PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک برای یادگیری ساز دهنی

Persian_Star_20
Friday 30 March 2012, 06:02 PM
دنبال یه کتاب آموزش کامل سازدهنی میگردم .اگه چنین کتابی هست لطفا مشخصات یا

لینک دانلودش رو قرار بدهید ...

با تشکر:5::5::5:

mohsenmetal
Friday 30 March 2012, 06:44 PM
بهترین کتاب به نظر من کتاب اول اقای منصور پاک نژاد هست که در مورد سازدهنی ترمولو هست

SOBHANTOTo3
Monday 2 April 2012, 08:32 AM
دوست عزیز بالایی گفتند بهترین کتاب های آموزشی به زبان ایرانی کتاب های منصور پاکنژاد هست.
که باید برید و تهیه کنید از مغازه های ساز فروشی و دانلود قرار گرفته نمی شه.
هیچ جایی اینترنت هم گیرتون نمیاد چون واقعا کاره مسخره ایه قیمتش هم بسیار پایینه با سی دی آموزشیش حدود 5 تومن ولی ارزشش رو داره
حتما هم از کتاب ترمولو شروع کن بهترین مورد هست.

parastesh_esf
Sunday 22 April 2012, 04:08 PM
با سلام
در اصفهان کجا ساز دهنی اموزش میدهند

mohsen741
Saturday 12 May 2012, 06:48 PM
دوست عزیزم.بهتره اول صحبتها رو در مورد هارمونیکا و اینکه بهتره با کدوم شروع کنی رو بخونی.هم من گفتم.هم سبحان.
بعد در اسرع وقت از روی خود آموز ok کنی خودتو..
از خانه موسیقی هم میتونی بپرسی.

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 12:30 PM
من یه سازدهنیه double-sided و16سوراخه دارم کسی میتونه راجع ب این مدل بهم توضیح بده و روش یادگیریشو راهنمایی کنه بهم؟؟ ;'(

xpressmusic
Thursday 12 July 2012, 01:48 PM
من یه سازدهنیه double-sided و16سوراخه دارم کسی میتونه راجع ب این مدل بهم توضیح بده و روش یادگیریشو راهنمایی کنه بهم؟؟ ;'(
سازدهنی من 24 سوراخه هست . فکر کنم روش نواختنشون مثل هم باشه , فقط تعداد نت هاشون فرق میکنه.......من گوشی میزنم !! ولی کتاب های خود آموز سازدهنی هستن و میشه ازشون چیز یاد گرفت.........به این لینک یه نگاهی بندازین شاید به دردتون بخوره....

You can see links before reply

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 02:02 PM
Oh mrc
ینی یادگیریه اون با دیاتونیک زیاد فرقی نمیکنه؟ آخه اندازشم خیلی بزرگتره!
و ترمولو هست دیگه؟

xpressmusic
Thursday 12 July 2012, 02:44 PM
خواهش میکنم . فکر نکنم فرق زیادی داشته باشن ! تنها فرقشون تو تعداد نت هاشونه , شاید فرق های دیگه ای هم داشته باشن که متاسفانه من ازش بی اطلاعم! اگه یه نوع سازدهنی رو یاد بگیری , فکر نکنم یاد گرفتن انواع دیگش کار سختی باشه !.............من دو نوع سازدهنی دارم , با هردوشون کار می کنم . یکی 24 سوراخه دو ردیفه و یکی دیگه کروماتیک 24 سوراخه! فرق زیادی ندارن! ببخشید اگه نتونستم کمک کنم...

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 02:44 PM
salam dooste aziz.sharmande az type english...

double-sided haa mamulan tremole hastand va ya octav!
dar har soorat ham yeki dar mioon foot va makesh darand.
yani har duble yab a foot ya ba makesh be seda dar miaan...

va chineshe notishun dar har saaz ba saaz haye digar fargh mikone..
agar chart dare harmonicatun az chart bebinid.
agar na.bayad ba meteronom besanjid..

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 02:52 PM
ببخشید اگه نتونستم کمک کنم...
xpressmusic (You can see links before reply) e aziz.
kheyli ham khub o aali raahnamaaei kardi.

faghat deghat bayad kard.tremole ha chineshe notie motefaaveti darand....

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 02:55 PM
chromatice shoma markesh golden cup hast??

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 03:01 PM
مرسی ی ی ی مرسی xpressmusic راهنماییت عالی بود. با نت های دیاتونیک روش کار میکنم.
مرسی mohsen741 فکر میکنم کار باهاش ی خورده سخت باشه! نسبت ب دیاتونیک! سعیمو میکنم..
مرسی ی ی ی

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 03:03 PM

آره golden cupe !

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 03:10 PM
khahesh mikonam.
xpress jan chon golden cup dari intorie.saazet standard nist.albate unam yejur chineshe,ama tu hich daste az chinesh haaye standard gharar nemigire...
vagarna chromatichaa ham mesle diatonic har soorakh ham foot dare ham makesh.ama diatonic har soorakh ba foot 1 note ba makesh 1 note ke mishe har soorakh 2 not.
ama chromatic alaave bar un be hengaame negah dashtane kelidesh 2 not be har soorakh ezafe mishe yani har soorakhesh 4 note.

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 03:13 PM
va amma yalda jan tremole ham yejur diatonic hast!!
darvaghe diatonice tremole hast!!!

mage diatonic kaar kardi?????
10 soorakhe?

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 03:18 PM
khahesh mikonam.
xpress jan chon golden cup dari intorie.saazet standard nist.albate unam yejur chineshe,ama tu hich daste az chinesh haaye standard gharar nemigire...
vagarna chromatichaa ham mesle diatonic har soorakh ham foot dare ham makesh.ama diatonic har soorakh ba foot 1 note ba makesh 1 note ke mishe har soorakh 2 not.
ama chromatic alaave bar un be hengaame negah dashtane kelidesh 2 not be har soorakh ezafe mishe yani har soorakhesh 4 note.
درسته دوسته عزیز
البته اشتباه نشه من double sided دارم نه xpressmusic ! ;)
بازم مرسی از کمکتون
بله دیاتونیک 10 سوراخه! چطور؟

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 03:20 PM
na aslan sakht taraz diatonice addi nist yalda khanum..
aslan aval tremole ro yad midan bad chromatic va badesh diatonic ro aamoozesh midan...

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 03:22 PM
bale man oono ba xpress music boodam.mage shoma 2 kaarbar 1 nafar hastid??

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 03:28 PM
اوه! نه نه
من اشتباه ج دادم! آخه double sided ک من دارم مارکش golden cupe !!
ک اشتباه ج شمارو دادم. معذرت!
همم.. شما درست میگی دوسته عزیز.همینطوره

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 03:41 PM
:-)))
movafagh bashi.
kaar bezar zoodi az saazet...

yalda_yzloo
Thursday 12 July 2012, 03:48 PM
:D
baaaleh

mohsen741
Thursday 12 July 2012, 03:56 PM
pas pish be sooye tamrine ziaad...........

nayuop
Thursday 9 August 2012, 08:27 PM
سلام دوستان. یه سوال داشتم. من دمش و مکش سوراخ 1 و 2 یه کم مشکل دارم. وقتی هوا رو هم از بینی هم از دهن خارج میکنم صدا خوب ولی وقتی سعی میکنم از بینی نفس نکشم و فقط هوا رو از ساز دهنی به داخل بکشم صدا خفه میشه یا اصلا در نمیاد. این بیشتر برای سوراخ 2 البته...
ظاهرا اصولش اینه که با بینی نفس نکشم در هنگام نواختن ولی میشه توی این مورد از این قانون پیروی نکنم؟
سازمو چند نفر تست کردن و سالم . و مشکل تو نواختن من 100% .

nayuop
Thursday 9 August 2012, 08:30 PM
راستی اینم یادم رفت بگم . یه بار همینطوری از این گیره های بینی مخصوص شنا استفاده کردم و تمام این مشکلات برطرف شد !... واقعا نمیدونم قضیه چیه؟

mohsen741
Thursday 9 August 2012, 10:11 PM
سلام دوست عزيزم...
بسلامتي مشغولي با سازت ها...
نمونه كار گذاشتم تو نمونه كار ها از هارمونيكا و ملوديكا.ببين خوشحال ميشم..

مشكل اينه كه بايد يك سوم از شدت نفست كم كني...
كمي هم گوشه هاي لبتو باز بزار يا ساز رو كمي از دهانت فاصله بده.

اگر اينطور درست نشد ميريم با هم تو يه بحث حرفه اي براي برطرف كردنش...

فقط ايني كه گفتم رو تمرين كن و درست انجام بده لطفا....
چون 95 درصد اينه دليلش..

nayuop
Sunday 12 August 2012, 07:13 PM
سلام دوست عزيزم...
بسلامتي مشغولي با سازت ها...
نمونه كار گذاشتم تو نمونه كار ها از هارمونيكا و ملوديكا.ببين خوشحال ميشم..

مشكل اينه كه بايد يك سوم از شدت نفست كم كني...
كمي هم گوشه هاي لبتو باز بزار يا ساز رو كمي از دهانت فاصله بده.

اگر اينطور درست نشد ميريم با هم تو يه بحث حرفه اي براي برطرف كردنش...

فقط ايني كه گفتم رو تمرين كن و درست انجام بده لطفا....
چون 95 درصد اينه دليلش..
سلام دوست من
آره هر روز دارم تمرین میکنم و واقعا خوشحالم که ساز جدید گرفتم. دیدم کاملا عوض شده به این ساز. بعد از دو سال دوباره امدم سمت این ساز و تازه دارم میفهمم هارمونیکا چه لذتی داره. لذتی که هنوز با ساز دیگم که 10 برابر هارمونیکا برام هزینه داشته و خیلی وقت که کار میکنمش( گیتار الکتریک) نبردم!--
خوب از بحث دور شدم.:21:
اول ازت ممنونم به خاطر راهنماییت. من هر روز تاپیک های جدید رو بررسی کردم متاسفانه تازه دیدم جوابتونو ( که کاش زودتر میدیدم) البته برام تجربه شد. 1-2 روز کامل رو سوراخ 2 کار کردم تا بلاخره راهش امد دستم و دقیقا هم همین بود که شما گفتید.
البته سوزاخ 1 هنوز کمی مشکل دارم. همون تکنیک روی سوراخ 1 خوب جواب نداد متاسفانه مخصوصا روی تمریناتی که از رو 1 به 2 یا برعکس دارم. سوراخ 1 فعلا بهترین صدارو زمانی میتونم از سازم بگیرم که هم زمان از بینی نفس بکشم. امیدوارم که زودتر این مشکلم هم بر طرف شه ....خیلی ممنون داداش از راهنمایی های خوبت :am

mohsen741
Sunday 12 August 2012, 10:54 PM
سلام بروي ماهت...

آره هر روز دارم تمرین میکنم و واقعا خوشحالم که ساز جدید گرفتم. دیدم کاملا عوض شده به این ساز. بعد از دو سال دوباره امدم سمت این ساز و تازه دارم میفهمم هارمونیکا چه لذتی داره. لذتی که هنوز با ساز دیگم که 10 برابر هارمونیکا برام هزینه داشته و خیلی وقت که کار میکنمش( گیتار الکتریک) نبردم!--
خدا رو صد هزار مرتبه شكر...
خيييييييييييييييييييييييي ييييييلي از شنيدنه اين خبر خوشحالم...
براي سازت اسم بگذار...
شيرينتر ميشه برات...
جدي ميگم!

سوراخ 1 فعلا بهترین صدارو زمانی میتونم از سازم بگیرم که هم زمان از بینی نفس بکشم.
خب براي اينه كه اينطوري هواي كمتري و با شدته كمتري از دهان مكش ميشه ديگه!
شدتشو بايد تنظيم كني.اونهم با تمرين درست ميشه..

خیلی ممنون داداش از راهنمایی های خوبت :am
داداشمي...
برات كلي آرزوهاي موفقيت آميز ميكنم..
كنسرتت بيام الهي..

nayuop
Monday 13 August 2012, 05:48 PM
چشم حتما یه اسم خوب براش میذارم. ممنون
دارم همین کاری که گفتینو انجام میدم تا کاملا مسلط شم. این مشکلم حل شه میرم زود رو تکنیک های بالاتر.
یه سوال دیگه. ساز من که 10 سوراخ و کوچیکتر از 12 و 16 فرم دست گرفتنشو میتونم عوض کنم؟ بیشتر به خاطر اسلاید میگم. اگر 12 سوراخ بود با انگشت اشاره اسلایدو راحتتر میشد گرفت ولی الان فکر میکنم با انگشت شصت راحتتره..البته با انگشت اشاره هم میشه نه اینکه نشه
مرسی داداش. شما کنسرت بذار ما میایم میبینیم انگیزمونم بیشتر میشه...;)

mohsen741
Tuesday 14 August 2012, 12:02 AM
:-)
بسيار هم عالي...
والا من با نوازندگيه كج و كولم با شصتم ميگيرم كليد ساز 12 سوراخمو!
ويبره هم راحت ميدم.كمپرس هم راحت ميكنم!
آره همون شصت اوكي هست...

دادا من كه نوازندگيمو برا ومپاير بگذاري خفاش ميشه فرار ميكنه!!!
كنسرت ؟؟
:-))

nayuop
Tuesday 14 August 2012, 12:50 AM
:-)
بسيار هم عالي...
والا من با نوازندگيه كج و كولم با شصتم ميگيرم كليد ساز 12 سوراخمو!
ويبره هم راحت ميدم.كمپرس هم راحت ميكنم!
آره همون شصت اوكي هست...

دادا من كه نوازندگيمو برا ومپاير بگذاري خفاش ميشه فرار ميكنه!!!
كنسرت ؟؟
:-))
پس همون شصت هم اوکی.
والا نمونه کارات که حرف دیگه ای میزد :21:
من دنبال نت های کلاسیک برای کروماتیک میگردم ولی انگار خیلی کمتر از آهنگ های بلوز و فولک . سایت خوبی تو این مورد میشناسید؟ ممنون

mohsen741
Tuesday 14 August 2012, 04:18 AM
ممنونتم لطف داري.
والا من كتاب دارم..
نت رو از جايي نگرفتم.
بيشتر آهنگا و ملوديايي كه خودم ميسازم ميزنم!
:-(
اما ميپرسم ميگم بهت دوستم...

xpressmusic
Tuesday 14 August 2012, 09:12 AM

سلام........شرمنده , من یکی دو روز نبودم و بعدشم این تاپیکو گم کردم !!! الآن پیداش کردم تازه !!!!.............درسته , ساز من کروماتیکه , مارکشم Golden cup ! یلدا خانوم درست گفتن !!...............بازم شرمنده!!............یه سوال ! ساز کروماتیک به نظرتون چی بگیرم خوبه ؟! اصلا از این سازم راضی نیستم !..............و یه سوال دیگه ! ساز خودتون چیه ؟ نمونه کاراتونو شنیدم , خیلی عالیه...

LiOneL999
Tuesday 14 August 2012, 12:37 PM
سلام........شرمنده , من یکی دو روز نبودم و بعدشم این تاپیکو گم کردم !!! الآن پیداش کردم تازه !!!!.............درسته , ساز من کروماتیکه , مارکشم Golden cup ! یلدا خانوم درست گفتن !!...............بازم شرمنده!!............یه سوال ! ساز کروماتیک به نظرتون چی بگیرم خوبه ؟! اصلا از این سازم راضی نیستم !..............و یه سوال دیگه ! ساز خودتون چیه ؟ نمونه کاراتونو شنیدم , خیلی عالیه...
سلام دوست عزیز یه تایپیک توی همین انجمن نوشتم بد نیست مشاهده کنی:am

mohsen741
Wednesday 15 August 2012, 06:09 AM
با تشكر بسيار زياد از حوراي عزيز...

چرا انقدر ميگي شرمنده؟دشمنت شرمنده دادا.
اين ساز كروماتيك نيست همونجور كه گفتم..
كلا غير استاندارده..
فعلا بهترين مدلي كه خوب باشه و كمترين هزينه رو ببره هوهنر 270 هستش...همون كه دوستمون خريده تو همين تاپيك بحثش بود..

ممنونم نمونه كارام كه تعريفي نيست!

ساز من ؟
تو كروماتيك ها : سيدل ساكسوني و دلوكس دارم...
هوهنر كرومونيكاي 10 سوراخ دارم و كرومتاي 14 و ميلو تن توتس...

ehsan_sharifi
Thursday 23 August 2012, 03:23 PM
با سلام در اصفهان کجا ساز دهنی اموزش میدهند درود بنده در اصفهان تدریس می کنم به این لینک مراجعه کنید esfahan-harmonica.blogfa.com