PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای رکورد با استفاده از 3 برنامه:Cubase Le5+Guitar Rig5+Asio 4 All

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 08:57 PM
سلام دوستان.
من برنامه Guitar Rig 5 رو دانلود کردم و میخوام با استفاده از این برنامه و برنامه Cubase Le5 (با هم) وهمچنین با درایور Asio صدای گیتار رو رکورد کنم.
افکتم Zoom G9.2tt هست.
خودش کارت صدا هست و نیازی به کارت صدای آنبورد کامپیوتر نداره.کیفیتش بهتره اما به پای اکسترنال نمیرسه.
به این صورت که صدای کامپیوتر از طریق USB به افکت میره و از خروجیه افکت به امپ یا اسپیکر. و همچنین صدای گیتار از همون امپ یا اسپیکر خارج میشه.
حالا برای رکورد چه کار باید بکنم؟
You can see links before reply

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 09:13 PM
سلام

خود افکت که با یو اس بی وصل میشه درایور برای صدا داره؟...اگه داره پس نیازی به asio4all نیست.

راستی مشخصات سیستمت رو هم بگو چون خیلی مهمه (cpu و ram و ...)

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 09:18 PM
سلام

خود افکت که با یو اس بی وصل میشه درایور برای صدا داره؟...اگه داره پس نیازی به asio4all نیست.

راستی مشخصات سیستمت رو هم بگو چون خیلی مهمه (cpu و ram و ...)

درایور خود افکت رو نصب کردم.
Pentum(R)Dual-Core CPU E5700 @ 3.00 GHz
RAM:4 GB
Windows 7 32-Bit
VGA: 1GB DDR5

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 09:22 PM
خب پس سیستمت خوبه

من فکر کنم نیازی به asio4all نداری...چون فکر کنم خود درایور افکتت مثل درایور کارت صدا عمل میکنه.

درایور افکتت که نصب شد، کنترل پنل یا چیزی برای تنظیم کردن نداره؟(مثلا تنظیم latency).

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 09:38 PM
چرا داره:

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 09:49 PM
خب پس اصلا نیازی به Asio4all نداری...:-)

برنامه کیوبیس رو باز کن و بعد از اینکه پروژه جدید درست کردی و صفحه اصلی باز شد، از بخش Devices گزینه Device Setup رو بزن.

از پنجره باز شده، وارد بخش VST Audio System بشو...ASIO DRIVER رو باز کن و گزینه ای که مربوط به درایور افکت میشه رو انتخاب کن...حالا باید تنظیمات رو Apply و Ok کنی.

(الان نباید انتظار داشته باشی صدایی در بیاد)

این مراحل که گفتم رو اگه انجام دادی و مشکل نداشتی بگو تا مراحل بعدی رو با عکس بهت نشون بدم...چون بدون عکس توضیحش خیلی سخت میشه.

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 09:52 PM
خب پس اصلا نیازی به Asio4all نداری...:-)

برنامه کیوبیس رو باز کن و بعد از اینکه پروژه جدید درست کردی و صفحه اصلی باز شد، از بخش Devices گزینه Device Setup رو بزن.

از پنجره باز شده، وارد بخش VST Audio System بشو...ASIO DRIVER رو باز کن و گزینه ای که مربوط به درایور افکت میشه رو انتخاب کن...حالا باید تنظیمات رو Apply و Ok کنی.

(الان نباید انتظار داشته باشی صدایی در بیاد)

این مراحل که گفتم رو اگه انجام دادی و مشکل نداشتی بگو تا مراحل بعدی رو با عکس بهت نشون بدم...چون بدون عکس توضیحش خیلی سخت میشه.

انجام دادم

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 10:19 PM
خب...من همه رو در قالب عکس توضیح دادم و توی فایل rar زیر قرار دادم.

فقط یه نکته...اگه یوقت تاخیری در نوازندگی حس کردی، باید از کنترل پنل خود درایور zoom بافر رو یجوری کم کنی تا تاخیر به حداقل خودش برسه و در عین حال cpu usage هم زیاد بالا نره.

اگه بازم مشکلی بود

من درخدمتم

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 10:26 PM
خب...من همه رو در قالب عکس توضیح دادم و توی فایل rar زیر قرار دادم.

فقط یه نکته...اگه یوقت تاخیری در نوازندگی حس کردی، باید از کنترل پنل خود درایور zoom بافر رو یجوری کم کنی تا تاخیر به حداقل خودش برسه و در عین حال cpu usage هم زیاد بالا نره.

اگه بازم مشکلی بود

من درخدمتم

خیلی خیلی ممنون
ولی دیگه نیازی به گیتار ریگ نیست؟

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 10:29 PM
خیلی خیلی ممنون
ولی دیگه نیازی به گیتار ریگ نیست؟

من نگفتم نیازی به گیتار ریگ نیست!!!...گفتم نیازی به asio4all نیست.

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 10:34 PM
من نگفتم نیازی به گیتار ریگ نیست!!!...گفتم نیازی به asio4all نیست.

فهمیدم چی شد اما موقعی که Insert میکنم اسم گیتار ریگ نمیاد که انتخاب کنم

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 10:39 PM
فهمیدم چی شد اما موقعی که Insert میکنم اسم گیتار ریگ نمیاد که انتخاب کنم

گیتار ریگ رو نصب کردی؟

اگه گیتار ریگ رو نصب کردی و بازم نمایش نمیده، یعنی ورژن گیتار ریگ فقط Standalone هست...برای استفاده از کیوبیس یا برنامه های daw باید از ورژن VST گیتار ریگ استفاده کنی!!!...در غیر این صورت کیوبیس بازش نمیکنه.

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 11:10 PM
پاکش کردم از اول VST رو نصب کردم. خود گیتار ریگ کار میکنه(جچون قبلا" مترونوم و بقیش کار نمیکرد)
اما بازم کیوبیس اجراش نمیکنه!

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 11:16 PM
پاکش کردم از اول VST رو نصب کردم. خود گیتار ریگ کار میکنه(جچون قبلا" مترونوم و بقیش کار نمیکرد)
اما بازم کیوبیس اجراش نمیکنه!

کیوبیس رو ببند دوباره بازش کن تا ریفرش بشه.

راستی حواست باشه وی اس تی گیتار ریگ رو باید حتما توی پوشه وی اس تی ها نصب کنی...مثل آدرس زیر :

C:\Program Files\VstPlugins

Murderdolls
Saturday 11 August 2012, 11:35 PM
کیوبیس رو ببند دوباره بازش کن تا ریفرش بشه.

راستی حواست باشه وی اس تی گیتار ریگ رو باید حتما توی پوشه وی اس تی ها نصب کنی...مثل آدرس زیر :

C:\Program Files\VstPlugins

حتی کامپیوتر هم ریست کردم بازم نیومد:29::29:
تو این آدرس:C:\Program Files\Native Instruments\VSTPlugins 32 bit
یه فایل با اسم: Guitar Rig 5.dll هست

Honey_Shababi
Saturday 11 August 2012, 11:46 PM
حتی کامپیوتر هم ریست کردم بازم نیومد:29::29:
تو این آدرس:C:\Program Files\Native Instruments\VSTPlugins 32 bit
یه فایل با اسم: Guitar Rig 5.dll هست

مشکل همینجاست دیگه...کیوبیس مستقیم پوشه VstPlugins رو بررسی میکنه...چون VstPlugins داخل پوشه Native Instruments هست برای همین کیوبیس اون رو شناسایی نکرد.

اول کیوبیس رو ببند.

شما باید فایل Guitar Rig 5.dll رو توی مسیر C:\Program Files\VstPlugins کپی کنی...اگه توی پوشه Program Files پوشه VstPlugins نداری، باید یدونه فولدر به اسم VstPlugins درست کنی و فایل Guitar Rig 5.dll رو داخلش کپی کنی.

حالا کیوبیس رو باز کن وصبر کن تا ریفرش کنه.

بعد همه مراحلی که بهت گفتم رو تکرار کن...دیگه فکر نکنم مشکلی باشه.

Murderdolls
Sunday 12 August 2012, 03:06 AM
مشکل همینجاست دیگه...کیوبیس مستقیم پوشه VstPlugins رو بررسی میکنه...چون VstPlugins داخل پوشه Native Instruments هست برای همین کیوبیس اون رو شناسایی نکرد.

اول کیوبیس رو ببند.

شما باید فایل Guitar Rig 5.dll رو توی مسیر C:\Program Files\VstPlugins کپی کنی...اگه توی پوشه Program Files پوشه VstPlugins نداری، باید یدونه فولدر به اسم VstPlugins درست کنی و فایل Guitar Rig 5.dll رو داخلش کپی کنی.

حالا کیوبیس رو باز کن وصبر کن تا ریفرش کنه.

بعد همه مراحلی که بهت گفتم رو تکرار کن...دیگه فکر نکنم مشکلی باشه.

یه پوشه ساختم و توی مسیر C:\Program Files\VstPlugins کپی کردم اما بازم نشد:icon_cry:

Murderdolls
Sunday 12 August 2012, 03:18 AM
درست شد داش دمت گرم.
ولی باید تو آدرس زیر کپی میکردم:
C:\Program Files\Steinberg\Cubase LE 5\VSTPlugins\Guitar Rig 5

Honey_Shababi
Sunday 12 August 2012, 08:34 AM
درست شد داش دمت گرم.
ولی باید تو آدرس زیر کپی میکردم:
C:\Program Files\Steinberg\Cubase LE 5\VSTPlugins\Guitar Rig 5

خواهش میکنم

عجیبه!!!...کیوبیسی که من دارم وی اس تی ها رو از توی پوشه وی اس تی پلاگین های program files به طور اتوماتیک میشناسه...البته کیوبیس من LE نیست...نسخه 5.1 هست.

به هر حال...خوشحالم که کارت راه افتاد...:-)

Murderdolls
Sunday 12 August 2012, 04:23 PM
خواهش میکنم

عجیبه!!!...کیوبیسی که من دارم وی اس تی ها رو از توی پوشه وی اس تی پلاگین های program files به طور اتوماتیک میشناسه...البته کیوبیس من LE نیست...نسخه 5.1 هست.

به هر حال...خوشحالم که کارت راه افتاد...:-)

مرسی
بازم خیلی خیلی ممنون