PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال از گیتار الکتریک نوازان

aghayashr
Saturday 30 June 2012, 01:53 PM
سلام
من حدود 5 ساله که گیتار میزنم ولی یه مشکلی داشتم خواستم با شما در میون بزارم
تو این 5 سال من اهنگ های متختلفی گوش دادم ولی وقتی می خوام کاور کنم مشکل دارم مثلا کوک گیتارو باید عوض کنم یا اهنگ یه ریفه تکراری داره چون در عمل وکال داره روش میخونه یا یه سولوی سخت داره که نمیدونی از کجا باید شروعش کنی.
هرکتابیو دیدم یا ریفای حوصله سر بر داره یا سولو های خیلی سخت تاحالا یه کتاب ندیدم مثلا مثل 40 اهنگ برگزیده برای پیانو که توش اهنگ های ساده شده داشته باشه
تو این مدت نتونستم جلوی کسی گیتار بزنم چون یا ریفه تکراریه یا یه سولو که نهایتا 30 ثانیه میشه ولی مثلا اگه به یه پیانیست بگن یه چیزی بزن حداقل 10 دقیقه اهنگ داره که بزنه
نمیدونم شماهام مثل من هستید یا من اینجوریم اگه نیستید راهنمایی کنید یا کتابی چیزی معرفی کنید
در ضمن من مشکل تکنیک تو گیتار ندارم و سبکم هوی متاله و لید گیتار و ریتم گیتار و اسپید اند ترش هم زدم
با تشکر

nayuop
Saturday 30 June 2012, 05:00 PM
سلام
تو این 5 سال من اهنگ های متختلفی گوش دادم ولی وقتی می خوام کاور کنم مشکل دارم مثلا کوک گیتارو باید عوض کنم یا اهنگ یه ریفه تکراری داره چون در عمل وکال داره روش میخونه یا یه سولوی سخت داره که نمیدونی از کجا باید شروعش کنی.
هرکتابیو دیدم یا ریفای حوصله سر بر داره یا سولو های خیلی سخت تاحالا یه کتاب ندیدم مثلا مثل 40 اهنگ برگزیده برای پیانو که توش اهنگ های ساده شده داشته باشه
تو این مدت نتونستم جلوی کسی گیتار بزنم چون یا ریفه تکراریه یا یه سولو که نهایتا 30 ثانیه میشه ولی مثلا اگه به یه پیانیست بگن یه چیزی بزن حداقل 10 دقیقه اهنگ داره که بزنه
نمیدونم شماهام مثل من هستید یا من اینجوریم اگه نیستید راهنمایی کنید یا کتابی چیزی معرفی کنید
در ضمن من مشکل تکنیک تو گیتار ندارم و سبکم هوی متاله و لید گیتار و ریتم گیتار و اسپید اند ترش هم زدم
با تشکر
سلام دوست عزیز. من خودم تجربم در اون حدی نیست نظر خاصی به شما که 5 سال گیتار میزنید بدم ولی قسمتی از مشکلتون مشکل من هم هست(یا شاید مشکل همه ) . گیتار الکتریک سازی نیست که بشه راهت بدون ساز دیگه و بک ترک جلوی بقیه زد و لذت ببرن. زیباترین سولو گیتارم که پیدا کنی میبینی یه آهنگ دیگه پشتش باید باشه. سولو های مختلفم که دو حالت دارن. یا کار یه گیتاریست مثل استیو وایی و ستریانی که تمرین و تکنیک زیادی روش دارن یا تیکه ای از آهنگ گروه های معروف که اونا هم به قول شما سولو هاشون کم در حد 1 دقیقه 30 ثانیه میشه. من این مشکلو زمانی که گیتار کلاسیک یا فلامینکو میزدم نداشتم( حتی در حد مبتدی هم خوب بود..آهنگ تکنوازی زیاد داشت) ولی الان میدونم گیتار الکتریک تک نوازی مخاطب پسند در اون حد نداره و البته برام فرقی نداره زیاد این موضوع چون واسه خودم میزنم:redguitar:

Orpheus
Saturday 30 June 2012, 05:14 PM
متد Total Rock Guitar از Troy Stetina همون چیزیه که میخوای.
کلا 22 تا درس داره که 22 قطعه ی مختلف رو آموزش میده و از اونجایی که همشون اینسترومنتال و نسبتا ساده هستن خیلی برای نوازنده جذاب به نظر میرسه و در خلال اون آهنگ ها تکنیک های مختلف هم یاد میگیرین.

coocooli
Saturday 30 June 2012, 05:21 PM
سلام دوست عزیز. من خودم تجربم در اون حدی نیست نظر خاصی به شما که 5 سال گیتار میزنید بدم ولی قسمتی از مشکلتون مشکل من هم هست(یا شاید مشکل همه ) . گیتار الکتریک سازی نیست که بشه راهت بدون ساز دیگه و بک ترک جلوی بقیه زد و لذت ببرن. زیباترین سولو گیتارم که پیدا کنی میبینی یه آهنگ دیگه پشتش باید باشه. سولو های مختلفم که دو حالت دارن. یا کار یه گیتاریست مثل استیو وایی و ستریانی که تمرین و تکنیک زیادی روش دارن یا تیکه ای از آهنگ گروه های معروف که اونا هم به قول شما سولو هاشون کم در حد 1 دقیقه 30 ثانیه میشه. من این مشکلو زمانی که گیتار کلاسیک یا فلامینکو میزدم نداشتم( حتی در حد مبتدی هم خوب بود..آهنگ تکنوازی زیاد داشت) ولی الان میدونم گیتار الکتریک تک نوازی مخاطب پسند در اون حد نداره و البته برام فرقی نداره زیاد این موضوع چون واسه خودم میزنم:redguitar:

,,, درسته ... حالا نه که نشه و یا صداش تو تک نوازی خوب نباشه ولی زیاد کار جذاب نمیشه ... ولی اگه یه آهنگ همراه با صدای گیتار باشه خیلی جذاب تر میشه .... مثلا شما آهنگ The Forgotten ستریانی رو بدون صدا های همراهش تصور کن میبینی که آهنگ زیاد جذاب نمیشد بدون اون صدا ها ...

چون که زیاد ok نیسم شاید کمی هم چرت و پرت نوشته باشم شماها به بزرگی خودتون ببخشید...

DesironnA
Saturday 25 August 2012, 01:50 AM
درود
اصولاً، برای خارج شدن از جوّ "یک نوازنده گیتار ریف یا سولوی یک گروه"، می بایست به سوی "سولو گیتاریست" شدن پیش رفت..
من دقیقاً متوجّه احساس شما درینباره شدم.
پیش نهاد من این هست، که لااقل چند اثر از آثار گیتاریست های بزرگ دنیا که همه مون هم می شناسیمشون بصورت کاور کار کنید.
سپس، مطمئن باشید راه خودتون رو براحتی پیدا خواهید کرد، و استارت پیش رفت در اون راه رو خواهید زد..
از نظر من، "هر" گیتاریستی، لااقل "یک" بار، می بایست یک قطعه کاملاً اینسترومنتال رو کاور کنه، و سعی کنه هرچه تمیزتر اجراش کنه..
همینطور، بین این دوراهی مانده بودم خودم که، آیا بایستی به استایل نوازندگی صاحب اثر نزدیک بشم، یا اینکه استایل نوازنگی خودم رو در کاور کردن این اثر بکار ببندم..
نظر من، مقتضیّات حالات در اثر هست..
یعنی، برخی استایل ها، برای فلان بخش فلان قطعه ساخته و پرداخته شده، و هر استایل دیگری جاش رو بگیره، اون بخش رو نمی تونه به این خوبی اجرا کنه و حسّ و حال اصلی قطعه رو بیان کنه.
خب اینجا، نوازنده بناچار باید استایلش رو نزدیک به استایل صاحب اثر کنه. امّا، جاهایی از یک قطعه وجود داره، که دست نوازنده بازه، و می تونه با حال و هوای نوازندگی خودش اون میزان ها رو بنوازه..

گفته میشه، "کاور کردن یک اثر، یعنی "عین عین عین" خود اون شخص نواخته بشه !!" امّا، چه فایده دوستان ؟
نظر بنده این است، که بجای آنکه بخواهیم نزدیک به استایل کسی باشیم، استایل خودمون رو پرورش بدیم، که این نیز منوط به تمرین مستمر، و ناامید نشدن نوازنده ست ولاغیر..
سپاس

darkfall
Friday 7 September 2012, 03:50 PM
سلام
با تشکر

شما چن وقته اسپید ان ترشو زدید؟ چقد واسش وقت گذاشتین؟ تا تهش زدینش؟

واسه این میپرسم که این متد بقدری قویه که آدم وقتی تمومش میکنه..
در ضمن آهنگم کم نداره که

amoojoe
Sunday 21 October 2012, 11:15 AM
دوست عزیز کتاب تئوری سولوی مل بی و بزن
اصلآ کتاب های مل بی جوابه برای خودش (مل بی mel bay)

alimetallica_2
Sunday 21 October 2012, 01:32 PM
به نظر من کسی که متالیکا رو قبول نداره انسان کج فهمیست که در فلسفه منطق رو قبول نداره.
اگر صدای جاروبرقی هم در بیاورد این خود یک هنر است و تخصص.
اگر تو توانستی مانند کرک بنوازی آنگاه وی را نقد کن. البته در آن صورت هم نقد تو چنان در سرنوشت وی تاثیر ندارد.
زیرا استادش جو را توسط شاگردش کرک میشناسند. (یکی از علل مشهوریت جو همین کرک بوده)

Favilla
Sunday 21 October 2012, 02:12 PM
اولا در هیچ کتاب فلسفه ی منطق از جمله علم منطق هگل اسمی از متالیکا و امثال وحشی اون برده نشده .
دوما جو و شاگردانش و هفت نسلشون تقلید گر صدای جاروبرقی هستند ... آنگاه من شخصا نوازنده نیستم اما اگر بودم صدای جاروبرقی تقلید نمیکردم .

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 04:08 PM
گیتار الکتریک یه ساز جدیده که اصلا شروع خوبی نداشته . ویولن چند صد ساله هی پیشرفت میکنه و براش توسط آدمای بزرگ اثر هنری نوشته میشه . اما این گیتار الکتریک بدبخت
از بس افتاده دست آدمای بیسواد و چرت مثل متالیکا و اینا و اصلا یه دونه نت درست حسابی اینسترومنتال هم براش نوشته نشده حالا یه اثر هم واسه اجرا نداره ... هی کیر ک همت اومده 2 دقیقه صدای جاروبرقی در آورده اونیکی اومده مثل بیل پیک زده آخرشم شده این .
امیدی به مالمستین بود که اون هم اولش تو مصاحبه ی بعد از کنسرتوی گیتار الکتریکش حرفای خوبی زد اما بعدش از اون جایی که هفته خیال و خنگه هیچ غلطی نکرد ... یعنی اسم کارش کنسرتوی گیتار الکتریک بود اما بیشتر یه چند دقیقه بداهه نوازی با بکینگ ارکستر بود .

ما ها هم باید بجای کاور کردن چرت و پرتای چندتا ابله سواد تئوری کلاسیکمون رو بالا ببریم تا شاید از بین ما هم چند تا آدم درست حسابی به این ساز خدمت مثبت کردن و 20 سال بعد دیگه کسی نگه که هرکی گیتار الکتریک میزنه هد بنگر هست و هشیش میکشه و هیچی واسه زدن نداره .

اولا در هیچ کتاب فلسفه ی منطق از جمله علم منطق هگل اسمی از متالیکا و امثال وحشی اون برده نشده .
دوما جو و شاگردانش و هفت نسلشون تقلید گر صدای جاروبرقی هستند ... آنگاه من شخصا نوازنده نیستم اما اگر بودم صدای جاروبرقی تقلید نمیکردم .

بهتره که در پست های خود ادب رو رعایت کنیم و با کمال احترام نظرمون رو بیان کنیم!!!

این حرف شما مساوی با توهین به همه نوازندگان گیتار الکتریک هست.

من ایندفه گزارش نکردم. ولی اگه خبرش به دست همکاران پلیس ما برسه، اونها از این گذشت ها ندارن.

تاپیک هم قفل میشه چون مشابه با تاپیک یادگیری گیتار الکتریک هست!