PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا موسيقي ايران شناخته نشده؟

shbaharehs
Sunday 24 June 2007, 03:54 PM
خب حالا چكار ميتونيم بكنيم؟ اينجا يه خانومي هست كه هرچندوقت يه بار برنامه هاي ايراني ميذاره و بليط مي?روشه و براي عيدم كلي ادم به غير از ايرانيها اومده بودم و خيليم خوششون اومد. ولي با اين حال ?كر نكنم كا?ي باشه. اگه راهي به نظرتون مياد خوشحال ميشم...

مرسي

Majed
Monday 25 June 2007, 09:37 AM
با عرض سلام
اینکه موسیقی ما این قدر هم در نقش کزت واقع شده درست نیست که ما بخوایم حتما یه ژان وارژان براش پیدا کنیم...

موسیقی ما بسیار در جهان و محا?ل موسیقی جهان شناخته شده است.... حتی به جرات میتونم بگم که موسیقی سنتی ما در جهان نسبت به ایران متعصبین بیشتری داره.... الکی نیست که بزرگان موسیقی ما در خارج از کشور کنسرت های مداوم و پر از جمعیت دارن...
و یا استاد شجریان در بزرگداشت موتزارت در کشوری که مهد هنر و ادب و موسیقی هست کنسرت اجرا کنه.. این یعنی موسیقی ما خیلی بیشتر از اینها ارزشش در جهان کش? شده..

اما متاس?انه آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم... از اون سر دنیا حسین علیزاده رو دعوت میکنن 2 ساعت کنسرت بده.... ما خودمون میریم آهنگ بنیامین گوش میدیم... قصد توهین ندارم.... ولی واقعا شما ت?اوت شعرها رو ببینین:
در نظربازی ما بی‌خبران حیرانند من چنینم که نمودم دگر ایشان دانند
عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند

و این:

آ?تاب مهتاب شیشه آینه خونه نامه عاشق... نمیخوام.. نمیای...

حالا بیایم ببینیم در روز چند ن?ر کدوم رو گوش میدن.... پس نیایم تغصیر رو گردن سیاست و مملکت بندازیم....

من خودم قبول دارم که ?رهنگ و ارشاد در اشاعه موسیقی سنتی خوب کار نکرده.... ولی من خودم متاس?انه بارها دیدم که تلویزیون آهنگ شهرام ناظری رو اومده پخش کنه طر? با یه اه کشیدن غلیظ کانال رو عوض کرده....

من نمیدونم.. اما به نظر من موسیقی واسه اهلش همیشه شناخته شده هست... اونی که نخواد بشناسه نمیشناسه

Hes_r
Monday 25 June 2007, 11:13 AM
مام نگ?تیم موسیقی ما اصلا شناخته شده نیست

ولی میگیم حق موسیقی ما از این بیشتره

hichnafar
Monday 25 June 2007, 12:42 PM
سلام
نمی خوام بحث مذهبی بکنم ?قط همینودراین باره می گم که دین رونبایدازروی آدم هاشناخت (یعنی نظرهر?ردمعمولی منظورم به جزمعصومینه حتما"درست نیست )
درباره ی موضوع اصلی بحث:
همونطورکه دوستان گ?تن یه سریش پشتیبانی نکردن هست وخودمون هم باموسیقی سنتی درست آشنانیستیم.
نظرمن:
شماخودتون ببینیدکه درروز ازتلویزیون چندبارموسیقی ایرانی پخش می شه وچندبارموسیقی کلاسیک منظره که نشون میدن اکثرا"باموسیقیه کلاسیکه وبه جزاون هم اکثرا"آهنگ هایی پخش می شه که می گه دلمی ودوست دارم و....من نمی گماینهابدن ولی می تونن به جای اینهاازموسیقی ایرانی وازحاصل کارنوازندگان خودمون است?اده کنن .
بعضی از نوازنده های خوب ایران می رن ساکن کشورهای دیگه می شن واولش خوب کارمی کنن کنسرت می دن مثل آقای مرتضوی امابعدیه مدت اوناهم سردمی شن برای اثبات این قضیه شمامی تونیدآلبوم های آقای مرتضوی روباهم مقایسه کنیدتابه این نتیجه برسیدکه کارهاشون داره حالت اولیشوازدست می ده.
ببخشیدطولانی شدبعدا"بقیشومی گم.

Hes_r
Monday 25 June 2007, 01:01 PM
بابا دیگه داری خیلی بی انصا?ی میکنید

من قبول دارم داره کمی بی انصا?ی میشه ولی تلویزیون ما در این حدم که شما میگید کم موسیقی ایرانی پخش نمیکنه

من همین دیروز چند تا آهنگ سنتی از ا?تخاری و ناظری و اینا دیدم تو تلویزیون .

البته من قبول ندارم که کا?یه ولیخ وب اینم بدونید که اونا باید همه جانبه کار کنن .

hichnafar
Monday 25 June 2007, 02:16 PM
من نگ?تم که اصلا"نمی گذارن !ولی خودتون هم قبول داریدکه کمه.
وکمترازاونم آهنگ های بدون کلام ایرانیه .
دلیل دیگه:
توجهی کهبایدکلا"به هنرمندابشه خصوصا"توی موسیقی کمه .مثلا"درباره ی پیشر?ت انرژی هسته ای تاچندساله آینده بک کلیپ ساخته بودنداصلا"اسمی ازکسانی که موسیقی اون کارروساخته بودن برده نشده بود.درحالی که اون آهنگ جزوی ازیک نواره (شماچه قضاوتی دراین باره می کنید؟)

Majed
Monday 25 June 2007, 02:26 PM
خود کرده را تدبیر نیست

این حق رو ما خودمون باید قائل بشیم

shbaharehs
Monday 25 June 2007, 04:24 PM
راستش نظر من اينه كه چه تلويزيون و چه راديوهاي ايران هيچ كدوم تنوع ندارن. چرا نبايد همونقدر كه موسيقي سنتي گذاشته ميشه, يه سبك موسيقي ديگه نذارن (مثلا همونطور كه قبلا گ?ته شد بنيامين), كه واقعا همه ميگن ديگه شعري نداره! چرا نبايد اهنگاي شاد به غير از مال اقاي عصار (كه بگم خودم از اولين طر?داراي ايشونم) و مجيد اخشابي و چند ن?ر ديگه از كس ديگه اي بذارن؟ اون طوري همه مردم همه سبك موسيقي رو شنيدن و وقتي يكي مثل بنيامين اهنگ ميده بيرون همه گير نميدن به يه سبك. حالا اين نظر منه و نميدونم درست توضيح دادم يا نه!

مرسي