PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیم گیتار کلاسیک

feri_sharp
Sunday 29 April 2012, 06:46 PM
سلام دوستان.
من دو تا سوال در مورد سیم گیتار دارم.
اول اینکه من سیم 5 گیتارم (لا) پکیده، از تهش، و من کشیدمش دو باره گرش زدم و کوکش کردم اما سیم صدای وززز داخلش داره. البته ناگفته نمونه که من این سیم ها رو 3 سالی هست که عوض نکردم.
سیم هاش داداریو بودن.
حالا هم می خوام سیم نو بخرم داداریو، استادم مدلش رو بهم گفته بود همون 3 سال پیش ولی الان مدلش یادم نیست. دوستان چه مدلی پیشنهاد می کنن؟

ممنون.
موفق باشید.

Kimbiz
Sunday 29 April 2012, 07:11 PM
حتما ميخواى داداريو بگيرى؟
ولى داداريو واقعا سيم خوبيه.

feri_sharp
Sunday 29 April 2012, 07:15 PM
ممنون از جوابت
دوست عزیز. تعداد سوال هام بیشتر بود.

داداریو چه مدلی؟
G-46 یا G-47؟
و اینکه دلیل اون صدای اضافه که گفتم نمی دونید چیه؟

Vikernes
Monday 30 April 2012, 02:18 PM
b nazare man sime martin ham begiri bad nist harchand k man bishtar karam Guitar electrice

Vikernes
Monday 30 April 2012, 02:22 PM
b nazaram faghat mitoone 1 dalil dashte bashe un ham pooside boodane simete
ta oonja k man midoonam sime giutare ckassic bayad hadeaxar ta 3mah avaz beshe va sime giutare electric har 6ta 8mah

Vikernes
Monday 30 April 2012, 02:25 PM
man fagaht 1bar dadrio estefade kardam(bara classic)k aslan raazi naboodam.am simhaye Earnie Ball va Martin harf nadashtan

Kimbiz
Tuesday 1 May 2012, 08:56 PM
اگر صداش از برخورد با فرت ها نيست با دوستمون Vikernes موافقم كه از خود سيمه چون بافت دور سيم از حالت استاندارد خارج شده.
مدلای داداريو رو نميدونم كدومش بهترن.
سيم هايی كه خودم استفاده ميكنم يكيش هاناباخ بود كه صدای نسبتا خوبی داره. اگر برای اجرا و كنسرت بخوای سيم ساوارز خيلی خوب و عاليه ولی خب عمرش كمه. سيم اجراست.

Weather_Storm
Monday 11 June 2012, 10:03 PM
داداریو اکثر مدل هاش خر کاره ! شرمنده
یه خوبی داره میتونی مدت زیادی باهاش ساز بزنی
هاناباخم خوبه ولی خودم مدتهاست که از ساوارز استفاده میکنم،گیتاره عادت کرده نمیشه بد عادتش کرد

kingXSA
Tuesday 12 June 2012, 12:22 PM
من همیشه از ساوارز 520j hard tention استفاده میکنم.خیلی خوبه و صدای عالی هم داره.از صدای داداریو زیاد خوشم نمیاد.

alireza_0027
Thursday 28 June 2012, 05:31 PM
سلام واسه سی 70 چه سیم رو اساتید پیش نهاد میکنید .صدای شفاف با کیفیت
خودم با اطلاعات کمم به نظرم داداریو میرسه ولی نمیدونم کدوم شماره 49 50 47 ...
7 ماه کار میکنم سیمم واسه سبک کلاسیک و پاپ میخوام

ممنون میشم راهنمای بفرمایید

vahid67
Sunday 25 November 2012, 07:26 PM
سلام دوستان ...
من تازه میخوام نوازندگی با گیتارو شروع کنم و هیچ تجربه ای هم ندارم ...
الان گیتار یکی از اقوام رو گرفتم ولی سیم چهارمش پاره شده و میخوام سیمشو عوض کنم لطفا راهنمایی کنید برای یک مبتدی چه سیمی مناسبه ؟
و حدود قیمتش چنده و کجا برم بخرم ؟
مرسی

amooagha
Monday 3 June 2013, 04:34 PM
ممنون از جوابت
دوست عزیز. تعداد سوال هام بیشتر بود.

داداریو چه مدلی؟
G-46 یا G-47؟
و اینکه دلیل اون صدای اضافه که گفتم نمی دونید چیه؟
به نظرم داداریو و ساوارز خوبن فقط باید ببینی که گیتارت چیه چون ساوارز الان 80 تومان هستش و رو گیتارای خوب جواب میده بعدش داداریو مدلهای مختلفی داره هارد تنشن نگیر و مدیوم تنشن خوبه فرقش هم توی ضخامتشه ما بقیش

- - - Updated - - -

سلام دوستان ...
من تازه میخوام نوازندگی با گیتارو شروع کنم و هیچ تجربه ای هم ندارم ...
الان گیتار یکی از اقوام رو گرفتم ولی سیم چهارمش پاره شده و میخوام سیمشو عوض کنم لطفا راهنمایی کنید برای یک مبتدی چه سیمی مناسبه ؟
و حدود قیمتش چنده و کجا برم بخرم ؟
مرسی

سلام دوست عزیز اگه بازم سیمش پاره شد و از پایین باشه باید خرک گیتار یا اگه از بالا پاره میشه شیطونک و عوض کنی و سیم هم بهت میتونم داداریو معرفی کنم حدوداً 45 ت.مان آلیس هم هست 5000 تمن که اصن به درد نمی خوره

- - - Updated - - -

سلام واسه سی 70 چه سیم رو اساتید پیش نهاد میکنید .صدای شفاف با کیفیت
خودم با اطلاعات کمم به نظرم داداریو میرسه ولی نمیدونم کدوم شماره 49 50 47 ...
7 ماه کار میکنم سیمم واسه سبک کلاسیک و پاپ میخوام

ممنون میشم راهنمای بفرمایید

فرقی نمیکنه زیاد ضخامتش فرق داره شما مدیوم تنشن بخر

bahar_hs
Friday 2 August 2013, 11:31 AM
سلام ، سيم كيتارم باره شده ، منم زياد وارد نيستم مي شه راهنماييم كنيد مجا مي تونم عوضش كنم ؟
مي شه يه جاي خوب رو معرفي كنيد جون من هيج اطلاعاتي راجع به انواع سيم ها و خوب و بد بودن و قيمتشون ندارم ، جايي باشه سرم كلاه نذارن
ممنونم

FMETAL
Friday 2 August 2013, 11:57 AM
سلام ، سيم كيتارم باره شده ، منم زياد وارد نيستم مي شه راهنماييم كنيد مجا مي تونم عوضش كنم ؟
مي شه يه جاي خوب رو معرفي كنيد جون من هيج اطلاعاتي راجع به انواع سيم ها و خوب و بد بودن و قيمتشون ندارم ، جايي باشه سرم كلاه نذارن
ممنونم

دوست عزیز، لطفا بگید خودتون سیم دارید یا نه؟ در ثانی‌ شما در کدام شهر زندگی‌ می‌کنید؟

bahar_hs
Friday 2 August 2013, 12:10 PM
من تهرانم ، نه هنوز سيم تهيه نكردم ، جون تو كرمان دانشجوام و اونجا اموزش مي بينم نمي دونم اينجا كجا مي تونم سيم تهيه كنم يا بدم عوضش كنن

mahdi15
Wednesday 25 September 2013, 04:10 PM
دوستان سیم4گیتارم کاملا پکیده
سیم2هم ر(فرت3)صدای موج دریا میده!!!
به نظرتون سیم چی بگیرم؟؟؟
سبکم فعلا کلاسیک
یه سیم که تا6ماه دیگه حداقل کار کنه
گیتارم c70

FMETAL
Wednesday 25 September 2013, 04:25 PM
دوستان سیم4گیتارم کاملا پکیده
سیم2هم ر(فرت3)صدای موج دریا میده!!!
به نظرتون سیم چی بگیرم؟؟؟
سبکم فعلا کلاسیک
یه سیم که تا6ماه دیگه حداقل کار کنه
گیتارم c70

فکر کنم D`Addario بد نباشه. سری EJ-45.

masterkey
Wednesday 25 September 2013, 09:14 PM
دوستان من از سیم Alice استفاده میکنم . قیمتشم هر سیم 4500 تومنه . سیم خوبی نیست . ولی توی این گرونی بازار دیگه چه میشه کرد!
ظرف مدت یک هفته سیم های باسم هوازده شدن ، شایدم بخاطر آب و هوای اینجا باشه .

دوست عزیزی هم که خواستن سیم های گیتارشونو عوض کنن :
تمام آموزشکده های موسیقی اینکارو انجام میدن . حدود 10 هزار تومنم میگیرن
خودتونم میتونین . کار سختی نیست
شاید این ویدئو کمک خیلی زیادی بکنه
You can see links before reply

ویدئو های خیلی زیادی هم در این رابطه توی یوتیوب پیدا میشه اگه اینو how to change strings on an acoustic guitar جستجو کنید

FMETAL
Wednesday 25 September 2013, 09:48 PM
دوستان من از سیم Alice استفاده میکنم . قیمتشم هر سیم 4500 تومنه . سیم خوبی نیست . ولی توی این گرونی بازار دیگه چه میشه کرد!
ظرف مدت یک هفته سیم های باسم هوازده شدن ، شایدم بخاطر آب و هوای اینجا باشه .

دوست عزیزی هم که خواستن سیم های گیتارشونو عوض کنن :
تمام آموزشکده های موسیقی اینکارو انجام میدن . حدود 10 هزار تومنم میگیرن
خودتونم میتونین . کار سختی نیست
شاید این ویدئو کمک خیلی زیادی بکنه
You can see links before reply

ویدئو های خیلی زیادی هم در این رابطه توی یوتیوب پیدا میشه اگه اینو how to change strings on an acoustic guitar جستجو کنید

دوست من درست نوشتی‌؟ ۴۵۰۰ تومن؟ مطمئنی ۴۵۰۰۰ نیست؟ یا شاید هر "تک" سیم قیمتش اینه؟

mahdi15
Wednesday 25 September 2013, 10:26 PM
دوست من درست نوشتی‌؟ ۴۵۰۰ تومن؟ مطمئنی ۴۵۰۰۰ نیست؟ یا شاید هر "تک" سیم قیمتش اینه؟
اگه هر سیمشو عوض کنی صدای سازو عوض نمیکنه؟؟؟بهتر نیست کلشو با هم عوض کنی؟

FMETAL
Wednesday 25 September 2013, 10:31 PM
اگه هر سیمشو عوض کنی صدای سازو عوض نمیکنه؟؟؟بهتر نیست کلشو با هم عوض کنی؟

بستگی داره. اگه از همون مارک و یا حداقل از همون سایز (Gauge) باشه، تفاوتی نمیکنه.

mahdi15
Wednesday 25 September 2013, 10:55 PM
بستگی داره. اگه از همون مارک و یا حداقل از همون سایز (Gauge) باشه، تفاوتی نمیکنه.
به نظر شما من کلشو عوض کنم یا اون دوتارو؟ممکنه دوباره به تازگی بقیش هم خراب بشه؟

FMETAL
Thursday 26 September 2013, 09:47 AM
به نظر شما من کلشو عوض کنم یا اون دوتارو؟ممکنه دوباره به تازگی بقیش هم خراب بشه؟

والا مهدی جان، اگه به من بود، سیمها رو کلا عوض می‌کردم. یکی‌ از مشکلاتی (مشکل که نمیشه گفت. طبیعت سیم‌های "نایلونی" اینه) که پیش خواهد اومد (حتی اگه همون سیم با همون شماره سایز استفاده کنی‌) کوک نگر داشتن سیمهاست. میدونی‌ که سیمهای‌ تازه یه مدت طول می‌کشه تا "جا" بیفتن در نتیجه تا میزنی‌ روشون، سیمهای دیگه کوک می‌مونن، این سیمها کوک در می‌کنن. با تعویض کلّ سیم ها، همه با هم جا میفتن و درد سرش کمتره. نمیدونم از چه سیمهایی استفاده میکنی‌، ولی‌ بنظرم اگه میتونی‌ یه دست سیم بنداز رو گیتارت.

masterkey
Thursday 26 September 2013, 11:22 AM

بله دوست من، قیمت هر تک سیمش الان توی بازار 4500 تومنه .توی پست قبلی هم گفتم اما شاید خوب توضیح ندادم ، شرمنده .
البته اینم بگم من خرید قدیمشو پیدا کردم دونه ای 2000 تومن ، دو سری خریدم تا گرون تر نشده

مهدی جان ! بهترین کار همینه که FMETAL گفتن . منم همین مشکلو داشتم . تک تک عوضشون کردم . یکی از سیم ها همیشه زود از کوک خارج میشد . خیلی اذیت میشی اونجوری . بگردی توی بازار سیم های خوبی پیدا میکنی که 6 تاشو عوض کنی . 3 ماه پیش همون ALICE رو فک کنم فک کنم فک کنم 25 تومن خریده بودم (6تاشو) (قیمت تکیش همین امروز 4500 تومنه)

mahdi15
Friday 27 September 2013, 08:36 PM
باشه خیلی ممنون
همون سیم خودش بود c70
داغونه اصلا!3-4ماهه دارم ازش اسفاده میکنم داغون شد

FMETAL
Friday 27 September 2013, 08:38 PM
باشه خیلی ممنون
همون سیم خودش بود c70
داغونه اصلا!3-4ماهه دارم ازش اسفاده میکنم داغون شد
خوب مارک سیم‌ها چی‌ بود؟

mahdi15
Friday 27 September 2013, 08:52 PM
نمیدونم همون فابریکش بود دیگه

FMETAL
Friday 27 September 2013, 09:12 PM
نمیدونم همون فابریکش بود دیگه
اصولا سیمهایی که از کارخانه سازنده روی گیتار می‌بندن، سیمهای تست هستن و کیفیت بالایی ندارند. حتی بعضی‌ از گیتارهای ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلاری هم از همین نوع سیم‌ها روشونه!!! این چیز عجیبی‌ نیست. بیشتر گیتاریست‌های با تجربه، وقتی‌ گیتار نو می‌‌خرن، یه دست سیم هم میگیرن تا سیم‌های خوب بندازن روش. البته فروشنده اینجا قصور کرده و بهتون نگفته که باید این کار رو انجام بدید.

mahdi15
Friday 27 September 2013, 09:25 PM
اصولا سیمهایی که از کارخانه سازنده روی گیتار می‌بندن، سیمهای تست هستن و کیفیت بالایی ندارند. حتی بعضی‌ از گیتارهای ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلاری هم از همین نوع سیم‌ها روشونه!!! این چیز عجیبی‌ نیست. بیشتر گیتاریست‌های با تجربه، وقتی‌ گیتار نو می‌‌خرن، یه دست سیم هم میگیرن تا سیم‌های خوب بندازن روش. البته فروشنده اینجا قصور کرده و بهتون نگفته که باید این کار رو انجام بدید.
بله کلا آدم نامردی بود!
خیلی ممنون از راهنماییاتون.........سیم جدید که انداختم.....دوشنبه نمونه کار میزارم ;)

mahdi15
Monday 30 September 2013, 08:14 PM
آقا داداریو eg30گرفتم 3هزار تومان!!!!
واسه آموزشگاهمون بود تخفیف دادن
سیم4رو عوض کردم
البته اصل نیست
اصل پیدا نکردم فرع سریش35

arash123123123
Tuesday 22 October 2013, 05:52 PM
be nazare man 3 mah kheyli zoode dorostesh 6 ta 8 mah baraye klasike mage inke kheyli gitar bezany va pedare gitaro dar biary

FMETAL
Tuesday 22 October 2013, 05:54 PM
be nazare man 3 mah kheyli zoode dorostesh 6 ta 8 mah baraye klasike mage inke kheyli gitar bezany va pedare gitaro dar biary

دوست عزیز، فینگلیش نوشتن در انجمن ممنوعه. لطفا پستتون را ویرایش کنید.

SOBHANTOTo3
Monday 6 January 2014, 05:40 PM
سیم برای گیتار کلاسیک که بدون شک چیزی که من در چند سال تجربه کردم ساوارز بوده
یعنی تفاوت داره با سیم هایی دیگه
از نظر من تفاوتش خیلی بود
و بعدش لابه لا به بازار اومد البته بعد از اینکه قیمت ساوارز خیلی بالارفت یک زمانی ما می خریدیم 25 هزارتومن
الان می گن لا به لا ها هم چینی شده جالبه
تازگی شنیدم نمی دونم چقدر درسته

FMETAL
Monday 6 January 2014, 05:50 PM
سیم برای گیتار کلاسیک که بدون شک چیزی که من در چند سال تجربه کردم ساوارز بوده
یعنی تفاوت داره با سیم هایی دیگه
از نظر من تفاوتش خیلی بود
و بعدش لابه لا به بازار اومد البته بعد از اینکه قیمت ساوارز خیلی بالارفت یک زمانی ما می خریدیم 25 هزارتومن
الان می گن لا به لا ها هم چینی شده جالبه
تازگی شنیدم نمی دونم چقدر درسته

منظورتون چند سال پیشه که لا به لا وارد شد؟

SOBHANTOTo3
Monday 6 January 2014, 05:59 PM
نه منظورم تقریبا 4 سال پیشه

لا به لا بود ولی نوازندگان خوب زیاد استفاده نمی کردن چون ساوارز ارزون بود
بعد که گرونشد خیلی رو اوردن به لا به لا و بیشترین سیمی بود که فروش میرفت
الان نمی دونم هنوز ساوارز هست یا نه یا اصل هست یا نه
ولی به نظر من خیلی تفاوت داشت با دیگر سیم ها
عمر زیادی هم می کرد سیم های باسشم با آدم حرف می زدن

FMETAL
Monday 6 January 2014, 06:11 PM
والا لا به لا حدود ۲۰ سال پیش اومد به ایران سه سیم اولش هم مشکی‌ بود. مینداختی رو گیتار و می‌زدی، انگشت‌هات پر میشد از پوسته سیم! یعنی‌ پرز میداد سیم هاش.

SOBHANTOTo3
Tuesday 7 January 2014, 05:07 PM
:D
چه جالب نمی دونستم
کسی زیاد استفاده نمی کرد تا زمانی که ساواز اصل 25 تومن بود الان دیگه گرون شده و فروشنده ها هم نمیارزه براشون که بیارن چون فروش نمی ره

yasharhatami
Saturday 20 December 2014, 01:42 PM
سیم برای گیتار یاماها سی70چی سراغ دارید

- - - Updated - - -

حتما ميخواى داداريو بگيرى؟
ولى داداريو واقعا سيم خوبيه.

اما به جزِ داداریو لا به لا خوبه اگر سیم خوب می خوای فرو شگاه الک خیلی خوبه

- - - Updated - - -

مدل سیم لطفا بگویید

yasharhatami
Monday 22 December 2014, 03:15 PM
اما منم یک چیزی بگم اگه می خوای بخری از یک فروشگاه خوب مارک عالی استفاده کنی درست که سیم ها قیمتش یک خورده گرون میشه اما می ارزه