PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث در مورد آلبوم تصمیم علی لهراسبی با همکاری شادمهر

lohrasebii
Thursday 12 January 2012, 09:35 AM
سلام دوستان

بالاخره آلبوم لهراسبی هم منتشر شد.

آلبومی که با نام شادمهر تبلیغات زیادی روش شد.

نظرتون راجع به این آلبوم چیه؟

آیا شادمهر بهترین ملودی هاش رو به لهراسبی داده؟

آیا همکاری با محمد ناهیدی درست بود؟

سطح آلبومو چه طور دیدید؟

انتظارات برآورده شده یا نه؟

hopital
Thursday 12 January 2012, 01:01 PM
جا واسه ی بحث هست ! ولی مطمئناً کارهای دیگه ی آلبوم مثل آهنگهای بابک مافی و ... به پای کار شادمهر نمی رسه ! 2 تا آهنگ تصمیم و رویا از نظر تنظیم و آهنگسازی فوق العاده حرفه ای و قوی بود حالا شاید ملودیش خیلی تاپ نبود (که به نظر من ملودیش هم خوب بود) ولی فضای این دو آهنگ واقعاً فضای جدیدی بود که فقط مختص شادمهره .... حالا دوستان دیگه بیان تا در مورد این دو آهنگ بیشتر بحث کنیم ...

lohrasebii
Thursday 12 January 2012, 02:20 PM
ولی مطمئناً کارهای دیگه ی آلبوم مثل آهنگهای بابک مافی و ... به پای کار شادمهر نمی رسه

موافقم.

به نظرم از کارای شادمهر هم رویا و چشمامو میندم مثل تصمیم عالی نیستند، بیشتر کار تبلیغاتی شده روو آلبوم وگرنه توی آلبوم مثلث هم شادمهر با علی لهراسبی همکاری کرده بود.

Acoustic
Thursday 12 January 2012, 03:01 PM
آلبوم بدی نبود در کل ...

آهنگ و تنظیم ها از ووکال یه جوری سر بود توی اکثر ترک ها به نظر من . کارای شادمهر هم به نظرم خیلی تاپ نبود توی این آلبوم . چون اسم شادمهر روشه نباید احساسی برخورد کرد .
ترک تصمیم رو انگار داشت تقلید میکرد با لحن شادمهر بخونه . لحنی که شادمهر توی آهنگ آزادی داشت تنظیم ترک رویا جز تنظیم های حرفه ای آلبوم بود . و در کل کار های شادمهر بیشتر به صدای خودش میخوره .
من ترک های راهرو ، بارون ، رویا رو بیشتر گوش دادم تا بقیه

hopital
Thursday 12 January 2012, 03:20 PM
آلبوم بدی نبود در کل ...

آهنگ و تنظیم ها از ووکال یه جوری سر بود توی اکثر ترک ها به نظر من . کارای شادمهر هم به نظرم خیلی تاپ نبود توی این آلبوم . چون اسم شادمهر روشه نباید احساسی برخورد کرد .
ترک تصمیم رو انگار داشت تقلید میکرد با لحن شادمهر بخونه . لحنی که شادمهر توی آهنگ آزادی داشت تنظیم ترک رویا جز تنظیم های حرفه ای آلبوم بود . و در کل کار های شادمهر بیشتر به صدای خودش میخوره .

ولی به نظر من ترک تصمیم ساخته شده بود واسه خود لهراسبی و به سبک لهراسبی ! من هیچ گونه شباهتی با آهنگ آزادی ندیدم نمیدونم چرا هرجا میرم میگن شبیه آهنگ آزادی یا تقدیره ! سوال من اینه دقیقاً کجای تنظیم یا ملودی شبیه تقدیر یا آزادیه ! اصلاً لحن شادمهر فرق داره ! پیشنهاد میکنم دوستان با هدفون های حرفه ای این آهنگ رو گوش بدن و دقت کنن روش که با ظرافت خاصی روی لایه های مختلف آهنگ کار شده به خصوص صدای ویلن ها یا string ها و حتی درامز که خیلی خوب توی نقاط اوج آهنگ و ... به کار برده شدن ! کمتر آهنگسازی میتونه همچین خلاقیتی داشته باشه !
من نمیدونم چرا شما ما رو متهم به احساسی برخورد کردن میکنین ؟ شادمهر عقیلی اونقدر کارنامه ی درخشانی داره که دیگه نیاز به تعریف و تمجید ما باشه ! اونوقت که آلبوم های بی کلامی مثل بهار من و... ساخت کمتر کسی دست به چنین کارهایی تو موسیقی میزد ! کارهای شادمهر یکی از یکی متفاوت ترن و تو زمینه های مختلف و سبکهای مختلف کار کرده و البته که تحصیلات موسیقی داره . پس بهتره زود قضاوت نکنیم !

lohrasebii
Thursday 12 January 2012, 08:39 PM
من فکر میکنم تصمیم یه چیزی بود بین یه کاری کن و آزادی شادمهر که ترانه اش هم خیلی به ترانه های جواد شریف پور شباهت داشت.

این محمد ناهیدی هم یه سبک بیشتر بلد نیست روی ملودی محسن یگانه دقیقا مثه حالم عوض میشه ی شادمهر تنظیم گذاشته.

Acoustic
Thursday 12 January 2012, 11:22 PM
هاپیتال جان منظورم شخص شما نبودی ... من نظر شخصی خودم رو گفتم ...
نظر شخصی من در کل با اینکه از طرفدارای شادمهر بودم و هستم از سال های دور موقعی که بچه بودم . اما بجز چند کار شادمهر ، روند کلی کارهاش یه مقدار نسبت به قبل نزولی بوده . البته بازم میگم این نظر منه .
الان هم به یه سبکی رسیده که به نظرم فقط به صدای خودش میاد ....
مثلا حالم عوض میشه یا همین یه کاری کن ، آزادی ... رو اگه کسی دیگه میخوند مخاطب زیادی نداشت

mani0002
Friday 13 January 2012, 02:02 AM
آهنگ تصمیم فوق العاده بود .. بالاخره استاد شادمهره دیگه... کی میتونه به این قشنگی بزنه ساز ماندولین رو جز شادمهر؟

sol_s
Friday 13 January 2012, 10:00 AM
آلبوم بدی نبود در کل ...

درسته منم با اینکه علی لهراسبی لحن و سبک خوندن شادمهر رو توی ترک تصمیم داشت موافقم.

hopital
Friday 13 January 2012, 11:00 AM
یه نکته رو بگم ! تنظیم آهنگ تصمیم به هیچ عنوان مشابه تنظیم آهنگهای تقدیر یا آزادی یا یه کاری کن و ... نبود ! اگه ملودی رو هم میگین باید بگم که بیشتر شبیه ملودیهای کارهای داخلی مثل برخی کارهای لهراسبی مثلاً دلنوازان و ... یا حتی برخی ملودیهای مجید خراطها شباهت داشت ! من نمیدونم دوستان چطور میگن شبیه آهنگ آزادی شده ! توی این آهنگ از سمپلهای جدید و متنوعی استفاده کرده .... ضمن اینکه آهنگ تصمیم یه فضای تقریباً ارکسترال رو هم به شنونده منتقل میکنه ....

lohrasebii
Friday 13 January 2012, 11:34 AM
جناب hopital با فرمایش شما موافقم ، منظورم این نبود که ملودی و یا تنظیم شبیه یه کاری کن و آزادیه.

منظورم این بود که به نظر من تصمیم بین این دو تا کاره .

آزادی از کارای ضعیف شادمهره ، این کار فراتر از آزادیه ، سبک ترانه تصمیم هم بسیار شبیه به سبک ترانه ی جواد شریف پور در یه کاری کنه.

از این تصمیم بیهوده /چه چیزی قسمتم بوده /...نگو با من از این خواستن ...
تو این تقویم دلمرده/ کسی اشکاشو نشمرده/... از این بیشتر نگو از عشق..

تحریرهای شادمهر هم توی کار تصمیم خیلی نمایانه.

Amir
Saturday 14 January 2012, 05:34 AM
من که با "راه شمالی" رفتم به ملکوت اعلی :دی
یاد آهنگ های چند سال پیشش مثل "بوی عید" افتادم
کاری به مسائل علمی آهنگ ندارم ولی تو این استایل با توجه به گام صداش به نظر من کامل جا افتاده

adostei
Saturday 14 January 2012, 05:45 AM
درسته واقعا صداش نسبت به آلبوم قبلی انگار جا افتاده من که از آلبومش لذت بردم.

Pathetique
Saturday 14 January 2012, 03:56 PM
تحریر شادمهر کاملأ حس میشه . تنظیم هم اونقدر ها بد نیست ولی میتونست بهتر باشه . کلأ بنده با ناهیدی مخالفم . استاد خیلی بهتر از ایشون میتونه یه کار رو ارائه بده . همچنین اینکه هیچکس مثل استاد اینچنین خلاقیت و تنوع در کارهاش نمیتونه داشته باشه .
نظرم برای ترانه تصمیم بود . بقیش ....

lohrasebii
Saturday 14 January 2012, 08:06 PM
سلام دوستان

من که با "راه شمالی" رفتم به ملکوت اعلی

ترانه به این قشنگی بایدم یه چیز خوب ازش دربیاد اما بابک مافی در حد و اندازه ای نیست که نامش کنار نام شادمهر قرار بگیره.

درسته واقعا صداش نسبت به آلبوم قبلی انگار جا افتاده من که از آلبومش لذت بردم

آلبوم 14 هم خوب بود.

lohrasebii
Saturday 14 January 2012, 08:14 PM
کلأ بنده با ناهیدی مخالفم

من تنظیم محمد ناهیدی رو دوست دارم اما به نظرم خیلی خیلی با سطح اول موسیقی پاپ ایران فاصله داره.

lohrasebii
Thursday 9 February 2012, 09:31 PM
الان که چند هفته از توزیع آلبوم میگذره هنوزم حاشیه های آلبوم بیشتر از خود آلبوم سرو صدا داره.

بعد از اینکه بحث کاور بودن ملودی چشمامو می بندم -اثر شادمهر - مطرح شد؛ من آهنگ آمازینگ از Inna رو دانلود کردم به نظرم فقط یه کمی تنظیمش شبیه هست اما ملودی نه.

خوب فکر کن هم که از آثار محسن یگانه بود باز همین مسئله کاور براش بوجود اومد.

من فکر میکنم لهراسبی به چیزی که میخواست رسید: پول!

Acoustic
Friday 10 February 2012, 11:50 AM
این موضوع کاور کردن و نکردن هم جدیدا مد شده

lohrasebii
Saturday 11 February 2012, 11:27 AM
این موضوع کاور کردن و نکردن هم جدیدا مد شده

درسته در کل به نظر من بهتره ملودی و تنظیم از خود بچه های ایران باشه درسته که توی کشورهایی مثل یونان و ترکیه و حتی بعضی کشورهای عربی کارهای خیلی گوش نوازی وجود داره اما دیگه کاور کردنم یه حدی داره.