PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا مضراب گرفتنم صحیح است؟

alireza55
Monday 21 May 2012, 01:01 PM
با سلام خدمت دوستان
سوالی که داشتم این است که بر اساس تصویر آیا درست مضراب گرفتم یا خیر ؟
بااین توضیح که دست من و انگشتانم یکم از حالت معمول بزگتره...................

ممنون میشم اگر جواب را با توضیح کامل بیان کنید

r_a_m_i_n
Monday 21 May 2012, 01:55 PM
با سلام خدمت دوستان
سوالی که داشتم این است که بر اساس تصویر آیا درست مضراب گرفتم یا خیر ؟
بااین توضیح که دست من و انگشتانم یکم از حالت معمول بزگتره...................

ممنون میشم اگر جواب را با توضیح کامل بیان کنید

درود
دوست عزیز.....اولا....وسط دو کاسه رو روی پاتون نذارید......بلکه قسمت نقاره ( کاسه ی کوچک ) باید روی پاتون باشه
دوما.....یکم دستتون رو ببرید جلو تر ...یعنی محل مضراب زدنتون یکم جلوتر از اینجایی باشه که الان هست
سوما؟ متد کی کار میکنید شما؟ اگه استاد شهناز یا شهنازی که هیچی...اگه متد این افراد کار نمیکنید باید خود گرفتن مضرابتون رو هم عوض کنید و اینقدر نوک مضراب رو به بیرون نباشه

alireza55
Monday 21 May 2012, 02:27 PM
درود
دوست عزیز.....اولا....وسط دو کاسه رو روی پاتون نذارید......بلکه قسمت نقاره ( کاسه ی کوچک ) باید روی پاتون باشه
دوما.....یکم دستتون رو ببرید جلو تر ...یعنی محل مضراب زدنتون یکم جلوتر از اینجایی باشه که الان هست
سوما؟ متد کی کار میکنید شما؟ اگه استاد شهناز یا شهنازی که هیچی...اگه متد این افراد کار نمیکنید باید خود گرفتن مضرابتون رو هم عوض کنید و اینقدر نوک مضراب رو به بیرون نباشه

ممنون..........

در رابطه بامطلب سوم و نوک مضراب ، وقتی مضراب را به سمت مایل با سیم میگیرم براحتی میتونم ریز بزنم و کنترل رو سیمهای سل هم راحتر میشه اما وقتی مضراب را کمی عمود تر به سیم میکنم ، ریزها رو سخت تر میزنم و سیم بیشتر کنده میشه در حالی حرکت به سیمهای وسط هم سخت میشه.............
از طرفی دنبال سبک یا متد خاصی نیستم بیشتر میخوام که صدای تمیزی از ساز در بیارم

حال با توجه به نیازم پیشنهاد میکنید که مضراب رو کمی عمود کنم و تمرین بیشتری با این روش بکنم تا بالاخره بدون سختی مضراب بزنم یا با همین روش مایل به سیم کار کنم

alireza55
Monday 21 May 2012, 03:00 PM
باسلام دوباره...........

فکر کردم بهتره تا قطعه ای اجرا کنم ، چون به این وسیله شاید شما بهتر بتوانید راهنمایی کنید............

درس 77 کتاب اول رنگ ابوعطا

r_a_m_i_n
Monday 21 May 2012, 08:57 PM
ممنون..........

در رابطه بامطلب سوم و نوک مضراب ، وقتی مضراب را به سمت مایل با سیم میگیرم براحتی میتونم ریز بزنم و کنترل رو سیمهای سل هم راحتر میشه اما وقتی مضراب را کمی عمود تر به سیم میکنم ، ریزها رو سخت تر میزنم و سیم بیشتر کنده میشه در حالی حرکت به سیمهای وسط هم سخت میشه.............
از طرفی دنبال سبک یا متد خاصی نیستم بیشتر میخوام که صدای تمیزی از ساز در بیارم

حال با توجه به نیازم پیشنهاد میکنید که مضراب رو کمی عمود کنم و تمرین بیشتری با این روش بکنم تا بالاخره بدون سختی مضراب بزنم یا با همین روش مایل به سیم کار کنم

خواهش میکنم...
دوست عزیز به نظرم بهتره مضراب رو عمود بگیری.....یکم به خودت سختی بده اشکالی نداره....
چون باعث میشه پنجه ی دست راستت قوی تر بشه.....وقتی بتونی بطور عمود ریز زدن رو یاد بگیری...مسلما بعدها ریزت خیلی پر تر میشه.....و مچت قوی تر میشه..البته این نظر منه....ولی اگه زیر نظر استاد کار میکنید حتما پیرو صحبتهای ایشون باشید.....چون هر استادی واسه شاگردش ار متد خاصی برای تدریس استفاده میکنه

r_a_m_i_n
Monday 21 May 2012, 09:19 PM
باسلام دوباره...........

فکر کردم بهتره تا قطعه ای اجرا کنم ، چون به این وسیله شاید شما بهتر بتوانید راهنمایی کنید............

درس 77 کتاب اول رنگ ابوعطا

گوش کردم....خوبه...با این مضراب هم خوب میزنی.....بسته به نظر استادت کار کن

alireza55
Monday 21 May 2012, 10:36 PM
گوش کردم....خوبه...با این مضراب هم خوب میزنی.....بسته به نظر استادت کار کن
با تشکر از وقتی که گذاشتی .............
من مدت 10 سال سه تار میزنم و بدون هیچ استادی شروع کردم با کتاب استاد مرحوم ذوالفنون شروع کرم و بعد از چند سال کتاب استاد علیزاده هم تموم کردم ، بیشتر تفریحی و اوقات بیکاری و برای دلم سه تار میزدم ......... تا اینکه پارسال یک تار از همسرم هدیه گرفتم (تولد) الان مدت یکساله که تار تمرین میکنم بدون استاد البته چون وقت ندارم نمیتونم کلاس برم از طرفی هدفم فقط ارضا کردن خودمه به همین دلیل دوست دارم هم خودم هم همسرم لذت ببریم از نواختن من ........

بااین شرایط اگر واقعا نیاز به استاد هست یک وقتی برای این کار بزارم؟

r_a_m_i_n
Tuesday 22 May 2012, 11:29 AM
با تشکر از وقتی که گذاشتی .............
من مدت 10 سال سه تار میزنم و بدون هیچ استادی شروع کردم با کتاب استاد مرحوم ذوالفنون شروع کرم و بعد از چند سال کتاب استاد علیزاده هم تموم کردم ، بیشتر تفریحی و اوقات بیکاری و برای دلم سه تار میزدم ......... تا اینکه پارسال یک تار از همسرم هدیه گرفتم (تولد) الان مدت یکساله که تار تمرین میکنم بدون استاد البته چون وقت ندارم نمیتونم کلاس برم از طرفی هدفم فقط ارضا کردن خودمه به همین دلیل دوست دارم هم خودم هم همسرم لذت ببریم از نواختن من ........

بااین شرایط اگر واقعا نیاز به استاد هست یک وقتی برای این کار بزارم؟

درود و آفرین به شما.......
نه اگه 10 ساله سه تار میزنید.....و برای دل خودتون میزنید..و با توجه به اینکه متاهل هم هستید.....به نظرم نیازی به استاد ندارید........
خوبه خیلی خوبه......به به چه کادوی ارزشمندی
یکم محل برخورد مضراب به سیم باید جلوتر از چیزی باشه که توی عکسه....حدودا 1 سانتی متر جلوتر....
نرمی دست راستتون با خرک بازی کنه...و گاهی برای خوش صدا شدن خیلی کم با نرمی دستتون به خرک فشار بیارید ....
کلا خوبه..زیاد سخت نکیرید...چون هی اگه بخواهید اینترنتی نظر دو مورد ساز زدنتون کسب کنید.....از اونجا که تار سازیه که متد و سبکهای مختلفی داره....بنابراین گیج میشید و نهایتا به نتیجه نمیرسید....
پس پیشنهاد میکنم کار خودتون رو بکنید.....و اگه از صدای ساز خودت لذت میبری.و دیگران هم لذت میبرند...پس حتما خوب میزنی دیگه

hamed_ozturk
Wednesday 23 May 2012, 10:42 PM
man gush kardam vagean khub mizadid.

miladas
Thursday 24 May 2012, 08:28 PM
بله به نظر من هم رامين جان درست ميگن فقط چند تا چيز بگم براي اينكه بدوني دقيق كجا بايد مضراب بزني 4 تا انگشت ها رو كه بقل هم بگذاري به صورت عمودي بغل خرك يعني 4 انگشت بعد از خرك دقيقا محل مضراب خوردن هستش و اگه بدون استاد كار ميكنه حواست باشه مضراب به هر دو تا سيم ها بخوره يعني يكم بايد مضراب رو به پايين كج كني ولي مضرابت همانطور كه رامين جان گفتند باد دقيق عمود بخوره اميدوارم منظورم رو رسونده باشم

miladas
Thursday 24 May 2012, 08:31 PM
راستي يادم رفت بگم مچ و ساعد شما داخل عكس كامل به كاسه چسبيده بايد يكم بهش زاويه بدي كه مچ راحت تر باشه

kjls
Friday 28 September 2012, 01:07 PM
سلام.من با استاد ظریف کار کردم 20 سالی هم هست تار میزنم از نظر من شما مضرابو محکم میگیری یخورده شل بهتره اگر حسی میکنی دستت تنومندتره درشت تر مومتو زیاد کن شما کهقصد نداری قطعات کلنل بندباز و... بزنی برای خودت همسرت میزنی خوبه سعی کن مضرابت تو دست ب رقصه موفق باشی