PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوشتن آهنگ ساده

who_know_my_id
Monday 9 January 2012, 03:12 PM
من تئوری زیادی نمی دونم و درحال یادگیری هستم

معمولا برای ساخت آهنگ تو سبک راک (اگه بشه بهش گفت آهنگ)

یه ریتم درام انتخاب می کنم

روش شروع می کنم با استفاده از نت های اصلی یک گام لوپ هایی می سازم
بعد از اون آکورد هام
و بعد از اون یه ملودی با استفاده از همون نت های اصلی گام مربوطه

آیا این کاری که می کنم درسته ؟ (مخصوصا نکته استفاده از نت های اصلی گام ؟) ُ
اگر درسته برای مثال وقتی تو ملودی و بیس من از نت های گام C major استفاده شده آکورد های من چه طور باید انتخاب بشه ؟

ببخشید اگه سوالم خیلی مبتدی هست.

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 04:39 PM
بهتر اينه كه اول آكوردتو انتخاب كني...با توجه به اون آكورد، گام مناسب رو انتخاب كني و بعد نتهاي گام مشخص شده رو پياده سازي كني.
در مورد درام هم فعلا چيزي نميگم...چون اون خودش يه بحث كاملا مفصله.

white384
Monday 9 January 2012, 04:40 PM
دوست عزیز چنین مشکلاتی به صورت نظر خواهی در تاپیک حل نمیشند.
اگر هم دوستان نظری بدند، مطمئن باشید به نتیجه ای نمی رسید، و اگر به نتیجه هم برسید، این مسئله به طور موقتی خواهد بود.
شما نیاز دارید که در کلاس های هارمونی شرکت کنید و این دوره ها را به صورت علمی بگذرونید...
موفق باشید

who_know_my_id
Monday 9 January 2012, 05:11 PM
ممنون از راهنمایی هاتون

بله می دونم که نیاز به گذروندن دوره تئوری و هارمونی دارم و به زودی کلاس هامو ادامه می دم اما فعلا که موقتا نمی تونم کلاس برم می خوام از تجربیات شما استفاده کنم و مطالب رو بخش به بخش خودم مطالعه کنم.

در مورد انتخاب آکورد ها :

هر آکوردی می تونه کنار یه آکورد دیگه باشه ؟
از روی آکورد ها چه طور می شه گام رو تشخیص داد ؟
روی هر آکورد وقتی ملودی نواخته میشه باید نوت های گام مربوطه باشه ؟

باز هم ممنون

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 05:20 PM
ممنون از راهنمایی هاتون

بله می دونم که نیاز به گذروندن دوره تئوری و هارمونی دارم و به زودی کلاس هامو ادامه می دم اما فعلا که موقتا نمی تونم کلاس برم می خوام از تجربیات شما استفاده کنم و مطالب رو بخش به بخش خودم مطالعه کنم.

در مورد انتخاب آکورد ها :

هر آکوردی می تونه کنار یه آکورد دیگه باشه ؟
از روی آکورد ها چه طور می شه گام رو تشخیص داد ؟

باز هم ممنون

البته كه نميشه هر آكوردي رو كنار هم قرار داد...بايد حتما طبق اصول باشه...
از روي آكورد، گام رو نميشه تشخيص داد...عرض كردم بايد گام رو با توجه به آكوردي كه انتخاب كرديد، انتخاب كنيد...مثلا آكورد لا مينور رو گرفتيد...خب...حالا مثلا يه گام (مد) مينور بلوز انتخاب ميكنيد و با توجه به نت پايه اون گام كه ميشه لا (A)...بايد نت ها رو بچينيد.
نرم افزار گيتار پرو خيلي ميتونه توي اين امر به شما كمك كنه.

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 05:21 PM
روی هر آکورد وقتی ملودی نواخته میشه باید نت (You can see links before reply) های گام مربوطه باشه ؟
صد در صد لزومي نداره كه همه توي يك گام باشن...ميتونه تركيبي از چند گام مختلف باشه.

who_know_my_id
Monday 9 January 2012, 05:56 PM
مثلا آكورد لا مينور رو گرفتيد...خب...حالا مثلا يه گام (مد) مينور بلوز انتخاب ميكنيد و با توجه به نت پايه اون گام كه ميشه لا (A)...بايد نت ها رو بچينيد.

واقعا ممنون کمک زیادی کردید.
تو این مثال که گفتید گام ما می شه لا مینور بلوز درسته ؟
حالا آکورد های بعدی بر چه اساسی چیده می شن ؟ و چه آکورد هایی بعد از لا مینور میشه چید که تو همون گام باشه ؟

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 06:04 PM
واقعا ممنون کمک زیادی کردید.
تو این مثال که گفتید گام ما می شه لا مینور بلوز درسته ؟
حالا آکورد های بعدی بر چه اساسی چیده می شن ؟ و چه آکورد هایی بعد از لا مینور میشه چید که تو همون گام باشه ؟خواهش ميكنم...
گام لا مينور بلوز...درسته...
آكورد هاي بعدي بيشترش سليقه اي هست...بايد ببيني بهش ميخوره يا نه...مثلا بعدش ميتوني از آكورد سل ماژور يا فا ماژور يا ر مينور استفاده كني...مثلا اگه ر مينور گرفتي...گامت رو اگه نخواي عوض كني...ميشه گام ر مينور بلوز...يعني نت پايه رو فقط عوض كردي.
اينكه آكورد ها برچه اساسي چيده ميشن به سبك مورد نظرت بستگي داره.

who_know_my_id
Monday 9 January 2012, 06:31 PM
وقتی مثلا آکورد اولم لا مینور بود می تونم در ادامه از آکورد خود نت های تشکیل دهنده لا مینور استفاده کنم ؟

در مورد این که گفتید بستگی به سبک داره. از کجا می شه اطلاعات بیشتری در این مورد گرفت مخصوصا سبک راک (به جز گوش کردن آهنگ های مرتبط )

حالا اگر خواستم اول از روی ملودی شروع کنم چه طور ؟ مثلا برای یه شعر یه خط ملودی نوشتم می خوام براش آکورد هاشو بسازم.

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 07:01 PM
وقتی مثلا آکورد اولم لا مینور بود می تونم در ادامه از آکورد خود نت های تشکیل دهنده لا مینور استفاده کنم ؟

ربطي نداره...شما با توجه به آهنگي كه تو ذهنت هست بايد آكورد ها رو درست كني.

در مورد این که گفتید بستگی به سبک داره. از کجا می شه اطلاعات بیشتری در این مورد گرفت مخصوصا سبک راک (به جز گوش کردن آهنگ های مرتبط )

از كلاس هاي مرتبط با اين امر

حالا اگر خواستم اول از روی ملودی شروع کنم چه طور ؟ مثلا برای یه شعر یه خط ملودی نوشتم می خوام براش آکورد هاشو بسازم.

خب بايد ببيني كدوم آكورد بهش ميخوره يا نه...البته بايد گوش قوي اي داشته باشي.

hopital
Monday 9 January 2012, 07:12 PM
ممنون از راهنمایی هاتون

ولی با تجربیات و اینها به جای زیادی نمی رسین ! همونطور که خانم ماریتا گفتن حتماً باید در این باره تحقیق کنین و آموزش ببینین ! اگه به صورت جدی آهنگ میخواین بسازین امکان نداره که تئوری و هارمونی رو نخونین ! چون همش یه جای کار می لنگه ! پس اول باید روی تئوری مسلط شین بعد هارمونی ....

who_know_my_id
Monday 9 January 2012, 08:09 PM
خب بايد ببيني كدوم آكورد بهش ميخوره يا نه...البته بايد گوش قوي اي داشته باشي.

یعنی تنها راه گوشی هست؟

akerfeldt
Monday 9 January 2012, 08:09 PM
آهنگسازي رازهايي داره ....همينجوري بدست نمياد..........به نظر من بايد از پايه شروع كنيد براي ساخت آهنگهاي قوي

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 08:12 PM
یعنی تنها راه گوشی هست؟

من اصلا اينطوري پيشنهاد نميكنم آهنگ بسازي...

با نظر دوستان موافقم...

اينطوري دچار سر در گمي ميشيد.

hopital
Monday 9 January 2012, 08:24 PM
یعنی تنها راه گوشی هست؟

اصلاً گوشی راه منطقیش نیست ! چون همونطور که گفتم همیشه یه جای کار می لنگه ! شاید به گوش شما خوش بیاد ولی آیا به گوش شنونده های حرفه ای موسیقی هم خوشاینده ؟ پس همه ی اینها دارای فرمولها و محاسباتی هستن ! جالب اینه که چندان ارتباطی هم به گوشی و اینها نداره ! کافیه که علمشو بدونی ! اونوقت ساده تر آهنگ میسازی ....

Honey_Shababi
Monday 9 January 2012, 08:27 PM
اصلاً گوشی راه منطقیش نیست ! چون همونطور که گفتم همیشه یه جای کار می لنگه ! شاید به گوش شما خوش بیاد ولی آیا به گوش شنونده های حرفه ای موسیقی هم خوشاینده ؟ پس همه ی اینها دارای فرمولها و محاسباتی هستن ! جالب اینه که چندان ارتباطی هم به گوشی و اینها نداره ! کافیه که علمشو بدونی ! اونوقت ساده تر آهنگ میسازی ....

منظورم اين بود كه اينقدر گوش قوي اي داشته باشه تا بتونه درست رو از غلط تشخيص بده...در مورد علمي بودن اين امر كه اصلا شكي نيست...

piano4all
Monday 9 January 2012, 09:21 PM
آهنگسازي رازهايي داره ....همينجوري بدست نمياد..........به نظر من بايد از پايه شروع كنيد براي ساخت آهنگهاي قوي

تا پایه آهنگسازی رو چی بدونید ؟

دانش و آگاهی از نرم افزار ها مثل اف ال و ........ یا ......

واقعا فکر میکنید پایه آهنگسازی چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :106:

who_know_my_id
Monday 9 January 2012, 10:26 PM

ممنون
من هم برای یادگیری علم ارتباط بین آکورد ها و ارتباط بین آکورد و ملودی این تاپیک رو زدم.

akerfeldt
Monday 9 January 2012, 10:33 PM
تا پایه آهنگسازی رو چی بدونید ؟

دانش و آگاهی از نرم افزار ها مثل اف ال و ........ یا ......

واقعا فکر میکنید پایه آهنگسازی چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :106:
خودم مبتديم ولي خيلي چيزها تئوري قوي و شنيدن و شنيدن و آناليز آثار قوي تو سبك مورد علاقمون