PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 16 دی ماه،بزرگداشت «فرامرز پایور» برپا می‌شود

natan
Thursday 5 January 2012, 12:45 AM
You can see links before reply

نکوداشت زنده‌یاد « فرامرز پایور» با سخنرانی هوشنگ ظریف‌، ارفع اطرایی‌، محمد اسماعیلی‌، مسعود رضایی‌نژاد‌ و محمد جواد موحدان در موسسه فرهنگی هنری «اندیشه» برپا می‌شود. به گزارش بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موسسه فرهنگی هنری «اندیشه» با نگاه به آثار و اندیشه‌های زنده‌یاد « فرامرز پایور » و با نظری بر جایگاه و تاثیر این موسیقی دان بزرگ در سیر و تحول تکاملی موسیقی ایران و به ویژه سنتورنوازی معاصر، بزرگداشت این نوازنده و آهنگساز را برگزار می‌کند.

براساس برنامه اعلام شده از سوی این موسسه، هوشنگ ظریف ـ نوازنده تار ـ پیرامون شخصیت ،‌اندیشه و آثار پایور، ‌ارفع اطرایی ـ نوازنده سنتور ـ با موضوع تاثیر اندیشه‌های پایور و سیر تحول موسیقی ایران و حسن ناهید ـ نوازنده نی ـ پیرامون آثار و تالیفات پایور در زمینه آموزش صحیح موسیقی و تکنیک‌های نوازندگی سخنرانی خواهند کرد.

همچنین نماهنگی از زندگی و آثار این هنرمند و بخش‌هایی از تک‌نوازی‌های او و جلسات سخنرانی‌اش پیرامون جایگاه موسیقی ایران پخش خواهد شد. سخنرانی محمد اسماعیلی ـ نوازنده تنبک ـ با موضوع شخصیت و منش زندگی پایور همراه با نقل خاطرات ناگفته‌ای از این هنرمند، در کنار سخنرانی مسعود رضایی‌نژاد ـ نوازنده سنتور ـ درباره اهداف آینده نگری‌های پایور در چشم‌انداز موسیقی ایران و سخنرانی مدیریت مجموعه فرهنگی هنری اندیشه، از دیگر بخش‌های این نشست خواهد بود. در این برنامه یک قطعه از آثار زنده‌یاد پایور به صورت دونوازی سنتور سعید ثابت و تنبک محمد اسماعیلی در دستگاه همایون اجرا می‌شود. مراسم اختتامیه و تقدیر از اساتید موسیقی نیز بخش دیگری از این برنامه خواهد بود.

این مراسم روز جمعه 16 دی‌ماه از ساعت 16 تا 18 در میدان هفت تیر زیر پل کریمخان خیابان ایرانشهر‌، کوچه ملکیان‌، پلاک 33 طبقه دوم برگزار می‌شود.

منبع: وبلاگ خبرهای موسیقی ایرانی

lachiuani321
Saturday 14 January 2012, 11:35 AM
سلام دست همگی درد نکنه من یه درخواست از بروبچ این تاپیک دارم اینک من دنبال تکنوازی سنتور 4مضراب دشتی پایور از کتاب سی قطعه هستم که فقط سنتورش را زده باشن ولی متاسفانه پیدا نکردم اگه کسی تونسته این 4مضراب را اجرا کنه ممنون میشم ازش برام ارسال کنه

mary1510
Saturday 14 January 2012, 11:53 AM
سلام
آقای لاچیانی ؛
اقای دانشمند اجرا کردند تصویری هم هست .
اقای اولیائی هم فکر میکنم اجرا کردند .
میشه تو کارهاشون پیدا کنید . ضمنا شما یه چندتا نت بدهکارید ها یادتون نره لطفا