PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدوم مدل دیاتونیک نسبت به بقیه بهتره؟

farzad7056
Friday 9 March 2012, 02:51 AM
سلام
من قراره یه سازدهنی دیاتونیک بخرم.می خواستم بپرسم کدوم مدل دیاتونیک نسبت به بقیه بهتره؟
هزینه اش برام مهم نیست.
از بین مدلای سوزوکی کدومش بهتره چون تو شهر ما فقط سوزوکی پیدا می شه پس احتمالا سوزوکی بردارم.از هوهنر هم خوبشا بگین خدا رو چه دیدیم شاید هوهنر گیرم اومد.
ممنون

SOBHANTOTo3
Friday 9 March 2012, 06:56 AM
سلام
سوزوكي اصل عاليه. متاسفانه من شنيدم زياده تفلبيش
هوهنر هم من سيلور استار دارم بدك نيست ولي نميشه كقت خوبه
مي كن سيدل عاليه
متاسفانه من زياد در مورد دياتونيك اطلاعات ندارم

mohsenmetal
Friday 9 March 2012, 01:28 PM
دوست عزیز سوزوکی مدل fire breath باش زدم عالیه خیلی صدایه قویی داره فکر کنم 150 باشه ولی خودم هوهنر cross harp از سری ms دارم عالیه صداشو خیلی دوست دارم خیلی نرم هست من 2 سال پیش گرفتم 60 تومن ولی یکی گفت الان شده 100 درست از قیمتش مطمئن نیستم مدل silver star هوهنر هم که استاد گفت خوبه اگر برای شروع میخوای میتونی ست bluse harp هوهنر رو بگیری که 7 تا سازدهنی با کلید های مختلف هست با قیمت 75 تومن خوده هاهنر یه مدل عالیه دیگه داره به اسم golden melody صداش خیلی خوبه حتما بعدا خودم یکی میگیرم ولی اگه خواستی سوزوکی بگیری به نظر من اول fire breath بعد MANJI که 90 تومن هستش اگه خواستی کمتر هزینه کنی HARP MASTER که 50 تومن با BLUSE MASTER سوزوکی با همون قیمت هست

varona59
Friday 9 March 2012, 07:47 PM
اگه برایه شروع باشه به نظرم fire breath نگیره بهتره چون شونه چوبی داره. تو سوزوکی promaster 350 رو بگیری سازه خوبیه. من با blues master و harp master زیاد حال نکردم ولی اگه بودجت نمیرسه فعلا باید به اونا قناعت کنی. خواستی بگیری از سرنا میتونی اینترنتی سفارش بدی که مطمئن باشی اصله. البته باید ببینی چی موجوده. هوهنر هم که تو تهران فعلا اصلا گیر نمیاد.

farzad7056
Saturday 10 March 2012, 02:00 AM
دوستان از بین دو مدل HA-20 و MR350V کدومش بهتره؟

mohsenmetal
Saturday 10 March 2012, 11:22 AM
هر 2 تاشون خوبن و تقریبا مثل هم ولی من باشم 350 رو ور میدارم چون میگن هوادهیش خیلی کمه و بندینگ باش خیلی راحت تره

varona59
Saturday 10 March 2012, 11:50 AM
اگه داشت 350 معمولی بگیر اون مدل V مدل valve داره برای شروع اذیتت میکنه. اگه نداشت همون hA-20 بردار

shoorideh
Saturday 10 March 2012, 07:13 PM
درود

با عرض پوزش خدمت اساتید گرامی.من خودم ساز دهنی نمی نوازم ولی نوازندگان ساز دهنی را دوست می دارم.

واژه ی هوهنر اشتباه است.هونر درست است.در زبان المانی حرف H هرگاه بین دو حرف صدادار قرار بگیرد خوانده می شود.

با سپاس

farzad7056
Saturday 10 March 2012, 07:59 PM
دوستان vallve چیه دقیقا؟چرا واسه شروع سخته آخه تو توضیحاتش نوشته bending باهاش راحتتره.
بعد دلیل خاصی داره از دیاتونیک شروع کنم؟چون خودم کروماتیک رو ترجیح می دم ولی بقیه می گن واسه شروع نمی تونی از کروماتیک شروع کنی.

mohsenmetal
Saturday 10 March 2012, 09:16 PM
واژه ی هوهنر اشتباه است.هونر درست است.در زبان المانی حرف H هرگاه بین دو حرف صدادار قرار بگیرد خوانده می شود.

چشم دوست عزیز فکر کنم شما درست بگی منم میگفتم هونر ولی یکی بم گفت درستش هوهنر هست اخه اگه داخل دیکشنری بابیلون بزنی هوهنر تلفظ میکنه ولی منم فکر کنم همون هونر درسته

بعد دلیل خاصی داره از دیاتونیک شروع کنم؟چون خودم کروماتیک رو ترجیح می دم ولی بقیه می گن واسه شروع نمی تونی از کروماتیک شروع کنی.

من فکر کردم شما قبلا با سازدهنی کار کردی پیشنهاد من اینه اگه میخوای شروع کنی از ساز ارزون قیمت ترمولو شروع کنی تا بتونی طرز صحیح دمیدن یا مکیدن رو یاد بگیری و بتونی اب دهنتو کنترل کنی یا تکنیک هایی مثل بندینگ رو اجرا کنی بعدا بیا یه دیاتونیک خوب بگیر اخه حیفه هزینه کنی بعد سازت بخاطر اینکه درست بلد نبودی خراب بشه یا اگه میخوای از همون اول دیاتونیک کار کنی یه دیاتونیک ارزون قیمت بگیر یا برای کروماتیک یه swan بگیر بعدا عوض کن یه ساز خوب بگیر پروسه یادگیری هم بیشتر از 4 ماه طول نمیکشه پس اصلا عجله نکن

SOBHANTOTo3
Saturday 10 March 2012, 09:46 PM
سلام مجدد
مرسي از جواب دوستان
براي شروع. از ترمولو. با كروماتيك شروع كنيد براي يار100 مي كم دلايل رو بارها كفتم
نامه بديد بكم

farzad7056
Sunday 11 March 2012, 01:03 AM
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون.فردا یه سازدهنی ترمولو می گیرم.چند تا سوال داشتم:
1)برای یاد گرفتن ساز دهنی باید حتما استاد داشته باشم یا با کتاب هم می تونم یاد بگیرم چون می خواستم چند ماه بعد که کروماتیک گرفتم تحت نظر استاد بزنم و ترمولو رو خودم به تنهایی کار کنم.نظر شما چیه؟
2)من دو سال پیش با چند تا از دوستام همزمان گیتار رو شروع کردیم و فقط دو ماه اولشو استاد داشتم و بقیشو خودم کار کردم با این حال نسبت به اونا چیزی کم ندارم و شاید بهترم باشم می خواستم بدونم ساز دهنی هم این طوره و چند جلسه اولیه براش کافیه و فقط به تمرین هنرجو بستگی داره یا بعضی تکنیکایی داره که حتما باید تحت نظر استاد آموزش داده بشه مثل بندینگ
3)بندینگ رو با کروماتیک هم می کنن؟چون من گیتار می زنم و دوست دارم به طور همزمان هردوشو بزنم و نمی شه از دکمه اسلایدش استفاده کرد.

ببخشید اگه طولانی شد

ممنون

mohsenmetal
Sunday 11 March 2012, 09:01 AM
)برای یاد گرفتن ساز دهنی باید حتما استاد داشته باشم یا با کتاب هم می تونم یاد بگیرم چون می خواستم چند ماه بعد که کروماتیک گرفتم تحت نظر استاد بزنم و ترمولو رو خودم به تنهایی کار کنم.نظر شما چیه؟

دوست عزیز من خودم ساز ترمولو رو از رویه کتاب یادگرفتم استاد نداشتم و خیلی هم خوب یاد گرفتم 2 ماه هم بیشتر طول نکشید به نظر من نیازی نیست استاد بگیری هر چند بستگی به خودت داره اخه بعضی ها حتما باید استاد بالا سرشون باشه تا یاد بگیرن ولی از اونجایی میگی که گیتارو خودت یاد گرفتی مثل خودم پس برای ترمولو نیازی نیست استاد بگیری

می خواستم بدونم ساز دهنی هم این طوره و چند جلسه اولیه براش کافیه و فقط به تمرین هنرجو بستگی داره یا بعضی تکنیکایی داره که حتما باید تحت نظر استاد آموزش داده بشه مثل بندینگ

برای بعضی تکنیک ها مثل bending - overbending - Dynamism - Vibrato - Hand Effects یا خیلی تکنیک های دیگه خوبه استاد بالا سرت باشه تا سریع تر و راحت تر یاد بگیری اما من خودم خیلی از این تکنیک ها رو از فیلم های داخل یوتیوب یا سرچ تو اینترنت دیدن فیلم های اموزشی یاد گرفتم

بندینگ رو با کروماتیک هم می کنن؟چون من گیتار می زنم و دوست دارم به طور همزمان هردوشو بزنم و نمی شه از دکمه اسلایدش استفاده کرد.

شیوه بندینگ برای این موضوعه که بتونی فواصل نیم پرده رو در بیاری کروماتیک خودش تیغه اسلاید داره که این کارو میکنه ولی دیاتونیک از اونجایی که اسلاید نداره از شیوه بندینگ برای در اوردن فواصل نیم پرده استفاده میکنن

farzad7056
Sunday 11 March 2012, 06:26 PM
ممنون از جواباتون
ولی هنوز سوال آخرم واسم سوال باقی مونده
می شه وقتی گیتار می زنیم بتونیم با کروماتیک همراهیش کنیم و بتونیم نت های نیم پرده رو اجرا کنیم
چون از اسلایدش نمی شه استفاده کرد و باید بند کرد.

یه سوال دیگه راجع به ترمولو:
می خوام از سایت سرنا سفارش بدم بین دو مدل هونر که 26 تومنه و سوزوکی که 62 تومنه چه قدر فرق هست چون سوزوکی 2.5 برابر هونره.کدومشو پیشنهاد می کنین؟اصلا بعدا که کروماتیک گرفتم ترمولو به دردم می خوره؟

mohsenmetal
Sunday 11 March 2012, 10:55 PM
می شه وقتی گیتار می زنیم بتونیم با کروماتیک همراهیش کنیم و بتونیم نت (You can see links before reply) های نیم پرده رو اجرا کنیم
چون از اسلایدش نمی شه استفاده کرد و باید بند کرد.

برای کروماتیک یه وسیله ای هست که اسمشو نمیدونم ولی دیدم یه سیم داره که وصل میشه به اسلاید کروماتیک یه پدال هم داره که وقتی با پا فشار بدی اسلاید کشیده میشه این وسیله برای کسایی هست که همزمان گیتار و کروماتیک میزنن اگه شد اسمشو میپرسم به شما میگم

می خوام از سایت سرنا سفارش بدم بین دو مدل هونر که 26 تومنه و سوزوکی که 62 تومنه چه قدر فرق هست چون سوزوکی 2.5 برابر هونره.کدومشو پیشنهاد می کنین؟اصلا بعدا که کروماتیک گرفتم ترمولو به دردم می خوره؟
من خودم هونر داشتم سازه خوبیه از اونجایی که کوکش solo هست صداش خیلی به دل میشینه ولی چینی هست اما سوزوکی ژاپنیه صداشو نشنیدم باید چیز خوبی باشه صد در صد این اختلاف قیمت بی دلیل نیست ولی وقتی میخری حواست باشه حتما کلید c بگیری

در مورد کروماتیک من گیتار الکتریک میزنم و یه اکوستیکم دارم 2 تاش گیتاره ولی صداهاشون خیلی فرق داره ساز دهنی هم همینطوره ولی با این فرق که تفاوت صداهاش این قدر نیست حتما بعدا که کامل یاد گرفتی خودت ترجیح میدی که بعضی از اهنگ ها رو با ساز دهنی که دلت میخواد بزنی مثلا من دوست دارم god father رو با دیاتونیک بزنم تا با کروماتیک

SOBHANTOTo3
Monday 12 March 2012, 06:14 PM
بازم ممنون از جواب دوست خوبمون محسن
باز هم ممنونم

راستش من فکر می کنم اگر بدون استاد هم شروع میکنید برای تکنیک ها و ویبره ها حتما باید چند جلسه برید پیش استاد
چون افکت ها رو نمی شه روی نوشته به خوبی انتقال داد
این تجربه خودم هم بوده

mohsen741
Saturday 12 May 2012, 07:08 PM
اقا محسن بیشتر بیاید بوجودتون احتیاجه اینجا.و نیز شما وارونا59

mohsenmetal
Saturday 12 May 2012, 11:00 PM
هرچند ما از مبتدی ها مبتدی تریم ولی با تمام وجود در خدمتم

mohsen741
Monday 14 May 2012, 02:44 PM
ميدوني محسن؟
شايد يه مبتدي نكته اي رو بدونه و ببينه كه من (منه نوعي/چون ادعايي ندارم) كه سااز باديه جديدي هم حتي طراحي كردم ازش غافل باشم.
ويا خيلي كنده تر از من هااش!!!

و مهم اينه كه ياد بگيريم همه از هم....
و يادمون نره كه روزي ما هم هيچي نميدونستيم.و هميشه شاگرد هستيم....