PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید گیتار کلاسیک

kingXSA
Friday 1 June 2012, 01:11 PM
سلام به همگی.من یه گیتار میخوام بین 250 تا 400 تومن.هی نگید اگه 200 بزاری رو می تونی اینو بخریو ...
از 400 بیشتر ندارم.یه گیتار خوب می خوام که همه جا پیدا بشه و cuteway باشه از همونایی که از فرت 12 به بعد میشه زد.پیکاپ و اینها برام مهم نیست.بعد رنگشم میخوام سیاه یا سفید باشه.خودم الآن yamaha c40 دارم و هم ریتم میزنم هم کلاسیک. چند نمونه آهنگایی که میزنم مٍثل Fur Elise یا Greensleeves.لطفا یه چند تا معرفی کنید.اصلا به نظرتون ساز رو عوض کنم یا نه؟؟؟ولی در هرصورت یکی دو مدل گیتار معرفی کنین.خودم یه کم تو اینترنت گشتم گفتن هر چی میخری یکی از این سه مارک باشه:
1.یاماها
2.الحمبرا
3.آریا

لطفا جواب بدین:36:

kingXSA
Friday 1 June 2012, 04:23 PM
بابا این سوالو تو انجمن آشپزی میپرسیدم تا الآن جواب میدادن.:s:s:s:i

Partrix
Friday 1 June 2012, 05:56 PM
نه داداش الان با توجه به سطح کارات نیازی فعلا تا حداقل یکی دو سال دیگه به ساز جدید نداری !

درضمن با توجه به بودجت و وضع آشغال بازار با کمتر از 700 نمیتونی الحمرا جور کنی !
اگر یاماها و یا آریا هم بخوای چیزی بهتر از ساز خودت نصیبت نمیشه با این تفاوت که پولتو هدر میدی فقط برای یه ذره قیافه ی بهتر ساز ! وگرنه توفیری توی صدا ندارند مدلای تو این رنج قیمت و از این برند ها !

kingXSA
Friday 1 June 2012, 06:30 PM
ساز خودم الآن قیمتش چنده؟؟؟؟
بعد اگه بخوام بفروشمش یکی دو تا فرو رفتگی خیلی کوچیک داره میتونم چند بفروشم؟؟؟
حالا شما تا 500 بهترین رو معرفی کن

Partrix
Saturday 2 June 2012, 09:53 AM
داداش ساز خودت الان فکر کنم اگه نو ش تو بازار باشه 150 کمتر نیست !

من هرچی که بگم نمیدونم چرا انقدر اصرار رو عوض کردنش داری ! والا ساز توی این رنج قیمت زیاد هست ولی ساز خوب از نظر من یکی که با این پول تو ایران وجود نداره و چیزی بهتر از ساز خودت نصیبت نمیشه !
حالا اگه سازت مشکل داره یعنی دستش تاب داره اون یه بحث دیگه است ( اون فرو رفتگی های روی بدنه مهم نیست . حتی اگه شکستگی کوچیک هم بدنش داشته باشه هم مهم نیست !!! ) به نظرم اگه همچین مشکلی داره بازم این که بدی برات درستش کنن خیلی بهتر از اینه که پول بدی و یه سازی بخری که اونم بعد یه مدت خراب بشه !

ولا من خودم ساز خیلی داشتم و سازای زیادی هم باهاشون کار کردم که اینو دارم بهت میگم بعد این همه سال هم که ساز خریدم و فروختم ولی اولین سازم که همون یاماها c40 خودته رو هنوز عوض نکردم چون به نظرم خوش قیمت ترین و خرکار ترین و بهترین ساز یاماهاست ! بقیه مدل های یاماها همون صدا رو مدن ولی فقت یه ذره خوشگل ترن و صد البته خر کاری c40 رو ندارن !!!
من اگه جای تو بودم تا دو سه سال آینده دنبال اسباب بازی نمی رفتم و فقط تمرکزم رو رو تمرین میذاشتم تا وقتی که بالا ی یه تومن پول جمع کنمو یه ساز خوب بگیرم !
درمورد ساز تو رنج 500 تومن هم من یکی چیزی مد نظر ندارم که بهت پیشنهاد بدم چون از نظرم مفت نمی ارزن !!! میتونی اگه میخوای از بقیه بپرسی !

kingXSA
Saturday 2 June 2012, 10:28 AM
آقا دستت درد نکن به خاطر اطلاعات
فقط یه چیزی : دوستم قبل از گرون شدن دلار یه گیتار سفید خیلی خوشگل خرید(مارک و مدلشو نمیدونم ازش میپرسم) به قیمت 300تومن.ولی صداش 100 در 100 بهتر از ساز من بود خیلی بهتر بود بعد فرتاش هم به هم نزدیک تر بود راحت تر میشد آکوردای باره دار گرفت.
یه سواله دیگه من 1/7 ساله دارم گیتار میزنم یک سال اول رو پاپ کار کردمو ریتم زدم و 7 ماه دومو تبلچر و کلاسیک زدم الآن هم قطعاتی مانند romance میزنم.پیشرفتم چقدر بوده؟؟؟

Partrix
Saturday 2 June 2012, 11:34 AM
اون یه سال اول رو که پاپ کار کردی رو ریتم زدی رو کاری ندارم ( چون ( ببخشید ها ! ) ول معطل بودی !!! ) ولی بقیش رو که کلاسیک کار کردی و طی 7 ماه داری رومنس رو میزنی کارت خوب بوده و سرعت ایده آلی داشتی .
فقط یه توصیه ی دوستانه رو از طرف من قبول کن : هممون وقتی میبینیم یه قطعه ی زیبا مثل اور پارت اول رومنس رو میزنیم فکر میکنیم خیلی بلدیم ! ( و واقعا هم همینه همونو 70 درصد به اصطلاح گیتاریست ها نمی زنن !!! ) و تمرینمون رو کم میکنیم ! شما حواست رو جمع کن چون تازه مثل خود من اولای راهی و باید تمریناتت رو بیشتر از قبل کنی نه این که کاهشش بدی ( سلامت باشی ایشالله ) !
اما در مورد ساز : ببین دوست گلم ! صدای ساز به خیلی چیزا بستگی داره مثل نوع . مدل و مارک سیم . تونایی پنچه ی نوازنده و چنس چوب بدنه ! یه سوال ازت دارم . میخوام ببینم با چنتا گیتار تا حالا زدی ؟ واقعا چنتا ساز با صدای متفاوت دیدی ؟ و با همشون نوازندگی کردی ؟! ببین فرق رو بین صدای هر سازی میشه تشخیص داد اما فرق اصلی رو بین صدای ساز وقتی متوجه میشه که تو ایران با دوتا ساز به اختلاف قیمت حداقل 500 تومن خودت زده باشی ! البته این تجربه ی من حقیره !بعدش هم اون ساز دوستت فکر نکنم الا با این اوضاع بازار کمت از 600 تومن باشه نوش !
ولی در کل و سخن آخر : اگه نظر منو به عنوان کوچیکت میخوای میگم فعلا بیخیال خرید ساز شو تا یه دفعه یه ساز توپ گیرت بیاد ! اما اگه دنبال سازی من بیشتر از این راهنمایی از دستم بر نمیاد که بهت بگم به تاپیک (( با این پول چه سازی بخرم )) بری . اونجا یه سری توضیحات من حقیر و چنتا از استادا دادیم که ممکنه به دردت بخوره اما قیمت هایی که نوشنته شده مال چند ماه پیشه که ممکنه کم و زیاد شده باشه !
والسلام
فرزین = partrix

kingXSA
Saturday 2 June 2012, 01:04 PM
دمت گرم به خاطر راهنماییت پس فعلا ساز خریدنو میزارم کنار.

parsboy
Saturday 2 June 2012, 05:21 PM
منم با دوست عزیزمون موافقم فعلا" بیخیال ساز شو
فعلا" سخت بچسب به کلاس و تمرینات
شما اگه سازت گز نمیزنه دسش تاب نداره دکورش خیلی مهم نیست با همون ساز می تونی بهترین قطعات کلاسیک را بنوازی ....

با سپاس