PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متالیکا بنوازیم - آموزش تصویری

alimetallica_2
Wednesday 4 January 2012, 02:58 PM
درود
بد ندانستم در این مکان تاپیکی احداث شود که در آن شیوه نواختن ریف ها و سولوهای متالیکا آموخته شود.
هر نوازنده ای شیوه و استایل خاص خود را دارد و برای زدن گیتار با لهجه به سبک متالیکا باید قواعد خاصی را رعایت کرد که بنده به اندازه دانش خود آن را در اختیار شما قرار خواهم داد، امیدوارم اساتید دیگر هم بنده را در این راه یاری رسانند.
از آنجا که شیوه ریف نوازی جمیز هیتفلد برای اکثریت ممکن نیست و باید به الکل استایل خود را تغییر دهند ما با شیوه کرک هم به آموزش ریف ها و سولوهای متالیکا میپردازیم.

alimetallica_2
Wednesday 4 January 2012, 03:09 PM
Blitzkrieg یکی از بهترین آهنگ های متالیکاست که ریف بسیار زیبایی دارد و پیچیدگی ها آن اندک است.
برای نواختن این قطعه در ریف حتما باید تمام پیک ها به صورت Down صورت بگیرند. در واقع اکثر ریف های متالیکا دان پیک است و اگر از Up و Down به صورت همزمان استفاده کنید در لهجه گیتار شما مشکلات فراوانی اینجاد میشود و به مقصد حقیقی نخواهید رسید.
همچنین پالمیوت در این آهنگ نقش بسزایی دارد و میوت ها باید به صورت دقیق اجرا شوند.
برای بهتر شدن صدا و نزدیک شدن به افکت های مورد استفاده متالیکا بهتر است تریبل و دیستروشن تا آخر باز شوند و مید و بیس تا حد ممکن پایین آوده شوند. (حتی بسته شوند)

در فایل تصویری یک بار به صورت تند و یک بار به صورت کند ریف های نواخته شده در این آهنگ را به نمایش گذاشته ام:

فایل تصویری:
You can see links before reply

Guitar pro Tab:

alimetallica_2
Thursday 5 January 2012, 12:37 PM
یکی از زیبا ترین آهنگ های متالیکا آهنگ Master Of Puppets است، اما خوب این آهنگ از چند قسمت مختلف تشکیل شده است. ریف های این آهنگ تقریبا به 5 قسمت مجزا از هم تشکیل شده است که بنده در تصویر آموزشی سه قسمت از آن را ترسیم کرده ام.
نکته قابل توجه در نوازندگی این آهنگ زدن Down پیک است. البته در یک قسمت آهنگ که شما 9 نت E مینوازید در صورت خسته شدن دست میتوانید Down Down Up یا Down / Up نیز پیک بزنید، اما خود اعضای متالیکا آهنگ را به صورت Down اجرا میکنند. اما در قسمت های دیگر زدن دان پیک از الظامات است وگرنه آهنگ تمیز در نمی آید.

سولوی این آهگ رو هم به زودی آموزش خواهم داد.
در مورد قسمت کلین آهنگ هم نکته خاصی وجود ندارد و میتوانید از روی تبلچیر یا نت همانطور که دیده میشود بنوازید و نکته خاصی در نوع نوازندگی آن نیست.

فایل آموزش تصویری:

alimetallica_2
Sunday 8 January 2012, 12:14 AM
Blackend یکی از زیباترین آهنگ های متالیکاست. البته زدن ریف این آهنگ کار خیلی ساده ای نیست. چون شما ابتدای این آهنگ را نمیتوانید به هیچ وجه باحرکت های آپ و دان انجام دهید و مجبور هستید با سرعت زیاد با دان پکنیگ آهنگ را شروع کنید.
در قسمت دوم ریف ها هم بهتر است دان پیکنیگ صورت پذیرد، اما شما لاجر هستید در یک قسمت آلترنات پیکینگ رو انجام بدید که برای اجرای آن نیز سرعت زیادی طلب میکند.
اما قسمت سوم ریفینگ که یک ملودی است (ملودی ریفینگ) تقریبا آهنگ کمی آسان میشود و شما میتوانید از آن لذت ببرید.
اگر سوال خاصی بود بفرمایید تا پاسخ دهم.

فایل تصویری:

salar1366
Thursday 2 February 2012, 01:18 AM
حالا نمیشه دان پیک نزد؟
راستی میشه آهنگ های اسون ترو هم یاد بدید تصویری که ما هم به نون و نوایی برسونیم.

alimetallica_2
Thursday 2 February 2012, 05:17 PM
شدن که میشه. ولی اعضای متالیکا آنطور مینوازند و لهجه موسیقی متالیکا دان هست.
چشم. حتما.

salar1366
Wednesday 8 February 2012, 10:52 PM
اون مدل آپ دان پیکینگی که خودت گفتی آپش رو مثل دان میتونی بزنی هم جواب نمیده؟

alimetallica_2
Thursday 9 February 2012, 07:13 PM
تقریبا، نه صددر صد ولی تقریبا جواب میده.
امشب احتمالا دو تا کار تصویری از آهنگ های آسان متالیکا خواهم گذاشت.
سناتریام و فور هوم تو بلزتولس.

alimetallica_2
Friday 10 February 2012, 02:58 AM
آهنگ Welcome Home و قسمت کلینش که بسیار راحته:

salar1366
Friday 10 February 2012, 05:43 PM
دمت گرم علی جان.
راستی اون اولش رو چجوری میزنند که یک صدای عجیبی میده؟!

alimetallica_2
Saturday 11 February 2012, 12:15 PM
صدای عیجبی که نیمده. صدای خاصیه که به تکنیکش میگند نچرال هارمونیک.
که فقط روی فرت های 6.12 و 24 قابل اجرا هستند. نباید سیم رو کامل بگیری، باید فقط لمسش کنی.

amin421
Saturday 11 February 2012, 03:00 PM
نمیشد یکم روشن تر باشه ؟ :دی

alimetallica_2
Saturday 25 February 2012, 11:25 PM
خوب بریم سراغ یکی از زیبا ترین آهنگ های متالیکا. (ناقوس ها برای که به صدا در می آیند)
این آهنگ به اتک زیادی نیاز داره و باید در نواختن سعی کنید کمی محکم پیک بزنید و میوت هاتون رو هم با قاطیعیت تمام اجرا کنید.
باز اگر سوالی بود در خدمتم:

madmaster
Monday 5 March 2012, 10:48 PM
علی جان تنظیمات آمپ رو لطف میکنی بگی و اگه یه کم منت سر من بزاری برای منه نوب(آماتور) بدبخت تنظیمات افکتهم بزاری که دقیق همون بشه البته دقیق دقیق هم که نمیشه ولی نزدیک بشه
برای افکت های زوم
البته تو نت هست
یه چنتا توتریال انگلیسی
ولی یه جوری نوشتن که من نمیفهمم این اجنبی های بیگانه غربی پولدار مرفح بیدرد چی میگن D:D:D:D:

madmaster
Monday 5 March 2012, 11:05 PM
وقتی تنظیمات افکت رو توضیح میدن همش کد مینویسن انگار دارن فرمول غنی سازی اورانیوم رو توضیح میدن بیشعورا

alimetallica_2
Tuesday 6 March 2012, 08:59 AM
علی جان تنظیمات آمپ رو لطف میکنی بگی و اگه یه کم منت سر من بزاری برای منه نوب(آماتور) بدبخت تنظیمات افکتهم بزاری که دقیق همون بشه البته دقیق دقیق هم که نمیشه ولی نزدیک بشه
برای افکت های زوم
البته تو نت هست
یه چنتا توتریال انگلیسی
ولی یه جوری نوشتن که من نمیفهمم این اجنبی های بیگانه غربی پولدار مرفح بیدرد چی میگن D:D:D:D:
من تابحال ندیدم و نشنیدم و نتونستم با افکت صدایی شبیه به صدای متالیکا (مخصوصا کیل ام ال) بگیرم. بنابر این هیچ تجربه و توصیه ای در این زمنیه ندارم.
فقط میتونم بگم تو متالیکا نوازی برای آلبوم های اول بهتره که مید کم بشه و تریبل زیاد.

madmaster
Wednesday 7 March 2012, 05:20 PM
یه زره هم شبیه بشه قبول داریم ها

armageddon_st
Thursday 8 March 2012, 08:51 AM
یه زره هم شبیه بشه قبول داریم ها

سلام
خوبي

با اجازه استاد اطلاعات مربوط به Metallica علي جان ...

امپ من Marshall AVT100 هست
تنظيمات صداي Metallica گونه روي اين امپ به شكل زير هست:

Bass= 10
Middle= 2.5
Treble= 10

توي حالت Distortion اگه تنظيمات رو بصورت بالا انجام بدي به صداي دلخواهت ميرسي
البته نميدونم امپت چيه ولي همين تنظيمات روي يه امپ غير Marshall ديگه هم توسط بچه هاي همين فروم تست و تاييد شد.

اميدوارم كمكي كرده باشم

شادباشي:bc
فعلا

alimetallica_2
Thursday 8 March 2012, 11:34 PM
در حالت کلی روی افکت گفتم که هرچی میدت بسته تر باشه (یا پایین تر) بیس هم پایین تر و تریبل بالاتر و دیتسرونش تا آخرین حد بهتر جواب میگیری با افکت معمولی.

sam-man
Thursday 23 August 2012, 10:29 AM
درود به همه خوبان !
علی آقا نظرتون درمورد آموزش ویدئوی Lick Library چیه ؟
کلا گیتار الکتریک رو با اینا شروع کردم .
تازه دارم آهنگ Enter Sandman و NOTHING ELSE MATTERS از رو اینا کار می کنم !!!
یه سوال دیگه : یه امپ Ibanez10G دارم و افکت ندارم ، می خوام افکت GFX-8 - ZOOM بخرم ، خواستم بینم بدرد آهنگای متالیکا میخوره یا نه ،افکت پیشنهادی خودتون چیه؟

imanlotus
Sunday 16 December 2012, 03:38 PM
درود همه ی لینک ها خرابه... لطفا رسیدگی کنین

alimetallica_2
Saturday 22 December 2012, 02:24 AM
مدتش تموم شده ایمان جان. اپلود مجانی همینه دیگه.

- - - Updated - - -

درود به همه خوبان ! علی آقا نظرتون درمورد آموزش ویدئوی Lick Library چیه ؟ کلا گیتار الکتریک رو با اینا شروع کردم . تازه دارم آهنگ Enter Sandman و NOTHING ELSE MATTERS از رو اینا کار می کنم !!! یه سوال دیگه : یه امپ Ibanez10G دارم و افکت ندارم ، می خوام افکت GFX-8 - ZOOM بخرم ، خواستم بینم بدرد آهنگای متالیکا میخوره یا نه ،افکت پیشنهادی خودتون چیه؟ سلام. نه والا این افکت ها جواب نمیده خیلی. البته بستگی به توقع هم داره.

alimetallica_2
Friday 7 June 2013, 01:50 AM
And Jusstic For All
توسط بنده در فیس بوک:

You can see links before reply (You can see links before reply)

Enter Sandman:

For Whome To Bells Tolss