PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک

juse ferandes tors
Friday 28 October 2011, 05:47 PM
سلام دوستان هر کس اومد تو این تاپیک دلم میخواد یه راهنمایی اساسی بکنه
راستش من شش هفت ساله گیتار کار میکنم از لحاظ تئوری موسیقی ضعیف هستم و اینکه یه قطعه ای رو میخوام شروع کنم به تمرین تمرین تمرین یه دفعه میرسم به یه میزانی که واقعا گم میشم توش از لحاظ ارزش زمانی و اینا حوصلم سر میره کتاب و پرت میکنم اونور و شروع میکنم به بداهه نوازی دلیلشم اینه که یه استاد داشتم خیلی خجالتی بود منم از اون خجالتی تر وقتی شروع میکردم واسش گیتار زدن هیچی نمیگفت و میرفت سر درس بعدی همین روال ادامه داشت تا یه روز تصادف کرد و قطع نخاع شد من موندم تنها چون تو شهرستانمون کسی گیتار بلد نبود و هنوزم کسی بلد نیست ولی یه آهنگی رو گوش میکنم به راحتی ریتمش رو تشخیص میدم چه سنتی ایرانی چه غربی ولی بداهه راحت میتونم بزنم و و خودتون تو نمونه کارهام میتونین ببینید بعدش به اجبار داییم عود خریدم رفتم پیش امین حیدری اصفهانیها میشناسنش که داییم منو بهش معرفی کرد ولی زیاد راضی نبودم اما وقتی اولین جلسه نمیدونم درس چی بود داد بعد من شروع کردم به نواختن گفت نزن اشتباه میزنی کسر 6/8 بود بهش گفتم مربی گیتارم بهم گفته بود تو وزنهای لنگ که 6/8 و 3/8 .... اینا رو بهم گفته بود هر نتی رو دو برابر کن یعنی سیاه بشه سفید چنگ بشه سیاه!!!! همین اشتباه ها رو به من بدبخت گفت دیگه هیچی ولی گیتار یه چیزی از عضو بدنم شده شب روز سر کار صحرا دشت خونه تو خواب پاکو دلوسیا کامارون - توماتیتو - چیکوئلو و...... فلامنکو گوش میکنم و الانم پیانو هم دارم نرفتم کلاس ولی پیانو رو هم خیلی دوست دارم اجراهای جز - فلامنکو و کلاسیک دلم میخواد یه کدومشون رو برم کلاس
کلاس پیانو اصفهان که از ریشه موسیقی رو پایه و اصول یاد بگیرم و یه دلم هم میگه برم گیتار تهران ولی تهران رفتن واسه من خیلی مشکله شنوایی گوشم خیلی پایین هست هواسم هم این روزا خیلی پرت هست خیلی ها بهم میگن عاشق هستی کاشکی بودم یا دلم خیلی گرفتس میرم تو فکر اینم بگم شاید مال بی کسی هیچ دوستی ندارم فقط خونوادم هست
حالا با این وضع شما یه راهنمایی بکنین
ببخشید سرتون رو درد آوردم

juse ferandes tors
Friday 28 October 2011, 07:18 PM
من هنوز منتظر راهنمایهاتون هستم یکی مثه هانی جان - آکوستیک - محمد خیلی با مرام های دیگه بیان یه راهنمایی بکنن بیست سال از عمرم به هدر رفت خدایی خیلی دلم گرفته اس اگه جای من بودید چه حال خرابی دارم

Pathetique
Friday 28 October 2011, 07:21 PM
منم مثل خودت فکر کنم بهترین کار رفتن سر کلاس پیانو باشه

juse ferandes tors
Friday 28 October 2011, 07:38 PM
خیلی ممنون از راهنمایتون دوست عزیز
خیلی دلم میخواد چند نفر دیگه هم بیان

Honey_Shababi
Friday 28 October 2011, 07:46 PM
عزيز...صبور باش...اصلا ناراحت نشو كه يه قطعه رو نميتوني بزني...اينو بدون كه نوازنده هاي بزرگ هم روزي نميتونستن كارهاي سخت رو بزنن...اگرچه خودت نوازنده بزرگي هستي و شكسته نفسي ميكني...بايد قناعت كني...اينو بدون كه خيلي ها حتي همين بداهه نوازي رو هم نميتونن بكنن...سعي كن قطعه ها رو گوشي بزني...فكر نكن نميتوني...ميتوني...كسي كه قدرت بداهه نوازي داره حتما گوش قوي اي هم داره...

juse ferandes tors
Friday 28 October 2011, 08:03 PM
سلام هانی جان الان خیلی خوشحال شدم راهنمایی میکنی
حالا مثلا اگه استاد پیانو خوب پیدا کردم برم تاثیری داره؟
اشک تو چشمام جمع شده گفته بودم که دوست و آشنا ندارم دوستانم شمایین الانم گریم گرفته
دیگه ننویسم بهتره چون خیلی احساسی مینویسم

Mohammad_ngml
Friday 28 October 2011, 08:20 PM
فدات شم داداشی.. ما همه مثل همیم.. به قول شاعر عاشق بارون و گیتاریم..
هر مفهومی رو میتونی از اول یاد بگیری داداش.. من خودم هم همینطورم.. فکر میکنی تمرین کردن نت خونی (منظورم وزن خونیه) برای یکی که به راحتی بداهه میزنه خیلی سخته؟ نه بخدا تنها دلیل ترسیدنت اینه که تاحالا از پایه این مفهوم رو تمرین نکردی.. یه بار شروع کن از مبتدی ترین مفاهیم تمرین کن.. تمرین وزن خوانی.. تواناییت پرورش پیدا میکنه.. این تمرین ها میتونه از روی متد باشه.. ولی اگه گیر نیاوردی بهترین تمرین ها همون آهنگهایی هست که قبلا انداختیشون کنار.. . در مورد یادگیری پیانو هم من نمیدونم داداش.. چی بگم والا.. من هم خیلی دوست دارم پیانو و خیلی چیزهای دیگه.. ولی اینقدر سنگ جلو پامه که... میبینی که همه مثل همیم.. تنها نیستی داداش.. آینده برای ماست

موفق باشی عزیزم..

Honey_Shababi
Friday 28 October 2011, 08:26 PM
آره...حتما كاري رو كه دوست داري انجام بده...خود من همزمان هم پيانو كار ميكردم و هم گيتار.

juse ferandes tors
Friday 28 October 2011, 08:43 PM
اگه کسی مثه شماها رو نداشتم چیکار میکردم کاشکی با یکیتون همشهری بودم ای کاش هی خدا محمدجان دستت درد نکنه از راهنماییت و همچنین هانی عزیز
الانم داشتم یه بداهه میزدم آمادش کنم برا نمونه کار

sinaaria
Friday 28 October 2011, 08:50 PM
منم این مشکلوداشتم استادم کتابه وزن خوانی علی اکبر شکارچی رو بهم معرفی کرد اولش اسونه ولی دست کم نگیرش فک کنم دوجلد باشه من خودم تو جلد یکم.به نظرم لازم نیست ادم پیانو بزنه به خاطره گیتار تو پیانو هم بزنی بازم این مشکلو داری با این تفاوت که چند سال ممکنه طول بکشه تازه برسی به این مشکل الان تو گیتار بهش رسیدی یعنی انگشتت تقریبا روون شدن حیفه تمرکزتو از گیتار برندار من خودم پیانو رو خیلی بیشتر از گیتار دوست دارم اما الان راهش همونی بود که گفتم خوشحال باش که مشکلت با اون کتاب برطرف میشه. شک نکن

juse ferandes tors
Friday 28 October 2011, 08:56 PM
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون
راستش من از گیتار زدنم خوشم نمیاد چون واسه هرکی میزنم میگن بسه سرم باد کرد درد گرفت و اینا
حالا خودتون میتونین تو نمونه کارهام یه تصویری با چند تا صوتی هست بشنوید

nava1
Saturday 7 April 2012, 01:08 AM
سلام بر دوست عزیزم..امیدوارم خوب باشید..من یه نکته رو خوب متوجه نشدم که ساز مورد علاقه ی شما چیست...گیتاره؟ پیانو ؟ اگه گیتاره چه سبکی؟ اهل کجایید؟...ولی یک نکته رو عرض کنم خدمت شما کهبه قول خوان مارتین برای یاد گرفتن گیتار فلامنکو اراده ی آهنین نمی خواهد بلکه تمرین لازم است..اون سوالاتی که پرسیدم محبت کرده جواب بدهید تا شاید بنده بتونم شما را راهنمایی بکنم.موفق باشید.

mkjhg
Sunday 1 September 2013, 05:18 AM
سلام. تو نواختن گیتار هیچ وقت نباید عجله کنی .تو میگی استادت کم رو بوده تو هم از اون کم رو تر مشکل همین جاس چون استاد تاثیر زیادی رو شاگرد میزاره .ولی نگران نباش من میگم بادی خودت بشینی تمریناتی که تو کتاب اموزشی گیتار هست رو خودت کم کم کار کنی چون استاد وقتش خیلی کمه .یعنی سر جلسه خیلی باهات کار کنه 45 دقیقس .تو خونه خودت بشین اموخته هاتو برنداز کن. ولی اینو همشه یادت باشه تو گیتار نواختن هیچوقت عجله نکن وقتی میخای یه اهنگی رو بزنی با یه مترونم کار کن همیشه رو سرعت کم کارکن تا انگشتات با هم هماهنگ بشن .و همیشه اون اهنگی رو که میخای بزنی هر روز چند بار گوش کن .چون من همیشه موقع خواب اهنگ گیتاری که میخام بزنم ازدو سه روز قبل گوش میکنم تا لهجش دستم بیاد .حتما برو پیش استاد بهتری.موفق باشی

almoraima
Sunday 16 November 2014, 07:46 PM
اگه اصفهانی,تو ملک شهر استاد بزرگی اونجا تدریس میکنه,احمد اسماییلیان.گیتار فلامنکو تو اپارات کاراش هست.ادم خوبیه من کرجم زنگ زدم سوال داشتم,جوابمو درست حسابی داد

vicenteamigo
Sunday 23 November 2014, 11:33 PM
سلام

اگر اصفهانی یا اطراف مثلا شاهین شهر اساتید خوبی تو تمام سبک ها هست که میتونم بهت معرفی کنم.در کل حوصله و پشت کاره که مهمه.

راستی در اون مورد هم که گفتی برای هر کس گیتار میزنم میگه سرم درد گرفت بهش به عنوان توجه و تشویق نگاه کن.من هر روز این جملات رو از خانواده و دوستان میشنوم ولی هر بار با این جملات پشتکارم بیشتر میشه و تمرینم رو افزایش میدم

arashmas
Tuesday 25 November 2014, 08:34 AM
دوست عزیزم اولا که خودتو ناراحت نکن . انتخاب ساز با خودت . در این مورد من نمیتونم نظر بدم. من دو جلسه کلاس پیانو رفتم. اما چون هزینه خریدشو نداشتم بیخیال موسیقی شدم. یه سال بعدش رفتم کلاس گیتار و تا الانم دارم کار میکنم.
اعتماد به نفس و آرامش و تمرکز از فاکتور های مهم نوازندگیه. قسمت خیلی عمدشم خودت باید ایجاد کنی. من خودم یه رومبای ساده رو که همه تو 1 هفته یاد میگیرن رو 2 ماه وقت برد تا یاد بگیرم. ولی یه قطعه ی فاروکا رو تو 10 روز یاد گرفتم و روی سن اجرا کردم. خیلی چیزا نیاز به زمان و تمرین داره تا جا بیوفته. ملماستین روزی 16 ساعت گیتار میزنه و خودش گفته هرکی 17 ساعت بزنه از من بهتر میشه.
موسیقی مثل ریاضی و فیزیک نیس. هر وقت فشار رو حس کردی بدون پیشرفتت داره شروع میشه شروع میشه.
حالا در مورد ریتم و اینا بگم که همون ریتم 4/4 رو به تعداد گیتاریستای روی زمین میشه روش واسش درست کرد!! سعی کن استایل درست رو پیدا کنی و رو هر ریتم چند تا آهنگ خوب رو تمرین کنی...
زود تصمیمتو بگیر و ادامه بده. ایشالا که موفقیتتو ببینیم

rubab
Thursday 27 November 2014, 02:37 AM
سلام دوستان من دنبال یه نت ساده از اثار بتهون هستم که بشه تا بهمن ماه بهش مسلط شد ایا کسی هست کمکم کنه؟ :17:

arashmas
Friday 28 November 2014, 09:07 PM
سلام دوستان من دنبال یه نت ساده از اثار بتهون هستم که بشه تا بهمن ماه بهش مسلط شد ایا کسی هست کمکم کنه؟ :17:

سلام دوست عزیز
یه سر به این سایت بزن. اسم بتهوون رو سرچ کن ببین چیزی هست یا نه
You can see links before reply