PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه از کیبرد به جای پیانو استفاده کنم

mixer
Wednesday 4 January 2012, 08:26 PM
درود فراوان

مدتی هست که به فکر یادگرفتن پیانو به صورت کاملا رسمی افتادم . . .
تا سقف 200 هزار تومان الی نهایتا 300 هزار تومان پول دارم و دائما نیز در یک مکان مستقر نیستم . . .
می خواستم از اهل فن کمک بگیرم که با توجه به این که من یک ساز قابل حمل می خوام ، و پول هم تا این حد و حدود دارم ، چی باید بگیرم ؟!! آیا مدل خاصی رو پیشنهاد دارید ؟!!
راهنمایی بفرمایید . . . متشکرم

Honey_Shababi
Wednesday 4 January 2012, 08:29 PM
درود
با اجازه مديريت محترم، اين تاپيك به بخش كيبرد انتقال داده شد.

sol_s
Wednesday 4 January 2012, 10:12 PM
اگه بخواین فقط به عنوان پیانو استفاده کنی.من یاماها A300رو پیشنهاد میدم قیمتشهم حدود ۳۰۰ تومنه.میتونی موقتا باهاش کار کنی ولی خب جای پیانو رو نمیتونه بگیره.تاچ هم داره و میتونی اکشنش رو تنظیم کنی.

mixer
Thursday 5 January 2012, 08:58 PM
دوستان در مورد تاچ . ..
آیا خیلی مهم هست ؟!! یعنی اگر بعد از یادگیری با کیبورد با پیانو بخوای نوازندگی کنی ، برات غریب هست ؟! یا با مشکل بر می خوری ؟!!!

white384
Thursday 5 January 2012, 09:08 PM
من که به شخصه اصلا شباهتی در پیانو و کیبورد نمیبینم!
درصورتی که میخواید یه نوازنده پیانو باشید، قطعا به مشکل بر میخورید...

Masoud_K
Thursday 5 January 2012, 09:37 PM
من که به شخصه اصلا شباهتی در پیانو و کیبورد نمیبینم!
درصورتی که میخواید یه نوازنده پیانو باشید، قطعا به مشکل بر میخورید...
موافقم منم با کیبورد تمرین میکنم,متاسفانه تو بعضی از تمرینها مثل اجرا کردن داینامیک ها دچار مشکل شدم,نمیتونم صحیح اجراشون کنم:46:

sol_s
Thursday 5 January 2012, 09:43 PM
دوستان در مورد تاچ . ..
آیا خیلی مهم هست ؟!! یعنی اگر بعد از یادگیری با کیبورد با پیانو بخوای نوازندگی کنی ، برات غریب هست ؟! یا با مشکل بر می خوری ؟!!!

دوست عزیز تاچ در پیانو یکی از مهم ترین مواردیه که باید بهش دقت کنی به همین دلیل نوع و مدل پیانویی که باهاش کار میکنی خیلی مهمه کیبرد دست رو ضعیف میکنه ولی خب گاهی شرایط جوریه که از هیچی بهتره.اگر کیبورد میگیری سعی کن که تا جایی که برات امکان داره یه چیز خوب بگیری.
و اینکه توی بعضی آموزشگاه ها هم امکان تمرین کردن هست اگر بتونی یه مقدار از وقتت رو توی آموزشگاه تمرین کنی هم بهت کمک میکنه.

white384
Thursday 5 January 2012, 09:44 PM
البته امکان خودسازی در روند آموزشی وجود داره.
کسانی هستند که پس از کیبورد روی پیانو تمرین کردند و واقعا هم موفق شدند...

piano4all
Thursday 5 January 2012, 11:00 PM
اگه بخواین فقط به عنوان پیانو استفاده کنی.من یاماها A300رو پیشنهاد میدم قیمتشهم حدود ۳۰۰ تومنه.میتونی موقتا باهاش کار کنی ولی خب جای پیانو رو نمیتونه بگیره.تاچ هم داره و میتونی اکشنش رو تنظیم کنی.

اگر قیمت آکبند اون 300 هزار تومان باشه من 24 تا میخوام :16:

firzi
Thursday 5 January 2012, 11:22 PM
قیمت yamaha a300 الان 450000 تومان هست...

sol_s
Thursday 5 January 2012, 11:26 PM
شاید اطلاعاتم کامل نباشه ولی من پارسال گرفتم ۳۰۰تومن!

firzi
Thursday 5 January 2012, 11:36 PM
شاید اطلاعاتم کامل نباشه ولی من پارسال گرفتم ۳۰۰تومن!
درسته...
پارسال قیمت بین 250-300 تومان بود...
ولی به دلیل افزایش قیمت دلار تمامی لوازم برقی افزایش قیمت داشته...:29:

mixer
Friday 6 January 2012, 01:47 PM
یکی از بچه ها بهم گفت که میتونی برای کلید ها و شباهتشان به پیانو از کش پول استفاده کنی که شبیه بشه:43:

pourya_kalhor
Friday 13 January 2012, 12:59 AM
سلام به همه ی دوستان...
این سروری که این سوال رو کرده دقیقا سواله منم هست... یک ماهی هست که دنبال جواب این سوالم! از روی ناچاری مجبوریم از کیبرد به جای پیانو استفاده کنم... تا 400.000 چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟ رو دست دوم میشه حساب باز کرد؟

piano63
Friday 13 January 2012, 10:43 AM
منa300رو مرداد ماه با گارانتی طلایی 420 ت خریدم.
دوستان خوبه بدونند که یانی،با کیبورد شروع کرده.

hopital
Friday 13 January 2012, 11:02 AM

عزیز من این چه حرفیه که می زنین !:21: یانی از کودکی پیانو میزد ! عکسهای کودکی یانی که پشت پیانو بودش هست ! اصلاً کیبورد چه ربطی به پیانو داره ؟

pourya_kalhor
Friday 13 January 2012, 12:14 PM
منa300رو مرداد ماه با گارانتی طلایی 420 ت خریدم.

نظرتون راجه به Yamaha np-30 چیه؟ خوبه؟ آکبندش هست تو بازار؟:ad

MA_Happy
Friday 13 January 2012, 01:52 PM
نظرتون راجه به Yamaha np-30 چیه؟ خوبه؟ آکبندش هست تو بازار؟:ad
به دوستان عزیز که تمایل به شروع کردن آموختن ساز پیانو دارند و به دلایلی هم اکنون امکان خرید پیانوی آکوستیک و یا دیجیتال را ندارند،این نوع کیبورد را بهتون معرفی میکنم:(منظورم همین np-30 هست)
دارای کلاویه های نیمه سنگین است.
6 اکتاو کلید دارد.
امکان اتصال پدال ساستین را دارا می باشد.
از هزینه دقیقش در بازار آلات موسیقی هم اکنون اطلاعی ندارم،ولی فکر کنم سال پیش برای یکی از دوستانم یکی از این مدل کیبورد را تهیه کردیم که خدا رو شکر تا کنون از آن راضی هستند.
البته سر انجام هم فقط بسته به حرف من کاری را انجام ندهید و حتما تحقیقاتتان را انجام دهید.
انشاالله روزی برسد که موسیقی در جامعه ما،به جایگاه حقیقی خود برسد.

pourya_kalhor
Sunday 15 January 2012, 08:17 PM
به دوستان عزیز که تمایل به شروع کردن آموختن ساز پیانو دارند و به دلایلی هم اکنون امکان خرید پیانوی آکوستیک و یا دیجیتال را ندارند،این نوع کیبورد را بهتون معرفی میکنم:(منظورم همین np-30 هست)
دارای کلاویه های نیمه سنگین است.
6 اکتاو کلید دارد.
امکان اتصال پدال ساستین را دارا می باشد.
از هزینه دقیقش در بازار آلات موسیقی هم اکنون اطلاعی ندارم،ولی فکر کنم سال پیش برای یکی از دوستانم یکی از این مدل کیبورد را تهیه کردیم که خدا رو شکر تا کنون از آن راضی هستند.
البته سر انجام هم فقط بسته به حرف من کاری را انجام ندهید و حتما تحقیقاتتان را انجام دهید.
انشاالله روزی برسد که موسیقی در جامعه ما،به جایگاه حقیقی خود برسد.

مرسی مسعود عزیز از راهنماییتون....

bh320
Friday 9 March 2012, 12:18 PM
سلام دوستان
من یه کیبرد m10گرفتم برای شروع کار پیانو
عکسش هم توی پیوست موجوده!

نظرتون در مورد کیبرده چیه ؟
بعد من چجوری کار کنم با این کیبرد ؟
مشکل اینجاست که من نمیتونم از خونه خارج بشم و هزینه های استاد خصوصی هم برام .. !

به نظرتون چطور و از کجای اینترنت میتونم آموزش ببینم ؟
من از اساس انگشت ها ، نت خوانی و نت نویسی و ..کلا از هیچ چیزیش سر در نمیارم !
ولی من به این ساز علاقه دارم و میخوام از پایه این ساز رو یاد بگیرم و درک کنم !
مشکلی برای تمرین ندارم ! مجبورم همیشه توی خونه بمونم و راه رفتن برام مقدور نیست که بیرون برم
هرچقدر که لازم باشه میتونم تمیرین کنم..

Untouchable
Monday 26 March 2012, 11:57 AM
دوستان کسی قیمت yamaha np-30 رو نمیدونه؟

babakbayat
Wednesday 19 December 2012, 10:09 PM
سلام دوست من : جدای از جنس کلاویه های پیانو و وسعت صدایی(البته در برخی از مدل های کیبورد جنس کلاویه ها و تعداد اکتاو ها با پیانو شبیه سازی شده ) طرز انگشت گذاری و نوازندگی این دو ساز کاملا با هم متفاوت است ولی با توجه به ساختار کلی ، نوازندگان این دو ساز تطبیق پذیری بهتری نسبت به هم دارند. با در نظر گرفتن این موضوع که نوازندگی در هر کدام تکنیک های خاص خودش رو داره . پس اگه می خوای پیانیست بشی پیانو کار کن ، اگه می خوای کیبوردیست بشی کیبورد کار کن ، اگه امکانات پیانیست شدن رو نداری با کیبورد کار کن تا مهارت و فهم موسیقیت قوی بشه . منظورم اینه که موسیقی کار کن و لذت ببر ، به محدودیت ها فکر نکن به این موضوع فکر نکن که ایده الت چیه ببین شرایط چیه . کیبورد رو به چشم کیبورد نگاه کن و انتظار کیبورد رو داشته باش نه به کیبورد به چشم پیانو نگاه کن تا اگه انتظارتو بر آورده نکرد دلسرد بشی.سعی کن در موسیقی راننده خوبی بشی نه راننده ماشین مدل بالا که چیزی از رانندگی نمی دونه.اگه به موسیقی علاقه داری مهم شروع کردنه حتی اگه با ملودیکا باشه

faX22
Wednesday 27 March 2013, 03:47 AM
دوستان بنده هم بودجم محدوده میخوام شروع کنم تا 700 تومان چیزی هست که پیشنهاد بکنید؟ :17:

ac120
Wednesday 27 March 2013, 10:36 PM
البته یه راه هست ولی شاید معقول نباشه :دی ولی پیشنهاده دیگه
دوتا کیبرد بگیر یکی رو روی بم تنضیم کن ییکی روی زیر بعد پدالم بخر براشون :دی

faX22
Thursday 28 March 2013, 01:48 AM
ممنون ما همین یک عدید رو برا شروع تهیه کنیم راضی ایم کسی پیشنهادی نداره :17::17:

Sampler
Thursday 28 March 2013, 02:26 PM
ممنون ما همین یک عدید رو برا شروع تهیه کنیم راضی ایم کسی پیشنهادی نداره :17::17:

سلام دوست عزیز ..

می تونی از مدل های مختلف سری DGX یاماها استفاده کنی ..

من DGX-230 دارم و حدود 2 سال هست که باهاش کار می کنم و خیلی خوبه ..

کلاویه های نیمه سنگین داره و 6.25 اکتاو (شش و یک چهارم اکتاو) وسعتش هست ..

الان با توجه به گرونی های اخیر قیمتش رو نمیدونم چنده ولی همین حدود 700 800 تومان باید باشه ..

faX22
Saturday 30 March 2013, 06:15 AM
ممنون A-o ..

نظر دوستان راجع به استفاده از میدی کنترلر چیه؟ به نسبت کیبرد ها تو این رنج قیمت چیز بهتری پیدا میشه/

Sampler
Saturday 30 March 2013, 10:04 AM
ممنون A-o ..

نظر دوستان راجع به استفاده از میدی کنترلر چیه؟ به نسبت کیبرد ها تو این رنج قیمت چیز بهتری پیدا میشه/

به نظر من 100% میدی کنترلر بهتر از کیبورد هست (توی این رنج قیمت)

مهمترین و حساس ترین قسمت پیانو دیجیتال یا کیبوردهای پیانویی ، کلاویه ها و تاچ اون هستند که اگر میدی کنترلر با کلاویه های سنگین و پیانویی تهیه کنید هم به صرفه تر از کیبورد هستش و هم میتونید با استفاده از وی اس تی های مختلف با بهترین و طبیعی ترین صدای پیانو تمرین کنید ..

و همین طر اگر قصد فعالیت در زمینه ی تنظیم و کار با نرم افزارهای موسیقی رو داشته باشید میدی کنترلر یکی از مهمترین ابزارهایی هست که نیاز خواهید داشت ..

faX22
Sunday 31 March 2013, 02:41 AM
متشکرم

آیا مشکلی از لحاظ تاخیر در صدا نخواهم داشت؟ و یا نیاز به تهیه کارت صدای asio ساپرت هم میباشد؟
سری UMX بهرینگر آیا مناسبه؟

Sampler
Sunday 31 March 2013, 12:28 PM
متشکرم

آیا مشکلی از لحاظ تاخیر در صدا نخواهم داشت؟ و یا نیاز به تهیه کارت صدای asio ساپرت هم میباشد؟

خواهش می کنم ..

کارت صدا که حتما باید تهیه کنید .. دقت کنید که کارت صداتون حتما ورودی خروجی میدی داشته باشه ..

در صورت تهیه کارت صدا هیچ تاخیری نخواهید داشت ..

در مورد
سری UMX بهرینگر هر متاسفانه نمیتونم راهنماییتون کنم .. چون کار نکردم باهاشون ..

شما تمرکزتون روی کلاویه ها باشه حالت پیانویی داشته باشه .. این الان از بقیه موارد برای شما مهمتره ..

- - - Updated - - -

متشکرم

خواهش می کنم ..

کارت صدا که حتما باید تهیه کنید .. دقت کنید که کارت صداتون حتما ورودی خروجی میدی داشته باشه ..

در صورت تهیه کارت صدا هیچ تاخیری نخواهید داشت ..

در مورد
سری UMX بهرینگر هر متاسفانه نمیتونم راهنماییتون کنم .. چون کار نکردم باهاشون ..

شما تمرکزتون روی کلاویه ها باشه حالت پیانویی داشته باشه .. این الان از بقیه موارد برای شما مهمتره ..

faX22
Wednesday 3 April 2013, 12:38 AM
ممنونم آیا استفاده usb تاخیر ایجاد میکنه؟"!

Sampler
Wednesday 3 April 2013, 01:38 PM
ممنونم آیا استفاده usb تاخیر ایجاد میکنه؟"!

خواهش می کنم ..

بله .. استفاده از یو اس بی تاخیر ایجاد می کنه ..

البته برای من که از کیبورد استفاده می کنم اینطور بوده ..

ممکنه میدی کنترلر های جدیدی که تولید شده این مشکل رو نداشته باشه ..