PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر شما در مورد زدبازي چيست ؟

love_London
Wednesday 4 January 2012, 08:57 PM
سلام
من ميخواهم نظر شما را در مورد گروه موفق زدبازي بدون حتما همه كمي با اين گروه آشنايي داريد من كه خودم بايد اعتراف كنم كه عاشقشونم (اگر در مورد اين گروه چيزي نمي دانيد ميتوانيد در اينجا (You can see links before replyزدبازی) اطلاعات در مورد اين گروه بدست آوريد

اين يك كار از زدبازي كه من خيلي دوستش دارم You can see links before reply البته اين آهنگ فقط با حضور دو اعضاي گروه است ( هيدن و سيجل) اين گروه 6 عضو دارد
ُسبك گروه :‌ هيپ هاپ . راك . رپ . بلوز است ...

white384
Wednesday 4 January 2012, 09:13 PM
ای کاش اول در مورد رپ بحث میکردید و بعد در مورد فعالان این سبک...

love_London
Wednesday 4 January 2012, 09:17 PM

فك كنم قبلا در مورده رپ بحث شده .. نمي دونم
من فقط ميخواستم نظر بچه ها رو در مورد اين گروه بدونم

white384
Wednesday 4 January 2012, 09:20 PM
بحثای قبلی چندان جالب به نظر نمیرسه...
باشه... هرطور که مایلید... تاپیک خودتونه...

hopital
Wednesday 4 January 2012, 11:07 PM
سلام
من ميخواهم نظر شما را در مورد گروه موفق زدبازي بدون حتما همه كمي با اين گروه آشنايي داريد من كه خودم بايد اعتراف كنم كه عاشقشونم (اگر در مورد اين گروه چيزي نمي دانيد ميتوانيد در اينجا (You can see links before replyزدبازی (You can see links before reply)) اطلاعات در مورد اين گروه بدست آوريد

اين يك كار از زدبازي كه من خيلي دوستش دارم You can see links before reply البته اين آهنگ فقط با حضور دو اعضاي گروه است ( هيدن و سيجل) اين گروه 6 عضو دارد

کار جالبی بود ولی چندان کار متفاوت و شاخی هم نیست چون از این جور آهنگهای راک روزی n تا توسط غربی ها ساخته میشه و خونده میشه ! که هر چی باشه اینها هم از همونا تقلید میکنن ! حتی جمله های فارسی رو هم با لهجه های انگلیسی میخونن ! پس نمیشه گفت چندان کار بزرگی کردن ! تو همین سایت بچه هایی هستن که خیلی بهتر از اینها راک کار میکنن !

M8H
Wednesday 4 January 2012, 11:45 PM
اصلا خوشم نمیاد!بیخودی اومدن بالا! البته این نظر من!دوست ندارم به نظرای باقی دوستان توهین بشه!

alimetallica_2
Thursday 5 January 2012, 07:08 AM
خوبه که شما اینقدر هم خوب سبک ها رو میشناسی!
سبک گروه راک و بلور هم هست؟!!!
اصلا اینها نت خوانی بلد هستند که بخواند تئوری های راک و بلوز رو بخونند؟! به نوازندگی کاری ندارم. چون نوازندگی در این سبک ها خودش زمانی میبره که به سن این بچه ها قد نمیده.

love_London
Thursday 5 January 2012, 07:42 PM
اصلا اینها نت خوانی بلد هستند که بخواند تئوری های راک و بلوز رو بخونند؟! به نوازندگی کاری ندارم. چون نوازندگی در این سبک ها خودش زمانی میبره که به سن این بچه ها قد نمیده.
دوست عزيز معلوم هست مهراد هيدن (‌كسي كه در آهنگ خواننده ي راك است )‌ آهنگساز اين گروه است (البته عليرضا جي جي هم يكي از آهنگسازاي گروه است ) مهراد هيدن درام و گيتار كلاسيك و گيتار الكتريك و پيانو ميزنه كه همه ي اين سازا رو راك ميزنه خدايش از نظر آهنگ سازي نميشه از گروه ايراد گرفت ( البته در هيچ مورد نمي شه )‌ :am

white384
Thursday 5 January 2012, 07:50 PM
تعریف شا اصلا علمی نیست... پاسخی برای سوال ایشون نمیتونه باشه!

love_London
Thursday 5 January 2012, 07:53 PM
کار جالبی بود ولی چندان کار متفاوت و شاخی هم نیست چون از این جور آهنگهای راک روزی n تا توسط غربی ها ساخته میشه و خونده میشه ! که هر چی باشه اینها هم از همونا تقلید میکنن ! حتی جمله های فارسی رو هم با لهجه های انگلیسی میخونن ! پس نمیشه گفت چندان کار بزرگی کردن ! تو همین سایت بچه هایی هستن که خیلی بهتر از اینها راک کار میکنن !

دوست عزيز اين يك كار معمولي از اين گروه يكي از كار هاي گروه كه خيلي خوبه تابستون كوتاه و پدر من هست كه به دليل بكار بردن كلمات كمي نامناسب در آهنگ نابستون كوتاه (البته از نظر بعضي ها ) آن كار را نمي توانم آپ كنم ولي كار پدر من بد منو نگاه ميكنه رو آپ ميكنم

زدبازي-پدر من بد منو نگاه ميكنه
You can see links before reply

white384
Thursday 5 January 2012, 07:57 PM
لازم نیست این موزیک هارو در تاپیک قرار بدید. جواب دوستمون رو با نوشتار بدید...

love_London
Thursday 5 January 2012, 07:57 PM

چرا ؟؟؟‌
فك كنم جواب كامل اين دوست رو دادم
علمي نيست ؟؟؟‌ شايد علمي نباشه ولي 100%‌ متقاعد كننده است

love_London
Thursday 5 January 2012, 08:00 PM
لازم نیست این موزیک هارو در تاپیک قرار بدید. جواب دوستمون رو با نوشتار بدید...
ايشون گفتن كار شاخي نبود منم خواستم يكي از كار هاي خوب رو بگذارم
اگر مي خواهيد مي توانم حذف كنم آهنگ رو از پست

white384
Thursday 5 January 2012, 08:06 PM
متاسفانه من رو متقاعد نکرد. این موزیک ها بیشتر یک کاور هستند تا اینکه آهنگسازی شده باشند!
این موزیک ها، مجموعه ایده هایی هستند که از کارهای خارجی تقلید شده باشند.
هرکسی با تجربه چند بار حضور در یک استودیو موسیقی، میتونه هر اثری رو بازسازی کنه...

love_London
Thursday 5 January 2012, 08:11 PM
متاسفانه من رو متقاعد نکرد. این موزیک ها بیشتر یک کاور هستند تا اینکه آهنگسازی شده باشند!
این موزیک ها، مجموعه ایده هایی هستند که از کارهای خارجی تقلید شده باشند.
هرکسی با تجربه چند بار حضور در یک استودیو موسیقی، میتونه هر اثری رو بازسازی کنه...
ترجيع ميدم جواب اين پست را ندم ...
البته نمي خواهم به شما توهين كنم چون جواب اين سوال خيلي طول ميكشه و با هم ميرود سر موزيك پاپ مانند پست قبلي من كه شما حذفش كردين

white384
Thursday 5 January 2012, 08:16 PM
((((((((((((ترجیع)))))))))) شما نمیتونه من و دوستان رو متقاعد کنه...

farimah
Thursday 5 January 2012, 08:33 PM
من در مورد موسیقی اطلاعات زیادی ندارم بنابراین از نظر فنی نمیتونم زد بازی رو بررسی کنم من این گروه و ترانه ها و سبک و خواننده هاشون رو دوست دارم و به نظرم یه گروه متفاوت با بقیه گروه های ایرانی تشکیل دادن.
دمشون گرم

piano4all
Thursday 5 January 2012, 10:42 PM
ايشون گفتن كار شاخي نبود منم خواستم يكي از كار هاي خوب رو بگذارم
اگر مي خواهيد مي توانم حذف كنم آهنگ رو از پست

کار خوبش این بود :43:

:21:

alimetallica_2
Thursday 5 January 2012, 11:23 PM
دوست عزيز معلوم هست مهراد هيدن (‌كسي كه در آهنگ خواننده ي راك است )‌ آهنگساز اين گروه است (البته عليرضا جي جي هم يكي از آهنگسازاي گروه است ) مهراد هيدن درام و گيتار كلاسيك و گيتار الكتريك و پيانو ميزنه كه همه ي اين سازا رو راك ميزنه خدايش از نظر آهنگ سازي نميشه از گروه ايراد گرفت ( البته در هيچ مورد نمي شه )‌ :am
من توقع ندارم اینها به مانند من یا یکی از بچه های دیگه سایت نوازندگی کنند، شما یک آهنگ به من نشون بده از این گروه که توش اثری از راک و بلوز باشه. همین.

akerfeldt
Thursday 5 January 2012, 11:27 PM
يه نكته...... هر كي كه به طور مثال 10 تا ساز رو بتونه بزنه كه نشد يه موزيسين كار درست ؟؟؟بر فرض همين درامي كه ميگين كه اين آقا ميزنه مهم اينه چه حدي باشه خيلي ها فكر ميكنن درامز كار ارحتيه ولي سالها زمان ازم داره واسه يادگيري مثلا باباي من هم سنتور ميزنه و تار هم ميزنه اما يه موزيسين نيست ............. در ضمن هيچ شباهتي به راك نداره موزيكشون ...... بلوز رو كه ديگه ........ ...... چي بگم ...... ................. واقعا حيفه تو اين مملكت يكي مثل عبدي بهروانفر بلوز كار ميكنه در حد عالي يكي مثل اين بند هم اسمش كنار عبدي باشه و..... گيتار هم سبك تا سبكش متفاوته يه گيتاريست متال عمرا بتونه تو سبك بلوز موفق باشه و برعكسش ........................... ............................ در كل بحث من اين بود ياد گرفتن3 الي 4 ساز در حد ابتدايي دليل برخدا بودن اونها تو موزيك نيست؟

white384
Thursday 5 January 2012, 11:38 PM
من توقع ندارم اینها به مانند من یا یکی از بچه های دیگه سایت نوازندگی کنند، شما یک آهنگ به من نشون بده از این گروه که توش اثری از راک و بلوز باشه. همین.

درسته. مسئله اینجاست کسی که اطلاعات علمی در مورد موسیقی نداشته باشه، نمیتونه راک و بلوز کار کنه! و این افراد هم مشخصه که اطلاعی از این مورد ندارند وگرنه در همین موزیک ها نکاتی رو رعایت می کردند...

mika120
Friday 6 January 2012, 08:44 AM
گروه زدبازی یکی از گروه هایی است که واقعاض در امر بازسازی کارهای خارجی خیلی خوب عمل کرده ... مثلاً یکی از کارهای 50cent رو به نام in da club رو خیلی خوب روش تکست فارسی گذاشتن !!!
بالاخره موسیقی رپ و هیپ هاپ یه پشتوانه علمی نداشته تو ایران و این همه موزیسین رپ که تو ایرانه به صورت تجربی و آزمون و خطا و کاور کردن به اینجا رسیدن ...

Arshia_H
Friday 6 January 2012, 01:16 PM
سلام
راستش زدبازی ! یک گروه بود که من آهنگاشو رو نوار کاست داشتم !!!!!
نکته که زدبازی رو معروف کرد کاور آهنگ های خارجی بود و نکته خیلی مهمه دیگه فحاشی های این گروه بود کاری که در موسیقی رپ ایران در سال های بین 84 تا 86 خیلی رایج بود.
من به شخصه فکر میکنم زدبازی به نسبت بقیه گروها خوب کار کرد تنها نکته مثبت این گروه این بود که بعد خوندن اولین آهنگ خودشون(منظورم غیر کاور(حالا من نمیدونم اونهام کاورن با نه)) تونستن سبک خودشونو حفظ کنن و در یک چهارچوب بخونن.
من یادم نیست بعد از کدوم آهنگ دیگه زدبازی گوش ندادم . اما دلیله شو یادمه ترویج مواد مخدر ! و کلا خیلی های دیگه و کلا موسیقی رپ رو برای همین چیزها گذاشتم کنار.

alimetallica_2
Friday 6 January 2012, 03:18 PM
به نظر من بهتره اصلا رپ رو جز دسته بندی موسیقی قرار ندهید. میتوانید در زمینه شعر از آن یاد کنید، در واقع دلکلمه بر روی هر بک گراندی که میشود.

Arshia_H
Friday 6 January 2012, 04:24 PM
به نظر من بهتره اصلا رپ رو جز دسته بندی موسیقی قرار ندهید. میتوانید در زمینه شعر از آن یاد کنید، در واقع دلکلمه بر روی هر بک گراندی که میشود.

فکر کنم این حرف کاملا دور از منطق حرفه ای باشه ! شما نظر شخصیتون نباید کلی بست بدین !
در ضمن نه من نه شما نه هیچ یک از اعضای این سایت اصلا در این مورد که رپ جز شاخه موسیقی هست یا نه نمیتونیم بحث کنیم !
در مورد رپ هم با پیشه با ارزشش فکر میکنم یک موسیقی قابل درخور مثل تمامی سبک ها و همیشه فراز نشیب هایی داره !

این رو هم مطمئن باشید خیلی ها همین نظر در مورد موسیقی متال میدن ! کماکان که حرف های اون ها مثل شماست .به نظرم مطرح کردن این جور بحث ها فقط ما رو از بحث اصلی دور میکنه !

metal-militia
Saturday 7 January 2012, 12:57 AM
دوست عزیز با گیتار الکتریک و گیتار بیس و درام سبک شیش و هشت هم میزنن.آیا باید بهش بگیم راک؟؟؟راک و بلوز یک سری قوانین و فرمول و مقررات داره.به صرف یکی بودن ابزار که نمیشه سبک هارو به هم ربط داد.

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 07:27 AM
فکر کنم این حرف کاملا دور از منطق حرفه ای باشه ! شما نظر شخصیتون نباید کلی بست بدین !
در ضمن نه من نه شما نه هیچ یک از اعضای این سایت اصلا در این مورد که رپ جز شاخه موسیقی هست یا نه نمیتونیم بحث کنیم !
در مورد رپ هم با پیشه با ارزشش فکر میکنم یک موسیقی قابل درخور مثل تمامی سبک ها و همیشه فراز نشیب هایی داره !

این رو هم مطمئن باشید خیلی ها همین نظر در مورد موسیقی متال میدن ! کماکان که حرف های اون ها مثل شماست .به نظرم مطرح کردن این جور بحث ها فقط ما رو از بحث اصلی دور میکنه !
در ایران کسانی هستند که برای مردم مقاله مینوسیند و نظر اونها با افراد عادی که همینجوری حرف میزنند کمی متفاوته. در طی سالهای اخیر مقالاتی که نوشتم احتما من رو جز این افراد قرار داده و حداقل تو ژانر شناسی فکر میکنم صاحب نظر شدم. (البته مستنداتی در این زمینه هم وجود داره)

در مورد متال هیچ کس این نظر رو نداره، چون متال از سبک های بزرگ گرفته شده و نوازنده و آهنگ ساز متال آشنا به اصول کلاسیک میباشد. شما اگر نمیدانید بهتر است کمی تحقیق کنید و بعد نظریه ارائه کنید.

m_rv_2008
Saturday 7 January 2012, 09:25 AM
سلام متاسفانه تاپيك خوبي از آب در نيومده اين :

متاسفانه مدير انجمن ها از همه بيشتر در تلاش هستن تا مزيتهاي علميشونو به رخ سايرين بكشن. اين اصلا درست نيست. در حالي كه همه ميدونن توي اين سايت كساني كه مجموع اطلاعات علميشون در هر زمينه اي و نه تنها موسيقي به اندازه نصف يك دانش آموخته موسيقي باشه هم نمي رسه. حالا مثلا من بخوام يه تاپيك بزنم با اسم اين چهار مضراب پايور رو دوست داريد يا نه؟ يايد برم از ميرزا عبدالله شروع كنم بيام جلو؟

بحثای قبلی چندان جالب به نظر نمیرسه... مولوي ميگه : چو داني و پرسي سوال از خطاست

چون از این جور آهنگهای راک روزی n تا توسط غربی ها ساخته میشه و خونده میشه ! که هر چی باشه اینها هم از همونا تقلید میکنن
ميشه چهار تا از موسيقي هايي كه در ايران ساخته شدن و در سبك هاي غربي نيستن رو نام ببريد. ( به جز موسيقي ايراني و اونايي كه بن مايه موسيقي ايراني دارن مثلا اون چهار تا آهنگ بابك بيات كه معمولا در توناليته مينور ساخته شدن و الحان ايراني و شرقي داره جزوش نيستا).

اصلا اینها نت (You can see links before reply) خوانی بلد هستند که بخواند تئوری های راک و بلوز رو بخونند؟! به نوازندگی کاری ندارم. چون نوازندگی در این سبک ها خودش زمانی میبره که به سن این بچه ها قد نمیده.
همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد. شما كه ميخواستي درستش كني خرابش كردي. اونا رو ميكوبي كه چي بشه؟ حداقل اونا معروف هستن و شما نه.

البته كه اين جمله درسته و چيزي كه ايشون گفت به همه چيز شبيه بود به جز پاسخ. اما شما هم مجري مناظرات نيستي كه. شما مديري.

مانند پست قبلي من كه شما حذفش كردين
البته اين حذف كردن خيلي كار زننده ايه. چرا؟ چون من اين طور فكر مي كنم اين خانوم آواكيان احساس كرده من نمي تونم خودم براي اين پست تصميم بگيرم. ايشون كه مهتر ما هستن بايد ببينن چي به در د ما ميخوره يا نمي خوره. من قبلا هم توي يه تاپيكي در باره استايل نوازندگي ويولن اين مشكل رو پيدا كردم و به خاطر هيچ و پوچ چهارتا كامنت كه چند تا نكته فني هم توش بود بي خود حذف كردن و البته مدير اون بخش دستش درد نكنه كه متقاعد شد و كامنت ها رو بر گردوند.

((((((((((((ترجیع)))))))))) شما نمیتونه من و دوستان رو متقاعد کنه...
اين حركت از نظر ديني و عرفي و آنچه كه هر انسان عاقلي از منظر عقل بهش نگاه كنه مذموم و نا پسنده و تمسخر ديگران جز مسخره كردن خود شخصي مسخره كننده نيست.

من توقع ندارم اینها به مانند من یا یکی از بچه های دیگه سایت نوازندگی کنند
؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ !؟!؟!؟؟!؟!؟!

گروه زدبازی یکی از گروه هایی است که واقعاض در امر بازسازی کارهای خارجی خیلی خوب عمل کرده ... مثلاً یکی از کارهای 50cent رو به نام in da club رو خیلی خوب روش تکست فارسی گذاشتن !!!
بالاخره موسیقی رپ و هیپ هاپ یه پشتوانه علمی نداشته تو ایران و این همه موزیسین رپ که تو ایرانه به صورت تجربی و آزمون و خطا و کاور کردن به اینجا رسیدن ...
اين كامنت بهترين پست اين تاپيك ميتونه باشه. چون نويسنده نه ديگران رو مسخره و تحقير كرده و نه خودش رو خيلي خدا دونسته و كار اونها رو هم بسيار واقع بينانه نگاه كرده. از منظر من اگر چه اينها موزيسين هايي كامل نيستن و شايد بشه گفت اصلا موزيسين هم نيستن ولي به هر حال راه رو پيدا كردن و حالا اگه يه موزيسين اين كاره بخواد راه رو بره ميتونه پاشو جاي پاي اونا بذاره و علمي تر ادامه بده . هر چند كه من اصلا اين نوع موسيقي رو دوست ندارم ولي خب چند باري گوش دادم. به خصوص زد بازي رو خيلي گوش ميدادم و اون تراك هايي رو هم كه همش فحش و بد بيراه هاي ناموسي بود رو خيلي دوست داشتم. اقتضاي سنم بود ديگه. الان اوضاع فرق كرده ديگه گوش نمي كنم ولي به هر حال هر كس تو هر سني ميتونه هر چيزي كه ميخواد گوش بده.

حالا من نمیدونم اونهام کاورن با نه
اصلا مهم نيست كه كاور باشن يا نه و به نظر ميرسه شما هم از خوندن چند تا كامنت قبلي براي اينكه به چشم بي اطلاع بهت نگاه نكنن چنين حرفي رو زدي. ولي هر كس هر چيزي رو خوشش بياد بايد گوش كنه. حالا اينجا به مقوله هنر براي هنر و هنر براي مردم ميرسيم كه خودم دومي رو دوست دارم و هر كس هم ميتونه اولي رو انتخاب كنه. كلا در اين مورد بحث زياده. ولي كاور بودن يه اثر هنري ملاك نيست.
كلا مثلا ميشه گفت آثار آهنگسازان موسيقي كلاسيك غربي در هر دوره ايش مثلا باروك يا رمانتيك يا كلاسيك تقريب اكاوري از چند تا آهنگساز بارز همون دوره هست. مثلا كنسرتو ويولن بتهوون سرآمدي براي ساير آهنگسازا شد تا كنسرتو ويلن هاشونو از سبك باخ و ويوالدي به سبك بتهوون برگردونن و اين اتفاق در دوره پاگانيني يعني يك دوره بعد تر هم تكرار شد.

در ایران کسانی هستند که برای مردم مقاله مینوسیند و نظر اونها با افراد عادی که همینجوری حرف میزنند کمی متفاوته. در طی سالهای اخیر مقالاتی که نوشتم احتما من رو جز این افراد قرار داده و حداقل تو ژانر شناسی فکر میکنم صاحب نظر شدم. (البته مستنداتی در این زمینه هم وجود داره)

در مورد متال هیچ کس این نظر رو نداره، چون متال از سبک های بزرگ گرفته شده و نوازنده و آهنگ ساز متال آشنا به اصول کلاسیک میباشد. شما اگر نمیدانید بهتر است کمی تحقیق کنید و بعد نظریه ارائه کنید.
جناب شما با اين سواد و صباحت نظر چرا چهار تا مقاله نميذاري تو اين سايت. البته خيلي بي ادبيه كه اينو ميگما ولي آدرس مقالاتت رو بده ما هم بريم بخونيم . مرديم بس كه اومديم اراجيف ديديم.:31:

white384
Saturday 7 January 2012, 09:49 AM
كلا مثلا ميشه گفت آثار آهنگسازان موسيقي كلاسيك غربي در هر دوره ايش مثلا باروك يا رمانتيك يا كلاسيك تقريب اكاوري از چند تا آهنگساز بارز همون دوره هست. مثلا كنسرتو ويولن بتهوون سرآمدي براي ساير آهنگسازا شد تا كنسرتو ويلن هاشونو از سبك باخ و ويوالدي به سبك بتهوون برگردونن و اين اتفاق در دوره پاگانيني يعني يك دوره بعد تر هم تكرار شد.

من از این قسمت استفاده می کنم تا متوجه شید کل صحبت های شما چیزی مانند نقطه چین هایی هستند که با مسیر خود فقط برای رنگ آمیزی کودکان زیر 6 سال مناسب اند.
تمام بحث شما مخصوصا این قسمت که با توجه به خاطرات شیرین بنده جدا شد، چیزی در حد فاجعه بود!
من به شما، اساتیدتون و دیگر دست اندرکاران تولید و پرورش این محصول تبریک میگم.

akerfeldt
Saturday 7 January 2012, 09:58 AM
يكي يكي ميام جلو دوست عزيز ......... مدير يه تاپيك زده در جستجوي هيپ هاپ ..........
معروف بودن اونها دليل بر بهتر بودن اونها نيست اين پسره جاستين بيبر يا اون دختره ليدي گاگول هم خيلي معروفن و يكي مثل شاگراث معروفيت اونها رو نداره اما از نظر موسيقي ببين چه كارهاي كه انجام نميده تو همين سايت نوازنده هايي هستن كه نوازنده هاي زد بازي رو ميخورن مثل رضا رنجبران-هاني - علي متاليكا و دوستمون متال ميليتا و پنترا و...... يا آهنگسازايي مثل آقاي اميدوار ...........
هنر چيزيه كه مارك خودت روش چسبيده شده باشه مثلا مستر آو پاپتس متاليكا رو ده هزار بند كاور كردن زيبا و قشنگ ولي صرفا جهت قدرداني از اين بند بوده و هيچ ارزش هنري ديگه اي نداره (البته بحث نوازندگيش جداست )چون اولين بار متاليكا اون رو ساخته ........... اين كه بياي مستر رو يه نحو ديگه اجرا كني هنريه واسه خودش مثل آپوكاليپتيكا..................
گوگل رو گذاشتن واسه همين مواقع يه سرچ كوچولو بزني تمام مقاله هاي علي متاليكا مياد روبروي چشمتون ............... خود من يكي از طرفداران پر و پا قرص مقاله هاشون هستم ....... تو همين سايت تو بخش متال هم مقاله هاي ايشون قرار داده شده از آشنايي با فلسفه راك و متال بگير تا چيز هاي ديگري در اين زمينه
.........................
...................
و در آخر چند مثال ميزنم از هنرمندان كمتر شناخته شده اي كه شاهكار هنري خلق ميكنن مثل بند قبلا متال و در حال حاضر ايندي راك اهورا آلبوم سومشون يه كار جديد تو ايندي راك بود كه خيلي از بزرگان موسيقي راك غرب اين گروه رو به عنوان گروه مورد علاقشون تو سال 2010 انتخاب كرده بودن گروه متالكر سچورا كه بسيار متفاوت از بزرگان اين سبك مثل لمب آو گاد كار ميكنه يا گروه e.y.e كه يه اكسپريمنتال شرقي ارائه ميده همراه با آواهاي شرقي ........
در كل يه تحقيقي داشتين بعد پست ميدادين بد نميشد !!!!!

m_rv_2008
Saturday 7 January 2012, 10:02 AM
شاگرد تو مي باشم گر كودن ك‍ژ پوزم
تا زان لب خندانت يك نكته بياموزم
اي چشمه آگاهي !!!!! شاگرد نمي خواهي؟
چه حيله كنم تا من خود را به تو در بازم ؟ ( اينم جواب شما از قول آقاي مولوي )

m_rv_2008
Saturday 7 January 2012, 10:08 AM
البته كه بهتر بودن هميشه دليلي براي معروف شدن هست. بايد حتما در يه زمينه اي حتي بازاريابي بهتر باشي تا معروف بشي.

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 10:09 AM

فکر وجود افرادی مثل شما همیشه باعث عقب ماندگی موسیقی ما میشه . دوست عزیز چه شما این سواد داشته باشید چه نه . بازم حق ندارید نظر شخصی تونو بست به کل بدین !

در مورد متال خوب نظر عامه و حتی خیلی از صاحب نظران موسیقی چیه ؟ اینه آقا این سبک سنگینه اصلا موسیقی نیست چمیدونم شیطان پرستی !!!! مزخرف !!!! این دید خیلی ها هست اما دلیلی بر درست بودنش نیست .شما به جای زیر سوال بردن سواد من و خیلی های دیگه بهتره متن منو با آرامش میخوندین بعد نظر میدادین ! من گفتم این دید شما نمیتونید به کل بست بدبد این نظر شخصی شماست ! مثلا چون من نمیتونم با کلاسیک راک ارتباط برقرار کنم بگم این که اصلا سبک موسیقی نیست !!!!
در مورد ژانر شناسی موسیقی این همیشه مطرح بوده و هست مهم نیست ژانر این آهنگ چیه مهم اینه که این آهنگ از نظر من قشنگ! ضمنا گروه های بزرگ موسیقی همیشه در این که مثلا سبک ما اینه با منتقدا مشکل داشتن ! چه برسه که بیاییم مثل شما یه ژانر به چالش بکشیم ! اونم مثلا موسیقی هیپ هاپ !!!!!
واقعا برای شما و افرادی که از پست هاس شما تشکر میکنم متاسفم !
ما اصلا از بحث این تاپیک دور شدیم حداقل احترام اون دوستمونو بزاریم و بیاییم نظراتی بدور از تعصب بدیم.

------

اصلا مهم نيست كه كاور باشن يا نه و به نظر ميرسه شما هم از خوندن چند تا كامنت قبلي براي اينكه به چشم بي اطلاع بهت نگاه نكنن چنين حرفي رو زدي. ولي هر كس هر چيزي رو خوشش بياد بايد گوش كنه. حالا اينجا به مقوله هنر براي هنر و هنر براي مردم ميرسيم كه خودم دومي رو دوست دارم و هر كس هم ميتونه اولي رو انتخاب كنه. كلا در اين مورد بحث زياده. ولي كاور بودن يه اثر هنري ملاك نيست.

دوست عزیز من اصلا همچین چیزی منظورم نبود ! در کل چون قبلش تو تاپیک هیپ هاپ نوشته بودم میخواستم در مورد وضع موسیقی بگم نه کل آهنگ ! مسلما اجرای یه آهنگ حتی کاور به شکل قشنگ درخور توجه کماکان که خیلی ها نتونستن همین کارو درست اجرا کنن ! همیشه ام این مهمه که آهنگ زیبا باشه ! من جنبه فنی گفتم که موسیقی هیپ هاپ ایران از اول با آهنگسازی شروع نشد با کاور کردن شروع شد این نه عیب نه برتری اما فکر میکنم همین موضوع جلوی خلاقیت ها رو گرفت ! این نظر شخصی من بود .امیدوارم حرف قبلی منو مثل بقیه برداشت نکنید !

akerfeldt
Saturday 7 January 2012, 10:10 AM
البته كه بهتر بودن هميشه دليلي براي معروف شدن هست. بايد حتما در يه زمينه اي حتي بازاريابي بهتر باشي تا معروف بشي.
به قول آقا شهرام اون ديگه مربوط ميشه به صنعت موسيقي نه هنر موسيقي :106: درسته ديگه تو صنعت موسيقي يكي مثل ليدي گاگا بهترين موزيسين هست بر و بچه هاي ريور سايد رو ميكنه تو جيبش :))
در كل من از دلقك هاي پرطرفدار متنفرم ............ و از طرفداران اون دلقك ها بدم مياد ......براي من مهم نيست كه همه از اونها خوششون بياد ......بايد يه كار حرفه اي خوب و هنري تحويل جامعه بدن ...نه يه كار مزخرف و مسخره بعد اسمش رو بزارن موسيقي

metal-militia
Saturday 7 January 2012, 10:19 AM
بررسی موسیقی متال (You can see links before reply)

Alimetallica Guitar Gorups (You can see links before reply)

این از مقالات علی.که من فقط دوتا آوردم.اما شما همین آی دی ایشون رو توی گوگل سرچ کن تا به نتایج جالبی برسی.

در مورد بحث معروفیت چرا راه دور بریم؟؟؟ساسی مانکن رو توی ایران از بتهوون بیشتر دوست دارن.نخ سوزن الان که سبک 6/9 رو هم ابداع کرده.من به شخصه دنبالش میگردم تا از اقیانوس بی پایان دانش ایشون استفاده ببرم.

اما دوست عزیز از نظر من هنر برای مردم نام دیگره هنر برای پر کردن جیب هست.خودت کلاهت رو قاضی کن ببین بیشتر رپر ها حتی از زمان قدیم هدفشون از خوندن رپ چی بود.البته من به رپ ایراد نمیگیرم.حتی از متال هم میشه برای پر کردن جیب استفاده کرد.البته تاکید کنم من با کسب درآمد از طریق هنر مشکلی ندارم.اما اینکه بیام و با ارائه کار ضعیف اما مردم پسند فقط به فکر جیب خودم باشم کار فوق العاده مقبوحیست نزد من.یه آهنگ ساختن و روش فحش خوندن کار سختی نیست.هممونم ماشالله تا دلت بخواد فحش بلدیم.مطمئن باش تموم جوونا هم استقبال میکنن.به قول خودت اقتضای سنشونه دیگه.

البته كه اين جمله درسته و چيزي كه ايشون گفت به همه چيز شبيه بود به جز پاسخ. اما شما هم مجري مناظرات نيستي كه. شما مديري.

ایشون چون مدیرن حق ندارن توی بحث یه تاپیک شرکت کنن؟؟؟؟

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 10:21 AM
به قول آقا شهرام اون ديگه مربوط ميشه به صنعت موسيقي نه هنر موسيقي :106: درسته ديگه تو صنعت موسيقي يكي مثل ليدي گاگا بهترين موزيسين هست بر و بچه هاي ريور سايد رو ميكنه تو جيبش :))
در كل من از دلقك هاي پرطرفدار متنفرم ............ و از طرفداران اون دلقك ها بدم مياد ......براي من مهم نيست كه همه از اونها خوششون بياد ......بايد يه كار حرفه اي خوب و هنري تحويل جامعه بدن ...نه يه كار مزخرف و مسخره بعد اسمش رو بزارن موسيقي

دوستان من فکر میکنم کم کم دیگه داریم میریم جاده خاکی بحث هایی داره میشه که خیلی واضح ! مسلما نوازنده یه گروه متال واقعا قهار تو کارش و یکی تو موسیقی هیپ هاپ خوب مسلما کارش متفاوته و اصلا جای مقایسه ! نداره ! ما اومدیم در کل نظر بدیم در مورد زدبازی حالا این نظر یه نقد بیطرفانه باشه یا نظر شخصی نیومدیم فلان سبک ببریم بالا یا بکوبیم کاری که دوستان کردن !!!!
---
در مورد تبلیغات فکر کنم جاش تو تاپیک هیپ هاپ خانم آواکیان. و کلا بحث در مورد کارتل های موسیقی !!!

metal-militia
Saturday 7 January 2012, 10:24 AM
در مورد متال خوب نظر عامه و حتی خیلی از صاحب نظران موسیقی چیه ؟ اینه آقا این سبک سنگینه اصلا موسیقی نیست چمیدونم شیطان پرستی !!!! مزخرف !!!! این دید خیلی ها هست اما دلیلی بر درست بودنش نیست

من تا به حال با همچین نظری روبرو نشدم.هرکس رو که دیدم گفته این آهنگها چیه گوش میدی؟؟اینها خیلی سنگینه.مخ آدم منفجر میشه.اما هیچکس نگفته این موسیقی نیست.درضمن چند نفر از اون صاحب نظران رو نام میبرید برای من؟؟؟

خیلی ممنون.بنده افتخار میکنم که شما برای من متاسفید.

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 10:33 AM
دوست عزیز منم هماننده شما از طرفدارن موسیقی راک و متال هستم.

در مورد حرف های خودم قسمت اولش که همیشه دوستان لطف دارن و میگن !!!! اما صاحب نظران ! والا تا بشه بهشون اینو گفت ! مثلا فلانی تو روزنامه همشهری مقاله میده یا فلانی تو تلویزیون میاد حرف های تخیلی میزنه !!!
اما برای مثال دوستانی دارم که در ارکستر تهران فعالیت دارن یا مدرسان بنامین یا ... اینها کلا با این سبک مشکل دارن !! من گفتم این فقط نظر شخصی این دوستان چون با موسیقی های سنتی یا کلاسیک خو گرفتم نمیتونن ( کماکان که کسانی هستن از تمام این موسیقی ها لذت میبرن)
مشکل ما فقط تعصب بیجاس و غرور کاذب ما که قرار نیست همدیگرو سلاخی کنیم یا بیاییم سواد همدیگرو به رخ بکشیم !!! مسلما سواد منو شما با هم متفاوته شما در یه زمینه ای بیشتر از بنده میدونید !
----
در آخر منم خوشجالم دوست عزیز باعث افتخاره.!

love_London
Saturday 7 January 2012, 10:45 AM
دوست عزیز شما از اول این تایپ همش از موزیک خودتون تعریف میکنید و بچه های دیگه سایت
آقا ما اصلا میگیم اینا نه راک میخونن نه بلوز ( البته من نگفتم که فقط همین دوتا سبکشونه ) خوب اگه شما خیلی بهتر از انها ساز میزنید چرا شما معروف نشدین ؟؟؟؟
چرا 100 تا سایت برای شما نزدند ؟؟؟ انها با این همه اشکال داشتن(البته به نظر شما) معروف شدن شما که خیلی خوب ساز میزنی یه فکری به حال خودت بکن:21: من نمی خواهم به کسی توهین کنم ولی از همون اول تایپ هم به من و هم به گروه مورد علاقه من توهین شد و به هیچ کسی اخطار داده نشد پس من هم ساکت نماندم :33:

metal-militia
Saturday 7 January 2012, 10:53 AM
تلویزیون و روزنامه رو که کلا بیخیال.یه برنامه جوک ساختن درباره راک و رپ و متال و ربطشون دادن به شیطان پرستی که من هنوز که هنوزه با یاد و خاطره اون برنامه ساعتها میخندم.

کلا با این سبک مشکل دارن
بنده مراجعه به روانپزشک رو توصیه میکنم.دلیل نمیشه چون خو گرفته ان بیان و سبک رو تخریب کنن.شما میدونی هنرمندای متال برا اینکه به این مقام و جایگاه برسن چه زحمتی کشیدن؟؟؟
ببین دوست عزیز ما موسیقی رو داریم و هزاران شاخه ی آن.اگر کسی در یکی از شاخه ها فعالیت میکنه و از فعالیت شاخه دیگه خوشش نمیاد دلیل نمیشه بیاد و بگه این شاخه مشکل داره و چنینه و چنانه.من خودم سبک رپ و هیپ هاپ رو قبول دارم.پاپ رو قبول دارم.البته بهشون علاقه ای ندارم.اما قبولشون دارم.

white384
Saturday 7 January 2012, 10:59 AM
دوست عزیز شما از اول این تایپ همش از موزیک خودتون تعریف میکنید و بچه های دیگه سایت
آقا ما اصلا میگیم اینا نه راک میخونن نه بلوز ( البته من نگفتم که فقط همین دوتا سبکشونه ) خوب اگه شما خیلی بهتر از انها ساز میزنید چرا شما معروف نشدین ؟؟؟؟
چرا 100 تا سایت برای شما نزدند ؟؟؟ انها با این همه اشکال داشتن(البته به نظر شما) معروف شدن شما که خیلی خوب ساز میزنی یه فکری به حال خودت بکن:21: من نمی خواهم به کسی توهین کنم ولی از همون اول تایپ هم به من و هم به گروه مورد علاقه من توهین شد و به هیچ کسی اخطار داده نشد پس من هم ساکت نماندم :33:

شخص شما بسیار قابل احترامید. شما با این تاپیک، علاقه خودتون رو نسبت به نظردهی دیگر دوستان و کاربران در مورد این گروه ابراز کردید و اصلا این بحث هم به همین خاطر شکل گرفته و به هر حال هرکسی دیدگاه و نگرش شخصی خودش رو با این موضوع ارائه داده.
همونطور که عقاید شما مورد انتقاد قرار گرفته، عقاید دیگر دوستان هم مورد انتقاد واقع شده و در این چالش ها نظرات مثبت هم میبینیم.به هر حال این تاپیک هم همانند تمام تاپیک های دنیا ((کتاب بحث)) است.

akerfeldt
Saturday 7 January 2012, 11:01 AM
خوب تو رپ هم هيچ چيزي واسه گفتن ندارن يكي مثل شاهين نجفي خيلي قشنگ با آدم بازي بازي ميكنه و يه كار خوب ارائه ميده اما اينا .............

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 11:03 AM
تلویزیون و روزنامه رو که کلا بیخیال.یه برنامه جوک ساختن درباره راک و رپ و متال و ربطشون دادن به شیطان پرستی که من هنوز که هنوزه با یاد و خاطره اون برنامه ساعتها میخندم.

بنده مراجعه به روانپزشک رو توصیه میکنم.دلیل نمیشه چون خو گرفته ان بیان و سبک رو تخریب کنن.شما میدونی هنرمندای متال برا اینکه به این مقام و جایگاه برسن چه زحمتی کشیدن؟؟؟
ببین دوست عزیز ما موسیقی رو داریم و هزاران شاخه ی آن.اگر کسی در یکی از شاخه ها فعالیت میکنه و از فعالیت شاخه دیگه خوشش نمیاد دلیل نمیشه بیاد و بگه این شاخه مشکل داره و چنینه و چنانه.من خودم سبک رپ و هیپ هاپ رو قبول دارم.پاپ رو قبول دارم.البته بهشون علاقه ای ندارم.اما قبولشون دارم.
:21: فکر کنم باید برن !!!خوب هر کس نظری داره !
تنها چیزی که از این برنامه ها یادم مونده اون یارو میگفت از راک میرین سراغ ترباک بعدم کراک!!!!!یارو کلی فکر کرده بود تا جملش سجع داشته باشه !!!:21:
----------------------------
دقیقا بحث منم همینه من یا شما حتی اگه از یه موسیقی یا سبک بدمون میاد(بهتره بگیم ارتباط برقرار نمیکنیم) دلیل نمیشه اون سبک بکوبونیم و بگیم خوب این سبک نیست !

من دقیقا مشکلم با این حرف دوستمون علی که گفتن رپ اصلا موسیقی نیست. به نظرم این لحاظ کردن بیرحمانه عقیده شخصی و کوبوندن بدون هیچ دلیل منطقی یک سبک موسیقی !
! ما همیشه باید یه نقد منصفانه داشته باشیم دلیل نمیشه چون گروه فلانم اومده فلان سبک کار کرده و موسیقی اونا مزخرف بوده پس کل اون سبک مزخرفه !!!!

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 11:11 AM
خوب تو رپ هم هيچ چيزي واسه گفتن ندارن يكي مثل شاهين نجفي خيلي قشنگ با آدم بازي بازي ميكنه و يه كار خوب ارائه ميده اما اينا .............
فکر میکنم جای تمامی این حرفا تو یه تاپیک دیگس ! بنظر شما نیست !؟ چون دیگه فکر کنم حرفای ما ربطی به زدبازی نداره ! ا

metal-militia
Saturday 7 January 2012, 11:13 AM
شاید دلیل حرف علی این بوده که تا حالا اون آهنگی که شایسته سبک رپ باشه از طرف هیچکدوم از گروه های ایرانی ساخته نشده.

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 11:21 AM
شاید دلیل حرف علی این بوده که تا حالا اون آهنگی که شایسته سبک رپ باشه از طرف هیچکدوم از گروه های ایرانی ساخته نشده.

راستش بازم ایشون نباید همچین حرفی بزنن ! حداقل در مورد کل این موسیقی چون مشابه غیر ایرانی هم داره !!!مثلا اوایل وضع راک و متال ایرانی افتضاح بود(امیدوارم دوستان اینو قبول داشته باشن) اما این دلیلی بر قضاوت ما نمیشه در مورد راک و متال به خصوص فارسی اون !؟ میشه؟ من میگم بریم تو اون یکی تاپیک حرف بزنیم . این دوستمونم که این تاپیک زده بیاد اونجا و نظرشونو بده تا همه ما به یه نتیجه نهایی برسیم !

white384
Saturday 7 January 2012, 11:26 AM
اگه بحثتون میخواد درمورد زد بازی باشه، همینجا بحث کنید. ولی اگر بحثتون در مورد رپ هست، بریم همونجا...

metal-militia
Saturday 7 January 2012, 11:34 AM
دوست عزیز بهتره برای ادامه این بحث به این تاپیک مراجعه کنیم.
You can see links before reply

white384
Saturday 7 January 2012, 12:17 PM
پست ایشون به دلیل استفاده از زشت ترین اصطلاحات حذف شد و دسترسیشون برای مدتی نیز مسدود خواهد بود...
دوستان لطفا در بحث ها فقط ((از نظر علمی به بحث بپردازید)) و توهین، بی احترامی و بی ادبی نکنید.
ممنون

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 12:33 PM
جناب شما با اين سواد و صباحت نظر چرا چهار تا مقاله نميذاري تو اين سايت. البته خيلي بي ادبيه كه اينو ميگما ولي آدرس مقالاتت رو بده ما هم بريم بخونيم . مرديم بس كه اومديم اراجيف ديديم.:31:
اگر شما کمی چشمتون باز کنی و به تاپیک هایی که من آغازگر آنها بودم سری بزنی بسیاری از این مقالات را خواهی یافت در همین سایت.
اگر یک غلط فنی به یکی از مقالات من وارد کردی (که در آن صورت هم اسمش اراجیف نمیشود) بنده دیگر به الکل سکوت اختیار میکنم. البته دادن پاسخ این بی احترامی شما برای من مانند آب خوردن است، چون در جدل مانند یک رپی محمل نمیبافم و اصول جدل را میدانم. ولی این بار را بخاطر بهم نریختن جو سایت گذشت میکنم.

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 12:38 PM
فکر وجود افرادی مثل شما همیشه باعث عقب ماندگی موسیقی ما میشه . دوست عزیز چه شما این سواد داشته باشید چه نه . بازم حق ندارید نظر شخصی تونو بست به کل بدین !

در مورد متال خوب نظر عامه و حتی خیلی از صاحب نظران موسیقی چیه ؟ اینه آقا این سبک سنگینه اصلا موسیقی نیست چمیدونم شیطان پرستی !!!! مزخرف !!!! این دید خیلی ها هست اما دلیلی بر درست بودنش نیست .شما به جای زیر سوال بردن سواد من و خیلی های دیگه بهتره متن منو با آرامش میخوندین بعد نظر میدادین ! من گفتم این دید شما نمیتونید به کل بست بدبد این نظر شخصی شماست ! مثلا چون من نمیتونم با کلاسیک راک ارتباط برقرار کنم بگم این که اصلا سبک موسیقی نیست !!!!
در مورد ژانر شناسی موسیقی این همیشه مطرح بوده و هست مهم نیست ژانر این آهنگ چیه مهم اینه که این آهنگ از نظر من قشنگ! ضمنا گروه های بزرگ موسیقی همیشه در این که مثلا سبک ما اینه با منتقدا مشکل داشتن ! چه برسه که بیاییم مثل شما یه ژانر به چالش بکشیم ! اونم مثلا موسیقی هیپ هاپ !!!!!
ما اصلا از بحث این تاپیک دور شدیم حداقل احترام اون دوستمونو بزاریم و بیاییم نظراتی بدور از تعصب بدیم.

------

دوست عزیز من اصلا همچین چیزی منظورم نبود ! در کل چون قبلش تو تاپیک هیپ هاپ نوشته بودم میخواستم در مورد وضع موسیقی بگم نه کل آهنگ ! مسلما اجرای یه آهنگ حتی کاور به شکل قشنگ درخور توجه کماکان که خیلی ها نتونستن همین کارو درست اجرا کنن ! همیشه ام این مهمه که آهنگ زیبا باشه ! من جنبه فنی گفتم که موسیقی هیپ هاپ ایران از اول با آهنگسازی شروع نشد با کاور کردن شروع شد این نه عیب نه برتری اما فکر میکنم همین موضوع جلوی خلاقیت ها رو گرفت ! این نظر شخصی من بود .امیدوارم حرف قبلی منو مثل بقیه برداشت نکنید !
من در مورد موسیقی بحث میکنم که حداقل از نظر فنی اون رو میشناسم و تو کمتر از 1 ساعت میتونم یک آهنگ و یک تنظیم در اون ژانر ارائه کنم. (منظورم رپ بود)
شعر رپ گفتن هم برای من چو آب خوردن است، همانطور که میدانم برای بسیاری دیگر اینچنین است.
باقی انتقادات شما آنقدر سطح پایین است که بنده مایل به پاسخگویی آن نیستم.

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 12:44 PM
بله من تعریف میکنم مخصوصا از دوستانم چون تعریفی هستند. اگر شما آن حرف کذایی راک و بلوز را در پستتان نمیزدید که این شر به پا نمیشد. میگویند یک نفر سنگی در چاه می اندازد همین مسئله است دیگر.
چرا معروف نشدیم؟!!! بخاطر اینکه متال چون رپ نیست که هر جوجه ای بیاید و برای خود کاری ارائه دهد و معروف شود. از آن طزرف هم با یک میکروفن و یک نرم افزار کامپوتری نمیتوان آلبوم متال روانه بازار کرد. گیتنار حرفه ای میخواهد، افکت های بسیار حرفه ای و مناسب میخواهد و دستگاههای میکس و صدا برداری بسیار بسیار حرفه ای که هزینه یک آلبوم متال را بسیار بسیار کذایی میکند. (وگرنه ما هم اگر پول در جیبمان برای این کار بود اثری برای ارائه داشتیم)
همچنین مخاطب متال مانند مخاطب رپ نیست که بشود هر چرندی را بر آنها قالب کرد پس طرف سعی میکند وقتی به کمال واقعی رسید بعد آلبوم بدهد. (که ما هنوز چنین احساسی در مورد خودمان نداریم)
بعد هم هدف ما مشهور شدن در میان عوام الناس و افرادی مثل شما نیست، اصلا باندهای بزرگ متال هم ترجیه میدهند طرفدارانی مثل شما نداشته باشند و متال مانند رپ نیست که درش باز باشد به روی هر کسی که از هر جایی با هر اندیشه ای آمد.
باشد که بنده به عنوان مخاطب متال بسیار شناخته شده تر از شما به عنوان مخاطب رپ هستم.

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 12:48 PM
لازم به ذکر است که شاهین نجفی خود مخاطب راک موزیک است و از مخاطبان رپ به حساب نمی آید. (خودش این حرف را در صدای آمریکا زده بود)
ولی بنا به عللی رپ را برای صحبت کردن انتخاب کرده است و همو به تکست محور بودن رپ اشاره هایی داشت که به نظر من درست بود.

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 12:52 PM
:21: فکر کنم باید برن !!!خوب هر کس نظری داره !
تنها چیزی که از این برنامه ها یادم مونده اون یارو میگفت از راک میرین سراغ ترباک بعدم کراک!!!!!یارو کلی فکر کرده بود تا جملش سجع داشته باشه !!!:21:
----------------------------
دقیقا بحث منم همینه من یا شما حتی اگه از یه موسیقی یا سبک بدمون میاد(بهتره بگیم ارتباط برقرار نمیکنیم) دلیل نمیشه اون سبک بکوبونیم و بگیم خوب این سبک نیست !

من دقیقا مشکلم با این حرف دوستمون علی که گفتن رپ اصلا موسیقی نیست. به نظرم این لحاظ کردن بیرحمانه عقیده شخصی و کوبوندن بدون هیچ دلیل منطقی یک سبک موسیقی !
! ما همیشه باید یه نقد منصفانه داشته باشیم دلیل نمیشه چون گروه فلانم اومده فلان سبک کار کرده و موسیقی اونا مزخرف بوده پس کل اون سبک مزخرفه !!!!
همه میدونند که من کوکولی دارم.
به همه بروبچه ها من کوکولی دادم.
(کوکولی یعنی کوکائین، این از اشعار ضدبازی - پس این شماهستید که دنبال افیون ها هستید نه ما)
:21:

Partrix
Saturday 7 January 2012, 01:56 PM
برای این که بگیم رپ موسیقی اه یا نه باید به تعریف موسیقی برگردیم !
آیا واقعا پشت شعر های مزخرف و بی معنا و پر از فحش و فضاحت رپ نوایی دل نشین که از اعماق وجود نوازنده سرچشمه گرفته باشه و انسان رو مسخ کنه وجود داره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آیا هدف آهنگ هاش آموختن چیز های خوب و القای احساس خوب به شنونده است ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه آره یا نه اصلا چه هدفی رو دنبال میکنه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آموختن ارتباط نادرست زن و مرد ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آموختن و دعوت مردم به خوردن مشروب و به قول دوستمون کشیدن کوکول ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یا ریختن یه مشت اراجیف به اسم عشق تو ذهن جوون ها ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
متال و راک درست بر عکس اینهاست !
متال رو راک برای هر کلمه از شعرش دلیل داره !
پشت موسیقیش عشق واقعی نهفته است !
برای هر نتش زحمت کشیده شده و برای هر قطعه اش ماهها تلاش شده !
برای همینه که گروه های راک ومتال هر یکی دو سال یه بار آلبوم می دن نه مثل رپ که هر به اصطلاح خواننده اش هر دو هفته یه بار برای دست گرمی یه آهنگ میده بیرون !
متال آرمان داره ! هدف داره ! دلیل داره ! اصل داره ! نسب داره ! اسطوره و ستاره و افسانه داره ! متال یه طرز تفکره ! یه نوع خاص نگاهه ! و مهم تر از همه یه هنره !
ولی رپ ؟!............

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 01:57 PM
من در مورد موسیقی بحث میکنم که حداقل از نظر فنی اون رو میشناسم و تو کمتر از 1 ساعت میتونم یک آهنگ و یک تنظیم در اون ژانر ارائه کنم. (منظورم رپ بود)
شعر رپ گفتن هم برای من چو آب خوردن است، همانطور که میدانم برای بسیاری دیگر اینچنین است.
باقی انتقادات شما آنقدر سطح پایین است که بنده مایل به پاسخگویی آن نیستم.

من فکر کنم شما این وسط دچار خود بزرگ بینی شدین !!! و اینقدر از موسیقی سرم میشه که بتونم کار کنم و نظر بدم.
خوب شما که این ادعا رو دارید از الان ۱ ساعت وقت فقط یه آهنگ هیپ هاپ بسازید ! شما فکر کردید آهنگسازی به همین سادگی ۴ تا لوپ بندازیم کنار هم بعدم بشه اهنگ ! اگر شما نوازنده ای بنده ام آهنگسازم اما اندازه شما هیچ وقت ادعا نکردم ! و از اون دست مقاله هایی که شما نوشتید بنده هم میتونم بنویسم ! (قصد توهین ندارم) اما اطلاعات جمع کردن و ترجمه چیزی به شعور کسی اضافه نمیکنه !
دوست عزیز ما به اشخاصی مثل شما میگیم ((گته آغوزه بی دله)) یعنی آدمی که خیلی ادعا میکنه و همه رو به باد انتقاد میگیره تا حرف خودشو به کرسی بشونه و در عمل خودش تو خالی !

Partrix
Saturday 7 January 2012, 02:22 PM
من فکر کنم شما این وسط دچار خود بزرگ بینی شدین !!! و اینقدر از موسیقی سرم میشه که بتونم کار کنم و نظر بدم.
خوب شما که این ادعا رو دارید از الان ۱ ساعت وقت فقط یه آهنگ هیپ هاپ بسازید ! شما فکر کردید آهنگسازی به همین سادگی ۴ تا لوپ بندازیم کنار هم بعدم بشه اهنگ ! اگر شما نوازنده ای بنده ام آهنگسازم اما اندازه شما هیچ وقت ادعا نکردم ! و از اون دست مقاله هایی که شما نوشتید بنده هم میتونم بنویسم ! (قصد توهین ندارم) اما اطلاعات جمع کردن و ترجمه چیزی به شعور کسی اضافه نمیکنه !
دوست عزیز ما به اشخاصی مثل شما میگیم ((گته آغوزه بی دله)) یعنی آدمی که خیلی ادعا میکنه و همه رو به باد انتقاد میگیره تا حرف خودشو به کرسی بشونه و در عمل خودش تو خالی !

اول از همه من قصد توهین ندارم و شما جای استاذ بنده هستید :

آقا اصلا بگیریم 1 هفته نه ؟! 2 هفته ؟! نه یه ماه ! دیگه یه ماه که بیشتر وقت نمیگیره ! می گیره ؟!
به نظر خود شما شعر و آهنگ و تنظیمی که یه ماه وقت گرفته می تونه یه چیز ماندگار بشه و برای سال ها تو ذهن مردم و مخاطب بمونه ؟!
اگه میشه یه همچین آهنگی رو مثال بزن برامون تا ما از آتش جهل در بیایم و دیگه در مورد رپ حرف نزنیم !
کدوم آهنگ رپی وجود داره که اگه یه نفر بعد از یه سال اونو با خودش زمزمه کنه دوستاش نگن که این خزه و فلان و بهمان ؟!
کدوم آهنگ رپی وجود داره که اصلا کسی تا یه سال بعد از انتشارش شعرشو به یاد بیاره ؟!

mika120
Saturday 7 January 2012, 02:31 PM

آقا اصلا بگیریم 1 هفته نه ؟! 2 هفته ؟! نه یه ماه ! دیگه یه ماه که بیشتر وقت نمیگیره ! می گیره ؟!
به نظر خود شما شعر و آهنگ و تنظیمی که یه ماه وقت گرفته می تونه یه چیز ماندگار بشه و برای سال ها تو ذهن مردم و مخاطب بمونه ؟!
اگه میشه یه همچین آهنگی رو مثال بزن برامون تا ما از آتش جهل در بیایم و دیگه در مورد رپ حرف نزنیم !
کدوم آهنگ رپی وجود داره که اگه یه نفر بعد از یه سال اونو با خودش زمزمه کنه دوستاش نگن که این خزه و فلان و بهمان ؟!
کدوم آهنگ رپی وجود داره که اصلا کسی تا یه سال بعد از انتشارش شعرشو به یاد بیاره ؟!

دوستان واقعاً متاسفم واسه این صحبتا ...
خیلی از کارای رپ واسه خیلیا هنوز به یاد موندنیه ... یه مشت سرباز هیچکس ... یه روز خوب میاد ... خیلی از کارای قدیمی رپ حتی تو ایران ...
دنیا رو نمیگم چون ایرانیا شاید گوش نداده باشن و فقط سَمبُل ازش ساخته باشن ...
خیلی نامردیه اگه درباره ی یه موسیقی اینجوری بحث کنیم !!!

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 02:50 PM

دوست عزیز شما لطف دارید ولی من هیچ وقت ادعا نکردم . خیلی از کارها دوست من .خیلی ها حتی 1 ساعته شدن شاهکار موسیقی یعنی همین بحثم تنظیم و میکس نیست بحثم خوده آهنگ !
----
اولا آهنگ یه چیزی نیست که مال شما باشه من گوش بدم خز بشه ! این همیشه واسه آهنگ های تجاری پیش میاد.(هرچند با این واژه مشکل دارم(خز)). مثلا هنوز سایه روشن آهنگ های شایان یادمه حرف 8 سال پیش. یا هنوز اولین کار رپ که مال دیو بود یادمه (الو الو دستا بالا) و فکر میکنم یکی از کارهای واقعا قوی.که هیچ وقت نه خز میشه نه کسی جرات میکنه اینو بگه !! بنظرم رو ابنکار زحمت کشیده شده.:am

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 03:06 PM
حرفهای شما بیشتر به اراذل و اوباش میخوره دوست عزیز ! یعنی چی یه ساعت وقت داری یه آهنگ هیپ هاپ بساز ؟ ایشون دارن انتقاد میکنن ! و اتفاقاً انتقاد به جایی هم میکنن ولی شما میای میگی یه آهنگ هیپ هاپ بساز ؟ اصلاً معنی نداره این حرفتون !
:

متشکر از توهین زیباتون دوست عزبز.
اگر زحمت میدادین چند پست قبل رو میخوندین هیچ وقت این حرف رو نمیزدین دوست عزیزمون گفتن من 1 ساعته آهنگ میسازم هم تنظیم هم شعر تو رپ .بنده حقیر هم گفتم خوب شما از الان 1 ساعت وقت داریم.
من پوزش میخوام اگه برای کسی چاقو کشیدم یا اربده و نعره زدم ! نمیدونسم به نقل حرف اینو میگن

salar1366
Saturday 7 January 2012, 03:25 PM
حالا هي من ميخواهم جلو دهنم رو بگيرم و هيچي نگم شما نمي گذارين زدبازي هر چي باشه بهتر از توئه فهميدي ؟‌ زيادي سر به سر من نگذار فك نكن جواب دادن به حرف هاي شما خيلي سخته من به راحتي و فقط در 1 ساعت ميتوانم شما را هك كنم و كاري كنم كه مجبور بشي تا آخر عمرت زدبازي گوش كني ...
.
.
.
.
.
راستي اون بيتو اشتباه دادي (همه ميدونن كه من كوكولي دارم /به همه درو داف اينجا من كوكولي دادم) هه
من نمي خواهم به كسي توهين كنم ولي بعضي ها نمي گذارن
تو با اون قیافه سوسولیت غلط میکنی بخوای به علی توهین کنی.
تو دهنی میخوری بخوای گنده تر از دهنت حرف بزنی.

Honey_Shababi
Saturday 7 January 2012, 03:27 PM
دوستان عزيز...لطفا در محيط فرهنگي، ادب را رعايت كنيد.

مطمئنا مديران خودشون ميدونن با چنين افرادي، چطور برخورد كنن.

لطفا به ادامه بحث بپردازيد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف،از گزينه گزارش تخلف استفاده كنيد.

با تشكر

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 04:03 PM
خوب باسم الله بنویسید.
من کار خارق العاده ای نکردم، اما این حاصل چندین سال مطالعه و دقت من روی سبک هاست، جز این آشنایی بنده با سیاست، تاریخ، فلسفه و برخی دیگر از هنرها و مخصوصا ادبیات است که بعید میدانم شما از آن بهرمند باشید. برای نوشتن یک مقاله فقط متخصص بودن در آن امر کافی نیست، بلکه مسائل دیگری هم باید در بطن طرف باشد تا طرف را به جایگاه نویسیندگی در آن باب سوق دهد.

Yngwie_5
Saturday 7 January 2012, 04:07 PM
زيادي سر به سر من نگذار فك نكن جواب دادن به حرف هاي شما خيلي سخته من به راحتي و فقط در 1 ساعت ميتوانم شما را هك كنم و كاري كنم كه مجبور بشي تا آخر عمرت زدبازي گوش كني ...
.
.
.
.
.

اندر احوالات رپر ها!:21::21:

ما که از رپ هیچی نفهمیدیم جز دعوا .هر چی تاپیک در مورد رپ تو این سایت زده شده آخرش یا قفل شده یا یه دعوایی به پا شده .... .... .... .... .... ..... ...... ....

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 04:08 PM
كساني مثل شما اين پست را از موضوع اصلي خودش دور كردين
عجب سفسطه ای، مگر این تایپک هدفی هم داشت، مگر غیر از این است که اگر بنده سخنی به میان نمیاوردم این تاپیک به سطل آشغال سایت هدایت میشد؟! البته من نظر دادم بخاطر اینکه حرف غیر منطقی مزحکی شنیدم که مرغ پخته را لای پلو به خنده وا میداشت.
من اگر قطره ای از دریای متال هم باشم میتوانم آتش کبریت نیمه جانی را خاموش کنم. جناب کبریت بی خطر هم متوجه حرف دهانت باش، هم با استفاده از علمی که نمیدانی (یعنی سفسطه) سعی در توجیه اشتباهاتت مکن.

alimetallica_2
Saturday 7 January 2012, 04:10 PM
با علی آقا درست حرف بزن. تو خیلی جوجه تر از اونی که بخوای با علی بحث کنی. اگر هم طالب دعوا باشی که دیگه خیلی ببخشید ولی تا زیر ....
حداقل جلوی ما متال دوست ها جلوی دهنت رو بگیر و هرچی به ذهنت میرسه بیرون نریز.
در رپ زد بازی بوجود می آید. (فکر میکنم ضد درستش باشه) یعنی بر ضد هم قد علم کردن، کلکل کردن و راندن هم از دیگر. کوچک شماردن هم، پز دادن به هم و فخر فروختم.
در متال برادری و دوستی بوجود می آید.
دقیقا به مقیاس قیاس شخصیت نامرد و مرد. همین پست شما در حمایت از بنده و نمونه های بسیار دیگر که در همین سایت هم دیده ایم مصداق بارز آن است.
حال جایگاه یک مرد با یک نامرد قابل قیاس است و یک نامرد ارزش هم سخن شدن دارد؟

Arshia_H
Saturday 7 January 2012, 04:28 PM
! فکر کنم hopital (You can see links before reply) اشتباهن اون حرف به من زد !!! فکر کنم منظورش به بچه ها بود !
ابنجا دیگه شد چاله میدون ! فکر کنم دیگه جای ادامه بحث نداره !!!!!

A_Cops_2
Saturday 7 January 2012, 04:31 PM
تاپیک تا زمان حضور مسئولین مربوطه قفل خواهد بود