PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمان مجاز برای استفاده از کیبورد به جای پیانو

evan
Tuesday 17 January 2012, 11:38 AM
سلام به دوستان من یک 5 ماهی هست که دارم پیانو یاد میگیرم ولی به دلایل مختلف نمی تونستم پیانو بگیرم و کیبورد خریدم...
حالا با این کیبورد تقریبا تا کی میتونم با همین سر کنم؟:39:

hopital
Tuesday 17 January 2012, 01:17 PM
سلام به دوستان من یک 5 ماهی هست که دارم پیانو یاد میگیرم ولی به دلایل مختلف نمی تونستم پیانو بگیرم و کیبورد خریدم...

درود ! لطفاً بفرمایین که از روی چه متدهایی کار می کنین و هدفتون چی هست از نوازندگی پیانو در آینده ، تا دوستان راهنمایی کنن بیشتر ! چون پیانو و کیبورد هیچ ارتباطی به هم ندارن و اینکه شما بگین دارم 5 ماه با کیبورد پیانو یاد می گیرم چندان درست نیست شما در واقع دارین نت خونی یاد می گیرین ....

evan
Tuesday 17 January 2012, 06:30 PM
درود ! لطفاً بفرمایین که از روی چه متدهایی کار می کنین و هدفتون چی هست از نوازندگی پیانو در آینده ، تا دوستان راهنمایی کنن بیشتر ! چون پیانو و کیبورد هیچ ارتباطی به هم ندارن و اینکه شما بگین دارم 5 ماه با کیبورد پیانو یاد می گیرم چندان درست نیست شما در واقع دارین نت خونی یاد می گیرین ....
من راستش به هدف های بزرگ زیاد فکر نمی کنم فقط برای سرگرمی و تفریح خودم:am

Honey_Shababi
Tuesday 17 January 2012, 06:41 PM

دوست عزيز...فكر كنم تاپيك هاي مشابه زيادي در اين مورد هست...اگه بيشتر توي انجمن جستجو كنيد به نتيجه ميرسيد.

evan
Tuesday 17 January 2012, 07:02 PM
دوست عزيز...فكر كنم تاپيك هاي مشابه زيادي در اين مورد هست...اگه بيشتر توي انجمن جستجو كنيد به نتيجه ميرسيد.
رفتم ولی همه میگن نمیشه ولی استادم میگه حتی میشه تا یکی دو سال هم با همین سرکنی
هاااااان

Honey_Shababi
Tuesday 17 January 2012, 07:09 PM
چرا خب پيانوي ديجيتال نميخريد؟

hopital
Tuesday 17 January 2012, 07:10 PM
من راستش به هدف های بزرگ زیاد فکر نمی کنم فقط برای سرگرمی و تفریح خودم:am

خب اگه سرگرمی هست که فکر نکنم دغدغه ی چندانی داشته باشین و با همون کیبورد هم می تونین آهنگهای پاپ و ... رو بزنین و اصلاً نیازی به پیانو نیست ! ولی برای نواختن پیانو حداقل باید پیانو دیجیتالی استاندارد تهیه کنین ! اون استادتون هم (خیلی ببخشید البته) سواد موسیقیاییش در همین حده که فرق پیانو و کیبرد رو تشخیص نمیده ! ما از این به اصطلاح استادا زیاد دیدیم !

evan
Tuesday 17 January 2012, 07:22 PM
مرسییییییییییییی

sol_s
Tuesday 17 January 2012, 09:02 PM
دوست عزیز با کیبورد همونطور که استادت گفته حدودا یه سال میتونی کار کنی البته کیبورد یه کم دست و پا گیره نمیتونی رو هر قطعه ای کار کنی به خاطر تعداد کم کلاویه هاش.
پدال رو هم نمیتونی البته روی کیبورد هم میشه پدال رو نصب کرد.
برای تاچت هم یه کم مشکل ساز میشه ولی خب میتونی روش کار کنی.البته بازم تا حدودی به نوع کیبوردت هم داره.
اگه بخوای برای تفریح هم پیانو بزنی میتونی حالا با همون کیبوردت هم کار کنی ولی بستگی به سرعت پیشرفتت هم داره.
موفق باشی

evan
Wednesday 18 January 2012, 10:54 AM
دوست عزیز با کیبورد همونطور که استادت گفته حدودا یه سال میتونی کار کنی البته کیبورد یه کم دست و پا گیره نمیتونی رو هر قطعه ای کار کنی به خاطر تعداد کم کلاویه هاش.
پدال رو هم نمیتونی البته روی کیبورد هم میشه پدال رو نصب کرد.
برای تاچت هم یه کم مشکل ساز میشه ولی خب میتونی روش کار کنی.البته بازم تا حدودی به نوع کیبوردت هم داره.
اگه بخوای برای تفریح هم پیانو بزنی میتونی حالا با همون کیبوردت هم کار کنی ولی بستگی به سرعت پیشرفتت هم داره.
موفق باشی
این که گفتی پدال و تاچ،کیبوردم تاچِ هست
و پدال رو هم که گفتی رفتم خریدم
الان هردو رو دارم.

mixer
Wednesday 18 January 2012, 11:22 AM
دوستان منم قبلا یه همچین تاپیک مشابه ای زدم . . .
و اینکه منم فقط در حد سلفژ می خوام کار کنم و کیبردی هم که گرفتم بسیار قدیمی هست ( تاچ هم نداره ) البته دو تا گزینه داره که امتداد نت ها رو از لحاظ کشش صدا زیاد می کنه اما تکمه تاچ نداره . . .

ضمنا کیبرد من 5 اکتاوی و برای تئوری تا حالا زیاد بهم کمک کرده . . .
درسته که ساز تخصصیم نیست اما یه جورایی واقعا مادر ساز ها هست
حالا با این اوصاف به نظر شما من نمی تونم ادامه بدم ؟!!

evan
Wednesday 18 January 2012, 11:36 AM
و اینکه منم فقط در حد سلفژ می خوام کار کنم و کیبردی هم که گرفتم بسیار قدیمی هست ( تاچ هم نداره ) البته دو تا گزینه داره که امتداد نت ها رو از لحاظ کشش صدا زیاد می کنه اما تکمه تاچ نداره . . .

والا من هم اونقدر تو این کار حرفه ای نیستم بهتره که از اون هایی که تجربه ی بیشتری دارند سوال کنی

ولی نظر من این که این کیبوردت برای زدن تا 3،4ماه ساپوردت می کنه.

sol_s
Wednesday 18 January 2012, 12:13 PM

دوست عزیز اون حالتی که باعث کشش نت ها میشه فکر کنم Dual رو میگی این حالت رو برای کیبورد نوازی استفاده میکنن فکر نمیکنم تو پیانو لازمت بشه کارش یه جورایی شبیه پدال ساستینه ولی خب پدال رو به راحتی میشه قطع و وصل کرد!
اگر فقط برای سلفژ بخوای میتونه تا حدودی کمکت کنه چون اصل صدای کلاویه هاس که با همین سازت هم میتونی کار کنی.
تاچ و چیز های دیگه برای نوازندگی لازمت میشه اگه بخوای نوازندگی کنی.

evan
Wednesday 18 January 2012, 12:33 PM

می تونم بپرسم کیبوردت چیه؟

evan
Wednesday 18 January 2012, 01:41 PM
من یک سوال دیگه هم داشتم میشه در کیبورد شستی هارو سفت کرد؟

چجوری؟

hopital
Wednesday 18 January 2012, 02:18 PM
من یک سوال دیگه هم داشتم میشه در کیبورد شستی هارو سفت کرد؟

چجوری؟

شستی ها رو سفت کرد ؟ یعنی چی ؟ شستی های کیبورد نرم اند و اصلاً خاصیتشون اینه ....

evan
Wednesday 18 January 2012, 02:21 PM
شستی ها رو سفت کرد ؟ یعنی چی ؟ شستی های کیبورد نرم اند و اصلاً خاصیتشون اینه ....
همینطوری می خواستم بپرسم ببینم میشه جون من دارم پیانو یاد بگیرم و اینقدر دیگه نمی خوام شل باشه

evan
Thursday 19 January 2012, 10:49 AM
OK:22:

A_Cops_2
Friday 20 January 2012, 07:01 PM
بچه ها چرا این قدر سایت خلوته؟ هیچ بگیر وببندی نیست:46::46:

شما برای مرتبه دوم هست که پست بی ربط ارسال می کنید

دفعه بعد تذکری وجود نخواهد داشت

KORG1357
Wednesday 25 January 2012, 10:44 PM
با سلام خدمت دوستان ، با اينکه کاربر تازه هستم و تجربه موسیقی کمی دارم اما چون سوالات مطرح شده برای من مهم هستش و میخوام سایت هر روز پربارتر بشه امروز پيش يک استاد معروف پيانو تو شهرمون رفتم و این سوال رو ازش پرسيدم نظر ايشون اين بود که این دو ساز کاملا جدا از هم هستن و حتی نحوه لمس کردن و نواختن هم باهم فرق داره حتی ایشون حالت های دست رو هم نشونم دادن ، نظر ایشون این بود که به جای هزینه کردن برای یک ارگ با یکی از آموزشگاه ها صحبت کنيم و روزی چند ساعت با پرداخت هزينه از پيانو اونها برای تمرین استفاده کنيم ؛ ايشون گفتن اگه تو وقت های مرده آموزشگاه بری برات ارزون هم حساب ميکنن ، اين هم نظر ايشون بود ولی نظر همه دوستان و اساتيد هم محترم هستش

Nodame
Thursday 26 January 2012, 10:11 AM
من هم تازه دو ماهه دارم کلاس پیانو میرم.
و استادم به من هم گفت کیبورد برای یه سال تقریبا کافیه اما بعدش باید روی پیانو تمرین کنم.
متاسفانه آموزشگاهی که میرم پیانو نداشت وگرنه منم از همون استفاده میکردم برای تمرینها.
اما به نظرم برای شروع همین کیبورد بهتر از هیچیه! لااقل برای کسایی که مثل من نمیتونن فعلا پیانو بخرن!

پ.ن: من خیلی نامید شدما :(
آخه من میخوام پیانو رو جدی ادامه بدم. وقتی دیدم تقریبا همه میگن کیبورد و پیانو بی ربط به همدیگه هستن نامید شدم =___=

پ.ن2: آموزشگاهی رو میشناسید که برای تمرین اجازه بدن به صورت آزاد(یعنی کلاس پیانوی اون آموزشگاه رو نرفته باشیم) از پیانو استفاده کنیم؟

Honey_Shababi
Thursday 26 January 2012, 11:33 AM
با سلام

لطفا ادامه بحث رو در اين تاپيك دنبال كنيد.

You can see links before reply

با تشكر

evan
Friday 27 January 2012, 10:55 AM
با سلام خدمت دوستان ، با اينکه کاربر تازه هستم و تجربه موسیقی کمی دارم اما چون سوالات مطرح شده برای من مهم هستش و میخوام سایت هر روز پربارتر بشه امروز پيش يک استاد معروف پيانو تو شهرمون رفتم و این سوال رو ازش پرسيدم نظر ايشون اين بود که این دو ساز کاملا جدا از هم هستن و حتی نحوه لمس کردن و نواختن هم باهم فرق داره حتی ایشون حالت های دست رو هم نشونم دادن ، نظر ایشون این بود که به جای هزینه کردن برای یک ارگ با یکی از آموزشگاه ها صحبت کنيم و روزی چند ساعت با پرداخت هزينه از پيانو اونها برای تمرین استفاده کنيم ؛ ايشون گفتن اگه تو وقت های مرده آموزشگاه بری برات ارزون هم حساب ميکنن ، اين هم نظر ايشون بود ولی نظر همه دوستان و اساتيد هم محترم هستش
خوب اینجوری که گفتی ...
ولی ساز یک وسیله ایه که هر موقع حسشو داشتی بری و باهاش تمرین کنی
اگه کسی بخواد پاشه بره تا موسسه حسش می پره

sol_s
Friday 27 January 2012, 12:57 PM
اتفاقا ساز وسیله ایه که به خاطرش تا اونور دنیام پاشی بری!
اگه حسش بخواد به این زودی بپره که فایده نداره

piano63
Friday 27 January 2012, 02:33 PM
خب اگه سرگرمی هست که فکر نکنم دغدغه ی چندانی داشته باشین و با همون کیبورد هم می تونین آهنگهای پاپ و ... رو بزنین و اصلاً نیازی به پیانو نیست ! ولی برای نواختن پیانو حداقل باید پیانو دیجیتالی استاندارد تهیه کنین ! اون استادتون هم (خیلی ببخشید البته) سواد موسیقیاییش در همین حده که فرق پیانو و کیبرد رو تشخیص نمیده ! ما از این به اصطلاح استادا زیاد دیدیم !
لطفا" تفاوت های کیبورد و پیانو رو به غیر از اکشن کلیدها(کلاویه ها) و تفاوت در ساپورت تعداد اکتاوها که البته مورد آخری با تنظیماتی قابل دسترسی هستش بفرمایید.
دوستان عزیز بدونند که یانی هم با کیبورد موسیقی رو شروع کرده.
بد نیست به آموزش های موسیقی چه خارجی و چه داخلی نگاهی بندازید.خواهید دید که در آموزش ها هم اکثر اوقات از یه کیبورد مناسب استفاده شده.
البته بنده منکر تفاوت در کیفیت ورضایتی که یه ساز آکوستیک میده و...نیستم،ولی دوستانی که از لحاظ مالی نمیتونند پیانو بخرند،کیبورد انتخاب مناسبی است وشک نکنید زمانی که تونستید یه پیانوی مناسب بخرید،با کمی تمرین مشکلی که از تفاوت عکس العمل کلاویه ها زیر انگشتان دستتون حس میکنید به مرور برطرف خواهد شد.

Nodame
Saturday 28 January 2012, 10:15 AM
اتفاقا ساز وسیله ایه که به خاطرش تا اونور دنیام پاشی بری!
اگه حسش بخواد به این زودی بپره که فایده نداره
شدیدا موافقم! جایی که من میرم کیبورد برای آموزش داشت و من زمانیکه کیبورد نداشتم تقریبا دو سهساعتی تو راه بودم تا به آموزشگاه برسم و یه ساعت با کیبورد اونجا تمرین کنم.

بد نیست به آموزش های موسیقی چه خارجی و چه داخلی نگاهی بندازید.خواهید دید که در آموزش ها هم اکثر اوقات از یه کیبورد مناسب استفاده شده.
شدید امید گرفتم ~~~
خیلی ممنون. بازم از این اطلاعات بذارید ~

hopital
Saturday 28 January 2012, 11:33 AM
لطفا" تفاوت های کیبورد و پیانو رو به غیر از اکشن کلیدها(کلاویه ها) و تفاوت در ساپورت تعداد اکتاوها که البته مورد آخری با تنظیماتی قابل دسترسی هستش بفرمایید.
البته بنده منکر تفاوت در کیفیت ورضایتی که یه ساز آکوستیک میده و...نیستم،ولی دوستانی که از لحاظ مالی نمیتونند پیانو بخرند،کیبورد انتخاب مناسبی است وشک نکنید زمانی که تونستید یه پیانوی مناسب بخرید،با کمی تمرین مشکلی که از تفاوت عکس العمل کلاویه ها زیر انگشتان دستتون حس میکنید به مرور برطرف خواهد شد.

شما این تفاوتها رو کم میدونید ؟ ضمن اینکه تفاوت در حس اجرا ، تفاوت در نوع اجرا ، تفاوت در استفاده از این دو ساز و ... اصلاً به نظر من مقایسه ی این دو نادرسته ! کیبورد یک ساز الکترونیکیه که به تقلید صدای دیگر سازها می پردازه و مسلماً هیچ ارتباطی به پیانو نداره ! راستی اطلاعات غلط ندین به دوستان ! یانی از 6 سالگی پیانو می نواخت ولی نه به طور رسمی ! این هم زندگینامه ی فارسیش اگه خواستی برو بخون :

زندگینامه یانی (You can see links before reply)

piano63
Saturday 28 January 2012, 06:58 PM
شما این تفاوتها رو کم میدونید ؟ ضمن اینکه تفاوت در حس اجرا ، تفاوت در نوع اجرا ، تفاوت در استفاده از این دو ساز و ... اصلاً به نظر من مقایسه ی این دو نادرسته ! کیبورد یک ساز الکترونیکیه که به تقلید صدای دیگر سازها می پردازه و مسلماً هیچ ارتباطی به پیانو نداره ! راستی اطلاعات غلط ندین به دوستان ! یانی از 6 سالگی پیانو می نواخت ولی نه به طور رسمی ! این هم زندگینامه ی فارسیش اگه خواستی برو بخون :

زندگینامه یانی (You can see links before reply)
1.منظور بنده کار حرفه ای ایشون بود.
2.منظور بنده اینه که منافاتی نداره اگه کسی با کیبورد شروع کنه وبعد که از لحاظ مالی توانا شد،پیانوی مناسبی تهیه کنه و راه رو ادامه بده.دیدم دوستان اشاره داشتند که کیبورد به درد نت خونی میخوره نه کار حرفه ای.این حرف غلطه وبسیاری از کیبورد در کارهای حرفه ای هم حتی به جای پیانو استفاده میکنند.
یانی کریسومالیس : (Γιάννης Χρυσομάλλης )، معروف به یانی، پیانیست و آهنگساز یونانی است.
از آنجایی که وی هیچگاه به مدرسه موسیقی نرفته بود و قادر به خواندن نت های موسیقی نبود، با تمرین و مطالعه، به خود نواختن پیانو را آموخت. وی در سال ۱۳۸۱ قصد سفر به ایران و اجرای برنامه در تخت جمشید داشت که با مخالفت مسوولان ایران مواجه شد.
یانی کریسومالیس در 14 نوامبر 1954 در شهر کالاماتا یونان به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی اش را در شهر زیبا و کوهستانی کالاماتا گذراند. در سن چهارده سالگی به رشته شنا علاقه مند شد و توانست رکوردی ملی در رشته شنا برای کشورش یونان به جا گذارد و تلاش گسترده‌ای برای رسیدن به رقابت‌های المپیک نمود.
در سال ۱۹۷۲ میلادی (۱۳۵۱ شمسی) به امریکا برای تحصیل در رشته مورد علاقه اش، روان شناسی در مشهور ترین دانشگاه روان شناسی دنیا یعنی مینسوتا رفت. پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در یک گروه محلی راک در مینسوتا بنام کاملئون (Chameleon) به عنوان نوازنده کیبورد آغاز به کار کرد. پس از آن کسی نمی‌داند چه اتـفاقی برای یانی افتاد اما او اکنون صاحب استودیوی شخصی است و بیش از ۲۵ میلیون نسخه از آلبوم‌های وی در دنیا به فروش رفته‌است.
او به موسیقی دانی مستقل با عقاید و تفکری منحصر به فرد تبدیل شد و به شهرت و محبوبیتی جهانی دست یافت و این در حالی بود که یانی حتی قادر به خواندن و نوشتن ساده ترین نت‌های موسیقی نیز نبود. ولی با تبحری خاص ساخته‌های خود را با روش مخصوص خود و رسم الخط ابداعی خود می‌نگارد. یانی قطعاتی کامل و زیبا دارد که کاملا ساخته خود اوست و در سبکی انحصاری اجرا شده‌است.
اکثر آلبوم‌های یانی توسط شرکتهای virgin records یا EMI تولید، تهیه و توزیع می‌شوند. یانی موسیقی‌های زیادی برای برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی ساخته و همچنین قطعات تبلیغاتی متعددی برای شرکت‌های تجارتی و بازرگانی خلق نموده‌است.
او اوقاتش را بیشتر در لوس آنجلس و سیاتل آمریکا می‌گذراند و اکنون شهروند آمریکا به شمار می‌رود. او مدت‌ها با خانم هنرمندی بنام لیندا ایوانز همکاری صمیمی داشت و در اوایل سال ۱۹۹۸ این ارتباط را پایان یافته اعلام کرد. این ارتباط ظاهراً یک همکاری دوستانه بوده‌است.
یانی از اوایل سال ۱۹۹۸ تا ماه آوریل ۱۹۹۹ هیچ گونه فعالیت تولیدی کنسرت و توری را برگزار نکرد و به استراحت پرداخت. اما در سال ۲۰۰۰ یکی از بی نظیر ترین آلبوم‌های خودش را ارائه داد. جالب این است که تمام تنظیمات و تبدیلات موسیقی این آلبوم شخصاً و فقط توسط خود یانی در استدیوی شخصی خودش انجام شد.
یانی تا به حال موسیقی به سبک مذهبی ارائه نکرده‌است چرا که همواره اعتقاد به خلق کارهایی جدید با تکیه به اندیشه‌های نو و جدید خود دارد. در قطعات Niki Nana و Aria موسیقی بر مبنای یک اپرای فرانسوی قدیمی متعلق به قرن نوزدهم میلادی بنام Lakme ساخته Leo Delibes می‌باشد و اشعاری که در این قطعات خوانده می‌شود اکثراً اصوات آهنگین بوده و فاقد معنای خاص می‌باشند و بر خلاف تصور، به زبان فرانسوی نمی‌باشند. به جز قسمت‌هایی محدود که به زبان انگلیسی هستند و در اشعار آلبوم ستایش ذکر شده‌اند.
یانی آهنگی تبلیغاتی را با همکاری مالکوم مکلارن ساخته‌است که سابقاً با گروه Pistols همکاری می‌کرده‌است. این آهنگ تغییر یافته یک اپرا است که با افزودن یک ترانه تکمیل شده‌است. این آهنگ که «جرات آرزو» یا Dare to Dream نام دارد برای شرکت هواپیمایی British Airways ساخته شده‌است.
یانی تمایلات مذهبی ندارد و مخالف کلیسای سنتی است. او معمولا خیلی به ندرت موسیقی گوش می‌دهد و به گفته خود او موسیقی را صرفاً از ایستگاه‌های رادیویی گوش می‌کند.
خواننده مورد علاقه او پیتر گابریل است و اعتقاد دارد که در سال‌های اخیر به جز موسیقی محمد رسول‌الله، عیسی مسیح، دکتر ژیواگو، ایندرا گاندی و چند قطعه محدود دیگر، قطعه جالب توجهی نشنیده‌است.
مادر و پدر یانی هر دو اهل یونان هستند. مادر وی فلیستا Felista پدرش سوتیری Sotiri نام دارند. یانی قطعه‌هایی را به نام مادرش ساخته‌است و علاقه خاصی به کشور خود و اماکن قدیمی دارد.
سال‌ها پیش یانی با جازیست خود چارلی آدامز Charlie Adams آشنا شد و اولین کار خود را بنام «بیرون از سکوت» یا Out Of Silence در سال ۱۹۸۷ (۱۳۶۶ شمسی) به بازار عرضه کرد.
یانی سال‌ها پیش با شهداد روحانی نیز همکاری تنگاتنگی داشت و از تجربیات او استفاده فراوان برد و با همکاری شهداد و با استفاده از دانش و تجربه او، یکی از زیباترین کنسرت‌هایش را در شهر آکروپولیس یونان و با رهبری شهداد روحانی اجرا نمود.
یانی در سال ۲۰۰۳ آلبومی متفاوت و پر تنوع به نام Ethnicity روانه بازار کرد و احاطه و قدرت خودش را در انواع مختلف موسیقی به دنیا ثابت کرد. در این آلبوم یانی با استفاده از خواننده‌های جدید و البته زیاد نسبت به کارهای قبلی اش نوعی تفاوت آشکار از لحاظ موسیقی با شعر در آهنگ‌هایش ایجاد کرده و به سبک جدید و منحصر به فرد Talk Show روی آورده‌است. به عقیده کارشناسان موسیقی و طرفداران موسیقی، یانی در سال‌های اخیر نسبت به دهه نود افت داشته هر چند این افت نامحسوس است ولی تاثیر زیادی بر روی یکه تازی یانی در عرصه موسیقی New Age داشته‌است.
البته خود یانی نام گذاری سبک New Age را بر روی آثار او از بد شانسی اش می‌داند و خودش نام Contemporary Instrumental Music (موسیقی سازی معاصر) را بیشتر می‌پسندد.
از جمله اجراهای وی می‌توان به کنسرت بزرگ آکروپولیس در ۱۹۹۴ چين و تاج محل در1997 و لاس وگاس در ۲۰۰۶ اشاره کرد. آخرین اجرای یانی به سال 2009 در مکزیک برمی گردد.جایی که یانی همراه با چهار خواننده برخی ار آثار مشهور و قدیمی اش از جمله در آیینه و پیشکش را اجرا کردند. نیتان پاچکو, خواننده اپرا به ایتالیایی, اندر توماس با ترانه هایی به زبان اسپانیایی و کلوئه زنی که در این اجرا به سه زبان انگلیسی و ایتالیایی و اسپانیایی یانی را همراهی می کند.در این برنامه خواننده دیگری با نام لزلی میلز هم حضور دارد.

hopital
Saturday 28 January 2012, 07:25 PM
1.منظور بنده کار حرفه ای ایشون بود.
2.منظور بنده اینه که منافاتی نداره اگه کسی با کیبورد شروع کنه وبعد که از لحاظ مالی توانا شد،پیانوی مناسبی تهیه کنه و راه رو ادامه بده.دیدم دوستان اشاره داشتند که کیبورد به درد نت خونی میخوره نه کار حرفه ای.این حرف غلطه وبسیاری از کیبورد در کارهای حرفه ای هم حتی به جای پیانو استفاده میکنند.

:21: هه هه ! نمیدونم چرا شما اصرار دارین حرف خودتون رو به کرسی بنشونین ! عیب نداره شما با کیبورد برو جلو ببینم میتونی پیانیست شی یا نه ! تو تاریخ کسی نبوده که کسی با کیبورد پیانیست شه ! کیبورد رو بجای پیانو استفاده میکنن ؟ منظور شما اینه که تو کارهای ارکسترال و ارکسترهای سمفونیک هم کیبورد میارن بجای پیانو ؟ نزنید این حرفها رو عزیز من ! کیبورد اصلاً بحث جداست و کسی هم نگفت نوازنده ی کیبورد ارزشی نداره بلکه گفتم نوازنده ی کیبورد با پیانو فرق داره و کاربردشون هم فرق داره حالا شما بیا هی بگو کیبورد بجای پیانو ! ولی اگه جلوی چند تا پیانیست حرفه ای این حرف رو بزنین سرتون میخندن ...

راستی این زندگینامه کامل نیست اونیکه لینکشو گذاشتم بخونین که ترجمه شده از خود سایته یانیه !

saram
Saturday 28 January 2012, 07:35 PM
:21: هه هه ! نمیدونم چرا شما اصرار دارین حرف خودتون رو به کرسی بنشونین ! عیب نداره شما با کیبورد برو جلو ببینم میتونی پیانیست شی یا نه ! تو تاریخ کسی نبوده که کسی با کیبورد پیانیست شه ! کیبورد رو بجای پیانو استفاده میکنن ؟ منظور شما اینه که تو کارهای ارکسترال و ارکسترهای سمفونیک هم کیبورد میارن بجای پیانو ؟ نزنید این حرفها رو عزیز من ! کیبورد اصلاً بحث جداست و کسی هم نگفت نوازنده ی کیبورد ارزشی نداره بلکه گفتم نوازنده ی کیبورد با پیانو فرق داره و کاربردشون هم فرق داره حالا شما بیا هی بگو کیبورد بجای پیانو ! ولی اگه جلوی چند تا پیانیست حرفه ای این حرف رو بزنین سرتون میخندن ...

راستی این زندگینامه کامل نیست اونیکه لینکشو گذاشتم بخونین که ترجمه شده از خود سایته یانیه !
داداش هاپیتال راست میگه .یکی که کیبورد بزنه چجوری میتونه بصورت حرفه ای پیانو بزنه؟؟؟؟؟؟من که وقتی میرم خونه ی دوستم با کیبوردش pa50 sd میزنم کم مونده بزنم پایشو بشکنم چون کلاویه هاش چکشی نیست.!!! همین که میخوام یکم مثل پیانو کلاویه های کیبورد رو هم محکم بزنم پایش به لرزه در میاد از بس نرمه!!!نمیتونم با کیبورد برم تو حس چون موقع زدن کلاویه هاش هیچ فشاری به انگشتام نمیاد تا ساز رو زیر انگشتام حس کنم.!!وقتی هی میخوام قطعات پیانو رو باهاش بزنم و علاعم دینامیک رو روش پیاده کنم نمیتونم نمیتونم دکرشندو کرشندو کنم .چون تاچش الکی ساختن.صدای پیانوشم که افتضاحه.

piano63
Saturday 28 January 2012, 09:43 PM

مثل اینکه شما متوجه ی حرف بنده نمیشید.کی من گفتم از کیبورد در کنسرت ها به جای پیانو استفاده میشه؟بحث در مورد شروع کار برای عزیزانیه که نمیتونند پیانو بخرند.من خودم این تجربه رو دارم.وقتی حرف از حرفه ای میشه فقط نوازندگی در کنسرت ها واینجور مسایل نیست.الان بسیاری از کارهایی که شما به صورت آلبوم میبینید وبه نظر پیانو میادـبا کیبورد یا میدی کنتلر زده شده.
و جهت اطلاعتون عرض کنم که بنده نوازنده ی 3ساز پیانو،کیبورد و ویولن هستم.پس لطفا" با تمسخر صحبت نکنید که از یک هنرمندی مثل شما انتظار ندارم.

hopital
Saturday 28 January 2012, 10:17 PM
مثل اینکه شما متوجه ی حرف بنده نمیشید.کی من گفتم از کیبورد در کنسرت ها به جای پیانو استفاده میشه؟بحث در مورد شروع کار برای عزیزانیه که نمیتونند پیانو بخرند.من خودم این تجربه رو دارم.وقتی حرف از حرفه ای میشه فقط نوازندگی در کنسرت ها واینجور مسایل نیست.الان بسیاری از کارهایی که شما به صورت آلبوم میبینید وبه نظر پیانو میادـبا کیبورد یا میدی کنتلر زده شده.
و جهت اطلاعتون عرض کنم که بنده نوازنده ی 3ساز پیانو،کیبورد و ویولن هستم.پس لطفا" با تمسخر صحبت نکنید که از یک هنرمندی مثل شما انتظار ندارم.

من به شخصه آلبوم های سولوی پیانو رو ندیدم که با پیانو دیجیتال و میدی کنترلر زده بشه ! مگر اینکه سطح کار خیلی پایین باشه ! عزیز من وقتی میگیم پیانو یعنی پیانو و هیچ چیز دیگه نمیتونه جاش رو بگیره ! بعنوان مثال کدوم دیوونه ای میاد موقع ضبط یکی از کارهای شوپن از میدی کنترلر استفاده کنه در سطح جهانی ! من پیشنهاد میکنم یه بار دیگه آلبوم های موسیقی رو با دقت بیشتری گوش بدین ! وقتی شما دارین اطلاعات غلط میدین یعنی غلطه و هر جور هم بخواین توجیهش کنین باز درست بشو نیست حالا 3 سال ساز بزنین یا 100 سال وقتی یه چیز اشتباه دارین میگین ربطی به سال و ماه نداره ... به نظر میاد چون خودتون با کیبورد شروع کردین می خواین به بقیه هم تحمیل کنین که با کیبورد میشه پیانو یاد گرفت ! نه عزیز من کسی که میخواد پیانو یاد بگیره باید حداقلش پیانو دیجیتالی با اکشن مناسب شروع کنه ! نکنه شما میخواین حرف اساتید بزرگ پیانو رو هم زیر سوال ببرین ؟

saram
Sunday 29 January 2012, 07:21 AM
اقا جان اونی که شما میبینی با میدیکنترلر مثل میدی کنترلرهای ام ادیو اکسیژن 88 و یا از برند سی ام عی مدل vx 80 پیانو میزنن فقط برا ضبط صدا تو استودیو هاست نه نوازندگی؟؟؟به خاطر قیمت پایینش و به خاطر اینه که دارن صدای پیانو ریکورد میکنن نه اینکه بیان با میدی کنترلر نوازندگیه پیانو بکنن که!!!!:33:تازه اینکار رو هم مبتدیا بیشتر انجام میدن وگرنه استودیو های مجهز برا ضبط صدای پیانو از دیجیتال پیانوها استفاده میکنن نه میدی کنترلرها.البته اکثرا نه همه.

piano63
Sunday 29 January 2012, 09:21 AM
من به شخصه آلبوم های سولوی پیانو رو ندیدم که با پیانو دیجیتال و میدی کنترلر زده بشه ! مگر اینکه سطح کار خیلی پایین باشه ! عزیز من وقتی میگیم پیانو یعنی پیانو و هیچ چیز دیگه نمیتونه جاش رو بگیره ! بعنوان مثال کدوم دیوونه ای میاد موقع ضبط یکی از کارهای شوپن از میدی کنترلر استفاده کنه در سطح جهانی ! من پیشنهاد میکنم یه بار دیگه آلبوم های موسیقی رو با دقت بیشتری گوش بدین ! وقتی شما دارین اطلاعات غلط میدین یعنی غلطه و هر جور هم بخواین توجیهش کنین باز درست بشو نیست حالا 3 سال ساز بزنین یا 100 سال وقتی یه چیز اشتباه دارین میگین ربطی به سال و ماه نداره ... به نظر میاد چون خودتون با کیبورد شروع کردین می خواین به بقیه هم تحمیل کنین که با کیبورد میشه پیانو یاد گرفت ! نه عزیز من کسی که میخواد پیانو یاد بگیره باید حداقلش پیانو دیجیتالی با اکشن مناسب شروع کنه ! نکنه شما میخواین حرف اساتید بزرگ پیانو رو هم زیر سوال ببرین ؟
این حرفها از نظر شما غلطه.پس لطفا" تعمیم ندید.وقتی حتی یک نفر بتونه با کیبورد شروع کنه ومدتی بعد با پیانو ادامه بده،یعنی شدنیه.کیبورد نزدیکترین ساز به پیانو هستش.پس به اندازه ی علم اندکتون صحبت کنید.بحث بحث شروع بود برای کسی که توانایی خرید پیانو نداشت.وگرنه اگه کسی بتونه پیانو بخره وبا پیانو شروع کنه،هیج وقت نمیره کیبورد بخره.آلبومهای با کلام موسیقی آلبوم نیستند؟این همه از خواننده های مطرح داخلی که من در جریانش هستم از کیبورد یا میدی کنتلر(با استفاده از سمپل پیانو) به جای پیانو استفاده کردند.شما هی میری با آلبومهای تخصصی پیانو مقایسه میکنی.شما اگر دسترسی پپیانو نداشتی و عاشق پیانو بودی،با ویولن شروع میکردی یا با کیبورد؟

piano63
Sunday 29 January 2012, 09:30 AM
عرض پایانی بنده برای دوستان عزیزم.
اگر عاشق پیانو هستید وتوانایی خرید،دسترسی در آموزشگاه،خونه ی دوستان وآشنایان و... رو دارید که هیچ برید وبا پشتکار ادامه بدید.اما اگر ندارید با کیبوردی که قابلیت تاچ و ساستین رو داره شروع کنید و بعد پیانوی مناسبی تهیه کنید وادامه بدید.وگرنه یه پیانوی دیجیتال معمولی هم نزدیک به یک میلیون وپانصد هستش و همه توانایی خریدشو ندارند و اگه دست رو دست بذارید تا روزی بتونید توایی خرید پیدا کنید،موسیقی ویادگیری موسیقی رو باید در رویا ببنید نه واقعیت.
یه توضیح کوچک هم بدم:
تاچ( touche)قابلیتی در کیبود هستش که توانایی تشخیص مقدار فشار انگشتان شما رو روی شصتی های کیبورد رو داره.یعنی همونطور که شما اگر فشار کمتری روی شصتی پیانو بیارید با فشار ضربه ای متفاوته،در اینجا هم شبیه سازی همون حالت پیانو هستش.
ساستین (Sustain)شبیه سازی پدالی از پیانو هستش که صدا رو بیشتر رها میکنه.فشار دادن یک کلاویه و رها کردن آن بدون قطع شده صدا.
بصورت عادی روی پیانو پس از فشار دادن کلاویه، چکشکی باعث ضربه به سیم شده و صدای نت مربوطه از سیم در حال طنین، خارج میشود. پس از اینکه کلاویه رها میشود، یک دمپر با سیم در حال ارتعاش، تماس پیدا کرده و آنرا خفه میکند. اگر پدال ساستین (اولی از سمت راست) که در زیر پیانو است را فشار دهید، دیگر دمپر ها با سیم تماس پیدا نکرده، و بصورت عادی سیم در حال ارتعاش خواهد ماند تا بصورت طبیعی به حالت سکوت برسد.
این قابلیت، با همین نام بر روی کیبردها وجود دارد. راه اول استفاده از پدال است که توسط فیشی به پشت کیبرد وصل شده و کار پدال ساستین در پیانو را انجام میدهد. روش دوم کلید ساستین بر روی پنل (در برخی از سیستم ها) و یا تغییر در منوی مربوطه است.
پس دوستان نزدیکیهای کیبوردی با قابلیت های تاچ وساستین رو با پیانو متوجه شدند.اما لازمه بگم تفاوت های زیادی در نوع حرکت کلیدها،یعنی بین حسی که یک شصتی پیانو زیر انگشتان شما ایجاد میکنه با حسی که شصتی کیبورد ایجاد میکنه وجود داره.
امیدوارم به دردتون خورده باشه.

piano63
Sunday 29 January 2012, 09:57 AM
اقا جان اونی که شما میبینی با میدیکنترلر مثل میدی کنترلرهای ام ادیو اکسیژن 88 و یا از برند سی ام عی مدل vx 80 پیانو میزنن فقط برا ضبط صدا تو استودیو هاست نه نوازندگی؟؟؟به خاطر قیمت پایینش و به خاطر اینه که دارن صدای پیانو ریکورد میکنن نه اینکه بیان با میدی کنترلر نوازندگیه پیانو بکنن که!!!!:33:تازه اینکار رو هم مبتدیا بیشتر انجام میدن وگرنه استودیو های مجهز برا ضبط صدای پیانو از دیجیتال پیانوها استفاده میکنن نه میدی کنترلرها.البته اکثرا نه همه.
دقیقا" نه همه.داخلی ها بیشتر مورد نظرمه.ما در ایران هستیم فراموش نکنید.باز هم دلیل معلومه.ناتوانی مالی.حرف من هم همینه که کسی که توانایی خرید پیانو نداره که نباید موسیقی رو بذاره کنار.باید بین بد وبدتر بد رو انتخاب کرد.

saram
Sunday 29 January 2012, 02:10 PM
دقیقا" نه همه.داخلی ها بیشتر مورد نظرمه.ما در ایران هستیم فراموش نکنید.باز هم دلیل معلومه.ناتوانی مالی.حرف من هم همینه که کسی که توانایی خرید پیانو نداره که نباید موسیقی رو بذاره کنار.باید بین بد وبدتر بد رو انتخاب کرد.
تایید میشه.:am

evan
Tuesday 31 January 2012, 11:05 AM
ببخشید من یک چند وقتی بود گرفتار شده بودم و به اینجا سر نزده بودم:28:

ممنون از همه که به من دلداری دادین وکارم را تایید کردین:124: