PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو دلم؛ سنتور نیکو تر است یا ویولن؟!

LiOneL999
Wednesday 25 July 2012, 11:43 AM
سلام دوستان. من به ویلن علاقه ی خیلی زیادی دارم ولی پدرم میگه فقط اجازه می ده کلاس سنتور برم چون خودش سنتورو دوس داره.14 سالمه و با خودم می گم سال دیگه می رم سوم راهنمایی و از اونجا که ویلن خیلی سخته و من عاشقشم باید به سنتور هیچ فکری نکنم .من وقتی کلاس طراحی چهره می رفتم کلاس بغلیمون سنتور بود و من عاشق صداش شدم اما هیییییییییچ وقت به نوازندگی هیچ سازی فکر نمی کردم تا این که در مدرسه مون گفتن برای تئاتر به نوازنده نیاز داریم و 2 نفر از کلاس ما ویلن آوردن مدرسه و قطعاتی سر کلاس اجرا کردن.من قبلا ویلن رو در میم مثل مادر دیده بودم ولی چون کوچیک بودم واکنشی نشون ندادم تصمیم گرفتم برم سنتور اما هنوز ویلن رو عاششششششششششششقشم و وقتی ویدیو های دیوید گرت رو می بینم می گم من نباید سنتور برم باید یکی مثل اون بشم و وقتی تصمیم می گیرم ویلن رو یاد بگیرم(اشاره کردم پدرم میگه فقط اجازه می ده کلاس سنتور برم) گریه ام میگیره و میگم من کجا اون کجا که 27 ساله ویلن می زنه ولی من آرشه هم بلد نیستم دستم بگیرم.راستش صدای سنتور رو به تنهایی دوست دارم میشه یه کاری کنین یه پیشنهادی بدین که بیشتر به سنتور علاقه مند بشم؟ مرسی. اینم بگم من متولد اصفهان و بزرگ شده ی تهرانم و هر بار به اصفهان سفر می کنیم در سی وسه پل پیرمردان سنتور نواز رو می بینم و تا حدودی هم صدای سنتور رو از کودکی می شنیدم.

vviolinn
Friday 31 August 2012, 08:32 PM
ببخشید پدر شما با خود ساز مشکل داره یا استاداش؟

LiOneL999
Friday 31 August 2012, 08:42 PM
سلام...
این تایپیکو باید قفل کرد...دیگه تموم شد...ولش کن بابا....،من که فعلا درگیر فلوتم...

vviolinn
Friday 31 August 2012, 09:02 PM
باشه.قفلش کن.ولی بگو مشکلت با ویولن دقیقا چی بود.

EleNaz
Friday 31 August 2012, 09:35 PM
عزیزم من اگه بخوام درباره این دوتا ساز نظرمو بدم باید بگم که یادگیری سنتور خیلی آسونه. شاید توی 6ماه اول بتونی به یه سطح معمولی برسی که حداقل چندتا آهنگ بزنی و این باعث میشه به سنتور خیلی علاقمند بشی. اما ویولن ساز خیلی سختیه (حداقل از نظر من!) تو 6ماه که چه عرض کنم توی 2 سال شاید بتونی دست بگیری یه چیزیم بنوازی. البته بازم به استعداد خودت بستگی داره. اما اگه میخوای زود نتیجه بگیری و ساده تر شروع کنی سنتور واسه شروع عالیه. من سنتورو با هیچ سازی عوض نمیکنم. واقعا دوسش دارم. تا حالا هم کسی رو ندیدم که بگه از صدای سنتور خوششون نمیاد حتی وقتی یه مبتدی ساز می زنه. اما در مورد ویولن باید خیلی صبور باشی.

LiOneL999
Friday 31 August 2012, 09:43 PM
با ویلن مشکلی ندارم....فضای کلاس موسیقی برام عذاب آوره...من که عاشق ویلنم....ببین
آقا حسین،این صفحه ی شماست....ببین توش چی هست:
You can see links before reply
به بالا سمت چپ صفحه هم توجه کن....
الناز جان منم عاشق سنتورم...خیلی صدای خاطره انگیزی داره....آهنگ بچه های کوه آلپ که آهنگسازش ایرانی بوده با سنتور نواخته شده....
تایپیک رو هم که من نمی تونم قفلش کنم....
خدافظ...

vahidsanturi
Sunday 2 September 2012, 08:39 AM
سلام دوستان. من به ویلن علاقه ی خیلی زیادی دارم ولی پدرم میگه فقط اجازه می ده کلاس سنتور برم چون خودش سنتورو دوس داره.14 سالمه و با خودم می گم سال دیگه می رم سوم راهنمایی و از اونجا که ویلن خیلی سخته و من عاشقشم باید به سنتور هیچ فکری نکنم .من وقتی کلاس طراحی چهره می رفتم کلاس بغلیمون سنتور بود و من عاشق صداش شدم اما هیییییییییچ وقت به نوازندگی هیچ سازی فکر نمی کردم تا این که در مدرسه مون گفتن برای تئاتر به نوازنده نیاز داریم و 2 نفر از کلاس ما ویلن آوردن مدرسه و قطعاتی سر کلاس اجرا کردن.من قبلا ویلن رو در میم مثل مادر دیده بودم ولی چون کوچیک بودم واکنشی نشون ندادم تصمیم گرفتم برم سنتور اما هنوز ویلن رو عاششششششششششششقشم و وقتی ویدیو های دیوید گرت رو می بینم می گم من نباید سنتور برم باید یکی مثل اون بشم و وقتی تصمیم می گیرم ویلن رو یاد بگیرم(اشاره کردم پدرم میگه فقط اجازه می ده کلاس سنتور برم) گریه ام میگیره و میگم من کجا اون کجا که 27 ساله ویلن می زنه ولی من آرشه هم بلد نیستم دستم بگیرم.راستش صدای سنتور رو به تنهایی دوست دارم میشه یه کاری کنین یه پیشنهادی بدین که بیشتر به سنتور علاقه مند بشم؟ مرسی. اینم بگم من متولد اصفهان و بزرگ شده ی تهرانم و هر بار به اصفهان سفر می کنیم در سی وسه پل پیرمردان سنتور نواز رو می بینم و تا حدودی هم صدای سنتور رو از کودکی می شنیدم.
سلام دوست عزیز:من خودم عاشق ویولنم.ولی سنتور میزنم.شما گفتید که صدای سنتورو از نزدیک شنید پس میدونید چه صدای دلنشینی داره.گفتید چهارده سالتونه.پس اگه از الان سنتور شروع کنید به یادگیری.صددر صد موفق میشید.من دختر داییم کلاس پنجم هست بهش گفتم بره ویولن.چون قراره بره هنرستان.تو هنرستان هم به طور عالی یاد میدن.پس میتونه ی چیزی بشه.حرفم اینه که ویولن از بچگی باید برین.هیچوقت هیچوقت صدای تک ویولن رو به سنتور ترجیح نده چون عمرا به سنتور برسه.ویولن ی ساز ترکیبیه یعنی باید با ساز های دیگه باشه تا قشنگ بشه.ولی سنتور تنهایی هم عالیه.من خودم تنبکم میزنم با ویولن هم همنوازی کردم.ولی عشقم سنتوره.من با دوستام شبا میریم پارک ساز میزنیم.صدای همه ساز هارم از نزدیک شنیدم.بهت قول میدم اگه سنتور رو شروع کنی عاشقش میشی.من دوستم با اینکه از بچگی شروع کرده به زدن داشت ول میکرد من هلش دادم جلو ویولن ی سازی هست که باید 10سال کار کنی تا به ی حدی برسی که برای کسی ی اهنگ بزنی تازه درست تمرین کنی چندین ساعت.من حرفم و گفتم.اگه باز سوالی داری ایمیلم اینه:vsanturi@yahoo.comممنون:21ox66r: