PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهادهای شما در مورد بهبود یافتن بخش گیتار الکتریک

Honey_Shababi
Friday 17 August 2012, 11:32 PM
درود خدمت همه عزیزان و هنرمندان گرامی

دوستان علاقه مند به بخش گیتار الکتریک، لطفا نظرات و پیشنهاد های خودتون رو برای هرچه بهتر شدن این بخش ارائه بدید تا با یاری هم، به این بخش نظم و ترتیب بیشتری ببخشیم.

با تشکر

ghoghnouse
Saturday 18 August 2012, 01:51 AM
کاش یه بخش افتتاح میشد که دوستان بداهه نوازی خودشون رو بصورت تصویری قرار بدند یا آهنگ های مختلف رو بصورت تصویری آموزش بدند ...

midnight 1
Saturday 18 August 2012, 09:10 AM
بخش بداهه که داریم ...اموزشم اهنگ هم به صورت نت به نت مثل ویدئو های لیک لایبرری چیز جالبی میشه.

Honey_Shababi
Saturday 18 August 2012, 11:18 AM
ممنون از پیشنهاد های خوبتون.

لازم دونستم تغییرات انجام شده اخیر در این بخش رو خدمت همه شما عرض کنم.

برای نظم بخشیدن به تاپیک ها، تمامی تاپیک های مشابه به صورت مجزا در تاپیک جدیدی قرار گرفتند.

مثلا ما قبلا برای مشاوره خرید گیتار الکتریک و لوازم جانبی و همچنین تعمیر و رگلاژ، چند تاپیک مختلف داشتیم که باعث شلوغ شدن و سردرگمی میشد.

برای بهتر شدن این اوضاع، مشاوره خرید گیتار الکتریک و آمپ و لوازم جانبی در تاپیک های جداگانه و جدید قرار گرفت و تاپیک های قدیمی و مشابه قفل شدند.

یک تاپیک هم مخصوص تعمیر و رگلاژ راه اندازی شد.

لطفا از این به بعد بحث ها رو در تاپیک های جدید ادامه بدید.

با تشکر

alimetallica_2
Monday 20 August 2012, 01:55 AM
به نظر من بسته شدن تاپیک های اصلی این سایت کار بسیار غلطی بوده است.
مخصوصا این تاپیک که پر بازدید ترین تاپیک سایت نت آهنگ میباشد:
You can see links before reply

با زدن تاپیک مشابه نمیدانم چه هدفی دنبال میشود و از بین بردن ارشیو این همه مطالب مفید.
در واقع یکم انگیزه آدم رو برای کار کم میکنه و مثلا چشم من رو به عنوان فعال ترین کاربر سایت ترسونده از اینکه مطالبم تو این تغییرات از بین بره و این هزینه وقتی که صرف سایت کردم بر باد رفته باشد.
در هیچ یک از فاروم های بزرگ دیگری که هم اکنون در حال فعالیت هستند چنین اتفاقی رخ نداده است. (حداقل مکانهایی که بنده برای آنها وقت گذاشته بودم، به جز فارومهایی که موضوعات سیاسی و موضوعی را پیگیری میکردند و آن هم بعد از قوانین سنگین نتی دچار این تغییرات شدند که توجیه منطقی دارد)
در کل البته با تغییرات نت آهنگ اصلا حال نکردم و گویا این فضا را غریب میپندارم.

ghoghnouse
Monday 20 August 2012, 02:24 AM
علی جان شما درست میفرمایید ولی اون آرشیو دیگه قدیمی شده و کسی بخواد بخونه حوصله نداره 500 صفحه بخونه 10 صفحه ی اول رو میخونه که به احتمال زیاد هیچی نمیفهمه و بیشتر گیج میشه بعد الان ساز های جدیدتر اومدن قیمتا خیلی فرق کردن ممکنه کاربر یه ساز اشتباه انتخواب کنه یا بودجه کمتر باشه که اینا همه تاثیر داره در شروع گیتار الکتریک ... خیالتون تخت باشه که اون آرشیو پاک نمیشه همونطور که تاپیک های دیگه حذف نشدن (فوقش میره بایگانی که تو سرچ گوگل لینک میده به سایت) ولی به نظر من باید آخر اون تاپیک یه لینک میدادن به اینجا که کاربر تازه وارد گیج نشه و بفهمه چرا تاپیک بسته شده ...

Honey_Shababi
Monday 20 August 2012, 09:52 AM
به نظر من بسته شدن تاپیک های اصلی این سایت کار بسیار غلطی بوده است.
مخصوصا این تاپیک که پر بازدید ترین تاپیک سایت نت آهنگ میباشد:

با زدن تاپیک مشابه نمیدانم چه هدفی دنبال میشود و از بین بردن ارشیو این همه مطالب مفید.
در واقع یکم انگیزه آدم رو برای کار کم میکنه و مثلا چشم من رو به عنوان فعال ترین کاربر سایت ترسونده از اینکه مطالبم تو این تغییرات از بین بره و این هزینه وقتی که صرف سایت کردم بر باد رفته باشد.
در هیچ یک از فاروم های بزرگ دیگری که هم اکنون در حال فعالیت هستند چنین اتفاقی رخ نداده است. (حداقل مکانهایی که بنده برای آنها وقت گذاشته بودم، به جز فارومهایی که موضوعات سیاسی و موضوعی را پیگیری میکردند و آن هم بعد از قوانین سنگین نتی دچار این تغییرات شدند که توجیه منطقی دارد)
در کل البته با تغییرات نت آهنگ اصلا حال نکردم و گویا این فضا را غریب میپندارم.

علی جان

این تاپیک ها فقط قفل شدند...کسی آرشیو رو از بین نبرده!!!...خودتون هم که الان لینک تاپیک رو دادید!!!

هر کسی که دوست داشت میتونه بره و از مطالب بسیار خوب اونجا استفاده کنه.

منتها هدف من از زدن تاپیک های جدید این بود که میخواستم برای آمپ و افکت تاپیک های جداگانه ای ایجاد بشه و نظم این بخش بیشتر بشه...ضمن اینکه همونطور که توی پست قبلیم گفتم چنتا تاپیک مشابه با اهداف یکسان داشتیم که باعث شلوغی انجمن میشد.

باز هم خدمتتون عرض میکنم که اون تاپیک ها و مطالبشون سر جای خودشون هستند...فقط قفل شدند تا ادامه بحث ها در تاپیک های مربوطه انجام بشه.

darkthief
Sunday 26 August 2012, 12:34 PM
با سلام خدمت همه مخصوصا هاني عزيز انشا الله كه موفق باشيد
من درخواست ايجاد يه تاپيك جديد رو دارم واسه معرفي بيشتر نوازندگان گيتار الكتريك از اونهايي كه كارشون خوبه و كمتر به چشم ما اومدن تا حضرت جيمي هندريكس طوري كه هر هفته يه هنرمند انتخاب بشه ازش يه بيوگرافي مستند بهترين كاراش لينك تاثير گذارترين آهنگش لينك لايوهاش و يه تب از يكي از آهنگاش گذاشته بشه هركسي هم هر چيزي در موردش ميدونه كه شايد بنظرش جذاب بياد ميتونه در پست هاي بعد ارائه بده اگه ازش ويدئو آموزشي قرار داده بشه هم كه چه بهتر فك ميكنم اينطوري خيلي كمك بشه به گيتاريست اين سايت و خيلي هم كمك بشه به دوستايي كه دلشون ميخواد بيشتر با اين ژانر موسيقي آشنا بشن
مثلا شخص من تازه امروز با joe bonamas آشنا شدم
مرسي

Honey_Shababi
Sunday 26 August 2012, 01:00 PM
با سلام خدمت همه مخصوصا هاني عزيز انشا الله كه موفق باشيد
من درخواست ايجاد يه تاپيك جديد رو دارم واسه معرفي بيشتر نوازندگان گيتار الكتريك از اونهايي كه كارشون خوبه و كمتر به چشم ما اومدن تا حضرت جيمي هندريكس طوري كه هر هفته يه هنرمند انتخاب بشه ازش يه بيوگرافي مستند بهترين كاراش لينك تاثير گذارترين آهنگش لينك لايوهاش و يه تب از يكي از آهنگاش گذاشته بشه هركسي هم هر چيزي در موردش ميدونه كه شايد بنظرش جذاب بياد ميتونه در پست هاي بعد ارائه بده اگه ازش ويدئو آموزشي قرار داده بشه هم كه چه بهتر فك ميكنم اينطوري خيلي كمك بشه به گيتاريست اين سايت و خيلي هم كمك بشه به دوستايي كه دلشون ميخواد بيشتر با اين ژانر موسيقي آشنا بشن
مثلا شخص من تازه امروز با joe bonamas آشنا شدم
مرسي

با تشکر از پیشنهاد خوبتون

تاپیک مورد نظر ایجاد شد :)

You can see links before reply 9%86-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8_-%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86&p=340815#post340815

The_blue_marble
Monday 27 August 2012, 08:45 AM
نظر من اینه که شما یه سری مسابقات کوچیک به منظور افزایش یادگیری و انگیزه یادگیری بین یچه های الکتریک نواز بذارین که آماتورها استفاده کنن.

Honey_Shababi
Saturday 9 February 2013, 10:38 PM
دوستان و عزیزان فعال (و غیر فعال :دی) در بخش گیتار الکتریک

تا چه حد از روند پیشرفت در این بخش راضی هستید؟

لطفا نظرتون رو بیان کنید

با تشکر

darkfall
Tuesday 12 February 2013, 09:30 AM
متاسفانه بچه های فعال خیلی کم هستن توی بخش الکتریک و تعداد انگشت شمار افراد مطلع که بقیه میتونن ازشون استفاده کنند هم کنج عزلت گزیده اند..
من صفحه اول گیتار الکتریک رو میام مثلا بعد از سه هفته بالا پایین میکنم میبینم آخرین پست نصف تاپیکا خودمم هنوز!

loverman1mf
Tuesday 10 December 2013, 01:59 AM
سلام دوستان
اولین گام برای بهبود بخشیدن بخش گیتار الکتریک اینه که بیاییم یک نظم خاصی به فروم هامون بدیم . برای نمونه هنرجوهارو به چند دسته تقسیم کنیم و برای این چند دسته بخش های مستقلی ایجاد کنیم (برای مثال بخش آماتورها؛ بخش متوسط ها؛ بخش حرفه ای ها) وبر اساس همین بخش ها و نیازهای افراد اون بخش ، بخش های مرتبط دیگر رو داخل اون بخش اصلی قرار بدیم . برای مثال برای بخش آماتور ها کتاب ها و جزوه های ابتدایی قرار بدیم( بخش آموزش تئوری)، از نت های ساده استفاده کنیم (بخش نت ها)و... و از طرح مسائل غیر ضروری که برای گیتاریست مبتدی قابل درک نیست در این بخش اصلی و بخش های زیر مجمعه آن پرهیز کنیم و الی آخر) این نظم بخشیدن به فروم ها مزیت هایی رو داره که به ذکر 2 نمونه اکتفا می کنم:
1- اول اینکه آماتوری که وارد بخش گیتار الکتریک می شه از سر درگمی در امان هست. من خودم یکی از افرادی هستم که تازه کارم؛ وقتی به این بخش میام از بس مطالب و تاپیک ها با هم خلط شده، گیج می شم و نمی تونم به مطلبی که می خوام دسترسی داشته باشم که همین سردرگمی باعث میشه کمتر سراغ نت آهنگ بیام (با اینکه بدون اغراق بخش خوبی دارید).
2- همین نظم باعث میشه که تا حدودی مدیران محترم متوجه بشن که مخاطبینشون بیشتر جزء کدوم دسته قرار دارند و براساس نیاز این افراد سرمایه گذاری (معنوی) لازم بشود.
اگر مدیران محترم تنها فکر و مطالعه خودشون رو به همین مرحله(گام اول) متمرکز کنند جزء معدود سایت های فارسی زبان هستید که چنین نظمی رو اقامه کرده و یک مدرسه مجازی رایگان درست کرده اید؛ که این خود باعث حضور مخاطبان جدید میشه. ان شاء الله
عکس توضیحات بالا(نمونه):
10190

meysam-lamster
Tuesday 10 December 2013, 07:29 AM
به نظر من باید بر روی برگزاری مسابقات هرچند کوچک هم که باشه بیشتر تمرکز بشه اینجوری روحیه و انگیزه کاربران این بخش هم زیاد میشه.

metal-militia
Tuesday 10 December 2013, 12:08 PM
اون تاپیک بداهه نوازی خیلی خوب بود.چرا منحل شد؟؟؟؟

FMETAL
Tuesday 10 December 2013, 12:16 PM
بنده با هردوی شما عزیزان موافقم. در رابطه با "تفکیک تاپیک ها" باید عرض کنم که نوشتن کلمه "برای مبتدی ها" و یا "حرفه‌ای ها" در تیتر تاپیک کافی‌ بنظر میاد (به نظر من). فقط یه مشکلی‌ که هست اینه که ما گیتاریست‌ها ۹۹ درصدمون "حرفه‌ای هستیم"!

در رابطه با پیشنهاد میثم عزیز باید بگم که مسابقه از هر نوعش برای پیشرفت در اون رشته بسیار خوبه. اتفاقا چند وقت پیش با هانی یه صحبتی‌ در این خصوص داشتم و مواردی که به عقل ناقص بنده میرسید رو به ایشون عرض کردم، که در نهایت قرار شد یه چند وقتی‌ از مسابقه قبلی‌ بگذره. یک سری ایراد در اون نوع برگزاری وجود داشت که میشه با برنامه ریزی بهتر و بقولی Step by step پیشبردن این مسابقه، نتیجه بهتری گرفت.

midnight 1
Friday 19 December 2014, 04:46 PM
اگه دوست دارین یه گروه لاین درست کنیم جمع بشیم اونجا همه،،من هنوز گروه راک و متال لاین ندیدم،اگه هست منم اد کنید اگرم نیست بسازیم یکی،این ای دی لاین من
hamedk2k3

FMETAL
Friday 19 December 2014, 04:50 PM
اگه دوست دارین یه گروه لاین درست کنیم جمع بشیم اونجا همه،،من هنوز گروه راک و متال لاین ندیدم،اگه هست منم اد کنید اگرم نیست بسازیم یکی،این ای دی لاین من
hamedk2k3

بسیار عالی‌. فقط میشه در مورد "لاین" یکمی بیشتر توضیح بدین؟

midnight 1
Friday 19 December 2014, 04:53 PM
لاین برنامه اندرویدی هست البته ویندوز موبایلش هم هست رو گوشی ها نصب میشه ،میتونیم یه گروه متال بسازیم یه ادمین هم بزاریم براش و اعضا رو اضافه کنیم اونجا توی برنامه موزیک ها و خبر ها و این جور چیز ها رو به اشتراک بزاریم،اول باید همه برنامه لاین رو نصب کنن روی گوشی هاشون البته،فکر کنم هانی وارد باشه به این کارها

FMETAL
Friday 19 December 2014, 05:17 PM
پایه ام. لینکی‌ چیزی هست که بشه دانلودش کرد؟

midnight 1
Friday 19 December 2014, 05:34 PM
بعله از کافه بازار اندروید دانلودش کنید و ایدی منو اد کن فرشاد جان

FMETAL
Friday 19 December 2014, 05:59 PM
حتماً حامد جان. فقط من یه نمه از این چیز‌ها عقبم. اسم انگلیسیش چیه این کافه آندروید؟

midnight 1
Friday 19 December 2014, 06:24 PM
البته با گوشی وصل شو بهش که بشه دانلود کرد،اول برنامه بازار رو بگیر فرشاد جان،بعد لاین رو سرچ کن تو برنامه و دانلود و نصبش کن

FMETAL
Friday 19 December 2014, 06:41 PM
آقا این موبایل ما Blackberry ه. نشد که بشه. الان خواستم از اینترنت خونه وصل بشم به Blackberry World, نمیگذاره. فردا صبح که سرعت بالاست میگیرمش.

midnight 1
Friday 19 December 2014, 07:36 PM
باشه اقا،،برو بچه ها رو جمع کن تا یه گروه مشتی درست کنیم،

chali
Friday 17 July 2015, 05:40 PM
درود

به نظرم جای یه تایپک خیلی خالیه توی انجمن گیتار الکتریک اونم مربوط میشه به پیک آپ گیتار الکتریک
حالا کسی از شما دوستان هست از اعداد و ارقام مربوط به پیک آپ سر در بیاره که اون اهم هاشون یا جنس سیم پیچ هاشون چه فرقایی دارن ، بیاد توی تایپک اختصاصی مربوط به پیک آپ درست کنه تا هم یه اطلاعات جامعی جمع بشه هم بقیه بتونن نظرشون رو اختصاصن درباره پیک آپ ها بزارن
من یه ماه دارم کلی مطلب در این باره یاد میگیرم که هنوز هم کامل نفهمیدم چه مواردی باعث میشه دو تا پیک آپ از هم متمایز میشن (نه فقط چون آووت پوت یکی بالاتره یا یکی صداش گرم تره منظورم سخت افزار هست)
گفتم بگم حالا یکی تایپک رو شروع کنه من هم تا جایی که بتونم کمک میکنم.
به نظرم دنیای پیک آپ ها و ست کردنشون با انواع چوب ها خیلی بزرگ و جای بحث داره
یا اگر هم فکر میکنید فرمول کلی قضیه خیلی کوتاه هست و نیاز به این همه داستان سازی نداره اونم هم بگید من بدونم ممنون میشم

سپاس