PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما چرا فندر ... ؟؟‌

coocooli
Thursday 19 January 2012, 06:40 PM
سلام به همه ي دوستان عزيز ...
خوب من امروز ميخواهم در مورد فندر صحبت كنم
همينطور كه مي دانيد فندر يك شركت است كه خيلي طرفدار داره من خودم يكي از طرفداراش هستم
به نظر شما چرا فندر انقدر معروف شد راز موفقيت فندر در چي هست ؟؟؟‌ چرا انقدر معروف شد كه شركت هاي ديگر از آن كپي برداري كردن (‌cort)

و حالا يك سوال ديگر پيش مياد خوب گفتم كه فندر خيلي طرفدار داره ولي حالا به نظر شما چرا سيم هاي فندر زياد طرفدار نداره ؟‌ آيا اين شركت فقط به كيفيت و عالي بودن گيتار فكر ميكنه كنه كه باعث ميشه زياد به سيم توجه نكند ؟؟؟‌....

اصلا نظر شما در مورد فند چيست ؟‌ در مورد سيم هايش ... در مورد خود گيتار ها ... در مورد Amp هاي آن و همه چي :redguitar:

coocooli
Thursday 19 January 2012, 07:43 PM
come on

sefarius
Thursday 19 January 2012, 08:10 PM
فکر میکنم بزرگ ترین عیبش قیمتش هست.
من رفتم الکتریک بگیرم چند سال پیش واقعا تفاوت فاحشی بین strat و rgd320 ایبانز نبود ولی قیمت ایبانز خیلی بهتر بود.(حدود 800 بود که فندر حدود 2400 بود.)
نمیدونم کسی از محصولات شرکت اپل چیزی داره یا نه.
محصولات خوبی داره ولی ادم حس میکنه داره پول برند رو میده!

metal-militia
Thursday 19 January 2012, 08:14 PM
بین اون آیبانز و فندر زمین تا آسمون تفاوت هست.البته تفاوتش رو افراد حرفه ای حس میکنن.مثلا در جنس صدا.تریبل و بیس بودن.خشک یا گرم بودن صدا.خوش دستی ساز.
اما حق با شماست.درواقع فندر به نوعی پول اسمش رو هم میخوره.البته کیفیت سازش هم خیلی عالیه.اما برای هر سبکی مناسب نیست.فقط برای سبک های بلوز و جز مناسبه.برای ریف های سنگین متال اصلا مناسب نیست و مفتش گرونه

Orpheus
Thursday 19 January 2012, 09:11 PM
من موافق نیستم با این حرفاتون!
اتفاقا فندر یه ساز همه کارست که از جز و بلوز بگیر تا هاردراک و هوی متال رو جواب میده.
دیو مورای نوازنده ی آیرن میدن و اینگوی مالمستین از فندر استفاده میکنن و خیلی تن صدای خوبی ازش میگیرن پس مسلما جواب میده البته فقط گیتار در تن صدا تاثیر گذار نیست ولی اینی که اصلا به درد راک یا متال نمیخوره کاملا اشتباهه.
برای راک هم اگه بخوای حساب کنی فندر استراتوکستر به همراه گیبسون لس پاول دوتا از بهترین و پرطرفدار ترین ساز ها محسوب میشن.
در ضمن دوست من مقایسه ی فندر استراتوکستر با ایبانز اونم RGD320 اصلا درست نیست! شما رو چه حسابی داری میگی این دو ساز با هم تفاوت زیادی نداشتن؟!!؟

Murderdolls
Thursday 19 January 2012, 09:45 PM
منم موافقم.
جيم روت نوازنده اسليپنات قبلا از فندر استرتوكستر استفاده ميكرده و در حال حاظر از تلكستر با پيكاب EMG داره استفاده ميكنه.
ولي كلا گيتار هاي فندر از شفافيت صداي بالايي برخوردارن.

Honey_Shababi
Thursday 19 January 2012, 09:51 PM
هر گيتاري به نظر من يه خوبي هايي داره در عوضش يه محدوديت هايي هم داره...مثلا گيتار فندر از سيستم ترمولوي معمولي استفاده ميكنه كه نميشه بعضي تكنيك هاي گيتار(مربوط به سيستم فلويد رز) رو به درستي انجام داد.

coocooli
Thursday 19 January 2012, 10:03 PM
اصلا نميشه فندر رو با ساز هاي ديگه مقايسه كرد فندر بهترينه وشما دوست عزير كه ميگين آدم احساس ميكنه داره پول برند رو ميده خوب اون برند حتما يه چيزي داشته كه انقدر معروف شده و انقدر پولش زياد هست
مقايسه ي آیبانز با فندر مثه مقايسه پيكان با فراري هست

metal-militia
Thursday 19 January 2012, 10:07 PM
هیچ گیتاری بد نیست.بستگی داره شما چه نوع صدایی میخوای.خیلیا هستن که با همین آیبانز دارن آهنگ میزنن و خیلی هم موفقن.اینی که گفتم نظر شخصی خودم بود.من بخاطر نوع دسته فندر و همینطور چیدمان پیک آبهاش و طرحش هرگز سراغش نمیرم.

coocooli
Thursday 19 January 2012, 10:09 PM
هیچ گیتاری بد نیست.بستگی داره شما چه نوع صدایی میخوای.خیلیا هستن که با همین آیبانز دارن آهنگ میزنن و خیلی هم موفقن.اینی که گفتم نظر شخصی خودم بود.من بخاطر نوع دسته فندر و همینطور چیدمان پیک آبهاش و طرحش هرگز سراغش نمیرم.

با اون حرفت كه گفتي هيچ گيتاري بد نيست موافق هستم
ولي خدايش قيافه فندر بد نيست ميتونم بگم زيباست من كه عاشقشم

metal-militia
Thursday 19 January 2012, 10:22 PM
خب البته طرح گیتار سلیقه ای هست.اما من به شخصه این طرح رو بیشتر میپسندم
You can see links before reply .png

coocooli
Thursday 19 January 2012, 10:28 PM
خب البته طرح گیتار سلیقه ای هست.اما من به شخصه این طرح رو بیشتر میپسندم

راستش من اين طرح را دوست ندارم فك ميكنم تو كنسرت دعوا شده اينو زدن تو سر يك نفر ايجوري شده :24:
البته خيلي زيبا هستن شما خيلي طرح زيباي را دوست داريد ولي اين گيتار ها خوراك كنسرت هاي خشن هستن

Honey_Shababi
Thursday 19 January 2012, 10:32 PM
مقايسه ي آیبانز با فندر مثه مقايسه پيكان با فراري هست

تا منظورت از آيبانز چي باشه...به نظر من آيبانز مدل هاي JS خيلي خيلي از فندر بهتر هستن...چون قابليت هايي كه دارن رو هر گيتاري نميتونه به درستي اجرا كنه...مثلا يه مدل Ibanez JSBDG هست كه خود جو سترياني خيلي ازش استفاده ميكنه و قيمتش هم حدود 6000 دلاره...به نظرم قابل مقايسه با فندر نيست...هم از لحاظ زيبايي و هم از لحاظ كيفيت صدا و پيكاپ ها و ...

coocooli
Thursday 19 January 2012, 10:42 PM
تا منظورت از آيبانز چي باشه...به نظر من آيبانز مدل هاي JS خيلي خيلي از فندر بهتر هستن...چون قابليت هايي كه دارن رو هر گيتاري نميتونه به درستي اجرا كنه...مثلا يه مدل Ibanez JSBDG هست كه خود جو سترياني خيلي ازش استفاده ميكنه و قيمتش هم حدود 6000 دلاره...به نظرم قابل مقايسه با فندر نيست...هم از لحاظ زيبايي و هم از لحاظ كيفيت صدا و پيكاپ ها و ...

هاني جون منم نگفتم همه ي مدل هاي آيبانز بد هستن

Honey_Shababi
Thursday 19 January 2012, 10:45 PM
هاني جون منم نگفتم همه ي مدل هاي آيبانز بد هستن

نه...آخه شما پيكان و فراري رو با آيبانز و فندر مقايسه كردي...ديگه اينجوريا هم نيست...من خودم عاشق فندرم...ولي باهاش نميشه آهنگهاي جو سترياني رو خوب و درست اجرا كرد...اونم چون سيستم فلويد رز نداره.

coocooli
Thursday 19 January 2012, 10:49 PM
نه...آخه شما پيكان و فراري رو با آيبانز و فندر مقايسه كردي...ديگه اينجوريا هم نيست...من خودم عاشق فندرم...ولي باهاش نميشه آهنگهاي جو سترياني رو خوب و درست اجرا كرد...اونم چون سيستم فلويد رز نداره.

واو چقدر تو عاشق جو سترياني هستي

alimetallica_2
Thursday 19 January 2012, 11:49 PM
فندر بخاطر آمریکایی بودن و البته اولین سازنده های گیتار بودنش خوب خیلی مشهوره. تقریبا بیشترین آرتیست مشهور و ستاره رو هم به خودش جذب کرده و طرح ساده ش به دل خیلی ها میشنیه.
صدای شفافی هم داره که این صدا رو از هر سازی نمیشه گرفت. اینها دلایلی هست که فندر رو پیش خیلی ها محبوب میکنه. اما خوب برای هر سبکی بهترین نیست.

mika120
Friday 20 January 2012, 06:29 AM
سلام به همه ي دوستان عزيز ...
خوب من امروز ميخواهم در مورد فندر صحبت كنم
همينطور كه مي دانيد فندر يك شركت است كه خيلي طرفدار داره من خودم يكي از طرفداراش هستم
به نظر شما چرا فندر انقدر معروف شد راز موفقيت فندر در چي هست ؟؟؟‌ چرا انقدر معروف شد كه شركت هاي ديگر از آن كپي برداري كردن (‌cort)

و حالا يك سوال ديگر پيش مياد خوب گفتم كه فندر خيلي طرفدار داره ولي حالا به نظر شما چرا سيم هاي فندر زياد طرفدار نداره ؟‌ آيا اين شركت فقط به كيفيت و عالي بودن گيتار فكر ميكنه كنه كه باعث ميشه زياد به سيم توجه نكند ؟؟؟‌....

اصلا نظر شما در مورد فند چيست ؟‌ در مورد سيم هايش ... در مورد خود گيتار ها ... در مورد Amp هاي آن و همه چي :redguitar:

دوست عزیز هر گیتاری یه مشخصات و یه ساختار مخصوصی داره که طبق اون جنس صداش مخصوص میشه ... ساز های شرکت فندر چه گیتار الکتریک و چه بیسش دارای یه صدای خاصند که شاید سازهای دیگه اون صدا رو نمیتونن تولید کنن . شفافیت صدای سازهای فندر رو همه تصدیق می کنند و برا همینه که هر نوازنده ای سعی می کنه در سازایی که داره حتماً یه فندر داشه باشه ( حالا جدا از اینکه هر مدل از فندر صدای مخصوصی داره ) ... به فرض آیدین زاهدی برا ضبط گیتار کلین آلبوم گروهش از فندر استفاده کرده به خاطر اینکه بهترین کلین دنیا رو فندر داره .
درباره ی سیم فندر گفتین ... سیم گیتار یه مقوله ای شخصی به حساب میاد ... هر کس با یه سیمی حال می کنه و از یه فرمی استفاده میکنه . اغلب سیم های فندر مخصوص همون سازها هستن و کمتر به درد این میخورن که روی گیتار دیگه ای سوار شن . مثلاً اغلب گیتار های بیس از سیم 0.45 برا سیم 1 استفاده می کنن در حالیکه سیم های فندر اکثراً 0.40 هستن و تن صدای خوبی روی ساز نمیدن ... علت همینه !!!

coocooli
Friday 20 January 2012, 09:25 AM
فندر بخاطر آمریکایی بودن و البته اولین سازنده های گیتار بودنش خوب خیلی مشهوره. تقریبا بیشترین آرتیست مشهور و ستاره رو هم به خودش جذب کرده و طرح ساده ش به دل خیلی ها میشنیه.
صدای شفافی هم داره که این صدا رو از هر سازی نمیشه گرفت. اینها دلایلی هست که فندر رو پیش خیلی ها محبوب میکنه. اما خوب برای هر سبکی بهترین نیست.

اي جونم علي
بهترين جواب رو داد اصلا طرفداراي متاليكا همه خيلي باحال هستن :am

coocooli
Friday 20 January 2012, 09:28 AM
دوست عزیز هر گیتاری یه مشخصات و یه ساختار مخصوصی داره که طبق اون جنس صداش مخصوص میشه ... ساز های شرکت فندر چه گیتار الکتریک و چه بیسش دارای یه صدای خاصند که شاید سازهای دیگه اون صدا رو نمیتونن تولید کنن . شفافیت صدای سازهای فندر رو همه تصدیق می کنند و برا همینه که هر نوازنده ای سعی می کنه در سازایی که داره حتماً یه فندر داشه باشه ( حالا جدا از اینکه هر مدل از فندر صدای مخصوصی داره ) ... به فرض آیدین زاهدی برا ضبط گیتار کلین آلبوم گروهش از فندر استفاده کرده به خاطر اینکه بهترین کلین دنیا رو فندر داره .
درباره ی سیم فندر گفتین ... سیم گیتار یه مقوله ای شخصی به حساب میاد ... هر کس با یه سیمی حال می کنه و از یه فرمی استفاده میکنه . اغلب سیم های فندر مخصوص همون سازها هستن و کمتر به درد این میخورن که روی گیتار دیگه ای سوار شن . مثلاً اغلب گیتار های بیس از سیم 0.45 برا سیم 1 استفاده می کنن در حالیکه سیم های فندر اکثراً 0.40 هستن و تن صدای خوبی روی ساز نمیدن ... علت همینه !!!

از اول تا آخرش تاييد مرسي :redguitar::am

armageddon_st
Thursday 9 February 2012, 09:07 AM
سلام
خوبي

جلوي بزرگان نظر دادن، بيجا كردن زيادي هست ...! (بجاي بيجا هر چيزي كه دوست دارين بزارين!)
ولي خوب نظر شخصي رو عرض ميكنم.

اول اينكه Fender عشقه ...
بعد از اونم:
صداي كريستالي و شفافي داره
Tone خاصي داره كه نميشه از هر گيتاري صدايي به اين شكل گرفت
ساده، خوشدست و زيباست
توي فرآيند ساختش براي حفظ اعتبار برند هيچگونه اشتباه يا اشكالي پذيرفته نيست و تقريبا فرآيند ساخت بي اشكالي داره
اگه عشق Eric Clapton يا David Gilmor باشي نميتوني اين برند رو نديده بگيري
يه فندر اصل يه سرمايه است. هر وقت بخواي خداي نكرده! بفروشيش، به محض اينكه به فروشش فكر كني خريدنش ...

كاش يه دونه داشتم!
هر كي داره خوش به حالش
حالشو ببره

شادباشي:bc
فعلا

miralienca
Thursday 9 February 2012, 01:49 PM
هر گیتاری کاربرد خاص خودش رو داره اگه بخواهیم کاملا" به تمامی نکات حساس باشیم و وسواس به خرج بدیم هیچ سازی به تنهایی همه فن حریف نیست.
اینکه میگیم فلان نوازنده از فلان ساز در فلان سبک استفاده میکنه پس میشه، دلیل خوبی نمیتونه باشه.
اون نوازنده هم مثل ماست، و مسلما" سلیقه شخصیش و تعصب خودش رو تو کارش دخالت میده.
وگرنه میتونست انتخابهای بهتری هم داشته باشه.
ولی در اینکه فندر هم از بهترینهاست شکی وجود نداره.

darkfall
Tuesday 4 September 2012, 07:03 PM
فندر معروفیتش به خاطر اسطوره بودنش-قدیمی و جزو اولینا بودنش و دقت ساخت بالای گیتارای امریکاییشه

بقیشم به نظر من سلیقه و توی ایران جو الکی و پز دادنه
من شخصا نه با فیلینگ و نه با صدای فندر حال نمیکنم