PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خودتونو معرفی کنید و بگید چند ساله که پیانو میزنید ؟؟؟

Hes_r
Friday 17 November 2006, 08:38 AM
دوستان پیانیست بیان و اینجا بگن چند وقت پیانو میزنن و خوب زدن پیانو به چه عواملی بستگی داره؟

ممنون : حسام :wink:

MonaLisa
Monday 2 July 2007, 03:03 PM
من 2.3 ساله كه ارگ كار ميكنم و الان 2 ساله كه پيانو كار ميكنم به نظر من نرمي انگشتان و انعطاف اون و مهم تر نت خواني

ozra
Tuesday 21 August 2007, 09:15 PM
من 2 3 ساله که پیانو کار می کنم و به نظر من در درجه اول انگشت گذاری و حالت دست از همه مهمتر و بعد نت خوانی و بعد گوش دادن آهنگ و در اوردن اون ها هست

خره
Monday 27 August 2007, 07:32 PM
تقريبا 1 ساعتي مي شه:g

Amir
Monday 27 August 2007, 11:45 PM
آفرین بر شما

خب تو این یه ساعت به چه نتایجی رسیدید ؟؟؟

خره
Tuesday 28 August 2007, 01:28 AM
والا به نتيجه خاصي نرسيدم. شايد مهمترين نتيجش اين بود كه بيام اينجا اعلام موجوديت كنم :bg

Amir
Monday 8 October 2007, 09:51 PM
واقعا شرم آوره یعنی دیگه کسی نیست ؟؟؟

Guitaro
Friday 12 October 2007, 08:02 PM
من امیرم ، حدود یه سال و نیم ، این حدوداست که پیانو میزنم ، البته مقایسه که میکنم میبینم پیشرفتم نسبت به یه سال و خورده ای های دیگه بهتر بوده You can see links before reply

از نظر من بهتر پیانو زدن اول از همه به درک حس و حال قطعه مربوط میشه و بعد از اون به تکنیک دست ها که با گام و آرپژ و حرکات معکوس و اینا میشه قویش کرد و بعد از اون هم به قدرت نت خونی بالا ... در کل از نظر من کسی حتی نتونه خوب گامی که قطعه توش هست رو بزنه ، ولی قطعه رو درک کرده باشه خیلی بهتر از اونی میتونه بزنه که تمام گام ها رو با تمپوی 120 میزنه ولی قطعات رو بدون درک و فقط از روی نت میزنه ...

ghazaleh_hesitance
Friday 28 March 2008, 07:44 PM
سلام غزاله هستم و 15 ساله که میزنم فکر کنم مهمترین عامل دغدغه هست یه چیزی که آدم هی میره میزنه تکنیک بعد خودش میاد

Leon
Saturday 29 March 2008, 02:03 PM
غزاله جان،خيلی خوش آمديد،اميدوارم اين بخش هم با وجود تجربيات شما،يکی از بهترين بخش ها بشه در سايت.

ghazaleh_hesitance
Saturday 5 April 2008, 10:01 AM
ممنون همه با هم حتما میشه

lotoos
Friday 22 August 2008, 01:50 PM
salam!bebakhshid ke farsi neminevisam ba inke farsio entekhab kardam vali bazam intori mishe!!
manam 4,5 sale ke piano mizanam vali be nazare man aval heset moheme bara zadane piano chon man hamishe not khoni khoobe vali ostadam mige kheili bi ehsasi faghat khoob not mikhoni!!!:-"

سلام.
منم 4،5 ساله که پيانو ميزنم ولی به نظره من اول حس مهمه برا زدنه پيانو چون من هميشه نت خونی خوبه ولی استادم ميگه خيلی بی احساسی فقط خوب نت ميخونی!!!:-"

bamdadonline
Friday 22 August 2008, 03:47 PM
با سلام , بامداد هستم. کمتر از 1 سال هست که پیانو میزنم اما تجربه ای که تو این مدت کم درمورد پیانو کسب کردن فکر می کنم از خیلی ها بیشتر باشه. بنظر من کسی که پیانو کار میکنه اول از همه باید اعتماد بنفس داشته باشه, دوما روز بروز بدنبال تقویت نت خونیش باشه (چون نت خونی برای پیانو از هر ساز دیگری مشکل تر هست) البته نباید به نت وابسته باشه و در آینده بتونه با تسلط بدون نت هم بزنه. سومین مورد بنظر بنده خیلی مهمه و اون سلفژ هستش که باعث میشه یک پیانیست گوشی بتونه هر آهنگی رو که میشنوه بزنه.

البته من خیلی جسارت کردم. در این مورد باید اساتید فروم نظر بدن... موفق باشید.

tarooneh
Friday 22 August 2008, 09:52 PM
من 10 ساله پیانو کار می کنم ولی در واقع 2 ساله که خیلی بهش علاقه مند شدم و بیشترین پیشرفتم هم تو همین دو سال بوده
مهمترین عامل در پیشرفت نوع انگشت گذاری و در کل حالت نشستنه که در طولانی مدت ممکنه اذیت کن باشه ولی بهتره که آدم عادت کنه
نت خونی در کلید های مختلف سل و فا و دو به مرور زمان تو ذهن آدم هک میشه
ولی در کل به کمانچه ام بیشتر علاقه دارم

lotoos
Saturday 23 August 2008, 11:12 PM
سلام دوست عزیز لطفا در سایت فارسی تایپ با تشکر

man ke goftaaaaaam farsi neminevise khob!! chikar konam???]
:-??

MonaLisa
Sunday 24 August 2008, 12:15 AM
man ke goftaaaaaam farsi neminevise khob!! chikar konam???]
:-??

سلام...!
دوست عزیز اگر مشکلی درباره ی تایپ فارسی دارید میتونید به این بخش (You can see links before reply)مراجعه کنید....در غیر این صورت اگر این کار را به میل انجام میدهید باید عنوان کنم خلاف قوانین سایت عمل میکنید ....

اگر مشکلی داشتید میتونید به من پی ام بزنیدتا کمکتون کنم چون پیگیری این مطلب جاش در اینجا نیست و باعث بهم ریختن نظم تاپیک میشه ...

پیشاپیش ممنون از همکاریتون

RAHA_G
Sunday 24 August 2008, 01:06 PM
سلام
من تازه عضو اين سايت شدم و بايد بگم اين مفيد ترين و بهترين سايتی که در ضمينه موسيقی ديدم چون اينجا تو شهرستان ما کسی اطلاعات درست و کاملی راجع به موسيقی نداره مخصوصاً برای دخترا که بد ميدونن ساز بزنن!!!!
خوشحالم که اين سايت خوب رو پيدا کردم و با اينهمه استاد پيانو آشنا شدم. بگذريم من 5 ساله که ارگ و پيانو ميزنم معلم هم نداشتم ولی چون قبلش يه 4 سالی سنتور زدم با نت آشنايی دارم تا يه حدودی.خلاصه هر آهنگی رو که خوشم بياد نتشو پيدا ميکنم و ميزنم ممکنه گاهی حتی 2~3 هفته هم طول بکشه تا يه آهنگ رو کامل بزنم(مثل آهنگ nostalgia يانی که پدرمو در آورد) ولی چاره اي نيست بايد با همين امکانات بسازی ديگه.به نظر من مهمترين عامل تو نوازندگی عشقه .ولی بعد يادگيری تکنيک هاست و اينکه يه استاد خوب داشته باشی که راه درست رو بتونه بهت نشون بده که بعدا دچار دردسر نشی

pianist_h
Tuesday 9 September 2008, 12:42 PM
سلام من حدودا 3و4 ساله که با پیانو آشنا هستم ولی 1 ساله که به طور جدی کار می کنم و امیدوارم که روزی پیانیست خوبی بشم . امروز با این سایت آشنا شدم و به نظر من سایت خوبی برای اطلاع رسانی و آموزشه
ممنون

Leon
Tuesday 9 September 2008, 02:19 PM
خيلی خوش آمديد.
بخش پيانو احتياج مبرم به هنرمندانی مثل شما دارد،اميدوارم که عمل کرد های شما در اين بخش منجر به مدير شدن شما در بخش پيانو بشه.!

saeed1922
Friday 12 September 2008, 07:44 AM
9 ساله كه مي زنم. به نظر من تا زماني كه هدفت رو از نواختن ندوني بهتره كه نزني! موسيقي همش براي لذت بردن نيست. بايد ازش چيزاي زيادي ياد بگيري. بايد بدوني كه هر قطقه رو در چه شرايطي اجراكني. حتي بايد بدوني كجا بايد بزني و كجا نبايد بزني! اگه آدم هدفي شايسته براي خودش انتخاب كنه خودبخود جلوميره...

rsk
Saturday 13 September 2008, 10:59 AM
من هم تازه عضو شدم ، 2 سالی هست که پیانو می زنم ، ممنون می شم تجربه هاتون رو در اختیارم بذارید.

این هم آدرس وبلاگم :

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; (You can see links before reply)

Leon
Saturday 13 September 2008, 11:22 AM
رويا عزيز،سعيد عزيز،خيلی خوش آمديد.
اميدوارم که شاهد همکاری شما در اين بخش باشيم،تا حد امکان مطالب مهم راجب ساز پيانو در اين بخش وجود دارد،فقط کمی بحث و اجرا های شما دوستان با ساز پيانو کم مشاهده ميشه،که اميدوارم کم کم ،اين نقص هم بر طرف شود.

پاينده باشيد.

fazioli
Sunday 14 September 2008, 01:34 AM
با سلام. از سال 72 شروع به يادگيري كردم ولي استاد خوبي نداشتم.به نظر من نواختن يه قطعه با پيانو مثل به تصوير كشيدن عوالم و احساسات درونيه اون شخصه

justnooryes
Thursday 16 October 2008, 02:18 AM
با سلام من تازه عضو سایت شدم و امیدوارم بتوانم از تجربیات دوستان دیگر کمال استفاده را ببرم .
حدودا یکسال و نیم هست که بطور جدی تمرین می کنم.فکر می کنم کسانی که این ساز را انتخاب می کنند عشق و علاقه و وابستگی به آنرا احساس می کنند.مهمترین مشکل من در نواختن (با توجه به سنم) تکنیک و هماهنگی فرمان مغز (یا اعصاب) با انگشتان است.با تشکر

onlymusic
Thursday 13 November 2008, 02:43 PM
زيبا بود دوست عزيز. به شما و تمام كساني كه در اينجا معرفي كردند خودشون رو تبريك ميگم و غبطه ميخورم.
با تشكر فريبا

rezayamini
Wednesday 19 November 2008, 08:07 PM
شماها همتون با سابقه اید.......
من تازه 6 ماه هست که پیانو میزنم الان تمرین 10 هانونم . بیرو تموم کردم. صفحه ی 20 چرنی ام .اشمیت و برگمولرم شروع کردم....خیلی عقبم........
ولی استادم تو نت خونی سه پیچه هی میگه برو کلید فا هانونو بخون...... به خدا سخته.......!!!!!!
البته با مترونوم 50 میگه بخون ولی 2 لا چنگه سخته......

justnooryes
Wednesday 19 November 2008, 11:00 PM
شماها همتون با سابقه اید.......
من تازه 6 ماه هست که پیانو میزنم الان تمرین 10 هانونم . بیرو تموم کردم. صفحه ی 20 چرنی ام .اشمیت و برگمولرم شروع کردم....خیلی عقبم........
ولی استادم تو نت خونی سه پیچه هی میگه برو کلید فا هانونو بخون...... به خدا سخته.......!!!!!!
البته با مترونوم 50 میگه بخون ولی 2 لا چنگه سخته......

با سلام،شما که در طی شش ماه توانستید بیر را تمام کنید و هانون و برگمولر را شروع کنید باید بخاطر پشتکار و استعدادتان بخود ببالید.برخلاف نظر شما باید بگویم که نسبت به زمان شروع تان اصلا عقب نیستید.
پاینده باشید.

Leon
Thursday 20 November 2008, 12:07 AM
justnooryes من هم از همين تعجب کردم،همين جوری پيش بريد،تا سال ديگه همه اهنگ های معروف کلاسيک رو ميزنيد.!
آفرين

rumour
Monday 6 April 2009, 05:38 PM
بازم از این تاپیک های گم شده در بخش پیانو
خوب من الآن 6 ساله پیانو میزنم

Amirrelax
Monday 6 April 2009, 09:00 PM
سلام من هم امیر هستم
من هم ماه بعد 6 سال میشه که پیانو میزنم

saeedpianist
Monday 11 May 2009, 10:22 AM
سلام به بروبچز پیانیست. خیلی خوشحالم که همچین جایی رو پیدا کردم.امیدوارم بتونم دوستای پیانیست و نوازنده های خوبی اینجا پیدا کنم.من حدودا 10 ساله که پیانو میزنم البته 4 ساله که جدی کار می کنم.تقریبابیشتر کتاب های تکنیک رو زدم و دارم رپرتویر کلاسیک و باروک میزنم.امیدوارم بتونم به شما کمک کنم و ازتون کمک بگیرم.
متاسفانه بیشتر مقالاتی که اینجا دیدم از سایت harmony talk کپی شده بود.
اینجا کسی هست که musical moment rachmaninov N'4 رو کار کرده باشه؟

justnooryes
Monday 11 May 2009, 10:44 PM
متاسفانه بیشتر مقالاتی که اینجا دیدم از سایت harmony talk کپی شده بود.
اینجا کسی هست که musical moment rachmaninov N'4 رو کار کرده باشه؟

با سلام ،ضمن خوشامدگویی به شما دوست عزیز ( گرچه خودم هم تازه واردم ) ، اگر بیشتر وقت صرف نمایید و مطالب سایت را مطالعه فرمایید متوجه خواهید شد که مطالب بسیار غنی و سودمندی در این سایت وجود دارد و فقط چند مطلب ماخذ از سایت HARMONY TALK ( با ذکر منبع ) مشاهده خواهید نمود.به هر حال وجود شما دوست عزیز و با تجربه برای امثال بنده مغتنم خواهد بود.
با تشکر

alidaei32
Monday 11 May 2009, 11:04 PM
مزخرف ترین کتابایی که دیدم همین بییر و برگمولرن. هیچ نکته خاصی هم ندارن. ولی شوپن

فوق العادست+ بتهوون . بقیشم بر میگرده به استعداد هنرجو و توکه ها.

alidaei32
Monday 11 May 2009, 11:11 PM
من 25 ساله پیانو میزنم. بهترین کتاب برای پیانو کتاب یانی هست. هیچ کسی هم

نمیتونه یانی رو بدون غلط بزنه. اساتید موسیقی ول معطلن که دارن از کتابای بیخاصیتی

مثله بیر کار می کنن.

EAM801
Tuesday 12 May 2009, 10:15 AM
سلام به دوستان عزیز
من هم هفت ماه دارم کلاس پیانو میرم و الان رسیدم به تمرین 79ا ز کتاب بیر. خوشحال میشم از راهنمایی دوستان در این زمینه استفاده کنم . من هم نظرم اينه كه بير كتاب خسته كننده اي هست ولي به هر حال اساتيد در اين عقيده اند كه بايد از پايه و به صورت آكادميك پيانو رو ياد گرفت

soroosh_269
Wednesday 29 July 2009, 02:56 PM
سلام به همه عزيزان.
من تقريبا يك سال و خورده اي كه پيانو كار مي كنم.نمي دونم يه جورايي از هر كدوم متدها كار كردم يعني از هر كدوم يه نوك زدم.بير تا تمرين 80.برگمولر از 25 تمرين 16تاش البته سختراش را زدم.كلمنتي دارم كار مي كنم،مايكل آرون 2 جلد كه البته مثله تفريح مي مونه.خودم كه فكر مي كنم كارم اشتباهه ولي اينجوري شده ديگه كاريش نميشه كرد.يه كمشو خودم سر خود زدم و البته در كنار برگمولر و كلمنتي كه استاد يادم مي ده.

Mr_Mohammadreza
Wednesday 29 July 2009, 09:05 PM
محمدرضا
8سال پیانو میزنم

keeps_gettin_better
Wednesday 29 July 2009, 10:12 PM
سلام به همگی. من سوم راهنمایی به مدت 2 سال (شاید هم 3، دقیق یادم نیست) پیانو زدم. بعد ول شد تا تابستون پیش (یعنی بعد 7 سال) که دوباره شروع کردم. پس می شه 2 سال و نیم یا 3 سال و نیم.

vdod
Thursday 30 July 2009, 02:27 AM
سلام
من 5 ماه پیانو گوشی زدم و کمی از دستگاه اصفهان را یاد گرفتم.

cerevad
Thursday 30 July 2009, 08:38 AM
من 43 سالمه شايد براتون عجيب باشه ولي از بچگي عاشق موسيقي بودم و در آرزويش
ولي امكاناتي در شهرمان براي موسيقي نبود 5 سال است كه پيانو كار ميكنم و هرگز از آن خسته نميشم موسيقي بزرگترين دلخوشي زندگيمه چرني بير وكلي از قطعات كلاسيك را كار كردم استاد خوبي دارم كه تحصيل كرده باكو است (فوق ليسانس موزيكولوژي دارد )همواره مديون زحمات خستگي ناپذيرش هستم ولي در پاسخ دوستي كه از كتاب چرني و بير راضي نبود بايد بگم كه اين كتب و كتب مشابه در حكم كتابهاي درسي را دارد كه بايد حتما ياد گرفته شود در واقع هردرس اين كتابها محتوي تكنيكي است كه در پيشرفتتان مفيد است چه دوست داشته باشيد چه نداشته باشيد !!
در ضمن قطعات تركي آذري فوق العاده اند و واقعا كار ميبرند توصيه ميكنم براي تمرين بيشتر روي اين قطعات نيزكار كنيد در ضمن از امير عريز مديريت سايت و لئون عزيز نيز بابت زحمات بي اندازه شان تشكر ميكنم

Happy Candler
Saturday 1 August 2009, 02:42 PM
سلام.
مسعودم.
بیشتر از بیست ساله که موسیقی کار میکنم. از سنتور شروع کردم، بعد نی. کمی بعد تنبک و سه تار و دف. توی سنتور و نی از محضر استادای خیلی عالی بهره گرفتم. تنبک و دف و سه تار رو هم از برادرام. یعنی با یه واسطه از اساتید تراز اول. از حدود یک سال پیش پیانو رو شروع کردم. ظاهراً به بهانه اینکه برای تنظیم موسیقی و آهنگسازی کمکم کنه، ولی در اصل همیشه آرزوشو داشتم و امکان و فرصتش فراهم نمیشد. الان خوشحالم که شروع کردم. سر پیری و معرکه گیری :)

korg_b
Tuesday 15 December 2009, 09:30 PM
سلام ...تشکر می کنم از اینکه دوستان را تشویق می کنین به اینکه خودشونو معرفی کنن و نتیجه ای که بدست آوردن در این زمینه به بچه ها میگن.
من بهزاد 22 سالمه و 7 ساله ارگ کار می کنم و خودم به تنهایی موسیقی را یاد گرفتم بدلیل امکانات کم.البته نت خوانی را هم از اینترنت و 2 ساله پیانو می زنم .
به نظر من کسی میتونه بهتر پیانو بزنه که صدا های کلید پیانو را وقتی میشنوه لمس کنه و آهنگ را با نمام وجود درک کنه و بتونه از این کلیدها دنیای مجازی نامحدود که فراتر از تنفس است را برای خودش بسازه.

M8H
Tuesday 15 December 2009, 09:54 PM
سلام دوستان.
من هم حسین احمدیان هستم از 8 سالگی پیانو کار کردم.
الان 12 سال که پیانو میزنم.
و الان دارم سبک بلوز کار میکنم ولی خدائیش سخته بلوز.
:ilovemusic:

amir1055
Wednesday 16 December 2009, 07:20 AM
من امیر هستم و 19 ساله پیانو میزنم.

amir.l
Tuesday 18 May 2010, 01:32 PM
سلام من امیرم 4 ساله که دارم پیانو کار میکنم به نظر من نت خوانی خیلی تاثیر داره (بیشتر از بقیه) ولی استادم همیشه به من میگه نت خوانی مهمه ولی نه به اون اندازه ای که من میگم.!!!!!!! استادم میگه نرمی انگشتان و طرز قرار گرفتنشون و یک حس خاصی برای پیانو زدن مهمه.!!!

mahshid85
Tuesday 18 May 2010, 02:58 PM
سلام
اینجا چقدر حرفه ای هست باعث خوشبختی امثال من که تازه کار هستیم من 9 ماهی هست که پیانو میزنم نخریدم و توی اموزشگاه تمرین میکنم. برای همینم سرعت پیشرفت کمی داشتم. استادم ترجیح داد با کتاب های جان تامپسون شروع کنه و 4 جلدش رو که زدم بیر و مایکل ارون 2 رو هم شروع کردم تا بیر 82 و نصف ارون رو زدم و کتاب چهل اهنگ رو در کنارش میزنم. بزرگترین مشکلم اعتماد به نفس کم وقتی جلو حرفه ای ها میزنمه.
یه سوال دارم، تمرين های بیر رو نميتونم کاملا با کرشندو و دکرشندو که گفته برنم و استادم میگه مهم نیست بعدا درست میشه میخوام بدونم اینکه ولش کنم برای بعد اشکالی نداره؟

smssms
Thursday 20 May 2010, 09:38 AM
من 12 ساله پیانو کار می کنم.البته رشتم موسیقی نبوده و به طور مستمر کار نکردم.بیشتر خودآموز کار کردم تا با استاد.
به نظر من اساتید خوب پیانو توی ایران خیلی خیلی کم هستند.همه بلدن پیانو بزنن ولی اگه قرار به اجرای یه رسیتال از کارای مطرح کلاسیک باشه اکثرا جا میزنن.به نظرم فقط باید کسیو به عنوان استاد انتخاب کرد که توانایی خودشو توی اجراهای زنده نشون داده باشه.اونم در قطعات کلاسیک و نه ایرانی.مرحله بعد هم اخلاق استاده که باید طوری باشه که بشه باهاش کنار اومد.

msmkhm
Wednesday 29 February 2012, 10:39 AM
سلام
من میثم هستم 2 سالی هست که شروع کردم به یادگیری پیانو . به نظر من مهمترین چیز تمرکز باشه چون من خودم نمی تونم یک قطعه رو دو بار پشت سرهم درست اجرا کنم و همیشه وسطش اشتباه می کنم.
البته من یه مشکل دیگه ای که دارم اینه که تا حالا به جز برای خودم با هدفون و برای استادم جای دیگه ای پیانو نزدم.

Mehraneh
Wednesday 29 February 2012, 10:49 AM
منم که همینی که هستم هستم :دی و چند وقتی با پیانو گوشی کار می کردم اما یه نصفه سال هست که با نت و اینا دارم کار می کنم!

KORG1357
Wednesday 29 February 2012, 11:15 PM
با سلام ، فرهاد هستم ، کم تجربه ترين اين جمع من هستم و حدود يک ماهيه که شروع کردم ، روزی یک ساعت تمرين ميکنم و استادم کتاب بیر رو تدريس ميکنه ، من که از درست اجرا کردن اين تمرين ها خیلی لذت ميبرم ، هنوز استاد آهنگی بهم نداده که بزنم و منم فکر ميکنم که تا تموم اين تمرين ها رو درست اجرا نکنم درست نيست که سراغ آهنگ برم

mariwan
Thursday 1 March 2012, 05:05 PM
مريوان هستم تقريبا 6 ماهي هست كه دارم تمرين ميكنم

mersedes
Thursday 1 March 2012, 09:55 PM
ساراهستم و7ساله که پیانو میزنم

itsme
Saturday 3 March 2012, 02:30 PM
سلام به همگي حميد هستم 2 ساله پيانو كار ميكنم به نظر من مهمترين چيز اول انگشت گذاريه بعدش تمرين تمرين تمرين تمرين آخر از همه نت خوني

samin123
Thursday 15 March 2012, 11:31 AM
سلام به همگی !!
من تقریبا 7 ماهه که پیانو می زنم و البته پیانو هم ندارم!!!!!!!!
به نظر من مهمترین چیز تو پیانو هماهنگ کرن دو دست با هم و حس آهنگه و البته تمرین زیاد می خواد .
به نظرتون اگر کتاب هایی مثل هانون یا بیر رو نزنم و برم مستقیم آهنگ های کلاسیکو بزنم خوبه یا اینکه باید اون ها رو بزنم ؟؟؟؟

hopital
Thursday 15 March 2012, 11:51 AM
سلام به همگی !!
به نظر من مهمترین چیز تو پیانو هماهنگ کرن دو دست با هم و حس آهنگه و البته تمرین زیاد می خواد .
به نظرتون اگر کتاب هایی مثل هانون یا بیر رو نزنم و برم مستقیم آهنگ های کلاسیکو بزنم خوبه یا اینکه باید اون ها رو بزنم ؟؟؟؟

با درود ! بهترین روش اینه که بعد از اینکه هر تکنیکی رو از کتابی مثل چرنی یا ... یاد گرفتین اون رو در یه قطعه ی خاص بکار بگیرین و الکی تمرین مکانیکی نکنین ! شما هم که 7 ماهه پیانو کار میکنین فکر کنم دیگه آشنایین با پیانو !

drazh
Thursday 15 March 2012, 08:38 PM
سلام به همگی !!
سلام پیانو بدون استاد تلف کردن وقته
با تشکر

Honey_Shababi
Thursday 15 March 2012, 09:07 PM
سلام پیانو بدون استاد تلف کردن وقته
با تشکر

البته اینجا جاش نیست که اینو بگم.
به نظر من اصلا اینطور نیست...در صورتی که چاره ای جز این نباشه چرا که نه؟!...انسان با قابلیت هایی که داره میتونه به هر موفقیتی دست پیدا کنه...فقط باید خودش بخواد...مگه اولین کسی که تونست پیانو بزنه استاد داشت؟!!!

منم خودم اعتراف میکنم که به هیچ وجه زیر نظر هیچ استادی نبودم.

لطفا به موضوع تاپیک ها هم دقت بفرمایید و طبق قوانین ، از ارسال پست هایی که موجب دلسردی کاربران جدید میشه اکیدا خودداری کنید.

samin123
Friday 16 March 2012, 12:56 PM
مگه من گفتم استاد ندارم ؟!!!؟

haniehro
Wednesday 21 March 2012, 10:45 AM
منم ÷یانو 11 ساله دارم کار می کنم!!!

citizen6000
Tuesday 3 April 2012, 12:14 PM
من حدود 16 سال کیبرد داشتم و 4 ساله که پیانو اکوستیک خریدم ( از 12 سالگی شروع کردم ) استادم هم دوست

دوران نوجوانی بود حدود 2 سال...

از اون موقع فقط گوشی کار می کردم ... دست چپم هم به شدت نسبت به دست راستم کند و ضعیفه ! اما از همون

سالهای شروع به محض شندیدن یک قطعه خط ملودیش را به راحتی در می اوردم . از زمانی که پیانو اکوستیک خریدم

چند بار سعی کردم که شروع به یادگیری نت کنم اما نشد !!! سر کلاس یک استاد ( فکر می کنم چون علمی کار نکرد ) در هنگام نواختن قطعات بجای اینکه از روی نت بخوام اجرا کنم دقیقا بعد از 1 یک بار شنیدن قطعه ، از دفعه بعد گوشم بکار می افتاد و دیگه انگار چشمام کار نمی کرد !!!

واقعا دلم می خواد که بتونم علمی و صحیح نوازندگی کنم ... اگر راهی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید ...
با تشکر .

mtrezaei
Thursday 12 April 2012, 10:19 PM
محمد هستم. 4-5 سال کار میکنم. 7 تا کنسرت هنر جویی هم شرکت کردم. یه چند ماه هم هست که گیتار بیس تمرین میکنم.
یه انتفادی هم دارم که توی این سایت خیلی سخته که چیزی رو بگردیم و پیدا کنیم.سرچ نداره؟؟!!!

yaaalll
Friday 25 May 2012, 10:52 PM
من يلدا هستم. دقيقا يك سال ميشه. از پارسال كه 12 ساله بودم ... :D البته خواهرم كه يه جورايي خودش استاد ميمونه بهم ياد داد. و خيليييي بهم كمك كرد.ولي خب، اين تابستون حتما ميرم كلاس تا بيشتر فعال بشم... راستش خوب زدان پيانو، علاقه ميخواد. يعني اگه واقعا مشتاق ياد گرفتنش باشي تا بتوني هر آهنگي دلت ميخواد بزني، ميتوني خيلي پيشرفت كني... حتما هر روز بايد تمرين كني، حتي همين كه يه سري آهنگايي رو هم كه بلدي بزني خودش كمك ميكنه تا انگشتات سست نشه. و اينكه پشتكار داشته باشي، خب مطمعنا بعد از تموم كردن هر آهنگ جديدي و زدنش، به خودت افتخار ميكني و خوشحال ميشي ....

sharafpour
Saturday 23 June 2012, 06:48 PM
سلام.من تقریبا یک سال و نیم هست که پیانو می زنم.البته پیانو دیجیتال دارم و تصمیم دارم تا دو سه سال آینده که بیشتر راه افتادم آکوستیک بخرم.بیر رو تموم کردم و دارم چرنی و هانون رو آموزش میبینم.

asalgm
Tuesday 24 July 2012, 08:21 PM
سلام....منم 16 سالمه و از 6 سالگی دارم پیانو می زنم....البته اون وسطا یکی دو سال کلاس نرفتم و عقب افتادم:دی
توی خوب زدن پیانو و یاد گرفتنشم به نظرم فقط ذوق و عشق و علاقه به ساز مهمه....تو کلاس پیانو یه خانومی قبل من میومد 30 سالش بود و شاغل و بود و شوهر داشت و کلاس انگلیسیو اسپانیایی و هزارتا کار دیگه هم می کرد.اصلا من فکر می کردم با این همه مشغله نمی رسه تمرین پیانو کنه....ولی اون عشق و علاقه ای که به پیانو و یاد گرفتن داشت،باعث شد با چنان سرعتی پیشرفت کنه که من هنوز متحیرم....علاقه مهم ترین چیز برای پیانو یاد گرفتنه و همین طور پشتکار...تمرین تمرین تمرین

yazd
Wednesday 22 August 2012, 11:30 AM
من هادی یزدان پور هستم و 10ساله پیانو میزنم ( تجربه شخصی من اینه > تمرین ، تمرین ،تمرین

storm.desert
Friday 31 August 2012, 10:43 AM
با سلام
من ابوالفضل هستم و الان 11 ساله که دارم پیانو تمرین میکنم.

EvAneSeNce
Sunday 16 September 2012, 01:30 PM
سلام من شیرینم حدودا 3 ماه و نیم هستش که شروع کردم و آماتورم و عاشق پیانو ام :9:

Royal
Sunday 16 September 2012, 01:48 PM
سلام.من سپهرم.یک ساله پیانو کار می کنم.

pooyakt
Monday 17 September 2012, 02:33 PM
سلام. 12 ساله پیانو میزنم. در شعر و آهنگ و تنظیم و خوانندگی فعالیت میکنم. سبکم جز و راک است.

- - - Updated - - -

سلام. 12 ساله پیانو میزنم. در شعر و آهنگ و تنظیم و خوانندگی فعالیت میکنم. سبکم جز و راک است. (پویا)

behradj
Sunday 30 September 2012, 11:42 PM
سلام
دوستان همه نوشتن تمرین خوبه و ...
ولی کمن کسایی که کارهایی که می نوازن رو نوشته باشن.
اگر میشه کسایی که مدت زمان زیادیه ساز میزنن بگن چه کارهایی رو میزنن در حال حاضر و هدف اصلیشون چی بوده که تونستن ده سال ساز بزنن و نذارنش کنار.

sana_zar75
Friday 5 October 2012, 07:04 AM
سلام من الان 7 ساله که پیانو میزنم ولی 2 ساله که خیلی علاقه پیدا کردم چون استادم رو عوض کردم به نظر من استاد یکی از مهمترین عوامله پیشرفته!!!!!

babakmicha
Saturday 6 October 2012, 08:21 PM
سلام من 10 سالی میشه که پیانو میزنم.ولی سال مهم نیست مهم اینه که چه قطعاتی رو میتونید بزنید.مثلا شاید کسی 10 سال نشسته انواع اهنگارو زده ولی یه نکتورن از شوپن نمیتونه بزنه اگرم بزنه یا ساده شدشه یا همون نکتورن ساده شماره 20.برای رسیدن به پیانیست شدنه واقعی یا همون ویرتوز سالها راهه پر سنگلاخ در پیش است .و بجز تلاش هوش و حافظه فرد که خدادادیه مهمترین رکنه.یادمه اون اولا که چرنیو تموم کردم فکر میکردم خیلی شاه کار کردم ولی حالا میفهمم که اون چرنی مثله یه ماسه کناره دریا یا یه قطره از دریایه بیکرانه پیانیسته ویرتوزه .

yasii20
Saturday 8 December 2012, 11:16 AM
سلام من یاس هستم 1 سالی میشه که تمرین میکنم ...
به علت نبود وقت هیچ کلاسی نرفتم و از طریق فیلمهای آموزشی و فایلهای میدی تمرین میکنم...

aammiirr
Sunday 9 December 2012, 11:19 AM
سلام..من امیر هستم و حدودا 10 ساله که پیانو می زنم..پیش استاد آرزومانیان دوره دیدم..زنده یاد همیشه می گفت رکن اول حس و احساسته..اگه با حس بزنی نا خوداگاه تکنیک میاد...ولی انگشت گذاری مهمه

m_rv_2008
Sunday 9 December 2012, 11:29 AM
با سلام پرويز هستم. اصلا پيانو نمي زنم

ac120
Monday 10 December 2012, 01:23 PM
من نمیدونم قبلا کامنت دادم تو این تاپیک یا نه
من سجاد هستم 1 سالی هست که کیبرد میزدم الان 3 ماهه که پیانو کارمیکنم
و بدون استاد به خیلی جاها رسیدم و از سرعت پیشرفتم راضی هستم (البته جایی نیاز شد استادم میگیریم )
و به نظر من بهترین استاد تمرین و تکراره شاید یک آهنگ قبل از تمرین به نظر بیاد واقعا غیر ممکنه زدنش! ولی میبینید بعد از تمرین زیاد اون آهنگ میشه آسون ترین اهنگی که زدین