PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب های هارمونی

Violin_jahanshah
Tuesday 19 June 2012, 11:39 AM
درود
از اساتید محترم سایت خواهشمندم که کتاب هایی در خصوص هامونی ,کنترپوان و ... رو معرفی کنن و دربارشون توضیح بدن.
با تشکر:21ox66r:

hopital
Tuesday 19 June 2012, 09:45 PM
با درود ! توی این سایت اطلاعات جامعی راجع به کتابهای منتشر شده ی هارمونی در ایران وجود داره :

نگاهی گذرا به کتاب‌های آموزش هارمونی
متنشر شده در سال‌های اخیر (89-83) قسمت اول
(You can see links before reply)

قسمتهای دیگه اش رو هم می تونین از پایین سایت ببینین...

akerfeldt
Thursday 3 January 2013, 12:40 PM
دوستان کدوم کتاب یا کتاب ها برای هارمونی پیشنهاد میکنید ؟
بعد هارمونی پیستون در مورد هارمونی کلاسیک هست یا راجع به هارمونی جز آموزشهایی داره ؟
پ.ن: این مقالات 8 بخش بود و بیشتر مشکلات کتابها رو بیان کرده بود و پیشنهادی نداده بود که کدوم کاملتره
مرسی

- - - Updated - - -

بعد هارمونی پیستون در مورد هارمونی کلاسیک هست یا راجع به هارمونی جز آموزشهایی داره ؟
پ.ن: این مقالات 8 بخش بود و بیشتر مشکلات کتابها رو بیان کرده بود و پیشنهادی نداده بود که کدوم کاملتره
مرسی

r_a_m_i_n
Saturday 5 January 2013, 09:23 AM
مرسی

- - - Updated - - -

مرسی
کتاب والتر پیتسون سنگینه واسه شروع خوب نیست....

akerfeldt
Saturday 5 January 2013, 11:58 AM
کتاب والتر پیتسون سنگینه واسه شروع خوب نیست....

مرسی واسه شروع کدوم کتاب رو پیشنهاد میکنید ؟
بعد از اینکه هارمونی رو کامل مطالعه کردم میتونم برم سراغ کنترپوان ؟

r_a_m_i_n
Saturday 5 January 2013, 09:52 PM
مرسی واسه شروع کدوم کتاب رو پیشنهاد میکنید ؟بعد از اینکه هارمونی رو کامل مطالعه کردم میتونم برم سراغ کنترپوان ؟خواهش میکنم...راستش کلی کتاب هستوومن نمیدونم کدومو اسم ببرم.....شما اسم ببر من میگم خوبه یا بده...برای مثال کتاب : هماهنگی علمی و عملی ( مبانی آهنگسازی ) از هانری سارلی خوبه......ترجمه مصطفی کمال پورترابشما نمیتونی هارمونی رو بطور خود آمورز کامل یاد بگیری....فوقش میتونی آشنا بشی باهاش و مقدماتش رو یاد بگیری...اما واسه دوره های پیشرفته باید کلباس برید تا مسلط بشی و بعدش شروع کنی هارمونی قرن بیستم یاد بگیری و بعد اگه خواستی کنتر پوان.....دوره ی طولانی هست...به این زودیا تموم نمیشه....از اینها گذشته فقط تئوری یادگرفتنش نیست...باید شیوه ی استفاده از علم هارمونی در ساخت قطعات یا آنالیز قطعات دیگران رو یاد بگیری.....که چیز ساده ای نیست

Avazekhan
Wednesday 30 January 2013, 04:08 PM
به نظر من خوندن هارمونی و کنترپوان بدون یک مدرس کار کشته، واقعا نشدنیه، ناقصه.....

ac120
Wednesday 30 January 2013, 10:17 PM
من سوالم اینه که آیا خوندن هارمونی به نوازندگی پیانو کمکی میکنه؟

tabass
Wednesday 18 September 2013, 11:35 AM
هارموني دوبفسکي براي شروع چطوره؟

r_a_m_i_n
Thursday 19 September 2013, 09:26 AM
اونم سخته

tabass
Thursday 19 September 2013, 10:56 AM
پس چي؟ من الان دارم اونو کار ميکنم

Sina7_h
Thursday 19 September 2013, 02:16 PM
با سلام به نظر من برای شروع بد نیست اگر نگاهی به کتاب هارمونی کاربردی اثر آنا باترورث ، ترجمه رامین ورزنده بندازید
کتابی با زبان شیوا و تمرینات خوب و مناسب.

r_a_m_i_n
Saturday 21 September 2013, 01:17 PM
پس چي؟ من الان دارم اونو کار ميکنم

درود
منکه نمیدونم سطح شما چقدره ی ایننکه چه پیش زمیبنه ای دارید یا اینکه آیا به آکوردها مسلط هستید یا خیر.....اما اگه اون کتاب رو میفهمیدش....و مشکلی توش نداری همون رو بخون...این کتاب رو هم من پیشنهاد میکنم....کتاب خوبیه و استاد دیبازر این رو پیشنهاد کردن برای شروع :
هماهنگی علمی و عملی (مبانی آهنگسازی) از هانری سارلی ترجمه مصطفی کمال پورتراب

bomdod
Sunday 15 December 2013, 11:30 PM
مرسی

ی

کتاب هارمونی والتر پیستون صرفا کلاسیک هست. برای جَز و پاپ هارمونی های دیگه ای وجود داره ...

arsalan212
Tuesday 17 March 2015, 04:24 AM
3 جلد کتاب هارمونی نوشته اقای کامبیزروشن روان هست که ساده و خوب یاد داده...البته بعضی بخشهاش رو فهرست وار کار نکرده مثلا یکهو رفته سر اکوردهای 4 صدایی و بهد تازه تغییر وصعیت رو تو فصلهای بعد اورده...کتاب دیگه هارمونی کلایسک سی اچ کلیکسون هست که روونه...کتاب اقلی محسن الهامیان ...من پیشنهاد میکنم چند تا کتاب هارمونی رو بخر و شروع کن به خوندن درسته بی استاد سخته اما نشدنی نیست ...شاید یه بنده خدایی پول یا وقت کلاس نداشته باشه...و همزمان هم یه ادم دلسوز واقعی رو پیداکن مباحث وسئوالاتتو باهاش در میون بگذار...به موسقی های پاپ گوش نده اگه هم میدی توقعیکه تو کتابا یاد گرفتی از این اهنگا نداشته باش...اثار کلاسیک موتزارت ...خصوصا بتههون رو گوش بو قبل از شروع یادگیری هارمونی روی درک فواصل واکوردها بصورت گوش کار کن...یه چاپ جدید از والتر پیستون اومده همراه با سی دی صوتی نمونه ها که عالیه...ولی حتما هارمونی رو لااقل وصل وحل اکورلهای 3 صدایی ومعکوس رو یاد بگیر.....به این حرفا گوش نده که میگن هادمونی رو بخون بعدش بریزش دور...اینا چرت وپرته...منم در خدمتتم سئوالی یا کاری داشتی!