PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب یک رشته ی موسیقی

samsoon
Saturday 14 January 2012, 01:10 PM
درود...
دوستان ، من به موسیقی علاقه دارم و میخوام یه ساز رو انتخاب کنم و ادامه بدم ، ولی در مورد انتخاب ساز مطمئن نیستم ... من هم به موسیقی سنتی و هم کلاسیک علاقه دارم . راستش چند سال پیش کلاس گیتار رفتم ولی هم به خاطر اینکه استادم خوب نبود و هم اینکه از سازم خوشم نمی اومد ، ولش کردم ...حالا میخوام دوباره شروع کنم ؛ ولی نمیخوام مث دفعه ی قبل بشه ...خودم فکر میکنم بین ساز های سنتی سنتور رو دوس دارم ؛ از ویولن هم فکر میکنم خوشم بیاد .... ولی مشکل من اینه که آشنایی زیادی با ساز ها ندارم...
ممنون میشم راهنماییم کنید.

amir_khamse74
Saturday 14 January 2012, 02:52 PM
ببینید اگر می خواید موسیقی رو به طور حرفه ای و مداوم و "برای موسیقی" ادامه بدید پیشنهاد من ساز ویولنه. اما اگر تنها علاقه دارید و نمی خواید حرفه ای ادامه بدید پیانو رو به عنوان ساز کلاسیک معرفی می کنم. البته باید توجه داشت که موسیقی کاملا بنا به علایقه ولی به نظر من اگر ساز های کلاسیک رو انتخاب کنید دستتون در آینده باز تر خواهد بود.

taal
Saturday 14 January 2012, 06:08 PM
سلام.به نظرمن ویولن در هرصورت ساز مناسبیه چون هم ارزونه هم کلاس هاش فراوون ومناسبه.

coocooli
Saturday 14 January 2012, 06:27 PM
ويولن خوب هست ولي خيلي طول ميكشه پيانو بهتره با اين كه اين ساز هم طول ميكشه ولي كمتر از ويولن
به نظر من هم برو كلاسيك ...

hopital
Saturday 14 January 2012, 07:32 PM
درود...
دوستان ، من به موسیقی علاقه دارم و میخوام یه ساز رو انتخاب کنم و ادامه بدم ، ولی در مورد انتخاب ساز مطمئن نیستم ... من هم به موسیقی سنتی و هم کلاسیک علاقه دارم . راستش چند سال پیش کلاس گیتار رفتم ولی هم به خاطر اینکه استادم خوب نبود و هم اینکه از سازم خوشم نمی اومد ، ولش کردم ...حالا میخوام دوباره شروع کنم ؛ ولی نمیخوام مث دفعه ی قبل بشه ...خودم فکر میکنم بین ساز های سنتی سنتور رو دوس دارم ؛ از ویولن هم فکر میکنم خوشم بیاد .... ولی مشکل من اینه که آشنایی زیادی با ساز ها ندارم...
ممنون میشم راهنماییم کنید.

شما ابتدا باید با توجه به گرایش هاتون به سبک های موسیقی و همچنین با در نظر گرفتن سن و ... و مطالعه و گوش دادن آثار مختلف بتونید سازتون رو انتخاب کنین فکر نکنم پیشنهاد کسی بدردتون بخوره !

ويولن خوب هست ولي خيلي طول ميكشه پيانو بهتره با اين كه اين ساز هم طول ميكشه ولي كمتر از ويولن
به نظر من هم برو كلاسيك ...

عجب ! :21: طول میکشه ؟ یعنی چی طول میکشه ؟ مگه موسیقی پایانی هم داره که میگین طول میکشه ؟ واقعاً بعضی پیشنهادا خنده آوره ! :21:

akerfeldt
Saturday 14 January 2012, 10:01 PM
خيلي معذرت ميخواما عشق و علاقه داريم تا عشق علاقه ها .........
به نظر من كسي كه عاشق موسيقيه عاشق يه ساز هم هست ....
عاشق بودن با دوست داشتن فرق داره به نظرم ....................
خيلي ها تا چند سال خواب يه ساز ميبينن رواني ميشن و هر كاري ميكنن واسه اين موزيك لعنتي ..................
با چند تا مثل خودم كه حرف زدم ميگفتن مثلا از 13 سالگي عاشق يه ساز بودن اما خانواده مخالف بودن تا اينكه تو 19 يا 20 سالگي با پول خودشون ساز مورد علاقه رو خريدن ................... تو اين 7 سال شبها خواب اين ساز ميديدن روزي 10 ساعت موزيك گوش ميدادن
به هر حال اميدوارم كسي دلخور نشه بابت اين پست در راستاي اين تيپ تاپيك زدم ...........
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

samsoon
Sunday 15 January 2012, 08:38 AM
خيلي معذرت ميخواما عشق و علاقه داريم تا عشق علاقه ها .........
به نظر من كسي كه عاشق موسيقيه عاشق يه ساز هم هست ....
عاشق بودن با دوست داشتن فرق داره به نظرم ....................
خيلي ها تا چند سال خواب يه ساز ميبينن رواني ميشن و هر كاري ميكنن واسه اين موزيك لعنتي ..................
با چند تا مثل خودم كه حرف زدم ميگفتن مثلا از 13 سالگي عاشق يه ساز بودن اما خانواده مخالف بودن تا اينكه تو 19 يا 20 سالگي با پول خودشون ساز مورد علاقه رو خريدن ................... تو اين 7 سال شبها خواب اين ساز ميديدن روزي 10 ساعت موزيك گوش ميدادن
به هر حال اميدوارم كسي دلخور نشه بابت اين پست در راستاي اين تيپ تاپيك زدم ...........
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

دوست گلم ؛ ممنون از اینکه با نظرتون کمکم کردین ..:5:
راستش رو بخواید اون عشقی که شما ازش حرف میزنید ؛ واسه من تو نقاشی فوران کرده:9: ..... ولی خب به نظرم این که من به اندازه ی شما به یه ساز علاقه ندارم ؛ دلیل نمیشه که کنار بکشم . فقط فرقمون اینه که شما با این علاقه حتما خیلی خیلی زودتر از من پیشرفت میکنید و اگه خدا بخواد تو این زمینه واسه خودتون کسی میشید و سری تو سرا در میارید و من به عنوان یه ایرانی بهتون افتخار میکنم:am..... و افرادی مث من باید از افرادی مث شما که تو این زمینه وارد هستن کمک بگیرن ....

-------------------------------

بقیه ی دوستای گلم ، مرسی به خاطر نظر دادنتون ....:36:

can2000ada
Sunday 15 January 2012, 09:56 AM
به نظر منم باید اول از همه به ساز های مختلف گوش بدید ببینید که کدومو بیشتر از همه دوست دارید بعدشم هر سازی رو که انتخاب کردید باید پشتکار داشته باشید همه سازها اولش سخته ونوازنده زود زده میشه ولی نباید کوتاه بیاید باید زیاد تمرین کنید تمرین تمرین....
امیدوارم موفق باشید

akerfeldt
Sunday 15 January 2012, 12:18 PM
دوست گلم ؛ ممنون از اینکه با نظرتون کمکم کردین ..:5:
راستش رو بخواید اون عشقی که شما ازش حرف میزنید ؛ واسه من تو نقاشی فوران کرده:9: ..... ولی خب به نظرم این که من به اندازه ی شما به یه ساز علاقه ندارم ؛ دلیل نمیشه که کنار بکشم . فقط فرقمون اینه که شما با این علاقه حتما خیلی خیلی زودتر از من پیشرفت میکنید و اگه خدا بخواد تو این زمینه واسه خودتون کسی میشید و سری تو سرا در میارید و من به عنوان یه ایرانی بهتون افتخار میکنم:am..... و افرادی مث من باید از افرادی مث شما که تو این زمینه وارد هستن کمک بگیرن ....

-------------------------------

بقیه ی دوستای گلم ، مرسی به خاطر نظر دادنتون ....:36:
خواهش ميكنم قصد جسارت نداشتم...........
خوب به نظر من همه ي سازها رو از نزديك يه تستي بكنيد ..............
ولي پيانو واسه خودش زندگيه :38:
البته ساز گرون قيمتيه

samsoon
Sunday 15 January 2012, 01:57 PM
پیانو ساز خیلی خوبیه ؛ اما در حاضر من شرایط نگه داشتن یه چنین ساز بزرگی رو ندارم....
راستش بدم نمیاد ویولن رو امتحان کنم اما میترسم نتونم..........

sol_s
Sunday 15 January 2012, 03:19 PM
البته توی یادگیری پیانو سنم خیلی مهمه.در ضمن پیانوی کلاسیک رو هرکسی نمی پسنده مثلا برای خود من پیش اومده که برای جمع یه قطعه کلاسیک سخت و قشنگ رو زدم میگن این چیه یه چیز قشنگ بزن!باید ببینی واقعا کلاسیک رو میپسندی یا نه!

برای اینکه بخوای تو ویلن راه بیفتی باید خیلی تلاش کنی و تحمل صداش رو هم داشته باشی!

به نظر من گیتار تنوع سبک هاش هم زیاده. فکر نمیکنم یادگرفتنشم به اندازه ویلن سخت باشه.

راستی ساز های سنتی مثل سنتور هم خیلی خوبه.چون میگی از گیتار خوشت نیومده فکر کنم سنتور رو امتحان کنی بهتر باشه.

موفق باشی

hopital
Sunday 15 January 2012, 04:24 PM
به نظر من گیتار تنوع سبک هاش هم زیاده. فکر نمیکنم یادگرفتنشم به اندازه ویلن سخت باشه.

موفق باشی

:21: البته اینها رو نگاه نکنین هر کی دستش یه گیتار گرفته و میزنه ! گیتار حرفه ای کار کردن خیلی هم سخته !

MA_Happy
Sunday 15 January 2012, 04:36 PM
سلام دوست عزیز،دوستان جوابهای خوبی دادند،اما برخی از نظر ها همش حمایت از ساز خود دوستان و اینکه بگویند سخت است و فلان است،هست.
یک نکته میگویم و تمام:
هر سازی هم آسونه هم سخت،اصلا نمیشه با هم مقایسه کرد،اگر یک ساز را دوست داشته باشید خیلی خیلی هم که سخت باشد،خیلی برایتان آسان جلوه می کند و براحتی مراحل آموختن آن را طی میکنید و بلعکس.
این که دوستی میگوید آسان است،دوستی میگوید سخت بدلیل تفکرات و علم شخص هست.(به قول اندیشمندی:در دنیا چیز خوب یا بد حقیقی وجود ندارد،این ما هستیم که بر اساس معیار های خودمان به چیزی نسبت خوب میدهیم و به چیزی نسبت بد)