PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي براي انگشت چهارم

MohamadMJ
Wednesday 7 December 2011, 10:57 PM
سلام
خسته نباشيد
من نزديك يك سال و نيم ويولن زدم. الانم تازه رفتم طرف گيتار ولي دقيقا مشكلي كه توي ويولن داشتم رو اينجا هم دارم.
مشكلم اينه انگشت چهارم دست چپ من، انگشت كه 3 تا بند هستش و دوتا قسمت واسه خم شدن. جايي كه بند دوم به بند آخر وصل ميشه و خم و راست ميشه قدرت كافي نداره.
يعني وقتي ميخوام فشار بيارم و نت رو بزنم انگشت به جاي اينكه گرد بشه از اين قسمت صاف ميشه و واسه همين نميتونم خوب باش نت بگيرم.

اگه ميشد يه عكس ميگرفتم ولي كابل و تجهيزات گوشي رو پيدا نكردم.
ممنون ميشم بگين چيكار كنم اين انگشت چهارم رو. داره اذيت ميكنه.

MohamadMJ
Thursday 8 December 2011, 01:57 PM
ممنون ميشم دوستان با تجربه راهنماييم كنن

Mohammad_ngml
Thursday 8 December 2011, 02:02 PM
سلام به شما.. اگه بتونید یه عکس از استایل دست خودتون بذارید بهتر میشه راهنمایی کرد.. شاید به خاطر استایل غلط مچ دستتون باشه و شایدم ساعد.. به هر حال اگه میشه یه عکس قرار بدید.. ممنون

MohamadMJ
Thursday 8 December 2011, 02:06 PM
سلام
سعي ميكنم عكس بزارم ولي خب
ويولن هم با استاد كار ميكردم اونجا هم دقيقا همچين مشكلي داشت.
اگر اشكال از استايل دست بود صد در صد استاد گوش زد ميكرد.

خودم فكر ميكنم انگشت چهارم ماهيچه هاش ضعيفه. يعني نميدونم يه طوري بايد تقويتش كرد. دو بند آخر يعني بدن وسط انگشن و اون كه ناخن روشه كه موقع زدن اين دوتا به هم چسبيده عمي ميكنه و نميشه گردش كرد.

Honey_Shababi
Thursday 8 December 2011, 02:16 PM
نظر خود استادتون چيه؟

Mohammad_ngml
Thursday 8 December 2011, 02:21 PM
راستش اکثر مشکلایی که من دیدم مفصل دومشون خم نمیشد.. ولی برای شما گویا مفصل اول هست.. ولی بهترین توصیه ها رو برای تقویت مفاصل به نظرم پزشک میتونه به شما بگه.. اگه یه دوره فیزیوتراپی و مشاوره ببینید به نظرم مشکلتون حل میشه.. ولی برای اطمینان عرض میکنم سعی کنید موقع انگشت گذاری حالت دستتون دقیقا شبیه وقتی باشه که دستتون رو مشت میکنید.. طبیعتا وقتی دست مشت میشه همه ی مفاصل خم میشن.. موفق باشید

akerfeldt
Thursday 8 December 2011, 03:46 PM
به نظر من هم به پزشك مراجعه كنيد !! انگشتتون قبلا نشكسته ؟؟؟ آخه انگشت شصت من قبلا شكسته بوده متوجه نشدم و بد جوش خورده و زمان بند كردن دور نك قفل نميشه البته با تمرين زياد تونستم بدون اينكه قفل كنم بند و ويبره رو به خوبي انجام بدم ......تمرين زياد ميتونه چاره ي كار باشه از تمرينهايي استفاده كن كه انگشت 4 زياد بكار رفته باشه داخلش

parsboy
Thursday 8 December 2011, 05:27 PM
گفتنی ها را دوستان گفتند ...

منم انگشت چهارم دست چپم اصلا" هماهنگ نبود همیشه نگران این قضیه بودم
ولی با تمریناتی که هر روز ادامه میدهم داره بهتر میشه
در روز تمرینات گام (کتاب اموزشی سگویا) خیلی تاثیر داره
یک استیل مناسب خیلی راحت با این تمرینات بدست میاد و همچنین تمرینات لگاتو و کروماتیک

البته من حالت دست شما را نمی دونم شاید استیل مناسبی داشته باشید و انگشت چهارم مشکل شکستگی داشته باشه که به قول دوستان با مراجعه به پزشک می دونم خیلی راحت قابل رفعه .

MohamadMJ
Thursday 8 December 2011, 11:37 PM
سلام به همه دوستان محترم
از همتون ممنونم.
1. واسه گيتار هنوز پيش استاد رفتم ولي يه چيزايي حاليم هست. چون ويولن كار كردم و گيتار زدنم زياد ديدم
2. انگشت دستم نشكسته فقط حس ميكنم خيلي ضعيفه
3. 3-4 تا آكورد بلدم بگيرم هر كدومو ميگيرم 3 تا انگشتم قشنگ گرد روي سيم ها هستن ولي انگشت چهارمم نا خواسته صاف صاف وا ميسته و اصلا گرد نميشه
4. مشت كردن كه راحت مشت ميشه، همين طوري معمولي هم راحت خم ميشه همه بند هاي انگشت چهارمم ولي وقتي روي ساز ميرم مثلا حواسم توي درسه انگشت چهارم حالت گردشو از دست ميدهو صاف مياد روي سيم. بند اول خم ميشه ولي بند دوم قدرت نداره كه خم بشه و نت رو بگيره واسه همين صاف ميشه از بند دوم
5. يه چيز ديگه هم هست نميدونم معموليه يا مشكل خاصي وجود داره. اينكه مثلا دست چپتون رو دارين نرمش ميدين. انگشت ها رو مثل وقتي ميخواي به نت ضربه بزنين و يه نت ريز بزنين پرت كنين. پشت سر هم اين كارو كنيد واسه هر انگشت. همه انگشتام به درستي ضربه ميزنن ولي انگشت چهارمم وسط ضربه زدن ها يه گير خاصي داره. يه گيري كه حس ميكنم مانع ضربه سريع ميشه

اميدوارم منظورم رو دقيق رسونده باشم

akerfeldt
Thursday 8 December 2011, 11:59 PM
آها خوب تازه كار هستي ..... انگشتت درست ميشه من هم آكوستيك رو كه ميخواستم شروع كنم انگشت 4 از بند آخر ميشكست منظورم اينه كه گرد نميشد اما بعد از حدود 1 ماه درست شد البته خودم هم تازه كارم چاره ي كار شما تمرينه تمرينه و تمرينه اصلا نا اميد نشو فقط چون به هر حال درست ميشه اين مشكل دير و زود داره

parsboy
Friday 9 December 2011, 02:26 PM
هميشه موقع تمرين تمركزت رو انگشت 4 را بیشتر کن
تمریناتی مثل لگاتو و گامها تا انگشت 4 گرد نشده سرعت تمرین را زیاد نکن ... همین طور اروم اروم سرعت را ببر بالا

چون خودم این مشکل را داشته ام نظر میدهم
وگرنه من هم زیاد تجربه ندارم دوست عزیز
من به غیر از انگشت 4 دست چپ ... انگشت P هم مشکل داشتم که اونم با تمرینات زیاد خیلی راحت حل شد .
امیدوارم شما هم موفق باشید .