PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ملاقاتی دوباره با رفتگان ...

lakshemi
Saturday 14 January 2012, 06:06 PM
سلام شب به خیر...

تا به حال شده که حسرت زمان را بخورید؟ شده آرزو کنید 50 سال یا 200 سال قبل تر به دنیا می آمدید؟ تا کنون به خاطر فاصله ی زمانی با هنرمند محبوبتان افسوس خورده اید؟
من همیشه ی خدا در این افکارم... آرزویم است که می توانستم بزرگان را ببینم و با آن ها صحبت کنم و صدایشان را بشنوم... اما حتما می دانید که شخص بزرگی به نام مادام توسو این فاصله ی زمانی را شکست و موفق شد رفتگان را دوباره به این دنیا بخواند. ایده ی ساختن مجسمه های مومی از افراد سرشناس جهان، چه مردگان و چه زندگان اولین بار توسط این بانوی بزرگ بنیان گذاشته شد و بعد از اجرا به چنان شهرتی رسید که حالا موزه ی مادام توسو به یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی جهان بدل شده! با این اتفاق خجسته حالا ما می توانیم با رفتگان ملاقات کنیم و تصور کنیم که در حضورشان هستیم. هرچند من تا کنون به لندن نرفته ام تا از این موزه ی زیبا دین کنم ولی عکس های این مجسمه ها هم به اندازه ی خودشان واقعی اند!
ملاقات با بزرگان موسیقی جهان که اکنون در این جهان نیستند، همیشه آرزوی من است. فکر کردم شاید شما هم این رویا را در سر داشته باشید. امیدوارم مورد پسند واقع شود.

ملاقات با رفتگان:

1-وولفگانگ آمادئوسموزارت... بزرگترین آهنگساز تاریخ.همیشه ساکت! او از دید نزدیکانش به وروره جادو معروف بود ولی در مواقع دیگر معمولا کم حرف بود و در ذهنش آهنگ می ساخت. اینجا هم ساکت و سر به زیر است.

موزارت در نوجوانی در حال نواختن ویولون ...به جز پیانو او در نوازندگی ویولون هم رقیبی نداشت.

You can see links before reply

موزارت در بزرگسالی... او تنها کسیست که می گویند همیشه ی خدا موسیقی ای دست به نقد در آستین داشت. به محض اراده، چیزی می نوشت! اکنون هم هدیه ای آماده برای علاقه مندانش دارد!

You can see links before reply ZART.jpg

2- لوودویک وان بتهوون... شاگرد موزارت در نوجوانی و یکی دیگر از ستاره های کلاسیک. بتهوون در تمام عمرش اغلب با کسی قاتی نمی شد و زندگی تنهایی داشت ولی اینجا دیگر مجبور است اجازه دهد همه دست دور گردنش بیندازند و با او عکس بگیرند!

بتهوون پشت پیانو!

3- یوهان سباستین باخ در اوج شکوه! باخ فقید همیشه و کل بوم ، حتی بعد از نابینایی،در حال مطالعه یا نگارش تصنیف های موسیقی بود.اینجا هم از کتاب ها و اوراقش جدا نمی شود.

بتهوون چشم از استاد بر نمی دارد!!!!باید هم به او خیره ماند. عظمت خاصی در این مرد است.

4-بنجامین فرانکلین... موسیقی دان بزرگ و مخترع هارمونیکای شیشه ای که قبلا تاپیکش رو زده بودم.

You can see links before reply +New+York.jpg

تصویر بنجامین فرانکلین روی 100 دلاری نقش شده، شباهت چهره ها عجیب است!

You can see links before reply (You can see links before reply)

5- چارلی چاپلین.درست است که همه او را هنرپیشه می دانند ولی در حقیقت او آهنگساز بزرگی هم بود منتها هنر موسیقی دانی اش زیر سایه ی بازیگری اش مانده.

6-پاواراتی...خواننده ی تنور ایتالیایی سرشناس جهان.

7- لوییس آرمسترانگ مشهورترین موسیقی دان جاز و برترین نوازنده ترومپت تاریخ !

8- مایکل جکسون،سلطان بی بدیل پاپ...بعد از 2 سال و اندی ،هنوز هم توو دهنم نمی چرخه که بگم خدا بیامرزدش.در موزه ی مادام توسو بیشترین تعداد مجسمه به مایکل تعلق دارد. تقریبا از تمام اجراهای مایکل مجسمه ساخته شده.با لباس ها و فیگورهای گوناگون.اما من اینجا به چند تایش بسنده می کنم.

9- ادوارد کندی الینگتون معروف به دوک الینگتون، پیانیست،آهنگساز و رهبر ارکستر بزرگ جاز.

10- این جوان رعنا و خوش استیل هم سلطان راک ،الویس پریسلی است. همیشه ممتاز و دلفریب بود و هیچ نقصی در حرکاتش نبود. هنوز هم مثل سابق جذاب است!

11-پدر گیتار الکتریک،جیمی هندریکس.

12- بیتل ها، اگر نگوییم آن ها بزرگ ترین پایه ی موسیقی راک هستند ، حتما یکی از بزرگترینشانند .

هرچند از این جمع 4 نفره، فقط 2 تن آن ها بعنی رینگو استار و پل مک‌کارتنی هنوز زنده هستند. اما محض خاطر جان لنون و جورج هریسون که اکنون بدرود حیات گفته اند لازم است سری به مجسمه ی بیتل ها بزنیم و یادی از آن ها بکنیم.

You can see links before reply YC.jpg

Favilla
Saturday 14 January 2012, 07:31 PM
عالی!!!

Honey_Shababi
Saturday 14 January 2012, 07:53 PM
خيلي خيلي زيبا بود لاكشمي عزيز...واقعا لذت بردم...ميگم بعضياشون اصلا معلوم نيست كه مجسمه هستن...خيلي خيلي طبيعيه...ايول به كسايي كه درستش كردن:41::41::41:

MA_Happy
Saturday 14 January 2012, 08:07 PM
خیلی عالی خاله.
فقط حیف،چرا اساتید ایرانی چون شجریان را در این موزه قرار نداده اند؟

lakshemi
Sunday 15 January 2012, 08:58 PM
خیلی عالی خاله.
فقط حیف،چرا اساتید ایرانی چون شجریان را در این موزه قرار نداده اند؟

سلام موش خاله...ممنونم.
مسعود جان موزه ی مادام توسو هنوز جای کار زیادی داره...از خیلی ها که خیلی انسان های بزرگی هستن هنوز مجسمه تهیه نشده...مثل ویوالدی،شوپن،شوبرت،پاگانی نی و ...
ایرانی ها که دیگه جای خود دارند!!! همیشه حقشون خورده می شه! در شرایطی که هنوز از فردوسی، زکریای رازی و دکتر حسابی مجسمه ساخته نشده دیگه فقدان مجسمه ی محمدرضا شجریان تحملش چندان سخت نیست.

hodhod
Monday 16 January 2012, 06:00 PM
موزه ی مادام توسو هنوز جای کار زیادی داره...از خیلی ها که خیلی انسان های بزرگی هستن هنوز مجسمه تهیه نشده... مثل ویوالدی، شوپن، شوبرت،پاگانینی و ...

سلام خانوم گل
آخه دلیلش چیه؟ پاگانینی بزرگترین نوازنده ی ویولون تاریخه...چرا هنوز نیست لاکشمی؟

lakshemi
Tuesday 17 January 2012, 08:33 PM
سلام خانوم گل
آخه دلیلش چیه؟ پاگانینی بزرگترین نوازنده ی ویولون تاریخه...چرا هنوز نیست لاکشمی؟
سلام خانوم بلبل!
راستش تا جایی که من اطلاعات جمع کردم از کسانی می شه مجسمه ساخت که یا زنده باشن و یا لااقل یه پرتره ی درست و حسابی موثق ازشون به جا مونده باشه.درباره ی پاگانینی چندان مطمئن نیستم ولی قاطعانه می دونم که از ویوالدی فقط یه تصویر موثق وجود داره.که ساختن مجسمه رو خیلی سخت و تا حدی بعید می کنه!
اما از همه ی اینا هم که بگذریم من به ستاره ی اقبال ، به شدت معتقدم! کسانی که اصولا بد شانس هستند و پیشونیشون سیاه نوشته شده، همیشه بهشون کمتر بها داده می شه...
پاگانینی و ویوالی دو دلیل محکم برای این مدعا هستن... هیچوقت در حد شان و لیاقتشون باهاشون رفتار نشد. چه در زمان حیات چه فی الحال!
حالا اونا که به رحمت خدا رفتند، یانی بی چاره که هنوز زنده ست و مجسمه نداره!!!!
اینم سومین دلیل!!!

akerfeldt
Tuesday 17 January 2012, 10:36 PM
دستتون درد نكنه بسيار لذت بردم .........
ممنون ...........
فكر كنم از گروه معروف متاليكا هم مجسمه هايي ساخته شده باشه آخه چند وقت پيش تو نت ديدم اگر بود بي زحمت تو همين تاپيك قرار بدين

lakshemi
Wednesday 18 January 2012, 06:14 PM
دستتون درد نكنه بسيار لذت بردم ممنون ...........
فكر كنم از گروه معروف متاليكا هم مجسمه هايي ساخته شده باشه آخه چند وقت پيش تو نت ديدم اگر بود بي زحمت تو همين تاپيك قرار بدين

سلام...قابل شما رو نداشت.خوشحالم که دوستشون داشتید. عارضم خدمت شما که تا جایی که من موفق یه کسب خبر شدم از گروه فوق الذکر مجسمه های مومی تهیه نشده بلکه مجسمه های بزرگ سنگی ساخته شده. اما اگر چنانچه در آینده اخبار جدیدی به دستم رسید حتما همین جا می ذارم.

Mehraneh
Tuesday 6 March 2012, 12:25 PM
یکی از عالی ترین تاپیکایی بود که دیدم!!!!

حالا اگه دوس دارین بهم بخندین اما اینقدر دیوونه وار بتهوون رو دوس دارم وقتی این مجسمه رو دیدم اشک تو چشام جمع شد...
وای خدا... این مجسمه ها مثلا از چهره ی بتهوون چه طوری ساخته شده؟؟
یعنی حوالی سال 1800 که مثلا بتهوون 30 سالش بوده دوربین بوده یا چی ؟؟؟
این مجسمه بر چه اساسه؟؟؟ البته من یه سری نقاشی ازش دیدم که شبیه همین مجسمست...

من یه روز به عمرم مونده باشه می رم دست اون مجسمه رو می بوسم :دی

shoorideh
Tuesday 6 March 2012, 06:35 PM
درود

دوست گرامی این بزرگانی که دوستان نام بردند همگی در شهر و دیار خود نام و نشانی دارند و مردم ان کشورها و به ویژه دولتها نهایت احترام را برای انها دارند.حال که برای بزرگان ایران زمین چنین شرایطی در کشور خودشان فراهم نیست نباید انتظار داشت در انجا باشد.

The_blue_marble
Friday 9 March 2012, 02:54 PM
دیدن the beatles دوباره در کنار هم واسم خیلی جالب بود،یجورایی نوستالوژیکال،ازت ممنونم لاکشمی عزیز

RaziYeH
Friday 9 March 2012, 03:22 PM
لاکشمی عزیز بسیار عالی بود واقعا لذت بردم ....!!!!

همیشه عالی ترین تاپیکها را میزنی دوست خوبم ....!!!

منتظر عکسهای بعدیت هستیم ....!!!!