PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مضراب بدون نمد و با نمد

nava10
Friday 9 December 2011, 04:28 PM
بین نوازندگان سنتور نت آهنگ. چه افرادی بدون نمد میزنن و چه افرادی با نمد.
البته اکثر افرادی که با نمد مبزنن . برای بدون نمد زدن مضراب درستی رو انتخاب نمیکنن

ALI2323
Friday 9 December 2011, 11:40 PM
راستش با نمد میزنم من ولی تو بعضی آهنگ های استاد پایور به خصوص شنیدم که نمد نداشتن..منظ.رتونو متوجه نمیشم چه نو مضرابی؟

nava10
Saturday 10 December 2011, 01:34 PM
راستش با نمد میزنم من ولی تو بعضی آهنگ های استاد پایور به خصوص شنیدم که نمد نداشتن..منظ.رتونو متوجه نمیشم چه نو مضرابی؟

یک آلبومی هم از استادان پایور و اطفی هست که مضراب ایشون بدون نمد هستن.
بیشتر هدفم این بود کسی هست بدون نمد بزنه.
راجع به مضراب . چون مضرابی که برای بدون نمد زدن ساخته میشه .فرق های زیادی با مضراب مخصوص نمد داره . از جمله سز مضراب. چون برای نمد سر مضراب ظریف و نازک هستش وقتی با چنین مضرابی بدون نمد ساز بزنیم صدای تیزی میده که جالب نیست و این شکل اشتباه شده معیار مقایسه بین مضراب بدون نمد و با نمد بین عده ای. حتی در دم مضراب . ساقه ی مضراب هم تفاوت وجود داره

ALI2323
Monday 12 December 2011, 10:42 PM
جالبه نمیدونستم...مرسی عزیز

Mezrab
Wednesday 14 December 2011, 03:19 PM
یک آلبومی هم از استادان پایور و اطفی هست که مضراب ایشون بدون نمد هستن.
بیشتر هدفم این بود کسی هست بدون نمد بزنه.
راجع به مضراب . چون مضرابی که برای بدون نمد زدن ساخته میشه .فرق های زیادی با مضراب مخصوص نمد داره . از جمله سز مضراب. چون برای نمد سر مضراب ظریف و نازک هستش وقتی با چنین مضرابی بدون نمد ساز بزنیم صدای تیزی میده که جالب نیست و این شکل اشتباه شده معیار مقایسه بین مضراب بدون نمد و با نمد بین عده ای. حتی در دم مضراب . ساقه ی مضراب هم تفاوت وجود داره
فکر کنم منظور شما آلبوم تنها یک خاطره هست..اون آلبوم با ساز و مضراب پسر صاحب اونجا اجرا شده ..مقدمش رو مطالعه کنید.

این روزها کمتر کسایی هستند که با مضراب بدون نمد ساز بزنند، معمولا یا نمد رو بسیار ظریف انتخاب میکنند و یا با نمد میزنند، مضراب به هر شکل که باشه به صورت لخت متاسفانه صدایی که عامه بپسند رو از ساز در نمیاره، همچنین سازی که با مضراب بدون نمد بر روش نواخته میشه باید کوک بسیار دقیقی داشته باشه..کوچکترین صدای ناهنجاری گوش آزار هست.

nava10
Wednesday 14 December 2011, 08:11 PM
فکر کنم منظور شما آلبوم تنها یک خاطره هست..اون آلبوم با ساز و مضراب پسر صاحب اونجا اجرا شده ..مقدمش رو مطالعه کنید.

این روزها کمتر کسایی هستند که با مضراب بدون نمد ساز بزنند، معمولا یا نمد رو بسیار ظریف انتخاب میکنند و یا با نمد میزنند، مضراب به هر شکل که باشه به صورت لخت متاسفانه صدایی که عامه بپسند رو از ساز در نمیاره، همچنین سازی که با مضراب بدون نمد بر روش نواخته میشه باید کوک بسیار دقیقی داشته باشه..کوچکترین صدای ناهنجاری گوش آزار هست.

به هیچ عنوان حرفتونو قبول ندارم.(راجع به مضراب). سنتور مناسب و مضراب مناسب .برای بدون نمد زدن !
راجع به کوک درست میگید. اما در نظر بگیرید کسانی هم که بدون نمد میزنن صدای نمد براشون سر درد آور هست.

Mezrab
Wednesday 14 December 2011, 10:28 PM
به هیچ عنوان حرفتونو قبول ندارم.(راجع به مضراب). سنتور مناسب و مضراب مناسب .برای بدون نمد زدن !
راجع به کوک درست میگید. اما در نظر بگیرید کسانی هم که بدون نمد میزنن صدای نمد براشون سر درد آور هست.
اگر بخوایم استقرایی به موضوع نگاه کنیم، اغلب آدم هایی که بنده دیدم، از صدای حاصل چوب و فلز لذت چندانی نمیبرند، کافی هست اجرا طولانی باشه،نمیدونم واقعا..به هر شکل افراد سلایق مختلف دارند.

nava10
Thursday 15 December 2011, 11:59 AM
اگر بخوایم استقرایی به موضوع نگاه کنیم، اغلب آدم هایی که بنده دیدم، از صدای حاصل چوب و فلز لذت چندانی نمیبرند، کافی هست اجرا طولانی باشه،نمیدونم واقعا..به هر شکل افراد سلایق مختلف دارند.

وقتی با مضراب مخصوص نمد که سرش نازک هس بزنیم آره. اما این مضراب مخصوص بدون نمد زدن نیست.
به هر حال حرفتون به نظرم درست نیست .و قبول ندارم..

Prana
Thursday 15 December 2011, 08:34 PM
سلام. مضراب مخصوص سبک قدیم بدلیل جنس متفاوت، بزرگتر و سنگین تر بودن سر و همچنین ضخامت ساقه اش صدای بم تری رو تولید میکنه و آزار دهنده نیست...
نواختن با مضراب بدون نمد و تولید صدای زیبا از ساز مهارت بیشتری می طلبه

nava10
Friday 16 December 2011, 06:32 PM
سلام. مضراب مخصوص سبک قدیم بدلیل جنس متفاوت، بزرگتر و سنگین تر بودن سر و همچنین ضخامت ساقه اش صدای بم تری رو تولید میکنه و آزار دهنده نیست...
نواختن با مضراب بدون نمد و تولید صدای زیبا از ساز مهارت بیشتری می طلبه

کاملن درسته. امروزه اکثر سازها حجم صدای بالایی دارن و نمد رو برای کاهش حجم صدا میذارن
یه بخشش بر میگرده که سنتور خوب کلن کم شده . سنتوری با حجم صدای مناسب . (افت در سنتور سازی که غیر قابل انکار هس)
همچنین برای بدون نمد زدن نوع مضراب گیری با شیوه های دیگر کاملن فرق میکنه . حال واقعن بدون رعایت موارد فوق از جمله خود مضراب و شیوه ی مضراب گرفتن .درست نیست که بگیم صدا بدون نمد آزار دهندس

Mezrab
Friday 16 December 2011, 10:47 PM
کاملن درسته. امروزه اکثر سازها حجم صدای بالایی دارن و نمد رو برای کاهش حجم صدا میذارن
یه بخشش بر میگرده که سنتور خوب کلن کم شده . سنتوری با حجم صدای مناسب . (افت در سنتور سازی که غیر قابل انکار هس)
همچنین برای بدون نمد زدن نوع مضراب گیری با شیوه های دیگر کاملن فرق میکنه . حال واقعن بدون رعایت موارد فوق از جمله خود مضراب و شیوه ی مضراب گرفتن .درست نیست که بگیم صدا بدون نمد آزار دهندس
سلیقه شخصی بنده در مورد کارهای استاد کیانی هم که به هر شکل صاحب سبک هستند هم همونطور هست که گفتم و کم ندیدم کسانی رو که هم عقیده با بنده بودند، اما به هر شکل حرف های شما صحیح و قابل قبول هست.
این موضوع بسیار سلیقه ای هست.

nava10
Saturday 17 December 2011, 12:13 PM
سلیقه شخصی بنده در مورد کارهای استاد کیانی هم که به هر شکل صاحب سبک هستند هم همونطور هست که گفتم و کم ندیدم کسانی رو که هم عقیده با بنده بودند، اما به هر شکل حرف های شما صحیح و قابل قبول هست.
این موضوع بسیار سلیقه ای هست.

مثلمن هر شیوه و مکتبی مطابق با سلیقه های متفاوته و تمامی شیوه ها قابل احترامن

salamsalam
Thursday 5 September 2013, 03:58 PM
من خودم یه تجربه دارم: وقتی برای اولین بار به استادم گفتم که میخوام بدون نمد کار کنم وقتی مضرابم رو دید به طور کلی رد کرد و گفت خیلی سَبُکه و با این مضراب نمی تونی صدای خوبی داشته باشی. بعد که رفتم یه مضراب سنگین تر تهیه کردم اون رو تایید کرد. منطورم اینه که خیلی از ما نظراتمون در مورد مضراب لخت براساس صداییه که از مضرابهای سبک شنیدیم

sandan
Sunday 8 September 2013, 10:05 AM
سلام
یعنی چی "
برای بدون نمد زدن نوع مضراب گیری با شیوه های دیگر کاملن فرق میکنه"

مقداری توضیح بدبد لطفا
با سپاس