PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش گیتار جز و معرفی کتاب

guitar1159
Monday 9 April 2012, 04:53 AM
سلام ، تصمیم دارم گیتار جز رو اینجا اموزش بدم و کتابهایی رو که مربوط به این سبک هم میشه بزارم :redguitar:

guitar1159
Monday 9 April 2012, 05:06 AM
اولین کتاب مل بی - malbay1 که نسخه فارسی هم دارد و 2 عدد cd روی آن است و تمرینات داده شده از روی کتاب مل بی 1 است .

guitar1159
Monday 9 April 2012, 05:15 AM
قبل از شروع کردن به نوازنگی و تمرین با ساز باید تئوری موسیقی یاد گرفت که کتاب تئوری بنیادی موسیقی نوشته پرویز منصوری هم کمک کننده است .
موسیقی چیست ؟ عبارتیست از هنر ترکیب کردن صدا ها و تنهای موسیقی که توسط انسان و سازها ص.رت میگیرد .
در موسیقی 7 حرف وجود دارد که به دو روش حرفی و روش حجایی نامگذاری شده است
روش حجایی ( فرانسوی )DO RE MI FA SOL LA SI
روش حروفی ( انگلیسی ) C D E F G A B
( در زبان فارسی از روش حجایی یا فرانسوی پیروی می شود )
در ضمن این 7 حرف را البای موسیقی می نامند.

guitar1159
Monday 9 April 2012, 05:25 AM
برای شروع تمرین نوازندگی هم از سیم 1 شروع می کنیم( پایین ترین سیم) انگشت 1 خونه 1 یا باره 1 و با پیک سیم 1 را ضربه می زنیم ضربه باید از بالا به پایین زده شود . سپس انگشت 2 را باره دوم سیم اول قرار میدهیم و مجدد ضربه میزنیم . مجدد انگشت را عوض کرده و با انگشت 3 باره 3 و ضربه و همین کار را با انگشت 4 انجام میدهیم . و بعد از آن همین حرکت را مجدد انجام میدهیم ولی شروع از خانه چهارم به بعد و این کار تا خانه یا باره 12 ادامه دارد . این تمرین با سرعت پایین و با قدرت نواخته شود . پس از مسلط شدن از باره 12 به عقب بر می گردیم.

guitar1159
Monday 9 April 2012, 05:28 AM
کتاب MALBAY 1 , کتاب تئوری بنیادی موسیقی نوشته پرویز منصوری

guitar1159
Tuesday 10 April 2012, 04:53 AM
سه شنبه / با سلام . تمرینی که برای هماهنگ کردن دست راست و چپ گذاشتم نام او هست کروماتیک خطی لطفا پس از تسلط روی سیم 1 بصورت رفت و برگشت این تمرین را روی بقیه سیمها امتحان کنید .

guitar1159
Tuesday 10 April 2012, 05:01 AM
و اما ادامه تئوری : حامل ؛ به 5 خط موازی و مساوی که بر روی هم قرار دارند حامل گویند . - وظیفه حامل نامگذاری روی نتها است . در موسیقی 2 نوع حامل هم داریم 1 حامل منفرد و 2 حامل مضاعف ولی در گیتار فقط از حامل منفرد استفاده می شود.

guitar1159
Tuesday 10 April 2012, 05:13 AM
نتها : مثل الفبای موسیقی که 7 حرف بود نتها هم 7 حرف می باشند که شکل این 7 حرف در صفحه 43 در کتاب تئوری بنیادی در جدولی نشان داده شده است البته در اول کتاب مل بی هم وجود دارد که به قول یکی از هنرجو ها شبیه به گیلاس هستند. از لحاظ ارزش زمانی انها به ترتیب اول نت گرد . سقید . سیاه . چنگ . دولاچنگ . سه لا چنگ . چهار لا چنگ - که اگر ارزش نت گرد برابر با 4 ضرب باشد به ترتیب ارزش زمانی نتها نصف می شود مثال سفید 2 ضرب . سیاه 1 ضرب . چنگ5/0 یا 1/2 ضرب و ...که به این ارزش زمانی دیرند هم گفته می شود.

guitar1159
Tuesday 10 April 2012, 05:23 AM
گرفتن آکورد :
آکورد چیست وبه چکاری می آید آینده توضیح می دهم ولی بنده کنار نتها و تئوری تصمیم دارم که آکورد ها و ریتمها را هم یاد بدهم تا ساز زدن و تمرینات کسل کننده نباشد . آکورد Em یا می مینور انگشت های دست چپ را غیرا ز شصت 4 شماره دارند که از سمت شصت بعدی 1 و 2 و3 و4 یعنی کوچکترین انگشت 4 نام دارد حال انگشت 2 را در خانه دوم سیم 5 قرار میدهیم و بدون اینکه برداریم انگشت 3 را در خانه یا باره دوم سیم چهارم می گذاریم و بقیه انگشتها ازاد هستند . حال با دست راست بصورت 4 ضربی ساده از سیم 5 به 1 از بالا به پایین میزنیم فقط باید توجه داشت که سر پیک یا مضراب پوری گرفته شود که صدای نرم و لطیفی از ساز بیرون بیاید . در صورت مشکل پیام بگذارید .

hani_guit
Thursday 12 July 2012, 09:33 AM
سلام!من کتاب heavy metal lead guitar رو میخواستم اما هیچجا ندارن!!شما لینک دانلودشو ندارین؟

Smiths
Saturday 28 July 2012, 06:52 PM
برای تئوری اینطور که من سرچ کردم به نتیجه رسیدم این کتاب خوبه:
You can see links before reply

لینک دانلود (You can see links before reply)