PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : cort Electric guitars!!!

coocooli
Wednesday 25 January 2012, 05:05 PM
سلام دوستان
تو این چند وقت همش تو سایت در مورد فندر مطلب میگذاشتم گفتم کمی هم در مورد برند های یگر صحبت کنیم
خوب امروز داشتم فکر میکردم میخواستم فرق بین کورت و فندر رو پیدا کنم ولی چیزی پیدا نکردم (البته از نظر شکل)
شما تا حالا با cort زدین ؟؟؟ به نظرتون چطور سازیه با فندر فقط تو شکل به هم شباهت دارن یا کیفیت و صداشون هم مثه هم است ؟؟؟

coocooli
Wednesday 25 January 2012, 07:57 PM
come on man

midnight 1
Friday 27 January 2012, 04:10 PM
چه سوال های عجیبی!
اخه کورتم شد ساز؟
به نظر من یکی از بیخود ترین ساز هاست ..اصلا نمیشه با برندی مثل فندر مقایسه کردش.همون بدرد کارهای اماتوری و شروع کردن و این جور کار ها میخوره.

hamedc
Wednesday 1 February 2012, 07:30 PM
کی هست حالا؟
عزیز الان خوده ایران داره طرح فندرو میزنه شرکت آریا...از نظر شکلی شباهت برادری دارند... ولی به نظرت فندر بهتره یا آریا (یا همون کورت) ؟!

midnight 1
Wednesday 1 February 2012, 07:42 PM
دوست من 1200 داد یکی از این مدل های کورت خرید پیکاپ emg دسته ابونی بدنه ماهون....ولی اینها همش اسم بود...سازش اصلا خوب نیست..من همون موقع ها 1300 دادم ایبانزمو خریدم rg2620 که صد شرف داره به کورت دوستم...
اصلا اصلا توصیه نمیکنم پول کلون بابت کورت بدی.خود دانی

midnight 1
Wednesday 1 February 2012, 07:44 PM
من نمیدونم این بابا کیه ولی گول این عکس هارو نخور به راحتی میان یه کمسیون تپل میدن به یه نوازنده که جنسشونو تبلیغ کنه واسشون.!سادست!

coocooli
Wednesday 1 February 2012, 08:06 PM
کی هست حالا؟
عزیز الان خوده ایران داره طرح فندرو میزنه شرکت آریا...از نظر شکلی شباهت برادری دارند... ولی به نظرت فندر بهتره یا آریا (یا همون کورت) ؟!

این خواننده مورد علاقه منه

آریا چیه که دیگه بخواد کپی هم بزنه حتی من برای آریا 1 پوند هم پول نمی دم :24:

coocooli
Wednesday 1 February 2012, 08:08 PM
من نمیدونم این بابا کیه ولی گول این عکس هارو نخور به راحتی میان یه کمسیون تپل میدن به یه نوازنده که جنسشونو تبلیغ کنه واسشون.!سادست!

نه دادا حتی 1% هم احتمال نداره این خواننده پول بگیره عکس بگره میشناسمش

metal-militia
Wednesday 1 February 2012, 08:11 PM
حالا کی هست اصلا؟؟؟؟

coocooli
Wednesday 1 February 2012, 08:19 PM
حالا کی هست اصلا؟؟؟؟

هیدن

midnight 1
Wednesday 1 February 2012, 08:21 PM

یادش به خیر من با یه aria stg004 شروع کردم..دستش مثل دسته بیل بود!:31:

akerfeldt
Wednesday 1 February 2012, 09:04 PM
یادش به خیر من با یه aria stg004 شروع کردم..دستش مثل دسته بیل بود!:31:
:21: حس اين روزاي من :دي عجب اكشني داره :دي

hamedc
Wednesday 1 February 2012, 09:08 PM
هیدن

الان اینگوی مالمستین ایرانو میگی ؟:دی :23::22:

akerfeldt
Wednesday 1 February 2012, 09:28 PM
والا من يه مدل پايين جكسون دست گرفتم يكي از بهترين كورت ها رو دست گرفتم سگ جكسونه 100 شرف داشت به كورت !!!!!!!! بريجش انگار پلاستيك آدم جرات نميكرد يه ويبره خفن بهش بده :)) صاحابش ميگفت ترمولو تعطيل :دي
اين همه ساز خوب ريخته

mamali_ho
Wednesday 1 February 2012, 09:48 PM
هیدن اگه خوانندس که چه ربطی داره به گیتار؟ یعنی نوازنده نیست؟ اصلا چی کارس؟ بند داره؟

metal-militia
Wednesday 1 February 2012, 09:52 PM
این هیدن کیه؟؟؟حالا چون این داره از کورت استفاده میکنه یعنی کورت ساز خوبیه؟؟؟؟اگر از نظر ضعیفترین ساز تو رتبه اول نباشه حتما دومه.هیدن که هیچی.استیو وای هم بگیره دستش بازم ساز بدرد بخوری نیست.

midnight 1
Wednesday 1 February 2012, 10:25 PM
این هیدن کیه؟؟؟حالا چون این داره از کورت استفاده میکنه یعنی کورت ساز خوبیه؟؟؟؟اگر از نظر ضعیفترین ساز تو رتبه اول نباشه حتما دومه.هیدن که هیچی.استیو وای هم بگیره دستش بازم ساز بدرد بخوری نیست.
فک کنم رتبه اول اریا چینی ها باشن بعد کورت .
والا من تاحالا ندیدم نوازنده بدربخوری کورت دست بگیره این هیدنم نمیدونم کیه اصلا!جالبه ها کورت سیگنچر استیو وای مثلا :21::31:

randy_rhoads
Wednesday 1 February 2012, 10:50 PM
البته دوستان يه نكته اي هست اونم اينكه سازهاي اريا usa ...jpn .ساز هاي بسيار خوب و گرون قيمتي هستند و ازشون استفاده زيادي ميشه......................

salar1366
Thursday 2 February 2012, 01:47 AM
تابیک علی متالیکا همه برندها رو توضیح داده. امرورز هم که قسمت کورت رو توضیح داده. تابیک خیلی خوب و کار راه اندازیه.

salar1366
Thursday 2 February 2012, 01:48 AM
فک کنم رتبه اول اریا چینی ها باشن بعد کورت .
والا من تاحالا ندیدم نوازنده بدربخوری کورت دست بگیره این هیدنم نمیدونم کیه اصلا!جالبه ها کورت سیگنچر استیو وای مثلا :21::31:
گیتاریست اسکورپیونز و بیسیست کیس کورت دارند.

Partrix
Thursday 2 February 2012, 07:22 AM
اه اه من نمی دونم چرا از این برند حالم بهم می خوره !!! آدمایی که بالای کورت پول میدن دو دسته اند!!!: یک یا پولشون زیادی کرده !!! دو یا این که از گیتار الکتریک هیچی سرشون نمی شه و حتی تفاوت نک و بریچ رو هم نمیدون !!!!!!!! بیخیال داداش آخه به قول دوستمون تا این همه ساز بهتر با همون قیمت ریخته مگه کسی عقلشو از دست داده که بره کورت بخره ؟

salar1366
Thursday 2 February 2012, 08:42 AM
با کدوم بول؟ مثلا با 700 تومان چه سازی میتونی بگیری که روش ای ام جی اکتیو باشه به جز کورت>؟

coocooli
Thursday 2 February 2012, 09:24 AM

مثل این که دوستان خیلی دوست دارن بدونن هیدن کیه اسم کامل مهراد هیدن اسم اصلی مهراد موستوفی راد (main zedbazi singer)
فک نکنم از کورت استفاده کنه فقط و ساز اصلیش باشه این عکس (کاور) یکی از آهنگاشونه شاید وقتی میخواسته عکس بگره این گیتار نزدیکتر بوده بهش Lol این کلیپ رو نگاه کن دوست عزیز
You can see links before reply

این تیزر همون کار هست که تو این تیزر داره از فندر استفاده میکنه :redguitar:

metal-militia یادمه چند وقت پیش تو یه تایپ دیگه گفتی هیچ سازی بد نیست ....

metal-militia
Thursday 2 February 2012, 10:58 AM
من جایی نگفتم بده.گفتم ساز بسیار ضعیفی هست و برای افراد آماتور خوبه.

randy_rhoads
Thursday 2 February 2012, 11:04 AM
دوست عزيز شما مثل اينكه چيزي از موسيقي راك و نوازندگي گيتار چيزي نمي دونيد دوست عزيز بهتر كمي تحقيق كنيد و در ضمن فكر ميكنم تنها مسي كه اين اقاي هيدن رو ميشناسه شما هستيد و يه نكته ديگه اگه ميخواهيد اطلاعات بيشتري در مورد اين ساز بدونيد تاپيك در خواست و مشاوره رو يه نگاهي بندازيد.............................

randy_rhoads
Thursday 2 February 2012, 11:09 AM
در مورد گيتاريست بند اسكورپيونز هم بايد بگم كه معمولا از ساز گيبسون استفاده ميكنند و ريكنبكر كه دست ساز هستند.البته ممكن هم هست كه داشته باشن هيچ بعيد نيست اما قطعا با اين ساز هايي كه از برند كورت در اين هست 180 درجه متفاوته................در مورد بيسيت بند كيس هم مثل اينكه اخيرا از اين برند استفاده كرده ولي من اجرايي ازش با اين ساز نديدم ...............................

metal-militia
Thursday 2 February 2012, 11:11 AM
در تکمیل صحبتهای رندری رودز عزیز باید بگم.بستگی داره شما بخوای از گیتار چه استفاده ای بکنی.فکر نکنم استفاده ی هیدن بیشتر از زدن آکورد باشه.اما وقتی شما بخوای سولو بزنی اونوقته که تفاوت جنس و کیفیت ساخت دسته بسیار تاثیر گذاره.یا اگه بخوای ریف های محکم و خشن بزنی اونوقت جنس بادی و پیک آبها نقش خودشون رو نشون میدن.کلا برای کاری که هیدن میخواد بکنه کورت بهترین گزینه است.کارخونه هایی مثه آیبانز حتی جنس میپلی که روی گیتار 400 دلاریشون میندازن با میپلی که روی گیتار 3000 دلاریشون هست فرق داره.پس بهتره زیاد به مشخصاتی که توی سایت ها نوشته توجه نکنید.گیتار باید تو دست خودش رو نشون بده

Partrix
Thursday 2 February 2012, 11:20 AM
با کدوم بول؟ مثلا با 700 تومان چه سازی میتونی بگیری که روش ای ام جی اکتیو باشه به جز کورت>؟

آخه استاد همه چیز که پیک آپ نیست !!! بعدش هم از فرناندز و آیبانز با این بودجه ای که شما می گید میشه سازای خیلی بهتری برداشت .

coocooli
Thursday 2 February 2012, 12:24 PM
در تکمیل صحبتهای رندری رودز عزیز باید بگم.بستگی داره شما بخوای از گیتار چه استفاده ای بکنی.فکر نکنم استفاده ی هیدن بیشتر از زدن آکورد باشه.اما وقتی شما بخوای سولو بزنی اونوقته که تفاوت جنس و کیفیت ساخت دسته بسیار تاثیر گذاره.یا اگه بخوای ریف های محکم و خشن بزنی اونوقت جنس بادی و پیک آبها نقش خودشون رو نشون میدن.کلا برای کاری که هیدن میخواد بکنه کورت بهترین گزینه است.کارخونه هایی مثه آیبانز حتی جنس میپلی که روی گیتار 400 دلاریشون میندازن با میپلی که روی گیتار 3000 دلاریشون هست فرق داره.پس بهتره زیاد به مشخصاتی که توی سایت ها نوشته توجه نکنید.گیتار باید تو دست خودش رو نشون بده

فرقی نداره گیتار چیه نوازنده باید خوب آموزش دیده باشه و بزنه
شما با یه عکس و فیلم این همه چیز رو فهمیدی ؟؟؟ شما از کجا میدونید این هیدن میخواد چکار کنه آخه:106:

coocooli
Thursday 2 February 2012, 12:31 PM
دوست عزيز شما مثل اينكه چيزي از موسيقي راك و نوازندگي گيتار چيزي نمي دونيد دوست عزيز بهتر كمي تحقيق كنيد و در ضمن فكر ميكنم تنها مسي كه اين اقاي هيدن رو ميشناسه شما هستيد و يه نكته ديگه اگه ميخواهيد اطلاعات بيشتري در مورد اين ساز بدونيد تاپيك در خواست و مشاوره رو يه نگاهي بندازيد.............................

دوست عزیز من بیشتر این چند سال گذشته رپ و هیپ هاپ گوش میدادم ولی حالا راک هم چند وقت هست هم خیلی گوش میدم

دوست عزیز شما مثل اینکه از هیدن چیزی نمی دانی هیدن یکی از بهترین خواننده ها و نوارنده راک و رپ ایران هست دوست عزیز بهتر کمی تحقیق کنی...Lol

metal-militia
Thursday 2 February 2012, 12:55 PM
هیدن یکی از بهترین خواننده ها و نوارنده راک و رپ ایران هست
شما چهارتا آهنگ از جو ساتریانی و استیو وای و اینگوی مالمستین گوش بده تا دستت بیاد راک یعنی چی.صرفا دوتا پاورکورد زدن با گیتار الکتریک نمیشه راک.

coocooli
Thursday 2 February 2012, 01:01 PM
شما چهارتا آهنگ از جو ساتریانی و استیو وای و اینگوی مالمستین گوش بده تا دستت بیاد راک یعنی چی.صرفا دوتا پاورکورد زدن با گیتار الکتریک نمیشه راک.

من نگفتم جهان گفتم ایران
ولی می دانم جهانی هم میشه

akerfeldt
Thursday 2 February 2012, 01:12 PM
دوست عزیز من بیشتر این چند سال گذشته رپ و هیپ هاپ گوش میدادم ولی حالا راک هم چند وقت هست هم خیلی گوش میدم

دوست عزیز شما مثل اینکه از هیدن چیزی نمی دانی هیدن یکی از بهترین خواننده ها و نوارنده راک و رپ ایران هست دوست عزیز بهتر کمی تحقیق کنی...Lol
والا پس اگه اينجوريه نوريك ميساكيان -همايون مجدزاده -عليرضا اصفهاني -آيدين زاهدي و... تو ايران چي هستن كه اين هيدن بخواد يكي از بهترينها باشه !!! :دي lol
والا همين بچه هاي سايت خيلي هاشون نوازنده هاي توپي هستند تو سبك خودشون ولي ناشناخته :redguitar:

coocooli
Thursday 2 February 2012, 01:19 PM
والا پس اگه اينجوريه نوريك ميساكيان -همايون مجدزاده -عليرضا اصفهاني -آيدين زاهدي و... تو ايران چي هستن كه اين هيدن بخواد يكي از بهترينها باشه !!! :دي lol
والا همين بچه هاي سايت خيلي هاشون نوازنده هاي توپي هستند تو سبك خودشون ولي ناشناخته :redguitar:

دوست عزیز دوست ندارم وارد این بحث بشم چون دفعه قبل برای همین بحث ای دیم بن شد

metal-militia
Thursday 2 February 2012, 01:25 PM
منم دوست ندارم وارد این بحث بشم.اما شما روی هیدن تعصب بیجا داری.اگه آهنگ جالبی دارن که شما بر پایه اون میگید ایشون بهترین راکر ایرانه.خب بزار ما هم گوش کنیم.

madmaster
Thursday 2 February 2012, 01:32 PM
امروز تو جمهوری یک کورت دیدم که واقعا خفن بود

coocooli
Thursday 2 February 2012, 01:54 PM
منم دوست ندارم وارد این بحث بشم.اما شما روی هیدن تعصب بیجا داری.اگه آهنگ جالبی دارن که شما بر پایه اون میگید ایشون بهترین راکر ایرانه.خب بزار ما هم گوش کنیم.

ممنون دوست عزیز دست خودم نیست وقتی کسی از هیدن بد میگه خیلی عصبانی میشم و نمی توانم جلو خودم رو بگیرم

من چون ویندوزمو عوض کردم الان آهنگی از هیدن ندارم بجز این فیلم

You can see links before reply[z1.Zedbazi.net].mp4.aspx

اینو میگذارم ولی نمی خواهم چیزو و صابت کنم اینو میگذارم فقط برای این که شما با صدای هیدن آشنا شوید

akerfeldt
Thursday 2 February 2012, 02:02 PM
داريم يه بحث منطقي ميكنيم دليلي نداره ناراحت بشين!!!!
من هم از خيلي ها خوشم مياد دليل نميشه نقاط ضعفشون رو ناديده بگيرم............
تعصب رو موزيك هم به نظر من جالب نيست

randy_rhoads
Thursday 2 February 2012, 02:36 PM
من اين ويدئو رو ديدم و واقعا شرمنده .................................................. ..من ايشون رو موزيسين هم نمي دونم چه برسه به نوازنده راك و پاپ.............................برادر من مثلا كسي كه لوازم پزشكي ميفروشه حتما پزشك جراح هست؟ شايد اين دوست شما علاقه به موسيقي داشته باشه ولي به هيچ عنوان عضوي از خانواده راك محسوب نميشه...............................شما از تك تك افراد بپرسيد نظرشون رو و مقايسه كنيد.....در ضمن اينجا كسي با شما دشمني نداره فقط دوستان كه راك رو بهتر ميشناسن بهتر مي تونن بهتون كمك كنن................

hamedc
Thursday 2 February 2012, 02:46 PM
فقط یه نصیحت برو کارهای مایکل آنجلو / مالمستین / رومـئو / پتروسی / ستریانی / باکت هد / کلاپتون / جیمی پیج / بلک موره / گری موره و..... گوش کن احتمالا نظرت 100% عوض شه (اونم 180 درجه) ...قضاوت اینجوری به خاطر محدود بودن و تک بعدی نگاه کردنه
ادامه بحث وقت تلف کردنه

alimetallica_2
Thursday 2 February 2012, 05:19 PM
امروز تو جمهوری یک کورت دیدم که واقعا خفن بود
خوب ما که با هم بودیم، ولی تاحالا کورت به این خوبی ندیده بودم. مثل اینکه کیفیت سازهای خوب کورت هم بد نیست. حالا نمیشه با ای اس پی و گیبسون و ... مقایسه کرد، اما با یک سری مدلهای ال تی دی شاید برابری کنه و حتی گیتارهای دیگه. من که بدم نمیامد.
ولی خودم به شخصه با همون پول بی سی ریچ چین رو ترجیه میدم.

alimetallica_2
Thursday 2 February 2012, 05:23 PM
در مورد گيتاريست بند اسكورپيونز هم بايد بگم كه معمولا از ساز گيبسون استفاده ميكنند و ريكنبكر كه دست ساز هستند.البته ممكن هم هست كه داشته باشن هيچ بعيد نيست اما قطعا با اين ساز هايي كه از برند كورت در اين هست 180 درجه متفاوته................در مورد بيسيت بند كيس هم مثل اينكه اخيرا از اين برند استفاده كرده ولي من اجرايي ازش با اين ساز نديدم ...............................
من دیدم اما.
شاید جریان کورت هم بشه مثل جریان ماشین های کره ای که اولش حرفی برای گفتن نداشتند ولی بعد چند سال با بالا بردن کیفیت بازارهای آمریکا رو هم تصاحب کردندن.

coocooli
Thursday 2 February 2012, 05:46 PM
دوستان یا در مورد بحث اصلی تایپ صحبت کنید یا اصلا تایپ رو میبندیم و دیگه ادامه نمی دهیم

لطفا به علاقه دیگران احترام بگذارید

metal-militia
Thursday 2 February 2012, 07:01 PM
شما یه ویدئو از هیدن گذاشتید و ما هم نظرمون رو میگیم.به نظر منم این آقا حتی پاپ هم نمیزنه.در هر صورت.بحث ما این این بود که کورت یه ساز آماتوری هست و اینکه هیدن با کورت عکس گرفته نشون خوب بودن این ساز نیست.هیچ فرد حرفه ای از کورت استفاده نمیکنه.افرادی مشهوری هم که دوستان گفتن در اضای گرفتن مبالغی پول از گیتار اون کارخونه استفاده میکنن.

coocooli
Thursday 2 February 2012, 07:10 PM
شما یه ویدئو از هیدن گذاشتید و ما هم نظرمون رو میگیم.به نظر منم این آقا حتی پاپ هم نمیزنه.در هر صورت.بحث ما این این بود که کورت یه ساز آماتوری هست و اینکه هیدن با کورت عکس گرفته نشون خوب بودن این ساز نیست.هیچ فرد حرفه ای از کورت استفاده نمیکنه.افرادی مشهوری هم که دوستان گفتن در اضای گرفتن مبالغی پول از گیتار اون کارخونه استفاده میکنن.

من میدونم یک تایپ کتاب بحث است همه میتوانند نظرات خودشون رو بگن برام مهم نیست ولی شما داری خیلی راحت میگی که ایشون پول گرفته با کورت عکس گرفته این یک توهین است من اینو میدانم که پدرش هر هفته 25 میلیون درامد داره پدرش صاحب یک کارخونه هست که حالا نمی خواهم بگم چه شرکتی ولی اون شرکت 7 زیر مجموعه داره شرکت پدرش نیازی نداره که بخواد از شرکتی مثه کورت پول بگیره و با یکی از گیتاراشون عکی بگیره:22:

metal-militia
Thursday 2 February 2012, 07:13 PM
من اصلا منظورم این یارو نبود.کی اینو میشناسه که شرکت کورت بهش پول بده؟؟؟من گفتم افراد مشهور.نگفتم نوازنده های گمنام و آماتور.حالا خدا کنه این آقا بره و جهانی بشه.ما که بخیل نیستیم.

coocooli
Thursday 2 February 2012, 07:22 PM
فک کنم دیگه رپفا بدونی چیه ؟؟؟
برو انجا بزن مهراد هیدن و زدبازی ببین چندتا پست میاد
حالا دیگه هرکی هرچی دوست داره بگه من دیگه هیچ Pm نمیدم تو این پست شماها برین آهنگای خواننده های ال ای رو گوش کنید همه آزادن تو انتخاب آهنگ

akerfeldt
Thursday 2 February 2012, 09:15 PM
فک کنم دیگه رپفا بدونی چیه ؟؟؟
برو انجا بزن مهراد هیدن و زدبازی ببین چندتا پست میاد
حالا دیگه هرکی هرچی دوست داره بگه من دیگه هیچ Pm نمیدم تو این پست شماها برین آهنگای خواننده های ال ای رو گوش کنید همه آزادن تو انتخاب آهنگ
والا جسارت نباشه ها من كل جامعه ي رپفا رو قاطي موزيسين جماعت حساب نميكنم ........... در نتيجه اصلا نميخونم كه اونها چي بگن ....... يه مشت مايه دار بي سواد در زمينه ي موسيقي ................
................
................
ببين عزيز من يكي از رفيقام يكي از گيتاريست هاي شاخ روزگاره يكي از گيتار هاش كورت هست يه اي اس پي هم داره خودش ميگه كورت رو فقط به اين دليل خريده كه از تمريناش عقب نيفته و براي پولهاي بالا خريد كورت ابلهي مطلقه

miralienca
Thursday 2 February 2012, 09:29 PM
تو هر برندی گیتار بد و مشکل دار پیدا میشه.
شما وقتی ساز ساخت چین واندونزی میخری دیگه زیاد تفاوت نمیکنه که کورته یا ایبانز یا بی سی ریج یا........
احتمال مشکل دار بودن سازتون زیاد میشه.
هر چقدر هم رده های پایینتر اون برند رو انتخاب کنید اوضاع بدتر میشه.
چون نه لوازم خوبی گیرتون میاد نه سازتون ساخت خوبی داره.
وقتی هم پولی بیشتر از ارزش اون ساز میپردازید مسلما" بیشتر از اون برند متنفر میشید.
ساز کورت لوازم خوبی داره. ولی باید بتونید سالمش رو انتخاب کنید و بهای اضافی هم بابتش نپردازید.
وقتی هم میخواهید بیشتر از800 تومن هزینه کنید دیگه نباید سراغ سازهای چینی و اندونزی برید.
تا حالا کورتی ندیدم که ارزش داشته باشه بابتش 1200 پول بدید.
البته الان شرایط به سمتی رفته که قیمتها به شدت بالاست و واقعا" خیلی از سازها ارزش قیمتشون رو ندارند.

alimetallica_2
Thursday 2 February 2012, 10:36 PM
من اصلا منظورم این یارو نبود.کی اینو میشناسه که شرکت کورت بهش پول بده؟؟؟من گفتم افراد مشهور.نگفتم نوازنده های گمنام و آماتور.حالا خدا کنه این آقا بره و جهانی بشه.ما که بخیل نیستیم.

فکر کنم من هم باید از کورت یه مایعی بگیرم چون تو کلیپمون B.C Rich ام رو دستم نگرفتم و از کورت استفاده کردم. :23:

alimetallica_2
Thursday 2 February 2012, 10:39 PM
تو هر برندی گیتار بد و مشکل دار پیدا میشه.
شما وقتی ساز ساخت چین واندونزی میخری دیگه زیاد تفاوت نمیکنه که کورته یا ایبانز یا بی سی ریج یا........
احتمال مشکل دار بودن سازتون زیاد میشه.
هر چقدر هم رده های پایینتر اون برند رو انتخاب کنید اوضاع بدتر میشه.
چون نه لوازم خوبی گیرتون میاد نه سازتون ساخت خوبی داره.
وقتی هم پولی بیشتر از ارزش اون ساز میپردازید مسلما" بیشتر از اون برند متنفر میشید.
ساز کورت لوازم خوبی داره. ولی باید بتونید سالمش رو انتخاب کنید و بهای اضافی هم بابتش نپردازید.
وقتی هم میخواهید بیشتر از800 تومن هزینه کنید دیگه نباید سراغ سازهای چینی و اندونزی برید.
تا حالا کورتی ندیدم که ارزش داشته باشه بابتش 1200 پول بدید.
البته الان شرایط به سمتی رفته که قیمتها به شدت بالاست و واقعا" خیلی از سازها ارزش قیمتشون رو ندارند.

آخه آقای موسوی الان دیگه ساز کره ای و ژاپنی زیر میلیون پیدا نمیشه که. الان بی سی ریچ های چین که تو ایران هستند همه میلیونی هستند. کره ایهاش اختلاف قیمت کمی دارند با اونها (هرچند که کیفیتشون زمین تا اسمون فرق داره)

miralienca
Friday 3 February 2012, 12:03 AM
آخه آقای موسوی الان دیگه ساز کره ای و ژاپنی زیر میلیون پیدا نمیشه که. الان بی سی ریچ های چین که تو ایران هستند همه میلیونی هستند. کره ایهاش اختلاف قیمت کمی دارند با اونها (هرچند که کیفیتشون زمین تا اسمون فرق داره)
چرا میشه.اگه عاشق زرق و برق گیتار نباشید و به نو و اکبند بودن ساز حساس نباشید هنوز میشه سازهای ژاپنی و کره ای مناسب پیدا کرد
یکی از دوستان esp vII std fr در حد نو و با هاردکیس 1450 گرفت.
جکسون ژاپن هم حدود 1 تومن میشه گیر آورد.
برندهای ژاپنی دیگه ای هم مثل یاماها ، اسکوئر ، گرکو،مایا و ..... میشه خیلی مناسبتر تهیه کرد.
عدم شناخت ساز و تعصب بیجا به یک برند یا یک آرتیست یا آکبند بودن ، باعث میشه برای سازهای نامناسبی بهای میلیونی پرداخت بشه.

alimetallica_2
Friday 3 February 2012, 01:56 AM
به نظر شما آیبانز RG2570 قیمت 1100 دست دوم میارزه؟

miralienca
Friday 3 February 2012, 07:30 PM
به نظر شما آیبانز RG2570 قیمت 1100 دست دوم میارزه؟
ساز خوبیه . ولی نقاط ضعفی هم داره.
بدترین قسمتش بریدجشه. ضعیف و شکننده هستش.
کلا" ساختارش جوریه که خشونتی که میدونم دوست داری گیتارت داشته باشه رو نداره.
ولی اگه سالم و در شرایط خوبی باشه، با هارد کیس یک تومن قیمت خوبیه.
خیلی بهتر از این سازهای چینی هستش که 400 دلار هم نیستندو اینجا افراد ساده لوح 2 تومن پول پاش میریزند.
الان دارم رو گیتار دین ساخت چین یه مشتری کار میکنم که 350 دلار قیمتشه و این بابا تو جمهوری 2 میلیون پولش رو داده. تازه داره عشق هم میکنه.
فردا که برمیگرده شهرستان و گیتارش رو دست میگیره کم کم متوجه میشه 2 تومن پول پای چه آشغالی ریخته.

mohsen7373
Friday 3 February 2012, 09:46 PM
سلام ذوستان.. من یه آیبانز rg370dx کره ای (دست دوم) 350 تومن خریدم.می خواستم بدونم همین ساز نوش تو بازار پیدا میشه؟ اگه میشه چقدری هست قیمتش؟

alimetallica_2
Saturday 4 February 2012, 01:32 AM
خیلی بهتر از این سازهای چینی هستش که 400 دلار هم نیستندو اینجا افراد ساده لوح 2 تومن پول پاش میریزند.
الان دارم رو گیتار دین ساخت چین یه مشتری کار میکنم که 350 دلار قیمتشه و این بابا تو جمهوری 2 میلیون پولش رو داده. تازه داره عشق هم میکنه.
فردا که برمیگرده شهرستان و گیتارش رو دست میگیره کم کم متوجه میشه 2 تومن پول پای چه آشغالی ریخته.
ساز چینی 2 تومان. واه.
تو جمهوری من ساز کره ای بی سی ریچ مثلا دیدم 2 تومان که ظاهرش بی نقص بود. اونها میارزه دیگه؟
یا مثلا این گیتار 1800 بود.
قیمت دلاریش زیر 700 دلاره.
اما خوب من وقتی باهاش زدم با گیتارهای کره ای این قیمت تو ایران قابل مقایسه نبود. در واقع خیلی قوی تر بود، حتی از خیلی از LTD هایی که تو ایران 1800 فروخته میشند ظاهر بهتری داشت از نظر ظاهر ساخت و تمیزی کار و صدا و اکشن و ...

salar1366
Wednesday 8 February 2012, 10:52 PM
آقای موسوی من جکسون آر آر تری ژاپن دارم، اما خودم با گیتار علی متالیکا (بی سی ریچ چینش) بیشتر حال کردم و به نظرم هیچ ضعفی نداشت. نسبت به قیمت هم فکر نکنم با 1 تومان بشه سازی بهتر از اون خرید.

miralienca
Thursday 9 February 2012, 01:58 AM
آقای موسوی من جکسون آر آر تری ژاپن دارم، اما خودم با گیتار علی متالیکا (بی سی ریچ چینش) بیشتر حال کردم و به نظرم هیچ ضعفی نداشت. نسبت به قیمت هم فکر نکنم با 1 تومان بشه سازی بهتر از اون خرید.
برای همینه که میگن مرغ همسایه غازه.

alimetallica_2
Thursday 9 February 2012, 07:07 PM
در این مورد خود من هم با ار ار تری خیلی حال نمیکنم. البته بخاطر وی بودن و بولت آن بودنش، وگرنه دسته خوش دستی داره، صدای سیمور هم که عالیه.
22 فرت بودنش هم کمی به کار ما نمیاد.

miralienca
Thursday 9 February 2012, 10:59 PM
خود منم با گیتار بولت ان میونه خوبی ندارم، خصوصا" که طرح دار باشه.
با بی سی ریچ هم میونۀ خیلی خوبی دارم چون هم سنیم. البته نه سری بولت ان و چینی

alimetallica_2
Friday 10 February 2012, 12:41 AM
من از سازم نستبا راضیم. نسبت به قیمتی که تو ایران ساز موجوده اما خوب خودم از بولت آن خیلی بدم میاد.
از بی سی ریچ کره بدم نمیاد اما.
متاسفانه تو تهران از 1600 تا 2200 داره فروخته میشه.
مثلا ASM Pro کره الان 1600 هست که نمیدونم نمیارزه یا نه واقعا؟

LORD-LUCIFER
Friday 10 February 2012, 12:52 AM
من از سازم نستبا راضیم. نسبت به قیمتی که تو ایران ساز موجوده اما خوب خودم از بولت آن خیلی بدم میاد.
از بی سی ریچ کره بدم نمیاد اما.
متاسفانه تو تهران از 1600 تا 2200 داره فروخته میشه.
مثلا ASM Pro کره الان 1600 هست که نمیدونم نمیارزه یا نه واقعا؟
تا اونجايي كه من متوجه شدم بعضي مدلهاي BC RICH هم چيني دارن هم كره اي.

يكيش همين ASM PRO هست. نيازي به گفتن من نيست اما خواستي بخري اينم در نظر بگير

و حتما چك كن.

alimetallica_2
Friday 10 February 2012, 12:57 AM
منظور من کره ایش هست.
معمولا محصولات چین بولت آن هستند و کره نک ترو.
این هم از جمله نک ترو ها هست.

LORD-LUCIFER
Friday 10 February 2012, 12:59 AM
منظور من کره ایش هست.
معمولا محصولات چین بولت آن هستند و کره نک ترو.
این هم از جمله نک ترو ها هست.

براي همين گفتم چك كن چون چيني ASM PRO فرقي از لحاظ مشخصات با

كره ايش نداره فقط محل ساختهاشون فرق دارند.

alimetallica_2
Friday 10 February 2012, 01:06 AM
کشور سازنده برای من خیلی مهم نیست، اگر قیمتش کمتر باشه و نک ترو با پیکاپ EMG باشه و قیمت مناسب یکی از گزینه هام میتونه باشه.
فقط الان نمیدونم این قیمت کلا میارزه یا نه.
و با این پول گزینه های بهتری هم تو ایران هست یا نه!!!

LORD-LUCIFER
Friday 10 February 2012, 01:08 AM
کشور سازنده برای من خیلی مهم نیست، اگر قیمتش کمتر باشه و نک ترو با پیکاپ EMG باشه و قیمت مناسب یکی از گزینه هام میتونه باشه.
فقط الان نمیدونم این قیمت کلا میارزه یا نه.
و با این پول گزینه های بهتری هم تو ایران هست یا نه!!!

الان قيمت به نرخ روزش چنده تو ايران؟

يادمه قبلا ميگفتي باهاش زدي و خيلي راضي بودي.

اگه قيمتش اندازه بودجه ات هست چرا نميخريش؟:26:

alimetallica_2
Friday 10 February 2012, 01:12 AM
الان قيمت به نرخ روزش چنده تو ايران؟

يادمه قبلا ميگفتي باهاش زدي و خيلي راضي بودي.

اگه قيمتش اندازه بودجه ات هست چرا نميخريش؟:26:
من فعلا 1 میلیون پول دارم.
باید فرناندز رو بفروشم. حالا 1500.400 هزچند که شد و بعد تصمیم بگیرم.
دوست ندرام از نظر دلاری و ارزیدن خیلی بره تو پاچم. حتی اگر ساز خوبی باشه.

LORD-LUCIFER
Friday 10 February 2012, 01:17 AM
من فعلا 1 میلیون پول دارم.
باید فرناندز رو بفروشم. حالا 1500.400 هزچند که شد و بعد تصمیم بگیرم.
دوست ندرام از نظر دلاری و ارزیدن خیلی بره تو پاچم. حتی اگر ساز خوبی باشه.

سازها ارزششون عوض نشده. اين پول ماست كه بي ارزش شده.

اين مدل ASM PRO NT هم داره كه اگه اشتباه نكنم از فلويدرز دارش ارزونتره.

اگه بريج ثابت مهم نيست برات ميتوني بهش فكر كني.

alimetallica_2
Friday 10 February 2012, 01:24 AM
اگر بریج ثابت میخواستم که همین فرناندزی که دستمه خداست.
هم قیافه داره، هم مشخصات خیلی خوبی داره، هم خفن خوش دسته.
خودم تو این چند روزی که دستم بوده شیفتش شدم.
شیطونه میگه نفروشمش و بی سی ریچم رو هم با 100 تومان سر دادن با آیانز دست دوم RG2570 عوض کنم.
اما بعد میگم بگذار جفتشو بفروشم باز یک گیتار بهتر بگیرم.

salar1366
Friday 10 February 2012, 05:44 PM
اگر بریج ثابت میخواستم که همین فرناندزی که دستمه خداست.
هم قیافه داره، هم مشخصات خیلی خوبی داره، هم خفن خوش دسته.
خودم تو این چند روزی که دستم بوده شیفتش شدم.
شیطونه میگه نفروشمش و بی سی ریچم رو هم با 100 تومان سر دادن با آیانز دست دوم RG2570 عوض کنم.
اما بعد میگم بگذار جفتشو بفروشم باز یک گیتار بهتر بگیرم.
فرناندزت رو میتونی با RR3 من عوض کنی؟ :9:

salar1366
Friday 10 February 2012, 05:45 PM
برای همینه که میگن مرغ همسایه غازه.
واقعا صداش فرق داره.
البته علی میگفت بخاطر بیکاب های راکفیلدشه و از نظر ساخت گیتار مال من بهتره.

alimetallica_2
Saturday 11 February 2012, 12:06 PM
واقعا صداش فرق داره.
البته علی میگفت بخاطر بیکاب های راکفیلدشه و از نظر ساخت گیتار مال من بهتره.
گیتار شما بهتره اما به کار من نمیاد. من کلا دنبال V نیستم.
از طرفی دنبال سیستم بولت آن نیستم.

amin421
Saturday 11 February 2012, 03:04 PM
من یه کُرت دارم راضی نیسم ولی میسازم باش ،دوسشم دارم :دی

coocooli
Sunday 12 February 2012, 02:36 PM
یه سوال :
ibanez بهتر یا cort ???

amin421
Sunday 12 February 2012, 03:11 PM
ibanez بـه نـظـر مـن بـهـتـره

Doom
Sunday 12 February 2012, 05:11 PM
سلام دوستان معلومه که آیبانز بهتره !!!!! من خودم ایبانز ندارم کورت x11 داشت دوستم که یکی از بهترین هاش بود وقتی رفتم زدم باهاش بعدش اومدم خونه گیتار یاماهای خودمو بوسیدم !!!!

Doom
Sunday 12 February 2012, 05:22 PM
از نظر من اگه میخوای صدا های مثل فندر بگیری با پول کم هم گیتار بگیری چیزی به جز یاماها سری پسفیکا نگیر چون من پایین ترین مدلشو دارم از همین سری هر استدیو که میرم یا پیش هرکدوم از دوستام میرم باورشون نمیشه که صدای تمیز ازش میگیرم من با یا ماهای خودم استیو وای مالمستین رو زدم !!!! تو نمونه کار هایی که گذاشتم ببین ولی اگه مشکل پول نیست ایبانز . فندر . فرناندز . گیپسون .جکسون اینا بگیر هیچ وقت پولتو بابت کورت نده بعد هیدن که گیتاریست نیست !!!! یه خواننده !!! همینی که رپ میخونده ؟؟؟ اگه منظورت اونه که اون هیچی از ساز نمیدونه

Doom
Sunday 12 February 2012, 05:26 PM
من فکر کنم بهترین نوازنده ای که کورت میزنه رضا یزدانی باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو کل دنیا !!!!!!!!!!!!

Doom
Sunday 12 February 2012, 05:32 PM
البته دوستان به جز شوخی یه چند سری داره کورت که گیتاراش خوبه ولییییییییییی تو ایران اصلا نمیاد !!!! شانس ما !!! مثل سری ویوا اینم لینکش You can see links before reply (You can see links before reply) و یکی دیگه هم سری m که این دو سری You can see links before reply (You can see links before reply) بهترین های کورت هستن و بعضی هاشون هم تو گیتار سنتر و گیتار پلیر جایزه گرفتن اگه این دوسری تو ایران بود من یکیشو حتما میخریدم ولی متاسفانه تو ایران حتی سری هایی که میاد اصلش هم نیست چه برسه به این دو سری !!!!!! تو خرید ایبانز هم حواستون باشه !!! مدل های چینی زیادی داره !!! که یک روزه کوک خالی میکنه با این که قفل سیم هم داره !!!

alimetallica_2
Monday 13 February 2012, 10:12 PM
یه سوال :
ibanez بهتر یا cort ???
تمام سولو آرتیست ها قدر دارند با آیبانز کار میکنند ناسلامتی.
جم استووای، جو ستریانی و JS.
و بسیار سیگنچرهای دیگه که داره که من تو تاپیک آشنایی مختصر با برندهای گیتار الکتریک به آنها اشاره کردم.
کورت فقط یک نوازنده مشهور داره اون هم به تازگی گیتاریست اسکورپیونز هست که گاهی از کورت استفاده میکنه.

coocooli
Wednesday 15 February 2012, 05:23 PM
تمام سولو آرتیست ها قدر دارند با آیبانز کار میکنند ناسلامتی.
جم استووای، جو ستریانی و JS.
و بسیار سیگنچرهای دیگه که داره که من تو تاپیک آشنایی مختصر با برندهای گیتار الکتریک به آنها اشاره کردم.
کورت فقط یک نوازنده مشهور داره اون هم به تازگی گیتاریست اسکورپیونز هست که گاهی از کورت استفاده میکنه.

آره مثل همیشه شما بردین D:
درسته از این طرف به داستان نگاه نکرده بودم

Partrix
Wednesday 15 February 2012, 05:57 PM
بله دیگه معلومه که داداش علی میبره !:21: باید هم یه فرقی بین یه نوازندهی حرفه ای و نوازنده های آماتور مثل ما باشه دیگه دادا :24:

k.sh
Thursday 16 February 2012, 11:41 PM
درود...در مورد اکوستیک های cort هم نظر بدن دوستان حرفه ای لطفا.... یک تاپیک جدا درست کردم ولی کسی نظر خاصی نداد.... من خودم چندتا از اکوستیکاشو تست کردم هم از نظر صدا و هم دسته خیلی خوشم اومد..... دوستان نظر کارشناسانشون و بدن لطفا.... ممنون

alimetallica_2
Friday 17 February 2012, 12:19 AM
بله دیگه معلومه که داداش علی میبره !:21: باید هم یه فرقی بین یه نوازندهی حرفه ای و نوازنده های آماتور مثل ما باشه دیگه دادا :24:
چوب کاری نکن.
من که نه پول دارم کورت بخرم نه آیبانز. (مگر اینکه دو تا سازها رو بفروشم بتونم یک آینانز بخرم)
کارخانه هاش که به من ربطی نداره، هر کدومشون اسم من رو هم بیارند یک ام فخر میفروشم و افختار میکنم که جوجه نوازنده ای مثل من رو هم حساب کردند.

salar1366
Monday 27 February 2012, 06:32 PM
باید افتخار کنند که یکی مثل شما با گیتارشون بزنه.
من که اگر کارخونه گیتار داشتم یک سیگنجر علی متالیکا میزدم.
یکی هم برای رضا رنجبران و یکی هم برای آقا شهنام.
شماها همه نوازندگان خیلی خیلی خوبی هستید که قدر خودتون رو نمیدونید.

alimetallica_2
Monday 27 February 2012, 11:23 PM
رضا و شهرام که اره اما من رو با اونها مقایسه نکن که من جای شاگرد اونهام.
ولی خوب حاضرم به من افتخار کنند اگر اونها هم حاضر باشند. 50 درصد اجازه ساخت سیگنچر توسط من حله، میمونه 50 درصد اونها.

metal-militia
Monday 27 February 2012, 11:26 PM
من سیگنیچر نمیخوام.همین قدر که برای هر سبکی که میخوام بزنم یه گیتار داشته باشم باسم کافیه.یه ای اس پی باسه ریف متال.یدونه جکسون باسه سولو.

rt_ashkan
Thursday 1 March 2012, 03:15 PM

دوست عزیز،آریا کجاییه؟؟؟

coocooli
Thursday 1 March 2012, 08:13 PM
دوست عزیز،آریا کجاییه؟؟؟

,,,اول از همه چی خوش آمدید...

من تا حالا گیتار آریا نداشم ولی فک کنم واسه آمریکا است چون سایتش اینه ...

تو سایت هم نوشته The Aria Official Website! ...

alimetallica_2
Friday 2 March 2012, 12:57 AM
اریا هایی که تو بازار ایرانه هیچ کدومش اصل نیست. معمولا قیمتش هم پایین تر از همه گیتارهاست تو الکتریک.
اما تو کلاسیک گیتارهای خوبی داره.

abbys
Friday 2 March 2012, 09:54 AM
,,,اول از همه چی خوش آمدید...

من تا حالا گیتار آریا نداشم ولی فک کنم واسه آمریکا است چون سایتش اینه ...

تو سایت هم نوشته The Aria Official Website! ...

گیتار 150 تومنی که دیگه اصل نیست
ولی فکر کنم اصلش مال japan باشه

alimetallica_2
Friday 2 March 2012, 08:34 PM
آریا که من دارم (کلاسیک) مال کرست. آریا اندونزی، تایوان، تایلند و ... هم داریم. گیتاریه که خیلی جاها میزنندش.

coocooli
Monday 19 March 2012, 09:18 AM
,,,دوستان یعنی هیچ برندی نیست که کورت از اون بهتر باشه ؟

Partrix
Monday 19 March 2012, 10:56 AM
این داداش گلم سوال خیلی عجیبه !!! هر برندی ممکنه ساز های چرت و به درد نخور هم داشته باشه حتی گیبسون ( که البته ما هیچ ساز رو کمتر از درجه ی عالی از این کمپانی ندیدیم !!! ) ! ولی خوب همون طور که میگم ممکنه هر شرکتی ساز هایی داشته باشه که از خیلی از مدل های کورت ضعیف تر باشه .
با این که من خودم از کورت بدم میاد ولی خیلی از ساز هاش خوب و کار رابندازه به نظرم ! ولی این شرکت حالا حالا ها جا داره تا واقعا یه برند قابل توجه و طراز اول بشه .
شرمنده که باز پررویی کردم و کنار بزرگان نطر دادم !

alimetallica_2
Tuesday 20 March 2012, 06:33 PM
,,,دوستان یعنی هیچ برندی نیست که کورت از اون بهتر باشه ؟
اتفاقا ما یک ساز کورت vx4x برای عماد گرفتیم. ساز بدی به نظر نمیاد. خیلی هم خوش دسته.
صدای بدی هم نداره. چرا به نظر من که از یاماها هم حتی بهتره.

salar1366
Thursday 22 March 2012, 12:11 AM
مبارک باشه.

rainbow
Tuesday 27 March 2012, 02:07 PM
سلام
دوست من هر چقدر پول بدی آش میخوری اگر پولش مهم نیست برات خوب مسلمه که کورت نگیری بهتره دیگه سوال نداره اما من خودم تازه کارم و برای شروع یه crot G210 گرفتم ، آشنای که باهام اومده بود گفت پیکاپش فوق العادست ظاهرشم خیلی قشنگه و مدل فندره
ولی بازم معلومه اگه پولت میرسه چیز دیگه بخر خوب