PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام نوازنده کمانچه را بیشتر می پسندید ؟

abtine
Thursday 31 May 2012, 02:26 PM
درود

در این نظرسنجی قصد داریم سلیقه دوستان رو مطلع بشیم و بدونیم چه سبک کمانچه ای بیشتر مورد پسند هنرمندان بویژه نوازندگان کمانچه هستش.
نظرسنجی کاملا سلیقه ای است و اگر نظر خاصی دوستان داشتن میتوانند اینجا بنویسن.

به نظر شما کدامیک از نوازندگان زیر بیشتر مورد پسندتان است ؟

1 : اردشیر کامکار

2 : کیهان کلهر

3 : سعید فرجپوری

saber1740
Saturday 2 June 2012, 08:52 PM
من خودم سبک استاد کامکار رو بیشتر میپسندم البته بعد از اون اقای کیهان کلهر ونفر سوم اقای فرجپوری و به دلایل زیر

1) استفاده از حرکات و پاساژ های های تند وسریع که تو کمونچه معمول نیست(البته اقای کلهر هم این ویژگی رو دارند)

2) تمیز نواختن و عدم برخورد ارشه با سیم های اطراف که تو ساز کمونچه به دلیل نزدیک بودن سیم این اتفاق برای اکثر نوازنده ها(حتی حرفه ای ها) پیش میاد

3)قدرت ارشه کشی وتمرکز بسیار زیاد روی ارشه وحرکات ارشه مثل نواختن دراب وارشه استکاتو واسپیکاتو و...

4)صدای ساز ایشون با صدای ساز اقای کلهر واقای فرج پوری کاملا متفاوت هستش و کمونچه رو مثل ویلن مینوازند (صاف تمیز مینوازنند)

5)در نواختن قطعات بداهه ابتکار عمل خاصی دارند .

6)جواب اواز این استاد بزرگوار کاملا دلنشین وعینا جواب اواز خواننده میباشد

7)با تمام خواننده های سنتی همکاری داشته اند از قبیل اقای شجریان اقای افتخاری همایون شجریان و... (دارای تواضع وفروتنی هستند مثل بعضی از اقایون کلاس نمیزارند)

8)اجراهای صدای فرعی(هارمونیک) ونواختن با انگشتان بدون ارشه(پیتیزیکاتو) که هر دوی این تکنیک ها مختص ساز ویلن می باشد از کارهای استاد اردشیر کامکار بروی ساز کمونچه می باشد

(( استاد کامکار جدا از کمانچه ویلن را با تمام زیبایی مینوازند))

9) شیوه اموزشی صحیح ایشان و تربیت شاگردانی معروف چون شروین مهاجر بابک شهرکی و...

10) و اعتبار دادن به ساز هایی چون کمانچه التو وقیچک التو

sina1388
Tuesday 5 June 2012, 10:19 AM
سلام
استاد واقعا استاد
من تا حدودی ایسشون رو می شناسم فوق العاده خوش اخلاق هستند
خدا کامکارها رو نگهداره

omidviolin
Wednesday 6 June 2012, 01:08 AM
استاد اردشیر کامکار بهترین نوازنده کمانچه ایران هستند بدون هیچ تردیدی

faramarzlotfy
Friday 6 July 2012, 03:34 PM
از نظر تکنیکی استاد کامکار....از نظر حس و حال استاد کلهر

spi
Friday 6 July 2012, 05:51 PM
اردشیر

lunatique
Friday 6 July 2012, 07:37 PM
کیهان

bsh689
Sunday 8 July 2012, 10:47 AM
کیهان کلهر

faramarzlotfy
Tuesday 10 July 2012, 03:20 PM
البته نباید کمانچه استاد هادی منتظری رو نادیده گرفت.چون صدایی که از کمانچه در می آورند واقعا شنیدنی است.یه قطعه ی کوچک از ساز استاد منتظری...

bsh689
Wednesday 11 July 2012, 11:11 AM
البته تو شهر ما (شهرکرد ) استاد محمد طغانیان از کمانچه کش های نسل قدیم و با پنجه ای ملیح در نواختن این ساز تبحر خاصی داشتند ایشان تنها شاگرد و بازمانده استاد نایب علی بزرگترین کمانچه کش غرب ایران بودند در موسیقی زمان قاجار در ایران دو نفر به مقام نایبی در موسیقی رسیدند یکی نایب اسدالله (استاد و معلم حسن کسایی)در نی و نایب علی . استاد طغانیان علاوه بر تسلط بر ردیف قدیم (قبل از میرزا عبدالله ) گنجینه ای از مقامهای اصیل ایرانی را درسینه داشتند ایشان در سال 86 در شهرکرد فوت کردند نمونه ای از ساز ایشان
You can see links before reply

omid1223
Wednesday 11 July 2012, 11:20 AM
استادان
کیهان کلهر
اردشیر کامکار

faramarzlotfy
Wednesday 11 July 2012, 02:03 PM
اون طوری که من شنیده ام و در زندگی نامه استاد طغانیان خونده ام ایشون مدتی هم نزد استاد ابوالحسن صبا هم آموزش دیده بودند....

bsh689
Thursday 12 July 2012, 07:09 AM
بله استاد طغانیان نزد استاد صبا هم تلمذ کردند و به گفته خودشون بیشتر از ایشان درس انسانیت گرفتن
در ضمن شروین مهاجر و بابک شهرکی هم زیبا مینوازند و در آینده بیشتر از ایشان خواهیم شنید

LiOneL999
Monday 30 July 2012, 09:03 PM
بی شک اردشیر کامکار

نواي مهر
Monday 30 July 2012, 10:35 PM
همین ...
فقط 3تا نوازنده کمانچه...

jj_najibi
Tuesday 31 July 2012, 02:56 PM
بدون شک استاد کلهر

kourosh_piano
Tuesday 31 July 2012, 06:30 PM
کامکار و کلهر

esi_hanebi
Friday 3 August 2012, 09:33 AM
آقای کامکار بیشتر ویالون میزنه تا کمونچه.همونطور که میدونید قبل از اینکه کمونچه بزنه ویالون رو بصورت تخصصی کار میکرد.برایه همینه که تو پوزیسیون حرف نداره.به نظر من آقایه کلهر بسیار خالص و غنی ساز میزنه.ساز زدنش اصالت داره

diako_hallaj_2709
Wednesday 29 August 2012, 03:39 PM
استاد کامکار کمانچه ی فوق العاده زیبایی می زنند، حرفه ای، تمیز، نوآور و تکنوازی های حرفه ای... به نظر من کمانچه باید یک چنین استادی داشته باشه تا بهتر کاراییهاش کشف بشه، در ضمن ساز اول استاد کامکار فقط تا زمانی که نوازندکی ویولن را یاد گرفت ویولن بود اما بلافاصله پس از درک تواناییش در کمانچه بلافاصله به کمانچه روی آورد و کل خلاقیت و نوآوریش رو روی کمانچه اجرا کرد... این کار به نظر من قابل تقدیره و از طرفی دلیل اینکه ساز اصلیش ویولن بود این بود که پدرایشئن، استاد حسن کامکار، نوازنده ی وویولن بود واسه همین در ابتدا ویولن را یاد گرفت!ولی نوازندگی و حس و حال نوازندگی استاد کلهر هم فوق العاده ست و کارهایش بینهایت زیبا می باشد!

saber1740
Thursday 30 August 2012, 12:59 AM
نمی دونم چرا اونایی که در کنار کمانچه ویلن میزنندخیلی خیلی زیبا تر وشیرین تر کمانچه مینوازند

مثل: استاد هادی منتظری/ زنده یاد استاد مجتبی میر زاده/ زنده یاد استاد سهیل ایوانی/ استاد مهیار فیروزبخت/ سینا جهان ابادی/ شروین مهاجر/ بابک شهرکی/ جابر اطاعتی/ سیامک رئوفی/ واستاد برتر کمانچه ی ایران اقای اردشیر کامکار

((البته اینم بگم در حال حاضر اکثر نوازنده های کمانچه ساز اصلی شون ویلن بوده بعد به کمانچه روی اوردن))

reza5648
Monday 17 September 2012, 02:09 PM
کلهر و کامکار بدون شک تو کمانچه کشیدن استادن ولی بهتره به صدای کمانچه استاد فرج علیپور هم گوش بدید تا از شنیدن صدای کمانچه لذت ببرید و دیگه به هیچ سازی گوش نمیدید. ایشون هم اگه در خرم آباد نبود بیشتر از کامکار و کلهر شناخته شده میشدند. هرچند که کسایی که به موسیقی لرستان آشنایی دارند ایشون رو میشناسند.

a_n
Monday 17 September 2012, 06:18 PM
کلهر و کامکار بدون شک تو کمانچه کشیدن استادن ولی بهتره به صدای کمانچه استاد فرج علیپور هم گوش بدید تا از شنیدن صدای کمانچه لذت ببرید و دیگه به هیچ سازی گوش نمیدید. ایشون هم اگه در خرم آباد نبود بیشتر از کامکار و کلهر شناخته شده میشدند. هرچند که کسایی که به موسیقی لرستان آشنایی دارند ایشون رو میشناسند.سعيد فرج پوري نه فرج عليپور

- - - Updated - - -

reza5648
Tuesday 18 September 2012, 10:38 AM
سعيد فرج پوري نه فرج عليپور

- - - Updated - - -
ببخشید ولی سعید فرج پوری با فرج علیپور متفاوته . بهتربود قبل از نوشتن این پست اسم فرج علیپور رو سرچ میکردین بعد مینوشتین .

saber1740
Sunday 7 October 2012, 06:10 PM
اقای فرج علیپور با اقای سعید فرج پوری دو نوازنده جدا از هم هستند ( لطفا قبل از این که چیزی بگیم یا بنویسیم کمی تحقیق کنیم)

اقای فرج علیپور هم کمانچه وهم ویلن رو بسیار زیبا مینوازند واز فستیوال های خارجی وداخلی هم نشان های زیادی گرفته اند.

hamed777
Monday 8 October 2012, 02:39 PM
محمد رضا لطفی

faramarzlotfy
Monday 8 October 2012, 09:42 PM
استاد رحمت الله بدیعی یکی از بهترین شاگردان استاد صبا بودند که واقعا در کمانچه نوازی چه قبل و چه بعد از انقلاب نوآوری های بسیار زیادی کردند...به نظر من شیوه ای که استاد کامکار در نوازندگیشون استفاده میکنند هم از این روش تبعیت میکند

aksha
Saturday 9 February 2013, 09:20 PM
استادان اردشیر کامکار ، کیهان کلهر ، علی اکبر شکارچی

saeedeh.t
Thursday 21 February 2013, 08:53 PM
اردشیر کامکار
کیهان کلهر
سهراب پور ناظری
شهرام غلامپور

sarveazad
Thursday 21 February 2013, 09:22 PM
استاد کیهان کلهر

- - - Updated - - -

سعيد فرج پوري نه فرج عليپور

- - - Updated - - -

دوست عزیز جسارت نشه ها ولی شما خوشحال میشی به همه خرده بگیری.بعدشم اول تحقیق کنید بعدا گیر الکی بدید

meysam230
Thursday 21 February 2013, 10:07 PM
ولى سعيد فرجپورى آهنگساز فوق العاده ايه...

fakhreedin
Sunday 2 June 2013, 06:41 PM
من نوازندگی اقای کلهر و خیلی دوست دارم و میپسندم مخصوصا همت بلند این بزرگوار و در معرفی این فرم از موسیقی به سایر ملل . چون اگر واقعا موسیقی زبانی جهانی و فرا مرزی ایست باید قابلیت اراییه اینچنینی رو داشته باشه . کنسرت ایشان با اردل ارزنجان ترک همونطور که منو شیفته ساز بائلاما یا همون دیوان کرد یقیننا خیلی ها رو هم مجذوب کمانچه و کلهر کرده و این چیزی نیست چز ازادی و صلح جهانی که نهایت ارمان بشر امروزیه.

Spiritual
Monday 3 June 2013, 08:57 AM
فقط کلهر

حسش فوق العادست . ا

kadoco
Friday 7 June 2013, 01:45 PM
فرجپور و کلهر .... :21ox66r:

ramin9516
Monday 29 July 2013, 08:03 PM
کامکار فوق معمولیه...

hessan135
Tuesday 24 September 2013, 10:01 PM