PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره دیاتونیک 10سوراخه

everything
Thursday 5 January 2012, 10:46 PM
درود بر دوستان
2‏ تا سوال از نوازنده های دیاتونیک 10 سوراخه در گام C (دو ماژور)
1‏_چجوری با مشکل نداشتن نت لا در اکتاو بم کنار میاید؟
2‏_موقعی که با بند کردن سوراخ سوم مکشی (سل) میخوام به نت لا برسم صدای دلنشین ساز تبدیل به صدای ناهنجار میشه. آیا ساز شما هم این مشکل رو داره؟
در ضمن، سازم hering vintage ‎1923‎ ‎‏ هستش.

SOBHANTOTo3
Sunday 8 January 2012, 07:48 AM
صداش یکم عمیق می شه ولی نا هنجاز بنده نشنیدم
برای فهمیدن این موضوع کلیپ های سانی بوی رو ببینید خیلی کمک می کنه
توی همین سایت گزاشتم
مرسی

everything
Monday 9 January 2012, 07:01 PM
اگه مایل باشید میتونیم یه نمونه ضبط کنم بشنوید. من همین چند روز پیش رفتم مغازه، یه ساز دیگه هم دستم گرفتم زدم ولی باز هم صدای بند شده ی این سوراخ حیلی ناهنجاره و اصلا باب میل نیست. انشاا... فردا صدای ضبط شده رو همین جا آپ میکنم.

dobaare
Tuesday 10 January 2012, 02:04 PM
everything (You can see links before reply) عزیز.سلام.
وقتی شما خودت میگی ناهنجار این نشون میده که درست بند نمیکنی...
و فکر نمیکنم ایرادت تو نت برطرف شه!
حظوری برو بیش کسی که مشکلت رو بر طرف کنه.

درضمن کسی که دیاتونیک دوماژور کار مبکنه لا رو تو اولین اکتاو زیاد لازم نداره.
موفق باشی.

SOBHANTOTo3
Tuesday 10 January 2012, 05:46 PM
این نوع سازدهنی توی گامی ساخته شده که نت بلوز (نت لا بمل) زیاد استفاده می شه
برای همین کمتر خوده لا خالی استفاده می شه
الگوی گام بلوز اینه :
D^^^F^^G^Ab^A^^^C^^D

هر ^ به معنای نیم پرده هست

به هر حال اگه نت های که اقای منصور پاکنژاد بدر کتابش قرار داده رو هم بررسی کنید می بینید نت لا در پایین کمتر خالی بکار رفته یعنی فقط یک جا هست

everything
Tuesday 10 January 2012, 10:17 PM
آقا سبحان حالا شما اینو گوش کن، دانلود صدای ضبط شده (You can see links before reply) بعد نظرتو بده،به نظرم اصلا اون جذابیت صدای ساز اینجا حس نمیشه. جالبه من تازه که این سازو خریدم هم همین صدا رو میداد، جدیدا هم که تو مغازه یه ساز swan رو تست کردم بازم همینجور ناهنجارن، تو شهرمون هم استاد در دسترسم نیست.شاید هم مشکل از منه!
حالا شما یه نمونه ضبط کن بشنویم.
در کل ممنون

SOBHANTOTo3
Wednesday 11 January 2012, 06:26 PM
با تشکر از شما

این نتی که نواختید از نظر من بند نبود یعنی سعی شده بند بشه ولی دقیقا فقط صدای هوا میومد یعنی اونجایی که باید نت بند نشون داده بشه
صدای نتی شنیده نمی شد صدای هوا میومد
درست احساس میکردید نا هنجار بود التبته مقداریش بخواطر میکروفن هم هست ولی من یک نمونه می زارم باید اینجوری بشه البته اگه ماله من هم بد در نیومده باشه :دی بند از اینی که من می زنم هنوزم می تونه عمیقتر باشه
مثل سانی بوی
خلاصه این نمونه بند منه :
You can see links before reply

نتونستم توی اپلود سنتر سایت اپلود کنم ببخشید
نظرتونو بگید تفاوت بندها رو متوجه می شید ؟

everything
Wednesday 11 January 2012, 09:54 PM
به نظر من شما به نت لا (A) نمی رسید، تا سی بمل (Bb) یا همون لا دیز (A#) می رسید؛
شما که گیتاریستی احتمالا تیونر (Tuner) داری، امتحان کن شاید من اشتباه می کنم.
ولی به نظر من با توجه به شکل زیر شما به لا نمیرسید، باید قدرت فشار و انقباض دهان بیشتر بشه که در اینصورت صدا بصورت ناهنجار که شنیدید در میاد،

SOBHANTOTo3
Thursday 12 January 2012, 09:04 AM
مشکلاز شما نیست
از سازدهنی باید باشه یعنی کلا من چندین ساز رو امتحان کردم فیلم های سانی بوی رو هم که گذاشتم همه می بینید
بیشتر از این نمی شه بند کرد یا سازه ما کشش نداره
وگرنه من بیشتر فشار میارم صدا مثل نتی که شما زدید می شه

من این عکسو دیدم ولی فکر نمی کنم مشکلی در نواختنمون باشه چون توی کتاب پاکنژادم گفته هر نتی رو می شه بمل کرد نگفته دو سه نت می شه از یک سوراخ با مکش در اورد
یا این سازدهنی که عکسشو گذاشتن خاص هست
احتمالا از سازدهنیه چون تو کتاب اقای پاکنژادم ننوشته که می شه از یک نت مکشی چندین صدا در اورد

everything
Thursday 12 January 2012, 11:48 AM
در این این که این لیست کاملا درست است و در روی هر ساز استانداردی اجرا میشود شکی نیست، اتفاقا کتاب سوم آقای پاکنژاد هم به این موضوع اشاره کرده است، صفحه 40 و 44 همین کتاب، از بند نیم پرده ای و یک پرده صحبت شده است، پس ما اگه نت B رو یک پرده با تکنیک بند رلیز کنیم به لا می رسیم.اگر هم به نظر شما اشاره ای نشده، دلیل بر ناقص بودن یا حداقل غیر حرفه ای بودن اونه. شما این لینک (You can see links before reply) رو بدانلود و گوش بده، ببین با Hohner marine band که تقریبا هم رده با ساز منه نت B رو به G میرسونه! یعنی دو و نیم پرده رو با تکنیک بند رلیز میکنه! تعجب نکن؛ و این رو هم بدو(ا)ن که اگه این ساز (دیاتونیک) نتونه نت A رو در اکتاو بم تولید کنه قطعا ساز ناقصی است که اینطور نیست.
این لینک (You can see links before reply) رو بخون.(البته به زبان انگلیشه)

من خودم فک می کنم از سازم باشه، یعنی تیغه ی مکشی سوراخ سومش مشکل دار باشه، به ساز چینی هم که من در مغازه امتحان کردم اطمینانی نیست.
راستی، ساز شما چیه؟ برندش و مدلش.

dobaare
Thursday 12 January 2012, 01:00 PM
everything (You can see links before reply) عزیز غیر از سوان و هرینگ ساز دیگه ای هم نبود؟؟

dobaare
Thursday 12 January 2012, 01:03 PM
از همون ساز خودت هم چند تا نبود که امتحان کنی؟؟

بابا این نامردیه که/شهر های شما دو نفر شهر های خوبیه که!!!!!

اما هرینگ1923 ساز خوبیه/اگه اصل گرفته باشی/ایراذ از ساز نیست///

everything
Thursday 12 January 2012, 01:28 PM
everything (You can see links before reply) عزیز غیر از سوان و هرینگ ساز دیگه ای هم نبود؟؟

شهر ما از فروش آلات موسیقی ضعیفه همین سوان هم که تو مغازه بود باید خدا رو شکر کرد.
ساز هایی از برند lee oscar ، hering ،hohner ، sydel تو شهر ما نیست، من سازم رو سال پیش از تهران خریدم. احتمالا اون سازی که امتحان کردم هم مشکل دار بوده. اطمینانی به ساز های چینی نیست!

everything
Thursday 12 January 2012, 01:30 PM
از همون ساز خودت هم چند تا نبود که امتحان کنی؟؟

بابا این نامردیه که/شهر های شما دو نفر شهر های خوبیه که!!!!!

اما هرینگ1923 ساز خوبیه/اگه اصل گرفته باشی/ایراذ از ساز نیست///

منظور از این جمله چیه؟ شهر های شما دو نفر شهر های خوبیه که!!!!!

dobaare
Thursday 12 January 2012, 01:46 PM
دقیقا منظورم اینه که شهر های شما و سبحان که شهر های خوبی از نظر امکاناته.چرا نباید چند مدل از چند برند هارمونیکا توش باشه/اگه بیاد گرون تر از تهران میدن!/اینو میگم نا مردیه!/

wooli
Thursday 12 January 2012, 04:30 PM
اگه صدای بند هاتون بده :
1 برای تمرین از تیونر استفاده کنید تا نت ها بند شدتون کوک باشن(تقریبا)
2 ساز مناسب تهیه کنید.ساز های سیدل خوب جواب میدن ولی سوزوکی خوب نیست.بعضی مدل های هوهنر هم خوبه ولی صدی سیدلو ندارن

everything
Thursday 12 January 2012, 06:57 PM
اگه صدای بند هاتون بده :
1 برای تمرین از تیونر استفاده کنید تا نت ها بند شدتون کوک باشن(تقریبا)
2 ساز مناسب تهیه کنید.ساز های سیدل خوب جواب میدن ولی سوزوکی خوب نیست.بعضی مدل های هوهنر هم خوبه ولی صدی سیدلو ندارن

اتفاقا از تیونر استفاده کردم، صدا درست در میاد ولی ناهنجاره.

everything
Thursday 12 January 2012, 07:01 PM
دقیقا منظورم اینه که شهر های شما و سبحان که شهر های خوبی از نظر امکاناته.چرا نباید چند مدل از چند برند هارمونیکا توش باشه/اگه بیاد گرون تر از تهران میدن!/اینو میگم نا مردیه!/

اصلا تو شهر ما نمیاد که گرون تر باشه. شهر بجنورد هم از نظر امکانات یه چیز تو مایه های متوسط به پایینه.

harmonicana
Thursday 12 January 2012, 10:48 PM
درود بر دوستان
2‏ تا سوال از نوازنده های دیاتونیک 10 سوراخه در گام C (دو ماژور)
1‏_چجوری با مشکل نداشتن نت لا در اکتاو بم کنار میاید؟
2‏_موقعی که با بند کردن سوراخ سوم مکشی (سل) میخوام به نت لا برسم صدای دلنشین ساز تبدیل به صدای ناهنجار میشه. آیا ساز شما هم این مشکل رو داره؟
در ضمن، سازم hering vintage ‎1923‎ ‎‏ هستش.

من صدای سازت رو گوش دادم. به نظرم تکنیکت هنوز خوب نشده. ریلاکس نیستی. نتی رو که بند میکنی نمیتونی زیاد نگهش داری . نشتی هوا زیاده. فکر نکنم مدل سازت اینقدر نشتی داشته باشه . به خاطر تکنیکته که موقع بند کردن نشتی هوا پیدا میکنه. خوب نبودن صداش هم به خاطر تکنیکه. بند های سوراخ 3 سخته یادگرفتنشون. باید خیلی تمرین کرد تا یاد گرفت. موفق باشی دوست عزیز

SOBHANTOTo3
Friday 13 January 2012, 12:19 PM
راستش من اینقدر نفسو می چرخونم و فشار میارم که می دونم مشکل از بند نیست ساز جواب نمی ده :دی
من سه تا کلیپ از سانی بوی دارم خیلی خیلی هم بند هاش عمیقتر نیست
ولی قطعا باید با تیونر تمرین کنم تا ببینم مشکل از چیه
سازه من سیلور استار هوهنر
به هر حال اینو می دونم که بیشتر از این نمی شه با این ساز بند کرد چون صدایی هوا می ده :دی

everything
Friday 13 January 2012, 05:41 PM
مشکلم حل شد :36::am:36:
مشکل دقیقا از سازم بود. این لینک (You can see links before reply) رو مطالعه کن.
با توجه به این gapه reedه مربوط به سوراخ مکشی سوم سازمو تغییر دادم(بسیار کم کردم)،
حالا بهتر از گذشته شده ولی هنوز بطور کامل صدای لا ازش در نمی یاد، اگه هم بیشتر فشار وارد کنم صدای هوا میده نه صدای تشت:21:

خلاصه الان کلی خوشحالم که سازم تعمیر شده.

SOBHANTOTo3
Saturday 14 January 2012, 10:55 AM
خودت این کارو کردی ؟
من یکبار تیغه ساز کروماتیکم گیر کرده بود اومدم بازش کنم شکست خیلی حساسه

گفتم که مشکل از بند نیست چون دیگه بالایی بیشتر نمی شه سره ساز در بیاری :دی

everything
Saturday 14 January 2012, 12:05 PM
آره خودم اینکارو کردم، الان دیگه استایی شدیم واسه خودمون!
اگه سازت مشکل پیدا کرد بگو شاید بتونم کمکت کنم، من تو این چند روز پدر سازو در آوردم اینقد باز و بستش کردم.

یه توصیه هم از من به اونایی که میخوان ساز بخرن: هیچ وقت سازی که شونه ی چوبی داره نگیرید، شاید صداش قشنگ تر باشه ولی مشکلات تعمیرش خیلی زیاده، یا شاید زیر دست تعمیر بشکنه یا ترک برداره، خوش بختانه این مشکلات واسه من پیش نیامد.

SOBHANTOTo3
Saturday 14 January 2012, 04:17 PM
افرین افرین افرین

موفق باشی بهت تبریک می گم

everything
Saturday 14 January 2012, 05:32 PM
افرین افرین افرین

موفق باشی بهت تبریک می گم

:41:زنده باشی برادر.:41:

dobaare
Monday 16 January 2012, 04:04 PM
اصلا تو شهر ما نمیاد که گرون تر باشه. شهر بجنورد هم از نظر امکانات یه چیز تو مایه های متوسط به پایینه.
:-((

خلاصه الان کلی خوشحالم که سازم تعمیر شده.
مارو هم تو خوشحالیت سهیم بدون/

یه توصیه هم از من به اونایی که میخوان ساز بخرن: هیچ وقت سازی که شونه ی چوبی داره نگیرید، شاید صداش قشنگ تر باشه ولی مشکلات تعمیرش خیلی زیاده، یا شاید زیر دست تعمیر بشکنه یا ترک برداره، خوش بختانه این مشکلات واسه من پیش نیامد.
در تکمیل توصیه ی بجای شما/اونایی که ساز با شونه ی چوبی دارن/قبل از باز کردنش اونو تو روغن زیتون بندازن/درست مثل کاری که محسن گفته بود قبل از اجرا ی طولانی یا کنسرت انجام بدیم/اینجوری در اثر ضربه و فشار به راحتی ترک بر نمیداره و یا اسیب نمیبینه/

mohsen741
Saturday 12 May 2012, 07:18 PM
این محسن که میگی کیه دقیقا؟؟
بگو بیاد سوال داریم..

:-)