PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی: روی ترازو

hichnafar
Sunday 24 June 2007, 05:07 PM
سلام
درمورداینکه شایدبعضی می گن ویلن ایرانی سخت تره بایدبگم که این نسبیه درآوردن بعضی ریتم های کلاسیک تغییرپوزیسیون هاوخیلی چیزهای دیگه اصبلا"ساده نیست.ولی خودمن به شخصه دلیل خاصی برای انتخاب کلاسیک نداشتم اون موقع خیلی سنی نداشتم واطلاعاتم درحدار? بودمنم ر?تم ویلن حالابه ایرانی یاکلاسیک وسختی وآسونیش کاری نداشتم .(البته ممکنه خیلی هاهم به دلایل دیگه یکی ازاین دوروانتخاب کنن)
اگه هم بتونم حتما"ایرانی روهم یادمی گیرم .
ولی یه مقدارسختی که بیشترازکلاسیک توانگشت گذاری های ایرانی هست سری وکرن اندکه البته چون من ایرانی نزدم اینطوری ?کرمی کنم درحالی که شایدبه نظرشمااینجوری نباشه.
درموردحالوهوایی هم که آقاحسام گ?تن که ارضاشون می کنه به عقیده ی من اینم به خوداشخاص برمی گرده وسلایقشون.

zohreh
Sunday 24 June 2007, 06:30 PM
نظر من اینه که کسی که کلاسیک را تا حدی کار کرده باشه بعد بخواد سنتی را کار کنه ?قط نیاز داره همون حلاوت و شیرینی پینجه ها را اضا?ه کنه و براش سری و کرن ها زیاد سخت نباشه(خود من اینطور کار کردم-نظرم کاملا شخصیه و مطمئن نیستم درست باشه) به نظرم ویلن سنتی چون ویلن اصیل ایرانه حداقل تو کشور خودمون طر?دار بیشتر از کلاسیک داره به نظر من همه قطعات سنتی ایرانی جذاب و شنیدنی هشتند ولی در مورد موسیقی کلاسیک ممکنه بعضی قطعه هاشون برای مردم جالب باشه نه همش
اگه بقیه نظر نمیدن چون اساتید هستند دوست دارند نظر اونا را بدونن و از نظراتشون است?اده کنند

Hes_r
Sunday 24 June 2007, 08:36 PM
زهره جان منم بارها گ?تم که هر کسی یه سلیقه ای داره کلاسیک خیلی ها رو و سنتی خیلیای دیگه ای رو ارضا میکنه

ولی من منظورم حال و هوا بود مثل نت های زینت و اینا

در مورد سری و کرن هم که شما گ?تی خیلی اطلاعات نداری باید بگم برای من سری و کرن خیلی سخت نبود و خیلی زود پنجم عادت کرد و ?ک نکنم خیلی مشکل ایجاد کنه ( البته خوب هر کسی تو یه چیز خوبه من خودم خیلیا رو میشناسم که سری و کرن رو همش قاطی میکنن مثلا به جای سی کرن میذارن سی بمل و براشون سخته )

باهات موا?قم کسی که کلاسیک کار کنه بعد بیاد سنتی خیلی عالیه چون هم تکنیکهای کلاسیک رو یاد میگیره هم سنتی

ولی زیاد مطمئن نیستم سری کرن براش سخت نباشه ( بازم بستگی به ?رد داره )

moomak
Monday 25 June 2007, 06:15 AM
سلام
این حر? نقل قول از حمیده که 8 سالیه که ویولون میزنه

ایشون از قول استاد بشیری می گ?ت که برای شروع حتما با کلاسیک شروع کن تا پنجه هات راه بیا?تن بعد از گذشت 5-6 سال کلاسیک اگر خواستی می تونی با سنتی ادامه بدی
البته من خودم اطلاعات جامعی در این زمینه ندارم پس نظر شخصی نمی دم .
با احترام