PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تدریس به کودکان

Fereshteh_Baran
Tuesday 10 January 2012, 03:26 PM
سلام میخواستم بدونم کسی از دوستان تجربه تدریس به کودک زیر سن مدرسه را دارد؟ البته برای پیانو. من تا به حال کمترین سنی که درس دادم 9 سال بوده که هم تا حدودی ریاضی بدونه و هم از نظر درک کامل باشه. مادر یکی از هنرجوهام از من خواسته که به کودک 5 ساله اش هم درس بدم. این مادر میگه کودکش ریاضی تا صد بلد است و بچه باهوشی است. من تنها فکری که به ذهنم رسید این بود که جای نت ها رو روی حامل و روی پیانو با هم مقیاس کنم و اسمی از نتها اصلا نیاورم و در مرحله بعدی ضرب نت ها رو در حد گرد وسفید وسیاه بهش یاد بدم. البته با کتاب جان تامسون. با توجه به این که تا به حال کودک نداشته ام، آیا به نظر شما این کودک رو قبول کنم و آیا روش تدریس من کار درستی است یا نه؟ در ضمن من کتاب کدای را هم مطالعه کرده ام. از توضیحاتتون ممنونم.

white384
Tuesday 10 January 2012, 06:41 PM
سلام دوست عزیز.
من چهار هنرجو دارم که از سن 3 پیش من کار کردند.
بهترین سن برای تدریس همین 3 سال سالگی هست. خردسال همونطور که میتونه نقاشی کردنو یاد بگیره و صحبت کردنشو تکمیل کنه، همونطور هم میتونه موسیقی رو یاد بگیره (و البته پیانو)...
ریاضی مهم نیست... شما میتونی بهش حتی نت هارو به سادگی یاد بدی...
ولی اینو یادتون باشه که مهمترین چیز در تدریس به کودکان اینه که:
((بیشتر از اینکه بهشون درس بدی، باید سعی کنی که بهشون درس ندی))
از کوچکترین مسئله و اشکال نگذر... چون کودک برخلاف سنین بالاتر ((عادت)) میکنه و رفع مشکلات در آینده بسیار مشکل خواهد بود...

موفق باشی...

Fereshteh_Baran
Wednesday 11 January 2012, 09:17 PM
با تشکر از راهنمایی شما
من امروز اولین جلسه تدریس کودک را برگزار کردم . بچه خیلی باهوشی بود. جان تامسون رو باهاش کار کردم فقط بهش مقیاس دوی میانی روی خط حامل و پیانو رو یاد دادم و با توجه به این که میزان 4/4 بود و این که این درس فقط نت های سیاه داشت ازش خواستم که این نت ها رو تا 4 بشماره و روی پیانو اجرا کنه. بعد از یکی دو بار که براش اجرا کردم تونست برام اجرا کنه. این هم اولین تجربه من برای تدریس کودک.

samin123
Saturday 17 March 2012, 10:08 PM
من تجربه ی تدریس به کودک در پیانو رو نداشتم ولی تدریس در ارف رو داشتم و البته 2 3 جلسه پیانو با بچه های کوچیک داشتم !!!

یه چیز مهم در یادگیری کودکان هست که اونم اینکه باید درسو به زبان خودشون درس داد و هر چیزی را که نمی فهمن تکرار زیاد بشود .
کلاس ها می تواند با شوخی و شادی همراه باشد که کودک علاقه به یادگیری داشته باشه .

Fereshteh_Baran
Sunday 18 March 2012, 07:21 AM
من برای تدریس، به منازل میرم و یه تجربه دیگه هم کسب کردم. گاهی اوقات باید اول پدرو مادر ها رو از هر لحاظ تفهیم کنم، بعد خود بجه رو.گاهی بچه تمایلی به یادگیری نداره و فقط زمانی تمرین میکنه که یا من باهاش کلاس دارم یا حداکثر نیم ساعت قبل از این که من برسم. خب این خیلی معمولی است که بچه پیشرفت نمیکنه. چون هیچ وقت با زور ، کار پیش نمیره. باید به هر کاری عشق داشت تا شاهد پیشرفت باشیم. و من هر جا که میرم، اول این مسئله رو مطرح میکنم که من درس میدم ولی بچه شماباید تمرین داشته باشه تا پیشرفت کنه. من یک هنر جوی پیانو ام رو برای اجرای کنسرت آموزشی ، بردم. بعد یه مادر یکی دیگه از بچه هام بهم گفت که تو با اون یکی هنرجو بیشتر کار میکنی ولی نگفت که اون هنر جو روزی دو سه ساعت شاید هم بیشتر تمرین داشت ولی فرزند خودش در طول هفته اصلا سراغ کتابها نمیرفت.

samin123
Sunday 18 March 2012, 09:32 AM
من برای تدریس، به منازل میرم و یه تجربه دیگه هم کسب کردم. گاهی اوقات باید اول پدرو مادر ها رو از هر لحاظ تفهیم کنم، بعد خود بجه رو.گاهی بچه تمایلی به یادگیری نداره و فقط زمانی تمرین میکنه که یا من باهاش کلاس دارم یا حداکثر نیم ساعت قبل از این که من برسم. خب این خیلی معمولی است که بچه پیشرفت نمیکنه. چون هیچ وقت با زور ، کار پیش نمیره. باید به هر کاری عشق داشت تا شاهد پیشرفت باشیم. و من هر جا که میرم، اول این مسئله رو مطرح میکنم که من درس میدم ولی بچه شماباید تمرین داشته باشه تا پیشرفت کنه. من یک هنر جوی پیانو ام رو برای اجرای کنسرت آموزشی ، بردم. بعد یه مادر یکی دیگه از بچه هام بهم گفت که تو با اون یکی هنرجو بیشتر کار میکنی ولی نگفت که اون هنر جو روزی دو سه ساعت شاید هم بیشتر تمرین داشت ولی فرزند خودش در طول هفته اصلا سراغ کتابها نمیرفت.

خب اینم درسته!!