PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست آموزش انداختن سیم روی سنتور

sahar1000
Friday 30 December 2011, 02:38 PM
سلام دوستان. من تازه واردم
خواهش میکنم بزرگواری کنید و اساتید نحوه سیم انداختن رو در قالب یه کلیپ بصورت تصویری آموزش بدن. بخدا ثواب داره هیچ کجا نیست حتی توی یوتیوب و فیس بوک هم نیست. از نوشته هاتون استفاده کردم اما کافی نبود . برخلاف بحث شما من بیشتر انداختن سیم دور کلید رو مشکل دارم و خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید
سپاس
من فقط به همین خاطر بود که سریع عضو شدم ودرخواستم و عنوان کردم. امیدوارم افتخار بدین و منو در جمع خودتون پذیرا باشید حالا که این توفیق اجباری نصیبم شد

Razoniaz
Saturday 31 December 2011, 01:37 PM
سلام دوستان. من تازه واردم
خواهش میکنم بزرگواری کنید و اساتید نحوه سیم انداختن رو در قالب یه کلیپ بصورت تصویری آموزش بدن. بخدا ثواب داره هیچ کجا نیست حتی توی یوتیوب و فیس بوک هم نیست. از نوشته هاتون استفاده کردم اما کافی نبود . برخلاف بحث شما من بیشتر انداختن سیم دور کلید رو مشکل دارم و خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید
سپاس
من فقط به همین خاطر بود که سریع عضو شدم ودرخواستم و عنوان کردم. امیدوارم افتخار بدین و منو در جمع خودتون پذیرا باشید حالا که این توفیق اجباری نصیبم شد

سلام دوست عزیز.
قبل از هر چیز از طرف خودم و همه دوستان عزیز ورود شما رو به انجمن نت آهنگ خوش آمد میگم. امیدوارم که لحظات خوبی را در کنار همه دوستان داشته باشید.
در مورد انداختن سیم سنتور هم چشم سعی می کنم یه کلیپ تهیه کنم.
شاد باشید.

sanazkhaiiam
Saturday 31 December 2011, 02:22 PM
سلام
من تازه واردم و مي خوام يه سنتور بخرم
تازه مي خوام شروع به سنتور زدن بكنم
مي خوام كلاس بروم و نمي دونم چه سنتوري بايد بخرم
اگه كسي مي تونه منو راهنمايي كنه
لطفا
ممنون

Razoniaz
Saturday 31 December 2011, 02:53 PM
سلام
من تازه واردم و مي خوام يه سنتور بخرم
تازه مي خوام شروع به سنتور زدن بكنم
مي خوام كلاس بروم و نمي دونم چه سنتوري بايد بخرم
اگه كسي مي تونه منو راهنمايي كنه
لطفا
ممنون

سلام دوست عزیز.
به انجمن نت آهنگ خوش اومدید. برای مشاوره در مورد خرید سنتور لطفا به تاپیک زیر سری بزنید.
You can see links before reply
شاد باشید.

mori68_santoori
Saturday 31 December 2011, 08:19 PM
درود
ضمن عرض خسته نباشید خدمت محسن عزیز من بعد از یه مدت طولانی خارج کشور بودن برگشتم دلم واستون تنگ شده بود سایت هم چه قدر عوض شده خیلی خوبه
سحر جان شما میتونی برای سیم انداختن از سیم تاب یا همون دم باریک خودمون استفاده کنید که دم باریک یکم سخته شما میتونید کتاب نحوه کوک کردن سنتور رو از بیرون تهیه کنید و تمامی اموزش ها توش هست اگر دست رسی به اینترنت براتون سخت هست
شما سیم رو به اندازه ببر بستگی به خرک داره میدونی از بالا به پایین طول زیاد میشه یه سرش رو با دمباریک یا سیم تاب چرخ بده و سر دیگش رو داخل سوراخ میله کوک بزار و با دست محکم مستقیم به بالا بکش و بعد با چکش یا همون ابزار کوک کننده میله رو بچرخون به طوری که گره ها به سمت بیرون بسته بشه و بعد از چند چرخش دو گره دیگه به سمت داخل منتها به طوری مایل به سمت خود سنتور از روی گره های دیگه رد کن و سفتش کن

sahar1000
Sunday 1 January 2012, 12:29 AM
خیلی ممنون آقای "رازونیاز" بابت اظهار لطفتون همچنین بابت کلیپی که قراره تهیه کنید .منتظرم .پیشاپیش سپاس
جناب "استاد سنتور" از شمام ممنونم خیلی کمک کرد بهم این توضیحات شما و تونستم یجورایی تصور کنم توی ذهنم فقط اونجا که سیم رو باید محکم نگه داشت و کلید رو چرخوند رو متوجه نشدم.... یعنی سیم رو خودم محکم بکشم؟ اینجوری که سیم توی دستم درب و داغون میشه و کج و کوهله نمیشه؟ یا پاره نمیشه؟

mori68_santoori
Sunday 1 January 2012, 05:20 PM
خیلی ممنون آقای "رازونیاز" بابت اظهار لطفتون همچنین بابت کلیپی که قراره تهیه کنید .منتظرم .پیشاپیش سپاس
جناب "استاد سنتور" از شمام ممنونم خیلی کمک کرد بهم این توضیحات شما و تونستم یجورایی تصور کنم توی ذهنم فقط اونجا که سیم رو باید محکم نگه داشت و کلید رو چرخوند رو متوجه نشدم.... یعنی سیم رو خودم محکم بکشم؟ اینجوری که سیم توی دستم درب و داغون میشه و کج و کوهله نمیشه؟ یا پاره نمیشه؟
درود
نه هنرجو عزیز صدمه ای به سیم وارد نمیشه منظورم من هم از کشیدن سیم این بود که گره هایی که روی میله میخوره به سمت بیرون شل نباشه ودر امتداد هم و یکی بعد از دیگری شکل بگیره که هم زیباست هم به کیفیت و نگهداری کوک شما کمک خواهد کرد پس فقط سیم رو به اندازه ای بکشید که گره سفت بسته بشه
موفق باشید

sahar1000
Thursday 5 January 2012, 08:58 PM
سلام دوستان خواهش میکنم اگه امکان داره این کلیپ و بذارید.چند روزه که منتظرم و هر روز میام سر میزنم .آخه 3تا از سیمهای سازم پاره شده و کلافه ام حسابی به کسی هم دسرسی ندارم در حال حاظر .سمت کلید و که کلا مشکل دارم این سمت سیم گیر و هم با دم باریک میتابونم پاره میشه با دست هم سفت نمیشه و نگه نمیداره اصلا کوک رو یک دقیقه هم.چند متر سیم خراب کردم تا حالا .دیگه امیدم به شماها اساتیده .سپاسگذارم

Razoniaz
Saturday 7 January 2012, 06:41 AM
سلام دوستان خواهش میکنم اگه امکان داره این کلیپ و بذارید.چند روزه که منتظرم و هر روز میام سر میزنم .آخه 3تا از سیمهای سازم پاره شده و کلافه ام حسابی به کسی هم دسرسی ندارم در حال حاظر .سمت کلید و که کلا مشکل دارم این سمت سیم گیر و هم با دم باریک میتابونم پاره میشه با دست هم سفت نمیشه و نگه نمیداره اصلا کوک رو یک دقیقه هم.چند متر سیم خراب کردم تا حالا .دیگه امیدم به شماها اساتیده .سپاسگذارم

سلام دوست عزیز. من عذر میخوام بهتون قول داده بودم برای تهیه کلیپ ولی فکر کردم دوست عزیزمون که توضیح دادند شما جواب سوالتون رو گرفتید. چشم حتما کلیپ رو تهیه می کنم.

salar1366
Saturday 7 January 2012, 02:57 PM
سیم انداختن روی سنتور که کاری نداره، کافیه یکم نگاه کنید تا گوشی دستتون بیاد. فقط کوک کردنش کمی سخت میشه که اون رو هم میشه با دیا÷ازون کوک کرد.

mori68_santoori
Saturday 7 January 2012, 06:25 PM
درود
دوست عزیز احتمالا مشکل شما اینه که میله شل هست و هر چی شما سفتش میکنید دوباره برمیگرده
شما یه زحمت بکش میله رو در بیار بدون سیم بزار دوباره سر جاش و چند دور بچرخون حالا 6 یا 8 یا بیشتر تا فکر میکنی سفت بشه چون چند دور هم خود سیم میپیچیه امکان داره هر کنه پس شما از 6 یا 8 بیشتر نرو البته من سنتور شما رو ندیدم ولی سنتور خودم بین 6 تا 8 هست امیدوار هم هستم میله شما هرز نشده باشه یعنی اینکه تا حد عمول سفت نشه که یا شما باید ببرید درستکنید یا اینکه اگر فعلا دسترسی ندارید سیم رو بزارید و بچرخونید و کوکش کنید و وقتی به کوک مورد نظر رسید با چکش 2 یا 3 ضربه محکم روی خود میله کوک به صورت افقی و به طرف موازی با میله وارد کنید که محکم همونجا وایسه تا درستش کنید در وقت مناسب
موفق باشید

sahar1000
Saturday 7 January 2012, 08:03 PM
جناب استاد سنتور درود . مرسی آره دقیقا خدا خیرت بده میخواستم تازه بپرسم اینو که شما فرمودین. اینکه تعداد دورهای معدودی باید چرخوند میله رو اصلا نمیدونستم. خیلی هم سر همین سیم انداختن چرخوندمش و ..... دخلش درومده دیگه لابد.....

جناب رازونیاز شمام سلام و درود منو پذیرا باشید.همچنان منتظر کلیپ آموزشی کامل شما هستم

و دوستان یه نکته به دهنم رسید.درسته که من تازه عضو سایت شدم اما بخش سنتورو تقریبا کامل مرور کردم....خیلی کامل و دقیق و کارشناسانه به همه جوانب پرداختید که جای تقدیر داره.فقط همین سوال من جاش خالی بود که اینم الان داره بحثش میشه.دوستان(خصوصا:جناب استاد سنتور و جناب رازونیاز) یه پیشنهاد دارم : یه بخش رو باز کنید مختص مشخصات سنتور و اجزای اون و طریقه ساخت و انواع و نکات جانبی (از قبیل همین که معمولا بین 6 تا 8 دور میله رو جا میندازن) و خیلی چیزای دیگه که در تخصص شماست.مثلا همین امروز خوندم توی سنتور پل میذارن!!! نمیدونم اصلا چی هست و کاربردش چیه؟ همه این سوالارو اگه لطف کنید در قالب یک صفحه مجزا تفسیر بفرمایید خدمت بزرگی به امثال ماها و کلا هنرجویان مبتدی سنتور میکنید. ببخشید خیلی حرف زدم

mori68_santoori
Saturday 7 January 2012, 10:35 PM
جناب استاد سنتور درود . مرسی آره دقیقا خدا خیرت بده میخواستم تازه بپرسم اینو که شما فرمودین. اینکه تعداد دورهای معدودی باید چرخوند میله رو اصلا نمیدونستم. خیلی هم سر همین سیم انداختن چرخوندمش و ..... دخلش درومده دیگه لابد.....

جناب رازونیاز شمام سلام و درود منو پذیرا باشید.همچنان منتظر کلیپ آموزشی کامل شما هستم

و دوستان یه نکته به دهنم رسید.درسته که من تازه عضو سایت شدم اما بخش سنتورو تقریبا کامل مرور کردم....خیلی کامل و دقیق و کارشناسانه به همه جوانب پرداختید که جای تقدیر داره.فقط همین سوال من جاش خالی بود که اینم الان داره بحثش میشه.دوستان(خصوصا:جناب استاد سنتور و جناب رازونیاز) یه پیشنهاد دارم : یه بخش رو باز کنید مختص مشخصات سنتور و اجزای اون و طریقه ساخت و انواع و نکات جانبی (از قبیل همین که معمولا بین 6 تا 8 دور میله رو جا میندازن) و خیلی چیزای دیگه که در تخصص شماست.مثلا همین امروز خوندم توی سنتور پل میذارن!!! نمیدونم اصلا چی هست و کاربردش چیه؟ همه این سوالارو اگه لطف کنید در قالب یک صفحه مجزا تفسیر بفرمایید خدمت بزرگی به امثال ماها و کلا هنرجویان مبتدی سنتور میکنید. ببخشید خیلی حرف زدم
درود
اسم من مرتضی هست این واژه استاد سنتور هم قبلا برای دوستان توضیح دادم که ostade santoor nist بلکه استاد و سنتور هست گه هر کدام برای من معنی و مفهوم داره و متاسفانه بعضی ها بد برداشت کردند بگذریم حتما بنده با جناب محسن عزیز در این مورد صحبت خواهم کرد بنده چون رشتم عمران هست الان یکمی سرم شلوغه و متاسفانه تمام امتحانات من پشت سر هم و حتی من در یک روز سه تا امتحان دارم اینکه یه مدتی کم میام توی سایت تا تموم بشه و به امید حق حتما این قضیه رو ردیفش میکنیم
مرسی از اینکه عنوان کردید
موفق باشید

Razoniaz
Sunday 8 January 2012, 12:33 PM

سلام دوست عزیز. همونطور که قول داده بود کلیپ رو تهیه کردم. امیدوارم که مورد استفاده شما و دیگر دوستان عزیزم قرار بگیره.
فقط چند نکته:
1- انداختن سیم روی سنتور که شامل مراحل ایجاد حلقه در یک طرف سیم و همچنین پیچاندن سیم دور گوشیها هست نیاز به تمرین و تکرار داره. خب در این مراحل ممکنه سیم پاره بشه، سیم دور گوشی ها بد پیچ بخوره و ... پس نیاز هست که چندین بار این کار را تکرار کنید.
2- هنگام انداختن سیم حتما به گوشی و شیار مورد نظر دقت کنید. تا سیم در گوشی درست و در شیار درست قرار بگیره.
3- هنگام ایجاد حلقه در یک طرف سیم، بعد از اینکه با دم باریک سیم رو گرفتید و دو سه دور سیم رو پیچوندید، جای دم باریک را عوض کنید و کمی جلوتر ببریدش تا دم باریک زیاد به اون نقطه قبلی فشار وارد نکنه.

کلیپ آموزش انداختن سیم روی سنتور (You can see links before reply)

به هر حال امیدوارم این کلیپ مفید واقع بشه. اگه جاییش نیاز به توضیح بیشتر داشت حتما بفرمایید.

شاد باشید.

simsimm
Sunday 8 January 2012, 01:54 PM
ممنوع از شما آقای دانشمند حالا که بحث سیمه لطف کنید و بفرمایید که از بین سیم های موجود در بازار کدومشون بهترن؟

sahar1000
Sunday 8 January 2012, 09:27 PM
بازم درووووووود
واقعا دیگه نمیدونم به چه زبونی قدردانی کنم.سوالیم دیگه نمونده انقد که کامل توضیح دادین.واقعا استفاده کردم مو به مو طبق کلیپ پیش رفتم و خیلی راضی هستم و حالا یه 2روزی که بکذره و کار کنم مشخص میشه کوک رو نگه میداره . اما به هر حال سپاسگذارم .هم از شما و همچنین آقا مرتضی بزرگوار که با حوصله توضیح دادن. و خوشحالم که در این بین نکات دیگری رو هم آموختم از شما و خوشحالترم میشم اگه این بحثا ادامه پیدا کنه .
و راستی استاد دانشمند اگه اجازه بدین به اشتراک بذارم تو سایتهای مختلف که همگی استفاده کنند؟

Razoniaz
Monday 9 January 2012, 06:37 AM
ممنوع از شما آقای دانشمند حالا که بحث سیمه لطف کنید و بفرمایید که از بین سیم های موجود در بازار کدومشون بهترن؟

سلام دوست عزیز. در این مورد فکر می کنم که اساتید سنتور ساز بهتر می تونن نظر بدن. ولی تا اونجایی که من اطلاع دارم دو نمونه سیم آلمانی و ایرانی وجود داره که سیمهای آلمانی جنس بهتری دارند ولی سیمهای ایرانی انعطاف پذیری بهتری دارن و به اصطلاح نرم تر هستند و تعویض اونها ساده تره.

بازم درووووووود
واقعا دیگه نمیدونم به چه زبونی قدردانی کنم.سوالیم دیگه نمونده انقد که کامل توضیح دادین.واقعا استفاده کردم مو به مو طبق کلیپ پیش رفتم و خیلی راضی هستم و حالا یه 2روزی که بکذره و کار کنم مشخص میشه کوک رو نگه میداره . اما به هر حال سپاسگذارم .هم از شما و همچنین آقا مرتضی بزرگوار که با حوصله توضیح دادن. و خوشحالم که در این بین نکات دیگری رو هم آموختم از شما و خوشحالترم میشم اگه این بحثا ادامه پیدا کنه .
و راستی استاد دانشمند اگه اجازه بدین به اشتراک بذارم تو سایتهای مختلف که همگی استفاده کنند؟

نظر لطف شماست دوست عزیز. خوشحالم که این کلیپ برای شما مفید بوده. در مورد اشتراک این کلیپ هم شما صاحب اختیارید.
راستی یه موضوعی حقیقتش من استاد نیستم. اگه عمری باشه و طبق برنامه ای که برای خودم در نظر گرفتم پیش برم، شاید 30 سال دیگه لیاقت این لقب رو داشته باشم.
شاد باشید دوست عزیز.

white384
Monday 9 January 2012, 10:29 AM
آخه این که کاری نداره. یه شونرو میندازی اینوریو اون یکی شونرم میندازی اونوری بعد میچرخونی کمر فنری... :دی :پی

دوستان از کلیپ ممنون. با اینکه به فعالیت من مربوط نیست، اما معلوماتمو بسیار ارتقا داد...
مرسی...

R.M
Friday 13 January 2012, 07:05 PM
کليپ صوتي است درسته!!چون من تصويري ندارم

simsimm
Friday 13 January 2012, 07:46 PM
نه دوست گرامی کلیپ هم صدا داره هم تصویر

ahmad24
Friday 13 January 2012, 09:06 PM
درود
کلیپ رو تو چه نرم افزاری باز کردید؟
من هم تصویر ندارم...
نه تو نرو. نه مدیا پلیر. نه جت آئودیو. و نه توی وی ال سی...؟

simsimm
Saturday 14 January 2012, 09:44 AM
سلام به دوستان چون کلیپ با موبایل ضبط شده باید نرم افزارهای مربوط به اون بازش کنید اگه km player داشته باشید که دیگه عالیه

Razoniaz
Sunday 15 January 2012, 07:13 AM

درود
کلیپ رو تو چه نرم افزاری باز کردید؟
من هم تصویر ندارم...
نه تو نرو. نه مدیا پلیر. نه جت آئودیو. و نه توی وی ال سی...؟

سلام دوستان. عذر می خوام فراموش کردم بگم. فرمت این کلیپ FLV هستش و برای اجرای اون می تونید از یکی از نرم افزارهای FLV Player استفاده کنید. برای اینکه نیاز به دانلود این برنامه نداشته باشید این فایل را در قالب نمونه کار اینجا قرار می دم تا بتونید از روی خود سایت مستقیم ببینیدش.

مشاهده کلیپ آموزش انداختن سیم روی سنتور (You can see links before reply)

R.M
Sunday 15 January 2012, 05:21 PM
سلام
از simsimi, razoniaz ممنونم مشکلم من که بر طرف شد تونستم ببينم بازم ممنون

mohammadmono
Monday 23 January 2012, 12:23 AM
باز هم از آقای دانشمند ممنون برای گذاشتن کلیپ که مورد نیاز خیلی ها بود.
فقط یه سوال . . .
این آقای محترم تو کلیپ خودتون بودید؟

Razoniaz
Monday 23 January 2012, 07:29 AM
باز هم از آقای دانشمند ممنون برای گذاشتن کلیپ که مورد نیاز خیلی ها بود.
فقط یه سوال . . .
این آقای محترم تو کلیپ خودتون بودید؟

ممنونم دوست عزیز. نظر لطف شماست. بله خودم بودم.

vahid9987
Wednesday 15 February 2012, 09:20 AM
رازو نیاز عزیز من نتونستم کلیپو دانلود کنم هرکاری کردم خطا داد لطف کنید راهنمایی کنید متشکرم

Razoniaz
Wednesday 15 February 2012, 09:28 AM
رازو نیاز عزیز من نتونستم کلیپو دانلود کنم هرکاری کردم خطا داد لطف کنید راهنمایی کنید متشکرم

سلام دوست عزیز.
نیازی به دانلود نیست از طریق لینک زیر می تونید مستقیما این کلیپ را مشاهده کنید. فقط باید Flash Player روی کامپیوتر شما نصب باشه.

مشاهده کلیپ آموزش انداختن سیم روی سنتور (You can see links before reply)

sheroshoor
Wednesday 22 February 2012, 06:32 PM
سلام دوست عزیز. همونطور که قول داده بود کلیپ رو تهیه کردم. امیدوارم که مورد استفاده شما و دیگر دوستان عزیزم قرار بگیره.
فقط چند نکته:
1- انداختن سیم روی سنتور که شامل مراحل ایجاد حلقه در یک طرف سیم و همچنین پیچاندن سیم دور گوشیها هست نیاز به تمرین و تکرار داره. خب در این مراحل ممکنه سیم پاره بشه، سیم دور گوشی ها بد پیچ بخوره و ... پس نیاز هست که چندین بار این کار را تکرار کنید.
2- هنگام انداختن سیم حتما به گوشی و شیار مورد نظر دقت کنید. تا سیم در گوشی درست و در شیار درست قرار بگیره.
3- هنگام ایجاد حلقه در یک طرف سیم، بعد از اینکه با دم باریک سیم رو گرفتید و دو سه دور سیم رو پیچوندید، جای دم باریک را عوض کنید و کمی جلوتر ببریدش تا دم باریک زیاد به اون نقطه قبلی فشار وارد نکنه.

کلیپ آموزش انداختن سیم روی سنتور (You can see links before reply)

به هر حال امیدوارم این کلیپ مفید واقع بشه. اگه جاییش نیاز به توضیح بیشتر داشت حتما بفرمایید.

شاد باشید.
آقا محسن دستت درد نکنه داداش واقعا خسته نباشی کاش میشد یک کلیپ کامل از کوک کردن هم درست میکردی چون خیلی لازمه اگه بذاری عالی میشه.