PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشخیص دستگاه موسیقی

golnaz_222
Saturday 3 March 2012, 09:00 PM
دوستان عزیز من یه مشکل دارم و اونم اینه که نمیتونم با شنیدن یه گوشه بفهمم ماله کدوم دستگاهه:29: حالا بنظر شما این امر در دراز مدت اتفاق میفته یا باید برای تشخیص دستگاه تمرین کنم!!!
این رو هم بگم که من 1 ساله ردیف استاد صبا کار میکنم تا الانم گوشه های سه گاه، ماهور، ابوعطا ،بیات ترک، شور ،دشتی رو گذروندم.الان هم افشاری رو دارم کار میکنم.

Razoniaz
Saturday 3 March 2012, 10:31 PM
دوستان عزیز من یه مشکل دارم و اونم اینه که نمیتونم با شنیدن یه گوشه بفهمم ماله کدوم دستگاهه:29: حالا بنظر شما این امر در دراز مدت اتفاق میفته یا باید برای تشخیص دستگاه تمرین کنم!!!
این رو هم بگم که من 1 ساله ردیف استاد صبا کار میکنم تا الانم گوشه های سه گاه، ماهور، ابوعطا ،بیات ترک، شور ،دشتی رو گذروندم.الان هم افشاری رو دارم کار میکنم.

سلام دوست عزیز.
تسلط بر تشخیص دستگاهها، آوازها و گوشه های موسیقی ایرانی مستلزم اینه که زیاد به موسیقی گوش دهید. البته گوش کردن به این معنا که با تمرکز گوش فرا دهید و روی تک تک جملاتی که نوازنده و یا خواننده اجرا می کنه دقت کنید و همیشه از خودتون بپرسید که این جمله در چه گوشه ای اجرا شده...
به عبارت دیگر باید هر روز وقتی را به گوش دادن کنجکاوانه و دقیق به موسیقی اختصاص دهید.
به تاپیکهای زیر هم سری بزنید میتونه براتون مفید باشه:
You can see links before reply
You can see links before reply