PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گیتاریست صفر کیلومتر

jozef2070
Monday 21 May 2012, 08:32 PM
سلام به همه ی دوستان .
دوستان من 18 سال دارم . خیلی زیاد علاقه به گیتار دارم .
من می خوام بدونم که چطوری آدم یه گیتاریست حرفه ای میشه .
من سررشته ای زیاد از گیتار های مختلف ندارم و هیچی راجع به گیتار های کلاسیک و اکوستیک و فلامنکو و پاپ نمی دونم .
می خواستم راجع به این نوع گیتار ها بیشتر بدونم با کمک شما که کدوم از همه بهتره و توضیحاتی در مورد همه این نوع گیتارها .
بعدش چون وضعم خرابه حتماباید گیتار بالا 150 هزار تومان بخرم ؟
اگه میشه کسی منو راهنمایی کنه .
با تشکر

jozef2070
Wednesday 23 May 2012, 11:32 AM
کسی نیست جواب مار رو بده ؟

art73
Wednesday 23 May 2012, 12:02 PM
سلام به همه ی دوستان .
دوستان من 18 سال دارم . خیلی زیاد علاقه به گیتار دارم .
من می خوام بدونم که چطوری آدم یه گیتاریست حرفه ای میشه .
من سررشته ای زیاد از گیتار های مختلف ندارم و هیچی راجع به گیتار های کلاسیک و اکوستیک و فلامنکو و پاپ نمی دونم .
می خواستم راجع به این نوع گیتار ها بیشتر بدونم با کمک شما که کدوم از همه بهتره و توضیحاتی در مورد همه این نوع گیتارها .
بعدش چون وضعم خرابه حتماباید گیتار بالا 150 هزار تومان بخرم ؟
اگه میشه کسی منو راهنمایی کنه .
با تشکر

سلام منم عین خودت صفر کیلومترم تقریبا ولی یه چیزایی بعد 2 سال فهمیدیم اینکه چطور آدم یه گیتاریست حرفه ای میشه فقط تلاش و علاقه س هیچی نمیخواد حتی اگه بهترین معلمم داشته باشی وقتی هفته ای 1 ساعتم تمرین نکنی هیچی نمیشه اونم هر روز نه تو ماه یه روز

اما درمورد سبکا من پیشنهاد میکنم نمونه کارای مختلف رو گوش کن ببین به کدوم سبک علاقه داری سبک پاپ که خب قاعدتا میشناسی ( من خودمم تعریف درستی ازش ندارم) منم سال اول پاپ کار کردم

سبک کلاسیک توی همین نمونه کارای بچه های سایتم بگردی کارای کلاسیک زیبایی رو اجرا کردن

و اما فلامنکو هم توصیه میکنم کار های پاکو دلوچیا و اوتمار لیبرت رو گوش کنی ولی کلا بهترین روش اینکه ببینی چی دوست داری ولی گیتار خوب توی اون قیمتی که گفتی 3 سال پیش میتونستی یه سی 80 یا سی 70 بخری الان فکر نکنم :D

jozef2070
Thursday 24 May 2012, 04:49 PM
دوست عزیز من بیشتر خوشم از سبک پاپ میاد و مثل مازیار و شادمهر و ....
چه گیتار هایی مناسب این سبک هستند .
بعدش با چه قدر باید هزینه کنم تا یک گیتار مناسب داشته باشم ؟

hdhamid
Thursday 24 May 2012, 05:38 PM
دوست عزیز من بیشتر خوشم از سبک پاپ میاد و مثل مازیار و شادمهر و ....
چه گیتار هایی مناسب این سبک هستند .
بعدش با چه قدر باید هزینه کنم تا یک گیتار مناسب داشته باشم ؟

سلام...
والا برای یاد گرفتن این نوع سبک پاپ که میگید شما نیاز به یه گیتار کلاسیک دارین .. حدود 250 برای c70 کنار بذارید .. میتونین دست دومش رو هم پیدا کنین .. ولی با یه کار بلد برین که بهتون نندازن . شاید تا حدود 180 ..بتونین جور کنین ...

سبک مود علاقتون سبک خود منه .. پیک استایل هستش.. حتما برید آموزشگاه و یا از اساتیدی استفاده کنین که سرشون به تنشون بیارزه ..
کتابای مورد استفاده هم کتابای قطعات و پوزیسیون نوازی نیک مانالف.. متد استاندارد دیک بنت .. مدرن گیتار گری لویت ... تکنیک و ملودی ... گام کلاسیک .. ریتم گیتار هستش .. دوره طبیعیش حدود 4 یا 5 سال طول میکشه .. مگه بخوای با این استادای در پیت که 3 ماهه ... 4 تا ریتم یادت میدن کار کنی که بحثش جداس.. و باید شادمهر شدن رو تو رویا ببینی..

البته منم الان آرمیک شدنو دارم تو رویا مبینم!! .. :21::24:
همیشه رویا هس ... :5:
:redguitar:

jozef2070
Thursday 24 May 2012, 05:53 PM
دوست عزیز من تا 100 هزار تومان توان دارم .
یعنی نمیشه با 100 تومان یه گیتار مناسب پیدا کرد ؟

art73
Thursday 24 May 2012, 06:06 PM
دوست عزیز من تا 100 هزار تومان توان دارم .
یعنی نمیشه با 100 تومان یه گیتار مناسب پیدا کرد ؟

شاید بتونی پیدا کنی ولی بهترین راه اینه که بری بازار مغازه های مختلف رو بری به مغازه دار بگی گیتار تا 100 تومان چی دارید بیاره یه خورده صداش رو دربیاری( منظورم این نیست که بنوازی فقط چندتا سیمشو بزن یا از خود طرف بخواه برات بزنه)

اگه خوب بود بگیر ولی خداییش من 2 سال پیش سی 70 رو خریدم 90 تومن الان 60-70 تومن رفته روش فکر کنم
( راستی از کسایی که نمیتونن تو مغازه بزنن گیتار نخر چون خودشون نمیدونن چی میگن)
دسته گیتارتم حتما صاف باشه خم نباشه
دیگه همینا:5:

jozef2070
Thursday 24 May 2012, 06:30 PM
دوستان عزیز من شنوفتم .
که هر کدوم از تار ها گیتار یه اسمی دارن بعد بر اساس نت ها آهنگ رو می زنی ؟ آیا درسته ؟
میشه یکی اسم های این تار ها رو به ما هم بگه ؟
می ری تو هر سایتی یه جور نوشته .

art73
Thursday 24 May 2012, 06:37 PM
دوستان عزیز من شنوفتم .
که هر کدوم از تار ها گیتار یه اسمی دارن بعد بر اساس نت (You can see links before reply) ها آهنگ رو می زنی ؟ آیا درسته ؟
میشه یکی اسم های این تار ها رو به ما هم بگه ؟
می ری تو هر سایتی یه جور نوشته .
منظورت رو دقیقا نفهمیدم ولی اگه میگی اسم سیم های گیتار چیه :
می E
رِ D
لا A
سل G
سی B
می(ریز) e
ببخشید اینطوری شد ولی از بالا به پایین اسمای سیم های اینه که البته وقتی روی فرت هرسیم جلو عقب بسته به پرده های موسیقی نت ها عوض میش ( دو ر می فا سل لا سی)

jozef2070
Thursday 24 May 2012, 06:59 PM
دوست عزیز این نت ها که رایگان نیستند .
نت رایگانی بلدید شما . یا یک سایتی به ما معرفی کنید ؟

jozef2070
Thursday 24 May 2012, 07:01 PM
دوست عزیز یه فیلم آموزش فارسی در این رابطه نیست .
فارسی ؟

jozef2070
Friday 25 May 2012, 02:58 PM
کسی نیست جواب بده !

hdhamid
Friday 25 May 2012, 04:32 PM
دوست عزیز این نت ها که رایگان نیستند .
نت رایگانی بلدید شما . یا یک سایتی به ما معرفی کنید ؟

والا من نفهمیدم اصلا منظورت چیه؟!... فک نکنم کسی هم فهمیده باشه!! .. :21:

اگه منظورت از نت روی سیما بود؟!>. که رفیقمون علی گفت ..
اگر منظورت نت قطعات موسیقی هستش... که خیلی زوده فک کنم!! .. ولی You can see links before reply هستش!! گیتار پرو رو باس نصب کنین رو سیستمتون!! .. ولی فک نکنم منظورت این بوده باشه!! .. با اینحال گفتم بقیه از سایت استفاده کنن ..

خدایی منظورت چی بووووووووووود؟!!.. :redguitar:

jozef2070
Friday 25 May 2012, 04:43 PM
دوست عزیز این وللشش .
می گم یه فیلم آموزشی برای گیتار نیست . البته فارسی ؟

hdhamid
Friday 25 May 2012, 06:04 PM
چرا بابا ... پره تو بازار . ولی بدرد نمیخوره که!! .. میخوای برو با 10000 تومن یه پکیجشو بخر... رات میندازه از هیچی که بهتره .. ولی ....

art73
Monday 28 May 2012, 08:41 AM
چرا بابا ... پره تو بازار . ولی بدرد نمیخوره که!! .. میخوای برو با 10000 تومن یه پکیجشو بخر... رات میندازه از هیچی که بهتره .. ولی ....

ولی یه استاد خوب کلا بهتره :دی

margan_abedi
Monday 28 May 2012, 09:46 AM
دوست عزیز

البته شما باید سبک دلخواهت رو کار کنی...اما کلا 3 فش سبک بیشتر در نوازندگی گیتار نداریم
1.کلاسیک
2.فلامنکو
3.جز

اون چیزی که فقط هم تو ایران هست و بهش میگن سبک گیتار پاپ یک سوتفاهم هست. ما موسیقی پاپ داریم. اما سبک گیتار پاپ نداریم. می تونی بگردی ببینی یه متد خارجی با این اسم پیدا میکنی یا نه...

خلاصه شما هر کدوم از اون 3 سبک رو که درست و اصولی یاد بگیری میتونی آهنگ پاپ باهاش بزنی.

مخصوصا اگه جز بری...

هر چند من شخصا به همه پیشنهاد میکنم کلاسیک رو تجربه کنن.

art73
Monday 28 May 2012, 10:50 AM
اون چیزی که فقط هم تو ایران هست و بهش میگن سبک گیتار پاپ یک سوتفاهم هست. ما موسیقی پاپ داریم. اما سبک گیتار پاپ نداریم. می تونی بگردی ببینی یه متد خارجی با این اسم پیدا میکنی یا نه...

دقیقا

art73
Monday 28 May 2012, 08:44 PM
سلام دوستان آیا کسی می دونه کدوم از این گیتار ها خوبه یا بدرد می خوره ؟ تو آدرس بالا !
قیمتشون چطوره ؟
راستشو بخوای اینطوری نمیشه فهمید باید بری مغازه ها بپرسی چی به چیه ولی اینطور که به نظر میاد تو مایه های سی 70 باشن بهترین انتخاب بین اونا همون سی 40 یاماها هست

jozef2070
Wednesday 30 May 2012, 10:17 PM
دوستان میشه من برنامه گیتار رو برای گوشیم نصب کردم . سامسونگ گلکسی .
به نظر شما با این ها هم میشه زد ؟
راهنمایی کنید .

Honey_Shababi
Wednesday 30 May 2012, 10:30 PM
دوستان میشه من برنامه گیتار رو برای گوشیم نصب کردم . سامسونگ گلکسی .
به نظر شما با این ها هم میشه زد ؟
راهنمایی کنید .

يعني دقيقا ميخوايد چيكار كنيد؟!!!...ميخوايد با گوشي گيتار بزنيد؟!!!...:43:

art73
Wednesday 30 May 2012, 10:48 PM
به نظرم یه استاد خوب پیدا کنید برید سراغش والسلام
حالا کسی استاد خوب سراغ داره؟

من تو تهران چندتا آموزشگاه رو پیدا کردم امیدوارم کسی اینجا بتونه راهنمایی کنه
مثل پارت و پارس و نیما فریدونی ، همراز،چهارباغ

Partrix
Thursday 31 May 2012, 11:40 AM
ببین منم مثل خودت صفر کیلومترم !!!

من تو این 7-8 سالی که گیتار کار کردم و تمرین کردمو استادای مختلف (5-6 تا)عوض کردم فقط 4-5 سالش موسیقی ناب نصیبم شده چون سواد و اطلاعات کافی برای من یکی که نبود حالا شما رو نمیدونم ولی یه چیز رو خوب میدونم اون اینه که شما چون اومدی تو این سایت و این سایت استادای زیادی داره که راهنماییت کنه تو هر سبکی همین حالاش خیلی راه افتادی و این خوبه !!!
حالا به عنوان یه شاگرد و داداش کوچیکت یه نصیحتت میکنم که اگه این رو انجام بدی 8 سال دیگهاز الان من آماتور خیلی جلو تری !
اول اول اول فقط و فقط و فقط موسیقی گوش بده نه فقط در حد این پاپ در پیتی که تو ایران هست بلکه از هر سبکی !!! سعی کن کارای تصویری زیاد نگاه کنی چه از همین پاپی که گفتم چه از کلاسیک مثل کارای خانوم افشار و دیوید منندبن چه کارای فلامنکو مثل کارای پاکو دلوسیا و چه حتی راک و متال ...
اون موقع است که میفهمی توانایی هی هر سبک و هرنوازنده چقدر میتونه باشه و کلا استایل گیتار چطوره !!!
میفهمی برای حرفه ای شدن تو پاپ و در حد گیتار زدن یکی مثل شادمهر شدن راه زیادی در پیش نداری و راحت بهش میرسی ولی میبینی برای اینکه یکی مثل لیلی افشار بشی راهت سخت و طولانیه اما واقعا گیتاریست میشی !!! میفهمی که فلامنکو فقط سبک کولی های مست نیست (!!!) و معانی عمیقی بین تک تک نت های قدرتمندش نهفته است . میبینی گیتار آکوستیک با اون بدنهی گنده و یه قرش چه کارا توی دست های جاشوا جیمز و کیت اوربن نمیکنه و تو رو به سلطان بلوز و کانتری میتونه مبدل کنه ! میبینی که کسایی که گیتار الکتریک میزنن شیطان پرست نیستن چه بسا با اون صدای روحانی سازاشون از خیلی از ماها خدا رو بیشتر شناختن ( شاید حتی اگه خودتم ندونی علاقت به گیتار الکتریک باشه ! شاید حتی خواستی گیتار بیس بزنی و پای جای اساطیری مثل کلیف برتون خدابیامرز بزاری کسی چه میدونه !!!
خلاصه زیاد ببین و زیاد گوش بده !
بعد یه سال که ته این کارارو در آوردی و توانایی های سبک ها ی مختلف و گیتاریست های اون سبک ها رو فهمیدی باید دنبال یه استاد خوب بگردی که سخت ترین کاره به نظر من چون تو این وطن ما نمی دونم چرا همه خودشونو گیتاریست و استاد میدونن و 80 درصد این استادا حتی بلد نیست چطور گیتار رو دستشون بگیرن !!! تو باید یه شنونده ی علمی باشی قبل از این که یه نوازنده بشی و این یعنی این که با شنیدن یه قطعه فقط به عامه پسند بودنش دقت نکنی یه به اصطلاح این که (( قشنگه )) !!! باید تشخیص بدی از چه سبکیه توانایی نوازندش چطوره و از لحاظ موسیقایی چقدر ارزش داره ؟ اگه شنوندهی علمی نباشی نمیتونی استاد خوب رو از بد تشخیص بدی و خیلی راحت سر کیسه میشی و بعد چند سال هیچی بارت نمیشه !!! از حفام متعجب نشو و بهشون نخند چون عین واقعیته !!!
باید استادتو بسنجی و آزمایش کنی ببینی چند مرده حلاجه !!!
از الان هم دنبال ساز نباش چون خود استاد تازه راهنماییت میکنه چه سازی بخری !
ولی در کل این بگم که توی بیس و زمینه ی یاد گیری موسیقی سبک مهم نیست یعنی یه گیتاریست باید یه مهارت های اولیه ای رو داشته باشه که همون طور که گفتم شنونده ی علمی بودن یکیشونه اونا رو مثل نت خونی و ... خودت میتونی یاد بگیری پس معطل نکن !
اینم توصیه های ما داداش گلم

jozef2070
Thursday 31 May 2012, 04:48 PM
يعني دقيقا ميخوايد چيكار كنيد؟!!!...ميخوايد با گوشي گيتار بزنيد؟!!!...:43:

بله .
آخه یه بار رفتم پیش یکی با گوشی خیلی خوب میزد .
می گم با گوشی هم می تونی خوب بزنی ؟

Honey_Shababi
Thursday 31 May 2012, 05:09 PM
بله .
آخه یه بار رفتم پیش یکی با گوشی خیلی خوب میزد .
می گم با گوشی هم می تونی خوب بزنی ؟

آخه اين يه چيز غير عاديه...

با گوشي كه نميشه گيتار زد...!!!

اگه منظورتون از گيتار زدن با گوشي ، يه نرم افزاره كه فقط كورد هاي گيتار رو براتون اجرا ميكنه - ديگه به اون نميگن گيتار زدن!!!

Partrix
Thursday 31 May 2012, 08:43 PM
اوه اوه صحابش اومد همه رو پاک کرد ! خدا بهمون رحم کنه !

LiOneL999
Tuesday 7 August 2012, 09:50 AM
دوست عزیز یه فیلم آموزش فارسی در این رابطه نیست .
فارسی ؟

چرا، هست.برای کسی که می خواد از صفر صفر شروع کنه این 5 قسمت عالیه:
قسمت1-You can see links before reply
قسمت2-You can see links before reply
قسمت3-You can see links before reply
قسمت4-You can see links before reply
قسمت اخر-You can see links before reply
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اینا تخصصی تره
آموزش کوک کردن گیتار:You can see links before reply
ضربه زدن بادست راست و آپویاندونوازی:You can see links before reply
آموزش ریتم نوازی:You can see links before reply
*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&*&**&*&*&*&*&***&**&*&*&*&*&**&*&*&*&**&
امیدوارم برات مفید باشه و یه روز یع گیتاریست حرفه ای بشی@:redguitar:

MARZIIIIIIII
Friday 28 September 2012, 02:11 PM
يعني نت خوني همراه گيتار زدن 2 سال طول ميكشه