PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی اساتید محترم و نصیحت ها برای یک تازه وارد...

shabebitolu
Saturday 21 January 2012, 02:31 PM
]با سلام خدمت همه دوستان عزیز و گرامی این اولین پست من در این فروم در بین شما دوستانه

خوب از اینجا شروع کنم که از سنین پایین مخصوصا این ساز پر احساس علاقه داشتم ولی خوب یکسری
مسائل و بعد درگیری کار و...... بهم.این مجال رو نداد که قدمی به سوی این خواسته ی ارامبخشم بردارم.
نمیدنم چجور حسم رو به این ساز بیان کنم' ووقتی دست میگیرمش با اینکه اصلا بلد نیستم بنوازم اشک تو چشام جمع میشه همینجوری میزنم
از تمام موجودات و اجسام و دنیای اطرافم دور میشم و چیزی جز ارامش وجودم رو نمیگیره...

باور کنید این احساس واقعیمه نمیدونم شاید مسخره باشه.

الان که ازدواج کردم و مستقل شدم'با توجهبه فشار کار و زندگی روزمره دیگه تصمیم گرفتم یک راهی به سوی ارامشم باز کنم تازه اولراهم و کلی سوال تو ذهنم.

دوست دارم از اول راهم رو درست انتخاب کنم و درست ادامه بدم.

و این لازمش مشورت با شما اساتید و دوستان عزیزه.:25:
ممنون میشم کمکم کنید.
دوستدار همه سما
محمود

Mohammad_ngml
Saturday 21 January 2012, 03:54 PM
سلام محمود عزیز. به دنیای موسیقی خوش اومدید. قدم اول اینه که یک استاد خوب گیتار کلاسیک (با توجه به اینکه تاپیک رو در بخش گیتار کلاسیک ساختید عرض میکنم) در محل زندگیتون پیدا کنید. این قدم درستی هست. فقط در پیدا کردن استاد دلسوز و با مهارت دقت کنید. موفق باشید

shabebitolu
Sunday 22 January 2012, 07:17 AM
ممنون محمد اقای عزیز.
راستش احساس کردم پاپ محدوده و اون چیزی که میخواستم توش نیست
و فلامنکو برای شروع برام سخت باشه' یکم دلهره یادگیری دارم فقط
نمیدونم بخاطر نا اشناییمه لین حس یا چی;-)

من ساکن کرج هستم فقط یجای خوب یا شخص خوب که از نظر هرینه منصف باشه
معرفی کنن ممنون میشم' چون تازه ازدواج کردم در شرف خرید خونه هستم:)

گیتار یاماها سی40 برای شروع در نظر گرفتم چون صداشم شنیدم خوب بود نصبتا
و قیمت معقولی داره.

Mohammad_ngml
Sunday 22 January 2012, 07:30 AM
تبریک عرض میکنم. امیدوارم زندگی شاد و موسیقیایی داشته باشید.
بله به نظر من هم اگه اساس کار خودتون رو پاپ قرار ندید بهتره.. البته هیچ بد نیست به عنوان چاشنی کار و اینکه از تمرین سبکهای دیگه خسته نشید به قول پرویز پرستویی یه آوازی هم با گیتار تلاوت بشه.. و در مورد اینکه چه سبکی سخته و چه سبکی آسونه در واقع این سوال برای بیشتر افرادی که تازه شروع میکنن جواب داره نمیدونم چرا واسه من نداره.. ولی از اونجایی که فلامنکو یک موسیقی دستگاهی و فولک هست و مثل موسیقی سنتی ایران که درکش برای خارجکانی ها مشکله موسیقی فلامنکو هم به همین دلیل درکش برای ما ایرانی ها سخته و با این تفاسیر بهتره شما از سبک کلاسیک که جهانی و شناخته شده تر هست شروع کنید. بعد که کمی سوال هاتون تبدیل به جواب شد به مرور زمان مسیر خودتون رو پیدا میکنید. ممکنه با کلاسیک انس بگیرید و ممکنه به سبک دیگه ای علاقمند بشید. جای نگرانی نیست.
من ساکن رشت هستم و شرمنده که در مورد معرفی استاد نمیتونم کمکی کنم. سی40 هم ساز مناسبی برای یادگیری هست. با این حال اگه هنوز گیتار رو نخریدید بهتره صبر کنید بعد از انتخاب استاد با مشاوره استادتون ساز رو انتخاب کنید. یا اگه آشنایی دارید که تو انتخاب ساز سالم میتونه کمکتون کنه که چه بهتر..
به امید موفقیت..

MA_Happy
Sunday 22 January 2012, 09:00 AM
دوست عزیز طبق پیشنهاد محمد جان،من هم بهتون پیشنهاد میکنم حتما اول آموختن سبک کلاسیک را شروع کنید،سبک مادر گونه ای سبک پایه است،شما اگر از ابتدا کلاسیک را بیاموزید،خیلی خیلی رزاحت تر می توانید بعد ها سبک های دیگر هم بیاموزید،در مورد پاپ هم بنظرم برای آموختن ساز یک سبک حرفه ای نیست،ولی بازم طبق صحبت دوست عزیزمان محمد،اصلا بد نیست که در کنار سبک کلاسیک کمی هم هر از گاهی یک چند تا کار پاپ انجام دهید.
دوست عزیز فقط یک نکته ای،هیچگاه فقط به فراگیری ساز اکتفا نکنید،به نظرم حتما با شروع ساز،از کتاب تئوری بنیادی موسیقی اثر مرحوم منصوری هم شروع به آموختن تئوری بکنید و پس از کمی پیشرفت کردن،آموزش سلفژ را نیز شروع کنید،اینها هم در پیشرفتتان در نوازندگی تاثیر می گذارند،هم اینکه شما را یک موزیسین خیلی با مصما تر و حرفه ای تر میکند و در آینده نیز اگر تمایل به آهنگسازی یافتید،خیلی راحتتر می توانید آن را دنبال کنید.

shabebitolu
Sunday 22 January 2012, 01:47 PM
از محمد اقا و اقا مسعود عزیز تشکر میکنم
که اینقدر دوستانه راهنمایی کردند :-*
دوستان انشاالله اگر عمری بماند میخوام از اوا
این ماه شروع کنم امیدوارم تا اون موقع به کمک شماها
یک استاد خوب هم پیدا کنم.
راستی ممنون میشم کتابهایی که خودتون تجربه کردید و مطالعه داشتید روش معرفی کنید
البته در سطح من که خیلی اماتورم.

در مورد خرید ساز یکی از بهترین دوستانم در تبریز هستند که بیشتر از 6 7 سال هستند که در زمینه موسیقی فعالیت دارند کمک میکنند.

دوستان میشه یکم از اولین روزهایی که شروع کردید بهم بگید؟
شماها نگران نبودید؟راستش میترسم با اینهمه علاقه ولی استعداد
نداشته باشم تو یادگیریش :)

parsboy
Monday 23 January 2012, 07:44 AM

در مورد خرید ساز یکی از بهترین دوستانم در تبریز هستند که بیشتر از 6 7 سال هستند که در زمینه موسیقی فعالیت دارند کمک میکنند.

با سپاس از دوست بسیار عزیزمان shabebitolu گرامی :53:
نکته های لازم محمد و مسعود عزیز گفتند ... :53:
فقط اومدم بگم
منم از خیلی وقت ها پیش به این ساز علاقه مند بودم ولی تا به خودم اومدم و خواستم شروع کنم 7 .. 8 سالی گذشت و دیدم متاهل هستم .با اینکه خودم فکر میکردم مشکلاتم الان چند برابر شده ولی با مشورت یکی از دوستانم در کنار زندگی مشترک اموزش گیتار را هم شروع کردم .

تا الان نزدیک 2 سال هست ادامه میدم
باور کن اصلا" پیشمون نیستم
چون موسیقی نه تنها بر روی روح و روان خود ادم تاثیر داره بلکه بر روی زندگی هم تاثیر بسزا و مستقیمی خواهد داشت . به مشکلات خیلی راحت تر نگاه می کنی با خانواده خود مهربان تر رفتار خواهی کرد . هر چی با موسیقی بیشتر اشنا شوی از استرس های روزمره دورتر میشوی و باعث بهبود وضعیت ذهنی ادم میشه .
خیلی خوشحالم که سبک کلاسیک رو انتخاب کردی ... چون این سبک سبکیه که در قطعاتش میتونی زیبایی رو خلق کنی .... نه تنها این سبک تمام سبک های سازها قشنگی خاص خودش داره . مهم اینه که بتونی شروع کنی ....

واستون ارزوی موفقیت و سربلندی دارم دوست عزیز :53:

بازم سپاسگذارم :53:

Mohammad_ngml
Monday 23 January 2012, 09:32 AM
مرسی از مهدی عزیز که اینقدر صحبتاش پر انرژی هست که جای حرف دیگه ای نمیمونه. در مورد کتاب هم مسعود از فرمودند فقط یکی از کتابهای تئوری بنیادی پرویز منصوری یا تئوری موسیقی پور تراب برای بحث تئوری (همراه با نوازندگی) کفایت میکنه.. و کتاب آموزش و تمرین گیتار هم باید ببینید استادتون چی معرفی میکنه. چون هر استادی ممکنه با کتاب خاصی تدریس کنه. نگران هم نباشید همه چی خوب پیش میره..
موفق باشید

oyama
Monday 23 January 2012, 04:28 PM
سلام shabebitolu کجای کرج هستید که من اساتید نسبت به منطقه خودتون بهتون معرفی کنم

MA_Happy
Monday 23 January 2012, 06:59 PM

دوستان بطور کامل درباره بقیه چیز ها توضیح دادند،اما در مورد این حرفتان میخواهم یک چیزی را بگویم:
استعداد چیزی نیست جز علاقه و تلاش و پشت کار(پس حتما اگر بخواهید،انشاالله موفق می شوید).

shabebitolu
Monday 23 January 2012, 08:03 PM
سلامی دوباره خدمت همه دوستان گل و عزیزم

چقدر خوشحالم جایی اومدم که دوستانی اینقدر مهربان فهمیده دلسوز داره

از همتون ممنونم بچه ها ، هر یک از جمله هاتون برام یک درس و راهنماییه،

حرفاتون انگیزه ام رو خیلی بیشتر از قبل کرد فقط دارم روز شماری میکنم که روز شروع کلاسم فرا برسه :)

دیگه هیچ نگرانی ندارم چون اون علاقه و دوست داشتنم خیلی خیلی بیشتر از قبل شده و هیچ چیز دیگه نمیتونه جلوم رو بگیره...
پس با تمام ا نرژِی و امید پیش به سوی ارامش :)

oyama جان عزیزم من ساکن خیابان بهار هستم،:25:
از همتون ممنونم :-*

EDIT
دوستان،ساز c40 خوب نیست؟

با توجه به بالا رفتن نجومی قیمتها، و محدودیت بوودجه به دلایلی که
گفتم احساس کردم این خوبه، ولی بعضی از تعریفا مثل صدای مصنوعی،
صدای مزخرف و .... اینا یکم 2 دلم کرده.؟

hamedc
Monday 23 January 2012, 09:55 PM
فقط چون من این شور و هیجان میبینم میگم
وقتی واردش میشی اوایل سخته ممکنه زده شی ولی یه جور تعادل برقرار کن که ساز زدن در روز جزءی از عادت کاراهای روزانت بشه

shabebitolu
Monday 23 January 2012, 10:05 PM
فقط چون من این شور و هیجان میبینم میگم
وقتی واردش میشی اوایل سخته ممکنه زده شی ولی یه جور تعادل برقرار کن که ساز زدن در روز جزءی از عادت کاراهای روزانت بشه

:5:مرسی حامد جان، راستش با سختی هاش اشنا هستم
یکی از دلیلایی که تا الان شروع نکرده بودم این بود که میدونستم
تا قبل از این اگر شروع کنم نتونم اونجور که باید بهش بپردازم،الان احساس
میکنم بتونم تایک نسبتا مناسبی براش بزارم.

خوشبختانه اواخر هفته 2 روز تعطیلم و در طول هفته معمولا تا ساعت 5:30 میرسم خونه :5:

دوستان میدونم هرچقدر هم وقت بزاری کمه و هرچقدر هم تمرین کنیم باز هم کمه...ولی به نظرتون با این وضع فکر کنم بشه تمرین کنم:redguitar::redguitar:؟

Honey_Shababi
Monday 23 January 2012, 10:08 PM
دوستان میدونم هرچقدر هم وقت بزاری کمه و هرچقدر هم تمرین کنیم باز هم کمه...ولی به نظرتون با این وضع فکر کنم بشه تمرین کنم:redguitar::redguitar:؟

بله كه ميشه...شما در بد ترين حالت اگه فقط روزي 10 دقيقه تمرين مفيد داشته باشي ميتوني پيشرفت خوبي داشته باشي.

Mohammad_ngml
Monday 23 January 2012, 10:14 PM
نه داداش کی گفته. اتفاقا خیلی هم برای شروع خوبه. اینو من 2 سال پیش با سی40 زدم گوش کن ببین صداش بده؟ :دی
You can see links before reply

Honey_Shababi
Monday 23 January 2012, 10:27 PM
منم صداي c40 رو شنيدم(يكي از دوستام داره)...براي شروع خوبه...موردي نداره.

parsboy
Tuesday 24 January 2012, 07:44 AM
سلامی دوباره خدمت همه دوستان گل و عزیزم

چقدر خوشحالم جایی اومدم که دوستانی اینقدر مهربان فهمیده دلسوز داره

از همتون ممنونم بچه ها ، هر یک از جمله هاتون برام یک درس و راهنماییه،

حرفاتون انگیزه ام رو خیلی بیشتر از قبل کرد فقط دارم روز شماری میکنم که روز شروع کلاسم فرا برسه :)

دوست عزیز شما محبت داری ...
انشالله شروع کنید .. شما هر مشکلی داشتی می تونی روی بچه های اینجا حساب باز کنی ...
من که از وقتی عضو شدم خیلی وابسته ام به اینجا ... اخه تموم اعضاش به نوعی مهربان و بامرامند ....
من ایمان دارم با این روحیه بالا شما ... روزهای درخشانی در پیش خواهی داشت .

استعداد چیزی نیست جز علاقه و تلاش و پشت کار(پس حتما اگر بخواهید،انشاالله موفق می شوید).
واقعا" حرف قشنگی زدید ...

منم صداي c40 رو شنيدم(يكي از دوستام داره)...براي شروع خوبه...موردي نداره.
کاملا" موافقم هانی جان
منم همین عقیده را دارم ..

نه داداش کی گفته. اتفاقا خیلی هم برای شروع خوبه. اینو من 2 سال پیش با سی40 زدم گوش کن ببین صداش بده؟ :دی
عالی بود داش محمد ... معلومه هم سی 40 ساز خوبیه و هم نوازنده ش

shabebitolu
Tuesday 24 January 2012, 11:23 AM
دوستان عزیزی که پیغام خصوصی دادن بهم
عزیزان چون تعداد پستهایم کمتر از 15 است نمیتونم پاسخ بدم
این ای دی یاهومه
shabebitolu
اگر زحمتی نیست اونجا با هم در ارتباط باشیم.
بازم ممنونم از همتون

Classic_G
Thursday 26 January 2012, 04:42 PM
سلام آقا محمد گفتی اهل رشتی؟ میتونی یه استاد کلاسیک خوب بهم معرفی کنی؟ مرسی:5:
کارت خیلی عالی بود

Mohammad_ngml
Thursday 26 January 2012, 05:16 PM
مرسی داداش. من که خبری از استادای رشت ندارم. ولی نمیدونم استاد فرزاد دانشمند الان رشت هست یا نه. اگه رشت باشه به نظرم بهترین گزینه هست

shabebitolu
Saturday 28 January 2012, 11:51 AM
سلامی دوباره خدمت شما دوستان عزیز و گرامی.

دوستان یک مشورت در مورد خرید ساز'دوستان به نظرتون تو رنج200تومن ساز کارکرده خوب و سالم و بهتر از سی40 میتونم بگیرم??

یا برم همون سی40 نو بخرم??

کسی از سازش خسته نشده D: D: D: D:
خدایی قیمت ها دوبرار شده...

امروز ظاهرا دلار اومد پاییین، به نظرتون امیدی هست؟
چون میدونم حالا حالا ها نمیتونم هزینه کنم دوست داشتم
با یک گزینه خوب شروع کنم، این حرف دوستان رو هم قبول دارم
که با یک ساز معمولی شروع کنیم اگر موندیم بعد عوض کنیم.

ولی من اومدم که بمونم !!! D:
و تا اخرش هستم و کم هم نمیارم!!! D:

parsboy
Saturday 28 January 2012, 03:09 PM
سلامی دوباره خدمت شما دوستان عزیز و گرامی.

دوستان یک مشورت در مورد خرید ساز'دوستان به نظرتون تو رنج200تومن ساز کارکرده خوب و سالم و بهتر از سی40 میتونم بگیرم??

یا برم همون سی40 نو بخرم??
با درود :53:
گیتار (کلاسیک) مدل های فراوانی داره کلا" گیتارهای موجود در بازار ایران سه لایی هستند که برعکس ظاهرشون زیاد از صدای خوبی برخوردار نیستند ... این سازها معمولا" قیمتشون زیر 200 تومن هست .

گیتار های نیمه حرفه ای
به خاطر اینکه صحفه رو از جنس چوب کامل استفاده شده طنین و صدای بهتری نسبت به سه لای داره البته این ساز هم در بازار برندهای مختلفی داره که مورد پسند خیلی ها قرار گرفته این نوع گیتار از 300 ... 400 تومن به بالا در بازار می تونی پیدا کنی

گیتار دست ساز تمام چوب ... این نوع گیتار معلولا" قیمتش بالای 1.5 میلیونه

من به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم اگه 200 تومن داری یه کم دیگه بگذاری روش حداقل بشه 350 ... یا 400 بعد یک گیتار نیمه حرفه ای بخری
من خودم استیو دارم که زمانی 380 تومن خریدم خیلی ازش راضی ام
البته استاد خودم هم اون زمان یه کار کرده از جنس Cuenca گرفته بود 300 ... البته با نرخ ارز و تورم بازار امروز الان قیمت ها یه کمی رفته بالا ...
ولی شما هر نوع گیتاری که می پسندی حتما" با هماهنگی استادتون باشه ... چون زیاد نمیشه به گیتارهای دسته دوم اعتبار کرد شاید تاب و گز داشته باشه که تشخیصش برای من و شما سخته ...

معوملا" اساتید گیتار با مغازه های موسیقی اشنایی دارند و شمارا کامل در جریان میگذارند ...

اميدوارم موفق باشید :53:
با سپاس فراوان :53:

shabebitolu
Saturday 28 January 2012, 03:30 PM
خیلی ممنونم.
خدایی قیمتها که فضایی رفته بالا!!!
سی40 که زیر 100 بود زمانی شده160!
شهر که شلوغ میشه قورباغه هفت تیر کش میشه!!!
این 2 ماه اخیر بیش از2میلیون ازدست دادم :-( اول زندگی متاهلی
خدا پدر هرچی دزده نیامرزه.
از طرفیم خرید خونه;)

اوه.اوه یاد بدهیاتون افتادید دوستان ;-) ;-)
22سالمونه اندازه یه40ساله مشغله داریم!!!

من اخلاق بدی دارم چیزی میخوام بخرم باید متوسط رو به بالا باشه حداقل...
از سی 40 خوشم اومده ولی دلم باهاش نیست...
از طرفیم که بودجه کمه ای بابا;-):106:ح

parsboy
Saturday 28 January 2012, 05:00 PM
خیلی ممنونم.
خدایی قیمتها که فضایی رفته بالا!!!
سی40 که زیر 100 بود زمانی شده160!
شهر که شلوغ میشه قورباغه هفت تیر کش میشه!!!
این 2 ماه اخیر بیش از2میلیون ازدست دادم :-( اول زندگی متاهلی
خدا پدر هرچی دزده نیامرزه.
از طرفیم خرید خونه;)

اوه.اوه یاد بدهیاتون افتادید دوستان ;-) ;-)
22سالمونه اندازه یه40ساله مشغله داریم!!!

من اخلاق بدی دارم چیزی میخوام بخرم باید متوسط رو به بالا باشه حداقل...
از سی 40 خوشم اومده ولی دلم باهاش نیست...
از طرفیم که بودجه کمه ای بابا;-):106:ح
مشكلات زندگی همیشه هست غصه نخور داداش ارزو دارم روزهای خوب و روشنی در انتظار شما و خانواده محترمتون باشه همین که تنتون سالمه دنیایی ارزش داره ...
منم راستش با همین سی 40 شروع کردم ....

ذوست من حالا که قصد دارید یه گیتار خوب بخرید ..
طبق گفته های استادم
گیتار غیر استاندارد میتونه به یک هنرجو لطمه وارد کنه ... با همان 300..400 تومن هم میشه گیتاری مناسب تهیه کرد ولی گیتارهای چینی واقعا" اسیب رسان هستند چون ایراداتی در صدادهی و ساختار ان هست ...

امید دارم همیشه سربلند و سرافراز باشید .

shabebitolu
Saturday 28 January 2012, 06:22 PM
دوستان تا 300چی پیشنهاد میکنید فقط خدایی بیشتر نمیشه;-)

-_-_-
دوستان نظرشون رو در مورد این مدلها میفرمایند؟

yamaha CG111C
yamaha CG-101 A‎
yamaha GC31C
تو رنج 300 اینا بود جز cg 111 370

ممنون میشم یکم سریع کمک کنید اخه میخوام از 5شنبه برم کلاس :)
خیلی خوشحالم

oyama
Sunday 29 January 2012, 03:32 AM
من هیچ کدوم رو پیشنهاد نمی کنم

shabebitolu
Sunday 29 January 2012, 04:14 AM
دوست عزیز شما چه مدلی یشنهاد میدید
راستی یکبار پیام دادین که شرمنده شدم نشد جواب یدم اخه پستام.کمتر از 15تا است و امکان ارسال پیام خصوصی ندارم

Mohammad_ngml
Sunday 29 January 2012, 10:51 AM
داداش به نظرم بهتره همون سری C یه کدومشونو بگیری. من فکر نمیکنم گیتار های آماده از 100 تومن تا 300 تومن زیاد تفاوت صدایی داشته باشن. میتونی بقیه اون پولو پس انداز کنی یا بزنی به یه زخم دیگه. البته بازم به نظرم اگه بتونی یه گیتار دست دوم بسیار سالم و خوش صدا گیر بیاری اون موقع می ارزه 300 تومن بدی و به عنوان آخرین پیشنهاد عرض میکنم که از استادت مشاوره بگیر.

shabebitolu
Sunday 29 January 2012, 12:45 PM
بسیار سپاسگزارم محمد جان

من که تجربه ای در خرید ساز ندارم برای ساز کار کرده...
وگرنه نظر خودمم روی این مورد بود...

دوستان تهرانی یا کرجی عزیز جایی نمیشناسند؟ یا ساز کار کرده ای سراغ ندارید. :)؟

در مورد استاد خدمتتون بگم،یکی از دوستانم بهم معرفی کرد و خیلی تعریف،گفت به تمام سبکها اشراف دارند...

ممنون که تحمل میکنید و سوالات منو پاسخ میدهید

Mohammad_ngml
Sunday 29 January 2012, 01:37 PM
دوست عزیز اگه یه آموزشگاه هست که همه چیز آموزش میده موردی نداره.. ولی اگه یک نفر آدم هست که همه چیز آموزش میده یه مقدار قضیه بو داره.. بهتره سراغ کسی برید که تخصصش کلاسیک هست..

shabebitolu
Sunday 29 January 2012, 01:43 PM
نه آموزشگاهه محمد جان
این دوستم خیلی تعریف میکرد ازشون

راستی ماهی 35 گفتن اموزش رو،معقوله؟

حالا فردا با ایشون ملاقات دارم جناب استاد سیاوش چاپاریان امیدوارم شاگرد خوبی برای ایشون باشم :)

Mohammad_ngml
Sunday 29 January 2012, 01:59 PM
بله قیمتش خوبه. ایشالا که مدرس خوبی نصیبتون میشه. برات آرزوی موفقیت دارم

oyama
Sunday 29 January 2012, 03:44 PM
من این دو تا برادر چاپاریان ها رو می شناسم سیاوش و شهرام
شهرام چاپاریان که یکی از بزرگترین نوازندگان ایرانه
ولی داداشش(سیاوش) به ایشون نمی رسه
در باره ی ساز هم من یه گیتار صفحه چوب با کیفت فوق العاده برای یکی از دوستام چند روز پیش خریدم 185 تومن خودم باورم نمی شد این قیمت
پاین تر از آزدگان یه ساز فروشی هست اونجا پر گیتار هست بازار علی هم ساز فروشی داره اسمش سیامکه اگه خواستی بری اونجا بهم بگو تا بهش بگم چون اگه بدونی از طرف من هستید یه تخفیف تپل بهت می ده پاساژ طلا هم پر که پاساژ مخصوص سازه کل هر دو قدم تو کرج یه ساز فروشی پیدا می کنی
اصلا به من زنگ بزن با هم بریم برات بخریم اینجوری مطمئن تره
شماره رو خصوصی برات می فرستم

shabebitolu
Monday 13 February 2012, 12:37 PM
:amسلام دوباره خدمت همه ی عزیزان:redguitar:

دلم واسه سایت تنگ شده بود، این چند وقت خیلی درگیر بدم مخصوصا درگیر خرید خونه که خدارو شکر خریده شد گرچه خیلی خیلی خیلی سخت بود D:

دوستان عزیز بالاخره انتظار به سر رسید ، به کمک دوست خوبم حسین اقا که هیچوقت لطفش رو فراموش نمیکنم رفتیم و این ساز (You can see links before reply) رو خریدیم ، خیلی اذیتش کردم کلی ساز های مختف رو برام امتحان کرد...
البته 1 2 هفته ای میشه دقیقا مسابقه پرسپولیس و استقلال رو اونجا دیدیم و جا داره به همه شکس خورده ها تسلیت بگم :21::21::21::10::10: از جمله خود حسین ...

خوب دوستان اگر مجالی باشه از اخر هفته کلاس رو شروع میکنم:25:
این داستان ادامه دارد...

as_starless
Sunday 26 February 2012, 01:23 PM
]با سلام خدمت همه دوستان عزیز و گرامی این اولین پست من در این فروم در بین شما دوستانه

خوب از اینجا شروع کنم که از سنین پایین مخصوصا این ساز پر احساس علاقه داشتم ولی خوب یکسری
مسائل و بعد درگیری کار و...... بهم.این مجال رو نداد که قدمی به سوی این خواسته ی ارامبخشم بردارم.
نمیدنم چجور حسم رو به این ساز بیان کنم' ووقتی دست میگیرمش با اینکه اصلا بلد نیستم بنوازم اشک تو چشام جمع میشه همینجوری میزنم
از تمام موجودات و اجسام و دنیای اطرافم دور میشم و چیزی جز ارامش وجودم رو نمیگیره...

باور کنید این احساس واقعیمه نمیدونم شاید مسخره باشه.

الان که ازدواج کردم و مستقل شدم'با توجهبه فشار کار و زندگی روزمره دیگه تصمیم گرفتم یک راهی به سوی ارامشم باز کنم تازه اولراهم و کلی سوال تو ذهنم.

دوست دارم از اول راهم رو درست انتخاب کنم و درست ادامه بدم.

و این لازمش مشورت با شما اساتید و دوستان عزیزه.:25:
ممنون میشم کمکم کنید.
دوستدار همه سما
محمود

بهتره در ابتدای کار به یک استاد مراجعه کنید. از تئوری موسیقی شروع کتید و کم کم اسم نت ها و سیم ها رو یاد بگیرید. در قدم بعدی حالت انگشت ها و دست چپ رو به درستی روی ساز پیاده کنید. مهمتر از همه همیشه تمرین داشته باشید و صبر و حوصله را هم چاشنی تمرین بذارید.:redguitar:A.S

shabebitolu
Wednesday 28 March 2012, 12:33 AM
سلام به همراهان عزیز
:)
ابتدا سال نو رو خدمت همتون تبریک میگم و برای همه ارزوی سلامتی شادی و موفقیت دارم.

این 2 ماه اخر سال خیلی سرم شلوغ بود و برای همین نتونستم خدمت شناها باشم و بهتون
زحمت بدم و اذیتتون کنم.

سال جدید بازز میام و از تجاربت و راهنماییاتون استفاده می کنم.

تا قبل عید کلاسمیرفتم و شروع جدید کلاسها از 5 شنبه هفه بعد خواهد بود.

راستش به گفته های استاد دارم عمل میکنم و میرم جلو
ایشون کتاب استاد فرزاد دانشمند رو معرفی کردند و تدریس میکنن

نمیدونم مشکل از منه یا نه ولی یه کمکی سخته D: ولی خیلی خیلی برام شیرینه!
دستم کنده نمیدونم طبیعیه یا نه.
خلاصه اینکه با همه این تفاسیر دارم لذت میبرم و حسرت روزهای گذشته رو میکخورم که چرا دیرشروع کردم.

parsboy
Wednesday 28 March 2012, 08:41 PM
سلام به همراهان عزیز
:)
ابتدا سال نو رو خدمت همتون تبریک میگم و برای همه ارزوی سلامتی شادی و موفقیت دارم.

این 2 ماه اخر سال خیلی سرم شلوغ بود و برای همین نتونستم خدمت شناها باشم و بهتون
زحمت بدم و اذیتتون کنم.

سال جدید بازز میام و از تجاربت و راهنماییاتون استفاده می کنم.

تا قبل عید کلاس میرفتم و شروع جدید کلاسها از 5 شنبه هفه بعد خواهد بود.

راستش به گفته های استاد دارم عمل میکنم و میرم جلو
ایشون کتاب استاد فرزاد دانشمند رو معرفی کردند و تدریس میکنن

نمیدونم مشکل از منه یا نه ولی یه کمکی سخته D: ولی خیلی خیلی برام شیرینه!
دستم کنده نمیدونم طبیعیه یا نه.
خلاصه اینکه با همه این تفاسیر دارم لذت میبرم و حسرت روزهای گذشته رو میخورم که چرا دیرشروع کردم.
من خودم با کتاب پل هرفرت شروع کردم البته با نظر استادم اخه این کتاب به مراتب ساده تر از کتاب دانشمنده .... بعدا" بخشی از کتاب دانشمد 1 و 2 کار کردم البته نه کامل بعد رسیدم به کتاب جان میلز که تا الان هنوز تمومش نکرده ام .....
کتاب دانشمند کتاب با ارزشیه و می تونه شمارا خیلی کمک کنه سعی کن به گفته های استادت گوش کنی و به ریز ترین نکات هم توجه داشته باشی مخصوصا" تمرینات تکنیکی
اوایل هر قطعه سختی خاص خودش را داره
علی الخصوص بعضی مواقع شده که شمارا دلزده می کنه ولی بازم ادامه بده
به مرور زمان پی میبری می تونی قطعه را به زیبایی خودش برسونی و صدای خوبی از گیتارت دربیاری

منم اوایل قطعاتی که باره داشت دستم خیلی درد می گرفت و خیلی کند عمل می کرد ولی با تمرینات منظم و مفید به این نتیجه رسیدم هر مشکلی قابل حله .
همین که به جایی رسیدی که از قطعاتش لذت میبری خودش کلی ه و این میتونه نقش اساسی داشته باشه در پیشرفت شما ...
جسارت منو ببخش دوست عزیز و نازنینم :9:
اخه منم مثل شما هنوز اول راهم فقط خواستم اندک تجربیاتم در اختیارتون بگذارم .

همواره ایام به نیکی و شادی بر شما
بدرود .

shabebitolu
Thursday 29 March 2012, 11:35 PM
خیلی ممنونم دوست گلم.
اتفاقا خیلی نیاز دارم به تجارب دوستان
گلی مثل شما.

hamrah68
Monday 2 April 2012, 11:03 PM
درود بر شما دوستان گرامی
من هم تازه به جمع دوستانی که تازه میخواهند گیتار را فرا بگیرند پیوستم
یک گیتار Best Fun خریدم 250 تومان
امروز هم رفتم آموزشگاه نوای هزار دستان تو خیابان دقیقی
استاد هم با آقای اهورا کرباسی گرفتم استادی خوبی هستند؟
فقط جلسه ای به صورت خصوصی فقط 20 دقیقه 9000 تومان
خداییش 20 دقیقه خیلی کم نیست؟
من تو نت یه چند تا تبلیغ دیدم که استاد میاد خونه خودمون تازه یک ساعت هم کار میکنه 4000 تومان میگیره تازه نوشته بود اگه هر نفری رو بهش معرفی کنیم هزار تومان کم میکنه یعنی چهار نفر معرفی میکردم کلا کلاسها مفتی میشد
حالا ما همون 9000 تومان رو گرفتیم امیدوارم ارزشش رو داشته باشه
لطفا نظر یادتون نره
با تشکر
بدرود

omidshah
Tuesday 3 April 2012, 11:56 PM
سلام دوستان
من هم مثل این دوستمون میخوام گیتار کلاسیک شروع کنم .
و چون شاغل هستم فقط جمعه ها میتونم کلاس برم .
میخواستم ببینم استاد خوبی که جمعه ها تدریس کنه کسی میشناسه ؟

shabebitolu
Thursday 12 April 2012, 12:28 PM
سلام دوستان

بچه ها تمرینهای استاد رو تو خونه راحت میزنم ولی سر کلاس دستام میلرزه"!!" بد میزنم :-(

استاد میگه اشکال نداره راه می افتی و همیشم ازم راضیه:-(
ولی من از خودم راضی نیستم. میگه توقع خیلی زیاد نداشته باش الان راه می افتی.

دوستان نتهای ساده و ابتدایی برای تمرین دارند بهم بدن؟

parsboy
Thursday 12 April 2012, 06:05 PM
سلام دوستان

بچه ها تمرینهای استاد رو تو خونه راحت میزنم ولی سر کلاس دستام میلرزه"!!" بد میزنم :-(

استاد میگه اشکال نداره راه می افتی و همیشم ازم راضیه:-(
ولی من از خودم راضی نیستم. میگه توقع خیلی زیاد نداشته باش الان راه می افتی.

دوستان نتهای ساده و ابتدایی برای تمرین دارند بهم بدن؟
تمرینات تکنیکی دست چپ هم بهت داده ..؟؟ گام و ارپژ چطور ؟
ولی به نظر من این میتونه طبیعی باشه اخه توخونه بدون استرس هستی و با هر اشتباه فرصت برگشت بیشتری داری ....
سعی کن قطعات را با سرعتی بزنی که بدون اشتباه باشه از تمپو پایین شروع کن
و مثلا" اگه در میزان 4 نتی مشکل داری سعی کن همان جمله را بارها تکرار کنی و بعد که اشکالت رفع شد قطعه را از اول شروع کن ...
مطمئنا" به مرور زمان این استرس هم از بین میره ...
منم همانند استاد گرامی شما به پیشرفت شما امید زیادی دارم ... اخه با شوق خاصی تمرینات را دنبال میکنید .
با ارزوی موفقیت روز افزون شما دوست عزیزم

shabebitolu
Saturday 14 April 2012, 11:57 AM
مرسی دوست گلم که هوای مارو داریو راهنمایی میکنی مارو :-*

گام و ارپژ چطور ؟
راستش هنوز نمیدونم این چیه :(

تمرینات تکنیکی دست چپ هم بهت داده ..؟؟

تمرین خواصی نداده راستش همون اولا فقط حرکت انگشتها رو پوزشن های مختلف
1تا 4 و 2تا با هم اینارو گفتهند ولی مورد دیگه خیر.

بازم ممنونم از راهنمایی و دلگرمیات :-*

parsboy
Saturday 14 April 2012, 06:56 PM
مرسی دوست گلم که هوای مارو داریو راهنمایی میکنی مارو :-*

راستش هنوز نمیدونم این چیه :(

تمرین خواصی نداده راستش همون اولا فقط حرکت انگشتها رو پوزشن های مختلف
1تا 4 و 2تا با هم اینارو گفتهند ولی مورد دیگه خیر.

بازم ممنونم از راهنمایی و دلگرمیات :-*
هنوز من کار خاصی نکردم داداش .. شما محبت داری
معمولا" برای شکل گیری انگشتان و استایل دست ها تون تمریناتی در گیتار کلاسیک هست که کم کم بهش میرسی
البته قبل از هر تمرینی .. گام های کراماتیکه که همون انگشتان 1 تا 4 (دست چپ)که بهش یاداوری هم کردید
این گام کار بسیار کاربردی داره و وقتی مسلط شدی می تونی جای انها را تغییر دهی
..
مثلا" اول 1234 بعد 4321 بعد 1324 و 1342 و همین طور 2134 و .... بعد یک پله بیایی بالا یعنی بر روی سیم دوم ... و همین طور تا سیم 6 ...
همین طور یک بند بری جلو یعنی پوزیسیون بعدی البته همیشه از وسط دسته گیتار شروع کن واسه شروع ... برای راحتی ... چون اول دسته گیتار فشار زیادی به انگشت ها وارد میشه .
این تمرین را ارام ارام باید بری جلو نباید یک شبه همشو بزنی ... که فکر کنم استادتون هم بهش باید اشاره کرده باشه .

.
.
.
البته در بین این تمرینات و قطعه هر هفته که بهتون داده میشه
ارپژ هم به تمریناتون اضافه میشه
که کتابیه به نام " یکصد و بیست ارپژ جولیانی " این کتاب هم تاثیر بسزایی در تمرینات و زیبایی قطعات اینده شما خواهد داشت .
این تمرین برای دست راست هست و استیل دست شمارا بهبود می بخشه
.
.
من پیشنهاد می کنم فعلا" طبق گفته های استادتون برید جلو ... و زیاد به حرفهای من اعتبار نکنید :am
اگه بازم سوالی داشتی و از عهده من برمیاد خوشحال میشم جواب بدم البته دوستان دیگه هم هستند در کنار شما ...
من همیشه کوچک و مخلص شمام دوست عزیز و نازنیم

همواره ایام به نیکی و شادی بر شما

shabebitolu
Thursday 26 April 2012, 12:09 AM
واقعا راست میگن درخت هرچه پربار تر افتاده تر...
بازم از راهنماییات ممنون

متاسفانه اینترنت ندارم فعلا برای همین نمیتونم زیاد بیام و مزاحمتون بشم :-(