PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترک برداشتن ویلنسل

ilovecello
Tuesday 17 January 2012, 03:32 PM
سلام دوستان
من به تازگی میخوام ویلنسل رو شروع کنم و باید یه ساز هم تهیه کنم. استاد من گفت که ویلنسل خیلی طبیعیه که ترک برداره و مشکلی برای صدا دهیش ایجاد نمیشه. میخواستم بپرسم این حرف درسته یا ترک برداشتن ویلنسل درواقع خراب شدت ساز محسوب میشه؟
در ضمن استاد من بهم گفت که یه ویلنسل هافنر داره (مدلش رو یادم نیست) که دو سال کار کرده و میخواد اونو به من بده. البته نمیدونم سازی که گفت ترک داره یا نه اما میخواستم بپرسم اگر ترک داشت عاقلانه ست که بخرمش یا نه؟

hopital
Tuesday 17 January 2012, 05:12 PM
سلام دوستان
من به تازگی میخوام ویلنسل رو شروع کنم و باید یه ساز هم تهیه کنم. استاد من گفت که ویلنسل خیلی طبیعیه که ترک برداره و مشکلی برای صدا دهیش ایجاد نمیشه. میخواستم بپرسم این حرف درسته یا ترک برداشتن ویلنسل درواقع خراب شدت ساز محسوب میشه؟
در ضمن استاد من بهم گفت که یه ویلنسل هافنر داره (مدلش رو یادم نیست) که دو سال کار کرده و میخواد اونو به من بده. البته نمیدونم سازی که گفت ترک داره یا نه اما میخواستم بپرسم اگر ترک داشت عاقلانه ست که بخرمش یا نه؟

خیلی ببخشیدا ولی انگار استادتون میخواد این ساز رو به شما غالب کنه و از قبل هم زمینه سازی کرده که ترک برداشتن مشکلی نیست ! من توی پیانو شنیدم میگن دقت کنین صفحش ترک نداشته :39: حالا خود دانی !

sol_s
Tuesday 17 January 2012, 09:13 PM
اونوقت استادتون نگفت برای چی میخواد سازش رو بده به شما؟

ilovecello
Wednesday 18 January 2012, 09:56 AM
اونوقت استادتون نگفت برای چی میخواد سازش رو بده به شما؟

گفت ساز خوبیه و دوساله که باهاش کار شده و امتحانش رو پس داده. و گفت چند وقته که میخواد بفروشدش چون جا نداره که نگهش داره. البته چیزی درباره ترک داشتنش نگفت ولی با توجه به حرفای دوستان اگر ترک داشت 100 درصد میخواد بهم بندازه!!!:22:

sol_s
Wednesday 18 January 2012, 10:41 AM
اگه خیلی برات مهمه میتونی از چندتا از مغازه های فروش ساز هم در این مورد بپرسی.به هر حال اونا اطلاعاتشون دقیق تره،من اطلاعاتی در این زمینه ندارم ولی اصولا سازهای چوبی نباید ترک داشته باشن!

Musketeer
Monday 11 June 2012, 01:15 PM
والا عزیز همه چیز به کنار، ولی اینکه ویولنسل ترک برداره چیز عادی‌ای هست حرف درستی نیست! من که تا حالا ندیدم ویولنسل کسی ترک برداره! حالا ضربه بخوره مطمئنا چیزیش میشه ولی خود به خود...

vaillante
Monday 11 June 2012, 05:15 PM
در ساخت و تعمیر ویلنسل از چسبی به نام چسب پنهان یا Hide Glue استفاده می شود

که با وجود پدید آوردن اتصالاتی محکم و ماندگار در ساز ، قابلیت جداسازی در موارد لازم را نیز دارا می باشد.

این چسب یکی از انواع چسب های حیوانی است که از جوشاندن بلند مدت بافت پیوندی جانوری تهیه می شود.

صفحه رویی ساز ممکن است با چسب رقیق شده چسبانده شود،

چرا که برای برخی تعمیرها برداشتن بخش رویی ساز ضرورت پیدا می کند.

از نظر تئوری، چسب بکار رفته از چوب ساز، استحکام کمتری دارد.

در نتیجه هنگام انبساط و انقباض های احتمالی چوب، چسب گسسته شده و از ترک خوردن صفحه ی ساز پیشگیری می شود.
در نتیجه؟ساز یا ضربه خورده یا سرما گرما دیده . من جوونیام یه پیانو پتروف داشتم نزدیکه شوفاژ بود همین جوری به فنا رفت به مفت فروختیمش اما اگر مفت بخری ازش خوبه ها چون ویلنسله نو هم گرونه اما دقت کن سیم خرکش سالم باشه که اونا هم خیلی گرونه الان سیمه خوب دستی خداتومنه

abtine
Monday 11 June 2012, 08:46 PM
سلام

یکی از دوستان ما کنسرواتور تهران مشق کلارینت میگیره میگه از دوستان ویلونسل نوازش پرسیده گفته کی همچین حرفی زده ؟؟؟؟
به هیچ عنوان اینجوری نیست اصلا معنا نداره ساز ترک برداره .احتمالا چون ویلونسل پهنای زیادی چوب داره با یک ضربه کوچیک ترک برمیداره که اونم مقصر خود شخص هستش نه اینکه گناه رو. گردن ویولونسل بندازه.
اون ساز ایراد داره.