PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سبک New Age - NeoClassical

Pathetique
Sunday 9 October 2011, 09:03 PM
درود

دیدم تاپیک خاصی در مورد این سبک نیست در حالی که نصف مردم کشور و دنیا به طور مستقیم و غیر مستقیم طرفدار این سبک هستند ، گفتم تاپیکش رو بزنم شاید فعالیت کردید جون گرفت یه منبع علمی هم شد . در مورد همه چیزش هم میتونید بحث کنید . از تئوری و فلسفه گرفته تا موزیک های این سبک .

یک کپی از معرفی این سبک میذارم :

سبک موسیقی New Age زیر شاخه سبک موسیقی الکترو آکوستیک می باشد که با هدف رهایی بخشیدن مردم از نارحتیها و افسردگیهای ناشی از خرابیهای بعد جنگ جهانی دوم بوجود آمد و توسط آهنگسازی ژاپنی به نام کیتارو به اوج خودش رسید .
در بدو و آشنایی با موسیقی new age بسیاری می پرسند که تعریف آن چیست در حالی که کمتر کسی تعریف موسیقی کلاسیک یا راک را که جایگاه خود را بر اثر تجربه شنوایی در ذهن ما کسب کرده اند می پرسد .موسیقی new age بیش از هر نوع موسیقی دیگری که در گذشته توجه خود را به عرصه شنوایی مبذول داشته ، به عرصه ضمیر ناخودآگاه بشری توجه دارد . همانگونه که مثلاً صدای آب رود خانه ، آواز پرندگان ، صدای رد شدن قطار با تداوم اساساً بطور ناخودآگاه بر روان ما اثر می گذارند ،موسیقی new age نیز به این شکل اثر بخش است .
در خلق موسیقی new age از هارمونی موسیقی تونال و هماهنگی موسیقی با روان انسان استفاده می شود همین طور از اصوات طبیعی آرامش بخشی چون صدای پرندگان و یا با باران می توان در آن بهره برد . یکی از ویژگیهای این موسیقی آنست که از تجربه موسیقی همه جهان بهره می جوید و فقط به سبک موسیقی غرب و یا شرق خود را محدود نمی کند . مثلاً کیتارو ، هارمونی تونال را با لهجه و سبک موسیقی ژاپنی در هم تلفیق کرده و موسیقی new age خود را خلق می کند یا بوراف از تلفیق موسیقی جاز و new age بهره برده است و موسیقی جز نیوایج را بوجود آورده است . همین طور بسیاری دیگر از آهنگسازان قطعات موسیقی new age خود را بر اساس موسیقی هندی خلق کرده اند.
از دیگر ویژگیهای موسیقی new age آنست که از سازبندی های جدیدی در آثار بهره برده است . یعنی از سازهای آکوستیک کلاسیک در کنار سازهای فولکوریک محلی ژاپنی یا هندی یا ایرانی یا ... استفاده می شود و همچنان صدا سازی الکترونیک و استفاده از افکتها در این موسیقی نقش اصلی را ایفا می کند .به همین دلیل یعنی استفاده از سازهای الکترونیک در کنار سازهای آکوستیک ، موسیقی new age زیر شاخه موسیقی الکترو آکوستیک قرار می گیرد.
امروزه از موسیقی new age بدلیل آرامش بخش بودن آن در مدیتیشن بهره برده می شود ....
bicalam.com

خواهش میکنم فعالیت کنید که این سبک هم یه منبع تو کل سایتهای ایرانی داشته باشه .

با تشکر - بهنام

hopital
Sunday 9 October 2011, 09:45 PM
به نظر من این سبک بیشتر تاکیدش روی ملودی های زیبا هست تا موارد دیگه ! نظر شما چیه ؟
مثل اغلب کارهای یانی ....

Acoustic
Sunday 9 October 2011, 10:38 PM
به نظر من این سبک بیشتر تاکیدش روی ملودی های زیبا هست تا موارد دیگه ! نظر شما چیه ؟
مثل اغلب کارهای یانی ....

البته فقط ملودی زیبا نیست .... اصولا موسیقی New Age به موسیقی گفته میشه که بسیار احساسات درش نقش داره . و به موسیقی گفته میشه که بتونه شنونده رو برای لحاظاتی از مشکلات و درد و رنج ها دور کنه ...

تعدادی از فعال های موسیقی New Age ، در این موسیقی از صدا های طبیعت مثل باد و باران و .....استفاده میکنن .

Pathetique
Sunday 9 October 2011, 10:50 PM
نظر بنده اینه که این سبک یه ترکیب از موسیقی کلاسیک ( از نظر سازبندی و کلأ نوع کار هست ) و پاپ امروزی ( از نظر عامه پسندی ) هست . درسته که بیهودگی پاپ و تکنیک محض کلاسیک رو نداره ولی با این حال میبینید که تقریبأ کمتر کسی هست که از این سبک بدش بیاد . مثلأ همین آهنگسازانی که شما مثال زدید ( یانی - کیتارو - ونجلیس و ... ) کارشون رو اکثر مردم قبول دارند .

به نظر من این سبک خلاصه ای از زیباترین کارهای کلاسیک هست که مخاطبش نسل امروزی هستند . البته نسلی که علاقشون به سمت کلاسیک هست تا سمت پاپ یا مزخرفاتی مثل رپ .

یه جایی خوندم نوشته بود که این سبک هیچگونه محدودیتی نداره . نه از نظر موقعیت مکانی نه از نظر نسل ( موقعیت زمانی ) نه مختص به کشور خاصیه نه ....

به هر حال من فکر میکنم در میان سبکهایی که امروز وجود داره این سبک پتانسیل بسیار بالاتری برای پیشرفت داره .
مردم الان دنبال موسیقی که توش از س.ک.س یا از اعتراض یا ... گفته شده نیستن . مردم الان دنبال موسیقی هستن که متفاوت باشه . و این تفاوت در New Age هست .

sha_yegane
Sunday 9 October 2011, 10:56 PM
دوستان اشتباه نکنید

یکی از مهمترین ویژگی های این سبک ، سازبندی قطعه موسیقی می باشد

محدودیت استفاده از سازهای الکتریکی و آکوستیک وجود ندارد

Pathetique
Sunday 9 October 2011, 11:03 PM
دوستان اشتباه نکنید

یکی از مهمترین ویژگی های این سبک ، سازبندی قطعه موسیقی می باشد

محدودیت استفاده از سازهای الکتریکی و آکوستیک وجود ندارد

منظور شما دقیقأ چیه ؟
البته مشخصه ها ولی بیشتر توضیح بدید بهتر هستش.

Orpheus
Monday 10 October 2011, 06:20 AM
عزیزم ممنون به خاطر مطالب خوبت ولی من نمیدونم Neo Classic چه ربطی به New Age داره؟!!؟
نئوکلاسیک یه سبک کاملا جداست که تفاوتش با نیو ایج زمین تا اسمونه.
ولی از نظر اهنگسازی نیو ایج من کارای Mike oldfield رو خیلی می پسندم.
در ضمن :

مردم الان دنبال موسیقی که توش از س.ک.س یا از اعتراض یا ... گفته شده نیستن . مردم الان دنبال موسیقی هستن که متفاوت باشه . و این تفاوت در New Age هست .

این جملت رو قبول ندارم چون سلیقه ها متفاوته یکی ممکنه نیو ایج دوست داشته باشه یکی راک یکی پاپ و ... این متفاوت بودن ممکنه در هر سبکی وجود داشته باشه.
من سبک تخصصیم نیو ایج نیست ولی از این سبک خوشم میاد و گوش هم میدم.

Pathetique
Monday 10 October 2011, 08:17 AM
عزیزم ممنون به خاطر مطالب خوبت ولی من نمیدونم Neo Classic چه ربطی به New Age داره؟!!؟
نئوکلاسیک یه سبک کاملا جداست که تفاوتش با نیو ایج زمین تا اسمونه.
ولی از نظر اهنگسازی نیو ایج من کارای Mike oldfield رو خیلی می پسندم.
در ضمن :

این جملت رو قبول ندارم چون سلیقه ها متفاوته یکی ممکنه نیو ایج دوست داشته باشه یکی راک یکی پاپ و ... این متفاوت بودن ممکنه در هر سبکی وجود داشته باشه.
من سبک تخصصیم نیو ایج نیست ولی از این سبک خوشم میاد و گوش هم میدم.

اگه ممکنه در مورد تفاوت این 2 توضیح بدید . من هرجا خوندم این 2 رو یک سبک معرفی کرده بودن .

در مورد قسمت دوم من کلی گفتم . درسته که هرکسی به سبکی علاقه داره و این علاقه به سبک خاص میره تو قسمت جزیی . یعنی مثلأ بنده به پاپ علاقه دارم شما به راک . ولی هردومون علاقه به New Age هم داریم . این سبکهایی که ما بهش علاقه داریم دیگه عامیانه شده ، هرچی هم که من عاشق کلاسیک یا شما عاشق راک باشید باز هم وقتی یه سبک متفاوت به گوشمون بخوره احساس خیلی خوبی نسبت بهش داریم . نمونش هم موفقیت افرادی مثل یانی - ونجلیس و ... هست . حالا جدا از این که توی سبک هایی که ما تخصصی درش کار میکنیم ( مثلأ کلاسیک و راک ) هم میتونه تفاوتهای وجود داشته باشه .

Orpheus
Monday 10 October 2011, 01:08 PM
ببین نئوکلاسیک یه سبکیه که میشه گفت از ترکیب موسیقی کلاسیک و راک به وجود امده و اولین کسی هم که این سبک رو به صورت رسمی معرفی کرد Yngwie Malmsteen بود البته قبل از ایشون هم افراد دیگری تو این سبک کار کردن مثل Uli Jon Roth یا Ritchie Blackmore ولی زمان اینا سبک نئوکلاسیک به صورت رسمی شناخته نشده بود.
نوازنده های این سبک با ترکیب فواصل و هارمونی های موسیقی کلاسیک با موسیقی راک اثار خودشون رو خلق میکنن و همچنین اکثر نوازنده های این سبک شردر هستن.
اما نیو ایج که خودتون اطلاع دارید که سبک نوازنده ها و اهنگساز هایی مثل ونجلیس و یانی هست.
حالا اگه دوست داشتی نمونه ی اهنگ های نئوکلاسیک رو هم میزارم که کاملا تفاوت این دو سبک رو متوجه بشی.
البته دوستان دیگه مثل اقای رضا رنجبران خیلی بهتر و کاملتر میتونن در مورد نئوکلاسیک توضیح بدند من فقط در حد اطلاعات خودم گفتم.

hopital
Monday 10 October 2011, 01:45 PM
فکر کنم بهتر باشه اول درباره ی تعریف کلاسیک صحبت کنیم ! خیلیها این رو اشتباه می گیرین چون کلاسیک مربوط به یه دوره ی زمانی (قرن 17 و 18) هست حالا نئوکلاسیک نمیدونم دقیقاً منظورش چیه !؟

Pathetique
Monday 10 October 2011, 02:06 PM
بله در مورد تفاوت این دو سبک هم اگه بشه به صورت غیر تئوریک بحث بشه خیلی خوبه .
مثلأ نمونه بذارید . اینطوری بهتر میشه فهمید . البته در کنارش باید به صورت تئوریک هم بحث بشه که کاملأ جا بیوفته .

ramshad
Monday 10 October 2011, 02:20 PM
والا من از تئوریکش که سر در نمیارم اما چند ساله نیو ایج گوش میدم (موسیقی غیر ایرانی فقط همینو گوش میدم گاهی مواقع هم جز این هیچی گوش نمیدم!) و مهم ترین منبع نیو ایجم هم سایت نیو ایج پارادیز دات کامه.
Brian Crain رو شنیدین؟ یک قطعه با ویالونسل داره محشر. به زودی براتون در تاپیک قطعات شنیدنی هم نوازی پیانو آپلود می کنم.

rezaranjbaraan
Monday 10 October 2011, 05:51 PM
سلاااااااااام دوستان
نئو کلاسیک یه واژست که مختص به موزیک هم نیست از معماری ادبیات و روانشناسی تا فلسفه و...همه جا هست در حدود سالهای 1800 تا 1850 روز به روز پایه های موزیک باستانی و باروک بیشتر زیر سوال میرفت و نشانه هاش هم افرادی مثله هایدن بودن کهفرم سمفونی رو برای اولین بار ساختن و همینطور بعدها تا 1900 روز به روز تعریفات موسیقی تغییر میکرد این یه جنبش هست....
اما در راک برای بار اول بلکمور بود که به این مساله پرداخت البته نه خیلی جدی صرفا استفاده چند لهجه بود تا اینکه در دهه 80 اینگوی مالمستین آنجلو شان لین و خیلی های دیگه که سر دستشون مالمستین بود به این نتیجه رسید نواختن گیتار با سرعت بالا جز بر پایه و اساس لهجه های باروک ممکن نیست و این سبک رو تقریبا اختراع کردن...
این سبک مشخصه های زیادی داره بیشتر اوقات با بک گراندی از راک و متال اما با فواصل کلاسیک نواخته میشه تکنیک ها همه تحت تاثیر اون دورانن و خیلی مسایل دیگه...
برای یه شردر اشنایی با تئوری ونوازندگی درین سبک از اوجب واجباته...
یه جمله از رومئو میزارم براتون که دقیقا نشون میده چطور موسیقی باروک رو میشه با راک ترکیب کرد...
You can see links before reply

Favilla
Monday 10 October 2011, 06:52 PM
چقدر به این عبارت عجیب تکرار نت پنجم باخ من علاقه دارم . البته اصلش روی فاصله ی پنجمه حتی رو کورد های دیگه هم راحت میشه متتقلش کرد و هامونیزش کرد با عقب بردن