PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلوت ریکوردر

hichnafar
Tuesday 3 July 2007, 03:40 PM
سلام

نام دیگر ?لوت ریکوردر Fipple Flute یا English Flute است.
ساده ترین نوع ?لوت می باشد و طرز نواختن آن بصورت مستقیم مانند کلارینت و بسیار ساده است.
بعلت سادگی نواختن معمولا برای آشنایی کودکان با موسیقی از آن است?اده می کنند.(درکلاس های ار?)

چهار مدل اصلی دارد که عبارتند از :

1- Soprano که متداول ترین نوع آن می باشد، صدای آن بسیار زیر و برای ملودیهای شاد مناسب است. نت دو اول آن یک اکتاو پایین تر از نت دو میانی می باشد.
2- Alto بعد از سپرانو متداول ترین نوع است.
3- Tenor این مدل و مدل باس کمیاب و گرانقیمت هستند و صدای بم تری دارند.
4- Bass عضوی از این خانواده با صدای بسیار بم و مناسب برای ملودیهای غمگین.

یکی از معرو?ترین مارکهای این ?لوت نیز یاماها می باشد و قیمت آن حدود 7-10 هزار تومان در مدل سپرانو است.
ازدیگرمارک های ?لوت ریکوردرکه کی?یت مناسبی دارندآنجل وماسیس هست .
(منابع پرشین تولزوخودم)

Guitaro
Friday 12 October 2007, 09:34 PM
با اجازه You can see links before reply

این هم توضیح تصویری همین مطالب بالا :

You can see links before reply

hichnafar
Friday 12 October 2007, 09:44 PM
گستره ی صدایی انواع فلوت ریکوردر

ریکوردرای مختلف

Melika64
Sunday 6 September 2009, 09:01 AM
دوست عزیز میتونم خواهش کنم ازت بهم بگی برای من که هیچ آشنایی با موسیقی و نت ندارم و میخوام از صفر شروع کنم فلوت ریکوردر مناسبه یا نه ؟ البته ساز انتخابیم همینه اما کمی میترسم که نتونم یاد بگیرم پنجشنبه همین هفته هم اولین جلسه کلاسم شروع میشه

samir65
Tuesday 20 October 2009, 09:36 AM
در باره سازي كه انتخاب كردي شك نكن كه بهترين ساز براي شروع موسيقي بنظر من همينه.
اميدوارم موفق باشي.

lakshemi
Thursday 18 February 2010, 08:33 PM
دوست عزیز میتونم خواهش کنم ازت بهم بگی برای من که هیچ آشنایی با موسیقی و نت ندارم و میخوام از صفر شروع کنم فلوت ریکوردر مناسبه یا نه ؟ البته ساز انتخابیم همینه اما کمی میترسم که نتونم یاد بگیرم پنجشنبه همین هفته هم اولین جلسه کلاسم شروع میشه

سلام دوست من . تصميم خيلي خوبي گرفتي كه مي خواي موسيقي ياد بگيري و از اون بهتر تصميمت براي انتخاب فلوت ريكوردره . من مدتيه كه ريكوردر مي زنم ساز بسيار خوش صدا،راحت و روونيه . با اولين نتي كه بزني عاشقش مي شي . مطمئن باش .راستي آهو خانوم منم مث خودت
تازه كارم و هر وقت خواستي مي تونم در حد توانم كمكت كنم .

lakshemi
Thursday 18 February 2010, 08:58 PM
سلام به همه ي بچه هاي فلوت زن .من در نواختن ريكوردر آلتو مشكلي دارم . اونم اينه كه صداي نت هاي اكتاو اول درست در نمياد اولين نتش كه دوي پايين باشه چيزي بين صداي فا و ر داره هر چي سعي مي كنم جز يه صداي خش دار و عجيب چيزي از توش نمي شنوم . من چند تا فرضيه براش ساختم :1- به نوع دميدن من بستگي داره 2- قلق ساز دستم نيست و بعد از چند وقت شايد بتونم راحت باهاش بزنم 3- ساز خرابه
البته استاد من هر سه مورد رو موثر ميدونه . حالا لطفا اونايي كه از ريكوردر آلتو سررشته دارن منو راهنمايي كنن كه دميدن آلتو و سوپرانو باهم فرق داره يا نه و آيا نيازي هست يكي ديگه بخرم ؟

lakshemi
Monday 22 February 2010, 10:07 PM
آهاي بچه ها كسي خونه نيست؟ :hچرا جواب نميدين ؟ :f

Parisa-Delbar
Tuesday 23 February 2010, 03:54 AM
من که میخوام یادگیری سازهای بادی رو شروع کنم با فلوت ریکوردر شروع کنم؟
میشه یه فایل صوتی کوتاه از صداش بذارید؟

goodgirl
Sunday 28 February 2010, 03:20 PM
من که میخوام یادگیری سازهای بادی رو شروع کنم با فلوت ریکوردر شروع کنم؟
میشه یه فایل صوتی کوتاه از صداش بذارید؟

سلام

به نظر من فکر خوبيه چون ريکوردر هم نسبتا ساز راحتيه هم خيلي قشنگه(البته به نظر من)

در مورد فايل صوتيم توي بخش فلوت ميتونيد چند تا نمونه پيدا کنيد!

yassy61
Tuesday 9 March 2010, 09:29 PM
سلام به همه دوستان
من تازه یدونه فلوت ریکوردر خریدم. و هیچی ازش نمیدونم فقط چند تا فایل ازش دانلود کردم که اینم بخاطر اینکه نت نمی دونم هیچی(منظورم نت خوانی از نت آهنگها هست)، حالیم نمیشه فقط یه فایل بود که از عکساش و شکل نتاش تمرین کردم اینم خیلی ساده اما بازم چیزی نمی دونم. می ترسم که یاد نگیرم. یادگیری نتها خیلی سخت به نظر می سره. آدم می ترسه. تو شهر منم (یزد) گمون نکنم کلاسش باشه که برم، باشه هم خیلی خونوادم راضی نیستن. اصلاً هم نمی دونم که ریکوردرم چه نوعیه این اسمایی هم که گفتین نمی دونم چیه. خواهشاً بگین چی کار کنم. می شه بدون کلاس یاد گرفت؟ خودآموزی هست که آدم بتونه یاد بگیره خوب و عالی یا نه؟ یا از نت دانلود کنم؟ زبان هم می دونم چون رشتم این بوده
کسی می تونه راهنماییم کنه؟ اگه استادی هم تو یزد می شناسین یا کلاسشو بهمه بگید شاید بشه.
ممنون می شم.

goodgirl
Wednesday 10 March 2010, 03:34 PM
سلام
دوست عزيز براي فلوت دو تا کتاب خودآموز هست که کتاباي نسبتا خوبين (البته يه دو سه جا توي انگشت گذاري ها ايراد داره که اگه کتاب و تهيه کنيد من مي تونم بهتون درستشو بگم)

راستي اين کتاباييم که گفتم مال نشر هواي تازه است