PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش سازدهنی باید با چه سازی شروع شود؟

everything
Wednesday 11 January 2012, 09:58 PM
درود.
من همه جا دیدم و شنیدم که آموزش سازدهنی باید با ساز تریمولو شروع شه (از جمله کتاب آقای پاکنژاد) ولی این لینک (You can see links before reply)یه چیز دیگه میگه، نظر شما چیه؟
You can see links before reply

wooli
Thursday 12 January 2012, 01:32 AM
be onvane ye navazande takzib mikonam behtare ba saze choromatic shoro konid...
saz temolo amalan ye chize mansokh shodast.
ye saze choromatich12 sorakhe tahiye konid.
agar zanbanetun khube etud haye eng behtaran.vali ketabe pak nezhad ham bad nist.

wooli
Thursday 12 January 2012, 01:45 AM
baraye saz be nazare man ba ye ''larry adler 12'' ye ''mellow ton'' ke hardo male companie hohner an shoro koni albate fkr konam yekam gerun shode,vali kolan saz chini nakharid.
albate in 2 sazi ke bala moarefi karda choromatican,agar diatonic dust darid ke fargh dareo bahsesh jodast
baraye entekhab kardan in ke ditonic ya choromatic mikhayd aval bayad sabketuno moshakhas konid.

SOBHANTOTo3
Thursday 12 January 2012, 09:01 AM
به نظر من هم باید با ترمولو شروع کرد و دلایلم رو هم بارها گفتم
این لینکی که شما دادید مربوط به هارمونیکا هوم هست که مطعلق به خانه سازدهنی تهرانه و اقای شادان فرد اگه درست فهمیده باشم و چون خودشون از المان استاد اوردن و سازه دیاتونیک تدریس میکنه مثلما به نفعشونه که بگن باید با دیاتونیک 10 سوراخ شروع کرد

ولی دلایل موسخ می گه ترمولو برای شروع خیلی بهتره به دلایل زیر :1

1. یک سوراخ دمش و یکی مکش هست که برای یک هنرجوی تازه کار نعمتیه
2.سوراخ هاش بزرگتره
3. این ساز 24 سوراخه و دسته بندی کردنش برای یک هنرجو راحتتره تا 10 سوراخ یا 12 سوراخی که هر سوراخ دو نت باشه
4. بعد از یادگرفتن ترمولو راحت می شه کروماتیک نواخت مثلا خوده من چون گام هر دوتاش کلاسیکه ولی سازدهنی دیاتونیک 10 سوراخ گام عادی نداره مثلا نت سی رو نداره

بعضی دلایلمم یادم نمیاد

everything
Thursday 12 January 2012, 11:55 AM
be onvane ye navazande takzib mikonam behtare ba saze choromatic shoro konid...
saz temolo amalan ye chize mansokh shodast.
ye saze choromatich12 sorakhe tahiye konid.
agar zanbanetun khube etud haye eng behtaran.vali ketabe pak nezhad ham bad nist.

با توجه به اینکه این سایت، سایت فارسی زبانه، بهتره فارسی تایپ کنید.

بنده خودم نوازنده ام و ساز هم دارم، ولی وقتی دیروز این مطلب رو دیدم، گفتم شاید دونسته هام اشتباهه.

dobaare
Thursday 12 January 2012, 01:17 PM
vali ketabe pak nezhad ham bad nist
بد نیست؟؟
دست شما درد نکنه/شما چندتا کتاب اموزش هارمونیکا دیدی که خود رئیس فدراسیون بین المللی هارمونیکا امضا و تایید کرده باشه؟؟!!!

علاوه بر دلایل سبحان و محسن (که همه از تجربه و رو حساب کتابه) به قول محسن:
همین بس که اون امضا تاییدیه ایست جهانی بر اینکه روند شروع اموزش از دیاتونیکه ترمولو /دیاتونیک/وبعد کروماتیک روندی استاندارد و مطمئن برای یادگیریه اصولیه هارمونیکاست/
نهeverything (You can see links before reply)
دونسته های شما درسته/تو نوازندگی خب هرکسی بنا بر تجربه مطلبی مینویسه و نظری میده که صد درصد قابل احترامه/اما حرف و نظر بزرگان اون سبک و ساز رو هم نباید دست کم گرفت/که بهترین روش از همه ی جوانب کدومه!!!

dobaare
Thursday 12 January 2012, 01:19 PM
راستی دوست عزیز اینکه شما از سازی استفاده نمیکنی دلیل بر منسوخ شدن اون ساز نیست/کجا دیاتونیکه ترمولو منسوخ شده عزیز جان؟؟!!!!!!!/عجب///

SOBHANTOTo3
Friday 13 January 2012, 12:09 PM
دوباره جان درست می گه ترمولو منسوخ نشده
چون هنوزم همه شرکت های معتبر دارن تولیدش می کنن مثل سوزوکی یا هوهنر
من شخصا فکر می کنم ترمولو برای شروع خیلی بهتره بعدش کروماتیک و بدترین ساز برای شروع دیاتونیک ده سوراخ که کلا
گامش با سازهای عادی فرق میکنه یعنی شما بیشتر احتیاجتون گام کلاسیکه
کلی از آهنگ های ایرانی و کلاسیک و . . همه گام کلاسیک هستن
ولی مثلا نداشتن نت سی در گام پایین یکی از دلایلیه که نمی شه از دیاتونیک ده سوراخ برای زدن بعضی نت های کلاسیک و ایرانی استفاده کرد .