PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی در زمینه خوانندگی

Milad_G
Thursday 23 February 2012, 08:28 AM
سلام دوستان

من الان 16 سال دارم و می خوام شروع کنم کم کم خودم رو برای خوانندگی آماده کنم . من الان دارم گیتار و پیانو می زنم و قصد دارم یکی دو سال دیگه ویلن رو هم یاد بگیرم اما سوالم اینجاست برای شروع آموزش خوانندگی اول از کدوم کلاس شروع کنم ؟؟ چون کلی کلاس هست ؟؟

سلفژ
صدا سازی
آواز ایرانی

لطفا به ترتیب بگین که از کدوم کلاس ها شروع کنم بهتره ؟؟

راستی می خوام تحریر هام رو هام خوب کنم . ممنون

taal
Thursday 1 March 2012, 09:51 AM
دوستای خوب اگه لطف کنن وجواب بدن ممنون میشم بلکه ما هم بتونیم استفاده کنیم

Mehraneh
Thursday 1 March 2012, 11:42 AM
من تا جایی که می دونم کلاس سلفژ که می رن علاوه بر صدا ها و اینا ارزشش ، تیپ اجراشون رو هم یاد می دن!!!!!

البته جاهایی که کلاس جدا برای آموزش آواز موجوده همه ی اینا رو با هم بهتون یاد می دن!

Milad_G
Friday 2 March 2012, 04:41 PM
خیلی ممنون

الان 2 هفتس منتظر یه جوابم !!!

r_a_m_i_n
Friday 2 March 2012, 04:57 PM
سلام دوستان

من الان 16 سال دارم و می خوام شروع کنم کم کم خودم رو برای خوانندگی آماده کنم . من الان دارم گیتار و پیانو می زنم و قصد دارم یکی دو سال دیگه ویلن رو هم یاد بگیرم اما سوالم اینجاست برای شروع آموزش خوانندگی اول از کدوم کلاس شروع کنم ؟؟ چون کلی کلاس هست ؟؟

سلفژ
صدا سازی
آواز ایرانی

لطفا به ترتیب بگین که از کدوم کلاس ها شروع کنم بهتره ؟؟

راستی می خوام تحریر هام رو هام خوب کنم . ممنون

دست عزیز اگه میخواید آواز ایرانی کار کنید....که مستقیم برید پیش استاد آواز
اگه میخواید پاپ کار کنید اول کلاس سلفژ برید.....

Milad_G
Saturday 3 March 2012, 07:18 AM
ممنون رامین خان

نه من میخوام پاپ کار کنم

پس اول از سلفژ شروع کنم دیگه ؟؟ سلفژ چقدر زمان می بره ؟؟
بعد سلفژ چی ؟؟

برای تمرین تحریر بهتر نیست برم کلاس آواز ایرانی ؟

r_a_m_i_n
Saturday 3 March 2012, 10:43 AM
ممنون رامین خان

نه من میخوام پاپ کار کنم

پس اول از سلفژ شروع کنم دیگه ؟؟ سلفژ چقدر زمان می بره ؟؟
بعد سلفژ چی ؟؟

برای تمرین تحریر بهتر نیست برم کلاس آواز ایرانی ؟

خواهش میکنم......نه....حتی اینهایی که آواز ایرانی هم کار میکنن بعضیاشون اول سلفژ میرن.....
به نظر من فعلا برو سلفژ بعد آواز هم کار کن......هنوز واسه تحریر زوده

Milad_G
Saturday 3 March 2012, 11:02 AM
بازم ممنون

سلفژ چقدر طول میشکه ؟؟

آخه یکی از دوستام می رفت دیدم یه کتابی داره که فک کنم 150 صفحه هستش و روشم به زبون هندی نوشته بود !!

coocooli
Saturday 3 March 2012, 11:23 AM
,,,من یه روز از یک استاد موسیقی پرسیدم برای شروع خوانندگی (در هر سبک) باید چه کنم گفت سبک مهم نیست اول باید بری سلفژ کار کنی که حتی وقتی کسی داره یک آهنگ را اجرا میکنه بفهمی در چه نتی است ... به نظر خودمم هم اول باید برید سلفژ

coocooli
Saturday 3 March 2012, 11:25 AM
بازم ممنون

سلفژ چقدر طول میشکه ؟؟

آخه یکی از دوستام می رفت دیدم یه کتابی داره که فک کنم 150 صفحه هستش و روشم به زبون هندی نوشته بود !!

,,,دوست عزیز این را باید استادت مشخص کند...

Milad_G
Saturday 3 March 2012, 11:29 AM
ممنون از همه دوستان

r_a_m_i_n
Sunday 4 March 2012, 09:58 AM
بازم ممنون

سلفژ چقدر طول میشکه ؟؟

ببین سلفژ تموم شدنی نیست......یعنی اگه بخوای ادامه بدی به جاهایی میرسه که سلفژ کتاب 4 پوزولی رو حتی خیلی از اساتید هم نمیتونن انجام بدن.......خود من الان 1.5 ساله که دارم کلاس سلفژ میرم....
ولی شما که میخوای خواننده شی فکر کنم 6 ماه کافی باشه

Mehraneh
Sunday 4 March 2012, 10:28 AM
دیروز دقیقا با یه آموزشگاهی داخل تهران صحبت کردم برای آواز پاپ !
بعد گفت اول ازتون تست می گیرن اگه کار سلفژتون خوب باشه قبول میشین و میری سر کلاس اگه نه اول کلاس سلفژ میری@

nasserakbari
Thursday 26 April 2012, 03:08 PM
سلام:41::41::41::41::41::41::41::41:

تشکر از همه دوستان.
آقا میلاد اگه میخوای بخونی یه پیشنهاد دارم برات.
یه استاد خوب پیدا کن و ولش نکن.
اول سلفژباید کار کنی اگه میخوای علمی باشه. البته زیاد طول نمیکشه چون پیانو کار کردی.
بعد باید صدا سازی کار کنی تا تکنیک خوندن رو یاد بگیری مثل: وکال، نفس گیری، دشیفت نت و...
البته این ها رو میتونی همزمان هم یاد بگیری مهم علاقست.
چون صدای شما الان توی رشد هست اگر سراغ تحریر بری حنجرت دوچار گره های صوتی میشه چون تحریر باعث کیکس و برخورد تار های صوتی به هم میشه اگه دقت کرده باشی وقتی داری نت های بالا رو میخونی صدا یک دفعه قطع میشه که به اصطلاح میگن کیکس کرد.

عاقلانه تلاش کن نه سخت کوش.

Milad_G
Friday 27 April 2012, 11:52 AM
سلام:41::41::41::41::41::41::41::41:

تشکر از همه دوستان.
آقا میلاد اگه میخوای بخونی یه پیشنهاد دارم برات.
یه استاد خوب پیدا کن و ولش نکن.
اول سلفژباید کار کنی اگه میخوای علمی باشه. البته زیاد طول نمیکشه چون پیانو کار کردی.
بعد باید صدا سازی کار کنی تا تکنیک خوندن رو یاد بگیری مثل: وکال، نفس گیری، دشیفت نت و...
البته این ها رو میتونی همزمان هم یاد بگیری مهم علاقست.
چون صدای شما الان توی رشد هست اگر سراغ تحریر بری حنجرت دوچار گره های صوتی میشه چون تحریر باعث کیکس و برخورد تار های صوتی به هم میشه اگه دقت کرده باشی وقتی داری نت های بالا رو میخونی صدا یک دفعه قطع میشه که به اصطلاح میگن کیکس کرد.

عاقلانه تلاش کن نه سخت کوش.

سلام
مرسی از راهنماییتون

من استادی که باهاش در حال حاضر کار می کنم هم گیتار بلده و هم پیانو . گیتار رو از سال 70 شروع کرده و الان هم دانشجوی ارشد آهنگسازی تو دانشگاه آزاد تهران هستش و ساز تخصصیش پیانوئه و خیلی هم باهاش راحتم . ایشون به سلفژ هم وارد هستند به نظرتون پیش ایشون باز هم به یاد گیری سلفژ ادامه بدم یا برم پیش یه استاد دیگه ؟
شخص دیگری هم به نام جوزی هستند که از شاگردای استاد شجریان بودند . پیش استاد خودم برم یا پیش ایشون ؟؟

راستی صداسازی رو کسی که آواز یاد میده می تونه یاد بده ؟؟
آخه تو شهر ما کلاسی به اسم صدا سازی نیست !!
یه سلفژ و یه آواز ایرانی و یه آواز آذری !

aria2012
Friday 4 May 2012, 05:28 PM
دوستان یک سوال من از موسیقی هیچ چیز نمیدونم آیا واسه خوانندگی باید حتما یه ساز بلد باشم؟

r_a_m_i_n
Friday 4 May 2012, 05:46 PM
دوستان یک سوال من از موسیقی هیچ چیز نمیدونم آیا واسه خوانندگی باید حتما یه ساز بلد باشم؟

یک آشنایی کوچک داشته باشید بد نیست.....
مثلا نتها رو باید بلد باشید......نت خونی و وزن خوانی و خیلی کم تئوری بلد باشید بهتره..تا اینکه صفره صفر برید سر کلاس سلفژ

nasserakbari
Thursday 18 April 2013, 11:38 AM
سلام
مرسی از راهنماییتون

من استادی که باهاش در حال حاضر کار می کنم هم گیتار بلده و هم پیانو . گیتار رو از سال 70 شروع کرده و الان هم دانشجوی ارشد آهنگسازی تو دانشگاه آزاد تهران هستش و ساز تخصصیش پیانوئه و خیلی هم باهاش راحتم . ایشون به سلفژ هم وارد هستند به نظرتون پیش ایشون باز هم به یاد گیری سلفژ ادامه بدم یا برم پیش یه استاد دیگه ؟
شخص دیگری هم به نام جوزی هستند که از شاگردای استاد شجریان بودند . پیش استاد خودم برم یا پیش ایشون ؟؟

راستی صداسازی رو کسی که آواز یاد میده می تونه یاد بده ؟؟
آخه تو شهر ما کلاسی به اسم صدا سازی نیست !!
یه سلفژ و یه آواز ایرانی و یه آواز آذری !

سلام عزیز جان
از این که دیر جواب دادم ببخشید.
استادی داشتم که میگفت انسان تو زندگی یک استاد داره. ولی دونستن اطلاعات اساتید دیگه ضروریه.

منم میگم استاد خوبی داری ولش نکن ولی پیش اساتید دیگه هم برو چون چیز هایی که اونها میدونند رو ممکنه استاد اولت ندونه و این عیب او نیست چون هیچ انسانی کامل نیست.
صدا سازی رو معمولا استیدی که با آناتومی آشنایی دارند تدریس میکنند. برای دونستن این مساله کتاب تکنیک آوازی از دکتر هندرسون میتونه کمک کنه.
میتونی عضو گروه های کر هم بشی بعضا اونها صدا سازی هم تدریس دارند.
ممنون.