PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به یک استاد کاملا حرفه ای

smssms
Saturday 28 January 2012, 12:55 AM
سلام. من دنبال یه استاد خوب می گردم که پیانوی کلاسیک حرفه ای تدریس کنه.مشکلم اینه که تا حالا با یه استاد خوب و حرفه ای کار نکردم.از تئوری چیز زیادی نمی دونم ولی اجرام نسبتا خوبه. نمونه کارامم پارسال تو انجمن گذاشته بودم.

می خواستم کسایی که با استادای حرفه ای کار کردن، از تجربیات کار کردن با استادشون بگن و منو راهنمایی کنن.
خیلی ممنون.

mtrezaei
Thursday 12 April 2012, 10:30 PM
اینطوری که میگی حرفه ای نمیدونم منظورت چقدر حرفه ایه.
برای کلاسیک ایرانی میتونی بری پیش فریبرز لاچینی.
برای پاپ ایرانی میتونی بری پیش افشین مقراضی.
برای کلاسیک غربی هم میتونی بری پیش سروش ده بستی.

ولی به نظر من اول با استاد کمتر حرفه ای (با اون منظوری که داشتید) کار کنید ، اگه دیدید که جوابگو نیست برید پیش استاد حرفه ای...

mehdifshp
Thursday 19 April 2012, 10:08 AM
دوستان سلام

منم با ی استاد کار میکنم که انصافا استاد خوبی هستند. اما خب چند ماه پیش ک میخواستم شروع کنم نمیدونستم ایشون کلاسیک تدریس نمیکنن و فقط پاپ کار میکنن ... خودشون میگن حالا میخای یکی ۲ سالی پاپ بزن بد معرفیت میکنم ب استاد خوب کلاسیک... اما من میترسم وقتم تلف بشه ... برا همین گفتم با شما مشورت کنم .. مخصوصا ک میترسم ۲ سال دیگه همینطور پاپ کار کنم دیگه آلوده اش بشم و حوصله نکنم برم از اول کلاسیک کار کنم (مثلا من الان روزی ۲ ساعت تمرین کردم تو این ۶ ماه ... اما میترسم اون موقع همچین انگیزه ای نداشته باشم دیگه... آدم دیگه !!!)

اگه فکر میکنید بهتر از الان کلاسیک شروع کنم ، ممنون میشم ی استاد ک با متد روسی کار میکنه و معروف هست رو ب من معرفی کنید ...

sony3000
Thursday 19 April 2012, 03:24 PM
دوستان سلام

منم با ی استاد کار میکنم که انصافا استاد خوبی هستند. اما خب چند ماه پیش ک میخواستم شروع کنم نمیدونستم ایشون کلاسیک تدریس نمیکنن و فقط پاپ کار میکنن ... خودشون میگن حالا میخای یکی ۲ سالی پاپ بزن بد معرفیت میکنم ب استاد خوب کلاسیک... اما من میترسم وقتم تلف بشه ... برا همین گفتم با شما مشورت کنم .. مخصوصا ک میترسم ۲ سال دیگه همینطور پاپ کار کنم دیگه آلوده اش بشم و حوصله نکنم برم از اول کلاسیک کار کنم (مثلا من الان روزی ۲ ساعت تمرین کردم تو این ۶ ماه ... اما میترسم اون موقع همچین انگیزه ای نداشته باشم دیگه... آدم دیگه !!!)

اگه فکر میکنید بهتر از الان کلاسیک شروع کنم ، ممنون میشم ی استاد ک با متد روسی کار میکنه و معروف هست رو ب من معرفی کنید ...

شما کلا برین تو کاره کلاسیک. حتی اگه علاقه مند هم نیستین برین. چون کلا موسیقی کلاسیک درک شما رو میبره بالا و اون موقع پاپ براتون خنده ای بیش نیست.
میتونین پیش استاد باباییان هم برین.

mehdifshp
Saturday 21 April 2012, 08:51 AM
علاقه که دارم ، خیلی هم دارم ....
اما دلم میخواد با متد روسی یاد بگیرم ، استادی ک معرفی کردید با چه متدی تدریس میکنن ؟

در مورد اینکه اول همراه با اینکه دارم پاپ یاد میگیرم سلفژ کار کنم و یک مقدار از تکنیکهای Improvisation رو یاد بگیرم و بعد کلاسیک رو شروع کنم چیه ؟

Pathetique
Saturday 21 April 2012, 10:06 AM
علاقه که دارم ، خیلی هم دارم ....
اما دلم میخواد با متد روسی یاد بگیرم ، استادی ک معرفی کردید با چه متدی تدریس میکنن ؟

در مورد اینکه اول همراه با اینکه دارم پاپ یاد میگیرم سلفژ کار کنم و یک مقدار از تکنیکهای Improvisation رو یاد بگیرم و بعد کلاسیک رو شروع کنم چیه ؟

گاگیک بابائیان جزو استاتید خیلی بزرگ کشور و در سطح اول اون هستن . ولی نمیدونم از چه روشی استفاده میکنن . البته از هر روشی استفاده کنن باز زیاد فرقی نمیکنه چون کارشونو بلدن . البته یکی از شاگردان ایشون من دیده بودم جان تامپسون آموزش میدن ولی نمیدونم خودشونم این کارو میکنن یا نه . ولی بعید میدونم .

arsalan212
Sunday 22 April 2012, 07:11 PM
اقا این متد روسی ومتدهات منو کشته...شما مهم اینه که به هدف برسین.قطعات کلاسیک مهمن..همیشه مثلا قطعه امپرومپتو شوپن یه جوره حالا اگه صدتا نوازنده با متدها مختف بزنن...قطعه همونه که هست..حالاهرکی درست بزنه مهمه..چرابعضی ازمااینقدردنبال وسیله ایم بجای هدف..مثلا اگه یکی فردابیادبگه متدجدیداوردم همه میریم سمت اون...من شاید دههاکتاب پیانوخوندموتوخارج از ایروون هرپیانیستی که میدیدم کنجکاوبودم که چیازده..همشون توی اتودهای چرنی...کرامر..پیشنا..اشمیت...و امثال ایناو مشابهشون مثل هانون...هیلر...برتینی...بیر..ت دورههای پایه واتودهای کرامر..موشوفسکی..شوپن...وامث ل اینها ومشابهشون اتفاق نظر داشتن...

mehdifshp
Monday 23 April 2012, 08:43 AM
اقا این متد روسی ومتدهات منو کشته...شما مهم اینه که به هدف برسین.قطعات کلاسیک مهمن..همیشه مثلا قطعه امپرومپتو شوپن یه جوره حالا اگه صدتا نوازنده با متدها مختف بزنن...قطعه همونه که هست..حالاهرکی درست بزنه مهمه..چرابعضی ازمااینقدردنبال وسیله ایم بجای هدف..مثلا اگه یکی فردابیادبگه متدجدیداوردم همه میریم سمت اون...من شاید دههاکتاب پیانوخوندموتوخارج از ایروون هرپیانیستی که میدیدم کنجکاوبودم که چیازده..همشون توی اتودهای چرنی...کرامر..پیشنا..اشمیت...و امثال ایناو مشابهشون مثل هانون...هیلر...برتینی...بیر..ت دورههای پایه واتودهای کرامر..موشوفسکی..شوپن...وامث ل اینها ومشابهشون اتفاق نظر داشتن...

دوست خوبم

حالا شما خیلی تجربه داری و سریع داری واکنش نشون میدی !! اگه متدها مهم نبودند به وجود نمیومدند و همه از ی متد استفاده میکردند ،،، این حرفها و شعارهای ایرانیهاست ک فقط ب هدف فکر کن و از این چیزها ک معمولا کلی گویی میشه ... اونم بیشتر از طرف افرادی مطرح میشه ک خودشون موقع یاد گیری حسابی ب زحمات افتادن ب خاطر اینکه فقط ب هدف توجه داشتن و دقت نکردن ک راه رسیدن ب هر هدفی شاید مهمتر از خود هدف باشه گاهی !!!

بدون اینکه بخوام موضوع رو کشش بدم ی مثال خیلی خیلی ساده اش اینه .... شما اگه هدفت باشه از تهران بری شیراز، ب نظرت مهم نیست با قطار بری ، با هواپیما بری با ی سواری خوب بری و یا یک اتوبوس ؟ اگه جوابت مثبت هست ک هم عقیده یم و این موضوع در مورد یاد گیری هر چیزی صدق میکنه... حتی برا یاد گیری دروس فنی هم دانشگاه شریف ی فرقهای عمده ای با دانشگاه آزاد علی اباد کتول داره !!!

اما اگه بازم فکر میکنی که فقط هدف مهمه ک هیچی .... سعی میکنیم از این ب بعد از ماشین حساب استفاده نکنیم ... چون هدف حساب کردنه و چرتکه هم این کارو انجام میده !!!

کلام آخر : ی فرق بزرگ بین افراد موفق و بقیه اینه ک افراد موفق ب وسیله روش و ابزار آرزوشون رو ب هدف قابل رسیدن تبدیل میکنن ... یعنی فکر میکنه راه رسیدن ب هر آرزو چیه !!!!

rain-man
Monday 23 April 2012, 08:56 AM
دوست خوبم

حالا شما خیلی تجربه داری و سریع داری واکنش نشون میدی !! اگه متدها مهم نبودند به وجود نمیومدند و همه از ی متد استفاده میکردند ،،، این حرفها و شعارهای ایرانیهاست ک فقط ب هدف فکر کن و از این چیزها ک معمولا کلی گویی میشه ... اونم بیشتر از طرف افرادی مطرح میشه ک خودشون موقع یاد گیری حسابی ب زحمات افتادن ب خاطر اینکه فقط ب هدف توجه داشتن و دقت نکردن ک راه رسیدن ب هر هدفی شاید مهمتر از خود هدف باشه گاهی !!!

بدون اینکه بخوام موضوع رو کشش بدم ی مثال خیلی خیلی ساده اش اینه .... شما اگه هدفت باشه از تهران بری شیراز، ب نظرت مهم نیست با قطار بری ، با هواپیما بری با ی سواری خوب بری و یا یک اتوبوس ؟ اگه جوابت مثبت هست ک هم عقیده یم و این موضوع در مورد یاد گیری هر چیزی صدق میکنه... حتی برا یاد گیری دروس فنی هم دانشگاه شریف ی فرقهای عمده ای با دانشگاه آزاد علی اباد کتول داره !!!

اما اگه بازم فکر میکنی که فقط هدف مهمه ک هیچی .... سعی میکنیم از این ب بعد از ماشین حساب استفاده نکنیم ... چون هدف حساب کردنه و چرتکه هم این کارو انجام میده !!!

کلام آخر : ی فرق بزرگ بین افراد موفق و بقیه اینه ک افراد موفق ب وسیله روش و ابزار آرزوشون رو ب هدف قابل رسیدن تبدیل میکنن ... یعنی فکر میکنه راه رسیدن ب هر آرزو چیه !!!!
کاملا درسته متاسفانه اکثر ما ایرانیا تو همه چی عجله داریم خیلیا که یه سازیرو انتخاب میکنن هدفشون اینه به زودی یه نوازنده بزرگ بشن و فقط انتظار معجزه دارند یادگیری اونم تو سنای بالاتر نیاز به وقت و حوصله و پشتکار داره بهتره تو یادگیری جلوی پامونو ببینیم تا اخر کارو البته اینم بگم اتودهای پیانو اگه عاشق نباشی خیلی وقتا دلزدت میکنه

smssms
Thursday 3 May 2012, 09:50 AM
کسی هست که با آقای بابایان کار کرده باشه؟ در مورد هزینه کلاسشون و نوع آموزششون یه مقداری توصیح داده بشه ممنون میشم.

maryagoli19
Sunday 27 May 2012, 11:37 AM
آموزشگاه ترانه. استادهای خوی داره . مثل
آقای تیموریان . رزومشون رو می تونید از سایتشون ببینید.

mehdifshp
Tuesday 19 June 2012, 09:42 AM
مربم گلی ممنون از راهنمایی... رفتم پیش ایشون باهاشون صحبت کردم کاملا معلومه مه خیلی به کارشون مسلط هستند.... فقط دیگه اونجا باید با پاپ و ایرانی خداحافظی کنی و بری... به هر حال من که احتمال زیاد هفته دیگه اولین کلاسم رو با ایشون دارم

بازم ممنون

arsalan212
Wednesday 20 June 2012, 06:22 PM
کاملا درسته متاسفانه اکثر ما ایرانیا تو همه چی عجله داریم خیلیا که یه سازیرو انتخاب میکنن هدفشون اینه به زودی یه نوازنده بزرگ بشن و فقط انتظار معجزه دارند یادگیری اونم تو سنای بالاتر نیاز به وقت و حوصله و پشتکار داره بهتره تو یادگیری جلوی پامونو ببینیم تا اخر کارو البته اینم بگم اتودهای پیانو اگه عاشق نباشی خیلی وقتا دلزدت میکنه

متاسفانه متوجه عرض بنده نشدید.....من نمیگم متد واتود مهم نیست...یک ایراد بزرگ بخث تو فضای سایبری اینه که ادم یا نمیتونه مطلب زو متوجه کنه یا اغلب مخاطب نمیگیره.........و حقم داره چون نمیبینه کی اینور نشسته و چند سالشه و سطخ اطلاعش چقدره......؟okشما درست میگین.....اینا واسه پایه لازمه اما تو سطوح عالی عمدا باید انواع متدهارو مطالعه کرد وزد خالا یا بخاطر تدریس یا اطلاع....ولی اختمال میدم بازهم متوجه عرض بنده نشدید.............

mehdifshp
Wednesday 20 June 2012, 07:35 PM
اول اینکه الان متوجه منظورتون شدم.... برداشتم اینه که میفرمایید همه متدها رو برای حرفه ای بودن باید دونست و کار کرد... خب این خیلی منطقیه من بد متوجه شده بودم.. عذر می خوام

اما بازم برای یکی مثل من یه مقدار ایده ال گرایی به حساب میاد وقتی توی رویا هم در دورترین فاصله ممکن ار حرفه ای بودن نشستم :))))

به هر حال ممنون از راهنمایی

Pathetique
Wednesday 20 June 2012, 09:18 PM
متاسفانه متوجه عرض بنده نشدید.....من نمیگم متد واتود مهم نیست...یک ایراد بزرگ بخث تو فضای سایبری اینه که ادم یا نمیتونه مطلب زو متوجه کنه یا اغلب مخاطب نمیگیره.........و حقم داره چون نمیبینه کی اینور نشسته و چند سالشه و سطخ اطلاعش چقدره......؟okشما درست میگین.....اینا واسه پایه لازمه اما تو سطوح عالی عمدا باید انواع متدهارو مطالعه کرد وزد خالا یا بخاطر تدریس یا اطلاع....ولی اختمال میدم بازهم متوجه عرض بنده نشدید.............

شما اگر از همون اول بگید که در سطوح بالا دیگه ما نمیایم اینطوری بحث کنیم چون منطقیه . وقتی دوره اولیه که حتمأ باید با یک متد درست کار بشه ، تموم شد بعد وارد دوره متوسطه میشیم که بازم تا حدودی متد کار مهم هست ولی نه به اندازه اوایل کار . حالا یکی این مرحله رو هم رد کرده میشه پیشرفته که دیگه درک عمیقی از ساز پیدا کرده و میتونه تز بده و برای ارتقای سطح کیفی هم میتونه اتود تمرین کنه . که اتودهای فوق العاده قوی مثل لاکامپانلا یا تمام اتودهای شوپن و خیلیای دیگه . دیگه وقتی یکی ساز رو فهمیده نیازی به استفاده از روش های دیگران نداره .