PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمرین یا تکرار ؟

mary1510
Sunday 13 November 2011, 01:38 PM
سلام دوستان
<< تمرین یا تکرار ؟ >> چقدر از فعالیتی که انجام میدیم اسمش تمرینه واز کجا ی کار تکرار شروع مبشه ؟
آیا بیشتر باید به تکرار پرداخته بشه یا به تمرین ؟
آیا تمرین زیاد موجب کندی میشه ؟
آیاتکرار زیاد موجب تسلط بیشتر میشه ؟
آیا....
آیا....
....
....

sefarius
Sunday 13 November 2011, 02:23 PM
تکرار تمرین ها باعث موفقیت میشه.
البته تکرار هم حدی داره و تکرار زیاد هنرجو رو زده و خسته میکنه.

rvltq
Sunday 13 November 2011, 02:42 PM
تکرار از اصول تمرین است .

sol_s
Sunday 13 November 2011, 05:44 PM
تمرین فقط زمانی تاثیر گذاره که با تمرکز با و دقت کافی انجام بشه.اگر یک قطعه مشخص رو زیاد تکرار کنیم میتونه برای ذهن و گوش خسته کننده باشه که این عاملیه که تمرکز شما رو پایین میاره.مهم ترین خطری که کار کردن بدون تمرکز داره اینه که شما متوجه اشتباهتون نمیشید و اونو مرتب تکرار میکنید و از اونجایی که یاد گرفتن یک اشتباه خیلی ساده تر از ترک اونه وقت زیادی رو ازتون میگیره برای تصحیحش.

برای این که راحت تر باشید و بتونید زمان بیشتری تمرین کنین سعی کنید قطعات مختلف رو کار کنید و فقط روی یک بخش خاص تمرکز نکنید.این تنوع هم ایجاد انگیزه و علاقه میکنه و هم میتونین توی مدت زمان کمتر بازده و یادگیری بالاتری داشته باشین.

موفق باشید

Razoniaz
Monday 14 November 2011, 12:06 PM
سلام دوستان
<< تمرین یا تکرار ؟ >> چقدر از فعالیتی که انجام میدیم اسمش تمرینه واز کجا ی کار تکرار شروع مبشه ؟
آیا....
آیا....
....
....

سلام
به نظر من مقوله تمرین با تکرار خیلی به هم نزدیکند و گاهی نمی شه مرز مشخصی بینشون قائل شد. گاهی تکرار خودش تمرین حساب می شه و گاهی تمرین یعنی همون تکرار. به هر حال مهمترین مسئله ای که باید در نظر گرفت همانطور که دوستان اشاره نمودند، تمرین درست هستش. سعی کنید در تمرین همه فاکتور های مهم را در نظر بگیرید.
مثلا در تمرین سنتور به فاکتورهایی مانند طریقه نشستن پشت سنتور، گرفتن مضراب، مضراب زدن و ... دقت نمایید و گرنه تمرین و تکرار نه تنها اثر مثبت نخواهد داشت بلکه اثر منفی خواهد داشت.

r_a_m_i_n
Monday 21 November 2011, 11:31 PM
سلام دوستان
آیا....
آیا....
....
....

درود دوست عزیز.....
منم نظرمو میگم......
تا اونجای که من دیدم..اکثر اساتید خیلی به تکرار قطعات گذشته اهمیت میدن و میگن 50 درصد یا حتی بیشتره نوازندگی تکرار قطعاته گذشته است....
اما من مبتذی به نظر خودم....فقط تمرین دشیفر تمرین دشیفر تمرین قطعات جدید و دوباره دشیفر :-D