PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره در مورد تاثیر جراحی لوزه سوم بر صدا

Sampler
Thursday 17 November 2011, 02:17 PM
سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیزم

وقتتون بخیر ..

می خوام اول یه توضیحاتی ارائه کنم و بعد ازتون راهنمایی بخوام ..

من حدود چند سال هست که به صورت نیمه حرفه ای آواز کار می کنم .. اوایل کار احساس می کردم صدام حالت گرفتگی داره و احساس می کردم این گرفتگی از ناحیه بینی هست .. بعد از گذشت زمان متوجه شدم انگار یک جسمی جلوی حنجره ام قرار گرفته که مانع خروج همه ی صدا از حنجره می شه .. اما با خودم فکر می کردم ممکنه مشکل از خوندن من باشه و صدا رو اصولی از حنجره م بیرون نمی دم ..

ضمن اینکه متوجه شدم که من در حالت عادی اصلا از بینی تنفس نمی کنم و تنفس از بینی برای من بسیار بسیار سخت هست ..

به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم . بعد از بی حسی موضعی بینی و آندوسکوپی بسیار شگفت زده شدند و این جمله رو گفت : "اصلا باورم نمی شه .. هنوز لوزه سوم مثل یه بچه 6 ساله بزرگه و وجود داره .. تا به حال در این سال های طبابتم شما دومین بیماری هستی که همچین اتفاقی افتاده .."

و ایشان تشخیص دادن که زودتر باید جراحی لوزه سوم انجام بشه ..

حالا از شما بزرگواران که در زمینه خوانندگی و آواز تخصص دارید درخواست مشاوره در این زمینه رو دارم و اینکه این جراحی چه تاثیری بر روی صدا داره ؟ (دوست ندارم صدام تغییر کنه و زیر یا بم و ... بشه) ...

پیشاپیش بسیار بسیار سپاسگزارم ..

juse ferandes tors
Thursday 17 November 2011, 04:54 PM
سلام دوست عزیز
من بچه که بودم سرماخوردگی که پیدا میکردم لوزه ام عفونت میکرد ورمش نمیذاشت درست تنفس کنم رفتیم پیش دکتر اون یه سری داروهای خیلی قوی به من بچه داد منم مصرفشون کردم تشنج هم کم و بیش داشتم دیگه عفونتش به جایی رسید که سرایت کرد به اعصاب و گوشم رو کم شنوا کرد یعنی گوش چپم 70% نمیشنوه و گوش راستم 65% نمیشنوه
بعدش دیگه رفتم عملش کردیم لوزه الان هم ندارم ولی صدام البته اهل خوندن نیستم ، صحبت کردنم خیلی شل و بی مفهوم هست مثلا کسی که باهام صحبت میکنه تا حدودی نمی فهمه چی میگم به غیر از خونوادم اونا عادت کردن به طرز صحبت کردنم بابا و مادرم هم میگن قبل از این که عمل بشی صدای صافی داشتی
حیف حیف دیگه حوصله ندارم اون دکتر نامرد کاری به سرم آورد(کاشکی گوشم سالم بود یه پامو نداشتم)
حالا با هر دکتری که صحبت میکنیم داروهایی که اون دکتر اولی به من تجویز کرده باورشون نمیشه هیییییییییی خدا

ببخشید زیادی زر میزنما من هر کی رو دیدم که عمل کرده رو صداشم تاثیر نداشته رو نفس کم میاره حتی بابای یکیشون میگفت عملش کردیم صداش خوبه تو خونه واسمون میخونه ولی نفس زود کم میاره که قبل از عمل اینجوری نبود پیش چندین دکتر برو اگه صدات خوبه مواظب باش یه وقت داغونت نکنن مثه من خوب بگرد دنبال یه دکتر درستی

juse ferandes tors
Thursday 17 November 2011, 06:15 PM
میتونی تو این سایت هم عضو بشی یه راهنمایی بکنن
You can see links before reply (You can see links before reply)

Sampler
Thursday 17 November 2011, 08:59 PM
سلام دوست عزیز
من بچه که بودم سرماخوردگی که پیدا میکردم لوزه ام عفونت میکرد ورمش نمیذاشت درست تنفس کنم رفتیم پیش دکتر اون یه سری داروهای خیلی قوی به من بچه داد منم مصرفشون کردم تشنج هم کم و بیش داشتم دیگه عفونتش به جایی رسید که سرایت کرد به اعصاب و گوشم رو کم شنوا کرد یعنی گوش چپم 70% نمیشنوه و گوش راستم 65% نمیشنوه
بعدش دیگه رفتم عملش کردیم لوزه الان هم ندارم ولی صدام البته اهل خوندن نیستم ، صحبت کردنم خیلی شل و بی مفهوم هست مثلا کسی که باهام صحبت میکنه تا حدودی نمی فهمه چی میگم به غیر از خونوادم اونا عادت کردن به طرز صحبت کردنم بابا و مادرم هم میگن قبل از این که عمل بشی صدای صافی داشتی
حیف حیف دیگه حوصله ندارم اون دکتر نامرد کاری به سرم آورد(کاشکی گوشم سالم بود یه پامو نداشتم)
حالا با هر دکتری که صحبت میکنیم داروهایی که اون دکتر اولی به من تجویز کرده باورشون نمیشه هیییییییییی خدا

ببخشید زیادی زر میزنما من هر کی رو دیدم که عمل کرده رو صداشم تاثیر نداشته رو نفس کم میاره حتی بابای یکیشون میگفت عملش کردیم صداش خوبه تو خونه واسمون میخونه ولی نفس زود کم میاره که قبل از عمل اینجوری نبود پیش چندین دکتر برو اگه صدات خوبه مواظب باش یه وقت داغونت نکنن مثه من خوب بگرد دنبال یه دکتر درستی

سلام دوست عزیزم ..

بسیار ممنونم از اینکه پاسخ دادین ..

خیلی ناراحت شدم از این اتفاقی که برای شما افتاده ..

امیدوارم زودتر یک راه درمانی برای این مشکلتون پیدا کنید ..

اما فکر می کنم مشکل من کمی متفاوت هست .. چون مشکل من در لوزه سوم هست و نکته عجیب اینجاست که در سن 20 سالگی نباید اثری از لوزه سوم وجود داشته باشه اما لوزه سوم من مثل یک بچه زیر 7 سال بزرگ هست ..

باز هم تشکر می کنم از پاسختون و وب سایتی که معرفی کردین ..

Sampler
Tuesday 29 November 2011, 12:54 AM
دوستانی که نزد استاد ، آواز کار می کنند اگر امکانش هست نظر اساتیدتون رو در این مورد بپرسید ..

و دوستان هر نظر دیگری دارید لطفا دریغ نکنید ..

چند روز دیگه بیشتر به تاریخ عمل نمونده ..

ممنون می شم راهنماییم کنید ..

lakshemi
Tuesday 29 November 2011, 10:19 AM
دوست گرامی سلام

هیچ جای نگرانی برای شما نیست...عمل لوزه،غدد یا مری و .. بعد از طی شدن دوران نقاحت کاملا خوب می شه و اثری از خودش به جا نمی ذاره...کما این که بسیاری از افراد رو می شناسم که عمل لوزه کردند و کاملا درست و خوب می تونن حرف بزنن یا بخونن . من هم مشکلی شبیه مشکل شما رو دارم...از کودکی...منتهی با یه فرق، شما لوزه ی سوم دارید و من اصلا لوزه نداشتم!!!!! لوزه ی من در کودکی اصلا وجود نداشت و الآن بعد از 23 سال اندازه ی یه عدسه!!! به همین خاطر من به سختی تونستم صحبت کنم و تا سال ها هم لکنت شدیدی داشتم ... همین حالاشم در تلفظ خیلی از کلمات و لغات مشکل دارم و زبونم قفل می شه.
ولی مشکل شما متفاوته.پس نگرا نباشین.اما اون عملی که روی صدا و توو دماغی شدن صدا تاثیر مستقیم داره عمل بینی خواننده است نه عمل لوزه ...که باعث می شه سوراخ های بینی تنگ بشه و صدا خفه تر و توو دماغی تر بشه...بعضی هام البته هنجره (تارهای صوتی) رو عمل می کنن که بحث جداگانه ای داره.

بنابراین به عنوان یه خواننده، با خیال راحت لوزه هاتون رو عمل کنید اما هرگز بینی تونو دست کاری نکنین!!!!!!!!!!

Sampler
Wednesday 30 November 2011, 11:43 PM
دوست گرامی سلام

هیچ جای نگرانی برای شما نیست...عمل لوزه،غدد یا مری و .. بعد از طی شدن دوران نقاحت کاملا خوب می شه و اثری از خودش به جا نمی ذاره...کما این که بسیاری از افراد رو می شناسم که عمل لوزه کردند و کاملا درست و خوب می تونن حرف بزنن یا بخونن . من هم مشکلی شبیه مشکل شما رو دارم...از کودکی...منتهی با یه فرق، شما لوزه ی سوم دارید و من اصلا لوزه نداشتم!!!!! لوزه ی من در کودکی اصلا وجود نداشت و الآن بعد از 23 سال اندازه ی یه عدسه!!! به همین خاطر من به سختی تونستم صحبت کنم و تا سال ها هم لکنت شدیدی داشتم ... همین حالاشم در تلفظ خیلی از کلمات و لغات مشکل دارم و زبونم قفل می شه.
ولی مشکل شما متفاوته.پس نگرا نباشین.اما اون عملی که روی صدا و توو دماغی شدن صدا تاثیر مستقیم داره عمل بینی خواننده است نه عمل لوزه ...که باعث می شه سوراخ های بینی تنگ بشه و صدا خفه تر و توو دماغی تر بشه...بعضی هام البته هنجره (تارهای صوتی) رو عمل می کنن که بحث جداگانه ای داره.

بنابراین به عنوان یه خواننده، با خیال راحت لوزه هاتون رو عمل کنید اما هرگز بینی تونو دست کاری نکنین!!!!!!!!!!

سلام دوست عزیزم ..

بسیار بسیار ممنونم از اینکه وقتتو در اختیارم قرار دادی و راهنماییم کردی ..

خدا رو شکر که مشکل شما هم تا حد زیادی رفع شده و امیدوارم هرچه زودتر کاملا رفع بشه ..

نگران بودم که نکنه این عمل روی بینی تاثیر بذاره و فضای بینی تنگ تر بشه ..

خیالم راحت شد ..