن توی شهر زیرزمینی زایان حرکات موزون انجام میدن ... یه موسیقی تلفیقی الکترونیک همراه با توالی های درامز اکوستیک و با اتومیشن زیاد که همراهش یه فضاسازی انیگما خلق شده ....
اون جایی که مورفیوس داره با نیو مبارزه میکنه هم موسیقیش با اف ال کار شده ... که کیفیت بسیار خارق العاده ای داره ...
پس نتیجه میگیریم که :

کیفیت رو گوش ما خلق میکنه نه انجین نرم افزار

Arshia_H
Saturday 17 December 2011, 10:17 PM
متشکر از مطالعه شما دوست عزیز.

نکته این تاپیک ها در مورد mastering و مهندسی صدا و آخرین نشست مهندسین صدا بود در سال 2009-20010
اگر یه کم با دقت خوانده باشین بار ها تکرار شده "تمامی نرم افزار ها به یک شکل کار میکنن و اینکه کسی از کیفیت فلان DAW میگه حرف بی معنی که ما بارها تکرار کردیم" .
این قضیه که شما میگید من هیچ وقت ندیدم .
1-شما احتمالا اون LIMITER اف ال رو که به صورت پیش فرض با میاد رو حذف میکنید ؟
2- بخش audio شما با بهترین کیفیت به گوش شما میرسه و شما همونطوری که من در پست قبلی گفته بودم رندر میگیرید ؟
و من متشکر میشم اگر شما صدا default start پلاگین massive رو در نت دو اکتاو 5 به مدت 1 میزان از DAW های دیگه رو بزارید. تا من با صدایی که دارم مقایسه کنم.(همیشه احتمال این هست که هرکسی اشتباه کنه منم از این قضیه مستثنا نیستم). پس ممنون میشم که این لطف رو بکنید. تا هم من مطمئن بشم هم شما.
با تشکر قبلی

Saber_naDimi
Monday 3 September 2012, 12:22 AM
كارت صداها يا بهتره بگم ابزارهاي صوتي اگر بخوايم راجع به كيفيت بگيم كه ميشه از نرخ نمونه برداري يا بازدهي بگيم
اما كارت صداهاي آنبرد هيچوت آهنگ رو خفه نخواهد كرد بلكه از فركانهاي آهنگتون كم خواهد كرد
اينكه آهنگتون خفه ميشه برميگرده به كمپرسور يا ماسيميزر يا هر پروسسي كه شما انجام داديد كه مطمعنن همون ليميتر كانل مستر هست يا هرچيزي كه شما ادر اون كانال گذاشتيد
من چندسال ابتداي كار موسيقيم كارت صداي آنبرد داشتم درست مثل شما بهونه كارت صدارو ميگرفتم اما بعدها ديدم كه مشكل از من بوده