PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسۀ 16 نوع فلوت کلیددار توسط Sir James Galway

M_T
Saturday 25 August 2012, 12:35 AM
سلام

در فایل ویدئویی زیر استاد گالوی 16 فلوت خود را مورد مقایسه قرار می دهد.
دیدن این فیلم برای کسانی که مایل به درک تفاوت جنس فلوت ها و تأثیر آن در صدای ساز هستند، بسیار مفید خواهد بود.
هنگام این آزمایش فیلم سیاه و سفید می شود تا رنگ و جنس فلوت ها مشخص نشود.

You can see links before reply

این 16 فلوت عبارت اند از:

Lois Lot silver 10032 .
2 Muramatsu silver EX 53320.
3. A.K. Cooper 164 with a Haynes Head
4. Muramatsu all silver 14657
5. Muramatsu Platinum 44755
6. J.Brogger. 18k gold 555 with a Nagahara head.
7. Muramatsu 18k gold 61700
8. A. K. Cooper 18k gold 188 (Berlin Phil flute)
9. Emanuel 18k gold 150
10. A.K.Cooper. 18k gold 197
11. Kanichi Nagahara 20k gold 50
12. Muramatsu 9k gold 64200
13. Muramatsu 14k 38220
14. Kanichi Nagahara 18k gold 518
15. Muramatsu 24k gold 60100
16. Muramatsu 24k gold 55555

همانطور که در لیست بالا مشاهده می کنید، فلوت ها از فلزهای متفاوتی ساخته شده اند. نقره، پلاتین و طلا.
در مورد طلا، 4 نوع وجود دارد : 9 قیراط، 14 قیراط، 18 قیراط و 24 قیراط.
همگی این فلوت ها از بهترین و گران قیمت ترین فلوت های دنیا هستند.

گالوی در این ویدئو می خواهد که نظر خودتون رو در مورد این ساز ها بگید.

Good Luck
:am

LiOneL999
Saturday 25 August 2012, 11:29 AM
خیلی عالی و خوب بود،توی آپارات اینو ندیده بودم.

M_T
Saturday 25 August 2012, 02:00 PM
خیلی عالی و خوب بود،توی آپارات اینو ندیده بودم.

خواهش می کنم.

توی آپارات اینو ندیده بودی، چون این رو خودم دیشب در آپارات آپلود کردم. :am

dobaare
Sunday 26 August 2012, 02:25 PM
مرسي/سايت خوبيه/اطلاعي نداشتم ازش/

M_T
Sunday 26 August 2012, 07:04 PM
مرسي/سايت خوبيه/اطلاعي نداشتم ازش/
خواهش می کنم، در واقع نسخۀ ایرانی Youtube هست.:30:

Mojahed
Thursday 2 May 2013, 03:52 AM
بادرود
آیا میشه فلوت کلید دار رو به سمت چپ بدن گرفت؟( جای دستها عوض شود)؟
ممنون

M_T
Thursday 2 May 2013, 09:32 AM
بادرود
آیا میشه فلوت کلید دار رو به سمت چپ بدن گرفت؟( جای دستها عوض شود)؟
ممنون

سلام

نه نمیشه.
چپ دست ها باید فلوت از Left-handed استفاده کنند.
یا اینکه دست راستشون رو قوی کنند تا مثل راست دست ها بتونند باهاش کار کنند.

موفق باشید

LiOneL999
Thursday 2 May 2013, 10:49 AM
سلام

نه نمیشه.
چپ دست ها باید فلوت از Left-handed استفاده کنند.
یا اینکه دست راستشون رو قوی کنند تا مثل راست دست ها بتونند باهاش کار کنند.

موفق باشید
چرا نمیشه؟! مشکل کجاست

M_T
Thursday 2 May 2013, 07:21 PM
چرا نمیشه؟! مشکل کجاست

مشکل در جای کلیدهاست.
در فلوت کلیددار معمولی کلید سل و سل دیز در سمت چپ ساز واقع شده و کلیدهای نت دو و دو دیز و می بمل پایین نیز در سمت راست واقع شده.
برای چپ دست ها باید دقیقا برعکس این باشه.
یعنی یه چپ دست وقتی فلوت کلیددار معمولی واسۀ راست دست ها رو بدست میگیره جای کلیدها واسش برعکسه و نمی تونه کاریش بکنه.

به این عکس ها نگاه کن:

این اولی فلوت راست دستی هست:
9449
این دومی یه فلوت چپ دستی هست:

9448

حالا این دو تا رو در هنگاه نواختن نگاه کن:
9450

موفق باشی

LiOneL999
Friday 3 May 2013, 10:31 AM
آهان مرسی از توضیحات کاملتون

M_T
Friday 3 May 2013, 05:06 PM
آهان مرسی از توضیحات کاملتون

خواهش می کنم حورای عزیزم.
انجام وظیفه می کنم. :am

Mojahed
Friday 3 May 2013, 07:08 PM
مشکل در جای کلیدهاست.
در فلوت کلیددار معمولی کلید سل و سل دیز در سمت چپ ساز واقع شده و کلیدهای نت دو و دو دیز و می بمل پایین نیز در سمت راست واقع شده.
برای چپ دست ها باید دقیقا برعکس این باشه.
یعنی یه چپ دست وقتی فلوت کلیددار معمولی واسۀ راست دست ها رو بدست میگیره جای کلیدها واسش برعکسه و نمی تونه کاریش بکنه.

به این عکس ها نگاه کن:

این اولی فلوت راست دستی هست:
9449
این دومی یه فلوت چپ دستی هست:

9448

حالا این دو تا رو در هنگاه نواختن نگاه کن:
9450

موفق باشی

خیلی ممنون ، پس این یه مسئله قانونیه تو این ساز؟ یعنی میشه یه استاد تو یه سمفونی از فلوت چپ استفاده بکنه؟
تو بازار پیدا میشه؟ آیا قیمتش یکی هستش..
من گیتار فلامنکو با کمی هارمونیکا کار میکنم (یه کم هم کیبورد!) با اینکه تا حالا فلوت دست نگرفتم ولی خیلی علاقه دارم بیشتر از 25 ساله که به گروه جیتروتال علاقه دارم ، هم خودم چپ دست هستم ولی چون گیتار نتها با دست چپ گرفته میشه مشکلی باهاش ندارم ولی تو ذهنم وقتی میخوام فلوت رو دست بگیرم به سمت چپ بدنم میگیرم ! وقتی میخوام سمت راست بگیرم انگار دستام از کار می افته!!!!
در هر صورت لطف کردین

M_T
Saturday 4 May 2013, 05:46 PM
خیلی ممنون ، پس این یه مسئله قانونیه تو این ساز؟ یعنی میشه یه استاد تو یه سمفونی از فلوت چپ استفاده بکنه؟
تو بازار پیدا میشه؟ آیا قیمتش یکی هستش..
من گیتار فلامنکو با کمی هارمونیکا کار میکنم (یه کم هم کیبورد!) با اینکه تا حالا فلوت دست نگرفتم ولی خیلی علاقه دارم بیشتر از 25 ساله که به گروه جیتروتال علاقه دارم ، هم خودم چپ دست هستم ولی چون گیتار نتها با دست چپ گرفته میشه مشکلی باهاش ندارم ولی تو ذهنم وقتی میخوام فلوت رو دست بگیرم به سمت چپ بدنم میگیرم ! وقتی میخوام سمت راست بگیرم انگار دستام از کار می افته!!!!
در هر صورت لطف کردین

خواهش می کنم.
اتفاقا ظاهرا تو ارکسترها استفاده از فلوت چپ دستی ممنوعه اما گویا همه جا اینقدر سخت نمیگیرن.
اما آیا اینکه توی بازار پیدا میشه یا نه حقیتا اطلاع دقیقی ندارم، ولی احتمال زیاد نباشه، باید پرس و جو کرد.
در مورد گیتار که بله مشکل خاصی پیش نمیاد.
شما حتی می تونید بدون هیچ مشکلی فلوت ریکوردر، انواع نی و دودوک و ... کار کنید.
اما در مورد فلوت کلیددار یه کمی قضیه فرق می کنه دیگه.

موفق باشید

reza5469
Sunday 12 May 2013, 03:39 AM
باسلام. من تازه میخوام نواختن فلوت رو شروع کنم تجربه ای هم تو این زمینه ندارم فقط ساز ایرانی کار کردم وبیشتر از همه ساز نی رو، برای خرید ساز وانتخاب استاد جدا دچارمشکل شدم.. لطفا اگه زحمتی نیست منو راهنمایی بفرمایید. در ضمن من ساکن کرج هستم، ممنون

M_T
Sunday 12 May 2013, 11:40 AM
باسلام. من تازه میخوام نواختن فلوت رو شروع کنم تجربه ای هم تو این زمینه ندارم فقط ساز ایرانی کار کردم وبیشتر از همه ساز نی رو، برای خرید ساز وانتخاب استاد جدا دچارمشکل شدم.. لطفا اگه زحمتی نیست منو راهنمایی بفرمایید. در ضمن من ساکن کرج هستم، ممنون

سلام

پاسخ شما در قسمت زیر داده شد:

با تشکر

reza5469
Tuesday 14 May 2013, 01:43 AM
مجتبی جان دوباره سلام. امیدوارم از سوالهای زیاد من دلخور نشی خودت بهتر میدونی که اشنایی و فراگرفتن یک ساز جدید مستلزم کسب تجربیات و سوالات زیاد اونهم از دوست کار بلد و خوبی مثل شماست،از راهنمایی کامل و بی نقصت ممنونم فقط اگه زحمتی نیست در مورد offset G و B foot برام توضیح مختصری بده و بگو چرا فلوت ژوپیتر رو پیشنهاد ندادی. با تشکر مجدد:am

reza5469
Tuesday 14 May 2013, 02:10 AM
راستی اقا مجتبی یادم رفت ازت بپرسم این فلوتی رو که پیشنهاد دادی جنسش از نقره اس؟ مرغوبترین جنس فلوت طلاوپلاتینه؟ ودر اخر اینکه جنس بدنه فلوت چقدر در مرغوبیت و جنس صدای ساز اثر گذاره؟ ممنونم

M_T
Tuesday 14 May 2013, 09:20 AM
مجتبی جان دوباره سلام. امیدوارم از سوالهای زیاد من دلخور نشی خودت بهتر میدونی که اشنایی و فراگرفتن یک ساز جدید مستلزم کسب تجربیات و سوالات زیاد اونهم از دوست کار بلد و خوبی مثل شماست،از راهنمایی کامل و بی نقصت ممنونم فقط اگه زحمتی نیست در مورد offset G و B foot برام توضیح مختصری بده و بگو چرا فلوت ژوپیتر رو پیشنهاد ندادی. با تشکر مجدد:am

علیک سلام

نه بابا دلخور کدومه. من خوشحالم میشم بتونم کمکی کرده باشم.

اما در مورد Offset G.

G یا سل یکی از نت های موسیقی هست که حتما می دونید.
در فلوت کلید وسط مربوط به نت G هست.

کلید سل در فلوت های Offset G این شکلی هست:
9475

در مقابل Offset G ، Inline G وجود داره که بدین شکل هست:
9476

و حالا در عکس های واقعی:
9479
9480

خب برخی نوع دوم رو حرفه ای تر و زیباتر می دونند.
اما انگشت گذاری نوع اول به دلیل وجود انحنا در ترتیب کلیدها راحت تر هست.

اما سوال دوم B Foot و C Foot

پایین ترین نت فلوت C Foot نت C هست، معروف به نت دوی میانی در پیانو.
پایین ترین نت فلوت B Foot نت B هست که در واقع نیم پرده پایین تر از C هست.

بطور کلی فلوت های B Foot صدای کمی بم تر و عمیق تر دارند.
کمی سنگین تر هستند و صدادهی اکتاو سوم آن ها بهتر هست.

این فلوت B Foot :
9477

و این هم فلوت C Foot:
9478

کاملا مشخص هست که در فلوت B Foot یک سوراخ بیشتر از فلوت C Foot در انتهای ساز قرار دارد.

اما چرا نگفتم ژوپیتر؟
باید بگم که ژوپیتر هم سازهای با کیفیتی ارائه میده اما خب نظر شخصی من یاماها بود.
و الا شما می تونید فلوت ژوپیتر بخرید. نگران کیفیتش نباشید.

M_T
Tuesday 14 May 2013, 09:32 AM
راستی اقا مجتبی یادم رفت ازت بپرسم این فلوتی رو که پیشنهاد دادی جنسش از نقره اس؟ مرغوبترین جنس فلوت طلاوپلاتینه؟ ودر اخر اینکه جنس بدنه فلوت چقدر در مرغوبیت و جنس صدای ساز اثر گذاره؟ ممنونم

آره از جنس نقره هست.
فلوت های مدل پایین تنها روکش نقره هست و فلز اصلی اون ها نیکل هست.
یه مدل بالاتر فقط دهنی ساز از جنس نقره هست.
یه مدل بالاتر فقط کل قسمت سری ساز از جنس نقره هست.
مدل بالاتر تمام ساز از جنس نقره هست.

فلوت پلاتینی که تو ایران گیر نمیاد اما ویژگی فلوت های پلاتینی اینه که یه کم سنگین تر هستند و صدای سردتری دارند.
فلوت های طلایی که خیلی گرون هستند کمی سبک تر هستند و یه سر سوزن صدای لطیف تری دارند.

من توی فیلمی که در پست اول همین تاپیک گذاشتم استاد گالوی 16 تا از بهترین فلوت های دنیا اعم از طلائی و نقره ای و پلاتینی رو با هم مقایسه می کنه از نظر صدادهی.
تقریبا هیچکس نمی تونه تفاوت محسوسی بین صدای اون ها احساس کنه.

پس نتیجه این که خیلی تفاوتی بین طلا و نقره و پلاتین وجود نداره.

مهم ترین قسمت اثرگذار در صدای ساز فلوت قسمتی سری ساز و دهنی اون هست.
مثلا اگر یک سری چوبی برای فلوت کلیددار درست کنیم جنس صدای ساز عوض میشه.
اگه سوراخ دهنی ساز خراش داشته باشه صدای ساز خش دار میشه و نکاتی امثال این.

اگه سری ساز خراب باشه، بندۀ ساز اگر طلا هم باشه فایده ای نداره. مهم سری و دهنی ساز هست.
سری ساز: Headjoint
دهنی ساز: Embouchure یا Lip Plate

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Wednesday 15 May 2013, 01:14 AM
اقا مجتبی سلام. از پاسخ جامع و بی نقصت جدا ممنونم. میشه لطف کنی وبهم بگی فلوت یاماهایی که پیشنهاد دادی جنسش از چیه. وایا جنس فلوت در نوع ومرغوبیت صدا خیلی تاثیر گذاره؟ مثلا طلا یا پلاتین صداشون خیلی بهترو مرغوبتره؟ وسوال بعد اینکه اگر کسی فلوت کره ای با مارک اگه اشتباه نکنم (زین) داشته باشه وبخواد یک head joint دیگه مثلا ازنوع دست سازش رو یا.. که lipplate اون جنسش طلا باشه رو به جای headjoint خودش بگذاره امکان پذیر هست یانه واینکه این کار اصلا تاثیر خاصی تو جنس صدا داره یانه و اخر اینکه اگر تعویض امکان پذیر باشه پیدا میشه ؟قیمتش در چه حدودیه و از نظر اقتصادی به صرفه هست یا خیر؟ ببخش طولانی شد

reza5469
Wednesday 15 May 2013, 01:59 AM
مجتبی جان ببخش قسمت اول سوال منو جوابشو داده بودی ولی به علت کم دقتی من ندیدمش.. به جای اون لطف کن بگو فلوت ژوپیتر ساخت کدوم کشوره ویاماهایی که تو بازار هست ساخت ژاپنه یا اندونزی؟ بازم معذرت

M_T
Wednesday 15 May 2013, 06:46 PM
اقا مجتبی سلام. از پاسخ جامع و بی نقصت جدا ممنونم.اگر کسی فلوت کره ای با مارک اگه اشتباه نکنم (زین) داشته باشه وبخواد یک head joint دیگه مثلا ازنوع دست سازش رو یا.. که lipplate اون جنسش طلا باشه رو به جای headjoint خودش بگذاره امکان پذیر هست یانه واینکه این کار اصلا تاثیر خاصی تو جنس صدا داره یانه و اخر اینکه اگر تعویض امکان پذیر باشه پیدا میشه ؟قیمتش در چه حدودیه و از نظر اقتصادی به صرفه هست یا خیر؟ ببخش طولانی شد

سلام

خواهش می کنم.

الان مارکای زیادی توی بازار هست که خب بد هم نیست همشون.
من این مدل کره ای رو ندیدم ولی هرچی باشه از فلوت های چینی قطعا بهتره.
هدجوینت ساز رو میشه عوض کرد اما معمولا جایی هدجوینت جدا نمی فروشن.
یه استادی هست واسۀ فلوت کلیددار هدجوینت چوبی میسازه. اون خوبه.
خلاصه هدجوینت روی کیفیت صدا تأثیر داره ولی خیلی وقت ها زیاد محسوس نیست.
مگه اینکه اصلا هدجوینت چوبی بشه که کلا جنس صدا عوض میشه.

قیمتش هم الان دقیق نمی دونم ولی کمتر از قیمت کل فلوت هست.
من خودم نظرم روی هدجوینت چوبی هست.

موفق باشی

- - - Updated - - -

مجتبی جان ببخش قسمت اول سوال منو جوابشو داده بودی ولی به علت کم دقتی من ندیدمش.. به جای اون لطف کن بگو فلوت ژوپیتر ساخت کدوم کشوره ویاماهایی که تو بازار هست ساخت ژاپنه یا اندونزی؟ بازم معذرت

خواهش می کنم.

ژوپیتر تایوانی هست.
یاماها برخی مدل های پایین و متوسطش ساخت اندونزیه.
مدل های حرفه ای ساخت ژاپن.

reza5469
Thursday 16 May 2013, 01:32 AM
با عرض سلام مجدد و خسته نباشید خدمت اقا مجتبی گل. انشاا..که از سوالهای زیا د من خسته نشده باشی..مجددا از جواب بی نقصت ممنونم، میخواستم بپرسم شما میتونی ادرس یا تلفن یکی از اساتیدی رو که هدجوینت چوبی میسازن رو در اختیار من قرار بدی؟ دوم اینکه شما خودت تدریس فلوت دارین یاخیرودر صورت منفی بودن جواب برات امکان داره یک استاد خوب در تهران یا ترجیحا کرج معرفی کنی؟ ضمنا از فروشگاهی که معرفی کرده بودی راجع به اون مدل ساز یاماها سوال کردم که گفتند فعلا موجود نیست..جای دیگه ای رو سراغ داری؟ ودر اخر اینکه توی دانشکده ما یکنفر مدعی شده که هدجوینت چوبی رو میسازه! به نظرت ممکنه که اینجور اشخاص از پس ساختش بر بیان واگر بر بیان ساختشون قابل استفاده هست؟ باسپاس فراوان :am

M_T
Thursday 16 May 2013, 08:59 AM
با عرض سلام مجدد و خسته نباشید خدمت اقا مجتبی گل. انشاا..که از سوالهای زیا د من خسته نشده باشی..مجددا از جواب بی نقصت ممنونم، میخواستم بپرسم شما میتونی ادرس یا تلفن یکی از اساتیدی رو که هدجوینت چوبی میسازن رو در اختیار من قرار بدی؟ دوم اینکه شما خودت تدریس فلوت دارین یاخیرودر صورت منفی بودن جواب برات امکان داره یک استاد خوب در تهران یا ترجیحا کرج معرفی کنی؟ ضمنا از فروشگاهی که معرفی کرده بودی راجع به اون مدل ساز یاماها سوال کردم که گفتند فعلا موجود نیست..جای دیگه ای رو سراغ داری؟ ودر اخر اینکه توی دانشکده ما یکنفر مدعی شده که هدجوینت چوبی رو میسازه! به نظرت ممکنه که اینجور اشخاص از پس ساختش بر بیان واگر بر بیان ساختشون قابل استفاده هست؟ باسپاس فراوان :am

سلام
خواهش می کنم.
نه خسته نشدم، انجام وظیفه می کنم.
حدس میزدم یاماها 571 نداشته باشند. ببین 471 دارند یا 371؟
جای دیگه والا من خودمم تهران نیستم، باید رفت بهارستان چرخید و پرسید. شرکت سرنا هم نمایندگی یاماهست، شاید اونجا داشته باشند:

تهران - خیابان انقلاب - پیچ شمیران - بین بهار و شریعتی - ساختمان آریان (704 سابق )-گالری سرنا

تلفن تماس :
02177647531-4

اما استاد برای ساخت هدجوینت چوبی

پیشنهاد من استاد فواد عابدی هست.
شمارۀ همراهشون: 09366857745-09123053275

در مورد تدریس هم باید بگم من خودم هنوز آماتورم، در حد تدریس و اینا نیستم اصلا.

اون مدعی ساخت هدجوینت هم باید کارشو دید اگه خوب باشه آره میشه به همون سفارش داد.
اما استاد عابدی کارش درسته، تضمینی هست.
در ضمن ایشون تدریس نی و فلوت هم دارند.
می تونید باهاشون در این مورد هم صحبت کنید.

موفق باشید

reza5469
Friday 17 May 2013, 12:16 AM
مجتبی جان سلام، از راهنماییت سپاسگزارم.. ساز مورد نظرو بعد از کلی فر خوردن در جمهوری و بهارستان با اون سه گزینه ای که قید کرده بودی پیدا نکردم.. ولی نمایندگی قول داد تا اخر خرداد بیاره.. استاد عابدی هم ظاهرا تا مدتی گرفتارن ، میخواستم سوال کنم فلوت ساخت کشور چک با مارک اماتی پیدا میشه واینکه کلا به جز یاماها و ژوپیتر مارکهای خوب و اصیل دیگه ای تو ایران پیدا میشه؟ یا اگر هم پیدا نشه تو تهران جایی هست که بهشون سفارش بدی تا بیارن؟ لطف کن اگه مارکهای اصیل دیگه ای رو داخل ایران میشناسی اونهارو معرفی کن. ممنون

- - - Updated - - -

مجتبی جان سلام، از راهنماییت سپاسگزارم.. ساز مورد نظرو بعد از کلی فر خوردن در جمهوری و بهارستان با اون سه گزینه ای که قید کرده بودی پیدا نکردم.. ولی نمایندگی قول داد تا اخر خرداد بیاره.. استاد عابدی هم ظاهرا تا مدتی گرفتارن ، میخواستم سوال کنم فلوت ساخت کشور چک با مارک اماتی پیدا میشه واینکه کلا به جز یاماها و ژوپیتر مارکهای خوب و اصیل دیگه ای تو ایران پیدا میشه؟ یا اگر هم پیدا نشه تو تهران جایی هست که بهشون سفارش بدی تا بیارن؟ لطف کن اگه مارکهای اصیل دیگه ای رو داخل ایران میشناسی اونهارو معرفی کن. ممنون

M_T
Friday 17 May 2013, 02:14 PM

سلام

خواهش می کنم.
فلوت آماتی، اسمش آشناست ولی ندیدم.
آره غیر از یاماها و ژوپیتر فلوت خوب هست.
ولی باید گشت دیگه کمیاب اند.

بزار چندتا برند معروف دیگه بهت معرفی کنم:

Armstrong
Selmer
Emerson
Prelude
Galway Spirit Flutes
Avanti
Gemeinhardt
Jupiter diMedici
Pearl
Powell
Miyazawa

اینا همشون برندهای معروف و خوبی هستند.
توی ایران فکر کنم Gemeinhardt یا Armstrong پیدا بشه.
کلارینت های Selmer هم هست باید دید فلوتش گیر میاد یا نه.
البته من خودم خیلی توی بازار نیستم قبلا یه آقا مهدی بود توی انجمن خودش وارد کننده ساز بود که الان مدت هاست رفته.
اما من ایمیلش رو بهت میدم بلکه شاید جواب بده You can see links before reply@gmail.com
این آدرس پروفایلش در همین انجمن: You can see links before reply
من شمارۀ همراه برادرش رو دارم آقای حسین بیگ: 09399212998
بگو من با آقا محمد مهدی کار دارم، از نت آهنگ مزاحم میشم.
اگه گفت چیکارش داری بگو در رابطه با مشاورۀ خرید فلوت و تدریس خصوصی و ... .

موفق باشی

reza5469
Saturday 18 May 2013, 12:54 AM
مجتبی جان سلام خسته نباشی. اقا خرید این سازم داستانی شده ها... مثل یافتن همسر میمونه.. ضمن تشکر مجدد بابت جواب بی نقصت میخواستم بگم امروز بعد از یک خیابون نوردیه اساسی یک جا توی خیابون لارستان پیدا کردم که گفت فلوت میازاوا دارم.. که پروفشنالم هست و اخرین مدله و... با یک قیمت نجومی.. گذشته از قیمت راجع به این برند میتونی یک اطلاعاتی بهم بدی؟ یک نوع ارمسترانگ هم داشت که میگفت خودم از اونور اب اوردم و چنین و چنان.. اونم مدعی بود اخرین مدله و پروفشنال، ایا صلاح میدونی یکی از اینارو بخرم؟ اون پروفایلم که فرستادی کلا تعطیله به اون شماره یک پیامک دادم که فعلا جوابی نیومده. من و به خاطر سوالهای زیاد ببخش انشاا.. اگه کمک کنی سازو بگیرم ویک استاد با وجدان پیدا کنم کمتر مزاحمت میشم.. موفق و سلامت باشی :am

M_T
Saturday 18 May 2013, 03:06 PM
مجتبی جان سلام خسته نباشی. اقا خرید این سازم داستانی شده ها... مثل یافتن همسر میمونه.. ضمن تشکر مجدد بابت جواب بی نقصت میخواستم بگم امروز بعد از یک خیابون نوردیه اساسی یک جا توی خیابون لارستان پیدا کردم که گفت فلوت میازاوا دارم.. که پروفشنالم هست و اخرین مدله و... با یک قیمت نجومی.. گذشته از قیمت راجع به این برند میتونی یک اطلاعاتی بهم بدی؟ یک نوع ارمسترانگ هم داشت که میگفت خودم از اونور اب اوردم و چنین و چنان.. اونم مدعی بود اخرین مدله و پروفشنال، ایا صلاح میدونی یکی از اینارو بخرم؟ اون پروفایلم که فرستادی کلا تعطیله به اون شماره یک پیامک دادم که فعلا جوابی نیومده. من و به خاطر سوالهای زیاد ببخش انشاا.. اگه کمک کنی سازو بگیرم ویک استاد با وجدان پیدا کنم کمتر مزاحمت میشم.. موفق و سلامت باشی :am

سلام آقا رضا

خواهش می کنم.

میازاوا و آرمسترانگ هر دو فوق العاده هستند.
میازاوا گرون تر هست. کلا میازاوا خیلی گرونه. آرمسترانگ هم امریکائیه و گرون.
میازاوا فقط فلوت های حرفه ای تولید میکنه و همۀ سازهاش دست ساز هست.
ولی آرمسترانگ فلوت مبتدی و متوسطه هم داره.
اگه دنبال کلاس گذاشتن و تکنواز بودنی اینا سازهای کمیاب و خوبی هستند.
شما لطف کن مدل فلوت ها رو از طرف بگیر یادداشت کن تا من توی اینترنت چک بکنم ببینم کدومش بهتره.
بعدش ببین غیر از اینا مارک های دیگۀ حرفه ای چی داره.
هر کدومو خواستی مدلش رو بهم بگو تا برات در بیارم کدومش بهتره.

اون شمارۀ طرف هم بهش زنگ بزن توی ساعات اداری. پیامک جواب نمیده.

موفق باشی

reza5469
Sunday 19 May 2013, 02:31 AM
سلام مجتبی جان، ای اقا کلاس و تکنوازی کجا بود.. ساز اصلی من ساز نی هستش و از این مقوله ها به دور.. اگه فکر میکنی برای شروع این مدل سازها سنگین و مشکل سازن بگو باز میرم میگردم بالاخره پیدا میکنم، واما مدلهای این سازها.. اولا طرف میگه ما فقط تو کار سازهای حرفه ای و پروفشنالیم حوزه فعالیتشم فقط ساز های بادی و پیانوست، گفت فعلا از هرکدوم دو مدل دارم میازاوا br602 ، pa402 و ارمسترانگ 800b ، 800bef در ضمن گفت بالاتر از اینارم بخواین میارم براتون ،حتی طلاییشو... در مورد مارکهای دیکه ام گفت فعلا این دو برندو موجود دارم ولی بعد از ماه رمضان دوسه تا برند خوب دیگه میاریم. حالا دیگه نمیدونم اون سه گزینه ای که گوشزد کرده بودی رو این مدلها دارند یانه.. وایا گرفتن اینها برای منه مبتدی به صلاح هست یانه.. که این سوالها دست شمارو میبوسه.. در اخر هم میخواستم بپرسم شما از استاد کیانی نژاد نشونی داری یانه؟ بازم به خاطر جوابهای صبورانت ممنونم، سلامت و پیروز باشی .

M_T
Sunday 19 May 2013, 06:01 PM
سلام مجتبی جان، ای اقا کلاس و تکنوازی کجا بود.. ساز اصلی من ساز نی هستش و از این مقوله ها به دور.. اگه فکر میکنی برای شروع این مدل سازها سنگین و مشکل سازن بگو باز میرم میگردم بالاخره پیدا میکنم، واما مدلهای این سازها.. اولا طرف میگه ما فقط تو کار سازهای حرفه ای و پروفشنالیم حوزه فعالیتشم فقط ساز های بادی و پیانوست، گفت فعلا از هرکدوم دو مدل دارم میازاوا br602 ، pa402 و ارمسترانگ 800b ، 800bef در ضمن گفت بالاتر از اینارم بخواین میارم براتون ،حتی طلاییشو... در مورد مارکهای دیکه ام گفت فعلا این دو برندو موجود دارم ولی بعد از ماه رمضان دوسه تا برند خوب دیگه میاریم. حالا دیگه نمیدونم اون سه گزینه ای که گوشزد کرده بودی رو این مدلها دارند یانه.. وایا گرفتن اینها برای منه مبتدی به صلاح هست یانه.. که این سوالها دست شمارو میبوسه.. در اخر هم میخواستم بپرسم شما از استاد کیانی نژاد نشونی داری یانه؟ بازم به خاطر جوابهای صبورانت ممنونم، سلامت و پیروز باشی .

سلام آقا رضا

حقیقتش انتخاب ساز برای شروع بستگی به چند چیز داره:

1- اینکه هدف از شروع ساز چیه؟ تا کجا میخوای ادامه بدی؟
خب اگر کسی میخواد برای مدت طولانی یا بصورت حرفه ای کار بکنه قطعا انتخابش با کسی که برای سرگرمی میخواد ساز بزنه فرق میکنه.

2- توانایی مالی
باید قدرت خرید فرد هم در نظر گرفته بشه.

اما در مورد سازها

اون دو تا آرمسترانگ رو نگاه کردم.

مدل 800BEF همۀ اون چیزایی رو که من گفتم داره.
هم B Foot داره.
هم Open Hole هست.
و هم Offset G.

تازه Lip Plate ش هم طلایی هست که در جنس صدا بی تأثیر نیست.
اون مدل 800b مثل همینه اما Offset G نیست و دهنی ساز هم طلایی نیست.

این عکس 800bef:
9489

این عکس 800b:
9490

معادل 800B در یاماها مدل YFL-361H هست.
معادل 800bef در یاماها تقریبا YFL-381H/LPGP هست. فقط این یاماها Offset G نداره.

اما در مورد میازاوا

سازهای میازاوا هر مدلش مثل برخی ماشین ها چند تا تیپ داره مثل 206 تیپ دو، تیپ پنج یا تیپ شش.

بخاطر همین من الان دقیق نمی تونم مشخصاتش رو بگم، خود فروشنده باید بگه.
ولی خب قطعا سازهای میازاوا گرون تر از آرمسترانگ هست.
بنظر من میازاوا نخر که یه کم الکی گرونه.

حالا بنظر من شما نظر خود فروشنده رو هم بپرس.
ببین خوش میگه چه برندی بخری؟
ازش بپرس ببین یاماها یا ژوپیتری هست که دقیقا مشابه آرمسترانگ 800BEF باشه.
ببین نظر خود طرف چیه؟

راستی مغازش کجاست دقیقا؟

موفق باشی

Armstrong 800BEF Step-Up - Open Hole Flute Armstrong 800BEF Step-Up - Open Hole Flute, B foot, Offset G, Split E Armstrong 800BEF assets/images/ConnSelmer/ARM_FLT_800BOF_L

reza5469
Monday 20 May 2013, 12:40 AM
مجتبی جان سلام، از راهنماییت ممنونم، امروز یک دوساعتی از نزدیک با فروشنده صحبت کردم.. و اطلاعات نسبتا جامعی هم راجع به این ساز بهم داد، نتیجه این شد که اگه نتونه برام اون مدل یاماهایی که معرفی کرده بودی رو پیدا کنه همین ارمسترانگ befرو ازش بگیرم ، البته میازاوا از نظر ظاهری و..خیلی قشنگه.. ولی به قول شما قیمتش بالاست و نجومیه، هر چند ارمسترانگم خیلی ارزونتر نیست..در ارتباط با سوالی که کرده بودی تلفنی ازش سوال کردم وگفت شاید به ندرت از نظر ظاهری مشابه اون ساز تو برند یاماها و ژوپیتر پیدا بشه ولی از نظر کیفیت ساختاری ساز و لطافت صدا و حتی ظاهری با ارمسترانگ قابل قیاس نیستن.. حالا بازار گرمی کرده یا نه دیگه نمیدونم ولی ظاهرا که موجه و باانصاف به نظر میاد..مغازه مورد نظر اواسط خیابان لارستانه که بورس لوازم موسیقی هستش اگه خیابونو بلد نیستی بگو تا ادرس کامل و برات بنویسم اسم مغازشم راستش دقت نکردم ولی رو کارتش خیلی باکلاس و لاتین نوشته چایکوفسکی.. وتنها مغازه ای هست که فروشنده هاش خانم هستن حالا اینبار برم دقیق نگاه میکنم ، راستی جواب ندادی نشونی از استاد کیانی نژاد داری یا نه...؟ اگر نشونی داری لطف کن بهم بده چون تو این دوسالی که اومدیم کرج استاد رو گمش کردم قبلا میرفتم دانشکده هنر میدیدمشون که از بچه ها پرسیدم گفتن مدتی که دیگه نمیان،پیروز باشی.

M_T
Monday 20 May 2013, 10:17 AM
مجتبی جان سلام، از راهنماییت ممنونم، امروز یک دوساعتی از نزدیک با فروشنده صحبت کردم.. و اطلاعات نسبتا جامعی هم راجع به این ساز بهم داد، نتیجه این شد که اگه نتونه برام اون مدل یاماهایی که معرفی کرده بودی رو پیدا کنه همین ارمسترانگ befرو ازش بگیرم ، البته میازاوا از نظر ظاهری و..خیلی قشنگه.. ولی به قول شما قیمتش بالاست و نجومیه، هر چند ارمسترانگم خیلی ارزونتر نیست..در ارتباط با سوالی که کرده بودی تلفنی ازش سوال کردم وگفت شاید به ندرت از نظر ظاهری مشابه اون ساز تو برند یاماها و ژوپیتر پیدا بشه ولی از نظر کیفیت ساختاری ساز و لطافت صدا و حتی ظاهری با ارمسترانگ قابل قیاس نیستن.. حالا بازار گرمی کرده یا نه دیگه نمیدونم ولی ظاهرا که موجه و باانصاف به نظر میاد..مغازه مورد نظر اواسط خیابان لارستانه که بورس لوازم موسیقی هستش اگه خیابونو بلد نیستی بگو تا ادرس کامل و برات بنویسم اسم مغازشم راستش دقت نکردم ولی رو کارتش خیلی باکلاس و لاتین نوشته چایکوفسکی.. وتنها مغازه ای هست که فروشنده هاش خانم هستن حالا اینبار برم دقیق نگاه میکنم ، راستی جواب ندادی نشونی از استاد کیانی نژاد داری یا نه...؟ اگر نشونی داری لطف کن بهم بده چون تو این دوسالی که اومدیم کرج استاد رو گمش کردم قبلا میرفتم دانشکده هنر میدیدمشون که از بچه ها پرسیدم گفتن مدتی که دیگه نمیان،پیروز باشی.

سلام آقا علیرضا

خواهش می کنم، انجام وظیفه می کنیم.

راستی یادم رفت بگم حقیقتش من آدرسی از استاد کیانی نژاد ندارم اصلا، شرمنده.

اما در مورد فلوت، اون یاماهای 571 هم که گفتم مثل آرمسترانگ 800bef نمیشه چون اون دهنیش طلایی نیست.
اما خب دلیل نمیشه کیفیتش کمتر از آرمسترانگ باشه.
میازاوا فلوتاش و کیس و تیپش خوشگل اند.
راستی ببین هدجوینت چوبی دارند؟ ببین اگه بخوای میارن یا نه و بپرس هد جوینت چوبی چند؟
چون اگه باشه به نظر من از طلا و پلاتین و نقره صدای چوب بهتره.
یعنی تو می تونی یه فلوت ارزون تر بخری اما یه هدجوینت چوبی روش بزاری و لذت ببری.

حالا دیگه تصمیم با خودت.
دوست داری یاماها بخر یا آرمسترانگ یا ... .
حالا این آرمسترانگ 800bef چند؟
میازاوا چند؟
یاماهای 571 رو نگفت اگه بیاره چقدره قیمتش؟

راستی اگه زحمتی واست نیست اون آدرس و تلفن مغازه رو برام از طریق پیغام خصوصی بفرست.

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Wednesday 22 May 2013, 12:48 AM
سلام مجتبی جان، ممنون از راهنمایی. میخواستم سوال کنم این هدجوینتهای چوبی که ازشون تعریف کردی از چه نوع چوبی برای ساخت اونها استفاده میکنن و توی جنس ومرغوبیت صدا واقعا انقدر تاثیر گذاره؟ صدا بم میشه یا خش دار؟ واینکه به غیر از استاد عابدی سازنده هدجوینت دیگه ای هم سراغ داری؟ سازهای مورد نظر هم هنوز باهاشون جدی راجع به قیمت صحبت نکردم چون تنوع زیاده حدود قیمت میده مثلا میگه ارمسترانگ از دوتومن شروع میشه تا الا ماشاا... حالا هفته بعد قراره خرید کنم که قیمت تموم شده رو بهت میگم. ادرس تلفنم چشم منتظرم یک ادرس رو که بهم گفت وارد کننده تخصصیه فلوته و تو میدان محسنی هستش رو بهم بده تا اونو برات بفرستم.. چون قیمت دلالی نمیاد روش..یاماها 571 هم ظاهرا خیلی کمیابه! مدل584،774 رو پیشنهاد داده، نظر شما راجع به این مدلها چیه؟ اون سه گزینه رو دارن؟ ممنون و پیروز باشی :am

- - - Updated - - -

سلام مجتبی جان، ممنون از راهنمایی. میخواستم سوال کنم این هدجوینتهای چوبی که ازشون تعریف کردی از چه نوع چوبی برای ساخت اونها استفاده میکنن و توی جنس ومرغوبیت صدا واقعا انقدر تاثیر گذاره؟ صدا بم میشه یا خش دار؟ واینکه به غیر از استاد عابدی سازنده هدجوینت دیگه ای هم سراغ داری؟ سازهای مورد نظر هم هنوز باهاشون جدی راجع به قیمت صحبت نکردم چون تنوع زیاده حدود قیمت میده مثلا میگه ارمسترانگ از دوتومن شروع میشه تا الا ماشاا... حالا هفته بعد قراره خرید کنم که قیمت تموم شده رو بهت میگم. ادرس تلفنم چشم منتظرم یک ادرس رو که بهم گفت وارد کننده تخصصیه فلوته و تو میدان محسنی هستش رو بهم بده تا اونو برات بفرستم.. چون قیمت دلالی نمیاد روش..یاماها 571 هم ظاهرا خیلی کمیابه! مدل584،774 رو پیشنهاد داده، نظر شما راجع به این مدلها چیه؟ اون سه گزینه رو دارن؟ ممنون و پیروز باشی :am

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم هدجوینت چوبی و جداگانه نداره اما گفت چند مدل ساز دارم که هرکدوم پنج تا هدجوینت جدا دارن که هرکدوم یک صدای خاص و جداگانه دارن.:am

reza5469
Wednesday 22 May 2013, 12:48 AM
راستی یادم رفت بگم هدجوینت چوبی و جداگانه نداره اما گفت چند مدل ساز دارم که هرکدوم پنج تا هدجوینت جدا دارن که هرکدوم یک صدای خاص و جداگانه دارن.:am

M_T
Wednesday 22 May 2013, 07:07 PM

سلام آقا علیرضا

ببین علیرضا جان یک قاعدۀ کلی رو بگم.
هدجوینت های فلزی صدای شبیه به هم دارند، در یک فاز هستند. اصلا صدای metal یعنی صدای سرد و فلزی معروفه.
منتهی توی این صداهای متال یه تفاوت های جزئی هست که رخی فلزات مثل پلاتین صداشون سردتره و فلزی مثل طلا یه کمی صداش گرم تره.

اما چوب چون اساسا یک جنس دیگه هست و دارای چگالی و فاصلۀ مولکولی متفاوت هست، جنس صداش فرق داره.

کلا هرچه قطر هدجوینت بیشتر باشه صدا تیره تر یا بنوعی بم تر میشه و بالعکس.

هدجوینت های چوبی رو از چوب های مختلفی می سازند. شاید ارزون ترینش چوب بامبو باشه.
اما چوب های رایج دیگه چوب گراندیلا، آبنوس، عناب، فوفل و کهور و ... هست.
البته این چوب ها غیر از دو تای اولی عمدتا توی ایران رایجه.

توی کشورهای دیگه یه چوب های دیگه ای رایج هست که اینجا گیر نمیاد و حتی بعضا نام اون چوب معادل فارسی نداره.
حالا من خودم از استاد عابدی نپرسیدم از چه چوبی هدجوینت میسازه. قطعا ایشون در این زمینه اطلاعات خیلی بهتری دارن.

اما صدای خش دار.
چوب صداش گرم تر و نرم تر هست. یه خورده باصطلاح Airy هست.
البته با فلوت سر فلزی هم میشه Airy یا خش دار زد اما نه خش دار بمعنی صداش خش دار نی یا اون حالت دوصدایی بین بم و اوج. نه اونطوری نمیشه.
اصلا فرق فلوت و نی توی همینه که معمولا صدای فلوت به صاف تر بودن معروفه.
اگر کارهای عماد رام رو گوش کرده باشین متوجه منظورم میشین.
گرچه فلوت ایشون تمام چوبی بود. اما خب باز صدا یک شفافیت و خلوص خاصی داشت.

اما در مورد اون دو مدل فلوت یاماها

YFL_774 H
این مدل هر سه تای اون آپشن هایی که گفته داره و تمام نقره هست.
فقط حواست باشه حتما H داشته باشه چون YFL_774 بدون H مدلی هست که B foot نداره.

این مدل از جنس نقرۀ استرلینگ هست یعنی 92/5 درصدش نقره هست و بقیه مابقی فلزات عموما مس.
گفته میشه اون مس موجود در این آلیاژ باعث میشه که نقره تغییر رنگ نده و سیاه نشه.

اما مدل YFL_584 H

این مدل هدجوینتش نقرۀ استرلینگ هست اما بدنه و کلیداشه ترکیب نیکل و نقره هست که گفته میشه صدای تیره و گرم تری داره.
این مدل هم B foot داره اما Offset G نداره.
البته Offset G یک الزام نیست اما بنظر من انگشت ها روی Offset G راحت تر هستند اما خیلی ها Inline G رو حرفه ای تر و خوشگل تر می دونند.

دوباره حواست به اون H باشه اگه H نداشت یعنی C foot هست نه B foot .

B Foot ها علاوه بر اینکه نت سی زیر دو رو اجرا می کنند، به نسبت صدای گرم تر و عمیق تری دارند و نت های اکتاو دوم و سوم تیز تری هم دارند.

مدل YFL-684H هست مثل همین مدل 584 فقط lip plate یا اون قسمت دهنیش از جنس طلا هست.

خلاصه آقا علیرضا دنیای فلوت دریاییه آدم میره توی بحر این برندها و انواع و اقسام مدل ها توش غرق میشه بس که زیاد و متنوع هستند.

در کل این دو سه مدل یاماها هم سازهای خیلی خوبی هستند.

موفق باشی

reza5469
Thursday 23 May 2013, 12:03 AM
مجتبی جان سلام، ممنون از راهنمایی کاملت، ساز میازاوا رو زنگ زد قیمتشو گفت که یک چند دقیقه ای هنگ کردم.. سه هزارو چهارصد دلار.. :43: برای خریدش با چندتا از اساتید نی مشورت کردم که همونطور که فکرشو میکردم همگی متفق القول گفتند خرید این ساز با این قیمت جنبه موسیقایی نداره.. بلکه جنبه تشریفاتی و ظاهری و.. داره و به جای متحمل شدن این هزینه گزاف که جیب دلالا و حضراتو پرمیکنه وقت وسرمایه را جهت تمرین و ممارست و یادگیری قرار بده.. نتیجه اینکه قرار شد یکی ازهمین سه مدل یاماهایی که صحبتشوکردیمو بگیرم ،فکر کنم به اندازه کافی تحقیق راجع بهشون کرده باشم فقط میخواستم بپرسم نظر شما چیه راجع به این سه مدل یعنی اگه قرار باشه بین اینها یکیشو انتخاب کنی کدومو برمیداری و به چه علت؟774،584 یا 684 ؟ واخر اینکه اینطور که به نظر میاد باید یک هدجوینت چوبی سفارش بدم.. معمولا بعداز سفارش چند روز میکشه اماده بشه واینکه فرقی میکنه از چه نوع چوبی بسازه یانه اصلا همین استاد عابدی عمده کاراش از چه نوع چوبیه،خودت تا به حال سفارش دادی؟ سازنده دیگه ای رو هم به غیر از عابدی میشناسی؟ ممنون و سلامت و پیروز باشی. :am

M_T
Thursday 23 May 2013, 04:25 PM
مجتبی جان سلام، ممنون از راهنمایی کاملت، ساز میازاوا رو زنگ زد قیمتشو گفت که یک چند دقیقه ای هنگ کردم.. سه هزارو چهارصد دلار.. :43: برای خریدش با چندتا از اساتید نی مشورت کردم که همونطور که فکرشو میکردم همگی متفق القول گفتند خرید این ساز با این قیمت جنبه موسیقایی نداره.. بلکه جنبه تشریفاتی و ظاهری و.. داره و به جای متحمل شدن این هزینه گزاف که جیب دلالا و حضراتو پرمیکنه وقت وسرمایه را جهت تمرین و ممارست و یادگیری قرار بده.. نتیجه اینکه قرار شد یکی ازهمین سه مدل یاماهایی که صحبتشوکردیمو بگیرم ،فکر کنم به اندازه کافی تحقیق راجع بهشون کرده باشم فقط میخواستم بپرسم نظر شما چیه راجع به این سه مدل یعنی اگه قرار باشه بین اینها یکیشو انتخاب کنی کدومو برمیداری و به چه علت؟774،584 یا 684 ؟ واخر اینکه اینطور که به نظر میاد باید یک هدجوینت چوبی سفارش بدم.. معمولا بعداز سفارش چند روز میکشه اماده بشه واینکه فرقی میکنه از چه نوع چوبی بسازه یانه اصلا همین استاد عابدی عمده کاراش از چه نوع چوبیه،خودت تا به حال سفارش دادی؟ سازنده دیگه ای رو هم به غیر از عابدی میشناسی؟ ممنون و سلامت و پیروز باشی. :am

سلام دوست من

خواهش می کنم.

آره میازاوا ساز تشریفاتیه.
همین یاماها خریدش معقول تر هست.
غیر از استاد عابدی کسی دیگه رو سراغ ندارم.
تا حالا خودم بهش سفارش ندادم ولی بهم گفته اگه دوست داری یکی برات بسازم.
خودش می گفت برای یه کسی ساخته و صدای سازش یه چیز دیگه شده.
یادم هم نبود بپرسم چوب مورد استفادۀ ایشون واسۀ ساختن هدجوینت چی هست. هزینه ش هم فکر نکنم از چند صد هزار تومن بیشتر باشه.

اما در مورد اون سه تا یاماها

خب توی پست قبلی که توضیحاتی دادم.
انتخاب من YFL_774 LPGP که دهنیش طلائیه.
اگه این مدلو نداشت 774h.
بعدش 684.
خلاصه ببین اگه قیمت مدل دهنی طلائی خیلی بیشتر نیست اونو بگیر.
اگه خیلی تفاوت داره همون 774h خوبه.

این نظر من.
می تونی با خود فروشنده و اساتید هم مشورت کنی.

موفق باشی.

M_T
Thursday 23 May 2013, 08:12 PM
راستی یه چیزی آقا علیرضا

اون فلوت یاماها مدل 774h هم ممکنه مثل میازاوا گرون باشه.
پیشنهاد من با همون 3 تا آپشن و قیمت کمتر: 574h هست.
فقط فرقش اینه که 774 تمام فلوت نقره استرلینگه اما این 574 فقط هدجوینتش نقرۀ استرلینگه.
دیگه هیچ فرقی با هم ندارند، قیمتش هم خیلی کمتر هست.
باز مدل 481h هست که ارزون تره فقط offset G نیست که زیاد مهم نیست.
هدجوینت و بدنه نقره استرلینگه و قیمت پایین تری داره. ا
این شکلیه:
9498

من خودم دوست ندارم یه مدلی پیشنهاد کنم که زیادی گرون و هزینه بر باشه.

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Thursday 23 May 2013, 11:18 PM
مجتبی جان سلام، بازم ممنون از راهنماییت. قیمت این چند مدل و دراوردم، راستش اون مدل 774 لب طلایی تفاوت خیلی زیادی با ارمسترانگ 800bef نداره به همین خاطر انتخاب یکم مشکل شد.. ضمنا اکه زحمتی نیست یک توضیح مختصری راجع به فلوت التو و جنس صداش و کاربردش بده حقیقتش دوسه تاشو توی فروشگاه دیدم واز ظاهرش خیلی خوشم اومد..ازاونجایی که من صدای بم و یک نمه خش دارو خیلی دوست دارم حدس میزنم این مدلها به این صدا نزدیک باشن ،اینطور نیست؟ دوم اینکه اجازه بده استاد عابدی یک هدجوینت جوبی برات بسازه ،مشروط براینکه بپرسی از چه نوع چوب یا چوبهایی استفاده میکنه تا بتونی جنس صدای جدید رو برای ما توضیح بدی. برقرار باشی.

M_T
Friday 24 May 2013, 10:08 AM
مجتبی جان سلام، بازم ممنون از راهنماییت. قیمت این چند مدل و دراوردم، راستش اون مدل 774 لب طلایی تفاوت خیلی زیادی با ارمسترانگ 800bef نداره به همین خاطر انتخاب یکم مشکل شد.. ضمنا اکه زحمتی نیست یک توضیح مختصری راجع به فلوت التو و جنس صداش و کاربردش بده حقیقتش دوسه تاشو توی فروشگاه دیدم واز ظاهرش خیلی خوشم اومد..ازاونجایی که من صدای بم و یک نمه خش دارو خیلی دوست دارم حدس میزنم این مدلها به این صدا نزدیک باشن ،اینطور نیست؟ دوم اینکه اجازه بده استاد عابدی یک هدجوینت جوبی برات بسازه ،مشروط براینکه بپرسی از چه نوع چوب یا چوبهایی استفاده میکنه تا بتونی جنس صدای جدید رو برای ما توضیح بدی. برقرار باشی.

سلام

خواهش می کنم.
بله از لحاظ ساختار و مشخصات هم تفاوت خاصی بین 774 و 800bef نیست.
دیگه انتخاب بین این دو یه کمی سلیقه ای میشه.

اما در مورد فلوت آلتو.

فلوت آلتو بم ترین نتش نت سل زیر نت دوی میانی هست یعنی یه چیزی مثل نی دو کوک بلند! تیونر G3 نشون میده.
بله صدای خیلی جذابی داره! اگه دوست داری فلوت آلتو بخر. آلتو دیگه open hole یا closed hole نداره یعنی همشون closed hole هستند. فقط خیلی بلنده، دیدی دیگه. اگه قدت بلنده و دستات کشیده هست مشکلی نیست.
البته بعضی آلتو ها دو تا هد جوینت دارند یکی راست یکی خمیده.
اون هدجوینت خمیده باعث میشه طول ساز کمتر بشه و برای افراد با قد متوسط یا کوتاه کارو راحت تر می کنه.

فلوت باس هم داریم که دقیقا یک اکتاو بم تر از فلوت معمولی هست. یعنی نت پایینش C3 هست.

لینک چندتا ویدئو رو بهت میدم که خودم توی سایت آپارات آپلود کردم.

این فلوت آلتو هست: You can see links before reply
این فلوت باس هست: You can see links before reply
این هم دوباره فلوت باس هست: You can see links before reply

حالا ببین از کدوم بیشتر خوشت میاد همونو بخر.

اما در مورد استاد عابدی.
حقیقتش من خودم ساکن تهران نیستم، قم هستم.
یه کمم گرفتار درس و امتحان دانشگاهم.
شما می تونی تلفنی ازش در مورد هدجوینت چوبی و قیمتش و چوبش سوال بکنی البته اگه در دسترس باشه.
راستی برای فلوت آلتو هم میشه هدچوبی ساخت.
توی سایت های خارجی سایت هایی هست مختص هدجوینت چوبی.
البته خیلی گرون هستند.
عکس هدجوینت های چوبی رو می تونی اینجا ببینی: You can see links before reply

راستی یه فیلم از فلوت با هد چوبی و البته کل فلوت چوبی هم آپلود کردم، اینجا می تونی تماشا کنی: You can see links before reply

راستی سوال کن ببین فلوت ایرلندی هم دارند؟ Irish Flute
فلوت ایرلندی تمام چوبیه و بی کلید البته برخی مدل هاش چند تا کلید دارند.
توی این تاپیک روبرو کاملا توضیح دادم: You can see links before reply

این هم یه فیلم از صدای فلوت ایرلندی: You can see links before reply

موفق باشی

reza5469
Friday 24 May 2013, 11:26 PM
مجتبی جان سلام، از راهنمایی و لینکهای قشنگت ممنون. اقا در قم هروقت رفتی حرم و مسجدجمکران از دعای خیر مارو بی نصیب نذار.. خدمتت عرض کنم فلوت ایرلندی رو پرسیدم که گفتن ندارن ولی تو جمهوری یادمه یکی دو تا مغازه تو ویترینشون چندتا فلوت بود که زیرش نوشته بودن ساخت ایرلند، درمورد ساز هم فعلا قرار شد همین 774 رو بگیرم ولی قطعا یدونه التو رو باید بگیرم چون صداشم اونجا یک نوازنده دراورد که جدا فوق العاده بود.. کلا سازهای بادی رو به شدت دوست دارم یک ساکسیفونم دارم که کمو بیش باهاش مشغولم ولی نی راس این هرم قرار داره... استاد عابدی رو دو بار تماس گرفتم که یکبارش خاموش بود یکبارم جواب نداد.. راجع به فلوت التو هر توضیحی که به نظرت رسید لطف کن وبرام بگو ، مثلا اینکه تفاوتشون فقط تو ساختار وصداشونه؟ بی فوت هستند؟ تمامی این برندهایی که صحبتشونو کردیم فلوت التو هم میسازن؟ کدوم برند و مدل رو برای خرید پیشنهاد میدی؟ ضمنا اگه قطعه هایی از اجرای فلوت سرجیمز رو داری لطف کن و چندتاییشو برای گوش دادن قرار بده. واخر اینکه با ساز فلوت تا چه حدی میشه دستگاه های موسیقی ایرانی رو اجرا کرد ،تواناییش چقدره؟ممنون، برقرار باشی.

M_T
Saturday 25 May 2013, 09:24 AM
مجتبی جان سلام، از راهنمایی و لینکهای قشنگت ممنون. اقا در قم هروقت رفتی حرم و مسجدجمکران از دعای خیر مارو بی نصیب نذار.. خدمتت عرض کنم فلوت ایرلندی رو پرسیدم که گفتن ندارن ولی تو جمهوری یادمه یکی دو تا مغازه تو ویترینشون چندتا فلوت بود که زیرش نوشته بودن ساخت ایرلند، درمورد ساز هم فعلا قرار شد همین 774 رو بگیرم ولی قطعا یدونه التو رو باید بگیرم چون صداشم اونجا یک نوازنده دراورد که جدا فوق العاده بود.. کلا سازهای بادی رو به شدت دوست دارم یک ساکسیفونم دارم که کمو بیش باهاش مشغولم ولی نی راس این هرم قرار داره... استاد عابدی رو دو بار تماس گرفتم که یکبارش خاموش بود یکبارم جواب نداد.. راجع به فلوت التو هر توضیحی که به نظرت رسید لطف کن وبرام بگو ، مثلا اینکه تفاوتشون فقط تو ساختار وصداشونه؟ بی فوت هستند؟ تمامی این برندهایی که صحبتشونو کردیم فلوت التو هم میسازن؟ کدوم برند و مدل رو برای خرید پیشنهاد میدی؟ ضمنا اگه قطعه هایی از اجرای فلوت سرجیمز رو داری لطف کن و چندتاییشو برای گوش دادن قرار بده. واخر اینکه با ساز فلوت تا چه حدی میشه دستگاه های موسیقی ایرانی رو اجرا کرد ،تواناییش چقدره؟ممنون، برقرار باشی.

سلام آقا علیرضا

خواهش می کنم، قابل باشیم چوم دعاگوئیم.

فلوت آلتو توی کنسرت ها و ارکسترهای استاندار خیلی رایج نیست.
اما خب کاربردهای خودش رو داره، گرچه نت های زیادی مخصوص اون نوشته نشده اما میشه نت های فلوت معمولی رو با فلوت آلتو زد چون انگشت گذاریش فرقی با فلوت معمولی نداره و ساز انتقالی حساب میشه. در واقع چند پرده بم تر هست فقط.
B foot مال فلوت معمولیه که یعنی بم ترین نتش نت B یا سی هست.
C foot هم یعنی بم ترین نتش نت C یا دو هست.
در فلوت آلتو دیگه اینا مطرح نیست یه مدله که اونم بم ترین نتش نت سل هست.

اما اینکه چقدر با فلوت کلیددار میشه ایرانی نواخت بستگی به مهارت نوازنده داره.
خب این فلوت ها واسۀ نواختن ربع پرده ساخته نشده اما به لطایف الحیلی میشه باهاش ربع پرده زد که خب البته آسون نیست.
اما خب خیلی ملودی های ایرانی ربع پرده نداره و میشه اجراشون کرد.
اما اگه میخوای باهاش ردیف ایرانی بزنی کار سخت میشه.

اگه کلا میخوای ایرانی کار کنی استاد عابدی یه فلوت آنتیک داشت که برای ربع پرده ها کلید داشت. فکر کنم فروشی بود.
فکر کنم بازم داشته باشه.
اینو گفتم که اگه کلا دنبال شرقی نواختن هستی برو دنبال اون.

همۀ برندها فلوت آلتو ندارند اما خب این برندهای معروفی که نام بردم همشون فلوت آلتو و باس هم دارند.
همشون هم در سطح بالای کیفیت قرار دارند، تو می تونی همین یاماها یا آرمسترانگ رو بخری.

اما در مورد سر جیمز گالوی توی همون صفحۀ من در سایت آپارات اگه نگاه کنی چند جلسه از کلاس های استاد گالوی رو گذاشتم.
حالا سر فرصت بازم ویدئو ازش آپلود می کنم.

اون فلوت ها هم که زیرش نوشته ساخت ایرلند اگه چوبی و بی کلید هست همون فلوت ایرلندی هست. عکساشو توی تاپیکش گذاشتم دیدی دیگه و راحت می تونی تشخیص بدی.

موفق باشی

reza5469
Saturday 25 May 2013, 11:30 PM
سلام مجتبی جان، ممنون از راهنماییت. فلوت یاماهارو گرفتم حالا مونده تا یک استاد باوجدان پیداکنم که کارشم خوب باشه، متاسفانه سازهای کلاسیک به خصوص از نوع بادی داخل ایران اساتید چندان شاخصی ندارن، من ادرس ناصر رحیمی رو تو کرج پیدا کردم شناختی روی این استاد داری؟ میشه باهاش تا مراحل بالا هم کار کرد؟ اگه نتونم کسی رو پیداکنم مجبورم برم پیش فواد حجازی که درس ساکسیفونم ازش میگیرم ولی تو ساز فلوت خیلی متبحر نیست.. راستی اون هدجوینتهای چوبی که لینکشونو فرستاده بودی تو ایران هم پیدا میشن..؟ چقدر قشنگ بودن.. فکر نکنم پیدابشن.. در صورت منفی بودن جواب تو کشورهای همسایه ایران و حوزه خلیج فارس مثل دبی پیدا میشن یا فقط تو اروپا سیر میکنن؟ بهترین نوعشون از چه چوبی ساخته میشه؟ فکر کنم اگه یکی از اینارو روی فلوت قرار بدن صداش محشر بشه.. فلوت و کلارینت ابنوس یادمه چند سال پیش بچه ها میگفتن پیدا میشه الان به نظرت هست یا نسلشون ور افتاده؟ واخر اینکه فلوت ایرلندی و التوی خوب رو یک ادرس از فروشگاه گرفتم فردا از دانشکده یک سر میرم جمهوری اگه پیدا کردم ادرسشو برات مینویسم. برقرار باشی

M_T
Saturday 25 May 2013, 11:43 PM
سلام مجتبی جان، ممنون از راهنماییت. فلوت یاماهارو گرفتم حالا مونده تا یک استاد باوجدان پیداکنم که کارشم خوب باشه، متاسفانه سازهای کلاسیک به خصوص از نوع بادی داخل ایران اساتید چندان شاخصی ندارن، من ادرس ناصر رحیمی رو تو کرج پیدا کردم شناختی روی این استاد داری؟ میشه باهاش تا مراحل بالا هم کار کرد؟ اگه نتونم کسی رو پیداکنم مجبورم برم پیش فواد حجازی که درس ساکسیفونم ازش میگیرم ولی تو ساز فلوت خیلی متبحر نیست.. راستی اون هدجوینتهای چوبی که لینکشونو فرستاده بودی تو ایران هم پیدا میشن..؟ چقدر قشنگ بودن.. فکر نکنم پیدابشن.. در صورت منفی بودن جواب تو کشورهای همسایه ایران و حوزه خلیج فارس مثل دبی پیدا میشن یا فقط تو اروپا سیر میکنن؟ بهترین نوعشون از چه چوبی ساخته میشه؟ فکر کنم اگه یکی از اینارو روی فلوت قرار بدن صداش محشر بشه.. فلوت و کلارینت ابنوس یادمه چند سال پیش بچه ها میگفتن پیدا میشه الان به نظرت هست یا نسلشون ور افتاده؟ واخر اینکه فلوت ایرلندی و التوی خوب رو یک ادرس از فروشگاه گرفتم فردا از دانشکده یک سر میرم جمهوری اگه پیدا کردم ادرسشو برات مینویسم. برقرار باشی

سلام آقا علیرضا

به به، مبارکت باشه. ساز خوبی خریدی. امیدوارم ازش لذت ببری.
راستی چند خریدی؟ lip plate ش که طلائی نیست؟

اما در مورد استاد خوب

استاد خوب که توی تهران هست گرچه من اساتید رو درست نمی شناسم اما همین استاد عابدی فلوت یاد میده اما خصوصی.
استاد ناصر رحیمی رو هم از نزدیک شناخت ندارم.
بنظرم همونجایی که ساز رو خریدی می تونه یه استاد خوب معرفی بکنه.

اما هدجوینت های چوبی
بعید می دونم اینجا گیر بیاد مگه اینکه سفارش بدی واست بیارن.
توی دبی هم بعیده گیر بیاد.
بهترین چوب نمیشه واسۀ هدجوینت معرفی کرد چون هر چوبی خصلت خودش رو داره.
گرچه میگن آبنوس بهترینه اما شاید این حرف بخاطر شهرت و گرن قیمت بودن خود آبنوس باشه.
آبنوس خیلی چوب سنگینی هست و صدای فلوت آبنوس خیلی Dark هست. بم و تیره.
گرچه خیلی سازها رو که میگن آبنوسه در واقع آبنوس اصلی نیست، گراندیلا هست که شبیه آبنوسه. آبنوس بدلیه در واقع.

الان کلارینت چوبی پیدا میشه توی بازار هست.

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Monday 27 May 2013, 12:08 AM
سلام مجتبی جان. سلامت باشی، فلوت رو با یک سری لوازم جانبی و یک هدجوینت اضافه که به قول خودش سورپرایز بود سه و پانصد حساب کرد که به گفته خودش قیمت سابق هم حساب کرده.. ! البته از چند جا سوال کردم بالاتر از این حرفا بود، نه طلایی نیست ولی نقره کامله هدجوینت یدکشم مسی رنگه ..، قشنگه بد نیست. فروشنده میگفت اصل ژاپنه روشم زده ساخت ژاپن به نظزت اصله یا اندونزیه..؟ فلوت التو همین یاماها خوبه به نظرت ، مارک دیگه ای به نظرت نمیرسه؟ فلوت ایرلندی هم فقط یکی دو جا داشت که هردو تو جمهوری نبش پاساژ شرکا بودن قیمتاشم نزدیک دوتومن بود.. ولی به نظرم خیلی باکیفیت نیومدن حالا چون من شناختی ندارم اینطور به نظر م اومد. برقرار باشی

M_T
Monday 27 May 2013, 06:51 AM
سلام مجتبی جان. سلامت باشی، فلوت رو با یک سری لوازم جانبی و یک هدجوینت اضافه که به قول خودش سورپرایز بود سه و پانصد حساب کرد که به گفته خودش قیمت سابق هم حساب کرده.. ! البته از چند جا سوال کردم بالاتر از این حرفا بود، نه طلایی نیست ولی نقره کامله هدجوینت یدکشم مسی رنگه ..، قشنگه بد نیست. فروشنده میگفت اصل ژاپنه روشم زده ساخت ژاپن به نظزت اصله یا اندونزیه..؟ فلوت التو همین یاماها خوبه به نظرت ، مارک دیگه ای به نظرت نمیرسه؟ فلوت ایرلندی هم فقط یکی دو جا داشت که هردو تو جمهوری نبش پاساژ شرکا بودن قیمتاشم نزدیک دوتومن بود.. ولی به نظرم خیلی باکیفیت نیومدن حالا چون من شناختی ندارم اینطور به نظر م اومد. برقرار باشی

سلام

به به چه عالی! هد جوینت اضافی، خییییلی خوبه. مبارکت باشه.
آره قیمت قدیم حساب کرده. الان تو دنیا نزدیک 6000 هزار دلار قیمت داره.
آره ساخت ژاپنه شک نکن، اندونزی نیست.
احتمالا باید یه شمارۀ سریال هم داشته باشه.

حالا اگه خواستی آلتو بخری برای تنوع هم که شده یه برند دیگه بخر. مثل آرمسترانگ. آلتو داره.

اون ایرلندی ها رو هم باید خودم ببینم یا لا اقل عکسشو ببینم تا بگم خوب هست یا نه.

اگه تهران یا کرج بودم اصلا با هم می رفتیم خرید و غیره، خودمم بهت یاد می دادم. :am

موفق باشی

- - - Updated - - -

راستی یه فیلم دیگه از استاد گالوی برات آپلود کردم!

Danny Boy by Sir James Galway

reza5469
Monday 27 May 2013, 11:27 PM
سلام مجتبی جان،سلامت باشی. 6000 دلار...!! اگه قیمتش این باشه که یا بهم کادو داده یا اصل چینه.. اشتباه نمیکنی؟ موراماتسوی دست ساز حرفه ای رو داره میده 3800 دلار! اگه این که تو میگی باشه یا کلاهبرداره یا خیلی فرشته است! که تو این دور و زمونه اولیش پیدا میشه.. ولی با عکس تو سایت یاماها هم که مقایسه کردم تفاوتی ندیدم به فواد حجازیم نشون دادم گفت بعیده قلابی باشه ، دیگه گرفتمش توکل به خدا... اره اگه اینجا بودی خیال منم راحتتر بود.. التو ارمسترانگ خیلی گرونه دوسه مارک داره ببینم قسمت چی میشه.. هدجوینت چوبی هم یکجا گفت سفارش بدی میاریم برات که البته قیمتش اندازه یک فلوت کامله... منتها من شناختی روی چوبی ندارم چند مدل جلوم ردیف کرد که از هیچکدومم سر در نیاوردم گفت هرکدوم میخوای بگو بیاریم برات مدل یا جنس خاصی به نظرت نمیرسه تا بهش بگم ؟ برقرار باشی :am

M_T
Monday 27 May 2013, 11:44 PM
سلام مجتبی جان،سلامت باشی. 6000 دلار...!! اگه قیمتش این باشه که یا بهم کادو داده یا اصل چینه.. اشتباه نمیکنی؟ موراماتسوی دست ساز حرفه ای رو داره میده 3800 دلار! اگه این که تو میگی باشه یا کلاهبرداره یا خیلی فرشته است! که تو این دور و زمونه اولیش پیدا میشه.. ولی با عکس تو سایت یاماها هم که مقایسه کردم تفاوتی ندیدم به فواد حجازیم نشون دادم گفت بعیده قلابی باشه ، دیگه گرفتمش توکل به خدا... اره اگه اینجا بودی خیال منم راحتتر بود.. التو ارمسترانگ خیلی گرونه دوسه مارک داره ببینم قسمت چی میشه.. هدجوینت چوبی هم یکجا گفت سفارش بدی میاریم برات که البته قیمتش اندازه یک فلوت کامله... منتها من شناختی روی چوبی ندارم چند مدل جلوم ردیف کرد که از هیچکدومم سر در نیاوردم گفت هرکدوم میخوای بگو بیاریم برات مدل یا جنس خاصی به نظرت نمیرسه تا بهش بگم ؟ برقرار باشی :am

سلام آقا علیرضا

طرف نه کلاهبراداره نه فرشته، اینجا رو ببین، قمیت این ساز توی سایت معتبر آمازونه: You can see links before reply
نزدیک 6000 دلاره دیگه...

این طرف که 3/5 برات حساب کرده باید ببینی این فلوت رو چند سال پیش وارد کرده و خریده و با چه قیمتی؟
البته همین که نامردی نکرده و نون به نرخ روز نخورده باید ازش تشکر کرد، یجورایی فرشته است.
آدرس و تلفن اینجا رو هم بهم بده وقت کردم یه سر به این آقا فرشته بزنم...:10:

خیالت راحت اصله...

آلتو که گلا گرون هست اونم آرمسترانگ.
آلتوی چینی هم داریم الان باید حدود یک میلیون باشه، مطمئن نیستم.
همچنین آلتوی ژوپیتر قطعا ارزون تر از آرمسترانگ هست، ژوپیتر هم بد نیست، تایوانیه.

هد چوبی رو هم عجله نکن یه کم صبر کن...
تو باید استاد عابدی رو ببینی و همینطور هد های چوبی ایشون رو، قطعا برات ارزون تر هم تموم خواهد شد...

من الان نمی تونم بگم هد چوبی چه جنسی و مدلی بخری، سر فرصت البته باز اولویت با استاد عابدیه بعد من شاگرد کوچولو که اصلا عددی نیستم...

موفق باشی

reza5469
Tuesday 28 May 2013, 12:25 AM
مجتبی جان دوباره سلام.. اولا یادم رفت بابت این لینک جیمز گالوی ازت تشکرکنم، خیلی قشنگ بود.. دوم بابت لینک قیمت هم ممنون.. همینطور حیرون موندم.. فروشنده اقا نیست خانمه، با این حساب باید بگم نمردیم و یک فرشته اصل دیدیم.. اما در مورد استاد عابدی..
تا حالا سه بار تماس گرفتم ولی جواب نداده ، انشاا.. اگه موفق شدم تماس بگیرم میرم سراغشون.. توی این سایت امازون قیمت ژوپیترو نوشته که این یکی رو قیمت دونسته برم پیش فزشته؟.. راجع به مارک امانوئل اطلاعاتی داری؟ بازم ممنون ، برقرار باشی

- - - Updated - - -

مجتبی جان دوباره سلام.. اولا یادم رفت بابت این لینک جیمز گالوی ازت تشکرکنم، خیلی قشنگ بود.. دوم بابت لینک قیمت هم ممنون.. همینطور حیرون موندم.. فروشنده اقا نیست خانمه، با این حساب باید بگم نمردیم و یک فرشته اصل دیدیم.. اما در مورد استاد عابدی..
تا حالا سه بار تماس گرفتم ولی جواب نداده ، انشاا.. اگه موفق شدم تماس بگیرم میرم سراغشون.. توی این سایت امازون قیمت ژوپیترو نوشته که این یکی رو قیمت دونسته برم پیش فزشته؟.. راجع به مارک امانوئل اطلاعاتی داری؟ بازم ممنون ، برقرار باشی

reza5469
Tuesday 28 May 2013, 01:47 AM
مجتبی جان دوباره سلام. اول اینکه یادم رفت بابت لینک جیمز گالوی ازت تشکر کنم، خیلی قشنگ بود.. دوم بابت لینک قیمت هم ممنون.. اره حق با تو بود، البته یک تخفیف اساسی داده بود ولی با همون تخفیفم بهم کادو داده.. با این حساب باید بگم نمردیم و یک فرشته تو این روزگار دیدیم.. خلاصه که حیرون موندم.. فروشنده فرشته خانمه اقا فرشته نیست.. این سایت امازون قیمتهای ژوپیترم داره تا اینبار مطلع تر برم پیش فرشته خانم.. ؟ راجع به مارک امانوئل اطلاعاتی داری؟ استاد عابدی رو هم سه بار تماس گرفتم جواب نداد اگه پیداش بکنم حتما میرم سراغش، این جوابها هم بعضی وقتا اساسی اذیت میکنه تا بخواد بیاد بالا ها.. این تایپ سوممه! التوی ژوپیترو اگه حدود قیمتشو میدونی بهم بگو ممنون و برقرار باشی.

M_T
Tuesday 28 May 2013, 02:07 PM
مجتبی جان دوباره سلام. اول اینکه یادم رفت بابت لینک جیمز گالوی ازت تشکر کنم، خیلی قشنگ بود.. دوم بابت لینک قیمت هم ممنون.. اره حق با تو بود، البته یک تخفیف اساسی داده بود ولی با همون تخفیفم بهم کادو داده.. با این حساب باید بگم نمردیم و یک فرشته تو این روزگار دیدیم.. خلاصه که حیرون موندم.. فروشنده فرشته خانمه اقا فرشته نیست.. این سایت امازون قیمتهای ژوپیترم داره تا اینبار مطلع تر برم پیش فرشته خانم.. ؟ راجع به مارک امانوئل اطلاعاتی داری؟ استاد عابدی رو هم سه بار تماس گرفتم جواب نداد اگه پیداش بکنم حتما میرم سراغش، این جوابها هم بعضی وقتا اساسی اذیت میکنه تا بخواد بیاد بالا ها.. این تایپ سوممه! التوی ژوپیترو اگه حدود قیمتشو میدونی بهم بگو ممنون و برقرار باشی.

سلام عزیز دلم

خواهش می کنم قابل تو رو نداشت.

آره باید بریم پیش همون چند تا فرشته خانمی که گفتی اونجا هستند!!!:10:
قیمت ژوپیتر آلتو رو میخوای؟ باشه برات در میارم.
امانوئل؟ فکر کنم شنیدم ولی خیلی معروف نیست، در موردش تحقیق می کنم.
استاد عابدی رو هم به هر دو تا شمارش زنگ بزن ببین کدومو جواب میده. سر ظهر بهش زنگ بزن، زمان های مختلف منظورمه تا اینکه یه وقتی بالاخره ور داره گوشی رو.
من خودم چون خیلی وقته پیشش نرفتم خجالت می کشم الان بهش زنگ بزنم...:9:

reza5469
Tuesday 28 May 2013, 10:53 PM
سلام مجتبی جان. استاذ عابدی همچنان off تشریف دارن! راستی میخواستم بپرسم این هد خمیده ای که قلوت التو داره کاربردش چیه؟ تونوع صدا تاثیر گذاره یا نه؟ وقتی با هد خمیده فلوت رو بزنی توی نواختن یا نفس گیری ایجاد مشکل نمیکنه؟ به نظرمن بیریخت میشه با هد خمیده.. ضمنا فلوت عربی هم خوش صداستاا .. تو اپارات دیدم و شنیدم خیلی قشنگ بود البته خیلی کوتاه بود..یکجورایی از فلوت ایرلندی تاثیرگذارتر بود ایرلندی همچین زیادی لطیف تشریف داره.. امانوئل مارکیه که فرشته خانما تلفنی گفتن داریم ولی فعلا وقت نکردم برم ببینم شاید فردا رفتم. برقرار باشی.

M_T
Friday 31 May 2013, 05:54 PM
سلام مجتبی جان. استاذ عابدی همچنان off تشریف دارن! راستی میخواستم بپرسم این هد خمیده ای که قلوت التو داره کاربردش چیه؟ تونوع صدا تاثیر گذاره یا نه؟ وقتی با هد خمیده فلوت رو بزنی توی نواختن یا نفس گیری ایجاد مشکل نمیکنه؟ به نظرمن بیریخت میشه با هد خمیده.. ضمنا فلوت عربی هم خوش صداستاا .. تو اپارات دیدم و شنیدم خیلی قشنگ بود البته خیلی کوتاه بود..یکجورایی از فلوت ایرلندی تاثیرگذارتر بود ایرلندی همچین زیادی لطیف تشریف داره.. امانوئل مارکیه که فرشته خانما تلفنی گفتن داریم ولی فعلا وقت نکردم برم ببینم شاید فردا رفتم. برقرار باشی.

سلام آقا علیرضا

ببخشید یه که دیر جواب میدم، درگیر امتحانات سخت ارشد هستم.

هد خمیده هچ تأثیری روی صدا نداره.
هد خمیده باعث کوتاه تر شدن و فلوت میشه و دست گرفتن اون برای آدم های کوتاه قد و متوسط راحت میشه و همینطور برای بچه ها. در نفس گیری هم هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه.

فلوت عربی هم بله خوش صداست، انواع و اقسامی داره از ناکوک و بی کیفیت تا حرفه ای...

اما فلوت های امانوئل

امانوئل آریستا فردی است که حدود 30 ساله فلوت می زنه و فلوت هم میسازه و بنام امانوئل میده بیرون.
پس فلوت هاش دست سازه و امریکائی هم هست.
من توصیه نمی کنم، احتمالا باید مثل میازاوا خیلی گرون باشه.

این هم آدرس سایت جناب امانوئل: You can see links before reply

راستی با فلوت جدیدت چه می کنی؟ خوب پیش میره؟:23:

موفق باشی

reza5469
Friday 31 May 2013, 11:05 PM
سلام مجتبی جان،خواهش میکنم راحت باش. امان ازاین امتحان ارشد... پوست مارو که یکبار کنده میفهمم حالتو.
فلوت جدیدم ای بد نیست، شکر خدا خوش صداست، زحمت یاد دادنشم مثل همیشه اندختم گردن استاد حجازی ، دراوردن صداش چندان مشکل نبود ولی انگشت گذاری و نواختنش از روی نت یکم مشکله.. زمان میبره..
راستی قیمت التوی ژوپیترو تونستی دربیاری؟ اینجا هرکی یکچیزی میگه..:17: دوم اینکه فلوت عربی هم گرون قیمته یا نه؟ تو بازار ندیدم تا قیمت کنم شایدم دقت نکردم، انشاا.. تو امتحان ارشد موفق میشی.. التماس دعا، برقرار باشی :am

- - - Updated - - -

سلام مجتبی جان،خواهش میکنم راحت باش. امان ازاین امتحان ارشد... پوست مارو که یکبار کنده میفهمم حالتو.
فلوت جدیدم ای بد نیست، شکر خدا خوش صداست، زحمت یاد دادنشم مثل همیشه اندختم گردن استاد حجازی ، دراوردن صداش چندان مشکل نبود ولی انگشت گذاری و نواختنش از روی نت یکم مشکله.. زمان میبره..
راستی قیمت التوی ژوپیترو تونستی دربیاری؟ اینجا هرکی یکچیزی میگه..:17: دوم اینکه فلوت عربی هم گرون قیمته یا نه؟ تو بازار ندیدم تا قیمت کنم شایدم دقت نکردم، انشاا.. تو امتحان ارشد موفق میشی.. التماس دعا، برقرار باشی :am

M_T
Friday 31 May 2013, 11:22 PM

سلام آقا رضا

خب خوشحالم که از ساز جدید و درجۀ یک خودت راضی هستی.
نگران انگشت گذاری و نت خوانی و ... نباش، زود بهش عادت می کنی.
فلوت عربی از 50 هزار تومن هست که ناکوک و درپیته تا 500 تومن اگه اشتباه نکنم.
فلوت عربی حرفه ای رو استاد پرویز وزیری می سازه. خودش هم یاد میده.

قیمت آلتو جدید ندارم.
ارزون ترینش باید حول و حوش یک، یک و نیم میلیون باشه... ژوپیتر رو خبر ندارم...

سالم و شاد باشی
محتاج دعائیم رئیس

reza5469
Friday 31 May 2013, 11:24 PM
راستی یادم رفت بگم رفتم و فلوت امانوئل رو هم دیدم... خودشون از کانادا اورده بودن ، یک قیمتی هم داد که به هیچ وجه صلاح نمیدونم هیچ بنی بشری ببینه و بشوه ... همون از دور تماشا کنیم خیلی بهتره، بابت لینکشم ممنون. از فلوت عربی و سرجیمز هم اگه فرصت کردی چند تا کار بفرست ، التماس دعا :am

reza5469
Friday 31 May 2013, 11:44 PM
دوباره سلام مجتبی جان. چه زود جواب دادی.. مثل اینکه وبگردیهای شبانه من به تو هم سرایت کرده.. این استاد وزیری کجاست، نشونی داری ازش ؟

M_T
Friday 31 May 2013, 11:47 PM
دوباره سلام مجتبی جان. چه زود جواب دادی.. مثل اینکه وبگردیهای شبانه من به تو هم سرایت کرده.. این استاد وزیری کجاست، نشونی داری ازش ؟

سلام
چون دیدم معمولا این اوقات میای، منم این زمان میام تا کمتر معطل بشی برای دریافت جواب.
شمارۀ استاد وزیری: 09122020500
بگو فلوت عربی میخوام، چند؟ :am

reza5469
Saturday 1 June 2013, 12:34 AM
سلام.بابت شماره استاد وزیری ممنون. فلوت عربی که میخوام، چون سازهای بادی رو دوست دارم هر کدوم که خوش صداتر باشه یدونه میگیرم.. اگه اطلاعاتی راجع به این نوع فلوت که صلاح میدونی باید بدونم و بهم بگی به خصوص برای خریدش ممنون میشم.. :am

- - - Updated - - -

سلام.بابت شماره استاد وزیری ممنون. فلوت عربی که میخوام، چون سازهای بادی رو دوست دارم هر کدوم که خوش صداتر باشه یدونه میگیرم.. اگه اطلاعاتی راجع به این نوع فلوت که صلاح میدونی باید بدونم و بهم بگی به خصوص برای خریدش ممنون میشم.. :am

- - - Updated - - -

چی چند؟؟ فلوت امانوئل؟ خیلی نجومیه.. هم برا سلامتی ضرر داره هم بد اموزی داره.. مطمئنی میخوای بدونی؟ :16:

M_T
Saturday 1 June 2013, 11:09 AM

چی چند؟؟ فلوت امانوئل؟ خیلی نجومیه.. هم برا سلامتی ضرر داره هم بد اموزی داره.. مطمئنی میخوای بدونی؟ :16:

خواهش می کنم.
این آدرس یه وبلاگ مرتبط با استاد وزیری هست: You can see links before reply
برو توی قسمت عکس، اونجا تصاویر استاد وزیری و فلوتش هست.

به استاد بگو یکی از فلوت های شما رو میخوام...
چیز خاصی لازم نیست بگی... بگو بلندترین و بم ترینش رو میخوام...
در مورد جنس چوب هم ازش سوال کن که حتما نکات خوبی بهت میگه... معمولا چوب عنابه فکر کنم...

منظور از چند این بود که از استاد وزیری بپرسی فلوت شما چند...:30:

reza5469
Monday 3 June 2013, 11:43 PM
سلام مجتبی جان، نمیدوتم چه مشکلی پیش اومده هیچکدوم از سوالها نمیرسه و هی مرتب خطا میده... انشا..درست بشه مزاحم میشم، امیدوارم این یکی برسه..

M_T
Tuesday 4 June 2013, 08:54 AM
سلام مجتبی جان، نمیدوتم چه مشکلی پیش اومده هیچکدوم از سوالها نمیرسه و هی مرتب خطا میده... انشا..درست بشه مزاحم میشم، امیدوارم این یکی برسه..

سلام

آره گاهی از این اختلالات پیش میاد.
عیبی نداره من در خدمتم.
فقط از 16 خرداد تا 24 خرداد در دسترس نیستم، یعنی میرم مسافرت...

Good Luck

reza5469
Wednesday 5 June 2013, 12:16 AM
سلام. قیمت هد چوبی رو میدونی چنده؟ البته نه هدهای چوبی که اینجا میسازن ، جایی رو پیدا کردم از خارج هدهای خیلی خوبی میاره ولی چون با قیمتهاش اشنایی کافی ندارم فعلا سفارش ندادم. ممنون، برقرار باشی .

- - - Updated - - -

سلام. قیمت هد چوبی رو میدونی چنده؟ البته نه هدهای چوبی که اینجا میسازن ، جایی رو پیدا کردم از خارج هدهای خیلی خوبی میاره ولی چون با قیمتهاش اشنایی کافی ندارم فعلا سفارش ندادم. ممنون، برقرار باشی .

M_T
Wednesday 5 June 2013, 12:09 PM

سلام

قیمت دقیق که ندارم اما توی سایت های خارجی قیمتش نجومیه.
اندازۀ یه فلوت کامل و حرفه ای پولشه.
البته اگه مثل اون فرشته ها بهت تخفیف بدن که خیلی خوب میشه...:30:

راستی به استاد وزیری زنگ نزدی؟ چه خبر ازش؟ قیمت گرفتی؟

Good Luck

reza5469
Thursday 6 June 2013, 12:37 AM
سلام، قیمتشونو دراوردم گرون هست ولی ارزش داره.. اره استاد وزیری رو پیدا کردم قرار شد بعد از تعطیلات برم اونجا تا برام یدونه بسازه. اتفاقا فرشته ها معرفی کردن اونجارو ، فلوت التو هم با قیمت خیلی مناسب یدونه برام اورده که فعلا وقت نکردم برم بگیرم. برقرار باشی

M_T
Thursday 6 June 2013, 09:43 AM
سلام، قیمتشونو دراوردم گرون هست ولی ارزش داره.. اره استاد وزیری رو پیدا کردم قرار شد بعد از تعطیلات برم اونجا تا برام یدونه بسازه. اتفاقا فرشته ها معرفی کردن اونجارو ، فلوت التو هم با قیمت خیلی مناسب یدونه برام اورده که فعلا وقت نکردم برم بگیرم. برقرار باشی

سلام چقدر خوب

پس بزودی إنشاءالله هم صاحب هد چوبی میشه، هم فلوت عربی و هم فلوت آلتو.
پیشاپیش مبارکت باشه.

من دارم میرم مسافرت تا 24 خرداد نیستم.

موفق باشی

reza5469
Saturday 15 June 2013, 02:15 AM
مجتبی جان سلام، امیدوارم سفر بهت خوش گذشته باشه. شما خودت فلوت عربیه خودتو چند خریدی؟ فکر میکنی یدونه خوبه سفارشیش چه حدود قیمت داشته باشه؟ به نظرم استاد وزیری یکم فیتبله قیمت و کشیده بالا.. ظاهرا هم نباید ساختش از نی خودمون مشکل ترو تخصصی تر باشه اینطور فکر نمیکنی؟ برقرار باشی

M_T
Saturday 15 June 2013, 10:57 AM
مجتبی جان سلام، امیدوارم سفر بهت خوش گذشته باشه. شما خودت فلوت عربیه خودتو چند خریدی؟ فکر میکنی یدونه خوبه سفارشیش چه حدود قیمت داشته باشه؟ به نظرم استاد وزیری یکم فیتبله قیمت و کشیده بالا.. ظاهرا هم نباید ساختش از نی خودمون مشکل ترو تخصصی تر باشه اینطور فکر نمیکنی؟ برقرار باشی

سلام آقا علیرضا

ممنونم ازت.

والا من خودم الان فلوت عربی ندارن، قبلا یه دونه از این آماتوری ها داشتم که 40-50 تومن خریده بودم دو سال پیش.
اون موقع و قبل از این گرانی ها، استاد وزیری می گفت 250 تومن، الان چند میگه؟
ساختش که خیلی بنظرم آسون نیست البته از روی شابلون آره خیلی راحت تر میشه ساخت.
ولی خب در کل قیمت چوب و اینا هم هست. تو اگه خودت بتونی بهش چوب بدی شاید ارزون تر حساب بکنه البته من جایی واسۀ چوب خریدن نمی شناسم ولی می دونم مثلا توی روستاها چوب درخت عناب یا زرد آلو و غیره رو میشه مفت پیدا کرد...

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Sunday 16 June 2013, 01:09 AM
اقا ممنون، قیمتو کشونده بالای ششصد.. دیدم ارزش نداره سفارش ندادم ولی تا پشیمون شدم گفتن حالا بیا تخفیفم میدیم.. روزگاری شده.. برقرار باشی

M_T
Sunday 16 June 2013, 08:58 AM
اقا ممنون، قیمتو کشونده بالای ششصد.. دیدم ارزش نداره سفارش ندادم ولی تا پشیمون شدم گفتن حالا بیا تخفیفم میدیم.. روزگاری شده.. برقرار باشی

خواهش می کنم.
پس دوبله کرده قیمت رو...
آره دیگه باید چونه زد تا بیاد پایین.

حالا من میگم یه بار حضوری برو ساز رو از نزدیک ببین، یا خودت تستش کن یا خود استاد، شاید نظرت عوض شد...

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Monday 17 June 2013, 12:33 AM
سلام, رفتم اونجا.. فلوتها بعضی یا واقعا خوش صدان ولی هرچی براندازش میکنی اون قیمتو توش نمیبینی.. یدونه ساخته شده داشت که ساز خوبیم بود , اونجا حرفی نزدم راجع به قیمت اگه مناسب بده شاید برش دارم. چوبهایی که استفاده میکنه هم چندان مرغوب نیستن مگر بهش بگی که در اونصورت هم... ایندفعه برم یکسرش میکنم. برقرار باشی

reza5469
Monday 17 June 2013, 12:48 AM
راستی عکس قبلیت بهتر بودا, این انگار یکجورایی از یک چیزی ترسیده..

M_T
Monday 17 June 2013, 04:25 AM
سلام, رفتم اونجا.. فلوتها بعضی یا واقعا خوش صدان ولی هرچی براندازش میکنی اون قیمتو توش نمیبینی.. یدونه ساخته شده داشت که ساز خوبیم بود , اونجا حرفی نزدم راجع به قیمت اگه مناسب بده شاید برش دارم. چوبهایی که استفاده میکنه هم چندان مرغوب نیستن مگر بهش بگی که در اونصورت هم... ایندفعه برم یکسرش میکنم. برقرار باشی

سلام

نپرسیدی جنس فلوت هاش از چه نوع چوبی هست؟
به هر حال حساب کن اگه بخوای یه فلوت ایرلندی بخری حد اقل دو سه برابر این باید پول بدی...
خلاصه هرطوری که میشه سعی کن تخفیف بگیری...

- - - Updated - - -

راستی عکس قبلیت بهتر بودا, این انگار یکجورایی از یک چیزی ترسیده..

حقیقتش نترسیده یه کم آشفته هست و در فکر و آرزوی یه چیزی...:30:

reza5469
Tuesday 18 June 2013, 03:27 AM
سلام ، والا خودش میگفت سازهای سفارشیم از عناب و کهوره.. ولی اونایی که من اونجا دیدم هیچکدوم عناب نبودن البته میگفت سفارش بدین تا بسازم براتون حالا فردا وقت کنم یک سر میرم ببنم چقدر میشه چلوندش.. فلوت ایرلندی اخه جنس چوباش خارجکی و ساختشم چندان اسون نیست.. ولی موافقم اونم یکجورایی الکی گرونه.. باز این فلوت کلید دار یک شکل و قیافه و کلاسی داره ادم میخواد پول بده خیلی ناراحت نمیشه... خلاصه که روزگار بدی شده نه به اون فرشته ها که همه چیرو با اون کلاس ودکوپز انقدر ارزون و منصفانه دادن نه به این حضرات که هی فیتیله رو میکشن بالا و بالاتر.. راستی اقا این فلوت کلید دارم عالمی داره هاا حسابی مارو الوده خودش کرده که به نی خودم کمتر میرسم.. التوشم خیلی خوش صداست فکر کنم اگه این هد چوبی که سفارش دادم برسه دیگه نی یادم بره.. برقرار باشی و التماس دعا.

M_T
Tuesday 18 June 2013, 10:12 AM
سلام ، والا خودش میگفت سازهای سفارشیم از عناب و کهوره.. ولی اونایی که من اونجا دیدم هیچکدوم عناب نبودن البته میگفت سفارش بدین تا بسازم براتون حالا فردا وقت کنم یک سر میرم ببنم چقدر میشه چلوندش.. فلوت ایرلندی اخه جنس چوباش خارجکی و ساختشم چندان اسون نیست.. ولی موافقم اونم یکجورایی الکی گرونه.. باز این فلوت کلید دار یک شکل و قیافه و کلاسی داره ادم میخواد پول بده خیلی ناراحت نمیشه... خلاصه که روزگار بدی شده نه به اون فرشته ها که همه چیرو با اون کلاس ودکوپز انقدر ارزون و منصفانه دادن نه به این حضرات که هی فیتیله رو میکشن بالا و بالاتر.. راستی اقا این فلوت کلید دارم عالمی داره هاا حسابی مارو الوده خودش کرده که به نی خودم کمتر میرسم.. التوشم خیلی خوش صداست فکر کنم اگه این هد چوبی که سفارش دادم برسه دیگه نی یادم بره.. برقرار باشی و التماس دعا.

سلام

عجب، فقط سازهای سفارشی ایشون از عناب و کهوره؟
در صورتی که قاعدتا باید همۀ فلوتاش رو از این چوب ها بسازه. گرچه میگم اگه خودت چوب گیر میاوردی خیلی خوب میشد.
یه استاد دیگه هم یه زمانی فلوت عربی می ساخت: سید قاسم علوی بیرجندی.
شمارشو بهت میدم، زنگ بزن ببین چوب عناب، کهور یا فوفل داره و به چه قیمتی چوب خام رو میده؟
من سه تا همراه ازش دارم: 09123383654 - 09355476595 - 09393383654

اما در مورد فلوت کلیددار، دقیقا همینه که میگی، دریایی بی کرانه هست. آدمو سحر میکنه!
راستی آلتو هم خریده بودی؟
اونو دیگه بنوازی بیشترم مست میشی!
وای هد چوبی هم که بزاری روش دیگه چی مییییییشه! :38:

اما در مورد قیمت درسته، ما ایرانی ها خودمون به خودمون رحم نمی کنیم، وقتی هم بهشون میگی، میگن آقا همه چی گرون شده!

اون فرشته ها واقعا فرشته اند، دمشون گرم! :30:

محتاج دعائیم رئیس.

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Friday 21 June 2013, 12:15 AM
سلام مجتبی،خوبی،چه مبکنی با درسات؟ بابت شماره ها ممنونم علوی رو از قدیم میشناختم بیشتر نی هفت بند میسازه چند تا کار دارم ازش نسبتا کارشم بد نیست.. یک تماس میگیرم باهاش. با کلی پرس وجو چوب عناب گیر اوردم ،اگه زود بیارنش میدم وزیری ببینم اینبار چی میگه... فلوت التورم همون موقع برام اورد گرفتم دیگه.. حسابی ما رو برده تو عوالم خودش.. راستی امروز صبح رفته بودم مراسم خاکسپاری استاد شهناز... روحشون شاد این اساتید دیگه جایگزین ندارن... خیلی شلوغ بود.. خدا رحمتشون کنه.. هدهای چوبی تو راهن.. فکر کنم تا شنبه برسن خودمم بیصبرانه منتظرم... صدای این نوع فلوت به نظرم از ساکسیفونم تاثیر گذاریش بیشتره .. اساسی ادم و با خودش میبره.. وهم انگیزه.. موفق و برقرار باشی حرم رفتی مارو دعا کن. .

M_T
Friday 21 June 2013, 12:41 AM
سلام مجتبی،خوبی،چه مبکنی با درسات؟ بابت شماره ها ممنونم علوی رو از قدیم میشناختم بیشتر نی هفت بند میسازه چند تا کار دارم ازش نسبتا کارشم بد نیست.. یک تماس میگیرم باهاش. با کلی پرس وجو چوب عناب گیر اوردم ،اگه زود بیارنش میدم وزیری ببینم اینبار چی میگه... فلوت التورم همون موقع برام اورد گرفتم دیگه.. حسابی ما رو برده تو عوالم خودش.. راستی امروز صبح رفته بودم مراسم خاکسپاری استاد شهناز... روحشون شاد این اساتید دیگه جایگزین ندارن... خیلی شلوغ بود.. خدا رحمتشون کنه.. هدهای چوبی تو راهن.. فکر کنم تا شنبه برسن خودمم بیصبرانه منتظرم... صدای این نوع فلوت به نظرم از ساکسیفونم تاثیر گذاریش بیشتره .. اساسی ادم و با خودش میبره.. وهم انگیزه.. موفق و برقرار باشی حرم رفتی مارو دعا کن. .

خب این خیلی خوبه که هم آلتو خریدی، هم چوب عناب گیر آوردی و هم اینکه استاد علوی رو میشناسی.
خدا استاد شهناز رو رحمت کنه... روحش شاد.
راستی فرصت کردی یه نمونه کاری چیزی از این فلوت های سحرآمیزت مخصوصا آلتو بزار که ما رو هم ببره لای ابرای آسمونا...:5:

محتاج دعائیم...
ارادتمند
مجتبی

reza5469
Friday 21 June 2013, 11:43 PM
اختیار دارین استاد، تا وقتی اساتید خوشتیپ و متبحری مثل اقا مجتبی هست ما چنین جسارتی نمیکنیم.. توی اسمونا ولای ابرا رفتی جای دوستان نت اهنگی رو هم خالی کن،راستی از فلوت عربی و جیمز گالوی کار تازه ای نداری؟ برقرار باشی و التماس دعا.

M_T
Saturday 22 June 2013, 10:35 AM
اختیار دارین استاد، تا وقتی اساتید خوشتیپ و متبحری مثل اقا مجتبی هست ما چنین جسارتی نمیکنیم.. توی اسمونا ولای ابرا رفتی جای دوستان نت اهنگی رو هم خالی کن،راستی از فلوت عربی و جیمز گالوی کار تازه ای نداری؟ برقرار باشی و التماس دعا.

باور کن من فقط یک آماتورم حالا شاید یه پله کوچولو بالاتر...
من مطمئنم مهارت شما از من بیشتره...:30:
ان شا الله با هم بریم لای ابرا پیش فرشته ها، شاید اون 4 تا فرشته هم اونجا باشن!:10:

از گالوی یه چیزای مختصری دارم سر فرصت میزارم توی آپارات...
از فلوت عربی هم چیز خاصی ندارم فعلا، پیدا کنم چشم میزارم.

ولی بی شوخی یه نمونه کار از فلوت آلتو بزار...
راستی مارک و مدلش چی بود، چند خریده بودی، یادم رفت...

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Sunday 23 June 2013, 01:25 AM
سلام، من تازه پنج شیش ماهه دست به فلوت شدم.. اونوقت انتظار داری بزارم اینجا ! ! حالا اگه ساکسیفون یا نی بود باز یک چیزی... فلوت التورم گفتی ژوپیتر بگیر که تنوع باشه به فرشته ها گفتم برام اوردن که اتفاقا ساز خیلی خوبی از اب دراومده... قیمتشم با یک کیس خیلی قشنگ چهار تومن حساب کردن که بازم به نسبت از جاهای دیگه خیلی منصفانه تر حساب کردن. درضمن لای ابرا از این فروشنده ها یافت نمیشه... راستی اگه به جز جیمز گالوی نوازنده خوب فلوت میشناسی معرفی کن بریم سراغش گالوی کاراش یک مقدار کمه. برقرار باشی

M_T
Sunday 23 June 2013, 09:41 AM
سلام، من تازه پنج شیش ماهه دست به فلوت شدم.. اونوقت انتظار داری بزارم اینجا ! ! حالا اگه ساکسیفون یا نی بود باز یک چیزی... فلوت التورم گفتی ژوپیتر بگیر که تنوع باشه به فرشته ها گفتم برام اوردن که اتفاقا ساز خیلی خوبی از اب دراومده... قیمتشم با یک کیس خیلی قشنگ چهار تومن حساب کردن که بازم به نسبت از جاهای دیگه خیلی منصفانه تر حساب کردن. درضمن لای ابرا از این فروشنده ها یافت نمیشه... راستی اگه به جز جیمز گالوی نوازنده خوب فلوت میشناسی معرفی کن بریم سراغش گالوی کاراش یک مقدار کمه. برقرار باشی

شکسته نفسی میکنی...
آره من گفتم ژوپیتر، یادم نبود اصلا، عاشق حواس پرته دیگه...
فلوتیست که زیاده، گالوی کارش کلاسیکه فقط...
حالا من باز ویدئو از اساتید دیگه توی آپارات میزارم، الانم یه چند تایی هست اگه چک کنی...

راستی از فلوت عربی خبری نشد؟ از وزیری و علوی و ...

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Monday 24 June 2013, 05:27 AM
فلوت عربی رو یدونه اماده خیلی خوش صدا داشت همونو ازش برداشتم چوبی هم که گیر اورده بودمم ازم گرفت به اضافه دویستوپنجاه تومنم نقد... یدونه فلوتیست خوب معرفی کن برم یک سی دی ازش بگیرم.. . تو بازار تکنوازیه فلوت اگه خوبشو سراغ داری بگو برم بگیرم. ممنون وبرقرارباشی.

M_T
Monday 24 June 2013, 08:31 AM
فلوت عربی رو یدونه اماده خیلی خوش صدا داشت همونو ازش برداشتم چوبی هم که گیر اورده بودمم ازم گرفت به اضافه دویستوپنجاه تومنم نقد... یدونه فلوتیست خوب معرفی کن برم یک سی دی ازش بگیرم.. . تو بازار تکنوازیه فلوت اگه خوبشو سراغ داری بگو برم بگیرم. ممنون وبرقرارباشی.

به به، مبارکت باشه، 250 تومن خوبه بنظرم، چوب رو خودت چند خریده بودی؟
راستی کلک تو به این سرعت چوب عناب از کجا گیر آوردی؟
توی بازار خیلی سی دی تکنوازی فلوت نیست یعنی من که اصلا یه دونه هم ندیدم...
فقط این سی دی های آموزشی هست، تصویری بهمراه کتاب...

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Monday 24 June 2013, 10:41 PM
چوب عناب رو از بچه های دانشکده هنرهای زیبا گرفتم... تقریبا زیادم بود، چطور مگه میخوای؟ ضمنا دو سه تا تکنوازی فلوت تو بازار هستا.. یدونشو گرفتم بدم نیست. برقرار باشی

reza5469
Monday 24 June 2013, 11:05 PM
چوب عناب رو از بچه های دانشکده هنرهای زیبا گرفتم... تقریبا زیادم بود، چطور مگه میخوای؟ ضمنا دو سه تا تکنوازی فلوت تو بازار هستا.. یدونشو گرفتم بدم نیست. برقرار باشی

M_T
Monday 24 June 2013, 11:28 PM

چقدر خوب، آره خب میخوام اینجوری میشه از استاد وزیری تخفیف خوبی گرفت.
من چون از بازار فاصله دارم اطلاعاتم در مورد تکنوزی ها دقیق نبود، شرمنده.
حالا اینایی که دیدی و اونی که خریدی چی هست؟

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Tuesday 25 June 2013, 06:38 AM
یک البوم کامله اسم نوازندشم الکسا استیله که روی هم رفته کاراش قشنگه.. اما گالوی یک چیز دیگس.. برای گرفتن چوب عناب بهترین راه همونه که بری از بچه های دانشکده هنر بخوای تا برات جور کنن , اگه تو قم گیر نیاوردی باید یک توک پا بیای تهرون.. اما به قول استاد موسوی این جور چیزایی که برگرفته از طبیعت و خاکه رو اگه بخوای گیر بیاری باید هرچه بیشتر از تهران دور بشی... چون طبیعی وقتی به تهران میرسه میشه مصنوعی ... در حال حاضر از چه نوع فلوتی استفاده میکنی؟ عربی هم داری یا میخوای بگیری؟ نیمه شعبان و عیدم بهت تبریک میگم , اونجا در جوار حرمین شریف مارو از دعا بی نصیب نزار.. بزقرار باشی

M_T
Tuesday 25 June 2013, 11:42 AM
یک البوم کامله اسم نوازندشم الکسا استیله که روی هم رفته کاراش قشنگه.. اما گالوی یک چیز دیگس.. برای گرفتن چوب عناب بهترین راه همونه که بری از بچه های دانشکده هنر بخوای تا برات جور کنن , اگه تو قم گیر نیاوردی باید یک توک پا بیای تهرون.. اما به قول استاد موسوی این جور چیزایی که برگرفته از طبیعت و خاکه رو اگه بخوای گیر بیاری باید هرچه بیشتر از تهران دور بشی... چون طبیعی وقتی به تهران میرسه میشه مصنوعی ... در حال حاضر از چه نوع فلوتی استفاده میکنی؟ عربی هم داری یا میخوای بگیری؟ نیمه شعبان و عیدم بهت تبریک میگم , اونجا در جوار حرمین شریف مارو از دعا بی نصیب نزار.. بزقرار باشی
الکسا استیل... :23: نشنیده بودم...
گالوی رئیس همۀ ایناست...
در مورد عناب درست میگی، سر فرصت میرم دنبالش... یا هر چوب به درد بخور دیگه ای، فکر کنم این چوب اکالیپتوس ها هم خوب باشه...

من الان یه فلوت کلیددار چینی دارم که می زنم.
نی عربی هم دارم می زنم اما فلوت بیشتر بلدم...
فلوت عربی ندارم قبلا از این معمولی هاش داشتم، رد کردم رفت...

عید تو هم مبارک دوست من، چشم دعاگوئیم و محتاج دعا :am

ارادتمند
مجتبی

reza5469
Tuesday 25 June 2013, 11:33 PM
اره استیل کاراش بد نیست اهل زلاند نو است . . با فلوت ایرلندی چقدر اشنایی؟ تا حالا با هاش کار کردی؟ راستی خوش به حالت اونجا به سوهان قم وحاج حسین دسترسی داری . . من که هلاکشم . . برقرار باشی.

reza5469
Thursday 27 June 2013, 02:53 AM
راستی یک نوازنده خیلی خوب فلوت هم تو بازار هست البته اگه بتونی گیر بیاری ... چون کمیابه.. اسمش نیکولاس گانه که کاراش خیلی قشنگه وا اهل انگلستانم هست.

M_T
Thursday 27 June 2013, 09:19 AM
اره استیل کاراش بد نیست اهل زلاند نو است . . با فلوت ایرلندی چقدر اشنایی؟ تا حالا با هاش کار کردی؟ راستی خوش به حالت اونجا به سوهان قم وحاج حسین دسترسی داری . . من که هلاکشم . . برقرار باشی.

چه جالب
با فلوت ایرلندی آشنا هستم ولی دست نگرفتم هنوز... معمولا کوکش ر ماژور هست البته دو ماژور و سی بمل هم دارند ولی ر ماژور راست کار ایرلندیه...

الان همه جا زده حاج حسین و پسران...
بزار من بیام تهران پیشت واست سوغاتی یه سوهانی بیارم که یه جعبه شو یه ضرب بزنی بالا! :10:

- - - Updated - - -

راستی یک نوازنده خیلی خوب فلوت هم تو بازار هست البته اگه بتونی گیر بیاری ... چون کمیابه.. اسمش نیکولاس گانه که کاراش خیلی قشنگه وا اهل انگلستانم هست.

سبکش چیه؟
مشکل من اینه کلاسیک غربی و جاز دوست ندارم.
بیشتر ایرانی و عربی و چینی دوست دارم و گوش میدم اگه بلد باشم کار می کنم...

reza5469
Thursday 27 June 2013, 11:15 PM
برای خریدن فلوت ایرلندی باید چه کنیم سرمون کلاه نره.. یعنی باید رو چه گزینه هایی بیشتر دقت کنیم که بفهمیم اصله یا قلابی.. اخ جون سوهان.. واجب شد بیام قم.. اینجا همه چی قلابی شده.. اره بیار حالا گه یک ضرب نشد دوضرب میزنیمش..

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم سبکش کلاسیکه. خیلی قشنگه این و گوش بدی خوشت میاد البته مثل عماد رام که نمیشه...

M_T
Thursday 27 June 2013, 11:34 PM
برای خریدن فلوت ایرلندی باید چه کنیم سرمون کلاه نره.. یعنی باید رو چه گزینه هایی بیشتر دقت کنیم که بفهمیم اصله یا قلابی.. اخ جون سوهان.. واجب شد بیام قم.. اینجا همه چی قلابی شده.. اره بیار حالا گه یک ضرب نشد دوضرب میزنیمش..

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم سبکش کلاسیکه. خیلی قشنگه این و گوش بدی خوشت میاد البته مثل عماد رام که نمیشه...

فلوت ایرلندی رو باید تستش کرد اگه صداش سخت در میاد به درد نمیخوره.
برخی فلوتای ایرلندی چند تا کلیددارند که خیلی مفید هست، اگه کلیددارش رو دیدی، باید چک کنی تا کلیداش سالم باشند نه خیلی شل که تق تق کنه و نه خیلی سفت.

بیا قم عزیز دلم، خودم بهت سوهان روح الأمین میدم حالشو ببری! :10:
عماد رام جادوگری بود، من هیچکس مثل عماد رام ندیدم دیگه...

reza5469
Friday 28 June 2013, 12:02 AM
فقط صداش و کلیداش باید خوب وسالم باشن؟ جنس خود فلوت و نوع چوبش مهم نیست؟ واخر اینکه این نوع فلوت به ایرلندی معروفه یا فقط ساخت کشور ایرلنده، یعنی فقط ایرلند این نوع فلوت رو میسازه یا کشورهای دیگه ام بله؟ روح الامین؟ نشنیده بودم اینبار بیام میرم دنبالش.. فعلا شما به جای ما میل کن ، نوش جان. راستی سبک چینی چجوریاس؟؟ یاد بروسلی افتادم .. برقرار باشی

M_T
Friday 28 June 2013, 08:44 AM
فقط صداش و کلیداش باید خوب وسالم باشن؟ جنس خود فلوت و نوع چوبش مهم نیست؟ واخر اینکه این نوع فلوت به ایرلندی معروفه یا فقط ساخت کشور ایرلنده، یعنی فقط ایرلند این نوع فلوت رو میسازه یا کشورهای دیگه ام بله؟ روح الامین؟ نشنیده بودم اینبار بیام میرم دنبالش.. فعلا شما به جای ما میل کن ، نوش جان. راستی سبک چینی چجوریاس؟؟ یاد بروسلی افتادم .. برقرار باشی

جنس چوب مهم هست، منتهی تخصصیه و از چوبای متفاوتی می سازند.
این فلوت ایرلندی های که میاد اینجا، خیلی هاشون ممکنه چینی و پاکستانی باشه که اصلا خوب نیستند.
بهترین سازنده های فلوت ایرلندی، خود ایرلندی ها هستند.
چوبش نباید ناهمواری داشته باشه، ترک هم که نباید داشته باشه. خیلی هم قطور و سنگین نباشه.
دهنی ساز رو هم باید دید که خوش تراش باشه و مثل فلوت کلیددار راحت صداش در بیاد.

روح الأمین جایی که ما ازش سوهان می خریم، حرف نداره... سلطنتی و سفارشیه! :30:

سبک چینی معمولا گامش پنتاتونیک هست.
من ملودی های آروم و عاشقانه و غمگینش رو دوست دارم. شباهت به گام ماژور هم داره...
توی نمونه کارام یکی هست، بنام Qing Chou.

Best Wishes
Mojtaba

reza5469
Saturday 29 June 2013, 12:48 AM
سلطنتی و سفارشی . .؟! بابا ای ول ادرس بده تا بایک پرواز فرست کلاس یرم سراغش . .یکی از دوستان یک فلوت ایرلندی داره که مدعیه از انگلیس اورده وچنین و چنان .. حقیقتش تو صحت وسلامت ساز شک دارم گرچه ظاهرش بد نیست اما صداش با اونی که تو برام فرستاده بودی خیلی متفاوته .. نظرت چیه ، چجوری میشه از صحتش مطمئن شد وزیری میتونه تایید کنه؟ اقا این روح الامین را به ما بنما . . برقرار باشی

M_T
Saturday 29 June 2013, 08:16 AM
سلطنتی و سفارشی . .؟! بابا ای ول ادرس بده تا بایک پرواز فرست کلاس یرم سراغش . .یکی از دوستان یک فلوت ایرلندی داره که مدعیه از انگلیس اورده وچنین و چنان .. حقیقتش تو صحت وسلامت ساز شک دارم گرچه ظاهرش بد نیست اما صداش با اونی که تو برام فرستاده بودی خیلی متفاوته .. نظرت چیه ، چجوری میشه از صحتش مطمئن شد وزیری میتونه تایید کنه؟ اقا این روح الامین را به ما بنما . . برقرار باشی

آره، سفارشیه! آدرسو برات پیام خصوصی می کنم بعدا.

ببین مارک فلوت ایرلندیه دوستت چیه، احیانا اگه شمارۀ سریال هم داره یادداشت کن و بهم بگو.
اونی که برات فرستادم آره صداش یه قدری با بقیۀ ایرلندی ها فرق داره، بقیۀ ایرلندی یه قدری خش و هوا داره.
گرچه بستگی به مهارت نوازنده داره دیگه، شاید رفیقت خوب نمی تونه بی خش و صاف بنوازه.
استاد وزیری چون کارش فلوت چوبیه، احتمال زیاد بتونه اون فلوت ایرلندی درست ارزیابی بکنه، می تونی نشونش بدی چون نوجوون که بوده یه فلوتی شبیه فلوت ایرلندی داشته.
از این فلوت ایرلندیه که میگی تونستی عکسشو نشونم بده.

ارادتمند
مجتبی

samir65
Saturday 29 June 2013, 10:57 AM
چقد قیمت فلوت رفته بالا!!!!
اونایی که 1تومن بوده الان شده 4تومن

M_T
Saturday 29 June 2013, 05:19 PM
چقد قیمت فلوت رفته بالا!!!!
اونایی که 1تومن بوده الان شده 4تومن

سلام آقا سمیر

کم پیدا هستین و این باعث شده ما جوجه ها شاخ بشیم.
ولی آره سازها هم از گرونی ها مستثنی نبوده...

samir65
Saturday 29 June 2013, 08:11 PM
اختیار دارید شما استاد ما هستید.
چقد سایت بهتر و زیباتر از قبل شد. ایشالا بیشتر از گذشته از شما و بچه ها فیض می بریم و با شما استاتید و موزیسینای هم وطن آشنا میشیم.

reza5469
Sunday 30 June 2013, 12:34 AM
باشه , برم سراغ استاد وزیری ببینم چی میگه. ضمنا اون فلوتی که من چهار تومن گرفتم یک هد خمیده هم داشته برا همین قیمتش رفت بالا.. بدون هد خمیده هم داشت که فکر کنم یک تومنی ارزونتر بود.. (قابل توجه اقا سمیر) انشاا.. با این سیر نزولی دلار شاید خدا خواست و قیمت اجناس ارزونتر شد ..

Parastoo1996
Wednesday 18 December 2013, 10:22 AM
وااااي چه جالب!!!!! من دست چپ هستم اما فكرشو نميتونم بكنم كه فلوتمو برعكس بگيرم!!!!! البته حتما بخاطر عادته
نميدونستم فلوت واسه دست چپا هم هست

M_T
Wednesday 18 December 2013, 05:18 PM
وااااي چه جالب!!!!! من دست چپ هستم اما فكرشو نميتونم بكنم كه فلوتمو برعكس بگيرم!!!!! البته حتما بخاطر عادته
نميدونستم فلوت واسه دست چپا هم هست

آره جالبه اما فکر نمی کنم توی بازار پیدا بشه مگه اینکه سفارش بدیم بیارن... :23:

Rahman919191
Saturday 4 May 2019, 07:04 PM
سلام. واقعا اگر از دوستان کسی فلوت کلید دار چپ دست در ایران سراغ داره معرفی کنه بهم. واقعا ی ادم چپ دست حس خیلی بدی داره وقتی نمیتونه کاری بکنه.و سازی رو بدست بگیره که بهش علاقمنده.با خیلی از استادها ک حرف میزنم خیلی راحت بهم میگن دستاتو عوض کن. الان ب خودشون بگن فلوت چپ بگیرید. و بزنید میتونن بزنن!!! و انگار امثال من فلج هستیم که میگن تمرین کن راه بیفتی.نمیشه.من تو سن 35 سالگی با شرایط و تایمی که دارم بهتره وقت تمرینم رو به یادگرفتن و پیشرفت نوازندگیم اختصاص بدم تا عوض کردن جای دستهام.من میتونم با قدرت بگم فلوت چوبی ساز کاملترین هست که من چپ دست هم با اندکی تغییر میتونم بنوازمش.لطفا اساتید منو در خرید فلوت چپ دست راهنمایی کنید تا این معمای چندین ساله من حل بشه. ممنون

- - - Updated - - -

و در ضمن ممنون از اساتید این سایت. چون در تمام صفحات مجازی فارسی این صفحه تنها صفحه ای که در مورد مشکل بزرگ چپ دست ها صحبت شده. مرسی ازتوجهتون