PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانلود کلیپ های سامان احتشامی.

kourosh_piano
Friday 17 August 2012, 03:03 PM
درود
این تاپیک رو به این دلیل زدم که هرکس از دوستان که کلیپ های این هنرمند رو داره فقط و فقط سامان احتشامی رو اینجا قرار بده.(لطفا کلیپی رو بدون توضیح نذارید)
پیشاپیش ممنون.

kourosh_piano
Friday 17 August 2012, 03:29 PM
You can see links before reply
گل گلدون من فوق العاده زیبا

kourosh_piano
Friday 17 August 2012, 03:30 PM
از بتهوون تا بابا کرم

kourosh_piano
Saturday 18 August 2012, 12:42 PM
نوازندگی مثلا عجیب

kourosh_piano
Saturday 18 August 2012, 12:43 PM
خوابهای طلائی

kourosh_piano
Saturday 18 August 2012, 01:27 PM
دوستان فعال شما هم یه چیزی بزارید دیگه .

Pathetique
Sunday 19 August 2012, 04:08 PM
متأسفانه حس میکنم شخصیت بزرگترین معمار موسیقی تاریخ رو به مسخره گرفته ایشون !
باباکرم ؟
اگه پستم بیهودس پاک بشه اشکالی نداره :)

piano4all
Sunday 19 August 2012, 06:16 PM
باباکرم ؟

داداش گلم پست شما بیهوده نیست . حق با شماست . با همه احترامی برای استاد قائل هستم این کار ایشون رو اصلا نپسندیدم. :33:

kourosh_piano
Sunday 19 August 2012, 06:53 PM
باباکرم ؟
نه به هیچ عنوان پستتون بیهوده نیست من هم برای بار اول که این کلیپ رو دیدم همین احساس بهم دست داد . اما ایشون هم خلاقیتی از خودشون نشون دادند .

ramtinmusic
Tuesday 12 March 2013, 09:34 PM
متأسفانه حس میکنم شخصیت بزرگترین معمار موسیقی تاریخ رو به مسخره گرفته ایشون ! باباکرم ؟ اگه پستم بیهودس پاک بشه اشکالی نداره :) به اینجور آدم ها می گن: فضولک. موسیقی در ایران یا به عبارت بهتر در خاورمیانه اصلا موسیقی نیست و در نتیجه موسیقیدانی هم، نیست! تمام این موجودات، درکی به اندازه ی خودنمایی دارند و به خاطر اون هر کار ناشنایست و بی ادبانه ای انجام می دهند. پیانوی ایرانی زدن رو مرحوم معروفی و انوشیروان روحانی بلدند. من با موسیقی ایران قطع ارتباط کردم (پاپ و سنتی هم نداره). ایرانی نیست! بیشتر به افغانستان و هندوستان شبیه.

Pathetique
Wednesday 13 March 2013, 11:27 PM
وقتی نشه با کار خوب خودنمایی کرد با دلقک بازی شاید بشه . البته من از ایشون نه خوشم میاد نه بدم میاد . این کارشون بد بود . بعد یه آقایی میاد میگه چرا روی موسیقی غربی تعصب دارید در حالی که ایرانی هستید ! خوب عزیز من تعصب چیه ؟ ما میخوایم موسیقی خوب بشنویم که ایجا جمع شدیم . اگه نه رپ بود خیلی هم فاز میده به قول معروف :دی ! من موسیقی ایرانی رو رد نمیکنم خیلی از کارهای ایرانی رو میشنوم لذت میبرم ولی واقعأ کار بتهوون کجا و ایرانی کجا .
در مورد کار ایشون هم متأسفم . یکی مثل آرگریچ توی آرژانتین بدون استاد خوب میشه اون یکی هم توی ایران با بهترین استاد میشه این !
شهر که شلوغ میشه غورباقه هفت تیر میکشه !

kourosh_piano
Thursday 14 March 2013, 06:48 AM
دوستانه من موسیقی کلاسیک غربی با موسیقی ایرانی اصلا قابل مقایسه نیست درست نیست که بخوایم این هارو با هم مقایسه کنیم .

Acoustic
Thursday 14 March 2013, 07:57 PM
به خدا خود باخ و بتههون هم به اندازه بعضی از دوستان سخت گیر و خشک نیستن :)

ما ایرانی ها ایراد گرفتن و نفی کردن جزء فرهنگون شده یه جورایی .... به جای اینکه دیدمون رو یه خورده وسیع تر کنیم و از زاویه های دیگه نگاه کنیم یه ایراد هایی میگیریم که خود بنی اسرائیل توش میمونه ! ، اگر چیزی هم به سلیقمون نزدیک نباشه کلا از ریشه میزنیمش و رد میکنیم اون موضوع رو و کلا میگیم بابا طرف اصلا هیچی حالیش نیست ...

به نظر من توی هنر همیشه بت ساختن مشکل ساز میشه ... چهارچوب ساختن و فقط توی اون چهارچوب کار کردن به بن بست میرسونه کار هنری رو

kourosh_piano
Thursday 14 March 2013, 09:00 PM
با هات موافقم محمد جان چون خود موتزارت هم یه همچین کار هایی با دیگر آهنگسازان هم دوره ی خودش انجام می داده تعصب بیش از حد دیگه خیلی بده.

ac120
Saturday 13 April 2013, 04:17 PM
به اینجور آدم ها می گن: فضولک. موسیقی در ایران یا به عبارت بهتر در خاورمیانه اصلا موسیقی نیست و در نتیجه موسیقیدانی هم، نیست! تمام این موجودات، درکی به اندازه ی خودنمایی دارند و به خاطر اون هر کار ناشنایست و بی ادبانه ای انجام می دهند. پیانوی ایرانی زدن رو مرحوم معروفی و انوشیروان روحانی بلدند. من با موسیقی ایران قطع ارتباط کردم (پاپ و سنتی هم نداره). ایرانی نیست! بیشتر به افغانستان و هندوستان شبیه.
میدونم پست فصیله ولی خوب بهتره ایین کوت رو جواب میدادم
اول اینکه اون قسمت قرمز زیر خط دار خودش درست توی خط پایین که سبزه نقض شده! و دوم این که شما تاریخچه ی موسیقی رو نمیدونید توی خاور میانه و ایران چرا تز صادر میکنید؟ اصلا فکر کردید ساز هایی چون بربط ستار و ....از کجا اومدن؟ لابد ساخت المان بودن! که اینها موسیقی دانان خاور میانه هستند : ابراهیم بن ماهان موصلی - اسحاق موصلی - ابولحسن علی بن نافع - منصور زلزل - ابونصر فارابی که چند کتاب در این زمینه به نگارش در اوردند - ابو علی سینا و حتی در کتاب الادوار صفی الدین عبدالمومن ارموی کهن ترین نت نویسی فارسی و عربی آمده
که این نشون میده که در خاور میانه موسیقی و موسیقی دان زیاده و هست
موسیقی کلاسیک قوانین خاص خودش رو داره ولی
نباید منکر این بشیم که موسیقی شرقی ایرانی و حتی عربی ( که در زمانی افغانستان - بخشی از هندوستان - حتی بخشی از عربستان جزو ایران بوده )هم بی قاعده و کاملا سلیقه ای هست و موسیقی ما هم قوانین و اصول خاص خودش رو داره که حتی بنده هم از خیلی های اون ها بی اطلاع هستم !
پس هیچ وقت به سلیقه ی خودتون نظری ندید که باعث اطلاع رسانیه غلط بشه
و حتی اساتیدی چون جواد معروفی هم از ارزش موسیقی ایرانی با خبر بودند به طوری که در این سخن در کنار موسیقی غربی نه تنها منکر ارزش موسیقی ایرانی نشدند بلکه به نوعی به هم وابسته نشان دادند :
"سبک من را انوشيروان روحانی، اردشير روحانی، افـليا پرتو، مهين زرين پنجه و ساسان محبی خوب می نوازند. آنها شاگردان خوبـم بوده اند. آنها هم موسيقی ايرانی را می دانند و هـم موسيقی غـربی را. موسيقی ايرانی را وقتی به شاگرد درس می دهـيـم که دست روان داشته باشد و موسيقی کلاسيک را زده باشد. چون موسيقی کلاسيک دست را روان و نت خوانی را قوی می کند. بعدا موسيقی ايرانی به او درس می دهـيـم، چون موسيقی ايرانی تکنيک مفصلی دارد. "
و درمورد این آقا کارشون رو ندیدم دقیقا اما شاید ایشون قصد خاصی نداشتند و شاید حتی این ویدئو رو ایشون پخش نکرده باشن! و گیریم به قصد پخش شده باشه ایشون اصلا آدم سرشناسی نیست که بخواد با یک نمونه کار به جامعه ی موسیقی خدشه وارد کنه و شما با این حرفتون استاد بتهون رو در کنار این بنده ی خدا نشون میدید هم شان اون استاد رو پایین میارید هم اینکه زیادی وسواس نشون میدید بقولی ایشون کی باشند که بخوان بزرگ ترین معمار موسیقی رو به مسخره بگیرند!
ببخشید سرتون رو درد اوردم

ac120
Saturday 13 April 2013, 06:04 PM
کلیپ جنجای بابا کرم رو هم دیدم الان :24: ما که نفهمیدیم چی زد :دی اخرش بابا کرم زد یا کلاسیک
ولی خوب خارج از این حرفا مهارت نوازندگیشون بالاست :دی اما در کل زیاد جدی نگیرید :دی

Pathetique
Saturday 13 April 2013, 10:35 PM
ببینید دوستان . یه سری آهنگساز هستن که میشه باهاشون این شوخی ها رو کرد . یکی مثل موتزارت خودش این کاره بوده پس مجازه با خودش هم همین کار رو بکنیم . البته نه به این دلیل بلکه به خاطر شیطنت بیشتر موتزارت در موسیقی خودش ....
ولی یه کسی هست که واقعأ نمیشه باهاش همچین کاری کرد . امثال بتهوون و یه سری آهنگساز فلسفی دیگه رو نمیشه به مسخره گرفت .
عین این میمونه که جلوی عاشق ایرانی بخوای همایون خرم رو مسخره کنی . خوب درست نیست .
اگر موسیقی خوب الان داریم گوش میدیم با اینهمه زیبایی و اینهمه چهره زیبا شک نکنید یکی از دلایل خیلی اصلیش وجود خود بتهوون هست .
یا مثلأ بری پیش پروکفیف و بزنی پس کلش بعد بخندی بهش :)

ac120
Saturday 13 April 2013, 11:01 PM
ببینید دوستان . یه سری آهنگساز هستن که میشه باهاشون این شوخی ها رو کرد . یکی مثل موتزارت خودش این کاره بوده پس مجازه با خودش هم همین کار رو بکنیم . البته نه به این دلیل بلکه به خاطر شیطنت بیشتر موتزارت در موسیقی خودش ....
ولی یه کسی هست که واقعأ نمیشه باهاش همچین کاری کرد . امثال بتهوون و یه سری آهنگساز فلسفی دیگه رو نمیشه به مسخره گرفت .
عین این میمونه که جلوی عاشق ایرانی بخوای همایون خرم رو مسخره کنی . خوب درست نیست .
اگر موسیقی خوب الان داریم گوش میدیم با اینهمه زیبایی و اینهمه چهره زیبا شک نکنید یکی از دلایل خیلی اصلیش وجود خود بتهوون هست .
امیدوارم این سوالم رو ازین دیدگاه نگاه نکنید که میخوام بحث کنم اما از روی کنج کاوی میپرسم :
یعنی موتزارت کاراشون فلسفی نبوده ؟
و اینکه کلا درمورد فلسفه در موسیقی توضیح بدید؟ چون من خودم یک متخصص(یعنی علاقه مند) فلسفه ام :دی و برای همین در کنار رشته ریاضی انسانی هم تحصیل کردم.

MrAmirreza
Sunday 14 April 2013, 12:22 AM
سلام و عرض ادب خدمت اساتید
ببخشید که بی هوا اومدیم میان بحث
ولی دوست عزیز شما از روی تعصب دارین همچین بحثی میکنین!
خودتون بهتر درباره تاریخ موسیقی در غرب و شرق اطلاع دارین و میدونین که موسیقی شرق از خیلی لحاظ تاریخی،مشاهیر و ... برتر از غرب نباشه، پایینتر هم نیست!
درباره موتزارت و بتهوون بنده به شخصه اینکه میگین "شیطنت موتزارت" متوجه نشدم مطلبتون رو!
ولی خوب به هر حال اینکه بخوایم با توجه به آثار و ... شخصیت های بزرگ به نوعی کسب اجازه برای تمسخرش کنیم اصلا دلیل درستی نیست!
چون در این صورت خودتون 100% خیلی بیشتر از من زندگی بتهوون رو میدونین؛ خود شخص بتهوون از نظر رفتاری تا قبل از اون مشکل شنواییش بسیار تند خو و به قولی بداخلاق بوده!حتی بارها نوازنده های دوران خودش رو مورد تمسخر حتی در مهمانی ها ی بزرگ در حین نوازندگیشون قرار میداده!
پس اگه معیار سنجش با شما باشه، فکر نمیکنم در این صورت مشکلی با تمسخر ایشون داشته باشین!

در کل قصدم این بود که بگم تمسخر دیگران فکر نمیکنم کار درستی باشه که نیاز به بررسی شخصیت و آثار اون برای توجیه داشته باشه!

و در مورد آقای احتشامی هم فکر نمیکنم قصد تمسخر بوده! نوشته از باباکرم تا بتهوون و دقت کنین آثار خیلی هارو اجرا میکنه!و همچنین قطعه موتزارت هم هست که به باباکرم ختم میشه!

به هر حال
ممنون از جناب kourosh_piano (You can see links before reply) که همچین تاپیکی رو ایجاد کردن!البته اگه این بحث اجازه ادامه تاپیک رو بده!:am

ac120
Sunday 14 April 2013, 12:32 AM
البته شخصا جای آقای احتشامی بودم (باتوجه به سوابق ایشون و سطحشون) به کسی اجازه ی پخش کلیپ های این چنین رو نمیدادم و این باعث میشه که هنر مند شان خودش رو پایین بیاره و خودش رو در کنار کسانی قرار بده که تازه کاررو شروع کردن و برای خود نمایی در وبسایت ها و اینترنت ( به قولی رو کم کنی) کلیپ از خودشون میذارن

kourosh_piano
Sunday 14 April 2013, 08:37 AM
)
برداشت ها از موسیقی های مختلف جداست اما فکر میکنم چون بتهوون شخصیتی پرخاشگر داشته اون رو فلسفی میدونیم و موتزارت رو به خاطر خندان بودش غیر فلسفی میدونیم.
قطعا اگر کسی عاشق موسیقی ایرانی هم نباشه با مسخره کردن زنده یاد همایون خرم مخالفت میکنه . اما شوخی کردن با کار یک هنرمند بحثش جداست.
قطعا بتهوون یکی از ستون های موسیقی کلاسیک.
اما تمام بحث بر میگرده به جایگاه باباکرم در موسیقی ما .

kourosh_piano
Sunday 14 April 2013, 08:48 AM
خودتون بهتر درباره تاریخ موسیقی در غرب و شرق اطلاع دارین و میدونین که موسیقی شرق از خیلی لحاظ تاریخی،مشاهیر و ... برتر از غرب نباشه، پایینتر هم نیست!

به هر حال
ممنون از جناب kourosh_piano (You can see links before reply) که همچین تاپیکی رو ایجاد کردن!البته اگه این بحث اجازه ادامه تاپیک رو بده!:am

اصلا موسیقی شرق با موسیقی غرب خطشون به کل جداست ما پیانو رو وارد کشورمون کردیم اما دانشش رو نه و موسیقی خودمون رو باهاش زدیم بدون اینکه پیش نیازی از این ساز داشته باشیم .

بسیار خوشحال میشم که بحث تداوم پیدا کنه.

Pathetique
Sunday 14 April 2013, 09:38 AM
امیدوارم این سوالم رو ازین دیدگاه نگاه نکنید که میخوام بحث کنم اما از روی کنج کاوی میپرسم :
یعنی موتزارت کاراشون فلسفی نبوده ؟
و اینکه کلا درمورد فلسفه در موسیقی توضیح بدید؟ چون من خودم یک متخصص(یعنی علاقه مند) فلسفه ام :دی و برای همین در کنار رشته ریاضی انسانی هم تحصیل کردم.

بستگی داره کلمه فلسفی بودن رو چطور معنی کنید . خوب این مشخصه که موتزارت موسیقی با شوخ طبعی ارائه داده . ولی بتهوون نه .
به نظر شما چرا موسیقی موتزارت رو برای ارگانهای بزرگ بین المللی مثل سازمان های حمایت از انواع مسایل از انسان گرفته تا حیوان ، انتخاب نمیکنند ؟
و چرا بتههون رو انتخاب میکنند ؟
چون پشت پرده موسیقی های بتههون دنیایی از فلسفه خوابیده که نه من نه شما نه امثال ما قادر به درکش نیستند و فقط بزرگان موسیقی و دانشمندان میتونند اون رو درک کنند . بتهوون در هر قطعه صحبت بزرگی با دنیا داره . این فقط یه موسیقی عادی نیست .
در حالی که موسیقی موتزارت ماهیت شوخی داره . این به این معنی نیست که موسیقی موتزارت درد نمیخوره . اشتباه برداشت نکنید . این یعنی موسیقیش روحیه شادی داره درحالی که خیلی هم عالیه . پس با این حساب میتونیم بگیم فلسفه موسیقی موتزارت شوخ طبعی هست ولی این با اون تفاوت داره .

- - - Updated - - -

ولی دوست عزیز شما از روی تعصب دارین همچین بحثی میکنین!
درباره موتزارت و بتهوون بنده به شخصه اینکه میگین "شیطنت موتزارت" متوجه نشدم مطلبتون رو!
ولی خوب به هر حال اینکه بخوایم با توجه به آثار و ... شخصیت های بزرگ به نوعی کسب اجازه برای تمسخرش کنیم اصلا دلیل درستی نیست!
چون در این صورت خودتون 100% خیلی بیشتر از من زندگی بتهوون رو میدونین؛ خود شخص بتهوون از نظر رفتاری تا قبل از اون مشکل شنواییش بسیار تند خو و به قولی بداخلاق بوده!حتی بارها نوازنده های دوران خودش رو مورد تمسخر حتی در مهمانی ها ی بزرگ در حین نوازندگیشون قرار میداده!
پس اگه معیار سنجش با شما باشه، فکر نمیکنم در این صورت مشکلی با تمسخر ایشون داشته باشین!

در کل قصدم این بود که بگم تمسخر دیگران فکر نمیکنم کار درستی باشه که نیاز به بررسی شخصیت و آثار اون برای توجیه داشته باشه!

و در مورد آقای احتشامی هم فکر نمیکنم قصد تمسخر بوده! نوشته از باباکرم تا بتهوون و دقت کنین آثار خیلی هارو اجرا میکنه!و همچنین قطعه موتزارت هم هست که به باباکرم ختم میشه!

به هر حال

- بله بنده هم نگفتم موسیقی ایرانی بده یا فلانه ... از نظر خود بنده موسیقی غربی زیباتر هست . خیلی هم مشاهیر داره .
- چرا متوجه نشدید ؟ مشخصه که !
- یا من اشتباه گفتم یا اشتباه متوجه شدید . اینجا کلمه تمسخر رو به جای شوخی کردن آوردم . و اینکه اگه کامل میخوندید نوشتم که "
البته نه به این دلیل بلکه به خاطر شیطنت بیشتر موتزارت در موسیقی خودش ... "

- بله تمسخر کار خوبی نیست ولی شوخی در موسیقی میتونه انجام بشه ولی در برابر فردی که قابل شوخی کردن باشه نه کسی مثل بتههون . البته من تعصبی روی بتهوون نداره اصلأ آهنگساز مورد علاقم کسه دیگه ای هست .

Pathetique
Sunday 14 April 2013, 09:44 AM
برداشت ها از موسیقی های مختلف جداست اما فکر میکنم چون بتهوون شخصیتی پرخاشگر داشته اون رو فلسفی میدونیم و موتزارت رو به خاطر خندان بودش غیر فلسفی میدونیم.
قطعا اگر کسی عاشق موسیقی ایرانی هم نباشه با مسخره کردن زنده یاد همایون خرم مخالفت میکنه . اما شوخی کردن با کار یک هنرمند بحثش جداست.
قطعا بتهوون یکی از ستون های موسیقی کلاسیک.
اما تمام بحث بر میگرده به جایگاه باباکرم در موسیقی ما .

یعنی اگر من اخلاقم بد باشه و آهنگ بسازم موسیقی من یه نوع موسیقی فلسفی از آب در میاد ؟
شوخی کردن با بتههون هم کار مناسبی نیست . هدف موسیقی اون شوخی کردن و تفریح و اینجور چیزا نیست !
اگر کسی برای شوخی و تفریح علاقه مند موسیقی هست آهنگسازان زیادی هستن که میتونن این کار رو انجام بدن که نمونه خوبش موتزارت هست .

-----

دوستان اصلأ اینجا من بحثم به هیچ وجه روی موسیقی ایرانی نیست . اصلأ چیزی از موسیقی ایرانی نمیدونم که بخوام بحث هم بکنم .

و اینکه این بحث دیگه داره منحرف میشه بهتره صحبتهای مفیدتری بکنیم .

ac120
Sunday 14 April 2013, 11:49 AM
یه عالمه تایپ کردم نت قطع شد همش پرید :46:
داشتم میگفتم که من سوابق آقای سامان احتشامی رو قبلاز دانلود کلیپ خوندم که سال 70-72 توی جشنواره ی موسیقی فجر اول شدند توی نوازندگی کلاسیک و ایرانی پیانو و اینکه معلومه که 20-25 سال حداقل ایشون نوازنده هستند پس این حرکات زشته مثلا توی یک اجرای زنده که یک دستی خوابهای طلایی رو اجرا کردن و وسط اجرا سرشون رو خاروندن که یعنی من دارم با یک دست اجرا میکنم! میخواستم بگم که برای یک هنر مند که خوب تقریبا سابقه خوبی داشته خوب نیست که بخواد خود نمایی کنه و مثل این تازه کاراکه تازه نوازندگی حرفه ای شروع کردن خودشو به رخ بکشه و رو کم کنه! و همینجور که کلیپ های اساتید دیگه رو دیدیم به شکوه و یک قطعه ی زیبا رو میزنند در عین فروتنی ولی زیبا و با شکوه که هم شان اونها رو بالاتر میبره هم اینکه تصویر بهتری از خودشون به جا میذارن
و آقای احتشامی با این کلیپ ها شان خودشون رو پایین اوردند ....

Black_Violin
Sunday 14 April 2013, 12:04 PM
من اقای سامان احتشامی رو ندیدم و با شوخی موسیقایی هم اصلا مخالف نیستم اما به قول دوستمون گاه گاه خودنمایی هایی سر میزنه ازشون که در شان ایشان نیست ... در حقیقت بسیار کوچه بازاری اخلاق هستند ...
دیگه به هر حال هر کسی یه جوریه و نمیشه همه که انسان های خشک و بی روحی باشند ...
بهتره به اصل موسیقی توجه کنیم تا به حاشیه ها
بدرود

kourosh_piano
Sunday 14 April 2013, 01:02 PM
یعنی اگر من اخلاقم بد باشه و آهنگ بسازم موسیقی من یه نوع موسیقی فلسفی از آب در میاد ؟
شوخی کردن با بتههون هم کار مناسبی نیست . هدف موسیقی اون شوخی کردن و تفریح و اینجور چیزا نیست !
اگر کسی برای شوخی و تفریح علاقه مند موسیقی هست آهنگسازان زیادی هستن که میتونن این کار رو انجام بدن که نمونه خوبش موتزارت هست .

-----

دوستان اصلأ اینجا من بحثم به هیچ وجه روی موسیقی ایرانی نیست . اصلأ چیزی از موسیقی ایرانی نمیدونم که بخوام بحث هم بکنم .

و اینکه این بحث دیگه داره منحرف میشه بهتره صحبتهای مفیدتری بکنیم .

دقیقا برعکس من معیار و ملاکی رو که شما برای یک موسیقی فلسفی انتخاب کردید رو میگم .

بله خود من هم به شدت مخالفم با این موضوع که صدای عروسک بازی بچه ها شده فور الیز .
برداشت هر کس از هر موسیقی متفاوت .
و اصلا هدف ها در کار طنز عوض میشه اون چیزی که ملاک میشه جنس موسیقی و شکل اونه .
برای مثال میتونید به مجموعه ی کلیپ های a little nightmare یه نگاه کوچیک بندازید.

kourosh_piano
Sunday 14 April 2013, 01:49 PM
یه عالمه تایپ کردم نت قطع شد همش پرید :46:
داشتم میگفتم که من سوابق آقای سامان احتشامی رو قبلاز دانلود کلیپ خوندم که سال 70-72 توی جشنواره ی موسیقی فجر اول شدند توی نوازندگی کلاسیک و ایرانی پیانو و اینکه معلومه که 20-25 سال حداقل ایشون نوازنده هستند پس این حرکات زشته مثلا توی یک اجرای زنده که یک دستی خوابهای طلایی رو اجرا کردن و وسط اجرا سرشون رو خاروندن که یعنی من دارم با یک دست اجرا میکنم! میخواستم بگم که برای یک هنر مند که خوب تقریبا سابقه خوبی داشته خوب نیست که بخواد خود نمایی کنه و مثل این تازه کاراکه تازه نوازندگی حرفه ای شروع کردن خودشو به رخ بکشه و رو کم کنه! و همینجور که کلیپ های اساتید دیگه رو دیدیم به شکوه و یک قطعه ی زیبا رو میزنند در عین فروتنی ولی زیبا و با شکوه که هم شان اونها رو بالاتر میبره هم اینکه تصویر بهتری از خودشون به جا میذارن
و آقای احتشامی با این کلیپ ها شان خودشون رو پایین اوردند ....
اتفاقا برعکس نظر شما ایشون شخصیت بسیار خاکی دارن .
در مورد اون کنسرت که خوابهای طلائی رو اجرا کردن هم باید بگم که خاروندن سرشون به هیچ وجه عمدی نبود .

ac120
Sunday 14 April 2013, 01:54 PM
فورالیز خوبه که :دی یه اهنگ دیگه بود شده بود صدای ماشین آشغالی!
راستی این 1 دستی میزد اهنگ خواب های طلایی رو من نتونستم شمام نمیتونین؟

Green_moment
Monday 15 April 2013, 01:17 PM
ممنون از کلیپ هایی که گذاشتید......

من به شخصه مشکلی توی کلیپها ندیدم و نوازندگی آقای احتشامی هم بسیار خوب بود.....

از همه دوستانی هم که نظراتشون رو بیان کردن تشکر میکنن اما به نظر من شخصیت های بزرگ با شوخی کردن باهاشون کوچک نمیشن بلکه این عظمتشونه که باعث جلب نظر ها میشه....

درباره بحث موزارت و بتهوون باید بگم که بتهوون پا به عرصه ای گذاشت که آهنگسازان قبلی ( البته باید باخ رو فاکتور گرفت ! ) و بعدی به هیچ عنوان حتی نزدیکش نشدن.....

موسیقی بتهوون موسیقی عظیم و انقلابی دارای مفاهیم متعدد سیاسی , اجتماعی انسانی و فلسفیه در حالی که موسیقی موزارت به علت استفاده حیرت انگیز از سبکی بینهایت استاندارد برای ایجاد ملودی و تم مطرحه ( البته باید رکوئیم موزارت رو توی این زمینه فاکتور بگیریم )...

موسیقی بتهوون به حدی عظیمه که با هیچ چیزی کوچیک نمیشه بتهوون در آثار متاخر خودش چنان آثاری رو خلق میکنه که به هیچ عنوان به تمامی قابل بحث و واکاوی نیستن...

در مورد استفاده فور الیز روی اسباب بازی ها ماشین های حمل زباله به نظر من مشکلی نداره !

ما سالهاست که داریم این آهنگ رو از ماشین های حمل زباله مینویم آیا خسته شدیم ؟

هیچ موسیقی دیگه ای نمیتونست اینطور عمل کنه....

Honey_Shababi
Monday 15 April 2013, 03:35 PM
دوستان

خواهشا جوابش رو ندید تا طبق قوانین باهاش برخورد بشه.

پست ایشون گزارش شد.

با تشکر

kourosh_piano
Monday 15 April 2013, 05:41 PM
ممنون از کلیپ هایی که گذاشتید......

من به شخصه مشکلی توی کلیپها ندیدم و نوازندگی آقای احتشامی هم بسیار خوب بود.....

از همه دوستانی هم که نظراتشون رو بیان کردن تشکر میکنن اما به نظر من شخصیت های بزرگ با شوخی کردن باهاشون کوچک نمیشن بلکه این عظمتشونه که باعث جلب نظر ها میشه....

درباره بحث موزارت و بتهوون باید بگم که بتهوون پا به عرصه ای گذاشت که آهنگسازان قبلی ( البته باید باخ رو فاکتور گرفت ! ) و بعدی به هیچ عنوان حتی نزدیکش نشدن.....

موسیقی بتهوون موسیقی عظیم و انقلابی دارای مفاهیم متعدد سیاسی , اجتماعی انسانی و فلسفیه در حالی که موسیقی موزارت به علت استفاده حیرت انگیز از سبکی بینهایت استاندارد برای ایجاد ملودی و تم مطرحه ( البته باید رکوئیم موزارت رو توی این زمینه فاکتور بگیریم )...

موسیقی بتهوون به حدی عظیمه که با هیچ چیزی کوچیک نمیشه بتهوون در آثار متاخر خودش چنان آثاری رو خلق میکنه که به هیچ عنوان به تمامی قابل بحث و واکاوی نیستن...

در مورد استفاده فور الیز روی اسباب بازی ها ماشین های حمل زباله به نظر من مشکلی نداره !

ما سالهاست که داریم این آهنگ رو از ماشین های حمل زباله مینویم آیا خسته شدیم ؟

هیچ موسیقی دیگه ای نمیتونست اینطور عمل کنه....
قطعا همینه که شما میگید شخصیت های بزرگ به هیچ عنوان با چند شیرین کاری به این صورت کوچیک نمیشن .
یه مصاحبه از دختر دکتر علی شریعتی خوندم که در رابطه با این جوک هایی که واسه ی مرحوم میساختن گفت که پدر من یا شخصیت بزرگی بوده یا نبوده اگر بوده که به هیچ وجه با این جوک ها و شوخی ها کوچیک نمیشه و این جوک ها چیزی از شخصیتش کم نمیکنه.
بتهوون هم به هیچ عنوان آثار الهی رو که داشته رو هیچ کس نمیتونه زیر سوال ببره (شاید عده ای کار بلد و موسیقیدان به معنای واقعی نقد هایی داشته باشند.) .

بله من با این که این موسیقی رو از ماشین حمل زباله بشنوم مخالفم اما این چیزی رو از شخصیت بتهوون کم نمیکنه وبتهوون یک اسطوره ی به تمام معنا باقی میمونه. واین مخالفت صرفا نظر منه.

از هانی عزیز هم ممنونم مثل اینکه یکی از دوستان بی ادبی کرده بود .

ac120
Monday 15 April 2013, 06:53 PM
این همون چیزیه که من از اول گفتم مسلما بتهون بخشی از تاریخ هست و به این راحتیا فراموش نمیشه

Green_moment
Monday 15 April 2013, 08:24 PM
قطعا همینه که شما میگید شخصیت های بزرگ به هیچ عنوان با چند شیرین کاری به این صورت کوچیک نمیشن .
یه مصاحبه از دختر دکتر علی شریعتی خوندم که در رابطه با این جوک هایی که واسه ی مرحوم میساختن گفت که پدر من یا شخصیت بزرگی بوده یا نبوده اگر بوده که به هیچ وجه با این جوک ها و شوخی ها کوچیک نمیشه و این جوک ها چیزی از شخصیتش کم نمیکنه.
بتهوون هم به هیچ عنوان آثار الهی رو که داشته رو هیچ کس نمیتونه زیر سوال ببره (شاید عده ای کار بلد و موسیقیدان به معنای واقعی نقد هایی داشته باشند.) .

بله من با این که این موسیقی رو از ماشین حمل زباله بشنوم مخالفم اما این چیزی رو از شخصیت بتهوون کم نمیکنه وبتهوون یک اسطوره ی به تمام معنا باقی میمونه. واین مخالفت صرفا نظر منه.

از هانی عزیز هم ممنونم مثل اینکه یکی از دوستان بی ادبی کرده بود .

حرف شما صحیحه دوست خوبم......

اما باید بگم آثار متاخر بتهوون رو تا به حال احدی زاده نشده که بتونه ازشون ایراد بگیره ( اگرچه در بدو انتشار سمفونی نهم به استفاده کرال در سمفونی انتقادهایی شد اما بعدا ارزش کرال در سمفونی نهم وضوحی جهانی پیدا کرد ).....

به هر حال نباید بحث رو بیش از این منحرف کنیم....

انشا الله یه تاپیک ایجاد میکنیم در مورد بتهوون بیشتر صحبت میکنیم.......

kourosh_piano
Monday 15 April 2013, 08:32 PM
اما باید بگم آثار متاخر بتهوون رو تا به حال احدی زاده نشده که بتونه ازشون ایراد بگیره ( اگرچه در بدو انتشار سمفونی نهم به استفاده کرال در سمفونی انتقادهایی شد اما بعدا ارزش کرال در سمفونی نهم وضوحی جهانی پیدا کرد ).....

به هر حال نباید بحث رو بیش از این منحرف کنیم....

انشا الله یه تاپیک ایجاد میکنیم در مورد بتهوون بیشتر صحبت میکنیم.......
بله با هاتون موافقم بحث نباید منحرف بشه من هم نخواستم به صورت مطلق بنویسم که این کارها نقد نشده اند چون به هر حال هر کاری منتقدینی رو داره اما منتقد با منتقد پر توفیر داره.
ممنون از اینکه در این بحث شرکت کردید.

mahras
Friday 3 May 2013, 01:55 AM
سلام دوستای گل,
الان بیشتر حرفایی که تو این تاپیک گفته شده رو خوندم. دوستای گلم زیاد سخت نگیرید. منم از قیافه آقای احتشامی خوشم نمیاد :10:
ولی خدایی نوازندگیش یکه یکه دووشواریم نداره :4:
برای اینکه برگردیم به عنوان اصلی تاپیک چند تا از کلیپهای ایشونو میذارم . امیدوارم خوشتون بیاد...

فکر می کنم اسم این آهنگ افرا باشه. خیلی قشنگه

mahras
Friday 3 May 2013, 02:09 AM
همنوازی پیانو و ویولن
سامان احتشامی - بابک شهرکی

mahras
Friday 3 May 2013, 02:20 AM
اجرای یه آهنگ لری
پیانو - سامان احتشامی

mahras
Friday 3 May 2013, 02:22 AM
پیانو - اگه یه روز بری سفر
سامان احتشامی

mahras
Friday 3 May 2013, 02:36 AM
پیانو سلطان قلبها...
سامان احتشامی

kourosh_piano
Monday 6 May 2013, 12:58 PM
امروز به صورت تصادفی یک خبر خوندم که خوب برای چند ماه پیشه اما برام جالب بود .

============================================

«کمال پورتراب» پیشکسوت عرصه موسیقی شب گذشته در گردهمایی نخبگان و استعدادهای برتر هنری کشور به شدت به نوازندگی «سامان احتشامی» اعتراض کرد.به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، گردهمایی نخبگان و استعدادهای برتر هنری کشور که شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد، در بخش‌ اجرای موسیقی همراه با حاشیه‌هایی بود که می‌توان به اعتراض «کمال پورتراب» عضو هیئت مدیره خانه موسیقی ایران و آهنگساز پیشکسوت کشورمان به «سامان احتشامی» نوازنده پیانو اشاره کرد.به نقل از ایسنا، جریان از این قرار است که سامان احتشامی نوازنده پیانو‌، در این مراسم به عنوان نخبه موسیقی برای حاضران پیانو نواخت.اما در آغاز اجرای این هنرمند مصطفی کمال پورتراب از جایش بلند شد و در مقابل اساتید موسیقی به شیوه نوازندگی او اعتراض کرد و به مخاطبان گفت: وقتی که از قطعه‌ای خوشتان نمی‌آید چرا او را تشویق می‌کنید؟اما آن‌طور که گفته می‌شود سامان احتشامی در واکنش به رفتار پورتراب به نشانه احترام به او تعظیم کرده و سخنی نگفت.این نوازنده پیانو در همین رابطه در گفت وگویی با ایسنا مطرح کرد: شاگردان موسیقی نه تنها باید از اساتید خود موسیقی یاد بگیرند بلکه ادب و شخصیت نیز از جمله این آموزش‌ها است.او ادامه داد: آقای پورتراب برای موسیقی ما زحمت کشیدند و به طور قطع هر کسی که می‌خواهد موسیقی یاد بگیرد باید به نحوی کتاب‌ها و یا ترجمه‌های ایشان را بخواند.سامان احتشامی در رابطه با رفتار پورتراب اظهار کرد: شب گذشته وقتی مشغول نواختن پیانو مقابل هیات دولت و نخبگان کشور بودم و در حالی که بنده سه سال است به این برنامه دعوت می‌شوم و افتخار می‌کنم که می‌توانم به عنوان نخبه کشور ساز بزنم، مصطفی کمال پورتراب مقابل سن ظاهر شد و به من حرف‌هایی زد.You can see links before reply (You can see links before reply)وی ادامه داد: فکر می‌کنم رفتار کمال پورتراب به خاطر کهولت سن بود و این اولین بار نیست که پورتراب در یک جمع به نوازنده‌ای انرژی منفی می‌دهد. ایشان این کار را در کنسرت شروین مهاجر هم انجام داده بود اما مهاجر به خاطر احترام به سن او سکوت کرد و چیزی نگفت.احتشامی اضافه کرد: پورتراب برای موسیقی ایران زحمت کشیده است اما چقدر خوب بود هنگامی که ایشان در زمان اجرای من چنین کاری دادند، مسئولان تالار جلوی این موضوع را می‌گرفتند، البته باید بگویم، آقایان ریاحی ‌، ترابی، سریر و سایر مسئولان از من دلجویی کردند.این نوازنده پیانو اظهار کرد: بنده از این بابت ناراحت نیستم. حتی وقتی یک هنرمندی با من تماس گرفت و گفت می‌خواهد از پورتراب شکایت کند، من همچین عقیده‌ای نداشتم، چرا که چنین رفتارهایی در قاموس هنر نمی‌گنجد.سامان احتشامی در پایان این گفت وگو مطرح کرد: من فکر می‌کنم احترام به بزرگتر واجب است و از این بابت ناراحت نیستم.خبرگزاری فارس هم برای حاشیه های این مراسم، گزارشی منتشر کرده است که در ادامه می توانید به صورت کامل این گزارش را بدون تغییر بخوانید. «کمال پورتراب» در خصوص‌ اعتراض به نوازندگی سامان احتشامی در این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس اظهار داشت: من سال‌ها در فرانسه بودم و با بورسیه دولت این کشور در دانشگاه سوربن فرانسه تحصیل کردم ولی به این فکر افتادم که یک ایرانی هستم و باید به ایران بیایم. هرچند چیزهایی به آن‌ها آموختم که اختراع «گوانتوم» که به بررسی علوم ریاضی و موسیقی می‌پردازد، یکی از آن‌ها است. فرانسوی‌ها در ابتدا به موضوع اختراع من می‌خندیدند ولی وقتی پی به اختراع و نتیجه کار من بردند، خودشان معذرت‌خواهی کردند.
* آدم‌های بی‌سواد را رسوا می‌کنموی با اشاره به اینکه بیش از 60 سال است که در عرصه موسیقی کشور فعالیت می‌کند، یادآور شد: من آدم‌های بی‌سواد را می‌خواهم رسوا کنم. آدم‌هایی که به جمهوری اسلامی خیانت می‌کنند را رسوا می‌کنم.وی در خصوص گپ و گفت اعتراضی‌اش با «سامان احتشامی» در هنگام نوازنده‌گی پیانو در مراسم شب گذشته تالار وحدت گفت: من ابتدا که وارد مراسم شدم، احتشامی را دیدم. قبلا چند بار به سامان این موضوع را گفته بودم. احتشامی شاگرد من در دانشگاه آزاد بود، آدم بی‌سوادی است. کلی می‌خواستم او را ارشاد کنم که نشد. با شعبده‌بازی مردم را گول می‌زند و مردم فکر می‌کنند با کارهای آکروباتیکش شاهکار می‌کند. وقتی گوش می‌کنند می‌بینند هیاهویی برای هیچ است.You can see links before reply (You can see links before reply)این آهنگساز پیشکسوت کشورمان اضافه کرد: در ابتدا به سامان گفتم شنیدم در برنامه‌هایت داری خیلی گرد و خاک می‌کنی، سعی کن مردم را گول نزنی. هنر واقعی‌ات را ارائه بده. مردم را باید به شادی و گریه بیندازی تا خداوند را در قلب‌شان ببینند. موسیقی آن‌ها را به آسمان ببرد و باید متعالی باشد نه اینکه شعبده‌بازی کنی. گفت: چشم استاد اگر هم می‌خواهی یک چَک به من بزنید. گفتم چَک چرا؟ من می‌خواهم شما را ارشاد کنم، نکن این کارها را خداوند که می‌فهمد، مردم را گول نزنید، گفت: چشم. یک دفعه دیدم پیانوی 500 میلیونی را که خودم در تالار وحدت یک زمانی با ‌فکر خدمت به مردم خریدم، دیدم که سن تالار وحدت بالا آمد، آقا نشسته پشت پیانو. با پیانو آمد بالا، مردم هم فکر کردند چه خبر است. یک خانمی دکلمه‌ای خواند و او هم همراهی کرد. رفتم جلو گفتم سامان حواست را جمع کن. خلاصه این از این موضوع، نمی‌دانم این برنامه‌ها را کی به آن‌ها داده بود.پورتراب در پاسخ به این سوال که چرا این‌گونه اعتراضات را به وزیر ارشاد و یا معاونت هنری ارشاد منتقل نمی‌کنید، گفت: بعضی وقت‌ها با کمال خضوع و خشوع به این عزیزان گفتم که چه نیازی به این‌ها دارید. من صد بار به آقای شاه‌آبادی گفتم اما ترتیب اثری نداده است، چه کنم من در مقابل خداوند مسئول هستم، چون علم موسیقی را خواندم و می‌دانم حرص می‌خورم. حتی می‌توان به کارهای «شاهین فرهت» که 12 سمفونی به نام 12 امام ساخته است، ایراد وارد کرد. او به اصطلاح خودش که استاد دانشگاه تهران است، باید پرسید نیمی از سال را در سوئد چه کار می‌کند.* چرا فارغ‌التحصیل برتر دانشگاه هنر دیده نمی‌شودپورتراب در پاسخ به این سوال که آیا با رسوایی کار درست می‌شود، گفت: دانشجویان خوب زیاد هستند، من دانشجویان ممتازی داشتم که می‌توان به «فرشاد شیخی» و همسرش اشاره کرد که از نوازندگان برجسته ویلون هستند. شیخی با بهترین معدل از دانشگاه هنر فارغ‌التحصیل شد و لقب چهره برتر دانشگاه را گرفت. این پسر با ماهی 400 هزار تومان عضو گروه ارکستر صدا و سیماست.* برنامه‌های موسیقی به صورت باندی در آمده است و همدیگر را حمایت می‌کنندنویسنده کتاب « تئوری موسیقی» یاد‌آور شد: به نظر من سامان احتشامی و دوستانش به صورت باند هستند که یکدیگر را معرفی می‌کنند و برای همدیگر کار درست می‌کنند. من نمی‌توانم این‌ها را ببینم، این‌ها به کشور خیانت می‌کنند، من که می‌فهمم مس به جای طلا فروخته می‌شود، نباید چیزی بگویم. الان که در سن 89 سالگی روی پای خودم ایستادم، قدرت خداوند است. من در مقابل خداوند ذره‌ای بیش نیستم.*رهبر ایران مثل شیر در برابر کشورهای دیگر ایستاده و با کلمات خداگونه با مردم صحبت می‌کندپورتراب خاطرنشان کرد: کشور ایران کشور دلیران و شیران است. تمام دنیا ایران را می‌شناسند و درباره ایران صحبت می‌کنند و حتی رئیس جمهور کشورهایشان را با رویکرد و نگاه به ایران انتخاب می‌کنند و این مرد بزرگ، مثل شیر در برابر این‌ها ایستاده و با کلمات خداگونه با مردم صحبت می‌کند.پورتراب در پاسخ به اینکه منظورتان چه کسی است؟ گفت: رهبری را می‌گویم، کسی که با خدا ارتباط دارد. رئیس جمهور را نمی‌گویم. من اهل سیاست نیستم، به رئیس جمهور هم کاری ندارم.* روایت پورتراب از دستور مقام معظم رهبری برای دفاع از حوزه موسیقی کشوروی در خصوص نگاه مقام معظم رهبری به موسیقی، یادآور شد: ‌ایشان برای من پیغامی فرستادند، شاید لازم نباشد که بگویم. خودشان می‌دانند که من چه کسی هستم، یک روز فرموده بودند موسیقدان‌ها بروند و در حضور نمایندگان حوزه علمیه، خودشان از موسیقی دفاع کنند. به من دستور دادند که تو برو صحبت کن. نتایج این گفت‌وگوها نزدیک به 16 صفحه شد که برای ویراستاری کامل به آقای «حداد عادل» دادم، نسخه‌ای هم برای رهبری فرستادم که گفته بودند عالی است و تشکر کرده بودند.پورتراب در پاسخ به این سوال که این موضوع مربوط به چند سال پیش است؟ یادآور شد: درست سالش را یادم نیست اما همان سالی است که موسیقی رفته بود زیر ذره‌بین و من با دفاعیه خودم ثابت کردم که موسیقی متعالی است و انسان را به خدا نزدیک می‌کند و توانستیم مسئله حلیت و حرامیت آن را معلوم کنیم.بخشی از اعتراض‌های کمال پورتراب هم نسبت به سخنرانی «علیرضا افتخاری» بر‌می‌گردد که چرا وی در سخنانش رعایت ادب شاگرد و استاد را به جا نیاورده است و در حضور اساتید پیشکسوت به خود اجازه تقدیر در این مراسم داده است.به گزارش فارس، سامان احتشامی ‌در سال‌های 70 تا 74 برنده لوح زرین و لوح تقدیر جشنواره موسیقی فجر شد و مقام اول را در پیانو کلاسیک و ایرانی دریافت کرد و در سال 82 برگزیده جشنواره موسیقی فجر شد.نوازندگی در آثار باغ به باغ، راز باغ، مهتاب در باغ، گوزن شاخ طلایی، بهشت من، پائیزان، تمنای عشق و ساخت موسیقی فیلم رستگاری در هشت و بیست دقیقه، موسیقی فیلم شازده کوچولو، موسیقی فیلم این ترانه عاشقانه نیست و… از جمله آثار سامان احتشامی است. وی در برنامه هفته گذشته موسیقی «دستان» که روزهای جمعه از شبکه آموزش پخش می‌شود، حضور یافت.
منبع: خبرگزاری ایسنا و فارس

ac120
Saturday 18 May 2013, 01:42 PM
:دی اقای پورتراب هم که به همه معترض شدند

ali6669
Saturday 18 May 2013, 02:38 PM
بودیم ونبودیم ورفتیم اما امدنت هیچ سودی نداشت:16: