PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سازنده این ساز رو می شناسید؟

goudarz
Saturday 3 March 2012, 10:53 PM
سلام
دوستان عزیز کمانچه نواز.من کمانچه ای دارم که روی دسته اش مهر فردین خورده.می خوام ببینم کسی از دوستان سازنده این ساز رو می شناسه؟
You can see links before reply
این هم لینک دانلود عکس که ازش گرفتم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

goudarz
Sunday 4 March 2012, 05:55 PM
کسی از دوستان نیست که جواب منو بده؟
مننظرما

saber1740
Sunday 4 March 2012, 11:01 PM
مارکش روش هست دیگه فردین خدا بیا مرز ساخته

:)

taal
Monday 5 March 2012, 04:32 PM
دوست عزیز من سازنده ی این ساز رو نمیشناسم ولی از سازهاش دیدم .فکر میکنم کار اصفهان باشه.
سازهاش هم از نظرقیمت خیلی مناسبن.

goudarz
Monday 5 March 2012, 09:45 PM
دوست عزیز من سازنده ی این ساز رو نمیشناسم ولی از سازهاش دیدم .فکر میکنم کار اصفهان باشه.
سازهاش هم از نظرقیمت خیلی مناسبن.

دوست عزیز کیفیت سازهاش چطوره؟ارزش خریدن رو داره؟

taal
Tuesday 6 March 2012, 09:20 AM
ساز مشقه دیگه. میتونی از سازهای جودکی بخر.لااقل جواب پس دادن.

Kamanche
Friday 13 April 2012, 04:13 AM
ایشون آقای فردین صفاری پور هستند ساکن شهرستان کامیاران از توابع استان کردستان . از سازنده های خوب غرب کشور هستند .
مثل اکثر سازنده ها سازهاشون در انواع مختلفی ساخته میشه . از مشقی بگیرید تا حرفه ای .
سازهای جدیدشون چه مشقی و چه حرفه ای خیلی خوب هستند .

Kamanche
Friday 13 April 2012, 04:32 AM
You can see links before reply (You can see links before reply)

چند نمونه از کارهای خوب ایشان . که در گارگاهشون عکس برداری شده .

m_rv_2008
Friday 13 April 2012, 05:27 PM
حقيقت ماجرا اينه كه جز از سازهاي ملكي و كردي صداي كمانچه خوب در نمياد. يكي ديگه هم هست كه از هر ده تا يكيش خوب در مياد . الان هم دست كلهر يكيش هست. بقيه غالبا دارن از ملكي ساز ميگيرن. غير از اينا كه قيمتاشون هم خيلي بالاست. بقيه همه دارن مشقي ساز ميسازن. جودكي در بهترين نوعش صداش به شدت تو دماغيه.( خودم دو تا جودكي داشتم تا حالا ). ولي براي ياد گيري بد نيستن. راستي اگه كسي نزديك به همدان هست يا توي همدان هستش توي اون پاساژي كه سازفروشا هستن توي طبقه دوم من هفته پيش يه ساز ديدم كه مي گفت قيمتش 160 تومن. ولي خداييش ساز خوبي بود. هم چهارتا سيمش خيلي خوب ميخوند و هم سبك بود. وسايلش رو نو كنه و جنس خوب بندازه واقعا صداش خوش ميشه. اگه كسي مايل بود بره بخردش. تازه فكر كنم يه ترك هم داشت. ولي با اين حال از اين سازهاي 400 و 500 جودكي صداش بهتر بود. من باب اطلاع رساني گفتم فقط.

Kamanche
Saturday 14 April 2012, 02:35 AM
ساز دست جناب کلهر ، کردی یا ملکی نیست . ساخته ی استاد امیر عطاییست .
بی انصافی میکنید .تا دلتون هم بخواد غیر از این دو نقر سازنده ی خوب هست و صدای خوب هم از سازشون هم در میاد . باید با ساز ور رفت و صدای مطلوب رو ازش بیرون کشید .

m_rv_2008
Saturday 14 April 2012, 07:22 PM
دوست عزيز شما اگه درست نوشته منو ميخونديد ميفهميديد كه من نگفتم ساز كلهر ملكي يا كرديه. گفتم يكي ديگه هم هست منتها اسمش يادم رفته بود. منم نگفتم بقيه ساز نميسازن ولي از جانب انصاف كه نگاه كنيم ميبينيم الان در بيشتر استوديوها و اجراها ساز همين چند نفر رو ميبينيم. بقيه در حد كلاسهاي آموزشي هستن. حالا شايد يكي يهو از دستش در بره و از سازش يه صداي خوشي درباد. ولي استثناها قوانين رو به هم نمي زنن.

Kamanche
Tuesday 24 April 2012, 12:30 AM
نمی خوام کل کل کنم ولی حرفم رو اینه قسمته که گفتید از ده تا یکیش خوب میشه. اتفاقا همین یه نفری که میگید اسمشو بلد نیستید طیف عظیمی از نوازنده های کمانچه ، ساز ایشون دستشونه . از آقای لطفی بگیرید تا آقای شکارچی یا منتظری یا نوازنده های جوان تر . عطایی از قطب های کمانچه سازی ایرانه . نمی دونم چطوری میگید از ده تا یکیش خوب در میاد ...
بگذریم .
اتفاقا استثناهای زیادی هستند و قوانین رو هم به هم زدن از جمله اقایان سامر حبیبی ، برادران حاتمی یا جاوید مقدم . که کارهاشون در تهران جا افتاده س و اساتید هم تایید میکنن .

sohrab175
Saturday 19 October 2013, 05:09 PM
سلام دوستان
كسي سازنده اين سازو ميشناسه
1000610007

- - - Updated - - -

سلام دوستان
كسي سازنده اين سازو ميشناسه
1000610007

sohrab175
Thursday 24 October 2013, 06:16 PM
بچه ها کسی کمکی نمیکنه؟

faramarzlotfy
Thursday 31 October 2013, 12:10 AM
یه جوری مهر زده که سازنده خودش هم نمیتونه بخونه چه برسد به ما.....

- - - Updated - - -

به نظر من سازهای آقای کردی یه سر و گردن بالاتر از همه سازهاست ولی حیف که نمیشه خریدشون...قیمتا بالای 5 الی 6 میلیون

سازهای امیر عطایی هم بد نیستن .من خودم یه نمونه از سازهای امیر عطایی دارم...وباهاش یه نمونه کار ضبط کردم که میتونید ببینید....

ولی سازهای ملکی درسته که خوبن ولی به پای امیر عطایی نمیرسن....قیمتشون هم بیخودی زیاده.....البته با عرض معذرت از پرویز جان عزیز که سازشون ملکیه