PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از ویولون به تار! "لطفا راهنمایی کنید"

aphro_dite
Friday 30 March 2012, 11:11 AM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من چهار سال پیش یادگیری موسیقی را شروع کرده و به مدت سه سال ویولون کلاسیک زدم :violinplay3: اما نتوانستم با این ساز و صدای آن ارتباط برقرار کنم. و از آنجا که برادرم نوازنده ی تار و سه تار هستند و می دیدم با ساز ایرانی ارتباط بیشتری برقرار می کنم، تصمیم گرفتم یک ساز ایرانی انتخاب کنم. فکر کردم چون ویولون کار کردم، یادگیری کمانچه برای من راحتتر خواهد بود بنابراین با یکسری تحقیقات و کسب اطلاعات، این ساز را انتخاب کرده و همین یک ماه پیش یک کمانچه خریدم. اما حالا کمی دو دل شده ام. وقتی تار را دستم می گیرم، احساس می کنم این ساز من است و باید این ساز را یاد بگیرم ولی از آنجا که در انگشت گذاری کمی دچار مشکل هستم، نگرانم نتوانم موفق شوم :17:. به عنوان مثال وقتی نت «ر» را با انگشت اول می گیرم، برای نت فا با انگشت سوم، باید انگشت اولم را بردارم. نمیتوانم هر دو را همزمان نگه دارم. از طرفی وقتی صدای کمانچه را می شنوم، می گویم نه، کمانچه را شروع می کنم! :46:
حالا همینطور درمانده مانده ام که چه کنم :39: .... البته این را بگویم که 60% تمایلم به تار است
حالا از شما می خواهم که راهنمایی ام کنید
پیشاپیش تشکر می کنم :give_rose:

miladas
Friday 30 March 2012, 10:50 PM
ببين دوست عزيز از اونجايي كه شما علاقه زيادي به تار داري نظر من اينه كه حتما شما برو تار و اينكه گفتي نت ر تا فا همه اول كار اين مشكل رو دارن خوب معلومه كه نميشه مثل اين هستش كه از همون اول بخواهي با ويالون چهار مضراب بزني خوب معلومه كه نميشه شما به نظر من همون تار برويد بهتر است

r_a_m_i_n
Saturday 31 March 2012, 09:29 PM
من چهار سال پیش یادگیری موسیقی را شروع کرده و به مدت سه سال ویولون کلاسیک زدم :violinplay3: اما نتوانستم با این ساز و صدای آن ارتباط برقرار کنم. و از آنجا که برادرم نوازنده ی تار و سه تار هستند و می دیدم با ساز ایرانی ارتباط بیشتری برقرار می کنم، تصمیم گرفتم یک ساز ایرانی انتخاب کنم. فکر کردم چون ویولون کار کردم، یادگیری کمانچه برای من راحتتر خواهد بود بنابراین با یکسری تحقیقات و کسب اطلاعات، این ساز را انتخاب کرده و همین یک ماه پیش یک کمانچه خریدم. اما حالا کمی دو دل شده ام. وقتی تار را دستم می گیرم، احساس می کنم این ساز من است و باید این ساز را یاد بگیرم ولی از آنجا که در انگشت گذاری کمی دچار مشکل هستم، نگرانم نتوانم موفق شوم :17:. به عنوان مثال وقتی نت «ر» را با انگشت اول می گیرم، برای نت فا با انگشت سوم، باید انگشت اولم را بردارم. نمیتوانم هر دو را همزمان نگه دارم. از طرفی وقتی صدای کمانچه را می شنوم، می گویم نه، کمانچه را شروع می کنم! :46:
حالا همینطور درمانده مانده ام که چه کنم :39: .... البته این را بگویم که 60% تمایلم به تار است

درود....دوست عزیز به نظر من مشکل شما در سازها و نحوه ی ارتباط برقرار کردنتون نیست.....
شما باید یکم ارادتون رو قوی تر کنید.....وگرنه تا ابدالدهر هی ساز عوض میکنی

aphro_dite
Saturday 31 March 2012, 11:06 PM
درود....دوست عزیز به نظر من مشکل شما در سازها و نحوه ی ارتباط برقرار کردنتون نیست.....
شما باید یکم ارادتون رو قوی تر کنید.....وگرنه تا ابدالدهر هی ساز عوض میکنی
اینطور نیست..اگه اراده ی قوی نداشتم که سه سال ویولون کار نمی کردم، جالبه بدونین خیلی هم خوب پیش رفتم. ولی توی این مدت به صدای ویولون بزرگان این ساز هم که گوش میکردم، هیچ جذابیت و معنا و مفهوم خاصی برای من نداشت. به خاطر همین تصمیم گرفتم ایرانی کار کنم. الان هم تنها مشکلم انتخاب بین سازهای تار و کمانچه است. منتها چون نمی خوام اتفاق قبلی تکرار بشه دارم با احتیاط پیش میرم و راهنمایی می گیرم

aphro_dite
Sunday 1 April 2012, 12:51 PM
آقای mehdi m عزیز، سیستم اجازه نداد که پاسخ شما رو به همون صورت خصوصی بدم، بنابراین همینجا از پاسخ و راهنمایی شما تشکر می کنم

*nvidia*
Sunday 1 April 2012, 11:08 PM

سلام دوست عزیز

نظرتون در مورد ویولن ایرانی چیه؟!!

aphro_dite
Monday 2 April 2012, 09:19 AM
سلام دوست عزیز

نظرتون در مورد ویولن ایرانی چیه؟!!
سلام
به طور کل احساس خاصی نسبت به صدای ویولون ندارم

*nvidia*
Monday 2 April 2012, 10:19 PM
سلام
به طور کل احساس خاصی نسبت به صدای ویولون ندارم

شما آثار اساتید بزرگ ویولن ایرانی رو گوش دادید؟!

مثل استاد یاحقی -استاد ملک یا استاد حبیب الله بدیعی

اگر گوش دادید که هیچ اما اگر گوش ندادید حتما اینکارو بکنید.

این رو هم بگم سعی کن زیاد این شاخه به اون شاخه نری.من خودم چند سالی هست که ویولن ایرانی کار می کنم اما با اینکه بشدت علاقه دارم تار رو هم یاد بگیرم تا الان جلوی خودم رو نگه داشتم و به امید خدا بعد از این هم سمت تار نمی رم.نه اینکه تار ساز بدی باشه چون نمی خوام زحمات چندین سالم بر باد بره یا بهتر بگم به جای درست و درمونی نرسه.

البته من هم مثل شما روحیم با موسیقی کلاسیک سازگار نیست و اصلا نمی تونم با اون ارتباط برقرار کنم.

خلاصه کنم این یک بار هم چون میگی از سبک کلاسیک خوشم نمیاد بهتون تخفیف می دم.بعد از این هر سازی رو که انتخاب کردی به هیچ وجه نباید کنار بذاریش یا یک ساز دیگه هم بهش اضافه کنی چون ضرر شدیدی می کنی.

الان هم برای اینکه انتخاب شایسته تری داشته باشی.برخی از آثار اساتید بزرگ تار (اساتید شهناز و شریف)-اساتید ویولن ایرانی(اساتید پرویز یاحقی-اسدالله ملک-حبیب الله بدیعی)-اساتید سنتور(اساتید توکل -مشکاتیان-پایور) و اساتید نی (اساتید کسایی و موسوی) و استاد سه تار(استاد احمد عبادی) استاد کمانچه(استاد بهاری)-استاد عود(منصور نریمان) رو گوش کن بعد با دیدی باز انتخابت رو انجام بده.

nazicenter
Monday 9 April 2012, 06:20 PM
سلام
من تازه میخام وارد کار موسیقی بشم.
می خوام از ویلون یا تار و سه تار شروع کنم .
میشه لطفا خیلی سریع منو راهنمایی کنید . ممنون می شم .
کدام ساز برای شروع ؟ قیمت برای تازه کار؟
خیلی ممنون فقط خواهشا سریع
این ایمیل منه :
fooladinia1390@yahoo.com

Untouchable
Monday 9 April 2012, 07:48 PM
سلام
من تازه میخام وارد کار موسیقی بشم.
می خوام از ویلون یا تار و سه تار شروع کنم .
میشه لطفا خیلی سریع منو راهنمایی کنید . ممنون می شم .
کدام ساز برای شروع ؟ قیمت برای تازه کار؟
خیلی ممنون فقط خواهشا سریع
این ایمیل منه :
fooladinia1390@yahoo.com
بستگی به علاقه تون داره که چه سازی رو شروع کنین...اول هم باید سازو انتخاب کنین بعد برین سر قیمت و ...