PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنایی با فلوت مصری ساختۀ Erik Sampson

M_T
Monday 27 August 2012, 11:26 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

84558456

مقدمه

اریک سمپسون معروف به اریک فلوت ساز، از سازندگان معروف و قدیمی فلوت های بامبو در فلوریدای امریکاست.
او یک باغ بامبود دارد و هزاران مشتری از سرار سر دنیا خریدار سازهای فوق العادۀ او هستند.
او سازندۀ انواع فلوت ، پن فلوت و ساکسوفون از جنس بامبو هست.

فلوت مصری

یکی از سازهای فوق العادۀ او که بسیار مورد علاقۀ خود او نیز هست، فلوت مصری است.
اریک، ایدۀ ساخت این فلوت رو از نی مصری دریافت کرده است.

در فایل تصویری که در انتهای همین پست ضمیمه کرده ام اریک در مورد نی مصری توضیح می دهد و می گوید: نواختن این ساز به قدری سخت است که من بعد از 36 سال نوازندگی فلوت، هنوز نمی توانم این فلوت را بنوازم.

بنابراین او برای ساده کردن کار، از روی نی مصری یک نوع فلوت ساخته که شیوۀ دمیدن و کار با آن مثل سایر فلوت های غربی و مورب هست.
منتهی وی توضیح می دهد که از 7 سوراخ موجود بر روی نی دو سوراخ را حذف کرده چرا که صدای آن ها با گوش یک فرد غربی نامأنوس هست که منظورش سوراخ های ربع پرده بوده است.

بنابراین، فلوت مصری وی، دارای 4 سوراخ بر روی ساز و یک سوراخ در پشت برای انگشت شصت دست چپ هست.

پایین ترین نت این ساز از لحاظ آوایی نت D4 هست.
گام و توالی نت های این فلوت از پایین به بالا بدین شکل است:
D F# G A Bb D

تصاویر ساز

در این بخش شما تصاویر با کیفیت فلوت مصری را برای درک بهتر آن مشاهده می کنید.
(بدلیل حجم تصاویر، نتوانستم آن ها را بطور مستقیم در این پست قرار بدم.)

You can see links before reply

علائمی که بر روی ساز مشاهده می کنید، حروف هیروگلیف هستند که اریک نام دلخواه مشتری را بصورت هیروگلیف بر روی ساز حک می کند.
الیاف نخی که در بالا و پایین ساز پیچیده شده، بجهت مراقبت از بامبو و جلوگیری از ترک خوردگی است.
دهنی ساز بسیار ظریف و با کیفیت ساخته شده است.

فیلم توضیحات اریک و نوازندگی زیبای فلوت مصری توسط وی

ارادتمند
مجتبی

LiOneL999
Monday 27 August 2012, 03:01 PM
آفرین،در مورد فلوت هندی هم بذار لطفا،خییییلی خوب بود من چیزی در مورد فلوت مصری نمی دونستم،ماشالله آقای مدییییییییییییییر!
:- *

M_T
Monday 27 August 2012, 05:18 PM
خواهش می کنم، چشم در آینده إن شاءالله در مورد فلوت هندی و چینی نیز صحبت خواهم کرد.

ali_aly
Wednesday 5 September 2012, 08:54 PM
این فلوت تو تهران هم پیدا میشه؟؟؟

M_T
Thursday 6 September 2012, 08:52 AM
این فلوت تو تهران هم پیدا میشه؟؟؟

نه به هیچ وجه علی جان.
فقط از طریق اینترنت و خرید از سایت های خارجی قابل خریداری هست. ( فقط پولدارها!!!)

rezaghaim2
Friday 8 March 2013, 11:58 PM
مجتبى جان از توضيحاتت ممنونم واقعا استفاده كردم.(نمايندگی فروش بالابان،نی عربی،مصری و ترکی ساخت استاد مصری صابر کوله)

M_T
Saturday 9 March 2013, 07:47 PM
مجتبى جان از توضيحاتت ممنونم واقعا استفاده كردم.(نمايندگی فروش بالابان،نی عربی،مصری و ترکی ساخت استاد مصری صابر کوله)

خواهش می کنم استاد رضا.
من همون مجتبایی هستم که یه بار پیامکی قیمت ساز گرفتم.
کلیپ توی آپارات کولۀ شما رو هم دیدم. فقط دو تا کلیپه اما هر دوش یکی هستند، هر دو کوله هستند نی عربی نیست.
بازم کلیپ توی آپارات بزارید تا لذت ببریم.
فقط یه چیزی تبلیغات توی انجمن های بحث و گفتگوی نت آهنگ ممنوعه اما از طریق لینک زیر می تونید توی انجمن تبلیغ کنید:

ارادتمند
مجتبی