PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كارت صداي مناسب و ارزان قيمت براي تنظيم+مانيتورينگ

activeboy
Wednesday 19 October 2011, 06:13 PM
دوستان سلام
ميخواستم اگر امكانش هست يك كارت صدا صرفا مناسب براي كار تنظيم و يك اسپيكر مانيتورينگ معمولي با قيمت مناسب بهم معرفي كنيد... نميخوام خيلي آماتور باشه اما طبيعتا هم متناسب با بودجم باشه... يعني هردو باهم حدود 300 تومن.
ممنون منتظرم.:9:

shoorideh
Wednesday 19 October 2011, 06:25 PM
درود

دوست گرامی با این بودجه کار چندانی نمی توانید انجام دهید.نهایتا می توانید با 260-270 هزار تومان کارت صدا بگیرید.
برای مانیتور زیر 400 هزار تومن خرج کردن پول را دور ریختن است.

کارت صدا هم بستگی به کاری که می خواهید انجام دهید و تعداد ورودی و خروجی هایی که لازم دارید دارد.من کارت m-audio fast track pro را پیشنهاد می کنم.

shoorideh
Wednesday 19 October 2011, 06:33 PM
شما به تالار های گفتگوی دیگر هم یه سری بزن.بعضی جاها در این مورد تخصصی تر کار می کنند.من به دلیل اینکه ممکنه تبلیغ بشه اسم نمی تونم بیارم.پیام خصوصی هم برات نمی تونم بدم.

activeboy
Wednesday 19 October 2011, 07:21 PM
کارت صدا هم بستگی به کاری که می خواهید انجام دهید و تعداد ورودی و خروجی هایی که لازم دارید دارد.من کارت m-audio fast track pro را پیشنهاد می کنم.

عرض كردم صرفا براي كار تنظيم ميخوام...
به هر حال ممنون از راهنماييتون.

white384
Wednesday 19 October 2011, 08:58 PM
سلام دوست عزيز
شما ميتونيد با اين بودجه برای كار ميكس و مسترينگ در سطح كار خونه يه سيستم جمع كنيد.
كارت صدا كه با قيمت حدود 300تومن در بازار موجود هست. كه به دليل قوانين سايت نميتونم اسم ببرم.
اما با اين بودجه اسپيكر مانيتورينگ نميتونيد بخريد. پيشنهاد ميكنم به جای اين گزينه يه هدست مانيتورينگ بخريد. كه با قيمت 100تومن ميشه در اين سطحی كه لازم داريد، گزينه‌های خوبی رو داشته باشيد.

shoorideh
Thursday 20 October 2011, 12:24 AM
درود

البته به نظر من برای میکس و مستر به هیچ روی از هدفون نباید استفاده کرد. چه مدلهای باز یا نیمه باز یا بسته.اما همانطور که دوستمون گفت با این پول چاره ای نیست.

saram
Thursday 20 October 2011, 01:16 AM
دوستان چرا این دوستمون رو گیج کردید!!!activeboy جان مگه نمیگید فقط برا تنظیم میخوایید؟؟نمیخوایید که بخونید نه؟؟یعنی میکروفن که نیاز ندارید نه؟؟پس فانتوم پاور میره کنار و لازم نیست کارتهای usb دار بگیرید شما از همون مدلای m-audio کارت audio phile اینترنال pci رو بگیرید کافیه دوروبر 150 تا 200 پولشه . فقط اگه از ویندوز سون استفاده میکنید باید از سایت ام ادیو درایو 7 رو دانلود و نصب کنید .اتفاقا چون pci هستش پهنای باندش از کارتهای usb بیشتره و میتونید بیش از 32 تا تراک به راحتی باز کنید در حالیکه تو کارتهای یو اس بی مثل fast track pro همین که تراکاتون به 32 تا رسید سیستم شروع میکنه به بازی در اوردن.(البته فقط واسه اهنگسازی خوبه)با 300 تومن هم نمیتونید یه مانیتورینگ به درد بخور بگیرید حداقل 500 تومن البته اگه نیمه حرفه ای میخوایید کار کنید .مبتدی باشید که همون 350 تومنیش هم بستونه.اگه هم که میخوایید هدفون مانیتورینگ بگیرید حول و حوش 200 همون مدلای ام ادیو و یا اکاجی خوبه.اسم سایتنهای فروشنده رو هم بخوایید پیام خصوصی بدید بهتون میگم .2 یا 3 تا فروشگاه مجازی معتبر هست که دیگه همه میشناسن.

Pathetique
Thursday 20 October 2011, 08:34 AM
مدلهای PCI هم هست که فانتوم پاور داشته باشه . فکر کنم Delta داشته باشه . البته دقیق یادم نیست کدوم مدل .
واسه مونیتورینگ هم بستگی داره چقدر کار میکنید . مثلأ اگه شما 6 ساعت مداوم کار کنید هدفون به کارتون نمیاد . ولی اگه بخواید هدفون بخرید بهترین ها BeyerDynamic هستند که مدل 770 یا 990 عالیه بینشون که با هدفون های 1000 دلاری مقایسه میشه معمولأ و قیمتش 270 تومن هست . شاید هم کمتر .
ولی واسه کارت صدا همون AudioPhile 2496 هم عالیه .

saram
Thursday 20 October 2011, 09:51 AM
مدلهای PCI هم هست که فانتوم پاور داشته باشه . فکر کنم Delta داشته باشه . البته دقیق یادم نیست کدوم مدل .
واسه مونیتورینگ هم بستگی داره چقدر کار میکنید . مثلأ اگه شما 6 ساعت مداوم کار کنید هدفون به کارتون نمیاد . ولی اگه بخواید هدفون بخرید بهترین ها BeyerDynamic هستند که مدل 770 یا 990 عالیه بینشون که با هدفون های 1000 دلاری مقایسه میشه معمولأ و قیمتش 270 تومن هست . شاید هم کمتر .
ولی واسه کارت صدا همون AudioPhile 2496 هم عالیه .
بله هستند اما گرونن هستند.البته کارت صدای خود بنده pci experess هستش که فانتوم پاور هم داره.سرعتشم 10 برابر pci هستش.به کلمه e در اخر pci توجه کنید.بالای 250 پولشه به درد شما نمیخوره. البته قبلا خودم هم fast track pro داشتم ولی این کجا با این عظمت و کیفیت و اون fast track pro کجا!!! تو این مدل esi maya 44e وقتی بافر رو کم میکنم و مثلا روی 64 مزارم اصلا انگار نه انگکار نه به cpu فشار میاد و کیفیت صدا هم تنها 5 درصد کم میشه در حالیکه تاخیر تنها 1 میلی ثانیه میشه!! .این فست ترک پرو پدر منو در میاورد اون موقع ها.الان به شدت راضی هستم.تو فست ترک پرو تا تراک هام 32 تا بیشتر میشد سیستم کم میاورد ولی پهنای باند این چند برابر اونه شما 60 تا تراک باز کن انگار نه انگار.جیکشم در نمیاد.البته به سیستم هم بستگی داره که مال من قدیمیه.شما همون audiophile 2496 رو بگیرین که تنها تفاوتش با fast track pro در نداشتن فانتوم پاور و پری امپ که 2 زار نمیارزه و اینا هستش و از جهات دیگه مثل هم هستند.کیفیتشون هم یکیه.قیمتشم نصفه اونه.

activeboy
Thursday 20 October 2011, 08:18 PM
بابت راهنمايي هاي خيلي خوبتون ممنونم... يه سوال ديگه با توجه به بودجم ظاهرا بايد سراغ هدفون برم... يعني اسپيكر ارزون قيمتي كه صدارو تا حدودي واضخ و واقعي پخش كنه نيست؟ با هدفون ميشه كار تنظيمو بخوبي انجام داد؟ صدا حقيقيه..؟

Pathetique
Thursday 20 October 2011, 08:28 PM
بابت راهنمايي هاي خيلي خوبتون ممنونم... يه سوال ديگه با توجه به بودجم ظاهرا بايد سراغ هدفون برم... يعني اسپيكر ارزون قيمتي كه صدارو تا حدودي واضخ و واقعي پخش كنه نيست؟ با هدفون ميشه كار تنظيمو بخوبي انجام داد؟ صدا حقيقيه..؟

بله میشه . فقط به خاطر اینکه برای کار مداوم یکم ازیت میکنه میگن که باید اسپیکر باشه . ولی این به این معنا نیست که شما نمیتونی کاری باهاش انجام بده .
شما همون مدلهایی که گفتم رو سرچ کن ببین کدومش مورد پسندت هست همون رو بگیر . یه دونه Beyer هم سراغ دارم 880 به قیمت خیلی عالی میده . البته آشنا نیست فقط لینک میتونم بدم . اگر هم این مدل رو نخواستید میتونید از همون 770 یا 990 خرید کنید که بی نظیرن .

saram
Thursday 20 October 2011, 08:30 PM
اگه هدفون مانیتورینگ بگیری بله صداش خیلی واضحتر از اسپیکرای 200 تومنیه و خیانتشم کمتره اما اگه فقط با هدفون گوش کنی باید منتظر عواقبش باید باشی مثل پیرگوشی و ...

activeboy
Friday 21 October 2011, 08:42 AM
اگه هدفون مانیتورینگ بگیری بله صداش خیلی واضحتر از اسپیکرای 200 تومنیه و خیانتشم کمتره اما اگه فقط با هدفون گوش کنی باید منتظر عواقبش باید باشی مثل پیرگوشی و ...

بسيار عالي... نظرتون در مورد هدفون M-AUDIO Studiophile Q40 چيه؟ با يه كارت صداي معمولي مثل كارت صداهاي آنبورد؟
سيستم هم ميخوام متناسب با بودجم جمع كنم مثلا: cpu cori5 2.9+ram 4g 1333 حدود 800-900 واسش در نظر گرفتم.
با اف ال كار ميكنم الان سيستمم ضعيفه cpu 3.0+ram 2g 633 خيلي زود اوردلود ميشه... :17: چند تا كانال كه باز ميكنم موقع پلي كردن ديگه هندل ميزنه... :43: وي اس تي هاي سنگينم كه اصلا راه نميده :18:
پيشاپيش از راهنمايي دوستان ممنونم.:am

saram
Friday 21 October 2011, 09:53 AM
بسيار عالي... نظرتون در مورد هدفون M-AUDIO Studiophile Q40 چيه؟ با يه كارت صداي معمولي مثل كارت صداهاي آنبورد؟
سيستم هم ميخوام متناسب با بودجم جمع كنم مثلا: cpu cori5 2.9+ram 4g 1333 حدود 800-900 واسش در نظر گرفتم.
با اف ال كار ميكنم الان سيستمم ضعيفه cpu 3.0+ram 2g 633 خيلي زود اوردلود ميشه... :17: چند تا كانال كه باز ميكنم موقع پلي كردن ديگه هندل ميزنه... :43: وي اس تي هاي سنگينم كه اصلا راه نميده :18:
پيشاپيش از راهنمايي دوستان ممنونم.:am
داداش اخه یکی دوتا نیست که همه این چیزا به هم ربط داره اگه میخوای تو fl زیاد vst باز کنی باید رم زیاد داشته باشی(منظور چند گیگ باشه)هرچه vst بیشتر نیاز به رم بیشتر .مساله بعدی اینه که اگه بخوای سیستم رو عوض کنی باید کمپلت همه چیز رو تغییر بدی مثلا اگه مادربوردتو عوض کنی اگه سوکتش 1366 باشه کلا cpu هم بایدسوکتش از این مدل باشه رم هم باید ddr3 باشه نه ddr2 . واسه استفاده وی اس تی های سنگین رم خیلی مهمه. اما در حالت کلی cpu از همه مهمتره.تو با این پول فکر کنم بتونی cor i7 بگیری!! من نمیدونم شما چرا اصرار دارید هدفون کلوز بگیرید!!مگه میخوایید ضبط صدا هم بکنید؟؟؟به نظر من هدفون نیمه باز بگیرید نه تمام بسته.به فکر گوشتون هم باشید!!سلامتی از این چیزا مهمتره.

activeboy
Friday 21 October 2011, 10:33 AM
داداش اخه یکی دوتا نیست که همه این چیزا به هم ربط داره اگه میخوای تو fl زیاد vst باز کنی باید رم زیاد داشته باشی(منظور چند گیگ باشه)هرچه vst بیشتر نیاز به رم بیشتر .مساله بعدی اینه که اگه بخوای سیستم رو عوض کنی باید کمپلت همه چیز رو تغییر بدی مثلا اگه مادربوردتو عوض کنی اگه سوکتش 1366 باشه کلا cpu هم بایدسوکتش از این مدل باشه رم هم باید ddr3 باشه نه ddr2 . واسه استفاده وی اس تی های سنگین رم خیلی مهمه. اما در حالت کلی cpu از همه مهمتره.تو با این پول فکر کنم بتونی cor i7 بگیری!! من نمیدونم شما چرا اصرار دارید هدفون کلوز بگیرید!!مگه میخوایید ضبط صدا هم بکنید؟؟؟به نظر من هدفون نیمه باز بگیرید نه تمام بسته.به فکر گوشتون هم باشید!!سلامتی از این چیزا مهمتره.

منظورم همين بود يعني كامل سيستمو عوض ميكنم.منتها چون روم و سي پي يو مهم بود اين دوتارو ذكر كردم :9: وگرنه در جريان باقي امورات مربوط به سيستم هستم.در كل حدود 1200-1300 بودجمه كه ميخوام باهش سيستم+كارت صدا و هدفون رو تهيه كنم... :17: ميدونم كه خيلي كمه ولي ميخواستم با اين هزينه يه چيزي جمع و جور كنم كه كارمو راه بندازه.راستي نظرتون رو در مورد هدفون مانيتور M-AUDIO Studiophile Q40 و اسپيكر مانيتور ESI Monitor nEAR04 هم بگين.

activeboy
Saturday 22 October 2011, 12:54 AM
دوستان ظاهرا پر حرفي كردم كه كسي ديگه جواب نميده؟... ببخشيد.

Pathetique
Saturday 22 October 2011, 08:40 AM
آقای مجید به شما گفتن که باید یه هدفون Semi Open بخرید . در BeyerDynamic ها مدل 880 اینطوره ولی خوب شما میتونید 990 رو خرید کنید که قیمت خیلی مناسبی داره . Q40 مناسب نیست . یعنی کیفیت زیاد جالبی نداره با توجه به اینکه قیمتش زیاد با مدلی که گفتم فرق نداره ولی این کجا و آن کجا . تازه این مدل Closed هست که برای رکورد استفاده میشه نه مسترینگ ....
در مورد سیستم هم من پیشنهاد میکنم اینارو بخرید ...
Core i5 2500k
Ram 8 or 12 Gb 1600 Crucial
MB : Gigabyte z68
HDD Samsung F3 + 60Gb SSD Corsair

دیگه بقیش به این مبحث مربوط نمیشه .

activeboy
Saturday 22 October 2011, 05:36 PM
از راهنمايي همگي ممنون.بعنوان سوال آخر به نظر شما براي من بعد از جمع آوري سيستم يه كارت صداي مناسب در الويته؟ يا يك مانيتور مناسب؟

shoorideh
Saturday 22 October 2011, 09:08 PM
درود

البته جسارتا به نظر من هیچ وقت به هدفون اعتماد نکنید.شما را گول می زند.

برای این کاری که فرمودید به نظر من مانیتور مهم تر است.

Pathetique
Saturday 22 October 2011, 09:20 PM
از راهنمايي همگي ممنون.بعنوان سوال آخر به نظر شما براي من بعد از جمع آوري سيستم يه كارت صداي مناسب در الويته؟ يا يك مانيتور مناسب؟

هر دو در اولویته :دی
والا من فکر میکنم شما که هدفون داری اگه زیاد نیاز به تمرین خیلی مدت بالا نداری نیاز به یک کارت صدای خوب داری . همین که آقا مجید داره نمیدونم قیمتش چنده ولی گزینه مناسبیه . ولی در کل بدون مانیتورینگ یعنی شما کارتون یه جاش میلنگه .

Pathetique
Saturday 22 October 2011, 09:20 PM
درود

البته جسارتا به نظر من هیچ وقت به هدفون اعتماد نکنید.شما را گول می زند.

برای این کاری که فرمودید به نظر من مانیتور مهم تر است.

جمله اول به شدت تأیید میشه

activeboy
Sunday 23 October 2011, 06:42 AM
از دوستان خيلي ممنونم فكر ميكنم الان بتونم يه تصميم درست بگيرم.لطف كردين.

dubstep
Friday 24 May 2013, 12:15 AM
بیشتر به مانیتورینگ فکر کن
Soundcard (( واسه تنظیم )) انقدرها به کارت نمیاد
اگه رکورد داشته باشی اونجاست که به کارت صدا نیاز پیدا میکنی

موفق باشی

Honey_Shababi
Friday 24 May 2013, 12:24 AM
بیشتر به مانیتورینگ فکر کن
Soundcard (( واسه تنظیم )) انقدرها به کارت نمیاد
اگه رکورد داشته باشی اونجاست که به کارت صدا نیاز پیدا میکنی

موفق باشی

دوست عزیز

لطفا قبل از ارسال پست، به تاریخ تاپیک ها دقت بفرمایید.

پرونده این تاپیک خیلی وقته بسته شده.

dubstep
Friday 24 May 2013, 01:32 AM
میدونستم قدیمیه عزیز
ولی گفتم شاید این تاپیک سؤال بقیه هم باشه :)